FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Pardubice - 1. května 2022   16:00

0:1
(0:1)
Pardubice
8' Hranáč  (Čelůstka)

Valeš – M. Dostál (80. Bartek), Křapka, Bederka (46. Köstl), Vondra – Jindřišek (C) – Vaníček (56. Beran), Květ (66. Kovařík), D. Mareček (46. Puškáč), Hronek – Chramosta.
Bačkovský – Fulnek.
Černý – Antoníček, Leška
Ďolíček, Praha-Vršovice
3955 diváků
Markovič – Kostka, Hranáč, Čihák, Čelůstka – Jeřábek (C) – Lupač, Červ (83. Pojezný), Solil (50. Jak. Rezek), Patrák (67. D. Mareš) – Černý (67. Huf).

SESTŘIH: Bohemians - Pardubice 0:1. Hosté porazili klokany i potřetí v sezoně

To je z mé strany pro dnešek už úplně vše. Doufám, že jste si textový přenos z tohoto důležitého zápasu užili minimálně tak, jako já, a přeji příjemný zbytek neděle. Tak brzy na počtenou!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:14.
Nelítostný souboj o záchranu je za námi, jediný gól Robina Hranáče z osmé minuty stačil k tomu, aby si hosté odvezli z Ďolíčku nedocenitelné tři body. Domácí tak od února stále nevyhráli a vzhledem i k ostatním výsledkům ve skupině o záchranu se propadli na patnáctou příčku. Pardubice se naopak třetím vítězstvím za poslední čtyři kola vyšvihly na místo dvanácté.

Bohemians měli celý zápas optickou převahu, hlavně ve druhém poločasu hosté prakticky jen bránili. Při šancích soupeře, které přicházely de facto pouze ve druhém dějství, ale pardubické podržela vždy buď neschopnost střelců v zelenobílém, nebo fantastický Markovič.
90+3'
90+3'
Hlavičku zřejmě Köstla ale Markovič kryje. Už je zřejmě rozhodnuto.
90+3'
Nebezpečný centr Kovaříka odvrací obrana na roh. Na něj si nabíhá i Roman Valeš.
90+2'
Odkop Hranáče míří za postranní čáru.
90+2'
Puškáč přiťukl Chramostovi do vyložené šance, famózním skluzem ale soupeři vypíchl kulatý nesmysl Čihák.
90+1'
Po parádním centru Kovaříka orazítkoval Chramosta z ostrého úhlu tyč! Nutno dodat, že to vypadalo, že Markovič by případné zakončení mezi tři tyče kryl.
90+1'
Infarktový závěr je tu. Domácí potřebují skórovat, jinak budou v sestupových bojích namočení až po uši.
90'
Hosté teď po faulu Hronka na Rezka rozhodně nebudou spěchat s rozehrávkou volného kopu.
89'
Dobře sehráli tandem Rezek s Čelůstkou, druhý jmenovaný centroval ale jen na Vondru.
89'
Parádně se přes Jindřiška uvolnil na střed mladičký Mareš, pumelice levačkou ale míří nad.
89'
Beranovi nesklepl ideálně Bartek a do brejku se ženou hosté.
88'
Pro fanoušky domácích teď ubíhá čas velice rychle. Jejich miláčci mají ale další možnost založit útok.
87'
Po souboji s Rezkem šel ve vápně při honbě za přetaženým centrem Hronek, je z toho ale pouze odkop od branky.
87'
Jenže hosté záhy merunu domácím odevzdali a ti tak opět útoční.
87'
Köstl při pokusu o kličku, známou pod jménem "La Croqueta" ztroskotal na Rezkovi.
86'
Chytrý centr Kovaříka ke Chramostovi nedoputoval
86'
Tlak se stupňuje. Nebezpečný střílený centr Kovaříka netradičně nohou vykopl Markovič.
85'
Chramosta ani nadvakrát Markoviče nepropálil
85'
Tak jestli z tohohle Bohemka nedala branku, tak už ji asi nedá nikdy. Trošku groteskně se nepohodli Hranáč a Čihák, takže Chramosta dvakrát zakončoval z vyložené pozice. Pokaždé ale ztroskotal na mrštném Markovičovi.
84'
Jindřiškův centr na hranici velkého čtverce hlavou odvrací Jeřábek.
84'
Domácí budou kopat volný kop skoro až z půlící čáry.
83'
Záložník Červ jde dolů, obráncePojezný nahoru. Jednoznačný signál, že Pardubice chtějí současný stav bránit ostošest.
83'
Lupač poslal z dobré pozice centr pouze za brankovou čáru.
82'
Vondrův nákop letěl do prostoru mezi třemi tyčemi, byl ale tak pomalý, že s ním Markovič neměl potíže.
82'
Domácí zamkli svého soupeře na vlastní polovině.
82'
Pardubicím se udržet balon nepodařilo, Rezek v rámci zpomalení zelenobílého postupu poslal k zemi takticky Vondru.
81'
Domácí se ale připravili o možnost zaútočit nepřesným pasem.
81'
Červ se snažil o vykoledování faulu po odehrání míče a souboji s Beranem, sudí ale dává jasně najevo, že takové chování tolerovat nebude.
80'
Puškáč z dobré pozice netrefil bránu
80'
Na Beranův překrásný centr si naskočila dvojice Křapka-Puškáč! Jeden ze zmíněných hráčů poslal svoji hlavičku těsně vedle, v rychlosti jsem bohužel nestihl zaregistrovat, který z nich to byl.
80'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází David Bartek.
79'
Po Čelůstkově nepříjemné malé domů odkopl levačkou jen na Berana Markovič. Střídající záložník poté nabil Hronkovi, který ale zpoza vápna trefil pouze blokujícího Kostku.
79'
Lupač nabil na centr Kostkovi, poté hlavičkoval slabě na Valešovu branku Huf.
78'
Do odraženého míče se opřel Rezek, jehož střelu zblokoval Křapka. Následně se na vápně snažil ze skrumáže vypálit Červ, leč bezúspěšně.
78'
Vypadá to, že se Čelůstka pokusí z nějakých 40 metrů o centr rovnou do vápna.
77'
Hronek dohrál Jeřábka po odehrání míče. Faul to byl, ač šel hostující kapitán k zemi dosti ochotně.
77'
Jindřišek šel lacině k zemi po vzdušném soboji s Marešem. Sudí ale ukazuje na aut pro Pardubice.
76'
Kovaříkovi se nepovedl centr jeho pověstnou levačkou a ještě k tomu vybíhal z ofsajdového postavení.
76'
Rezek dal Hufovi přihrávku daleko od těla, ten ale i tak podstoupil souboj s Křapkou. U balonu jsou ale i tak domácí.
75'
Za příliš dlouhou přihrávkou do vápna šel skluzem Köstl, jenže se opět dopustil šlapáku a tentokráte už za něj byl napomenut.
75'
Jakub Rezek natáhl k sólu středem hřiště, přesila soupeřů si s ním ale nakonec poradila a Vondra vše vyřešil malou domů.
74'
Beranovu přihrávku do šestnáctky vykopl Kostka .
74'
Křapkův pokus o centr zblokoval střídající Huf a vyhnal tak Bohemku na vlastní polovinu.
73'
Mareš zastihl příliš dlouhou přihrávku ještě na hrací ploše, nezmohl se ale na víc, než odevzdání míče Dostálovi.
72'
Dobře presující domácí zabloovali Čelůstkovi možnost hrát vzad a ten tak nakopl na Hufa. Toho ale udržel na zádech Křapka dost dlouho na to, aby si pro míč v klidu došel Valeš.
Dnešní utkání sleduje 3955 diváků.
71'
Po něm se ale k zemi poroučel s křikem hostující Rezek a sudí píská faul.
71'
Hronek našel ve vápně Puškáče, který sklepl na šestnáctku Beranovi. Ten vrátil pas Hronkovi, jehož zblokovaný centr vede k dalšímu autu.
71'
Opět budou vhazovat zelenobílí.
70'
Rezek dostoupil Köstla při zpracování u lajny a vypíchl jeho přihrávku na aut.
70'
Dostálův vysoký pas hledal Puškáče, dobrou hrou hlavou se ale prezentoval prozatím jediný dnešní střelec, stoper hostí Robin Hranáč.
69'
Nebezpečně centroal z levé strany Dostál, ve vzduchu ale kraloval Filip Čihák.
69'
Následně nasadil elegantní jesličky soupeři Rezeek, následně ale o balon přišel.
69'
Hronek hledal dlouhým autem z půlící čáry Puškáče, toho přehlavičkoval Hronek.
68'
Obě střídání hostů byla klasická "kus za kus", neočekávám tedy žádnou změnu taktiky. Mimochodem, i nastupivší Mareš strávil část mládežnické kariéry právě ve Vršovicích.
67'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Dominik Mareš.
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
66'
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Jan Kovařík.
66'
V akci opět Köstl a opět nic pozitivního pro domácí. Do souboje s Černým šel trošku naivním šlapákem a je pískáno.
66'
Köstlovi nesedla přihrávka z první podél pravé lajny a zarotovala se jen na aut.
66'
Mimo hru byl i na druhé straně Černý, útok může založit Bohemka.
65'
Chramosta po přihrávce Květa v milimetrovém ofsajdu, alespoň podle názoru pomezního.
64'
Chramosta unikl ofsajdu, bránu ale netrefil
64'
Tentokráte by už Chramosta po dlouhém míči hrát mohl, Markovič opět odkopl! Následně vhodil rychle aut za obrannou linii opět na Chramostu Hronek, domácí útočník ale z boku napálil balon jen do boční sítě!
64'
Čihák připravil Hronka o merunu, píšťalka zůstává němá a hosté protiútočí.
63'
Po Dostálově centru zleva se ocitli na zadní tyči úplně volní Hronek s Köstlem, na zasáhnutí balonu byli ale doslova krátcí.
63'
Beran si našel přihrávku u levého rohového praporku, jeho pokus obejít Čiháka byl ale i přes veškerou snahu marný.
62'
Jindřiškův prudký pas prodloužil Chramosta jen za sebe, odkop od Markovičovy svatyně.
61'
Květův centr odehrál hlavou nad sebe Červ, následně se snažil míč vyboxovat Markovič a u toho spadl. Hostující gólman může být rád, že sudí na něj odpískal útočný faul.
60'
Květovu petardu vytáhl hbitý Markovič
60'
Dobrým driblinkem se prezentoval Beran, Lupač jej nedovoleně atakoval a daroval tak domácím takový zkrácený roh z pravé strany.
60'
Chramosta si skvěle naběhl na dlouhý pas za obranu a odcentroval na levou stranu vápna, odkud se do míče opřel Květ a trefil tyč! Od ní šel kulatý nesmysl do Markovičových zad a pak mimo hřiště, domácí mohou kopat roh.
59'
Chramosta se hnal za dlouhým míčem, Markovič byl ale postavený vysoko á la Manuel Neuer a odkopl před domácím forvardem. Ten navíc vybíhal z ofsajdu, takže tu máme nepřímý volný kop pro hosty.
58'
Čelůstvův nebezpečný centr prodloužil za sebe Hranáč, následný volej Patráka vypadal nadějně, ale neprošel přes blok těl v zeleobílém.
58'
Jeřábek se uvolnil na levé straně k centru, skluzující Beran srazil balon na rohový kop.
57'
Do brejku uháněl Rezek, Vondra jej dle názoru sudího zastavil nedovoleně. Je tu nebezpečný volný kop zleva a žlutá pro domácího obránce.
56'
Šlamastiku před Markovičem po zblokované střele Květa, který pálil po Chramostově sklepnutí, řeší krkolomým odkopem Jeřábek.
56'
ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Michal Beran.
56'
Oprava – vypadá to, že Patrák se přesunul po nástupu Rezka na pravé křídlo a uprostřed operuje Lupač.
55'
Následně se k meruně dostal na pravém křídle Vaníček, který šikovně obešel Hranáče a nasadil jesle Čelůstkovi. Tím si ale ukrojil příliš velký krajíc chleba a o míč byl připraven.
54'
Dostálův centr byl jen potravou pro Čiháka.
54'
Bohemka může zahrozit ze standardky asi 40 metrů od branky.
54'
Puškáč si narazil s Květem a našel na pravé straně Köstla, jeho centr po krátké kličce dopostřed nakonec nebezpeční před Markovič nepřinesl.
53'
Opět jej ale dokázala odvrátit pozorná defenziva hostí.
52'
Dobrým presinkem teď donutil Chramosta Čiháka k chybě a vybojoval aut. Opět to bude vhazování dlouhé z rukou Petra Hronka.
52'
Zvláštně střílený výkop Markoviče prodloužil patou za sebe Čelůstka.
52'
Po dlouhém autu Hronka udeřil hlavou do meruny Puškáč, obloučkem ji ale poslal jen nad horní tyč Markovičovy svatyně.
51'
Puškáčův pokus o centr levačkou srazil Kostka na aut.
51'
Kostka hledal pasem podél pravé postranní čáry Patráka, toho předskočil Vondra. Následně ještě Patrák zfauloval dostála.
51'
Köstl vyvezl balon středem, místo kolmice na Puškáče ale jen poslal přihrávku do rukavic Markoviče.
50'
Patrák se přesouvá na pozici ofenzivního záložníka, Rezek bude hrát z levé strany.
50'
ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Jakub Rezek.
49'
Za dlouhým pasem se hnali Hronek a Hranáč, druhý jmenovaný u toho byl faulován svým sokem a chvíli si poležel na trávníku.
49'
Za křižným pasem od Vondry vyskočili Puškáč i Hronek, zahráli ale jen k Jeřábkovi.
48'
Puškáč dobrým presinkem vybojoval míč na Čelůstkovi a ještě o něj zahrál do autu.
47'
Hranáč si kryl balon před napadajícím Chramostou, ten si při honbě za míčem počínal nedovoleně.
47'
Zpoza vápna napřáhl levačkou Čelůstka, rutinní zákrok pro Valeše.
46'
Zdá se mi, jako by Bohemka prazvláštně přeskupila obranu. Pravého beka hraje Köstl, stopery Křapka s Vondrou a zleva Dostál. Zřejmě nějaký taktický záměr...
46'
Vaníček utekl po pravé straně, nenacentroval ale přesně. Markovič může kopat od branky.
46'
ze hřiště odchází Jiří Bederka, přichází Daniel Köstl.
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází David Puškáč.
46'
Bohemka do druhé půle půjde se dvěma změnami, připraveni jsou Köstl s Puškáčem.
Druhá půle začne přibližně v 17:05 a jedno je jisté – jestli chtějí domácí srovnat, je třeba si vytvořit daleko více šancí.
Poločasové skóre v Ďolíčku je 0:1, prozatím jedinou branku utkání vstřelil po parádně zahraném rohu v podání Tomáše Čelůstky Robin Hranáč. Pro kmenového hráče Viktorie Plzeň to byla vůbec první branka v české nejvyšší soutěži.
Následně měla merunu na svých kopačkách a i útočné polovině daleko častěji Bohemka, kromě Květova zakončení z voleje ze 13. minuty si ale nevytvořili žádnou šanci. Nejblíže ke gólu tak měl pardubický záložník Vojtěch Patrák. Jeho hlavičku po centru Kostky ze 27. minuty ale reflexivně vyrazil Valeš. Patrák byl v akci i o sedm minut dříve, když si našel přihrávku Lupače a po zasekávačce šel k zemi ve vápně. I přes konzultaci s videem ale penalta pískána nebyla.
45+2'
45+2'
Roh ale hosté odvrátili.
45+2'
Na Květův nadýchaný centr si naskočil Křapka, Markovič jeho hlavičku nesměle vyráží na roh.
45+2'
Solil chtěl odkopnout míč, jenže jej předskočil Mareček a hostující záložník tak místo kulatého nesmyslu nakopl jeho. Nebezpečná standardka pro Bohemku krátce před poločasovým hvizdem.
45+1'
K nelibosti domácích fanoušků teď Květ hrubě prováhal ideální možnost ke střele a následně v pádu nepřesně přihrál na aut. „My chceme Bohemku!,“ skanduje nespokojený kotel.
45+1'
Elegantní patičkou našel Patrák Lupače, ten ale o míč přišel.
45'
Elegantně připravil Čihák o míč Hronka a pak přes něj rozehrál. Na útočné polovině ale prohrál v souboji generací Solil s Jindřiškem a ještě jej fauloval.
45'
Lupač zezadu přistrčil Vondru, který se pokoušel hlavičkovat, hra ale běží dál.
44'
Nesoulad v kombinaci mezi Dostálem a Květe ale daroval vhazování hostům.
44'
Vaníčkovu centru chyběla rotace směrem k brance a do autu jej odhlavičkoval Čihák.
44'
Pardubice se dopustily faulu na útočné polovině. K brance je to tak 40 metrů.
43'
Domácí fanoušci nejsou spokojeni s výkonem svého týmu. „Pane Slezák, měl byste nastoupit,“ sdělil bývalé opoře Klokanů a teď trenérovi B-týmu Bohemians jeden z příznivců.
42'
Jindřiškův pas na levé křídlo byl hraný poněkud naslepo a podle toho také dopadl. Vhazovat bude hostující pravý bek Kostka.
42'
Jindřišek si v souboji dvou zkušených plejerů poradil s Černým a ještě o něj zahrál do autu.
41'
Vaníček si udělal prostro kličkou doprostřed a byl faulován Červem. A ač to vypadalo, že budou domácí kopat nebezpečný přímý kop, nakonec se tak neděje, jelikož sudí nechal běžet prapodivnou výhodu.
40'
Kostka ukořistil Vondrovu přihrávku a rozjel po narážečce s Lupačem brejk. Po něm pálil Solil, jeho pokus levačkou zpoza vápna ale trefil jen Křapku a následnou střelu druhou nohou mu zmařilo podklouznutí.
40'
Pavel Černý se snažil, seč mu síly stačily, proti přesile ale ani za pomocí elegantní patičky balon neudržel.
39'
Domácí tráví většinu času na polovině Pardubic, zatím si ale až na Květův volej nevytvořili de facto žádnou šanci.
39'
Květ elegantně našel podseknutým míčem ve vápně Hroka, ten ale centr levačkou z otočky přetáhl.
38'
Jindřiškův křižný pas na Dostála nabral trochu moc výšky a míří do autu.
38'
Červ pomohl na zem Vondrovi a ač se mi zdálo, že u toho nedovoleně použil ruce, hra běží dál. Domácí ale rychle získali balon a vrátili jej na své kopačky.
37'
Vaníček zakombinoval s Hronkem na pravé straně, jejich záměr ale překazil obětavým skluzem Čelůstka.
37'
Mezitím rozhehrávají zelenobílí od obranné čtyřky.
36'
Po krátké epizodce negativního fandění již dělají fanoušci Bohemky to, co umí nejlépe – neúnavně podporují tým jejich srdce, i když se mu zrovna nedaří.
35'
Domácí kotel si pokřiky stěžuje na rozhodčího. Přitom kdyby sudí chtěl Klokanům uškodit, zapískal by zajisté před čtvrthodinkou penaltu po pádu Patráka ve vápně.
34'
Za dlouhým pasem od Dostála se marně hnal Hronek, Markovič si střihne kop od branky.
34'
Vojtěch Patrák vysvobozuje svůj mančaft alespoň na chvilku odkopem.
33'
Bederkova kolmice hledala Chramostu za obrannou linií. U přihrávky byl ale dříve Čelůstka a poslal skákavou malou domů na Markoviče, ten slabší levačkou odkopl na aut.
32'
Po sérii soubojů ve středu hřiště hledal Jeřábek Černého, Bederka byl ale u míče dřív a pomohl si malou domů.
32'
Volný kop až z postranní čáry běží zahrávat Markovič.
32'
Petr Hronek v ofsajdu na pravé straně, oddych pro Pardubice.
31'
Další vhazování Bohemians na útočné polovině. Tentokráte si Hronek narazil s Dostálem a nepřesně odcentroval.
30'
I s tímto dlouhým autem si obrana poradila. Útočila ale dále Bohemka a Hronek nabil na šestnáctku Květovi, který trefil z jedné jen blokujícího Čiháka.
30'
Vaníčkův nebezpečný centr proskákal přes hranici malého vápna až na vhazování zprava. Byl ale tečovaný, takže se opět předvede lidský katapult Hronek.
29'
Hronek se opět pokoušel o jesličky, Čihák jeho úmysl přečetl. Následně jej ale asi udeřil loktem, domácí tak opět mohou zahrozit z volného kopu z levé strany, podobně, jako přibližně před deseti minutami.
28'
Z dlouhého autu hosté nezahrozili, hra se dostala až k Hranáčovi, který zahrál raději na jistotu co nejdále od sebe, přímo do rukavic Valeše.
27'
Tutovku Patráka zlikvidoval Valeš
27'
Fantastický Valeš chytil jistý gól! Na parádní centr Kostky z pravé strany si skvěle naskočil Patrák, domácí gólman mu ale reflexivním zákrokem vypálil rybník!
27'
Vaníček měl balon dobře nabitý na hranici vápna, dal si ale dotyk navíc a vypíchl mu míč Jeřábek.
26'
Nepřesnou přihrávkou podél pravé postranní čáry nabil Lupač Jindřiškovi, útočí domácí.
25'
Hronek se hnal do brejku, Čihák jej ale výborně vystál a celou akci domácího celku zbrzdil.
25'
K centru z levé strany se uvolnil kapitán Jeřábek, domácí obrana odvrací na aut.
25'
Kostkův dlouhý aut prodloužil za sebe Černý, ale jen do Valešových rukavic. Ten ale nepovedeným odkopem odevzdal merunu hostům
24'
Elegantně se Kostka, Černý a Solil vykombinovali na pravém křídle, centr posledního jmenovaného ale srazil na aut velezkušený Jindřišek.
24'
I přes protesty domácích budou nyní z pravé strany vhazovat Pardubice.
23'
Hronek hledal pěknou kolmicí z otočky nabíhajícího Vaníčka, tenhle pas by ale nedostihl ani francouzský fofrník Kylian Mbappé. Odkopávat od branky bude Markovič.
22'
Lupač táhl útok středem a přihrál doprava Kostkovi, který si balon zasekl a nabil Červovi. Záložníkovi Pardubic ale střela levačkou vůbec nesedla, Valeš bude kopat od branky.
22'
Martin dostál teď nechal přihrávku Hronka trochu lacině dojít až za postranní čáru, zpracování se mu totiž vůbec nevyvedlo.
21'
Po Čelůstkově centru hlavičkoval Čihák jen do rukavic Valeše. Druhý stoper Hranáč reklamoval, že byl při pokusu dostat se k míči zatažen, rozhodčí jeho námitek ale nedbá.
20'
Patrák si kličkou uprostřed poradil s Květem, ten jej seslal nedovoleně k zemi.
20'
Domácí měli více štěstí, než rozumu. Penalta se nepíská, ačkoliv z tribuny to dle mého názoru na nedovolený zákrok spíše vypadalo, než nevypadalo.
19'
Patrák spadl po kontaktu s Jindřiškem, penalta se ale nepískala
19'
Lupač našel pasem z pravé strany na malém vápně Patráka, ten si poradil elegantní zasekávačkou se soupeřem a šel po souboji k zemi! VAR přezkoumává situaci!
18'
Čihák trochu naslepo prodlužoval hlavou do rukavic Markoviče, nakonec ale pro hosty vše dopadlo dobře.
18'
Až od stoperů nyní rozehrává domácí tým.
18'
Květ to zkusil přízemním nástřelem, jeho úmysl ale přečetl zkušený Černý a odkopává.
17'
Hronek si jestličkami Kostkovi prostrčil míč do vápna a byl jím faulován, nebezpečnou standardku z levé strany budou zahrávat hráči Bohemians.
16'
Kostka nepřesně rozehrál a do brejku se hnal Chramosta, tomu ale cestu překřížil Robin Hranáč a odehrál na aut.
15'
Bederkův centr z hloubi pole odhlavičkoval Čihák, následně ve vzdušném souboji zboural Mareček o hlavu menšího Lupače a je mu pískán faul.
15'
Květ si pěknou parádičkou poradil s Lupačem a rozehrál útočnou akci.
14'
Vondrův dlouhý nákop našel pouze hlavu Čiháka. Následně hrál podél pravé lajny na Černého Lupač, zkušeného harcovníka v dresu hostí ale v souboji předčil Křapka a vybojoval kop od branky.
13'
Květovu střelu z voleje vyrazil pozorný Markovič
13'
Vaníček se uvolnil napravo a odcentroval přesně na Květa, jeho jedovatý volej parádním zákrokem vyrazil Markovič! Z dorážky ještě hlavičkoval nad v záklonu Mareček, Pardubice budou kopat od branky.
13'
Patrák se hnal za dlouhým nákopem a zadělal Křapkovi s Valešem na pořádné problémy, i přes vystrašení domácího publika to ale nakonec Valeš zvládl a sebral míč do rukavic.
12'
Kostka šikovně drknul do Hronka u rohového praporku, čímž jej bez faulu vykolejil z rovnováhy a donutil zahrát omylem na kop od branky.
12'
Skluzem upálil balon z Vaníčkových kopaček Čihák, možnost pro domácí zahrozit dlouhým vhazováním z levé strany.
11'
Vondra tvrdě, ale přitom čistě odstavil od míče Lupače a vybojoval míč. Následně centroval z levé strany Jindřišek, ale trefil jen jednoho z borců v červeném.
10'
Květ hledal míčem za obranu nabíhajícího Chramostu, proti byla ale hlava Robina Hranáče.
10'
Lupač si na levé straně šikovně poradil s přesilou, následnou kombinaci Pardubic ale zmařil dobře se navrátivší Vaníček.
9'
Po sérii soubojů jdou do brejku hosté.
9'
Odkop hostí zachytil Vaníček a u míče jsou Bohemians.
8'
Šok pro klokany, Hranáč hlavou posílá hosty do vedení, 0:1!
8'
Pardubice právě vstřelily branku! Parádní moment pro svoji první branku v české Fortuna Lize si vybral ROBIN HRANÁČ! Dostal se nejvýše po parádním rohlíčku od Čelůstky a svoji hlavičku zamířil přesně k levé tyči! V důležitém zápase tak otevírá skóre – 0:1!
7'
Dlouhý nákop pardubických prodloužil Křapka trochu lacině na roh. Ten půjde kopat zřejmě hostující levý bek Čelůstka.
7'
Hranáč si poradil na jedničku s dlouhým pasem, balon elegantně vyvezl a byl u toho faulován Květem.
6'
I přes svůj výškový deficit Lupač přehlavičkoval Vondru v jejich dalším střetnutí, míč šel ale z jeho hlavy za brankovou čáru, což znamená výkop pro Valeše.
6'
Po dlouhém míči se snažil zavařit Vondrovi Lupač, domácí bek odehrál jen na aut.
5'
Faulovaný byl teď kapitán Jeřábek, což dává hostům možnost si oddychnout.
4'
Po nakrátko rozehraném rohu se pokusili zahrozit Vaníček s Květem. I přes sympatickou snahu ale nedokázali Markoviče ohrozit, vhazují z levé strany obranné poloviny Pardubice.
4'
Pardubice se nemohou vymanit z vlastní poloviny, je tu další roh pro domácí.
3'
Tentokráte z toho domácí zakončení nevytěžili, Kostka s Lupačem Hronka následně ani nepustili odcentrovat, leč je z toh opět vhazování.
3'
Opět je tu Hronek a dlouhý aut.
3'
Čihákův dlouhý míč sklepl Černý na Červa, ten ale nerozehrál přesně.
2'
Jeřábek a Patrák společnými silami odvrátili rohový kop Květa na aut. Následně se Bohemka dopustila nepřesnosti a vykopávat bude Markovič, zapůjčený v Pardubicích ze dvě zastávky vzdáleného Edenu.
1'
Dlouhý aut Hronka málem zužitkoval Chramosta
1'
Po dlouhém autu Hronka pálil v pádu Chramosta, jeho střela byla sražena na roh.
1'
Výkopu se ujali domácí ve tradiční zelenobílé, hosté nastupují také ve své hlavní sadě dresů, tedy celí v červené.
1'
Domácí budou v první půli útočit směrem ke svému kotli, hosté budou mít naopak příležitost ostřelovat tramvajovou zastávku za brankou Valeše.
A další gratulace a tribuny opět hlučí. Dres s číslem 300 k příležitosti svého rekordního 300. startu za Klokany (minulé kolo v Teplicích) přijímá Josef Jindřišek.
Za bouřlivého aplausu z tribun nakráčela na trávník také legenda české hudební scény, frontman kapely Olympic Petr Janda. Bude přebírat dres, který dostane od vedení klubu ke svým zítřejším kulatým narozeninám.
Trojice sudích už za potlesku tribun vyvádí obě jedenáctky na vršovický pažit.
Pět minut do výkopu. Nervozita by se dala krájet, fanoušci obou týmů moc dobře vědí, že jestli opravdu existuje utkání, které splňuje přepoklady zápasu "o šest bodů", tak je to právě to dnešní.
Do výkopu zbývá něco okolo dvaceti minut, oba mančafty se již věnují jedné z poslední částí rozcvičky, tedy střelbě po centrech ze strany. Podle toho, jak jsou hráči rozestaveni, to vypadá, že jsem se u sestavy Bohemians nemýlil – u domácích centrují zprava Vaníček s Dostálem a zleva Hronek s Vondrou. Pardubická křídla Lupač s Patrákem se ale oproti mým předpokladům vyměnila – Patrák bude zřejmě hrát z levé strany, Adam Lupač zprava.
Sestavy obou celků jsou známy, oba dva týmy pravděpodobně nastoupí v rozestavení 4-1-4-1 s tím, že na předstoperu mají nejkzušenějšího hráče týmu s kapitánskou páskou na levé paži.

Velice specifický bude zápas pro hostující Dominika Kostku a Adama Lupače. Oba dva hráči jsou totiž odchovanci Bohemians a Kostka si dokonce v zelenobílém připsal na konto i svůj první ligový start.

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Křapka, Bederka, Vondra – Jindřišek (C) – Vaníček, Květ, D. Mareček, Hronek – Chramosta.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Beran, Kovařík, Fulnek, Köstl, Puškáč.
Trenér: Jaroslav Veselý

FK Pardubice: Markovič – Kostka, Hranáč, Čihák, Čelůstka – Jeřábek (C) – Patrák, Červ, Solil, Lupač – Černý.
Náhradníci: Letáček – D. Mareš, Matějka, Huf, Jak. Rezek, Sychra, Pojezný.
Trenér: Jiří Krejčí

Rozhodčí: Černý – Antoníček, Leška.
Vzájemná bilance v nejvyšší soutěží
18.12.2021 Bohemians – Pardubice 1:2 (67. Necid – 22. Chytil, 56. Černý)
21.8.2021 Pardubice – Bohemians 3:0 (31. Chytil, 65. Černý, 83. Solil)
9.4.2021 Pardubice – Bohemians 0:2 (35. Puškáč z pen., 46. Osmančík)
5.12.2020 Bohemians – Pardubice 1:1 (7. Necid – 63. Huf)
Hráči ke sledování
Jedním z mála důvodů k úsměvu na tvářích fanoušků Bohemians jsou výkony Petra Hronka. 28letý záložník vstřelil branku v obou z posledních zápasů svého týmu, letos jich má na svém kontě již pět.

V dresu Pardubic na sebe pak poutá výrazné množství pozornosti 37letý veterán Pavel Černý. Ten se letos gólově prosadil zatím čtyřikrát, z toho dvakrát právě proti Bohemians. Daleko platnější je ale v mezihře, kde na něm hra Pardubic častokrát vyloženě stojí. Černý na jedničku využívá své zkušenosti a jeho orientace v prostoru a schopnost udržet míč za každé situace se mužstvu bude zajisté hodit i v dnešním zápase.
FK Pardubice
Hosté byli dlouho zdaleka nejhorším týmem jara a postupně se propadali tabulkou – vždyť z prvních devíti utkání po zimní pauze vybojovali pouhé čtyři body! Zlom ale přišel před dvěma týdny v utkání s Teplicemi, které Pardubice zvládly poměrem 2:0. Od té doby si připsaly prohru v Karviné a výhru v Jablonci, momentálně se v tabulce nacházejí na 14. příčce se 27 získanými body, což je stejně, jako jejich dnešní sok, třináctí Bohemians.

Do nadstavbové části vstoupily Pardubice v Jablonci na jedničku. Svého soupeře nepustily do jediné střely na branku a po brance mládežnického reprezentanta Tomáše Solila ze 71. minuty vyhrály nejtěsnějšm možným rozdílem. Nutno dodat, že jim pomohl jejich bývalý hráč Surzyn, který byl v dresu Jablonce vyloučen krátce po začátku druhého dějství.
Bohemians Praha 1905
Osobně Bohemku komentuji na jaře již poněkoikáté a mám proto pocit, že se při psaní předzápasových rozborů pořád opakuji. Fakt, že Klokani nevyhráli soutěžní zápas již od února, ale stále ještě platí. Poslední plný bodový zisk si totiž připsali před cca deseti týdny doma proti Zlínu. Od té doby mají v lize na kontě šest remíz a čtyři porážky, neschopnost vyhrát tak tento věhlasný mančaft sesunula na 13. místo tabulky Fortuna Ligy. Nad dnešním soupeřem, který je čtrnáctý a tedy na barážové pozici, drží Bohemku jen lepší skóre....

Po vítězství ale zelenobílí sahali v minulém zápase na teplických Stínadlech. Tam šli dokonce dvakrát do vedení, nejprve zásluhou Antonína Křapky ve 33. minutě. Na jeho branku zareagoval teplický Daniel Trubač, Hronek ale po standardní situaci vrátil vedení na stranu Bohemians. Dlouholetá opora Teplic Tomáš Vondrášek ale dokázala srovnat na 2:2, čímž odsunula bohemácký oslavný pokřik minimálně o týden.
Krásné odpoledne všem fanynkám a fanouškům české kopané! Ve vršovickém Ďolíčku, tedy stadionu, na němž dlouhodobě hraje domácí Bohemians Praha 1905, nás dnes čeká pikantní souboj o bytí a nebytí v nejvyšší soutěži, neboť zde pomyslný letos azyl nachází i dnes v roli hostí nastupující FK Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.