FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Olomouc - 30. dubna 2022   16:00

0:2
(0:1)
Olomouc
29' Zmrzlý  (Chvátal) • 65' Růsek  (Šíp)

Vliegen – Koscelník (58. Alijagić), Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka (30. Frýdek) – Jan Matoušek (46. Rabušic), Višinský (46. Rondić), Tupta – Júsuf Hilál (67. Doumbia).
Knobloch – Michal.
Starý – Vodrážka, Machač; VAR: Ondráš, AVAR: Podaný
Stadion U Nisy, Liberec
1428 diváků
Stejskal – Jemelka, Hubník (C), Vepřek (85. Poulolo), Chvátal – Breite, Sedlák (85. Sláma) – Hadaš (60. Šíp), Daněk (76. Langer), Zmrzlý – Růsek (85. Piña).

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 0:2. Bezradný Slovan přenechal postup Sigmě

Je konec. Sigma Olomouc postupuje dále, kde vyzve v souboji o milion korun Mladou Boleslav. Liberci sezóna skončila. Tým ze severu Čech ji zakončí na deváté pozici, což vzhledem k úvodu ročníku, kdy byl v jednu chvíli dokonce poslední, není zase takový neúspěch. Tento duel rozhodly dvě situace. První z nich přišla ve 29. minutě, kdy Chvátal přihrával od brankové čáry před bránu a Zmrzlý otevřel skóre utkání. Druhá pak v 65. minutě, kdy domácí vrhli všechny síly do útoku a z jednoho z protiútoků skóroval po přesné přihrávce Šípa Antonín Růsek. Hanáci tak pojedou přes celou republiku s vítězstvím 2:0 a vědomím, že jim sezóna ještě neskončila. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní večer a dámy pozor na oheň.
90'
Šípovu koncovku výchylil bránící Mikula
90+2'
90+2'
V první z nich se nic zajímavého nestalo. Libereckým hráčům běží poslední minuta v této sezóně.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Přeci jen se ale ještě dostali k zakončení. Jáchym Šíp střílel v tísni těsně vedle. Střelu ale tečoval jeden z obránců v modrém. Hanáci tak budou zahrávat rohový kop.
89'
Hosté se už nikam neženou. Vědí, že hlavní je neinkasovat.
87'
Liberečtí nejsou schopni nějaké kombinace. Všechno přehrávají kolem vápna jako v házené a následně centrují do vápna. Centrované míče pak vždy odvrací obránci Sigmy Olomouc.
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Ricardo Piña.
85'
ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Florent Poulolo.
85'
ze hřiště odchází Jan Sedlák, přichází Jiří Sláma.
84'
Ani další rohový kop Liberce nevedl k ohrožení hostující brány.
82'
Alijagićovi se střela vůbec nepovedla. Balon letěl skoro k rohovému praporku.
81'
Ľubomír Tupta se nejprve zalekl možnosti pálit z voleje. Následně míč potáhl k brankové čáře a centroval do malého vápna. V tomto prostoru ale úřaduje hostující brankář Stejskal.
80'
Do stříleného centru od Tiéhiho vložil svou hlavu Rabušic. Mířil těsně nad.
79'
Rabušic hlavičkoval nad
79'
Nepřesná přihrávka zastavila snahu Olomouce o rychlý protiútok.
77'
Doumbia to zkoušel na přední tyč, tam byl Stejskal včas
77'
Mohamed Doumbia se uvedl před libereckými fanoušky střelou na přední tyč. Jan Stejskal mu nedopřál chvíli slávy a střelu chytil.
76'
ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Štěpán Langer.
76'
Liberec mohl snížit! Mikula poslal centr z levé strany, Rabušic jej posunul na Rondiće, který trefil z otočky tyč! Následně Jemelka odkopl míč až na střechu stadionu U Nisy.
75'
Rondič střelou z otočky orazítkoval tyč
75'
Z něj nic nevytěžila, těžiště hry se přesunulo na druhou stranu a tentokrát jsou to domácí, kteří pošlou míč do hry od rohového praporku.
73'
Olomouc vybojovala rohový kop.
72'
Rondić je na nohou, Tiéhi sportovně vrátil balon a hra může pokračovat.
72'
Na zemi zůstává ležet Imad Rondić a Jan Stejskal sportovně zahazuje míč do autu.
70'
Uvidíme, zda budou mít hráči Liberce ještě dostatek sil, hlavně morálních, aby se pokusili s vývojem zápasu něco udělat.
69'
Po obléhání domácí brány pálil nepřesně Sedlák
69'
Antonín Růsek vrátil míč na vápno, kde se do něj opřel Jan Sedlák. Mířil těsně vedle.
67'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Mohamed Doumbia.
66'
Dnešní utkání sleduje 1428 diváků.
65'
Olomouc právě vstřelila branku! Další protiútok už Hanáci využívají!
Střídající Jáchym Šíp dostal míč na levé straně, přihrál do kapsy mezi brankáře a obranu a ANTONÍN RŮSEK se v této pozici nemýlil. Olomouc vede 2:0.
64'
Parádní kombinaci Sigmy zakončil Růsek gólem na 0:2
64'
Po rohovém kopu hlavičkoval na zadní tyči Kryštof Daněk. Do tohoto pokusu nedal příliš razance a Vliegen si s míčem poradil.
63'
V obraně Liberce budou logicky vznikat volné prostory. Jeden takový teď dostal Antonín Růsek. Nevyužil jej však ideálně. Vybojoval alespoň rohový kop.
61'
Imad Rondić dostal oblouček za obranu. Ve skluzu ale balon netrefil ideálně a z dobré pozice tak nebylo nic.
60'
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Jáchym Šíp.
60'
Michael Rabušic stál v ofsajdu.
59'
Tupta vybojoval pro Liberec rohový kop.
58'
Liberec vsází vše na jednu kartu. Momentálně má trenér Kozel na hřišti hned čtyři útočníky. Uvidíme, kam se Alijagić postaví.
58'
ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Denis Alijagić.
55'
Na druhé straně nedosáhl na centr na zadní tyč Rabušic.
55'
Střílená přízemní přihrávka jen prolétla celým libereckým vápnem.
53'
Rabušic pálil z dálky doprostřed
53'
Před Rabušicem se otevřel prostor ve středu pole, čehož liberecký útočník využil, zavezl míč a střelou ze střední vzdálenosti prověřil Stejskala. Ten ale s pokusem doprostřed brány neměl problém.
52'
Hosté si nerozuměli v útoku a přihrávka končí u Vliegena.
51'
Mladíček Sigmy je zpět na nohou. Hra může pokračovat.
50'
Po souboji s Koscelníkem zůstává ležet na zemi hostující Hadaš. Hra je přerušena a jsou povoláni doktoři Olomouce.
48'
Michael Rabušic zavíral prostor za hráči a získal odražený míč. Z vápna střílel mimo.
48'
Christian Frýdek napřáhl ke střele za vápnem a trefil Vepřeka do hlavy. Následovat bude rohový kop.
46'
Domácí trenér Kozel udělal do druhé půle další dvě změny. Momentálně má Liberec na hřišti trio útočníků.
46'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Imad Rondić.
46'
ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Michael Rabušic.
46'
Je za nám první poločas, ve kterém se jednou měnilo skóre utkání, a to ve 29. minutě, kdy Hubník našel obloučkem za obranu Juraje Chvátala, který potáhl míč až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou na malé vápno vybídl ke skórování Ondřeje Zmrzlého. Je nutno dodat, že Olomouc vede zaslouženě. Od úvodu zápasu je aktivnějším a nebezpečnějším týmem, o čemž vypovídá i poměr střel na bránu 6:1 ve prospěch Hanáků. Liberec se probral až po inkasovaném gólu. Stejskala ale od té doby neohrozil. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+1'
45'
Roman Hubník v poslední chvíli zastavil přihrávku na Tuptu, který by šel sám na brankáře.
45'
Matěj Hadaš se dopustil útočného faulu.
43'
Vypadá to, že první poločas už se jen dohraje. Olomouc si v klidu hlídá aktivitu domácích a nepouští je ke Stejskalovi.
41'
Na druhé straně našel Frýdek z první Matouška ve vápně. Jemelka mu zakončení nedovolil.
40'
Daněk prokličkoval do vápna a vyzkoušel Vliegena
40'
Kryštof Daněk si z obránců v modrém udělal kužely a po projití čtyř z nich vystřelil na zadní tyč. I tentokrát byl Vliegen pozorný.
39'
Jan Mikula prošel přes dvojici obránců a odcentroval na zadní tyč, kde na míč skákal Tupta. K zakončení z důvodu dobrého obranného zákroku nedošlo.
38'
Olivier Vliegen nejprve chyboval, když přihrál na nohu Růskovi, ale vzápětí svou chybu napravil, když se vrátil mezi tři tyče a střelu chytil.
38'
Theodor Gebre Selassie chtěl s vývojem něco udělat a nabíhal si za obranu. Tiéhiho centr byl ale příliš dlouhý.
36'
Na Frýdkův centr naskakovali hned dva hráči v modrém. Ale ani Júsuf a ani Matoušek na míč nedoskočili.
35'
Liberečtí hráči se po rohovém kopu pokoušeli o zakončení. Všechny střely ale zblokovala dobře hrající obrana Hanáků.
34'
Domácí evidentně přepnuli na vyšší rychlost. Není se čemu divit, když se z tribun ozývá pískot logicky nespokojených diváků.
32'
Višinského centr skončil pouze na hlavě ex-libereckého Breiteho.
31'
Ľubomír Tupta se z levé strany dostal do zakončení. Jeho tvrdou střelu zblokoval jeden z obránců.
30'
Luboš Kozel rychle reaguje na nastalou situaci.
ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Christian Frýdek.
29'
Olomouc právě vstřelila branku a jde zaslouženě do vedení!
Juraj Chvátal dostal od Hubníka krásný oblouček za obranu, od brankové čáry našel zpětnou přihrávkou na malém vápně ONDŘEJE ZMRZLÉHO, který neměl problém trefit odkrytou bránu a poslat do vedení.
28'
Zmrzlý zasadil úder dezorientované domácí obraně
28'
Sigma měla k dispozici dva rohové kopy. Ani jeden neznamenal pro domácí vážnější problémy.
27'
Roman Hubník se objevil v útoku a střelou na přední tyč prověřil domácího brankáře.
26'
Stoper Hubník mířil na Vliegena a nastřelil jej zblíka do nohy
26'
Domácí si přidělávají problémy sami. Mario Purzitidis poslal příliš pomalou malou domů a Olivier Vliegen měl plné nohy práce, aby byl u míče dříve než soupeř. To se mu nakonec o chlup povedlo.
24'
Olivier Vliegen předvedl dlouhý nákop, který skončil až u jeho kolegy Stejskala na druhé straně hřiště.
23'
Hezky zatočený centr ze standardní situace od Zmrzlého se Jemelkovi nepovedlo hlavou usměrnit na bránu.
21'
Rychlý protiútok Sigmy skončil nezdarem, když se Hadašovi nepovedlo zpracovat prudkou přihrávku od spoluhráče Zmrzlého.
21'
Centr z přímého volného kopu skončil pouze v rukavicích Stejskala.
20'
Po faulu na Koscelníka má Liberec k dispozici standardní situaci. Vzdálenost od brány je ale na přímé ohrožení příliš velká.
18'
Centr za obranu na Matěje Hadaše byl přibližně o metr delší než by olomoucký mladík potřeboval.
16'
Júsuf nastřelil ruku Vepřeka, potom protáhl Stejskala
16'
Krásná a svižná kombinace domácích vyústila ve střelu Júsufa Hilála na zadní tyč. Stejskal byl na zemi včas.
16'
Na druhé straně končí centr v náručí Vliegena.
15'
Júsuf Hilál hledal Matouška přízemním centrem za obranu. Hostující brankář byl včas venku ze své svatyně a míč odkopl.
13'
Tentokrát Liberec kombinoval mnohem přesněji. Ani v tomto případě ale Stejskala neohrozil.
11'
Nehlídaný Růsek hlavičkoval vedle
11'
Antonín Růsek si naběhl na centr za obranu, ale míč se mu svezl po hlavě a prostor mezi tyčemi netrefil.
9'
Domácí Slovan má zatím problém s výstavbou hry. Mnoho nepřesností při přihrávkách znamená, že Olomouc je aktivnějším celkem v úvodu.
8'
Hadaš se zasekávačkou zbavil Koscelníka a prověřil gólmana
8'
Olomouc se dostala do další slibné šance. Novic v sestavě Sigmy Matěj Hadaš si zasekl míč před obráncem a snažil se obstřelit Vliegena. Liberecký brankář balon na dvakrát zkrotil.
6'
Liberecký kapitán Mikula chtěl zrychlit hru přihrávkou z první. Tupta ale jeho myšlenku nepochopil.
5'
Theodor Gebre Selassie hledal centrem Višinského. Roman Hubník zkušeně hlavou přihrál svému brankáři a zažehnal nebezpečí z pohledu Hanáků.
4'
Liberec kombinoval kolem velkého vápna. K zakončení se nedostal.
3'
Hned vzápětí se dostával na dostřel Tupta. Jeho přihrávka skončila u brankáře hostí Jana Stejskala.
2'
Vliegen se roztáhl a vychytal Daňka!
2'
Sigma mohla jít hned v úvodu zápasu do vedení! Na přihrávku z levé strany na hranici malého vápna si naběhl Kryštof Daněk, ale Olivier Vliegen střelu z bezprostřední blízkosti nohou vyrazil!
1'
Hosté zahájili zápas úvodním výkopem.
1'
Pro Dominika Starého, hlavního rozhodčího dnešního zápasu, se jedná o ligovou premiéru. Tak hodně štěstí a ať se daří.
Hlavní rozhodčí přivádí hráče na hrací plochu. Domácí Liberec nastupuje ve své tradiční modré kombinaci. Hosté z Hané jsou tentokrát oděni do červených barev.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka – Jan Matoušek, Višinský, Tupta – Júsuf Hilál.
Náhradníci: Knobloch – Michal, Doumbia, Frýdek, Rondić, Alijagić, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel

SK Sigma Olomouc: Stejskal – Jemelka, Hubník (C), Vepřek, Chvátal – Breite, Sedlák – Hadaš, Daněk, Zmrzlý – Růsek.
Náhradníci: Trefil – Šíp, Poulolo, Piña, Slaměna, Sláma, Langer.
Trenér: Václav Jílek

Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Machač; VAR: Ondráš, AVAR: Podaný.

SK SIGMA OLOMOUC

První duel ve Skupině o umístění proti Liberci sehráli hráči Olomouce na domácím stadionu. Celé utkání provázelo velmi aprílové počasí, přičemž druhý poločas byl z důvodu krupobití dokonce na deset minut přerušen a hráči byli posláni do šaten. Jedinou branku utkání vstřelil už v 17. minutě Mojmír Chytil. Liberec se od té doby snažil o vyrovnání, nicméně marně. Nedovedl ho k němu ani závěrečný tlak.

Do odvety na Severu Čech tak svěřenci trenéra Jílka vstoupí s mírným vedením 1:0. Důležité je zmínit, že jakákoliv výhra domácího Liberce o jednu branku by automaticky znamenala prodloužení dvakrát 15 minut. Za stále nerozhodného stavu by pak následovaly penalty.

Sigma skončila v základní části na devátém místě s 37 body, tedy se stejným bodovým ziskem jako liberecký Slovan, ale s horším skóre ze vzájemných zápasů. Důležitá byla pro její umístění překvapivá domácí výhra v posledním kole nad Spartou (2:0). Nejlepšími kanonýry olomouckého klubu jsou se šesti brankami Antonín Růsek a Martin Hála. Avšak druhý z nich je dlouhodobě zraněný a se Sigmou se dohodl na rozvázání smlouvy. Nejlepším nahrávačem je fotbalista slovenské národnosti, Juraj Chvátal. Ten asistoval už šestkrát.

FC SLOVAN LIBEREC

V případě výhry o dvě a více branek v tomto duelu a následném postupu do finále Skupiny o umístění by se Liberec utkal s lepším z dvojice Mladá Boleslav – České Budějovice. Tento duel také ještě není rozhodnutý, v prvním utkání vyhrála Mladá Boleslav v Českých Budějovicích 3:2. Kdyby liberecký tým v sobotu vypadl, skončil by na devátém či desátém místě. To už závisí na výsledku druhého duelu. V případě vypadnutí Českých Budějovic by byli Severočeši v konečné tabulce devátí, kdyby do finále nepostoupila Mladá Boleslav, tak desátí.

Pro připomenutí ještě zmiňme nejlepší střelce a asistenty. Týmovou tabulku kanonýrů vede šestigólový Michael Rabušic. Mezi asistenty jsou nejlepší kapitán Jan Mikula a Christian Frýdek, kteří přihráli celkem na čtyři branky. V posledních zápasech plnil roli jedničky mezi třemi tyčemi Olivier Vliegen, který si ze čtyř utkání připsal zatím jedno čisté konto.

V odpoledním utkání je na programu odveta mezi Slovanem Liberec a Sigmou Olomouc. Severočeši si z města tvarůžků přivezli jednogólové manko, které budou chtít na domácím stadionu U Nisy smazat. Svěřence trenéra Jílka trápí početná marodka, která se v minulém utkání rozšířila o další dvě jména. Uvidíme tedy, v jaké sestavě Hanáci nastoupí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.