FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Olomouc - 13. května 2022   17:00

Ml. Boleslav
41' Jemelka(vl.)  • 85' Ewerton (Hlavatý)
2:2
(1:1)
Olomouc
19' Zmrzlý  (Chytil) • 73' Chytil  (Růsek)

Šeda – Šimek, Suchý, Karafiát – Douděra (64. Mašek), Matějovský (C) (50. Hlavatý), Stránský (63. Skalák), Dancák (74. Smrž), Pech – Ewerton, Ladra (74. Mil. Škoda).
Mikulec – Sladký.
Pavel Orel – Lucie Ratajová, Martin Leška
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1436 diváků
Stoppen – Jemelka, Beneš (C), Poulolo (61. Zifčák) – Chvátal, Breite (88. Langer), Sedlák (61. Šíp), Zmrzlý – Růsek (88. Sláma) – Hadaš (46. Slaměna), Chytil.
Stoppen

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 2:2. Ewerton se vykoupil, paráda za milion!

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.
Je dobojováno a slavit může Mladá Boleslav, která po výsledku 2:2 opanovala prostřední nadstavbovou skupinu. Dnes to ale neměla vůbec jednoduché, neboť Olomouc se i ve druhém poločase dostala zásluhou Chytila do vedení. Vše nasvědčovalo tomu, že se dočkáme přídavku, jenže krátce před koncem se nádherně trefil Ewerton, který zaznamenal druhý gól v dnešním utkání. Závěr už si Mladá Boleslav bez problémů pohlídala.
90'
Stoppen vyboxoval Skalákovu jedovku
90+4'
90+3'
Ewertona obral o balon Zifčák a domácí křídelník ho pak musel faulovat, neboť olomoucký hráč by jinak šel do brejku.
90+2'
Boleslav se dostala k rohovému praporku, kde se snaží šetřit čas. Zatím se jí to daří.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Olomouci už moc času nezbývá, a proto se už na hrot útoku vytáhl i stoper Beneš.
89'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Jiří Sláma).
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Štěpán Langer.
ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Jiří Sláma.
87'
Na nabídku Ewertona si naskakoval Mašek, ovšem mladému záložníkovi domácích pár centimetrů chybělo.
86'
Další akci táhl Mašek a z jeho práce těžil Skalák, který pořádně vyprášil Stoppenovy rukavice. Následovat bude roh Boleslavi.
85'
Ewertonovo neskutečné torpédo, 2:2
85'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Mladá Boleslav v 85. minutě vyrovnává na 2:2! EWERTON, který nebyl skoro celý druhý poločas vidět, si navedl míč do středu hřiště a parádní pumelicí do šibenice nedal Stoppenovi šanci.
84'
Své defenzivní úkoly si nyní splnil Ewerton, jenž se vrátil se Zifčákem a zastavil přihrávku, která na něj směřovala.
83'
Zifčák se bez problémů zbavil Karafiáta, ale následně poslal míč přímo do Šedových rukavic.
82'
Do konce základní hrací doby zbývá zhruba deset minut a Sigma stále drží jednobrankový náskok. Podaří se domácím ještě srovnat?
81'
Jemelka hledal vzduchem Chytila, avšak ten neměl nárok dostihnout jeho pas.
80'
Skalák si teď vzal na starost standardní situaci, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
78'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Ondřej Zmrzlý).
78'
Škoda sklepl balon do křídla na Skaláka a poté si to namířil do vápna. Míč se k němu ale nevrátil, neboť centr ze strany skončil u Stoppena.
77'
Chytil si teď neporozuměl s Šípem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
76'
Šimek u postranní čáry poslal k zemi Zmrzlého a Sigma bude moct v klidu rozehrát.
75'
Za nákopem Šimka se hnal Milan Škoda, ale nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
74'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Samuel Dancák, přichází Vojtěch Smrž.
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Milan Škoda.
73'
Olomouc právě vstřelila branku! Sigma se podruhé v zápase dostává do vedení! Olomouc nějakou dobu kombinovala kolem šestnáctky Mladé Boleslavi a po přiťuknutí Růska se k míči dostal MOJMÍR CHYTIL. Ten si ho posunul na pravačku a nechytatelnou střelou k tyči nedal Šedovi šanci.
72'
Chytilův nádherný obstřel zapadl k tyči, 1:2
72'
Pech vystihl pas Jemelky, ale poté zbytečně chyboval a doslova daroval míč Breitemu.
71'
Na poslední zápas sezony se do Lokotrans Arény přišlo podívat 1436 fanoušků.
70'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Lukáš Mašek).
69'
Pech podstoupil těžký souboj s Šípem, ale nakonec ho zvládl a vyšel z něj s míčem u nohy.
68'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Antonín Růsek).
67'
Ladra se vřítil do vápna, neměl však přesnější mušku
67'
Ewerton se uvolnil a poslal balon do pokutového území, kde se ale nikdo v modrém ke střele nedostal.
66'
Domácí zakombinovali na malém prostoru a Mašek pak vyslal do šance Ladru. Ten napálil balon na přední tyč, ovšem bránu minul.
65'
Jemelka z úhlu hlavičkoval nad
65'
Chvátal odcentroval z pravé strany a našel na zadní tyči Jemelku, který bránu o kousek minul.
64'
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Lukáš Mašek.
63'
ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Jiří Skalák.
62'
Hosté jsou momentálně více na balonu a kombinují na útočné polovině. Podaří se jim znovu se dostat do vedení?
61'
ze hřiště odchází Jan Sedlák, přichází Jáchym Šíp.
ze hřiště odchází Florent Poulolo, přichází Pavel Zifčák.
60'
Chytil to zkoušel individuálně po pravém křídle, avšak po pár metrech mu vystavil stopku Suchý.
59'
Ke střele z dálky se odhodlal stoper Olomouce Poulolo. Tomu však rána vůbec nesedla a balon neškodně zamířil do autu.
58'
Sigma mohla jít po zisku rychle dopředu, nicméně jejich postup zpomalil dobrým obranným zákrokem Stránský.
57'
Douděra ve velké šanci těsně minul
57'
Pech se vydal dopředu a poté našel ve vápně číhajícího Douděru, který jen o kousek minul hostující svatyni.
56'
Ewerton kroutil svůj centr od rohového praporku přímo do brány, ovšem míč odhlavičkoval Breite.
55'
Ladra se zbavil svého strážce a pak vypálil, jenže trefil před sebou stojícího Jemelku.
54'
Přízemní nabídka Chvátala se ve vápně několikrát poodrážela a nakonec se k míči dostal Breite, jehož střela Šedu nezaměstnala.
53'
Dancák chtěl najít Suchého, avšak ten na jeho přetažený centr nedoskočil. Stoppen tak bude odkopávat od brány.
52'
Hlavatý se hned zapojil do kombinace Mladé Boleslavi a zhruba pětatřicet metrů od brány Olomouce byl faulován Poulolem.
51'
Slaměna se protáhl do šestnáctky, nicméně jeho tvrdá rána na přední tyč se do brány nevešla.
50'
Tak nakonec to nepůjde. Marka Matějovského na hrací ploše nahradí Michal Hlavatý.
50'
Na hrací ploše zůstal ležet Matějovský a hra byla přerušena. Domácí kapitán se ale po chvilce zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
49'
Šeda dostal pomalou přihrávku a měl co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Chytilem.
48'
Ewerton posílal míč do dobrého prostoru, avšak Šimek na jeho nabídku o kousek nedoskočil.
47'
Dlouhý nákop Suchého mířil na Ladru, ovšem před ním stačil odehrát míč do autu Beneš.
46'
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Patrik Slaměna.
46'
Nad rámec prvního poločasu nebyla nastavena ani minuta, a hráči tak odchází do kabin za nerozhodného stavu. Mladá Boleslav vstoupila do zápasu velmi aktivně a v úvodu měla několik dobrý šancí, avšak branky se nedočkala. A to jí mohlo mrzet, neboť v devatenácté minutě se z ojedinělé šance Sigmy trefil Zmrzlý. Domácí se pak chvíli nemohli dostat do tempa, ale po ruce Breiteho zahrávali pokutový kop. Ten však Ewerton neproměnil, a Olomouc tak dál vedla. Brazilský křídelník ale své zaváhání napravil ve 41. minutě, kdy mu k vyrovnávacímu gólu pomohla teč jednoho z bránících hráčů.
45'
45'
Do vápna Sigmy létal jeden centr za druhým a po tom posledním zakončoval Douděra, jenž bránu netrefil.
44'
Po několika nepřesnostech na obou stranách se balonu zmocnil Dancák, který uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Suchého.
43'
Chvátal hledal dlouhým nákopem Růska, avšak jeho pas skončil u brankáře Šedy.
41'
Ewerton si řekl o odpustek a srovnal, 1:1
41'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Jako bych to přivolal, Mladá Boleslav srovnává na 1:1! Ladra si z levé strany naváděl míč na střelu, ale ve vápně ho předložil Ewertonovi. Ten se zbavil svého strážce a poté s přispěním teče bránícího VÁCLAVA JEMELKY překonal Stoppena. Olomoucký brankář neměl šanci zareagovat.
40'
Domácí jsou v posledních minutách více na balonu, avšak nemohou najít cestu skrz olomouckou defenzivu.
39'
Ladra si už už chystal balon ke střele, jenže na poslední chvíli mu ho od nohy ukopl Jemelka.
38'
Chvátal prostrčil balon na Růska a ten zakončoval z úhlu. Střela mu ale nesedla a míč jen prolétl kolem levé tyče.
37'
Nyní už je ale pískáno, Šimek totiž zakázaným způsobem zastavil Zmrzlého.
36'
Po souboji s Karafiátem zůstal na trávníku ležet Chytil, nicméně hra přerušena nebyla.
35'
Hadaš si chtěl krýt míč tělem, ale zároveň zasáhl rukou do obličeje Šimka. Hlavní sudí neváhal a odpískal hostujícímu hráči faul.
34'
Na Beckhama? Ewerton vysoko přestřelil penaltu
34'
Balon si na penaltový puntík postavil Brazilec Ewerton, který však zakončil vysoko nad bránu. Olomouc tak i nadále vede 1:0.
33'
Matějovský trefil přímákem Breiteho ruku, penalta
33'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Radim Breite).
33'
Do balonu se opřel Marek Matějovský a jeho ránu zblokoval rukou jeden z hráčů ve zdi, takže z toho bude penalta!
32'
Tomáš Ladra byl faulován na hranici pokutového území a domácí budou mít volný přímý kop z velmi slibné pozice.
31'
Ladra obral o balon Poulola a pak ho posunul na Karafiáta, jehož dalekonosnou střelu Stoppen nadvakrát zkrotil.
30'
Karafiát střílel technicky a zkusil překvapit Stoppena
30'
S tím však hosté naložili katastrofálně, centr Chvátala totiž vylétl ze hřiště dřív, než stačil doputovat do šestnáctky.
29'
Dobrou práci teď odvedl Chytil, jenž udržel na zádech dva protihráče a poté vybojoval roh.
28'
Matějovský si všiml rozběhnutého Ladry a hned mu také adresoval svůj pas. Domácí útočník byl však chycen v ofsajdu, a tudíž nemohla jeho akce pokračovat.
27'
Z velké dálky to nyní zkusil Chvátal, avšak jeho rána si cestu mezi tři tyče nenašla.
26'
Za průnikovým pasem Sedláka se hnal Hadaš a nebýt zásahu Suchého, tak by se mladý útočník dostal do samostatného úniku.
25'
Douděra pálil nad
25'
Po něm vyplaval míč na vápno, kde se do něj opřel Douděra. Jeho pokus byl nicméně nepřesný a Stoppen ani nemusel zasahovat.
24'
Aktivní Ewerton poslal do vápna nepříjemný centr, který si málem do vlastní brány srazil Beneš. Následovat ale bude pouze roh.
23'
Karafiát vracel nabídku Ladry před bránu, kde se snažil prosadit Šimek. Ten však fauloval brankáře Stoppena, takže Sigma tuto standardku přečkala bez úhony.
22'
Ewerton opět zakombinoval s Matějovským a poté získal roh pro Boleslav. Podaří se domácím rychle srovnat?
21'
Krátce po rozehrávce se do šance mohl dostat Douděru, kterého ovšem zradilo zpracování a míč mu pak utekl do autu.
19'
Zmrzlý pohotově překonal Šedu, 0:1
19'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté se v devatenácté minutě ujímají vedení! Chytil si na levé straně udělal prostor a poté poslal míč do nebezpečného prostoru, kde se nacházel ONDŘEJ ZMRZLÝ. Ten nebyl dostatečně bráněn, a proto mu nedělalo problém poslat balon za Šedova záda.
18'
Matějovský chyboval v rozehrávce, ale pak předvedl příkladný návrat, díky kterému přibrzdil protiútok Sigmy.
17'
Hosté se vydali napadat rozehrávku svého soupeře, avšak ke ztrátě ho nedonutili.
16'
Zmrzlý orazítkoval horní konstrukci
16'
Chvátal se vydal dopředu a přesným centrem z pravé strany našel Zmrzlého, jehož hlavička se snesla na horní tyč.
15'
Suchý se prezentoval druhým nedovoleným zákrokem během krátké chvíle a hlavní sudí mu dal jasně najevo, že příště už bude tasit žlutý kartónek.
14'
Douděra to chtěl zkusit individuálně po křídle, ale rychle byl zdvojen, a proto raději zvolil zpětnou nahrávku na Pecha.
13'
Další balon poslal do šestnáctky Douděra, nicméně ani v tomto případě se nikdo v modrém k zakončení nedostal.
12'
Ewerton se zbavil svého strážce a poté hledal na zadní tyči Pecha, jenže ten na jeho centr nedoskočil.
11'
Exekuce se ujal právě domácí kapitán, jenž ale pouze načechral míč do Stoppenovy náruče.
10'
Matějovský si chytře pokryl balon a poté se nechal faulovat Chvátalem. Mladá Boleslav bude zahrávat volný přímý kop.
9'
Beneš na polovině hřiště ostře zajel do Ladry a může být rád, že mu arbitr Orel neudělil žlutou kartu.
8'
Centr Ladry si v pokutovém území hledal Šimek, jenž ale při snaze najít si míč fauloval Breiteho.
7'
Dalším střeleckým pokusem se prezentoval Pech a poté, co do ní vložil svou nohu Jemelka, bude následovat rohový kop.
6'
Středočeši vstoupili do utkání hodně aktivně a zatím svého soupeře mačkají na jeho polovině.
5'
Nabídku Karafiáta si na zadní tyči hledal Ladra, nicméně v hlavičkovém souboji s Benešem neměl šanci uspět.
4'
Stránského bomba se stočila do břevna
4'
Boleslav neměla daleko k prvnímu gólu! Matějovský před vápnem posunul balon na Stránského, jenž napřáhl k tvrdé ráně a ta skončila na břevně.
4'
Poulolo chtěl přenést hru doleva na rozběhnutého Zmrzlého, avšak jeho pas byl hodně nepřesný a míč skončil v zámezí.
3'
Ten si ale Sigma pohlídala, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Breite.
2'
Ewerton si na levé straně narazil s Matějovským a poté získal pro domácí první rohový kop.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Olomouce, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Šimek, Suchý, Karafiát – Douděra, Matějovský (C), Stránský, Dancák, Pech – Ewerton, Ladra.
Náhradníci: Mikulec – Hlavatý, Smrž, Mašek, Skalák, Mil. Škoda, Sladký.
Trenér: Pavel Hoftych

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Jemelka, Beneš (C), Poulolo – Chvátal, Breite, Sedlák, Zmrzlý – Růsek – Hadaš, Chytil.
Náhradníci: Stejskal – Šíp, Zifčák, Slaměna, Sláma, Langer, Bednár.
Trenér: Václav Jílek

Rozhodčí: Pavel Orel – Lucie Ratajová, Martin Leška.
Poslední vzájemné utkání

6.5. 20222 – SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 1:2

Branky: 70. Zifčák (Zmrzlý) – 45+2. Pech, 55. Hlavatý

SK Sigma Olomouc: Stejskal – Chvátal, Jemelka, Hubník (C) (46. Poulolo), Vepřek (62. Langer) – Breite – Hadaš (55. Zifčák), Sedlák (83. Slaměna), Daněk (55. Šíp), Zmrzlý – Růsek.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Šimek, Karafiát, Suchý – Douděra (74. Skalák), Hlavatý (63. Mašek), Matějovský (C), Smrž, Pech (80. Sladký) – Ladra (74. Mil. Škoda), Ewerton.
SK Sigma Olomouc

Hanáci se po základní části nacházeli na devátém místě, a v prvním kole nadstavby je tak čekal osmý Liberec. Sigma si s ním dokázala celkem v pohodě poradit, když mu nedovolila vstřelit ani jednu branku a po dvou výhrách postoupila. Úvodní duel proti Mladé Boleslavi sice Olomouc doma prohrála, nicméně kdyby Antonín Růsek proměnil v 87. minutě pokutový kop, tak mohla jít do odvety z o poznání lepší pozice. Ještě však není nic ztraceno a Sigma má stále šanci proti svému soupeři uspět. V Lokotrans Aréně bude každopádně kouč Jílek postrádat několik hráčů, neboť jeho družinu v závěru tohoto ročníku kosí zranění. Uvidíme, jakou sestavu nakonec pětačtyřicetiletý lodivod vyšle do boje.
FK Mladá Boleslav

Středočeši se od začátku sezony pohybovali ve středu tabulky a nakonec obsadili sedmou příčku. Přestože jejich výkony nebyly v některých fázích úplně ideální, tak v závěru základní části se svěřenci trenéra Hoftycha dostali do solidní formy. Tu zatím potvrzují i v nadstavbě, kde vyhráli všechna dosavadní střetnutí. Nejprve dvakrát přehráli českobudějovické Dynamo a minulý víkend uspěli i proti Olomouci, takže do dnešního mače budou vstupovat z výhodnější pozice. Velkou zásluhu na tom má David Douděra, jenž má v posledních týdnech vynikající produktivitu. Podaří se mu střelecky prosadit i proti Sigmě?
Hezký páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Během těchto dní jsou na programu poslední zápasy této sezony, a přestože o mistrovi už je rozhodnuto, tak stále je o co hrát. Své o tom ví celky Mladé Boleslavi a Olomouce, kteří dnes od 17:00 sehrají závěrečný duel prostřední nadstavbové skupiny, v níž se hraje o bonus ve výši milionu korun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.