FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Pardubice - 23. dubna 2022   17:00

0:1
(0:0)
Pardubice
71' Solil  (T. Čelůstka)

Hanuš – Krob (75. Pleštil), V. Kubista, Martinec, Surzyn – Hübschman (75. Nešpor) – Zelený, Houska (80. Považanec), Kratochvíl, Malínský (80. Štěpánek) – D. Ikaunieks (56. Černák).
V. Hrubý – Černák, V. Kadlec, Nešpor, Pleštil, Považanec, Štěpánek.
Proske – Kotík, Dresler
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Markovič – T. Čelůstka, F. Čihák, Hranáč, D. Kostka – Jeřábek – Jakub Rezek (70. Mareš), Solil, Vacek (86. Červ), Patrák (87. Lupač) – P. Černý (86. L. Matějka).
Letáček – Červ, Lupač, Mareš, L. Matějka, Pojezný, Sychra.

SESTŘIH: Jablonec - Pardubice 0:1. V přesilovce rozhodl Solil

Pardubice dnešní výhrou přeskočily soupeře v tabulce, stále jsou ale na čtrnácté příčce, ze které by šly do baráže. Jablonec je patnáctý. Spodek tabulky je však velice vyrovnaný a týmy jsou za sebou seřazeny s minimálními bodovými odstupy.

Přeji vám příjemný zbytek večera.
Jablonec doplatil na efektivitu. Herně měl nad soupeřem místy převahu, v závěru se i v oslabení tlačil za vyrovnáním. Podle statistik ale domácí ani jednou nevystřelili na bránu.
Domácí mizérie Jablonce pokračuje i ve skupině o udržení. Severočeši prohráli s Pardubicemi 0:1, když druhou půli dohrávali po vyloučení Surzyna v deseti a gól inkasovali dvacet minut před koncem.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:12.
90+8'
90+7'
Drama v závěru! Domácí reklamují ruku ve vápně a rozhodčí ještě konzultuje celou situaci s kolegou u videa.
90+6'
Žlutou kartu dostává Adam Lupač (FK Pardubice).
90+6'
Poslední nákop Jablonce, do vápna spěchal i brankář Hanuš. Hosté se ubránili.
90+5'
Další aut Pardubic na půlce. Hosté samozřejmě nikam nespěchají. Tohle už pro ně vypadá dobře.
90+4'
Čelůstka vyhrál souboj s Pleštilem a Pardubice vhazují. Už počítají každou vteřinu.
90+3'
Jeřábek fauloval a daroval domácím standardku těsně za vápnem. Považenec místo přímé střely centroval, po nepřesném zakončení jeho spoluhráče z velkého úhlu skončil míč jen v zámezí.
90+2'
Pardubice už jen odkopávají míče a šetří čas. Jablonec musí s útoky začínat znovu od své brány.
90'
Rozhodčí nastavuje šest minut.
89'
Čas kvapí a Jablonci už teče do bot. Domácí mají na případné vyrovnání jen pár minut.
87'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Adam Lupač.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Lukáš Červ.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Lukáš Matějka.
85'
Tlak Severočechů zastavil faul Zeleného na Černého. Za čarou se mezitím chystá početnější střídání Pardubických.
84'
Domácí kopali další dva rohy po sobě. Při druhém z nich vyboxoval míč Markovič. Pardubice jsou ale příliš pasivní, Jablonec má teď i v deseti převahu.
82'
Kamil Vacek se svíjí v bolestech na trávníku. Do akce jdou maséři. Vacek se drží za koleno a uvidíme, jestli nebude nucený střídat.
81'
Jablonec zahrával standardku z dobré pozice, vznikl z ní závar ve vápně, ale nic z toho. Domácí nicméně zůstávají nastěhování v útoku.
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází David Štěpánek.
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází Jakub Považanec.
79'
Nešpor a Kostka na sebe cosi pokřikovali. Rozhodčí musí krotit vášně. Vše by se ale mělo obejít bez karetního napomenutí.
77'
Inkasovaný gól Jablonec probudil. Domácí chtějí i v deseti vyrovnat a snaží se hrát aktivně směrem dopředu.
76'
Domácí teď chtěli penaltu po faulu na Pleštila. Veškeré vzrušení je ale zbytečné, jelikož faulu předcházel jablonecký ofsajd.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Dominik Pleštil.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Martin Nešpor.
74'
Tak to je velká komplikace pro domácí. Připomeňme ještě, že Jablonec v lize vyhrál doma naposledy 5. února. A zatím to nevypadá, že by měl tuto statistiku dnes změnit.
71'
Pohroma pro domácí! Centr Čelůstky prodloužil do sítě Solil
71'
Pardubice právě vstřelily branku!
A je tady první gól! Hosté využívají početní převahu a vedou na severu Čech 1:0. Čelůstkův centr z levé strany propadl až na malé vápno před TOMÁŠE SOLILA a ten už zblízka neměl problém skórovat.
71'
Prodloužený Jeřábkův pas při pardubickém útoku nakonec skončil až u Hanuše. Sledujeme další pasáž, kdy jsou hosté o něco aktivnější.
70'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Dominik Mareš.
69'
Kratochvílova slabá hlavička neměla šanci na úspěch. Pardubický brankář ji bez problému chytil.
68'
Krob svým centrem nastartoval Kratochvíla, ale včas zareagoval gólman Markovič a balon pohodlně sebral. Bude také rozehrávat.
67'
Hra je teď hodně neurovnaná. Je znát, že se proti sobě utkávají týmy ze spodní poloviny tabulky. Hráči míče lacino ztrácí.
66'
Hübschman se těžce zvedá ze hřiště, když se vrhl blokovat centr, který ho zasáhl zřejmě do obličeje. Měl by ale snad být v pořádku.
64'
První roh byl odvrácen, hned z toho dalšího ale mohli skóre otevřít domácí. Martinec skrývá hlavu do dlaní. Jeho dobře umístěné razantní hlavičce chybělo zhruba půl metru, aby zapadla do brány.
63'
Hlavička Martince šla těsně vedle tyče
63'
Narůstající nápor Pardubic přerušil Zelený, který chtěl standardku na útočné polovině. Ta nepřišla, ale Jablonec má alespoň roh.
61'
Po hlavičce Jeřábka zazvonilo břevno Hanušovy brány!
61'
Břevno! Tak teď byli hosté blízko. Patrák centrem na opačnou stranu vápna našel Jeřábka, který z úhlu v tísni hlavičkoval jen do horní tyče. Zatím největší šance zápasu.
60'
Patrák teď krásnou patičkou našel v šestnáctce Kostku, který bez přípravy hezky pálil a trefil jen blokujícího hráče před sebou. Hra je však přerušena, neboť si pardubický hráč při zpracování pomohl rukou.
59'
Nakonec přišel centr na nabíhajícího si Kostku, který se srazil s Hanušem. Celá akce nakonec skončila v zámezí a domácí rozehrávají.
58'
Jablonec se trochu zatáhl a nechává hosty hrát. Ti zatím kombinují na půlce a čekají na vhodný moment k útoku.
56'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Michal Černák.
55'
Tak uvidíme, jak červená karta zamíchá průběhem zápasu. Pro Pardubice je to ideální šance k tomu, aby na severu Čech uspěly. Pokud vepředu ještě přidají.
54'
Čelůstka přímou střelou trefil zeď, ale odražený míč ještě napálil Hranáč. Jeho dělovka byla sražená na rohový kop.
53'
Čelůstka ani Hranáč míč do brány nedostali
53'
Faul proběhl ještě před vápnem a Surzyn fauloval v roli posledního, proto červená. A Pardubice mají navíc standardku těsně zpoza šestnáctky.
51'
Penalta to nakonec není, ale červená karta ano! Vidí ji faulující Michal Surzyn a Jablonec bude dohrávat v deseti. Velká nepříjemnost pro domácí.
50'
Rozhodčí se jde podívat na monitor. Otázkou také je, jestli k faulu došlo až v pokutovém území. Hraniční situace.
49'
Ale pozor, rozhodčí Proske ještě celou situaci řeší s videem. Že by přeci jen pokutový kop?
48'
Komplikace pro domácí! Po intervenci VAR vidí Surzyn červenou kartu
48'
Pardubice chtěly penaltu. Surzyn škrtl o nohy nabíhajícímu Jakubu Rezkovi, který spadl a dožadoval se odpískání penalty. Píšťalka sudího mlčí.
47'
Kostka si sice obhodil Ikauniekse, ale míč se dokutálel do zámezí a hrát budou Severočeši.
46'
Vše je již připraveno na začátek druhé půle. Za chvíli pokračujeme.
V prvních pětačtyřiceti minutách úvodního kola skupiny o záchranu mezi Jabloncem a Pardubicemi jsme gól neviděli. Domácí byli opticky lepší a měli i pár šancí, ani jedna z nich ale nemířila na bránu. Pardubice se s přibývajícím časem trochu osmělily a v jejich asi největší šanci střílel Jakub Rezek z ideální pozice jen zbrkle nad.
Střely celkem: 2:3
Střely na bránu: 0:2
Rohy: 5:2.
Držení míče 60:40.
45+1'
45'
Rohový kop i na druhé straně. Míč přistál u Hranáče, ten byl však zády k bráně a musel hrát směrem dozadu.
44'
Malinský kličkoval před velkým vápnem a nakonec se odhodlal ke střele. Ta byla zblokovaná na roh, ze kterého však domácí opět nebyli nebezpeční.
43'
Poslední minuty první půle jsou plné soubojů a ztrát. Ani jedno z mužstvem se delší čas neudrží na míči.
42'
Hübschman si stěžuje, že dostal vysokou nohou do obličeje. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře, ovšem domácí výhodu nevyužili a svůj útočný výpad zazdili.
41'
Po jednom ze soubojů zůstal na hřišti otřesený Čelůstka. Už se zvedá a v utkání by měl pokračovat.
40'
Malinský teď hrál možná až příliš na krásu. Ve vápně už mohl střílet, místo toho volil jemný centr na Ikauniekse, se kterým neuspěl. Tady mohli domácí vytěžit víc.
39'
Kratochvíl s Hübschmanem svými obrannými zákroky hosty k ničemu nepustili. Hrají zase domácí.
38'
S blížím se závěrem prvního poločasu vybojovali hosté svůj první roh v zápase.
37'
Zelený dal svému centru z křídla až příliš velkou razanci a ten skončil v zámezí. Markovič už si chystá míč k rozehrávce.
35'
Mezi tyče se nevešla ani rána Rezka
35'
Houska si stěžuje směrem k rozhodčím. Jablonec měl podle jeho názoru zůstat u míče, sudí ale přiřkli autové vhazování soupeři.
34'
Vackův prodloužený centr přistál až u Jakuba Rezka, který byl neobsazený v šestnáctce a možná zbrkle střílel vysoko nad. Škoda pro Pardubice. Tohle byla gólovka.
33'
Teď hází aut Jablonec v oblasti obou střídaček. Využívá toho Petr Rada, který na své svěřence emotivně pokřikuje a udílí pokyny.
32'
Pardubice se přeci jen trochu osmělily a utlumily nápor domácích. Kubista vzadu raději odpálil míč za čáru a daroval hostům autové vhazování.
30'
Vacek znovu u míče. Na Hübschmanovi chtěl vybojovat roh, ale pomohl si nedovoleně. Sudí mu píská faul.
29'
Teď to ale mohli hosté změnit. Vacek dostal až příliš prostoru v šestnáctce a už si šteloval míč na střelu, na poslední chvíli mu pod nohy skočil stoper Kubista.
28'
Kostka bude vhazovat a Pardubice mají alespoň pár vteřin na to, aby se vzadu zase zformovaly. Na severu Čech zatím vůbec nic neukázali.
27'
Zakončení Malínského šlo vysoko na bránu
27'
Velká šance Jablonce! Kratochvíl z levé strany přihrával křížem skrz vápno na Malinského, jenž se snažil vyběhnutého Markoviče přehodit, ale bránu přestřelil. V případě gólů by se možná řešilo ofsajdové postavení. Byla to hraniční situace.
26'
Patrák po delší době rozběhal jabloneckou obranu. K míči, který skončil za postranní čarou, se však nedostal. Hanuš od své brány rozehraje.
25'
Jablonec je lepší a zvyšuje svůj nápor. Domácí se ale nedostávají k zakončení, pardubická defenziva ve vlastní šestnáctce zatím pracuje na jedničku.
24'
A další roh Jablonce, znovu odvrácený obranou Východočechů.
22'
Nechybělo mnoho, aby se teď Kratochvíl dostal k zdánlivě ztracenému míči u postranní čáry v hostující šestnáctce. Byl z toho jen jablonecký roh, ze kterého nic nebylo.
21'
Ikaunieks se k míči přes Čiháka nedostal. Jablonec nicméně i tak zůstal v držení míče a vhazuje aut na útočné polovině.
20'
Domácí publikum tleská spolupráci Kroba se Zeleným. Druhý jmenovaný hlavičkoval v ne zrovna ideální pozici a balon skončil jen na vrchní síti pardubické brány.
19'
Sudí Proske píská domácím útočný faul. Hosté pošlou míč do hry nákopem z oblasti půlící čáry.
18'
Znovu byla pardubická obrana hodně otevřená. Ikaunieks se ve vápně hlásil o míč, ale prudká přihrávka Malinského ho nenašla.
16'
Malinský v přímočaré akci Jablonce málem utekl hostujícím obráncům. Před šestnáctkou upadl a chtěl si vykoledovat faul. Ten se nepíská a Malinský se hodně zlobí.
15'
Solilovu střelu z úhlu schoval Hanuš v rukavicích
15'
Bylo z toho první zakončení Pardubic. Postaral se o něj Solil z velkého úhlu, Hanuš bez většího problémů míč vleže zkrotil v náručí.
14'
Už to vypadalo, že Jakub Rezek vybojuje pro svůj tým roh. Nakonec hosté jen vhazují v blízkosti rohového praporku.
13'
Dlouhý pas na rozběhnuté útočníky poslal z hloubi vlastní poloviny Surzyn, hned druhý souboj ovšem domácí prohráli a hosté si mohou na pár vteřin vydechnout.
12'
Další roh Jablonce nebezpečí pro hostující bránu neznamenal. Pardubice se hned vydaly do protiútoku, ale Jakub Rezek kousek za půlkou o balon přišel.
11'
Kratochvíl si chtěl při útočném snažení obhodit Jeřábka, na hostujícího zadáka si ale nepřišel.
10'
Domácí jsou při chuti a pokračují s míčem u nohou na útočné polovině. Teď je však zastavil ofsajd.
8'
Surzynova rána prolétla těsně nad břevnem
8'
A byla z toho první slušná příležitost! Surzyn si naběhl na nacvičený signál a z první placírkou střílel. Jeho razantní střela prolétla jen pár centimetrů nad břevnem.
7'
Houska byl faulovaný na pravé straně hřiště, kousek od pokutového území. Jablonec čeká standardka ze slušné pozice.
6'
Kostka se probíjel do šance, závora však sklapla včas
6'
Kostka si pěkně narazil se spoluhráčem před šestnáctkou a pak chtěl rovnou zakončovat, jeho úmysl včas přečetla jablonecká obrana a balon zablokovala.
5'
Při první ofenzivní akci Pardubic sprintoval za dlouhou přihrávkou Jakub Rezek a upadl u postranní čáry. Faul se nepíská a vhazují domácí.
4'
Jablonec začíná aktivně, soupeře ještě téměř nepustil k míči. Teď budou Severočeši zahrávat rohový kop.
2'
Kubista teď nadýchaným pasem oslovil Zeleného, jehož hlavičkový pokus kontroloval brankář Markovič jen pohledem. Míč letěl vysoko nad.
1'
Jablonec měl úvodní výkop a házel i první aut. Kratochvílův následný centr do vápna byl v pohodě odvrácený.
1'
Obě mužstva právě nastupují na sluncem zalitý trávník. Domácí Jablonec bude hrát v tradiční zelenobílé kombinaci dresů, hosté v bíločerveném.

FK Jablonec: Hanuš – Krob, V. Kubista, Martinec, Surzyn – Hübschman – Zelený, Houska, Kratochvíl, Malínský – D. Ikaunieks.
Náhradníci: V. Hrubý – Černák, V. Kadlec, Nešpor, Pleštil, Považanec, Štěpánek.
Trenér: Rada

FK Pardubice: Markovič – T. Čelůstka, F. Čihák, Hranáč, D. Kostka – Jeřábek – Jakub Rezek, Solil, Vacek, Patrák – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – Červ, Lupač, Mareš, L. Matějka, Pojezný, Sychra.
Trenér: Novotný

Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.
FK PARDUBICE

U pardubického týmu se potvrzuje věta, že nejtěžší pro nováčka bývá druhá sezóna. Také Východočeši se musejí strachovat o ligovou příslušnost, z patnáctého místa ztrácejí na Jablonec dva body. V porovnání s dnešním soupeřem nicméně na výhru nečekají zdaleka tak dlouho, v předposledním kole základní části totiž porazili Teplice. Následně si ovšem vůbec nepomohli prohrou s jasně poslední Karvinou.
FK JABLONEC

Jablonec je rozhodně nejpřekvapivějším účastníkem spodní skupiny. V základní části nasbíral 26 bodů, což by v sezónách bez nadstaveb mnohdy znamenalo přímý sestup. Aktuálně patří Severočechům čtrnáctá pozice, která zaručuje baráž. Na začátek záchranářských bojů mají jablonečtí fotbalisté na domácím hřišti jasný úkol – zvítězit a ukončit alarmující sérii bez ligového vítězství, která se táhne už od 5. února.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ve FORTUNA:LIZE startuje nadstavba. Na začátek skupiny o udržení zavítají na sever Čech Pardubice. V Jablonci tedy uvidíme představení dvou týmů, které chtějí uprchnout z barážových pozic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.