FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Liberec - 24. dubna 2022   16:00

Olomouc
17' Chytil (Slaměna)
1:0
(1:0)

Macík – Beneš (46. Zifčák), R. Hubník (C), Jemelka – Chvátal, Breite, Daněk (16. Slaměna, 63. Hadaš), J. Sedlák, Zmrzlý – Růsek (90+12. Uriča), Chytil (63. Vepřek).
Stejskal – Hadaš, Slaměna, Zifčák, Uriča, Vepřek.
Petřík – Ratajová, Černoevič
Andrův stadion, Olomouc
2237 diváků
Vliegen – Koscelník (74. Jan Matoušek), Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Ch. Frýdek (46. Višinský), Tiéhi, Havelka (87. Michal), Tupta – Rabušic (74. Júsuf Hilál), Alijagić (90+1. Stoch).
Knobloch – Júsuf Hilál, Jan Matoušek, Stoch, Michal, Višinský, Plechatý.

SESTŘIH: Olomouc - Liberec 1:0. Zaslouženou výhru Sigmy vystřelil Chytil

Odveta je na programu v sobotu 30.4., v Liberci se bude hrát taktéž od 16:00.
O jedinou branku se postaral v 17. minutě Mojmír Chytil.
První utkání souboje mezi Olomoucí a Libercem končí vítězstvím Sigmy v poměru 1:0. Tento výsledek dává Sigmě naději do odvety, nicméně vše je stále velmi otevřené.
90'
Slovan dopravil míč do sítě, jenž pouze z ofsajdu
90+14'
90+14'
Koscelník měl na kopačce srovnání. Ve vápně Sigmy si obhodil soupeře a vypálil na první tyč. Macík se ale vytáhl s perfektním zákrokem!
90+12'
Růskovi se ze hřiště moc nechtělo, a tak sudí vytahuje žlutou kartu, aby domácího hráče při odchodu povzbudil.
90+12'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Filip Uriča.
90+12'
Čas nyní natahoval Chvátal, který nakonec odcentroval. Před Vepřkem míč nadzvedl jeden ze spoluhráčů, takže zakončit nemohl.
90+12'
Zifčák drží míč u praporku a zdržuje. Sigma má aut.
90+11'
Hadaš dostal míč do vápna, kde posunul na Růska. Útočník Sigmy sice nevystřelil, nicméně Sigma bude mít roh.
90+10'
Olomoučtí drží míč daleko od své branky, do konce nastavení zbývají ještě tři čtyři minuty.
90+9'
Nedovolený zákrok proti Hadašovi vyvolal vlnu nevole ze strany hostů, kteří zřejmě mysleli, že se jedná o čistý zákrok. Stoch vyfasoval za protesty žlutou kartu.
90+8'
Hanáci nedokázali vepředu získat míč, který skončil až i Vliegena. Liberečtí se přesouvají dopředu.
90+7'
Stoch nejprve našel jen domácí hlavičkáře, odražený míč pak místo před branku poslal za ní. Macík bude rozehrávat od své branky v době, kdy je za námi polovina nastaveného času.
90+6'
Stoch zkusil centr z levé strany, ovšem Růsek zablokoval na roh.
90+5'
Centr na zadní tyč stíhal Chvátal, kterému chyběl možná metr, aby zakončil. Naštěstí pro hosty míč jen prolétl kolem branky a skončil v zámezí.
90+5'
Na druhé straně se pokusil vystřelit Vepřek, ale trefil jen nohy protihráče. Sigma zůstává na polovině soupeře.
90+4'
Olomoučtí propadli poblíž šestnáctky a Liberec mohl trestat. Přízemní pas z pravé strany pustil Júsuf na Stocha, který nehlídaný zakončil doprostřed branky. Macíkovi sice míč vypadl, vzápětí jej ale lapil.
90+3'
Matoušek si zaběhl za obranu Sigmy, ovšem k zakončení se nedostal. Macík včas vyběhl a skočil soupeři pod nohy.
90+2'
Stoch poosunul na Koscelníka, který měl proti sobě jednoho obránce Sigmy. I tak se pokusil vystřelit, ovšem možná i skrz nepříznivý terén šla jeho rána mimo.
90+2'
Necelou čtvrthodinku nastaveného času doprovodí silný déšť.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Denis Alijagić, přichází Miroslav Stoch.
90+1'
Ve druhé půli bude nastaveno 13 minut.
89'
Už se zdálo, že hosté srovnají. Z pravé strany vápna přišel centr na zadní tyč, kde dorážel Koscelník. Macík možná ještě chytil před brankovou čárou, možná už za ní. Nicméně asistent sudího mával ofsajd, takže tyto spekulace řešit nemusíme.
89'
Mikula hlídal míč, který šel do zámezí, a málem se mu to vymstilo. Zmrzlý ale také nebyl úspěšný, a tak mohou hosté rozehrávat od branky.
88'
Opět začíná silně pršet, zatím naštěstí bez krup.
88'
Júsuf Hilál v souboji došlápl na nohu Hubníka a sudí dnes poprvé tasí žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Kristian Michal.
86'
Olomoučtí se zatáhli a Liberečtí útočí. Centr Koscelníka srazil Chvátal zpět k soupeři, od kterého se odrazil do zámezí. Macík bude mít rozehru.
85'
Růsek předčil čerstvého Júsufa a dostal se s míčem ze strany do vápna. Před branku mu mezitím naběhli dva spoluhráči, ale ani jednomu nedokázal míč přesně adresovat.
84'
Sedlák přerušil začátek akce soupeře a sám se vydal zakončit. Prostor se před ním sice otevřel dostatečně, nicméně než domácí hráč vypálil, už mu stál v cestě blokující obránce Liberce.
84'
Hanáci se snaží o kombinaci na polovině soupeře, Vepřek vybojoval aut.
83'
Ofsajd hostů, takže Macík bude rozehrávat poblíž své šestnáctky.
82'
Hubník opět dlouhým okopem hledal Zifčáka, k míči měl však blíže hostující kapitán Mikula.
81'
Hubník dlouhým nákopem hledal Zifčáka, kterému ale přeci jen pár metrů chybělo. Míč skončil v zámezí, Vliegen rychle rozehrává.
80'
Júsuf Hilál se dostal k míči a z pětadvaceti metrů vypálil. Vůbec první dnešní rána hostů mezi tři tyče, Macík ale neměl problém.
79'
Hadaš vybojoval míč na polovině hřiště a Sigma rychle rozehrála dopředu. Zmrzlý byl sám před Vliegenem, který si připisuje důležitý zákrok!
78'
Zmrzlý tvář v tvář Vliegenovi míč do sítě nedostal
78'
Centr někam na hranici vápna odvrátil osamocený Chvátal.
78'
Hosté jsou před domácí brankou a chystají se k rozehrání rohového kopu.
77'
Zifčák naběhl do rozehrávky soupeře a odražený míč letěl přímo na branku Liberce. Vliegen byl pozorný a nenechal se překvapit.
76'
Macík rozehrává od své branky, dnes bude nastavení trochu delší, minimálně deset minut.
76'
Ještě čekáme na odklizení několika čár, poté hra opět začne.
74'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michael Rabušic, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
74'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Jan Matoušek.
74'
Hráči se vrací na hřiště, za chvíli se bude opět hrát.
73'
Na hrací ploše se objevilo několik odklízečů, kteří čistí lajny ve vápnech.
72'
Ustává už i déšť, ale hráči zůstávají zatím stále v šatnách.
69'
Nejhorší máme snad za sebou, nyní už jen prší. Nicméně hrací plocha je plná ledových krup.
Bouře neustává, nad tribunami létají blesky a kroupy jsou větší a větší.
65'
Hrací plocha vypadá jako v prosinci při sněhové vánici. Na hřišti již nikdo není.
64'
Tak nyní opravdu silné krupobití a sudí přerušuje hru!
64'
V Olomouci začalo opět silně pršet, možná se přidávají i kroupy. Hra zatím pokračuje.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Michal Vepřek.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Matěj Hadaš.
62'
V šanci konečně i Slovan, Rabušic však promáchl!
62'
Obrovská šance na srovnání zůstala nevyužita. Přízemní centr Havelky doputoval až k Rabušicovi, který byl osamocený před malým vápnem, ovšem ránou z první netrefil domácí branku.
61'
Dělovku Zmrzlého schoval Vliegen v rukavicích
61'
Zifčák nečekaně neposlal centr do šestnáctky, ale do prostoru před ní na Zmrzlého. Olomoucký záložník si zpracoval míč a ránou z voleje prověřil pozornost libereckého gólmana, který musel na zem.
61'
Hanáci dokázali ve středu pole soupeře zatlačit, a ten tak chyboval. Macík bude rozehrávat od branky.
60'
Koscelník odcentroval z levé strany a Macík musel boxovat. Liberečtí zůstávají u míče.
59'
Na hřišti zůstává Chytil, pro kterého je to už několikáté ošetřování. Domácí útočník musí s lékaři za lajnu. Do hry se ale vzápětí jistě vrátí.
58'
Růsek zavezl míč až k brankové čáře, odkud poslal přízemní pas před branku. Nikdo z přítomných hráčů ale míč nezasáhl.
58'
Růsek se dostal přes Mikulu, ovšem na Tiehiho již recept nenašel.
57'
Alijagič si pomohl nedovoleným zákrokem proti Hubníkovi, a tak si může Sigma na chvíli oddechnout.
56'
Hraje se opět před brankou Macíka. Koscelníkův centr našel jen Hubníka.
55'
Šanci Zifčáka zpacifikoval Vliegen
55'
Zifčák si i díky zaváhání soupeře zpracoval míč a postupoval z pravé strany sám na branku. V šestnáctce jej sice ještě křižoval obránce, ovšem toho posadil na zem. Následně už domácí hráč vystřelil, nicméně Vliegen dostatečně vyběhl a znemožnil útočníkovi Sigmy pořádné zákončení.
54'
Další centr Rabušice odvrátil Jemelka do autu. Olomoučtí jsou pod tlakem.
53'
Koscelník došel s míčem na hranici vápna, kde se pokusil poslat do palebné pozice spoluhráčům. Bohužel pro hosty ale našel jen kopačky domácích.
52'
Hosté vstoupili do druhé půle velmi aktivně a svého soupeře napadají už od vápna. Olomoučtí s tím mají problémy, neboť nemohou v klidu kombinovat na vlastní polovině.
51'
Centr z kopačky Purzitidise skončil na hlavě Jemelky, domácí vzápětí z protiútoku byli nepřesní a jen odevzdali soupeři.
50'
Hosté se dostali do zakončení, když Tupta zpracoval prudký centr pro Rabušice. Jeho rána mířila mimo domácí branku. Sudí na lajně navíc avizoval ofsajd Tupty, tudíž by ani případná branka platit nemohla.
48'
Hanáci vyrazili do rychlého kontru, který vedl zprava Růsek. Ten následně poslal ideální míč před malé vápno na Chytila, který mohl zakončovat. V poslední chvíli mu ale zajel pod nohy liberecký obránce, který tak znemožnil domácímu útočníkovi zakončit.
48'
Olomoučtí se ubránili standardce, ovšem do vápna Sigmy stále létají nebezpečné míče.
47'
Sedlák přišel o míč před vlastní šestnáctkou a ke střele se tak dostal Višinský. Jemelka jeho pokus zblokoval na roh.
46'
První akce Sigmy končí ofsajdem.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Vít Beneš, přichází Pavel Zifčák.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Denis Višinský.
46'
Oba týmy chystají do druhé půle střídání, do hry se podívají Višinský a Zifčák.
První půle je minulostí. Hanáci navázali na povedený výkon proti Spartě a vedou díky brance Chytila 1:0. Hosté se ke gólové šanci prakticky nedostali, olomoucká obrana drží.
45+1'
45+1'
Poté, co nad stadionem udeřil blesk, zhasla světelná tabule. Již se hraje nastavení.
45'
Chytil dostal míč na hranici vápna a jeho následně rána mířila k tyči. Nebyla ale příliš prudká, a tak Vliegen v klidu zasáhl.
45'
A nyní se podobná situace udála také na druhé straně, i akci Liberce na levém křídle přerušil zdvižený praporek.
44'
Jemelka měl na levé straně dostatek příležitosti, dopředu se mu navíc rozběhl Zmrzlý. Olomoucký hráč byl ale v ofsajdu.
43'
Liberečtí se teď stahují k domácí šestnáctce podobně jako mračna nad stadionem. Tupta měl míč nachystán ke střele, ovšem proti dvěma blokujícím obráncům Sigmy neměla jeho rána šanci na úspěch.
42'
Z levé strany přišel centr před vápno Sigmy, kde se domácí hráči nedohodli a nechali zakončit Havelku. Jeho rána z voleje letěla nad.
40'
Hrubku Vliegena dokázal uhasit Tupta
40'
Nakonec kontrola u videa nebyla nutná a hosté rozehráli roh. Ten byl ovšem tak špatný, že se do protiútoku vydali domácí. Dlouhý centr na rozběhnutého Slaměnu pak vyběhnutý gólman Liberce podběhl a před domácím hráče zívala prázdná branka. Jediný obránce Liberce, který mohl zabránit gólu, tak nakonec i učinil a Vliegena zastoupil ideálně, míč do sítě nedoputoval.
39'
Hosté se dostali až do vápně, kde po souboji upadl hostující Frýdek. Sudí ukazuje na roh, ovšem pravděpodobně ještě dojde ke kontrole videa.
37'
Hanáci rozjeli akci u Macíka, který posunul doprava na Beneše. Odtud šel míč pak k Chvátalovi, který jej zavezl až k soupeři, kde předložil na nohu Růska. Domácí útočník ovšem ve vápně neměl štěstí a míč netrefil ideálně.
37'
Podobně jako v týdnu proti Spartě i nyní Olomoučtí napadají rozehrávku soupeře hluboko na jeho území. Liberečtí s tím mají problémy.
36'
Liberečtí kombinují na polovině soupeře, ovšem přechod k šestnáctce se jim nedaří dle představ. Olomoucká obrana pracuje dobře.
35'
Nad stadionem vykouklo slunce, nicméně z dálky jsou vidět opět blesky.
34'
Chytil v tísni vysoko přestřelil
34'
Tupta si navedl míč z levého křídla blíže středu a vypálil vedle levé tyče.
33'
Domácí přehráli svého soupeře na levém křídle, kde pak zůstal osamocený Jemelka. Jeho přízemní centr zakončil hlídaný Chytil jen nad branku Liberce.
32'
Severočeši rozehráli nakrátko a domácí se následně vyhnali až k polovině hřiště. Poté navíc přišel ještě faul na Zmrzlého, který byl první u liberecké přihrávky.
31'
Alijagič si naběhl na dlouhý míč, který sice nezískal, ovšem díky zásahu Hubníka z toho bude roh pro Slovan.
31'
Hra pokračuje, Chytil je zatím za lajnou v péči lékařů.
30'
U hostujícího vápna zůstal po souboji se soupeřem ležet Chytil, a tak sudí hru přerušil, přestože Liberečtí mohli do zajímavé akce. K domácímu útočníkovi je povolán lékař.
29'
Frýdek poslal pěkný centr do domácí šestnáctky, kde dokonce jeden z hostujících hráčů hlavou zakončil. Hubník ale taktéž hlavou ránu zablokoval, vzápětí ze vzduchu sebral Macík.
27'
Hanáci měli několik pozic k zakončení, Liberečtí ale rychle dostoupili své soupeře, a tak Olomoučtí ani jednou nevystřelili.
26'
Obrázek hry se moc nemění, Olomoučtí mají míč více na kopačkách a kombinují.
25'
V šestnáctce Sigmy se ke střele dostal Tupta, blokoval jej však Hubník. Vzápětí tentýž hráč hostů centroval, přičemž jej blokoval Beneš.
24'
Beneš si narazil s Chvátalem, ovšem druhý jmenovaný na přihrávku stopera neměl dostatek rychlosti.
23'
Míč léta od Macíka až k Vliegenovi a opačně. Nejvíce jsou nyní u míče právě gólmani obou celků.
22'
Růskova petarda proletěla nad břevnem
22'
Olomoučtí se trochu krkolomně dostali až do šestnáctky, kde vystřelil z těžkého úhlu Růsek, jehož pokus skončil nad brankou Liberce.
21'
Olomoučtí jsou u míče a pomalu kombinují ve středu pole.
20'
Havelkův centr odvrátili nadvakrát Hubník s Breitem. Hosté pak ještě chvíli obléhali domácí území, ovšem další centr z druhé strany Sigma také pohlídala.
19'
Slovan vybojoval rohový kop, který jde rozehrát Havelka.
17'
Chytil zamířil přesně k tyči a Sigma jde do vedení, 1:0!
17'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci otevírají skóre zápasu. Na hranici šestnáctky posunul novic na hřišti Slaměna míč na MOJMÍRA CHYTILA, který si jej i přes bránící hráče Liberce navedl ke střele a vystřelil přesně k pravé tyči. Vliegen se natahoval marně.
16'
Nakonec Sigma musí střídat, Daněk pokračovat nebude. Do hry se dostane Slaměna.
16'
Chvátalův centr skončil na hlavě Tiehiho, Sigma zůstává na polovině soupeře.
15'
Opět se hraje, domácí jsou na chvíli v deseti. Daněk by se ale měl brzy vrátit.
14'
Na trávníku zůstal delší dobu ležet domácí Daněk, který se drží za pravý bok. Na hřiště k němu musí lékař, hra je přerušena.
13'
Menší závar před domácí šestnáctkou, když Frýdek poslal delší centr z pravé strany. Chvátal nadvakrát dokázal soupeře zablokovat.
12'
Jemelka vybojoval u střídaček míč pro Růska, který si jej navedl až k šestnáctce, kde se pokusil ohrozit branku. Bohužel pro Sigmu mířil mimo.
11'
Z ničeho nic odcentroval z levé strany Zmrzlý, jehož přízemní nabídka prolétla kolem dvojice domácích hráčů, kteří na míč ale nedostáhli.
10'
Olomoučtí kombinují poblíž půlící čáry, Breite byl tísněný, a tak raději poslal zpět na Hubníka. Míč se následně dostal až k Macíkovi.
9'
Sedlák rychle přenesl hru doprava na Chvátala, který hledal před brankou Chytila. Hosté nebezpečí odvrátili.
9'
Po několika odrazech se míč dostal k Tiehimu, který zkusil z dvaceti metrů vystřelit. Zblokovaná rána skončila u domácích, kteří ale vzápětí opět přenechali míč soupeři.
8'
Nejprve hledal z pravé strany Frýdek naběhnutého Tuptu, kterého ale centr přeletěl. Vzápětí z druhé strany přilétl další míč do domácí šestnáctky a k hlavičce se dostal Koscelník. Míč skončil vedle domácí branky.
7'
Na trávníku zůstal ležet Purzitidis, kterého trefil jeden z domácích. Opět přerušeno.
6'
Koscelník svedl souboj se Zmrzlým, který byl úspěšnější a posunul na Jemelku, který odehrál míč někam k polovině hřiště.
6'
Na Hané opět začíná mohutně pršet.
5'
Standardka Sigmě nevyšla dle představ. Do zakončení se domácí nedostali, navíc po souboji zůstal ve vápně ležet jeden z hostů. Hra přerušena.
4'
Před Chytilem odvrátil míč na poslední chvíli Tiéhi
4'
Na druhé straně poslal Chvátal prudký centr do šestnáctky, který odehrál na roh Tiehi. Sudí sice ukázal na odkop od brány, ovšem hostující hráč dal rozhodčímu jasně najevo, že míč do zámezí poslal on.
3'
Ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů si vzal míč Tupta, který zkusil napřímo ohrozit domácí svatyni. Macík mohl zůstat v klidu, míč letěl vysoko nad.
3'
Rabušic chtěl z první posunout na rozběhnuté protihráče, domácí Jemelka mu v tom ale zabránil. Každopádně hráč Sigmy si pomohl faulem, takže hosté rozehrají standardku.
2'
Chytil v v souboji u postranní čáry fauloval soupeře, takže se nyní píská ve prospěch hostujícího celku.
1'
Alijagič se snažil prostrčit na spoluhráče, ovšem Hubník byl rychlejší a odehrál na Chytila. Ten byl následně faulován a Sigma bude rozehrávat.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše. Olomoučtí mají na sobě tradiční modrou kombinaci, hosté z Liberce zvolili pro dnešek dresy bílé.
Zhruba hodinu před výkopem se Olomoucí přehnala bouřka, kterou doprovázely i kroupy. Nyní již neprší, ovšem terén bude jistě dost promáčený.

SK Sigma Olomouc: Macík – Beneš, R. Hubník (C), Jemelka – Chvátal, Breite, Daněk, J. Sedlák, Zmrzlý – Růsek, Chytil.
Náhradníci: Stejskal – Hadaš, Slaměna, Zifčák, Uriča, Vepřek.
Trenér: Jílek

FC Slovan Liberec: Vliegen – Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Ch. Frýdek, Tiéhi, Havelka, Tupta – Rabušic, Alijagić.
Náhradníci: Knobloch – Júsuf Hilál, Jan Matoušek, Stoch, Michal, Višinský, Plechatý.
Trenér: Kozel

Rozhodčí: Petřík – Ratajová, Černoevič.
Letošní vzájemné zápasy hovoří mírně pro Severočechy, kteří na podzim v domácím prostředí vyhráli 2:0. V olomoucké odvetě pak brala všechny body po výhře 1:0 Sigma.
SK Sigma Olomouc

Hanáci do závěrečného kola vstupovali s jistotou, že si v neděli zahrají první duel skupiny o 7. – 10. místo. A dokonce i věděli, že budou začínat doma, neboť na osmou či sedmou pozici již vzhledem k situaci v tabulce dosáhnout nemohli.

I přesto ale svěřenci trenéra Jílka v domácím prostředí o víkendu přehráli pražskou Spartu, jednoho z adeptů na titul, 2:0. Pro olomoucké fotbalisty to byl jeden z nejlepších výkonů sezóny, díky kterému pravděpodobně vyřadili svého soupeře z boje o titul.

Olomoučtí také neměli zcela vydařenou sezónu, co se týče střílení branek, nicméně i tak jich dokázali nasázet soupeřům o deset více. Nejlepšími střelci jsou se šesti brankami Chytil s Růskem, stejný počet má i liberecký Rabušic.
FC Slovan Liberec

Severočeši zavítají na Hanou sice v roli lépe postaveného mužstva, nicméně v tabulce mají stejně jako jejich soupeř 37 získaných bodů. A jen díky vzájemným zápasům budou mít výhodu odvety v domácím prostředí.

Mužstvo Luboše Kozla do posledního kola živilo naději na postup mezi nejlepší šestku, kde by si v následujících týdnech zahrálo proti adeptům na titul. Po porážce na hřišti Slovkácka (2:0) ale skončili Liberečtí na osmé pozici.

Severočeši se po celou sezónu trápili se střelbou. Pouze tři mužstva z celého ligového pelotonu má zápasový průměr menší než jedna branka na utkání. Slovan jich nastřílel 29, horší byl už jen soused z Jablonce (22). Stejný počet branek nastřílel i další severočeský tým Teplice (29).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.