FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Opava - 25. května 2019   17:00

Bohemians
90+4' Jindřišek (Puškáč)
1:1
(0:0)
Opava
68' Janetzký  (Jurečka)

Valeš – Hůlka, Šmíd (77. Puškáč), Pokorný – M. Dostál, Ljovin, Jindřišek (C), Bartek – Záviška (77. F. Hašek), Nečas (58. Júsuf Hilál), Vaníček.
Fryšták – F. Hašek, Júsuf Hilál, Krch, Vondra, Puškáč, Vacek.
Franěk – Vlasjuk, Fišer
Ďolíček, Praha-Vršovice
3753 diváků
Fendrich – Helebrand, Simerský, Svozil, Žídek (C) (81. Radić) – Schaffartzik, Jan Řezníček (64. Souček) – Hrabina, Jursa, Janetzký (88. Bernadina) – Jurečka.
Lasák – Souček, Radić, Bernadina, Juřena.
Fendrich

SESTŘIH: Bohemians - Opava 1:1. Neskutečné drama v závěru, Klokany zachránil Jindřišek

To už je z mé strany z Ďolíčku pro dnešek i tuto sezónu vše. Na shledanou!
Fotbalisté Bohemians se vyhnuli baráži doslova čtyři minuty po dvanácté! V této minutě nastavení je totiž zachránil vyrovnávacím gólem na 1:1 kapitán Josef Jindříšek.

Pojďme ale popořadě. V první půli měli klokani více šancí, ale nedokázali žádnou proměnit. Po změně stran už však hráli až příliš okatě na remízu 0:0 a to se jim šeredně nevyplatilo. V 68. minutě totiž Jurečka předložil míč před bránu Jakubovi Janetzkému a ten nezaváhal. Poté to byla z domácí strany křeč, ránu do vazu mohl klokanům navíc zasadit Hrabina, který ve velké šanci minul bránu. V závěrečných minutách ovšem přeci jen přišel drtivý nápor Bohemky. Ve čtvrté minutě nastavení prolétl dlouhý nákop k Puškáčovi, který míč sklepl na nabíhajícího Josefa Jindříška a ten domácím zajistil potřebný bod.
90'
Jindřišek v posledních vteřinách spasil Klokany a srovnává na 1:1!
90'
Bartek po závaru nadvakrát nedokázal docpat míč do sítě
90'
Puškáčova hlavička se otřela o břevno!
90+5'
90+4'
Bohemians právě vstřelili branku!
Obrovská radost hráčů i fanoušků Bohemians! Klokany spasil kapitán JOSEF JINDŘIŠEK! Dlouhý nákop přelétl Júsufa a David Puškáč míč sklepl pod sebe na Josefa Jindříška, který vlétl do pokutového území z levé strany a ranou na zadní tyč překonal Fendricha. Přeci jen se zelenobílí vyhnou baráži!
90+3'
V závěru tlak Bohemians přeci jen zesílil. Opava ale odolává.
90+2'
Teď nebyli domácí daleko od vyrovnání! Po rohu hlavičkoval Puškáč zblízka mimo!
90+2'
Rohový kop pro Bohemians...
90+1'
Filip Hašek na pravé lajně přehrál hned dva bránící hráče. Jeho centr ale našel jen hráče v červeném.
90+1'
Rozhodčí Franěk nastaví ještě pět minut! Pokud se chtějí klokani vyhnout baráži, musejí vyrovnat.
90'
Centr Filipa Haška přelétl vybíhajícího Fendricha. Za ním se však nedostal k hlavičce nabíhající Bartek.
89'
Hosté se teď spokojili i s odkopem do zámezí. Domácí musejí pospíchat.
88'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Endy Opoku Bernadina.
87'
Infarktový závěr, Hrabinova střela se kutálela těsně vedle brány
87'
Mohlo být vymalováno! Rychlý protiútok dvou hráčů Opavy na jednoho obránce zakončoval sám před vybíhajícím Valešem Matěj Hrabina. Sice domácího gólmana obstřelil, ale také minul levou tyč.
85'
Souček trkl Jursův centr do brány! Ale sudí mávají sporný ofsajd
85'
Júsuf Hilál se rozběhl za rozehrávajícím gólmanem Fendrichem a donutil ho zakopnout míč až pod střechu hlavní tribuny.
84'
Filip Hašek byl zezadu faulován a na opavské straně se žlutí. Karty obdrželi Jaroslav Svozil a Filip Souček.
84'
Domácí se propadli do herní křeče. Byli potrestání za to, že chtěli utkání odehrát na 0:0 a teď nevědí, co dělat.
82'
Hosté dostali míč podruhé v zápase do sítě, ale tento gól neplatí! Už předtím byl máván zakončujícímu Součkovi ofsajd.
82'
Júsuf Hilál sice prodloužil dlouhý míč hlavou pod sebe, ovšem Filip Hašek se k balónu nedostal. Zaútočit může Opava.
81'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Žídek, přichází Marko Radić.
81'
Jurečkův centr z pravé strany hledal Jakuba Janetzkého. Tahle spolupráce hostům vynesla gól, ale tentokrát obrana zelenobílých odvrací míč na roh.
80'
Dnešní utkání sleduje 3753 diváků.
79'
Jan Schaffartzik těžce nesl, že mu sudí Franěk odpískal faul a tak balón zakopl do zámezí. Právě za to obdržel žlutou kartu.
78'
Filip Hašek se mohl zapojit do hry, ale balón před brankovou čarou nedoběhl. Kopat se bude od Fendrichovy brány.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Michal Šmíd, přichází David Puškáč.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Filip Hašek.
76'
Centr Závišky srazila opavská obrana do zámezí. Domácí budou zahrávat roh.
74'
Příbram otočila zápas s Duklou a vede 3:2. Za současné situace by tak šli do baráže klokani.
73'
Vaníček pro domácí vybojoval rohový kop. S centrem Dostála si však hosté poradili.
71'
Fotbalisté Bohemians teď sehráli zajímavou akci. Jan Záviška si ale netroufl vypálit a míč tak doputoval až k Vladislavovi Ljovinovi. Ten zpoza šestnáctky netrefil bránu.
70'
Domácí překombinovali nadějný protiútok, Ljovin netrefil bránu
70'
Domácí jsou najednou v situaci, kdy musejí začít útočit. Do ní se dostali sami příliš pasivní hrou po změně stran.
68'
Opava právě vstřelila branku!
Klokani ve druhé půli moc nechtěli hrát fotbal a za to přichází trest! Václav Jurečka si na pravé straně narazil míč s Matějem Hrabinou a dostal se s ním až do pokutového území. Poté ho předložil před bránu JAKUBOVI JANETZKÉMU, jenž zblízka neměl problém překonat Valeše.
66'
Další akce, kterou domácí rozehrávají od brankáře Valeše. Tne volí dlouhý nákop...
64'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Filip Souček.
62'
Teď domácí zaútočili a bylo to docela nebezpečné. Centr Dostála z pravé strany propadl až k Davidu Bartekovi. Ten si balón ještě přehodil na pravačku a pak střílel jen do bránícího hráče.
61'
Domácí fotbalisté vědí, že jim k záchraně stačí i bezgólová remíza a podle toho hra vypadá. Klokani nikam nepospíchají. Nahrávají si mezi stopery nebo i s brankářem Valešem.
59'
Jindříšek se snažil přenést hru na pravé křídlo, kde byl Záviška. To se úplně nepovedlo, ale k centru se nakonec dostal Martin Dostál. Před bránou dobře zakročil stoper Simerský, jenž balón odehrál do náruče brankáře Fendricha.
58'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
57'
Nikomu se téměř nechce hrát. Míč se pohybuje ve středu hřiště.
55'
Po změně stran sledujeme zatím nezáživný fotbal.
53'
Záviškova rána skončila vysoko nad břevnem
53'
Domácí zahrávali rohový kop. Rozehrával ho Dostál, ke kterému se míč po chvilce vrátil. Pravý obránce Bohemians tak poslal do šestnáctky další centr a opět musela zasahovat defenziva nováčka soutěže. Odražený míč pak napálil vysoko nad bránu Záviška.
51'
Po změně stran zatím Opava drží častěji míč. Hra se ale odehrává hlavně ve středu hřiště.
49'
Průnik Janetzkého zastavil faulem Josef Jindříšek. Opava bude rozehrávat.
47'
Míč zatím drží na kopačkách hráči Opavy, kteří rozehráli druhou půli.
46'
První poločas gól nepřinesl. Přeci jen více příležitostí měli fotbalisté Bohemians. Hned v úvodu napálil odražený míč vedle vzdálenější tyče Bartek. Hosté poté kontrovali nepřesnou hlavičkou Hrabiny. Pak už zase hrozili jen klokani. Křížnou ránu Závišky vytáhl na roh brankář Fendrich, který později neudržel v rukavicích Vaníčkovu střelu a k dorážce se tak dostal Nečas. Ten ji však nasměroval právě do opavského gólmana.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
44'
Bartek zkusil překvapit Fendricha, obstřel ale dostatečně nezakroutil
44'
Na levé straně pokutového území se dostal k míči David Bartek. Ten se odhodlal i ke střele, ale ta byla slabá a ještě mířila na střed brány. Vilém Fendrich tak neměl problémy.
44'
Výtečným obranným zákrokem se prezentoval domácí veterán Josef Jindříšek, který u lajny čistě sebral míč Hrabinovi.
42'
Teď se otevřel prostor na pravém křídle pro Martina Dostála. Ten i odcentroval a balón hlavou zasáhl nabíhající Jakub Nečas. Netrefil ho ale tak aby Fendricha ohrozil. Matěj Helebrand ho hrudí sklepl do rukavic strážce opavské svatyně.
41'
Domácí ale nepospíchají, o čemž svědčí další přihrávka na Romana Valeše. Ten si dnes zakope nezvykle často.
39'
Kombinace Bohemians na půlící čáře poněkud zneklidnila diváky na hlavní tribuně. Jejich pokyn je jasný – „Hrajte dopředu!“
38'
Hůlka poslal z hloubi pole do pokutového území centr, který v pohodě sebral brankář Fendrich.
37'
Opět zklidnění hry v podobě malé domů brankáři Valešovi.
35'
Domácí teď zapojili do rozehrávky také brankáře Valeše. Ten volil dlouhý nákop a míč skončil v zámezí po zákroku Žídka. Zelenobílí tak budou vhazovat.
34'
Domácí fotbalisté v posledních minutách zase mírně přebrali iniciativu.
32'
Vaníčkova rána Fendrichovi vypadla, Nečas nedotlačil míč do sítě
32'
Teď to v ochozech jen zahučelo! Vaníček si z levé strany navedl míč na střelu, kterou Fendrich neudržel a k dorážce se dostal Jakub Nečas. Ten však zblízka mířil jen do gólmana Opavy!
30'
Vše bude pro fotbalistu Opavy v pořádku. Domácí fanoušky potěšil výsledek prvního semifinále hokejového MS, v němž Finsko porazilo Rusko 1:0, což ocenili hlasitým potleskem.
28'
Ostrý centr Hůlky hosté odvrátili. V souboji s nabíhajícím hráčem Bohemky si ale ublížil jeden z obránců Opavy, který je teď v šestnáctce ošetřován. přes shluk hráčů nevidím, o koho se jedná.
28'
Domácí zahrávali rohový kop. Po sérii hlaviček nakonec obrana Opavy dostala balón do bezpečí.
27'
Rozhodně dobrá zpráva pro klokany. Pražská Dukla totiž vede v Příbrami 1:0.
26'
Hosté se postupně vrátili s míčem zpět až k brankáři Fendrichovi. Ten s rozehrávkou nepospíchá.
24'
Po rohovém kopu se hostující tým dokázal ubránit.
23'
Bartek prostrčil do tutovky na Závišku, ten střílel těsně vedle
23'
Tak tohle byla velká šance! David Bartek posunul v šestnáctce míč na Jana Závišku, který mířil po zemi na zadní tyč. Fendrich však balón vytěsnil konečky prstů na roh!
22'
Domácím se teď vyplatil presink rozehrávky soupeře. Z toho mohl těžit Jan Záviška, který se uvolnil na levém křídle a poslal do šestnáctky ostrý centr. Před Ljovinem však balón odvrátil jeden z obránců.
21'
Pokorný dával malou domů brankáři Valešovi, kterého tím navíc docela prohnal. Fanoušci Bohemky začínají být netrpěliví. Tohle se jim už pomalu přestává líbit.
20'
Přihrávka Hrabiny do pravého křídla nebyla přesná, nebo spíš nebyla pochopena. Nikdo se totiž nerozběhl a míč končí v autu.
19'
Vladislav Ljovin povalil u půlícího kruhu Tomáše Jursu a obdržel za to žlutou kartu.
18'
Hosté se rozhodně osmělili a začínají stále více hrozit. Rozhodně nepřijeli Bohemce jen tak odevzdat body.
16'
Ze střední vzdálenosti to teď zkusil Jan Řezníček. Jeho slabý pokus doskákal do rukavic pozorného Valeše.
15'
Hrabina se prosadil k hlavičce, pálil ale nepřesně
15'
A příležitost hostí! Z levé strany odcentroval Žídek a na vzdálenější tyči se dostal k hlavičce nepokrytý Matěj Hrabina. Naštěstí pro klokany zamířil vedle Valešovy brány.
14'
Hra se po počátečním náporu Bohemians uklidňuje a vyrovnává. Domácí se samozřejmě nemusejí tlačit dopředu za každou cenu. Stačí jim i remíza.
13'
Dominik Simerský hrál míč už v autu. Vhazovat budou domácí.
13'
Pasáž, kdy balón drží také hráči Opavy. Zatím se s ním v utkání moc nepomazlili.
11'
Ve středu hřiště podklouzl Ljovin a moc nescházelo, aby z toho byl protiútok hostí. Ruský záložník ještě stačil vleže posunout míč alespoň do autu.
10'
Opavští zatím zkoušejí jen nákopy, které vysunutého Jurečku nenacházejí. Balón končí opět až u Valeše.
9'
Na pravé straně se dostal k míči Jan Záviška. Jeho centr však můžeme zařadit do kategorie hrubě nepovedených. Balón skončil na tribuně za bránou.
9'
Slezané opět jen odevzdali míč domácím. Ti rozehrávají od brankáře Valeše.
8'
Tu rozehrával Josef Jindříšek. Defenziva Opavy jeho centr spolehlivě odvrací.
8'
Po faulu ve středu hřiště je tu standardní situace pro domácí.
7'
Domácí zachytili dlouhý nákop z opavské obrany a zahajují další akci od stoperské trojice.
6'
V úvodu utkání sledujeme územní převahu klokanů. Ti by se rádi uklidnili vedoucím gólem.
4'
Bartkova dorážka skončila vedle pravé tyče
4'
První šance domácích! Po centru Vaníčka hosté odvrátili míč jen k Janu Záviškovi, který střílel do obránce. Balón se však ještě odrazil k Davidovi Bartekovi, jenž z levé strany šestnáctky minul vzdálenější tyč!
3'
Po výkopu gólmana Fendricha vyhrál ve středu hřiště hlavičku domácí kapitán Jindříšek. Ten následně vybojoval vhazování pro svůj tým.
2'
Přihrávku Dostála se snažil sklepnout na své spoluhráče Vaníček. Balón však skončil až postranní čarou. Vhazují tedy hosté.
1'
Balón si už osahali i hráči Opavy včetně brankáře Fendricha, který hrál po malé domů od spoluhráče.
1'
Zápas rozehráli domácí fotbalisté. Ti zatím drží míč na kopačkách.
1'
Vedení Bohemky před začátkem utkání oceňuje Daniela Krcha, který odehrál 100. zápas za zelenobílé mužstvo. V Ďolíčku populární stoper přebírá dres se symbolickou stovkou.
Aktéři utkání již nastupují na hrací plochu. Fanoušci Bohemians svůj tým vítají potleskem a věří, že klokani uhrají potřebný výsledek k vyhnutí se baráži.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Ljovin, Jindřišek (C), Bartek – Záviška, Nečas, Vaníček.
Náhradníci: Fryšták – F. Hašek, Júsuf Hilál, Krch, Vondra, Puškáč, Vacek.

SFC Opava: Fendrich – Helebrand, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Schaffartzik, Jan Řezníček – Hrabina, Jursa, Janetzký – Jurečka.
Náhradníci: Lasák – Souček, Radić, Bernadina, Juřena.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Fišer.
Fotbalisté Opavy přijeli do Prahy bez kapitána Pavla Zavadila a také jen s pěti náhradníky včetně druhého brankáře Lasáka. To Bohemka samozřejmě nastupuje v plné palbě.
Příbram, která bojuje s Bohemians o vyhnutí se baráži, hostí již jistě sestupující Duklu a tak se dá očekávat vítězství celku od Litavky. V tom případě by tedy klokani museli uhrát s Opavou minimálně remízu.
Vzájemné zápasy v základní části:

11. kolo: Opava – Bohemians 0:1 (0:0)
Góly:
68. Nečas

Utkání se hrálo v Brně. Opava musela hrát téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Zapalače. Klokani přesilovku proměnili v 68. minutě zásluhou Jakuba Nečase. V závěru mohli o výhru přijít, ovšem pokutový kop Kuzmanoviće zlikvidoval brankář Valeš.

25. kolo: Bohemians – Opava 0:0

Zápas přinesl tradiční podívanou, která byla v této sezóně v Ďolíčku k vidění, tedy nepříliš záživný fotbal. Na bezbrankové remíze nic nezměnilo ani vyloučení domácího Šmída v 82. minutě.
Bohemians Praha 1905:
Pokud by klokani v letošní sezóně hráli jen na hřištích soupeřů, tak by skupinu o záchranu ani nemuseli hrát. Po základní části jim patřila v tabulce venkovních zápasů čtvrtá příčka a ve skupině o záchranu jsou v tomto ohledu suverénně nejlepší. V Ďolíčku se jim však paradoxně vůbec nedaří a doma jsou nejhorším mužstvem ligy (za celý ročník zde vyhráli jen dva zápasy). To potvrdili i v posledním utkáním před svými diváky. V přímém souboji o vyhnutí se baráži s Příbramí rychle vedli, ale pak už nepředvedli vůbec nic a porážku 1:4 pak příznivci zelenobílých těžko kousali. Následně však Bohemka zvítězila díky trefě kapitána Jindříška v Karviné a vzhledem k porážce Příbrami v Opavě má před posledním kolem záchranu ve svých rukou. K jistotě stačí hráčům Bohemians neprohrát se zachráněnou Opavou.

SFC Opava:
Fotbalistům Opavy patří v tabulce FORTUNA:LIGY, skupiny o záchranu druhé místo se 42 body a do Ďolíčku pojednou už jako zachráněný tým. Jistotu si zajistili před týdnem, kdy doma zdolali 2:1 Příbram. Tím tedy nováček soutěže splnil předsezónní cíl, byť měl situaci stíženou tím, že většinu podzimu musel hrát kvůli rekonstrukci stadionu v brněnském azylu. Přesto opavský celek ještě definitivu startu v nejvyšší soutěži i v příštím ročníku nemá. Vše má totiž v rukou městské zastupitelstvo, které o tom bude rozhodovat na červnovém zasedání.

Posledních 5 zápasů Opavy:
Opava – Sparta 0:3
Opava – Karviná 1:0
Opava – Dukla 3:2
Slovácko – Opava 4:1
Opava – Příbram 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V sobotu je na programu poslední kolo FOTUNA:LIGY, skupiny o záchranu. V utkání mezi Bohemians a Opavou půjde stále o hodně. Zatímco Slezané jsou již zachráněni, tak domácí klokani budou na dálku bojovat s Příbramí o vyhnutí se baráži proti třetímu celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kterým bude rozjeté Brno. Veškeré trumfy přeci jen drží v rukou Pražané, kterým stačí neprohrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.