FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Bohemians - 23. dubna 2022   17:00

Teplice
51' Trubač  • 71' Vondrášek (L. Mareček)
2:2
(0:1)
Bohemians
33' Křapka  (Chramosta) • 54' Hronek  (Bederka)

Grigar (C) – Vondrášek, Chaloupek, Mohamed Tijani – Hyčka, Jukl (21. Kodad, 90. M. Vachoušek), Kučera (68. L. Mareček), Trubač, D. Boljevič (68. Prošek) – Sejk (68. Ledecký), Žák.
Mucha – Hora, Prošek, L. Mareček, Kodad, M. Vachoušek, Ledecký.
Zelinka – Caletka, Kotalík
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
Valeš – M. Dostál (85. Nový), Křapka, Bederka, Vondra, Fulnek – Květ (77. D. Mareček), Jindřišek (C), Beran (46. Bartek), Hronek (85. Puškáč) – Chramosta (61. Vaníček).
Bačkovský – Bartek, D. Mareček, Köstl, Puškáč, Vaníček, Nový.

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 2:2. Severočeši dvakrát dotáhli manko

To je z mé strany dnes vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 1:1. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 8:16.
Stínadla se dnes bouřit po vzoru legendární foglarovky nebudou, naopak byla velice smírná a oběma celkům nadělily po jednomu bodu. Bohemians tak natáhli svoji šňůru bez soutěžního vítězství na jedenáct zápasů, Teplice získaly svůj sedmnáctý jarní bod.

Druhé dějství bylo o poznání zábavnější, než to první. Nejprve se v 51. minutě po Kodadově tečovaném centru podařilo srovnat Trubačovi, o pár minut později vyrovnal hlavičkou Hronek. 71. minuta přinesla srovnání z kopaček Tomáše Vondráška, který stanovil konečné skóre na 2:2.

V příštím kole čeká v neděli Teplice výlet do Zlína, naopak Bohemka doma vyzve v klíčovém zápase Pardubice.
90+4'
90+3'
Hyčka se se štěstím uvolnil k centru a i když jej obrana odvrátila, je tu další dlouhý aut pro Teplice.
90+2'
Prošek se pokoučel uvolnit k centru z levé strany, Nový ale jeho záměr přečetl.
90+1'
Trubač elegantně prokličkoval obranou soupeře, svoji střelou ale trefil pouze připraveného Valeše.
90+1'
Vaníček se ocitl v postavení mimo hru.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Chaloupek při rozehráce uklouzl a daroval míč soupeři.
90'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází Matyáš Vachoušek.
89'
Po ráně Marečka Valeše zastoupil obětavý Křapka
89'
Po centru Žáka se do odraženého balonu opřel jedovatě Mareček, Křapka jeho nebezpečnou střelu sráží na roh.
89'
Jindřišek teď nepříjemně trefil čelem hlavu Ladislava Kodada, tohle jsou vždy nepříjemné střety.
88'
Chaloupek byl dohrán Puškáčem, ten za své jednání viděl žlutou.
87'
Vaníček okradl Lukáše Marečka o balon, Nového centr z pravé strany ale zamířil mimo hřiště
86'
Daniel Mareček vyhrál hlavičkový souboj pro Bartka, jemuž byl míč na hranici šestncátky ukopnut. Vhazovat budou ale i tak z hloubi obranné poloviny Teplice.
85'
Bartek kolmicí rozeběhl Vaníčka, z velkého čtverce ale vyběhl Grigar a odkopl dříve, než se hostující plejer dostal k balonu.
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází David Puškáč.
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Martin Nový.
84'
Centr Hyčky se od Filipa Žáka odrazil mimo hru, čeká nás kop od branky.
84'
Prošek se na levé straně uvolnil k centru, Ledeckému z hlavy balon doslova ukradl Vondra.
84'
Bohemka se osvobodila jen na chvíli, vhazovat bude Prošek.
83'
Trubačův centr odhlavičkoval Hronek pryč z nebezpečného prostoru.
82'
Hyčka opět rozkmital své motory podél pravé lajny a obhodil si Fulneka. Ten, ač nechtíc, jej faulovat. Teplice tak budou kopat podobný volný kop, jako ten, po němž srovnal Tomáš Vondrášek.
82'
Opět David Bartek se hnal sám na Grigara, vybíhal ale úplně jasně z ofsajdového postavení.
81'
Bartek se ve snaze dostihnout dlouhý pas provinil faulem na Tijaniho.
81'
Vaníček faulován na půlící čáře Hyčkou.
80'
Ledecký nezpracoval balon ideálně, po Trubačově přihrávce mu utekl za postranní čáru.
80'
Tentokráte se exekuce Trubačovi nepovedla, Petr Hronek odvrací na aut.
79'
Po kombinaci Trubače a Tijaniho centroval zleva na zadní tyč Prošek, Ledeckým tísněný Fulnek odvrací na roh.
79'
Hronka se dlouhým autem pokusí napodobit Prošek na teplické straně.
79'
Valeš nebezpečný míč raději vyškrábl nad břevno, je tu další roh pro Skláře.
78'
Střídající Daniel Mareček málem nachytal Grigara
78'
Po sérii soubojů vypálil z hranice šestnáctky Mareček, jeho tečovanou střelu dokázal zlikvidovat Tomáš Grigar!
77'
Hronek se připravuje na další ze série dlouhých autů.
77'
Už máme ve hře dva Marečky, na straně Bohemians nastupuje Daniel namísto Romana Květa.
76'
Po rohu nebezpečně pálil Mareček
76'
Další nebezpečný centr Trubače! Do odraženého míče po něm se opřel Mareček a z úrovně penaltového puntíku jej poslal těsně vedle svatyně Romana Valeše!
75'
Aktivní Trubač dribloval do pokutového území, jeho zakončení zblokovala obrana na roh.
74'
Tijani opět zariskoval v roli posledního, naštěstí pro domácí ale úspěšně. Následně to vypadalo na nebezpečný brejk hostí, sudí ale zapískal faul na Vondráška.
74'
Ledecký zakombinoval s Proškem, domácí z toho ale nic nevytěžili.
73'
Trubačův další centr zakončil v plném běhu Ledecký stehnem jen do připraveného Valeše.
72'
Grigar pořádně zavařil Tijanimu, ten s ledovým klidem zpracoval za patou okolo Hronka.
71'
Výtečný Trubačův centr dotlačil do sítě Vondrášek, 2:2
71'
Teplice právě vstřelily branku!
Fantastický centr Daniela Trubače si po odrazu od Marečka našel úplně volný TOMÁŠ VONDRÁŠEK, který následně z bezprostřední blízkosti dotalčil balon za Valeše! 2:2!
70'
Hyčka se na pravé straně uvolnil okolo Fulneka, ten jej k míči sice nepustil, ale jen za cenu faulu. Nebezpečnou standardní situaci tak mají k dispozici z pravé strany hosté.
69'
Marečků dlouhý pas mířil na pravou stranu, rozeběhnutého Žáka ale k meruně nepustil Vondra. Vhazují hosté.
68'
Tijani laxně nešel proti míči a byl o něj připraven Hronkem. Následně se uvolnil k centru Vaníček, levačkou ale našel jen hruď jednoho z domácích hráčů.
68'
Křapka přerušil útok soupeře svoji vzdušnou dominancí.
68'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází David Ledecký.
68'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Tomáš Kučera, přichází Lukáš Mareček.
68'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Dejan Boljevič, přichází Václav Prošek.
67'
Vaníček zabojoval a i přes absolvování souboje s Tijanim udržel balon na hrací ploše, skluzem ale odcentroval jen do rukavic Grigara.
66'
Vondra nechal dlouhý pas dojít až za brankovou čáru, odkop od branky pro Valeše. Jarošík mezitím chystá snad trojnásobné střídání.
66'
Tentokráte si ale domácí defenziva poradila bez potíží.
65'
Opět tu máme další díl seriálu "Dlouhá vhazování Petra Hronka".
64'
Hosté rozebrali Skláře, po Vaníčkově pasu Bartek trefil tyč
64'
Vysoko presující Bohemka získala míč na útočné polovině! Hronek našel ve vápně pěknou přihrávkou Vaníčka, který nesobecky předložil Bartkovi! Tomu ale gólovou radost překazil Vondrášek, jenž jeho střelu, mířící mezi tři tyče, skluzem usměrnil na tyč!
64'
Prudký centr Květa odvrátil snad stehnem Tijani, hosté se ale během toho dopustili útočného faulu.
63'
Hronka na levé straně dostoupil Tijani, ač mi to přišlo, že jako poslední se dotkl míče hostující záložník, budou Klokani kopat roh.
63'
Vaníček obětavým skluzem zblokoval Chaloupkův nákop, celá situace rezultovala v aut pro Bohemians.
62'
Pro Chaloupkův nákop na Sejjka si na úplnou hranici šestnáctky došel Roman Valeš.
61'
Střídání na straně Klokanů, Chramostu nahradí Antonín Vaníček. David Bartek se tak zřejmě přesune na hrot útoku.
60'
Odražený míč napálil z hranice šestnáctky směrem na Valeše Kodad, tohle byl pro hostujícího brankáře ale jen rutinní zákrok.
60'
Propadený míč se dostal k Boljevičovi, jeho pumelici srazil na roh Dostál.
59'
Hronek obešel Grigara, jenže pak mířil do boční sítě
59'
Hronek si našel kolmici Chramosty a kličkou dokázal obejít Grigara, vyhnal se tím ale do ostrého úhlu a pak jen napálil kulatý nesmysl do boční sítě! Sklářům teď musel spadnout kámen ze srdce.
58'
Hronek s vhazováním dlouho váhal, pak ale rozjel útočnou akci. Následně ale opět Hronek přišel o merunu v souboji se Žákem a následně jej ještě fauloval.
57'
Hyčka vletěl do Fulneka ve vzdušném souboji jako utržený vagón, stadionem se rozezněla píšťalka sudího Zelinky.
56'
Trubačův centr ze standardky přeletěl Valeše, který podle mého názoru měl zasáhnout, neboť kdyby za ním dobíhal jeden z teplických hráčů, zívala by před ním odkrytá branka. Takhle ale míč jen proskákal na kop od branky.
55'
Teď jsme byli svědky sekvence, v níž hráli plejeři obou týmů asi šestkrát po sob hlavou. Ukončena byla faulem na Václava Sejka.
54'
Hronek se prosadil hlavou po rohu, 1:2
54'
Bohemians právě vstřelili branku!
Tak tenhle gól si Grigar za rámeček nedá. Proti Květovu centru nezasáhl vůbec dobře a zřejmě od hlavy Bederky se míč odrazil k Hronkovi, který v souboji předčíl Kodada a rozvilnil síť v teplické brance! 1:2!
53'
Bohemka bude moci zahrozit od levého rohového praporku, balon už si staví Květ.
52'
Květ zahrozil centrem z hloubi pole, Hyčka ale přečetl jeho záměr a podařilo se mu odkopnout.
51'
Trubač mazácky stlačil míč k přední tyči a srovnal na 1:1
51'
Na Stínadlech je vyrovnáno! Po přihrávce Hyčky centroval Kodad z pravé strany. Přihrávku přizvedl skluzující Roman Květ do prostoru, kam si naběhl DANIEL TRUBAČ, který utaženou střelou na přední tyč nedal Valešovi šanci. 1:1!
50'
Fulnekova střela z dálky Grigara nepřekvapila
50'
Po sérii nepřesností nadribloval Fulnek z levé strany do prostředka a zkusil štěstí, trefil ale jen místo kde byl dobře postavený Grigar.
50'
Jindřišek získal balon po nekvalitním zpracování míče v podání jednoho ze soupeřů.
49'
Sejk se nepohodl s Bojlevičem, domácí doslova darovali autové vhazování svému dnešnímu sokovi.
48'
Po rozehraném rohu centroval Trubač, jehož odražený centr se snažil akrobaticky zakončit Vondrášek. Ten se ale z těžké pozice prosadit nedokázal.
47'
Chaloupkův dlouhý pas podél pravé postranní čáry našel Trubače. Ten zakombinoval s Hyčkou, jehož centr byl zblokován na rohový kop.
47'
Hronek se dopustil drobného faulu v souboji s Hyčkou, hrát mohou domácí.
46'
Údajně zdravotními problémy způsobené střídání, Berana nahradí o poznání zkušenější David Bartek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Po pětačtyřiceti minutách jsou zatím spokojenější hosté z Vršovic, kteří díky Křapkově brance po závaru ve 33. minutě vedou 0:1. Nejblíže vyrovnání byli tepličtí fotbalisté o sedm minut později, exkluzivní rána Kučery zpoza vápna ale pouze orazítkovala horní tyč.

Hlavně v prvních dvaceti minutách se hrál doslova nezáživný fotbal. Pak jsme byli svědky asi čtvrthodinové (a o poznání zábavnější) pasáže, během níž měli více ze hry Bohemians. Ke konci poločasu se sice dostaly na koně Teplice, hostům se ale i tak podařilo udržet vedení do poločasového hvizdu.
45+2'
45+2'
Tijani teď nepochopitelně pustil míč za sebe a měl štěstí, že Chaloupek stihl zareagovat a být u balonu dříve než Chramosta. Hostující útočník by jinak šel sám na Grigara.
45+2'
Dostálův centr nepříliš jistě boxoval Grigar, pro následný vysoký míč Berana už si ale zkušený gólman došel bez problémů.
45+2'
Květův prudký střílený hybrid mezi centrem a střelou odvrací Kučera skluzem na roh.
45+1'
Další faul Chaloupka, tentokráte se jeho obětí stal Beran ve vzdušné souboji. Bohemka má k dispozici standardku z levého křídla, z níž může ohrozit branku centrem.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Ani tento Hyčkův centr neznamenal nebezpečí před Valešem. Následně využil své zkušenosti Chramosta, který si došel pro faul v souboji s Chaloupkem, čímž dal značně oddychnout svým spoluhráčům
44'
Sejk byl tísněn s Vondrou a jeho centr z pravé strany se právě od tohoto obránce soupeře odrazil mimo hru.
44'
Vondrášek hledal dlouhým nákopem Sejka. Ten podstoupil souboj s Bederkou, který sice balon získal, ale následně zahrál jen na aut.
43'
Hyčka po narážečce rychlostně smazal Fulneka a centroval zprava, míč ale netrefil ideálně poslal do vápna typickou "svíci".
42'
S úvodním centrem si poradila hostující obrana, následně vracel do ohně balon Boljevič. Našel ale jen jednoho ze soupeřů, který poslal hlavičkou merunu do rukavic Valeše.
41'
Trubač hledal centrem z pravé strany Kodada, ten hlavičkou zakončoval jen do jednoho z obránců a bude z toho roh pro domácí.
41'
Teplice jsou nalezlé na útočné polovině, hráči Bohemky naopak očima tlačí čas kupředu.
40'
Kučera z dálky orazítkoval břevno!
40'
Po odraženém centru z pravé strany se odrazil míč ke Kučerovi, nejlepší český rapper mezi ligovými fotbalisty ale parádní pumelicí napálil jen břevno Valešovy svatyně!
39'
Kodadova přihrávka podél pravé postranní čáry hledala Hyčku, Vondra ale odkopává.
38'
Vondráškův dlouhý nákop hledal Sejka, hostující defenziva byla ale přesně na tuto variantu připravená.
37'
Hosté se provinili útočným faulem, Skláři rozehrávají od Tijaniho.
36'
Bohemka je stále nalezlá na útočné polovině.
33'
Křapka procedil míč těsně za brankovou čáru, 0:1
33'
K Fulnekovi se odrazil na šestnáctku Hronkův centr a střela domácího záložníka trefila Křapku. Od něho se meruna dostala k Chamostovi, který podstoupil souboj s domácími obránci. Z něj vyskákal kulatý nesmysl do místa, kde byl připravený ANTONÍN KŘAPKA, který se snažil zakončit tvrdě, rána mu ale sjela a klokaní stoper tak omylem geniálně přehodil Grygara. Ani Vondrášek nedokázal akrobatickým kopem odkopnout dříve, než balon překročil brankovou čáru, hosté vedou – 0:1!
33'
Hronkův dlouhý aut dokázal odklidit Chaloupek, opět je z toho ale vhazování pro hosty.
32'
Dlouhý nákop na levé křídlo hledal Chramostu, Chaloupek ale odvrací na aut.
32'
Tvrdě presující Žák poslal k zemi Jindřiška, sudí fouká do píštalky, i když se to domácímu forvardovi vůbec nelíbí.
31'
Květův centr vrásky na čele Grigarovi nepřidělal. Následně Fulnek nepřesně přihrál a máme tu kop od branky.
30'
Hronkův aut proskákal na šestnáctku ke Květovi, který našel Chramostu. Jeho pokus o sklepnutí pod sebe nakonec rezultoval v roh hostů z levé strany.
30'
Hronek bude moci předvést svou parádní disciplínu, tedy dlouhý aut.
29'
Berana připravil o míč Trubač, Bohemians i tak budou vhazovat.
29'
Sejk byl poblíž půlící čáry faulován Křapkou.
28'
Nákop z kopaček jednoho z domácích stoperů proskákal až k Valešovi.
27'
Po pravé straně uháněl Květ a předal na šestnáctce balon Beranovi. Jeho sympatický pokus o prostrkávačku ale Dostála nenašel.
27'
Trubač založil nadějně se jevící akci, Sejk ale na jeho pas nedosáhl.
26'
Květův centr nejprve odhlavičkoval nad sebe Tijani, následně si míč ze vzduchu stáhl Grigar.
26'
Bohemka bude kopat roh poté, co nebezpečnou situaci zpacifikoval Chaloupek.
25'
Po nepřesnosti mezi Žákem a Boljevičem ale obratem domácí o merunu přišli.
25'
Kodad si vypomohl přihrávkou vzad na Vondráška, Teplice nám tedy předvedou výstavbu útoku.
23'
Sejk si navedl míč na střed a prověřil Valeše
23'
Na druhé straně se k zakončení uvolnil Václav Sejk a pálil skrytou střelou mezi nohama bránícího Dostála. Trefil ale jen střed branky, což znamenalo rutinní zákrok pro Valeše.
22'
Unikajícího Chramostu zneškodnil v tutovce Grigar
22'
Po fantastické kolmici Květa postupoval Chramosta zprava sám na Grigara, ten mu ale skvěle zmenšil úhel vyběhnutím. Z tohohle mráčku tedy ještě zatím nezapršelo.
22'
Dostál táhl brejk po pravé straně, ten ale zkazil Hronek špatným sklepnutím.
21'
Avizované vynucené střídání je tu, Roberta Jukla nahradí Ladislav Kodad.
20'
Teplice rozehrávají až od Grigara. Prvních dvacet minut zápasu opravdu nebylo žádné terno, doufejme tedy, že se utkání trochu rozjede ve zbytku prvního dějství.
19'
Květ naskočil do Chaloupka nevybíravě, jednalo se o faul. Na straně domácích se mezitím svléká do herní výstroje Ladislav Kodad, který zřejmě nahradí zraněného Jukla.
18'
Dle gestikulace jednoho z doktorů to vypadá, že Robert Jukl bude muset střídat. Nám tak nezbývá, než mu popřát brzké uzdravení.
18'
Je to tak, Robert Jukl má skutečně problém se zadním stehenním svalem. Tým lékařů se teď snaží jeho trable vyřešit přímo na zeleném pažitu.
17'
Jukl se po pokusu přihrát chytil zřejmě za hamstring.
16'
Ač s těžkostmi, tak se záložník, zapůjčený do Bohemians ze Slavie již zvedá na nohy.
16'
Po souboji s Kučerou zůstal na zemi Michal Beran.
15'
Berana obral o balon skvělým skluzem Chaloupek.
14'
Fulnek se uvolnil hezkou kličkou do středu hřiště a zakončoval pravačkou, trefil ale jen bránícího Tijaiho.
14'
Bohemka se snaží o postupný útok, míč má na levé straně Květ.
13'
Hronek byl faulovaný Kučerou uvnitř středového kruhu.
13'
Boljevičův centr na zadní tyč si našel bránící Fulnek.
12'
Tijaniho křižný nákop do levého křídla by Boljevič nestihl ani na motorce. Vhazují hosté, konkrétně Dostál.
11'
Z velké dálky chtěl Grigara přehodit Hronek, tohle se snad ale nedá domácímu brankáři počítat ani jako zákrok.
11'
Juklova kolmice na Boljeviče byla až příliš ambiciózní.
11'
Chaloupkův dlouhý nákop podél pravé postranní čáry nedokázal zpracovat Sejk. Bohemka se ale následně o balon připravila odkopem.
10'
Hronek se ocitl v ofsajdovém postavení, ofenzivní snaha hostů zmařena.
9'
Má předchozí slova se snažil odčinit efektní patičkou Žák. Ten nasadil soupeři jesličky, adresátem přihrávky byl ale jeden z dalších hráčů Bohemians.
8'
Bojlevič se snažil uvolnit k centru z levého křídla, Dostál ale srazil míč na aut. Oba dva týmy zatím chtějí hrát hlavně poctivě a neudělat chybu, utkání zatím příliš krásy nepobralo.
7'
Souboj Žáka s Bederkou opět skončil faulem hostujícího středního obránce.
6'
Fulnekův centr pravačkou od levé lajny našel jen jednoho z hráčů ve žlutém.
5'
Vondrův nákop mířil paradoxně na asi nejmenšího hráč hostí, Michala Berana. Chaloupek ve vzdušném souboji neměl žádné potíže.
5'
Faulem na Fulneka se provinil na útočné polovině Hyčka.
4'
Opět v akci Bederka, tentokráte poslal nedovoleně k zemi Žáka.
4'
Bederka byl vysunutý až na úrovni šestnáctky soupeře a dobrým presinkem zblokoval odkop na autové vhazování.
3'
Trubač přišel o míč, následně poslal Beran skvělou kolmici na Květa. Tomu ale centr z levé strany vůbec nesedl, hostující záložník našel jen Tijaniho.
2'
Domácí ale z následného útoku nic nevytěžili a hrát tak mohou Klokani.
2'
Chaloupek vyvezl míč a předal jej Sejkovi, toho zfauloval bezmála o generaci starší Jindřišek.
1'
Po centru domácích z pravé strany propadla meruna k Boljevičovi, jeho pobídka do vápna byla sražena na aut.
1'
Rozehrávky se ujali domácí v klasické žluto-modré kombinaci, hosté nastupují celí v černém.
1'

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Chaloupek, Mohamed Tijani – Hyčka, Jukl, Kučera, Trubač, D. Boljevič – Sejk, Žák.
Náhradníci: Mucha – Hora, Prošek, L. Mareček, Kodad, M. Vachoušek, Ledecký.
Trenér: Jiří Jarošík

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Křapka, Bederka, Vondra – Jindřišek (C) – Fulnek, Květ, Beran, Hronek – Chramosta.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, D. Mareček, Köstl, Puškáč, Vaníček, Nový.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Kotalík. VAR: Franěk, Vodrážka
Vzájemná bilance soutěžních zápasů
5.2.2022 Teplice – Bohemians 1:0 (33. Vondrášek)
29.8.2021 Bohemians – Teplice 4:2 (41., 59. Chramosta, 45+2. Krch, 90+3. Koubek – 22. Mareš, 89. Fortelný)
21.3.2021 Teplice – Bohemians 1:1 (82. Kodad – 65. Pulkrab)
21.11.2020 Bohemians – Teplice 2:0 (13. Hronek, 49. Pulkrab)
27.5.2020 Bohemians – Teplice 4:0 (12. Jindřišek, 21. Hronek, 65. Nazarov vlastní, 90+2. Vacek)
Hráči ke sledování
Zajímavé bude zajisté pozorovat, jak zvládne tuhé boje o záchranu 19letý útočník Václav Sejk. Bijec, zapůjčený do Teplic ze Sparty, se v nejvyšší soutěži aklimatizoval více než slušně a za 8 zápasů se čtyřikrát prosadil. Naposledy vstřelil vítěznou branku právě v níže zmíněném souboji s Budějovicemi.

Na straně hostí bude chtít navázat na vstřelenou branku v minulém zápase Petr Hronek. 28letý záložník se proti Hradci trefil po parádní individuální akci a patří dlouhodobě mezi důlůežité hráče Bohemians.
Bohemians Praha 1905

Klokani zažívají de facto půlsezónu hrůzy. Vyhrát se jim naposledy podařilo doma se Zlínem před více než dvěma měsíci, od té doby nezvítězili v deseti po sobě jdoucích soutěžních zápasech! V tabulce jsou tedy až za svým dnešním soupeřem a za současné konstelace by šli do barážových bojů. Nachází se totiž na čtrnácté příčce s 26 body a skóre 34:56. Disponují tak druhou nejděravější ligovou obranou.

Bohemians vede již čtyři kola bývalý asistent propuštěného Luďka Klusáčka, Jaroslav Veselý. Ten dokázal získat během svého dosavadního působení na lavičce Klokanů tři body za stejný počet remíz. Při té poslední si doma rozdělila Bohemka body s Hradcem, když vyrovnával Petr Hronek po pěkné individuální akci.
FK Teplice

Svěřenci Jiřího Jarošíka vstupují do závěrečné fáze ligy z 12. pozice, ve třiceti kolech se jim podařilo uhrát 27 bodů se skóre 29:49. Od barážových příček ale dělí bod jediný.

Po skončení zimní přestávky to vypadalo, že tepličtí fotbalisté doslova chytili druhý dech. Dokázalli totiž zvítězit třikrát po sobě a dostali se tak z nejnižších pater tabulky. Ve zbytku jarní části už ale zvítězili jen dvakrát, což je odsoudilo ke tvrdý bojům o bytí a nebytí v nejvyšší soutěži.

Skláři ale půjdou do dnešního utkání značně povzbuzeni. Díky brankám Tijaniho a Sejka totiž otočili domácí zápas s Českými Budějovicemi a dovedli jej do vítězného konce poměrem 2:1.
Všechny fanynky i fanoušky české kopané vítám u přenosu z prvního kola nadstavbové části Fortuna Ligy. V rámci skupiny o udržení přivítá celek FK Teplice vršovický mančaft, Bohemians Praha 1905.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.