FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Zlín - 12. května 2019   15:00

Olomouc
26' Lalkovič (Houska) • 66' Nešpor (Houska) • 68' Houska
3:2
(1:2)
Zlín
1' Podio   • 30' Džafić  (Poznar)

M. Buchta – Chvátal (41. Falta), Beneš, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Plšek, P. Dvořák (46. Nešpor), Houska, Lalkovič (61. Pilař) – Yunis.
Reichl – Kotouč, Pilař, Chytil, Polom, Falta, Nešpor.
Klíma – Kříž, Novák
Andrův stadion, Olomouc
4168 diváků
Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić (79. Slaměna), Hlinka, Podio (90+2. Vyhnal), Jiráček (C), Čanturišvili (88. Železník) – Poznar.
S. Dostál – Cedidla, Slaměna, Železník, Jakubov, Matejov, Vyhnal.

Seznam zápasů

To je z tohoto duelu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou.
Velkolepý druhý poločas je minulostí! Olomouc necelých pětadvacet minut před koncem zápasu dvěma góly otočila vývoj tohoto utkání a k postupu jí chyběla jedna branka. Tu se jí ale přes množství šancí nepovedlo vsítit. V závěru střetnutí se do hry mimo jiných podíval i Lukáš Železník, který však na hřišti vydržel pouhé dvě minuty. Po dvou žlutých kartách duel (a tedy i červené) odešel do kabin ještě před koncem. Týmově mu to ale vadit nemusí, protože Zlín se i přes prohru na hřiště Sigmy raduje z postupu do finále FORTUNA:LIGA – Skupina o Evropu, a to díky více vstřeleným gólům na hřišti soupeře.
90'
Infarktový závěr, Beneš napálil tyč! Domácí ještě reklamovali Bačovu ruku
90'
Železníkovo jepičí éntreé - během tří minut na hřišti dostal dvě žluté karty
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Matej Rakovan (FC Fastav Zlín).
90+4'
Konečně se Poznarovi povedlo podržet míč na útočné polovině Zlína, dokonce si vynutil i faul.
90+3'
Domácí stále obléhá soupeřovu šestnáctku, ale nedaří se jí dopravit míč mezi tři tyče. Zlín se snaží pouze odkopávat.
90+2'
Olomouc tlačí svého protivníka, Beneš z levé strany nastřelil tyč!
90+2'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90+2'
Hosté naposledy vystřídali. Za Pabla Joaquina Podia naskočil Pavel Vyhnal.
90+1'
A chvíli po první žluté kartě dostal Lukáš Železník i druhou! To znamená červená karta! Železník tedy na hřišti dlouho nepobyl!
90'
Lukáši Železníkovi dlouho trvalo rozehrát rohový kop, což se hlavnímu sudímu nelíbilo. Udělil mu tedy žlutou kartu.
89'
Poznar běžel do protiútoku spolu se Železníkem. Jeho přihrávku křížem však zablokoval Jemelka! Poznar poté vybojoval roh.
88'
Zlín podruhé mění hráče, místo Vakhtanga Čanturišviliho si zahraje Lukáš Železník.
87'
Čanturišviliho obstřel v dobré pozici nebyl dostatečně umístěný
87'
Čanturišviliho projektil z dálky Buchta bez potíží zastavil.
86'
Na druhé straně zastavil Miloš Buchta centr z levé strany.
85'
Jemelkův pokus z rohového kopu skončil jen uprostřed
85'
Po rohovém kopu hlavičkoval Jemelka, jeho zakončení schoval Rakovan do náruče!
85'
Nešpor po volném kopu dokázal míč srazit na soupeřovu bránu, Rakovan však jeho pokus vyrazil na roh!
84'
Nešporovu hlavičku Rakovan vyrazil na roh
84'
Za taktický faul si žlutou kartu do statistik připsal Marek Hlinka.
Utkání sleduje 4168 diváků.
83'
Zahradníčkovi se na pravé straně zakutálel míč do zázemí, odkop od hostující brány.
82'
Sice z rohového kopu domácí nic nevytěžili, na míči ale zůstali.
81'
Zahradníčkův centr zprava byl sražen k jeho autorovi, další nákop zlínská defenziva odvrátila na roh.
80'
Falta se po levé straně cpal do šestnáctky, jeho strážce ho ale k míči nepustil.
79'
Během hostujícího střídání obdržel žlutou kartu Tomáš Zahradníček.
79'
První střídání Zlína. Dolů šel Adnan Džafić, nahoru Patrik Slaměna.
78'
Sigma reklamuje penaltu! Odstrčil Bačo Pilaře nedovoleně?
78'
Nešpor a Pilař se na malém vápně zády k bráně pokoušeli o střelbu, k ní se však nepropracovali.
77'
Olomouc dobývá obrannou tvrz Zlína, ta však ale zatím odolává.
76'
Houska byl nedovoleně atakován na polovině hřiště, míč pro domácí fotbalisty.
75'
Jiráček výtečně seběhl z míčem po levé straně do olomouckého vápna, jeho zpětná přihrávka ale byla sražena na roh.
74'
Olomouc po autu nakonec získala i volný kop, ohrozit z něj Rakovana ale nedokázala.
73'
Protiútok Hanáků sice skončil na kopačkách hostů, avšak Zahradníčkovo napadání donutilo Petra Buchtu odehrát míč do autu.
72'
Pablo Podio tak dlouho otálel z rozehráním rohového kopu, až si vysloužil žlutou kartu.
71'
Zlínští fotbalisté se snaží zastavit olomoucký nápor vlastními akcemi. Z jedné takové resultoval další roh.
69'
Za nedovolený zákrok obdržel žlutou kartu Václav Pilař.
68'
Houska dokonal velký obrat na 3:2! Sigma je gól od postupu
68'
Olomouc právě vstřelila branku!
Jenže rohový kop se obrátil proti Zlínu! Sigma se vydala do přečíslení pěti proti třem. Z toho vyslal Pilař přízemní pokus, který Rakovan vytěsnil jen k DAVIDU HOUSKOVI. Ten pak míč usměrnil mezi tři tyče!
67'
Hosté se vydali do útoku, z něhož získali rohový kop.
66'
Nešpor kuriózním lobem vyrovnává na 2:2!
66'
Žlutou kartu, pravděpodobně za řeči, ukázal hlavní sudí Zoranu Gajičovi.
66'
Na Houskův nákop za obranu si naběhl MARTIN NEŠPOR, který z penaltového puntíku na dlouhou nohu poslal směrem na bránu takovou padavou střelu, s níž si Rakovan neporadil! Asistence: David Houska.
65'
Plškův pokus skončil v Rakovanově náruči
65'
Jednoduchá střela z dálky, na které si Rakovan smlsl.
64'
Kvůli skvělému napadání Zlína musela rozehrávka Olomouce doputovat až ke gólmanu Buchtovi.
62'
Nedovolený zákrok Sigmy u půlky hřiště, hosté nespěchají s rozehrou.
61'
Poslední výměna domácích hráčů. Za Milana Lalkoviče zaskočí Václav Pilař.
61'
Jemelka vynikajícím dlouhým pasem vyslal po pravé straně Lalkoviče. Ten si ale špatně posunul míč, a ten mu tak utekl do zázemí.
60'
Úvodní žlutou kartu duelu uviděl Ondřej Bačo.
59'
Ti ho ale na svých kopačkách dlouho neudrželi, Zlín získal volný kop na polovině hřiště.
58'
Po nepřesné hostující kombinaci vybojoval Nešpor míč pro olomoucké fotbalisty.
57'
Zlín je stále při chuti. Poznar kolem vápna hledá spoluhráče, kterým by posunul míč.
56'
Alespoň doteď, kdy se v zakončení objevil Poznar! Jeho přízemní ránu křížem ale Buchta zastavil!
55'
Podio vyslal Poznara do stoprocentní příležitosti
55'
Hosté poté pokračovali v útočné aktivitě, avšak k vážnější akci se již nedostali.
54'
Beneš si při rozehře nerozuměl s Plškem, hosté se tak vydali do nebezpečné příležitosti! Centr zprava sklepl Poznar hlavou pod sebe, kam se sbíhalo několik jeho spoluhráčů. Nakonec byl u míče první Vepřek, který ho odeslal do bezpečných míst.
53'
Na druhé straně se k hlavičce prodral Nešpor. Rakovan se musel blýsknout skvělým zákrokem, aby vytěsnil míč na roh!
51'
Poznarova rána z hranice malého vápna skončila těsně vedle
51'
Poznar dostal zpětnou přihrávku k malému vápnu a z první se nebezpečně opřel do míče. Minul ale Buchtovu branku!
50'
Domácí centr byl sice hosty odvrácen, nicméně Sigma se znovu dostala k míči, a opět tak obléhá bránu Zlína.
49'
Další akci Olomouce zastavil nedovoleným zákrokem Bačo.
48'
Plšek z první našel Vepřka, jeho dobrou šanci si pohlídal Rakovan
48'
Hanáci vrhli skoro vše do útoku a málem se jim to vyplatilo! Centr Plška zprava doletěl až na zadní tyč k Vepřekovi, který však zblízka poslal míč pouze do Rakovana!
47'
Špatná kombinace Sigmy v obraně, hosté se velmi snadno dostali k autovému vhazování.
46'
Olomouc v půlce podruhé vystřídala. V kabině zůstal Pavel Dvořák, na hřiště vyběhl Martin Nešpor.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Zlínští fotbalisté musí být z úvodní části nadšeni. Vstoupili do ní ve velkém stylu, hned v první minutě se ujali vedení. Olomouc se poté vrhla do útoku, z čehož pramenil vyrovnávající gól. Naneštěstí pro domácí však hostující fotbalisté po parádní kombinací přidali druhou trefu, která svěřence trenéra Jílka pořádně zchladila. Od té chvíle Hanáci jen těžko zdolávali perfektní hostující obranu. Přitom k postupu musí vstřelit v druhém poločase tři góly. Uvidíme, zda se jim to povede.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Plšek se málem procpal až do zakončení, míč mu byl ale před střelou ukopnut.
44'
Sigma aktuálně více kombinuje, drží se na míči a postupně se přibližuje Rakovanovi.
43'
Rohu se ujal Podio. Míč ale posadil pouze na hlavu Plška, který ho odehrál mimo šestnáctku.
42'
Hostující střela z dálky byla sražena na rohový kop.
41'
Olomouc si neví rady se založením útoku. Naopak Zlín se více a více osměluje.
41'
Domácí poprvé vystřídali, místo Juraje Chvátal se do hry podíval Šimon Falta.
39'
Olomouc se ze své obranné fáze marně snaží proniknout do útočné. Až na jeden jediný pas zatím ztroskotává na perfektní hostující obraně.
38'
Zlín si během své akce vynutil autové vhazování. S jeho zahráním si dává načas.
37'
Jeden z mnoha Houskových nákopů, který ale jako většina předchozích byla zachycena zlínskou defenzivou.
36'
Na druhé straně Lalkovičovi nesedl nákop do vápna, míč se odporoučel k reklamám za brankovou čárou.
35'
Po nepřesné přihrávce Vepřeka mohli Holík a Poznar vyrazit do protiakce, avšak proti přesile neuspěli.
34'
Hanáci se znovu daleko nikam nedostali, navíc je Zlín připravil o míč.
33'
Domácím hráčům byla uzavřena cesta po pravé straně, musí tak opět kombinovat na vlastní polovině.
32'
Vepřkova rána Rakovana nenachytala
32'
Vepřekova střela z dvaceti metrů našla jen dobře připraveného Rakovana.
30'
Hosté si krásnou kombinací vyťukali obranu soupeře, 2:1 pro Ševce!
30'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté se však opět dostali k míči a po krásné kombinaci si berou zpět vedení v zápase! Poznar přihrávku na svou osobu na šestnáctce ještě sklepl na ADNANA DŽAFIČE, který umístil míč přesně k tyči! Asistence: Tomáš Poznar.
29'
Tentokrát vyzkoušeli hostující fotbalisté dlouhý nákop z obrany, ten byl však zastaven olomouckou obranou.
28'
Zlín vybojoval autové vhazování na půlce hřiště, Holík nespěchá s jeho rozehráním.
27'
Hosté se vrhli do odpovědi, nicméně jejich centr z pravé strany mnoho vzruchu v domácí šestnáctce neudělal.
26'
Houska nádherným centrem vyhledal Lalkoviče, ten srovnal na 1:1!
26'
Zřejmě jsem to všechno zakřikl! Z poloviny hřiště vyslal Houska dlouhou kolmici na MILANA LALKOVIČE, který tváří v tvář Rakovanovi propálil zlínského gólmana! Asistence: David Houska.
24'
Olomoučtí hráči se v posledních minutách snaží prosadit skrze dlouhé pasy, ty jim však zatím k ničemu nepomáhají.
23'
Nákop do šestnáctky byl ale nakonec zbytečný, jeden z hostujících hráčů se totiž ocitl v ofsajdu.
23'
Holík vybojoval pro svůj celek volný kop z velmi dobré pozice pro centr.
22'
Yunis po levé straně nabíhal na dlouhý pas na svou osobu. Míč po mokrém trávníku však doskákal až k Rakovanovi.
21'
Vepřekův nepovedený přízemní centr ukončil aktuální snažení Sigmy.
21'
Olomouc se rychle dostala k balónu a nyní obléhá hostující branku.
20'
Houskův nákop k zadní tyči přeletěl všechny jeho spoluhráče, Rakovan tak bude odkopávat od své brány.
19'
Yunis byl při útočném snažení byl nedovoleně zastaven klubkem protihráčů.
18'
Džafič vypadá naštěstí v pořádku, zřejmě nejde o vážnější zranění. Dokonce se rovnou zapojil do hry.
17'
Na zemi zůstal ležet Džafič, jeden z jeho spoluhráčů se mu snaží pomoci na nohy.
16'
Domácí fotbalisté při zakládání akce málem dvakrát přišli o míč v těsné blízkosti své brány, nakonec ho ale přece jen udrželi.
15'
Dlouhá kolmice na Zahradníčka nenašla svého adresáta, Rakovan byl u balónu dříve.
14'
Yunis si navedl míč doprostřed, pálil o metr vedle
14'
Holík se krásně uvolnil na pravé straně, předložil míč Džafičovi do tutovky
14'
Po delší době útok Zlína, zato ale velmi nebezpečný! Holík si po pravé straně seběhl až k vápnu, předložil balón do šestnáctky Džafičovi, který mohl jen lehce doklepnout míč do sítě! Jenže balón špatně trefil, takže ho Buchta mohl snadno zneškodnit!
13'
Olomouc se vrhla do dalšího útočení, avšak ztroskotala na skvělé defenzivě hostů.
12'
Hanáci jsou opět na míči. Je vidět, že Zlínu úvodní vstřelená branka stačí a zatím se soustředí jen na defenzivu a poctivé napadání. Aktivitu nechává na Sigmě.
11'
Vepřekův centr zleva letěl do pokutového území velmi nebezpečně, ani jeden z olomouckých hráčů se však k zakončení neprotlačil. Míč byl nakonec odhlavičkován jedním ze zlínských fotbalistů.
10'
Další nákop Olomouce do vápna, tentokrát si ale pro něj Rakovan vyběhl.
9'
Chvátalův centr zprava přistál na noze na noze Dvořáka, který ale u penaltového puntíku z výšky trefoval míč nohou velmi těžce. Rakovan měl při zákroku snadnou práci.
8'
Zahradníček se na polovině hřiště zmocnil míče. Chtěl si ho poté prostrčit mezi dvěma protihráči, avšak byl faulován.
7'
Další vysoké napadání Olomouce, Yunis si ale při něm počínal nedovoleně.
6'
Domácí fotbalisté se vynikajícím napadáním dostali opět k balónu. Lalkovič chtěl ve vápně uvolnit Housku, avšak se svým spoluhráčem si neporozuměli. Míč tedy získal Zlín.
5'
Houskův křižný pas přesunul hru na útočnou polovinu Olomouce. Ta ale balón nakonec ztratila v autu.
4'
Hanáci kombinují na vlastní polovině hřiště, zatím vyčkávají se založením akce.
3'
Olomouc se pokusila odpovědět z rohového kopu, se Zahradníčkovým nákopem si však hosté bez problému poradili.
1'
Ševci vedou 1:0! Chvátalovu hrubku v samém úvodu zužitkoval Podio
1'
Vynikající nástup zlínských hráčů do zápasu! Centr Holíka do pokutového území odrazila olomoucká defenziva jen k PABLU JOAQUINU PODIOVI, který ho uklidil za bezmocného Miloše Buchtu! Bez asistence.
1'
Rozehrávky se ujali hosté, kteří hrají v bílém. Domácí oblékli modrou sadu dresů.
1'

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Chvátal, Beneš, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Plšek, P. Dvořák, Houska, Lalkovič – Yunis.
Náhradníci: Reichl – Kotouč, Pilař, Chytil, Polom, Falta, Nešpor.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić, Hlinka, Podio, Jiráček (C), Čanturišvili – Poznar.
Náhradníci: S. Dostál – Cedidla, Slaměna, Železník, Jakubov, Matejov, Vyhnal.

Rozhodčí: Klíma – Kříž, Novák.
Přestože první duel skončil hubenou zlínskou výhrou 1:0, šance měly oba týmy na mnoho branek. Zvláště Sigma ale promarňovala ty největší příležitosti. Olomoucké fotbalisty tak v odvetě při nepříznivém počasí čeká na jejich hřišti pořádná šichta. Sice ztrácí pouze jeden gól, ale pokud i jen jednou inkasují, budou muset svého soupeře porazit alespoň o dvě branky, aby postoupili do finále FORTUNA:LIGA – Skupina o Evropu.
Letošní novinka v podobě nadstavby dává možnost celkům, které se v základní části umístily na sedmé až desáté příčce, proniknout do předkola Evropské ligy 2019/2020. Cestou k tomuto úspěchu ale musí tým vyřadit tři soupeře. Nejprve dva v rámci semifinále a finále FORTUNA:LIGA – Skupina o Evropu. Ten poslední vzejde z elitní šestky týmů bojujících v nadstavbové části FORTUNA:LIGA – Skupina o titul. Buď jím bude mužstvo na čtvrté pozici (pokud se vítězem domácího poháru stane Baník Ostrava), nebo celek na páté příčce (pokud se vítězem domácího poháru stane Slavia Praha).
Ve druhém zápase semifinále FORTUNA:LIGA – Skupina o Evropu se proti sobě postaví týmy SK Sigma Olomouc a FC Fastav Zlín. První duel vyzněl lépe pro zlínské fotbalisty, kteří na svém hřišti zvítězili 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.