FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Olomouc - 3. května 2019   18:00

Zlín
20' Hlinka (Podio)
1:0
(1:0)

Rakovan – Li. Holík, Hnaníček, P. Buchta, Gajić – Čanturišvili (75. Železník), Hlinka, Podio (86. Bačo), Jiráček (C) – Slaměna (61. Matejov), Poznar.
S. Dostál – Cedidla, Železník, Nečas, Jakubov, Bačo, Matejov.
Ginzel – Vitner, Vaňkát
Stadion Letná, Zlín
3441 diváků
M. Buchta – Chvátal, Beneš, Polom, Jemelka – Zahradníček, Kalvach, Plšek (88. P. Dvořák), Houska (C), Falta (69. Lalkovič) – Yunis (61. Nešpor).
Mandous – Sláma, Chytil, Nešpor, P. Dvořák, Lalkovič, Látal.
Buchta

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 1:0. Duel plný šancí rozhodl Hlinka, Ševci ukončili mizernou sérii

Seznam zápasů

A je konec! Diváci ve Zlíně měli možnost vidět zápas, který začal z obou stran velmi opatrně. Vše se změnilo ve dvacáté minutě, kdy po centru Podia vstřelil první a jediný gól zápasu Marek Hlinka. Ve druhém poločase se Sigma snažila o vyrovnání a nejblíže tomu byl Tomáš Zahradníček, který selhal ve stoprocentní šanci. Zlín tak do odvety půjde v o něco výhodnější pozici než Sigma. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90+3'
90+3'
Pro Sigmu je tady šance na poslední útok.
90+2'
Libor Holík se nechal zfaulovat od Milana Lalkoviče a Zlín tak ušetří další drahocenné vteřiny.
90+1'
Sudí Zelinka přidává k tomuto zápasu tři minuty.
90'
Zoran Gajič se dostal k hlavičce a pořádně protáhnul Miloše Buchtu. Ten předvedl skvělý zákrok.
89'
Gajičovu hlavičku skvěle vykryl Buchta!
89'
A Zlín si ještě v samotném závěru vybojoval rohový kop.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Plšek, přichází Pavel Dvořák.
88'
Olomouc už je naplno usazená na útočné polovině a je otázka, zda z tohoto závěrečného tlaku dokáže vytvořit vyrovnávací gól.
87'
Zlínským už ale pomalu dochází síly. Viditelné je to třeba na Josefu Hnaníčkovi, který musel zažehnávat křeče.
86'
Poslední střídání Zlína. Zraněného Podia nahrazuje Ondřej Bačo.
85'
Tomáš Poznar bojuje na sto procent. A teď to jenom prokázal, kdy už značně unavený větrá náběhem olomouckou obranu.
84'
Pablo Podio je odnášen na nosítkách pryč z hrací plochy a hra tak může pokračovat.
83'
A hra je přerušena, jelikož na hřišti leží Pablo Podio.
82'
Hezký Jiráčkův míč trefil Poznar těsně vedle brány
82'
Jiráček našel přesným centrem hlavu Poznara, který jen těsně netrefil tři tyče.
81'
Milan Lalkovič měl nyní příležitost zahrozit střelou zpoza obrany, tento pokus mu ale hrubě nevyšel a vysoko přestřelil branku.
80'
Následný zlínský útok zastavuje jako už dnes poněkolikáté ofsajd.
79'
Jakub Plšek (OLO) dostává žlutou kartu za nesportovní chování, když zakopnul míč do zámezí.
78'
Obrovská šance Olomouce! Tomáše Zahraníček nejprve trefil jen brankáře Rakovana. Následně jej chtěl přeloboval, ale přestřelil úplně celou branku.
77'
Zahradníček v další stoprocentní příležitosti! Ale natřikrát neproměnil
77'
Dnešní utkání na zlínské Letné sleduje 3441 diváků.
75'
Matejov nejprve nenašel centrem Železníka a následně šlapákem tvrdě dojel Jemelku. Sudí Zelinka vše dobře viděl a píská faul.
75'
Druhé střídání Zlína. Čanturišviliho střídá Lukáš Železník.
72'
A teď Poznar skvěle našel nabíhajícího Marka Hlinku, kterému však už chyběly síly a předběhl ho tak olomoucký obránce.
70'
Poznar se nyní ocitl v osajdu a nese to hodně nelibě.
69'
Olomouc podruhé střídá. Právě Šimona Faltu střídá Milan Lalkovič.
68'
Šance i na druhé straně! Za obranou Zlína se z ničeho nic ocitnul Falta, který trefil jen připraveného Rakovana.
67'
Falta v tutovce sám před Rakovanem! Jenže selhal, střela se mu nepovedla
67'
A nyní Čanturišvili skvěle našel centrem Poznara, který se ale místo hlavičky rozhodnul zakončovat nohou a fauloval jednoho z bránících hráčů Olomouce.
66'
Čanturišvili nyní zpracoval těžký míč u lajny a jen těsně mu utekl za postranní čáru.
65'
Olomouc se nyní čím dál více usazuje na útočné polovině.
63'
Plšek se pokoušel vystřelit, Hlinka zblokoval jeho pokus a byl to tím pádem jen takový pozdrav pro Rakovana.
61'
A střídá i Zlín. Mladého Slaměnu střídá Róbert Matejov.
61'
První střídání zápasu. Nevýrazného Yunise nahrazuje Martin Nešpor.
60'
Čanturišvili to do obrany příliš nezvládá. Nyní se přes něj dostal Chvátal ke střele a vybojoval tím rohový kop.
59'
Slaměna skvěle vyslal Poznara, toho ale zastavuje mávaný ofsajd.
58'
Následný nákop do vápna Olomouce byl ukončen faulem Zorana Gajiče.
57'
Čanturišvili chtěl nyní kolmou přihrávkou vyslat do útoku Jiráčka, který však jeho úmysl nepochopil.
56'
Centr Podia už přesáhl brankovou čáru, tudíž bude Olomouc odkopávat od vlastní branky.
55'
Krásná kombinace hostů, Houska ale přetáhl finální kolmici pro Yunise
55'
Buchta zachyboval a Olomouc toho téměř využila. Rakovan byl však pozorný a přišel si včas pro míč.
53'
Podio byl nyní tvrdě faulován, sudí Zelinka píská faul.
52'
Další útok Zlína zastavuje zdvižený rohový praporek asistenta rozhodčího. Mává se ofsajd.
51'
Josef Hnaníček na poslední chvíli odkopl míč na autové vhazování a zabránil tak olomouckému rohu.
50'
Další útok Zlín zastavila ruka Patrika Slaměny.
49'
Zlín následně zahrával rohový kop. Poznar se dostal k hlavičce, netrefil však branku.
48'
Slaměna nyní velmi zkušeně vytlačil Jemelku až k rohovému praporku, odkud musel olomoucký stoper odehrát míč do zámezí.
47'
Centr Zahradníčka mířil pouze do rukavic Mateje Rakovana.
46'
Úvodní výkop provedli hosté a ihned se řítí do útoku.
46'
V prvním poločase mohli diváci na zlínské Letné vidět velmi dobrý výkon domácího týmu, který taky vstřelil úvodní gól zápasu. Ve dvacáté minutě našel Podio hlavu Marka Hlinky, který se nemýlil. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45'
44'
Polom reklamuje penaltu pro Sigmu! Nakopl ho Hnaníček nedovoleně?
44'
Roman Polom z těsné blízkosti přestřelil branku a k míči se tak vrací zase Zlín.
43'
Zahradníčkův skvělý centr jen těsně nelízl Beneš hlavou do sítě
43'
Sigma nyní mohla zahrozit. Matej Rakovan na poslední chvíli zakročil a zachránil tak svůj tým.
42'
Poznarova střela se táhla nad bránu
42'
A nyní zkoušel střelou štěstí Poznar, který jen těsně netrefil branku.
41'
Buchta fauloval Yunise a následně hodně vyčinil Gajičovi, který podle něj nefungoval tak, jak si Buchta představoval.
39'
Jiráček po skvělé práci Poznara v obrovské šanci, ale Buchta byl pozorný
39'
Nádherná kombinace Zlína! Poznar na půli vybojoval míč, následně jej předal Slaměnovi, který skvěle viděl nabíhajícího Jiráčka. Ten vystřelil, ale skvěle jej vychytal olomoucký Buchta. Zlín zatím hraje famózně.
38'
Houska na půli hřiště fauloval Slaměnu, který se skácel k zemi.
37'
Olomouc se na chvíli usadila na útočné polovině, Zlín ji ale dobrým presinkem vytlačil zpět.
36'
Kalvach nevybíravě zajel do Gajiče a sudí Zelinka píská faul.
34'
Následné útočné snažení Olomouce přerušuje ofsajd.
33'
Petr Jiráček se ujmul míče ve vlastním pokutovém území a bezpečně jej odehrál do bezpečí.
32'
Zoranu Gajičovi nesednulo odkopnutí míče a Olomouc tak bude rozehrávat první roh.
31'
Olomouc nyní po delší době operuje na útočné polovině.
30'
Čanturišvilimu utekl míč a Miloš Buchta tak bude odkopávat od branky.
29'
Patrik Slaměna nyní velmi pěkně hledal centrem Tomáše Poznara, který jen těsně nedosáhnul na míč.
27'
Miloš Buchta vyslal dlouhý centr, zlínská obrana se příliš nedomluvila a Rakovan tak musel razantně odehrát míč do zámezí.
26'
Libor Holík nyní vystřelil a pořádně prověřil olomouckého Buchtu.
25'
Povedenou Holíkovu střelu si Buchta nadvakrát pohlídal
25'
Ševci málem vedli o dvě branky! Tyč zastavila Holíkovu hlavičku
25'
A nyní obrovská šance Zlína! Josef Hnaníček našel přesně hlavu Libora Holíka, který trefil tyč. Od ní se míč odrazil ven.
24'
Roh pro Zlín.
22'
Obří závar Sigmy! Ale Yunis ani Polom míč do brány neprotlačili
22'
Obrovský závar u zlínské branky! Olomoučtí měli několikrát šanci vstřelit vyrovnávací gól, ale ani jednou se nedostali do zakončení. Poslední hlavičku zaznamenal Roman Polom.
21'
A Olomouc se ihned řítí do útoku. Po faulu Hnaníčka budou mít také možnost standardní situace.
20'
Na Podiův centr si naskočil Hlinka a posílá Ševce do vedení 1:0!
20'
Zlín právě vstřelil branku!
A máme tady první gól! Pablo Podio krásným centrem našel hlavu MARKA HLINKY, který se z blízka nemýlil – 1:0!
19'
Libor Holík byl nyní faulován a je z toho další šance na centr do šestnáctky.
18'
Poznar nyní chytře vyslal Čanturišviliho do brejku, u míče byl ale nejrychleji Miloš Buchta.
17'
Gajič fauloval na polovině Šimona Faltu. Sigma tak bude pokračovat v útoku.
15'
Houska nyní centrem z levé strany hledal Jakuba Yunise, jehož pokus zblokovala zlínská obrana.
14'
Na Chvátala nyní mířil dlouhý míč, který však olomoucký obránce nestihnul na hrací ploše.
13'
Jiráček jen těsně nestihnul míč na hrací ploše a míč se tak vrátí do moci hostů.
11'
První náznak, před Yunisem ale zasáhl Rakovan
11'
Matej Rakovan nyní vystihl úmysly olomouckého Yunise a těsně před nohama mu uzmul míč.
10'
Jakub Plšek se pokusil o střelu a pobavil domácí publikum. Přestřelil totiž zlínskou tribunu a míč letěl přímo do řeky Dřevnice.
9'
Čanturišvili to měl skvěle nachystané na střelu, nakonec však zvolil o krok více a jeho pokus byl tak zblokován.
8'
Olomouc bude vhazovat v blízkosti rohového praporku.
7'
Po další útočné snaze Zlína bude vracet míč do hry Miloš Buchta.
6'
Šance však byla zastavena, jelikož v pokutovém území fauloval Poznar.
5'
Čanturišvili byl faulován Chvátalem a Zlín bude zahrávat první standardní situaci.
4'
Olomouc se poprvé usídlila na útočné polovině.
3'
Hlinka mohl zahrozit střelou z úrovně velkého vápna, mizerně však trefil míč.
2'
Zlín si vybojoval první roh.
1'
Úvodní výkop provedli domácí ševci a ihned zakládají první útok.
1'
Právě proběhla minutu ticha za zesnulého Josefa Šurala a zachvíli bude zahájen i samotný zápas.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Li. Holík, Hnaníček, P. Buchta, Gajić – Čanturišvili, Hlinka, Podio, Jiráček (C) – Slaměna, Poznar.
Náhradníci: S. Dostál – Cedidla, Železník, Nečas, Jakubov, Bačo, Matejov.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Chvátal, Beneš, Polom, Jemelka – Zahradníček, Kalvach, Plšek, Houska (C), Falta – Yunis.
Náhradníci: Mandous – Sláma, Chytil, Nešpor, P. Dvořák, Lalkovič.

Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Vaňkát.
FORTUNA:LIGA vrcholí. FC Fastav Zlín přivítá na svém hřišti celek SK Sigma Olomouc. Utkání začíná v 18:00 a vysílá ho živě stanice ČT Sport.

FC FASTAV ZLÍN, 9. místo – 39 bodů

Společně s podzimní částí soutěže skončil ve Zlíně i trenér Michal Bílek, který zažil veleúspěšný podzim a kývl na nabídku trénování národního mužstva Kazachstánu. Místo něj nastoupil Roman Pivarník, který neměl vůbec úspěšnou bilanci. Ševci pod ním z dvanácti odehraných zápasů získali pouhé tři vítězství a proto byl Pivarník v úterý tohoto týdne odvolán. Tuto sezónu dotrénuje Jan Kameník, dosavadní asistent trenéra.

SK SIGMA OLOMOUC – 8. místo – 40 bodů

Sigma se na podzim pohybovala v sestupových vodách, ale forma Hanáků nyní patří mezi nejlepší v lize – z posledních desíti zápasů vybojovali sedm vítězství. Svěřenci trenéra Jílka předvádějí skvělý fotbal a do tohoto dvojzápasu vstoupí jako favorité. V posledním kole zavítala Sigma na hřiště Slavie, kde se sice zásluhou Yunise dostala do vedení, následně však prohrála.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže odehrála obě mužstva pět vzájemných zápasů. A bilance hovoří pro Sigmu, která dokázala dvakrát vyhrát a třikrát skončil zápas remízou.