FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Ml. Boleslav - 3. května 2019   18:00

0:8
(0:6)
Ml. Boleslav
2' Přikryl  (Mešanović) • 4' Mešanović  (Bucha) • 15' Bucha  (Jugas) • 25' Mešanović   • 35' Komličenko   • 45' Komličenko  (Přikryl) • 82' Takács  (Mareš) • 85' Takács  (Mareš)

Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Hora, Moulis (32. Hyčka) – Jindráček (77. Trubač), Žitný (42. Hošek).
Jakub Diviš – Soungole, Hošek, Mustafić, Trubač, Hyčka, Radosta.
Ardeleanu – Pelikán, Novák
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2107 diváků
Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Křapka – Bucha (46. Takács), Hubínek, Přikryl (C), Mešanović, Wiesner (73. Mareš) – Komličenko (65. Mašek).
Stejskal – Takács, Mareš, Hašek, Mašek, Tatajev, Ladra.
žlutá karta

SESTŘIH: Teplice - Mladá Boleslav 0:8. Kolaps Sklářů, hosté dali šest gólů za poločas

Seznam zápasů

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Mladá Boleslav v prvním semifinále skupiny o Evropskou ligu deklasovala Teplice nevídaných 8:0! Základ úspěchu si vypracovali Středočeši v prvním poločase, který vyhráli o šest branek! Ve druhém poločase přidali oslabeným Teplicím, které hrály bez vyloučeného Jana Shejbala, ještě dvě branky a druhé utkání se tak bude hrát již de facto z povinnosti. Dvě branky Mladé Boleslavi dnes vstřelil Nikolaj Komličenko, Ladislav Takács a Muris Mešanović. Po jedné brance přidali Tomáš Přikryl a Pavel Bucha.
90'
88'
Jan Šeda ještě vyrážel centr z pravé strany, ale žádný problém pro hostujícího brankáře.
87'
Jan Hošek fauloval ve středu hrací plochy Michala Hubínka, utkání se více méně dohrává.
85'
Rekordní debakl Sklářů je na světě, osmý gól doručil zase Takács, 0:8
85'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Branka jako přes kopírák té sedmé. Tentokrát se nejednalo o rohový kop, ale Petr Mareš načechral míč na hlavu LADISLAVA TAKÁCSE a ten svou hlavičkou za háčky zvyšuje vedení Mladé Boleslavi – 0:8! Asistence: Petr Mareš.
84'
Z hrací plochy navíc nyní odkulhal Admir Ljevaković, nicméně Stanislav Hejkal má vystřídáno, a tak bude domácí kapitán pokračovat ve hře. Dnes je pro Teplice všechno špatně.
82'
Další hřebík do teplické rakve! Sedmý zásah přidal hlavou Takács
82'
Mladá Boleslav se prosazuje i ve druhém poločase a přidává sedmou branku! Rohový kop Petra Mareše zakončil nechytatelnou hlavičkou střídající LADISLAV TAKÁCS – 0:7! Asistence: Petr Mareš.
81'
Tomáš Vondrášek zabojoval i za tohoto stavu a výborným návratem zastavil akci Petra Mareše.
78'
Za zákrok na Dominika Maška obdržel žlutou kartu Admir Ljevaković (Teplice).
79'
Dominik Mašek (Ml. Boleslav) zůstal na hrací ploše po jednom ze soubojů a hosté zakopli míč do zámezí.
77'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Martin Jindráček, přichází Daniel Trubač.
76'
Tempo druhého poločasu připomíná přípravu před sezonou. Mladá Boleslav bude po sražené ráně Ladislava Takácse zahrávat rohový kop.
75'
Jakub Hora naznačil za šestnáctkou střelu a chtěl najít ve vápně Tomáše Kučeru, přihrávku na něj však nepustil dobře postavený Tomáš Hájek.
73'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Petr Mareš.
70'
Střídající Dominik Mašek se chtěl také zapsat do listiny střelců, ale svou ránu z přímého kopu poslal nad branku.
69'
Jan Hošek fauloval na rohu vně šestnáctky Jakuba Jugase. Slušná pozice pro hosty.
68'
Mešanovič napálil břevno!
68'
Muris Mešanović orazítkoval nádhernou ranou zpoza šestnáctky břevno!
66'
Teplice se snaží zmírnit debakl a hrají i v oslabení ofensivně. Jakub Hora našel pod sebou dobrým centrem Tomáše Vondráška, který pálil z první těsně nad horní tyč.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Dominik Mašek.
64'
Komličenko se znovu střelecky prosazuje, Grigar bez šance, 0:6
64'
Alois Hyčka provětral svou ranou z dálky rukavice Jana Šedy, ten však míč přesvědčivě vyrazil.
63'
Tomáš Vondrášek v obranném zákroku, když zastavoval Tomáše Přikryla, jenž by jinak uháněl sám na Tomáše Grigara.
61'
Brankář Jan Šeda (Ml. Boleslav) poslal do hry trochu nepochopitelně druhý míč a byl za to oceněn žlutou kartou.
61'
Tomáš Vondrášek mohl zapsat domácím alespoň čestný úspěch, ale jeho hlavička z vnitřku šestnáctky minula pravou tyč branky Jana Šedy!
61'
Na druhé straně boxoval míč Tomáš Grigar, a to před Nikolajem Komličenkem.
59'
První semifinále play-off o Evropskou ligu a demolici Teplic sleduje Na Stínadlech 2 107 diváků.
58'
Jakub Hora svou ranou nepropálil zeď a následný rohový kop vyboxoval brankář Jan Šeda.
57'
Tomáš Hájek (Ml. Boleslav) podržel za dres Jakuba Horu a uviděl žlutou kartu. Navíc je z toho přímý kop domácích z nějakých pětadvaceti metrů.
56'
První výraznější šance Středočechů ve druhém poločase. Muris Mešanović si naváděl míč na osu hřiště, nakonec jej předal proti noze Jakubu Jugasovi, jenž však svou ránu nestlačil a branku přestřelil.
55'
Mladá Boleslav s radostí kombinuje a užívá si vysoké vedení a přesilovku. Michal Hubínek sice nestihl odcentrovat ve skluzu, ale hostům to evidentně nevadí.
53'
Ani Tomáš Wiesner nestihl míč ve vymezeném prostoru pro hru a odkopávat od své branky bude Tomáš Grigar.
52'
Jakub Fulnek už byl s míčem postranní lajnou, Teplice budou vhazovat. Od Mladé Boleslavi to nevypadá na nějaký hon za další brankami a těžko očekávat podobnou demolici jako v poločase prvním.
50'
Alois Hyčka si pohlídal na zadní tyči nabíhajícího Tomáše Wiesnera a zastavil další náznak hostující šance.
49'
Oslabené Teplice se pustily do útoku, ale po kombinaci Tomáše Vondráška s Martinem Jindráčkem zamířil míč pouze do rukavic Jana Šedy.
47'
Druhý poločas zahájila pohodlnou kombinací hostující Mladá Boleslav, centr z kopačky Michala Hubínka poté odvracela domácí obrana.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Ladislav Takács.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02 .
Teplice zažily poločas hrůzy a odchází do kabin za vytrvalého pískotu Stínadel! Mladá Boleslav vede v Teplicích po prvním poločase neskutečný 6:0! Útočná fáze Středočechů je smrtící, ale domácí to hostům hodně zjednodušili svým výkonem. Do druhého „setu“ jdou navíc Teplice o deseti, když byl v průběhu první půle vyloučen Jan Shejbal.
45'
45+1'
45'
Tak může být pro Teplice ještě hůře! Na hraně ofsajdu si převzal míč NIKOLAJ KOMLIČENKO a svou druhou brankou v utkání překonal Tomáše Grigara – 0:6! Asistence: Tomáš Přikryl.
43'
Tentokrát se provinil ruský kanonýr Nikolaj Komličenko, když fauloval Michala Jeřábka.
42'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Jan Hošek.
40'
Shejbal je po druhé žluté kartě vyloučen a mizí do sprch
40'
Pro Teplice už to snad ani nemůže být horší! Jan Shejbal (Teplice) došlápl ve středu hrací plochy Nikolaje Komličenka a uviděl v krátké chvíli za sebou druhou žlutou kartu a je tak vyloučen!
39'
Střídající Alois Hyčka se neprocpal k centru, Teplice budou alespoň vhazovat.
37'
Tomáš Hájek odvracel centr, jenž mířil do šestnáctky hostů, žádný problém pro hosty.
35'
Penaltu proměnil Komličenko, 0:5
35'
Shejbal udeřil Jugase do obličeje, penalta pro hosty!
35'
Dočkal se i největší sniper Mladé Boleslavi a NIKOLAJ KOMLIČENKO zvyšuje z pokutové kopu ranou do středu branky již na pětibrankový rozdíl – 0:5!
35'
Za penaltový zákrok viděl žlutou kartu Jan Shejbal (Teplice).
35'
Penalta pro Mladou Boleslav! Jan Shejbal trefil v šestnáctce do obličeje Tomáše Hájka a sudí Ardeleanu ukázal na penaltový puntík.
34'
Nikolaj Komličenko se těžko zvedá z hrací plochy po kontaktu s Janem Shejbalem. Faul ano, další žlutá karta se nekoná.
33'
Trošku z frustrace teď fauloval ve skluzu Patrik Žitný (Teplice). Celé to byl následek nepovedené akce domácích.
32'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Alois Hyčka.
31'
Trenér Stanislav Hejkal bude reagovat a těsně po půl hodině hry sáhne do sestavy. Do hry půjde Alois Hyčka.
30'
Michal Hubínek byl podržen za dres Patrikem Žitným a další akce Mladé Boleslavy byla zastavena faulem. Z vlastní poloviny tak budou hosté rozehrávat.
28'
Svěřenci trenéra Jozefa Webera jakoby neměli dost. Tomáš Wiesner si ukázal kam chce balón a poté jej poslal na hlavu Murise Mešanoviće, jenž tentokrát zamířil nad domácí branku.
27'
Tomáš Vondrášek si podržel v souboji Tomáše Přikryl a hrát budou znovu hosté. Ti hrají v útočné fázi v obrovské pohodě.
25'
Hoďte tam ručník, Mešanovič to v klidu uklidil k tyči, 0:4
25'
Tohle už je pro domácí na ručník! Ani v tomto případě to nebyl Nikolaj Komličenko, ale míč si doběhl na brankové čáře MURIS MEŠANOVIĆ a ranou z velkého úhlu navyšuje, už tak vysoké, vedení Středočechů – 0:4! Asistence: Bez asistence.
24'
Jan Šeda vyboxoval centr Jakuba Hory z pravé strany.
23'
Teplická obrana dnes opravdu hoří! Jakmile začnou hosté kombinovat, je pro domácí zle! Tomáš Wiesner posunul míč na Nikolaje Komličenka, jenž svou ranou z vnitřku šestnáctky orazítkoval tyč! Poté ještě pálil Tomáš Přikryl, to už si Tomáš Grigar pohlídal a míč vyrazil.
22'
Obrana Sklářů hoří, Komličenko trefil tyč!
22'
Pavel Moulis poslal ostrý centr do šestnáctky, ale Martinu Jindráčkovi přeci jen chyběl krok, aby mohl míč posunout do sítě. Dobrý náznak šance „sklářů“.
21'
Michal Hubínek fauloval ve vzdušném souboji Tomáše Kučeru, míč pro Teplice.
19'
Tomáš Grigar musel rychle ven z branky, aby nedošlo k dalšímu neštěstí, jelikož za obranou již číhal Muris Mešanović.
17'
Bombu Ljevakoviče vyrazil Šeda
17'
Jan Šeda vyboxoval ránu Admira Ljevakoviće, která šla z pohledu domácího kapitána pouze do středu branky.
15'
S Teplicemi to vypadá velmi špatně! Po rohovém kopu domácích utekl do samostatného brejku PAVEL BUCHA s Nikolajem Komličenkem a prvně jmenovaný to vzal na sebe a ranou k tyči udělal radost hostující lavičce potřetí – 0:3!
14'
A po rohovém kopu přišla první velká šance „sklářů“ ! Tomáš Vondrášek si našel v šestnáctce centr Jana Kroba, ale z vylložené pozice poslal míč pravačkou nad branku!
14'
Sražená centr Pavla Moulise na přední tyč znamená druhý rohový kop v utkání.
13'
Pavel Bucha (Ml. Boleslav) byl v souboji pozdě a jeho skluz byl oceněn žlutou kartou.
12'
Jakub Fulnek rozehrával těsně za polovinou hrací plochy volný přímý kop a dokázal najít snipera Nikolaje Komličenka, ale jeho hlavička byla velmi slabá, a tak Tomáš Grigar pohodlně zasáhl.
10'
Moulisova střela doprostřed našla Šedu
10'
Jan Šeda si poprvé v utkání sáhl na míč, když kryl ránu po zemi z kopačky Pavla Moulise, jenž to zkusil zpoza šestnáctky Rutinní zákrok.
9'
Tomáš Přikryl tentokrát rozehrával první rohový kop Mladé Boleslavi, ale ten ukončil hvizdem sudí Ardeleanu, když uviděl útočný faul.
7'
Jan Krob se snažil zvednout domácí výkon prvním rohovým kopem v utkání, ale na penaltě byl nejvýše kapitán hostů Tomáš Přikryl a míč hlavou odvrátil.
6'
Pavel Moulis poslal nepřesnou přihrávku na hrot, kde se snažil najít Martina Jindráčka. Teplické publikum je hodně rozezlené ze špatného úvodu utkání.
4'
Bucha udělal z Kučery diváka a našel Mešanoviče. Ten zamířil přesně, 0:2
4'
Teplice vstoupily do utkání velmi laxně a MURIS MEŠANOVIĆ si po asistenci připisuje také přesnou trefu, když překonal Tomáše Grigara ranou z pozice na penaltě, to vše po dokonalé přihrávce od brankové čáry z kopačky Pavla Buchy– 0:2! Asistence: Pavel Bucha.
2'
Ospalé obrany Sklářů využil Přikryl a hosté vedou, 0:1
2'
To je fofr! První útočná akce Středočechů končí brankou! Nikolaj Komličenko se prodral středem obrany Teplic, míč poté posunul patičkou za obranu Muris Mešanović a TOMÁŠ PŘIKRYL míč uklidil přesně k tyči – 0:1! Asistence: Muris Mešanović.
1'
Patrik Žitný (Teplice) rozehrál první semifinále play-off o Evropskou ligu.
1'

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Hora, Moulis – Jindráček, Žitný.
Náhradníci: Jakub Diviš – Soungole, Hošek, Mustafić, Trubač, Hyčka, Radosta.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Křapka – Bucha, Hubínek, Přikryl (C), Mešanović, Wiesner – Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Takács, Mareš, Hašek, Mašek, Tatajev, Ladra.

Rozhodčí: Ardeleanu – Pelikán, Novák.
Zápasy v základní části

7 kolo:
Mladá Boleslav – Teplice 1:1 (0:0)
Branky: 50. Komličenko (PK) – 78. Hošek.

21. kolo:
Teplice – Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 36. Křapka, 47. Komličenko (PK).
FK Mladá Boleslav

Středočeši bojovali do poslední chvíle o skupinu o titul, nakonec je čeká „pouze“ skupina o Evropskou ligu. Svěřenci trenéra Webera jdou do souboje s Teplicemi jako mírný favorit ze sedmé pozice po základní části. Největší hrozbou pro teplickou obranu bude jistě rusý sniper a nejlepší střelec FORTUNA:LIGY po základní části, Nikolaj Komličenko, jehož 24 branek jistě budí respekt.

Co řekl před utkáním v Teplicích klíčový záložník MB Tomáš Přikryl?
„Co si pamatuji, vždycky s nimi byla utkání vyrovnaná. Ve dvou těsně po sobě hraných zápasech se může stát cokoliv a proto je potřeba k nim přistoupit maximálně zodpovědně, bez sebemenšího podcenění, protože může rozhodovat každý vstřelený či inkasovaný gól."
FK Teplice

„Skláři“ se doslova dočkali účasti v play-off o Evropskou ligu. V posledním kole základní části, kdy potřebovali k jistotě účasti v této skupině porazit Příbram pouze remizovali 0:0 a čekali na poslední hvizd v Uherském Hradišti, kde hrála Bohemka, která kdyby ukořistila tři body, tak by poslala svěřence trenéra Hejkala do skupiny o záchranu.

Teplice čekají na ligovou výhru již čtyři utkání, a tak nadešel právě pravý čas. V zápase hraném na dvě utkání se budou Severočeši jistě spoléhat na Jakuba Horu, jenž má na jaře největší formu, alespoň co se týče ofensivy. Celkem vstřelil v této sezoně 11 branek a je třetím nejlepším, českým, střelcem soutěže.

Co před utkáním řekl sportovní ředitel FK Teplice Štěpán Vachoušek?
„Očekávám, že se s Mladou Boleslaví popereme o postup. Věřím, že to herně bude vypadat mnohem lépe, než vypadaly poslední čtyři zápasy. Teď nemusíme za každou cenu. Mělo by to ale být tak, že chceme. Přál bych si, abychom předvedli fotbal, na který se bude dát dívat, že to bude na stejné úrovni jako třeba v březnu nebo v závěru podzimu či v poháru se Spartou. Víme, že kluci fotbal hrát umí.“
Novinka letošního ročníku FORTUNA:LIGY v podobě skupiny o Evropskou odstartuje prvními zápasy již tento pátek. V semifinálovém souboji hraném na dvě utkání vyzvou Teplice Na Stínadlech Mladou Boleslav.