FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Bohemians - 7. května 2022   16:00

Zlín
30' Y. Dramé (R. Hrubý)
1:4
(1:4)
Bohemians
12' Hronek  (Květ) • 21' Chramosta   • 27' Vraštil (vl.)  • 39' Květ  (Chramosta)

Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Vraštil, Simerský – Conde – Y. Dramé (72. Fillo), Janetzký (65. Jawo), R. Hrubý, Čanturišvili (46. Reiter) – Vukadinović (46. Fantiš).
Šiška – Chwaszcz, Kolář.
Proske – Nádvorník, Kotík
Stadion Letná, Zlín
Valeš – M. Dostál (C), Köstl, Křapka, Vondra – Petrák (66. Jindřišek), Beran (87. Koubek) – Hronek (87. Bartek), Květ (76. Krch), Kovařík (66. Fulnek) – Chramosta.

SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1:4. Kanonáda v první půli i jeden ukázkový vlastňák

Fotbalisté Bohemians protrhli dlouhé čekání na vítězství a oživili naději na vyhnutí se baráži. V tabulce Skupiny o udržení se posunuli na čtvrté místo a na třetí Jablonec ztrácejí jen dva body. Právě s ním v úterý sehrají asi klíčový duel. Zlín zůstává v čele, definitivní jistotu záchrany ale nemá.
Fotbalisté Bohemians potvrdili, že na Zlín umějí! Porazili ho i potřetí v sezóně, z toho podruhé na Letné.

Skóre 1:4 se zrodilo už v prvním poločase. Hosté začali aktivně a první dva góly vstřelili po rohových kopech. Nejprve se míč dostal po nepovedené střele Květa k Petrovi Hronkovi, který naopak pálil naprosto přesně. Ve 21. minutě zase balón propadl k neobsazenému Janovi Chramostovi a ten se nemýlil. Špatný den zlínské obrany pak podtrhl Lukáš Vraštil, který nechtěně přeloboval vlastního gólmana. Domácí vzápětí snížili na 1:3 díky povedené ráně Youby Dramého, ale ještě do přestávky zelenobílí ztrestali po krásné kombinaci špatnou rozehrávku soupeře. Akci zakončoval Roman Květ. Po změně stran se pak hosté už soustředili především na uhájení náskoku. Ševcům se nepodařilo ani korigovat, několikrát je totiž výborně vychytal brankář Bohemians Roman Valeš.
90'
Skvělý Valeš! V závěru vychytal znovu Reitera
90+3'
90+3'
Roman Valeš dnes chytá výborně! Po nahrávce Jawa na něho šel sám Rudolf Reiter. Ten chtěl brankáře Bohemky obejít, ovšem ten mu skočil pod nohy a balón mu vypíchl!
90+2'
Cheick Conde přistrčil Davida Bartka. Míč pošle do hry hostující gólman Valeš.
90+1'
Valeš vyboxoval míč k Martinovi Cedidlovi. Ten z voleje netrefil bránu Vršivických.
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Bohemians si kráčejí po velmi dlouhé době pro tři body.
88'
Fulnek vybojoval pro hosty autové vhazování poblíž rohového praporku.
87'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Matěj Koubek.
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází David Bartek.
86'
Lukáš Vraštil ostře dojel Jana Chramostu. Domácí stoper, který se dnes prezentoval také málo vídaným vlastním gólem, se nevyhnul žluté kartě.
84'
Centr Antonína Fantiše zablokoval Křapka. Rohový kop pro domácí.
83'
Hlavičku Cedidly zlikvidoval Valeš
83'
Z hloubi pole odcentroval Robert Hrubý, který našel zadní tyči zavírajícího Martina Cedidlu. Jeho hlavičku na bližší tyči vytěsnil velmi dobrým zákrokem na roh Valeš!
82'
Condeho centr směřoval jen do míst, kde byl připravený Dostál. Hostující kapitán míč odhlavičkoval.
81'
Rudolf Reiter se nalevo neprosadil proti obraně celku z Vršovic. Bude se kopat od Valešovy brány.
80'
Michal Beran si zaběhl dopředu na levé straně. Na jeho centr nedosáhl nabíhající Chramosta.
78'
Následoval roh, který domácí rozehráli nakrátko. Nic z toho nebylo.
77'
Reiter se prodral až před Valeše, propálit ho ale neuměl
77'
Velká šance domácích! Hrubého přihrávku prodloužil Fantiš na Rudolfa Reitera, který se už dostal za záda obrany soupeře, ale nedokázal překonat vybíhajícího Valeše. Hostující gólman se pak navíc stačil včas přemístit ke své levé tyči a zlikvidoval i dobrou střelu Lamina Jawa!
76'
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Daniel Krch.
75'
Hosté se v poklidu ubránili. Nyní budou střídat.
75'
Dalekonosný pokus Martina Filla byl sražen hostující obranou na rohový kop.
73'
Fulnek byl faulován Cedidlou a hosté tak zůstanou u míče na své levé straně.
72'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín:
ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Martin Fillo.
72'
Na trávníku zůstává ležet hostující Antonín Křapka. Kvůli tomu se momentálně nepokračuje.
70'
Domácí zahrávali standardní situaci a po odrazech v šestnáctce reklamovali ruku soupeře. Rozhodčí Proske však neviděl nic, co by volalo po penaltě.
69'
Hosté prchali do přečíslení 3 na 1, ovšem situaci předcházelo škobrtnutí Hronka o nohy protihráče, což rozhodčí posoudil jako faul. Pro klokany velká škoda, tady se rýsovala velká šance.
68'
Roman Květ přistrčil Cedidlu a domácí tak budou mít k dispozici standardní situaci.
67'
Další útočný pokus Zlína začíná výhozem brankáře Rakovana.
66'
ze hřiště odchází Ondřej Petrák, přichází Josef Jindřišek.
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Jakub Fulnek.
65'
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Lamin Jawo.
65'
Rohový kop zahrával Jan Kovařík. Míč končí v náručí Rakovana.
64'
Petrák mířil do šibenice, Rakovan tygřím skokem balón vytěsnil
64'
Na druhé straně to zkusil z větší dálky Ondřej Petrák a mířil dobře. Balón, který směřoval do bližšího horního rohu brány, vytěsnil mimo Matej Rakovan!
63'
Robert Hrubý dotáhl míč k pokutovému území a předal ho doleva na Rudolfa Reitera. Někdejší hráč Bohemians vyslal přízemní střelu, kterou bez větších problémů pokryl Valeš.
62'
Z pravé strany odcentroval Martin Cedidla. Pro míč si v klidu došel Roman Valeš.
60'
Procházkovu petardu nakonec zkrotil Valeš v rukavicích
60'
Že by domácí přeci jen přidávali? Odražený míč a po něm přišel povedený volej Václava Procházky. Valeš vyrážel napoprvé před sebe, ovšem napodruhé stačil balón chytit před dobíhajícím Fantišem.
59'
Janetzký zblízka přestřelil bránu
59'
Na druhé straně balón propadl v pokutovém území k nohám Jakuba Janetzkého. Ten v nadějné pozici přestřelil Valešovu bránu!
57'
Po dalším centru Dostála se dostal k odraženému míči Roman Květ. Z 20 metrů mířil vedle pravé tyče domácí brány.
56'
Centr Dostála byl odvrácen domácí obranou. Odražený míč navíc získal Antonín Fantiš a Jan Vondra ho raději zastavil taktickým faulem. Ten byl ohodnocen žlutou kartou.
55'
Robert Hrubý si dal míč daleko od nohy a poté fauloval hostujícího obránce Daniela Köstla. Bohemka tedy rozehrává.
54'
Zatím to nevypadá na nějaký velký nápor Zlína. Hosté naopak drží míč na útočné polovině.
52'
Po nákopu Kovaříka se míč nedostal k Chramostovi. Odražený balón pak sice skončil u Křapky, který ho ale musel zpracovávat hrudí a nedokázal ho zkrotit tak, aby mohl střílet.
51'
Domácí ofenzivní snahu ukončil faul Dramého na bránícího Kovaříka.
49'
Hostující Jan Kovařík zasáhl Dramého rukou do tváře a dostal za to žlutou kartu.
49'
Rohový kop hostí. Zlínská obrana odvrátila míč k Michalovi Beranovi, který zpoza šestnáctky zamířil nad břevno.
47'
Domácí učinili o přestávce dvě změny v sestavě. Uvidíme, jak to oživí jejich hru.
46'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Antonín Fantiš.
ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Rudolf Reiter.
46'
První poločas přinesl hned pět gólů! Mnohem více se dařilo hostům z Prahy, kteří ve Zlíně vedou 4:1 a směřují k ukončení dlouhého čekání na vítězství. Hosté byli od začátku velmi aktivní a ve 12. minutě se poprvé radovali. Po rohovém kopu se míč odrazil ke Květovi, jemuž sice vůbec nesedla střela, ovšem byla z toho nechtěná přihrávka na Petra Hronka, jenž naopak mířil naprosto přesně. Ve 21. minutě se skóre měnilo podruhé a opět to bylo po rohu. Balón propadl k osamocenému Janovi Chramostovi a ten se nemýlil. Zlínskou mizérii pak ještě podtrhl málo vídaný vlastní gól Lukáše Vraštila, který přehodil brankáře Rakovana z nějakých 20 metrů. Poté následovalo rychlé snížení z kopačky zatím jasně nejlepšího hráče domácích Youby Dramého, ovšem hostům pak vrátil třígólový náskok po výborně sehraném kontru Roman Květ. Stejný hráč mohl přidat ještě jeden gól, zblízka však zamířil nad bránu. Na druhé straně zase trefil Dramé tyč.
45+1'
45'
Po Hrubého standardní situaci se hosté ubránili. Rozhodčí Proske navíc viděl útočný faul některého z ševců.
44'
Youba Dramé je nejnebezpečnějším hráčem Zlína. Dostal přihrávku doběhu na pravou stranu, odkud pronikl až do pokutového území. Neprostřelil však vybíhajícího Valeše!
43'
Pomalu se blíží závěr první půle, která se vyvíjí jasně pro Bohemians.
41'
Teď mohli naopak popáté skórovat klokani. Výborně hrající Chramosta našel obloučkem před bránou zcela volného Romana Květa, jenž balón usměrnil nad břevno Rakovanovy svatyně.
40'
Pokus Dramého skončil na přední tyči
40'
Domácí mohli rychle korigovat! Přízemní střela Youby Dramého z pravého rohu pokutového území skončila na tyči!
39'
Minelu v rozehrávce dokázal zužitkovat Květ, 1:4
39'
Bohemians právě vstřelili branku!
Hosté trestají další chybu soupeře! Do Condeho přihrávky vběhl Martin Dostál, který míč předal Petrovi Hronkovi. Ten ho poslal do šestnáctky na Jana Chramostu, jenž ho posunul doleva na ještě lépe postaveného ROMANA KVĚTA, který prostřelil Rakovana.
38'
Nákop Köstla hledal nabíhajícího Chramostu. Toho si ale v klidu pohlídal bránící Simerský.
37'
Vukadinović hledal Youbu Dramého, který nezaviněně upadl. Rychle se ale zvedl a po nejistém obranném zákroku Köstla se dostal k míči. Z pravé strany šestnáctky ale pouze vyprášil rukavice brankáře Valeše, který balón nadvakrát zachytil.
36'
Domácí vyrazili dopředu, ovšem Vukadinović byl přistižen v ofsajdu. Pomezní rozhodčí to také hned odmávl.
35'
Po standardce se dostal k hodně krkolomnému zakončení Martin Cedidla. Zády k bráně a v pádu Valeše neohrozil.
34'
Dramé byl u postranní čáry držen hned dvěma protihráči. Zlín bude rozehrávat standardní situaci.
33'
Hosté nyní nezužitkovali rohový kop, který zahrával Kovařík. Dnes už ale hned dvakrát z tohoto typu standardní situace skórovali.
32'
Pěkný gól Dramého by mohl domácím pomoci. Do té doby tam totiž z jejich strany mnoho pozitivního nebylo.
30'
Dramé si navedl míč na levačku a jeho střela skončila až v síti, 1:3!
30'
Zlín právě vstřelil branku!
Divoký zápas pokračuje! Radost z gólu si užili i domácí! Hrubý předal u pokutového území míč YOUBOVI DRAMÉMU, který si ho kolem dvou hráčů navedl na levačku a přesnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Valeše – 1:3.
27'
Neskutečný vlastňák Vraštila a Moravané jsou zralí na ručník, 0:3!
27'
To je neuvěřitelné! Domácí se přibližují ke dnu pomyslného kalichu hořkosti! Nyní se z něho pořádně napil LUKÁŠ VRAŠTIL, který chtěl jednoduše odkopnout balón. Trefil ho ale tak, že ho z nějakých 20 metrů poslal lobem mimo dosah naprosto zaskočeného brankáře Rakovana. Neskutečný vlastní gól.
26'
Hosté hrají dobře po stranách, odkud posílají do šestnáctky soupeře nebezpečné centry. Zlín bude muset zlepšit hru na krajích obrany.
25'
Domácí to nyní zkusili dlouhým pasem za obranu. Pro míč si doběhl brankář Roman Valeš.
24'
Střelecký pokus domácího Vachtanga Čanturišviliho byl zablokován obranou Bohemky.
22'
Domácí do dnešního zápasu jistě nastoupili s cílem bodovat a ideálně si již definitivně zajistit záchranu. Začátek jim však hrubě nevyšel a musejí nahánět dvougólové manko.
21'
Domácí na kolenou, další roh zužitkoval Chramosta, 0:2!
21'
Hosté se dnes podruhé prosazují po rohovém kopu! Centr směřující na bližší tyč hlavou nešťastně prodloužil Cheick Conde. Balón tak propadl k osamocenému JANOVI CHRAMOSTOVI a ten ho levačkou umístil k tyči po pravé ruce brankáře Rakovana – 0:2.
20'
Po sraženém centru Kovaříka z levé strany budou hosté zahrávat další roh. Zatím jsou mnohem aktivnější než Zlín.
20'
Petr Hronek si napravo vyměnil míč s Beranem a centroval na vzdálenější tyč. Tam nedoskočil Chramosta.
19'
Dobrý centr Jana Vondry z levé strany. Rakovan míč dokázal vyboxovat mimo svou šestnáctku.
18'
Chramosta si při kombinaci nerozuměl se spoluhráčem. Následně se ale vydal spolu s Hronkem napadat rozehrávku soupeře a brankář Rakovan zakopl balón jen do autu.
16'
Hráči Bohemians byli odměněni za svou úvodní aktivitu. Na hřišti je znát, že si přijeli pro tři body, které by je mohly vymanit z barážových pozic.
14'
Střela Hrubého k bráně neprošla
14'
Domácí se snažili odpovědět. Robert Hrubý se dostal s míčem do pokutového území, jeho pokus o střelu však zablokoval Křapka. Následně ještě přišla dalekonosná rána jednoho z hráčů, která se mezi hostující tyče nevešla.
12'
Hronek napravil své zaváhání a hosté rázem vedou 0:1!
12'
Hosté se po dalším rohu ujímají vedení! Centr Kovaříka domácí odvrátili před svou šestnáctku, kde se chtěl do balónu opřít Roman Květ. Ten ho trefil hodně špatně, ale to bylo pro zelenobílé dobře. Nechtěně totiž přihrál spoluhráči PETROVI HRONKOVI, jenž parádní střelou z voleje, která ještě prošla mezi nohama bránícího hráče, zamířil k pravé tyči z pohledu marně se natahujícího Rakovana.
12'
Vraštil blokoval Kovaříkův centr. Další roh pro Bohemians.
11'
Hosté zahrávali rohový kop. Levačkou centroval Jan Kovařík, Zlín se ubránil.
11'
Václav Procházka se nenechal obejít Petrem Hronkem. Akci hostí zastavil na hranici šestnáctky.
10'
Robert Hrubý byl faulován a sám zahrával standardní situaci. Jeho centr se však snesl mimo chumel nabíhajících hráčů a brankář Valeš balón pohlídal do zámezí.
9'
Vondrův centr od levé postranní čáry si stáhl ze vzduchu Rakovan. Hosté jsou zatím o něco aktivnější.
8'
Chramosta sklepával dlouhý míč do běhu Beranovi. Toho ale přibrzdil obránce a pro balón si pak doběhl brankář Zlína Matej Rakovan.
7'
Květ rozehrál nakrátko s Kovaříkem. Centr pak vyšel na Květa, hostující záložník ovšem poslal míč za bránu Fastavu.
6'
Michal Beran zahrál míč do zámezí o Procházku. Hosté budou zahrávat rohový kop.
5'
Čanturišvili se nyní pokusil o technickou střelu zpoza šestnáctky. Pravačkou minul hostující bránu.
4'
Dopředu se vydali také domácí. Hrubý nahrál do šestnáctky Janetzkému, který hru roztáhl doleva na Vachtanga Čanturišviliho. Ten centroval na zadní tyč, defenziva klokanů ale byla připravena.
3'
Další zajímavá akce hostí. Na pravé straně se dostal k míči Jan Chramosta. Jeho přízemní centr však pokryla zlínská obrana.
2'
Hronek v obří šanci, Rakovana zblízka ale nepropálil
2'
Ve velké šanci se ocitl Petr Hronek! Míč se k němu dostal po centru Kovaříka a hlavičce Martina Dostála. Hronek však zblízka nepropálil výtečného Rakovana.
2'
Jan Kovařík se na levé straně neprosadil přes bránícího Cedidlu. Domácí však vzápětí ztratili míč a klokani budou vhazovat.
1'
Utkání rozehráli domácí. Dlouhý nákop pak hledal Vukadina Vukadinoviće, který utrpěl v souboji s protihráčem drobný šrám. Nebude to ale nic, co by domácího útočníka vyřadilo.
1'
Aktéři zápasu už jsou připraveni na hrací ploše. Ještě los a pozdrav obou kapitánů a pomalu se může jít na úvodní výkop.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Vraštil, Simerský – Conde – Čanturišvili, Janetzký, R. Hrubý, Y. Dramé – Vukadinović.
Náhradníci: Šiška – Fillo, Reiter, Jawo, Fantiš, Chwaszcz, Kolář.

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál (C), Köstl, Křapka, Vondra – Petrák, Beran – Hronek, Květ, Kovařík – Chramosta.
Náhradníci: Bačkovský – Jindřišek, Bartek, Koubek, Krch, Fulnek, Vaníček.

Rozhodčí: Proske – Nádvorník, Kotík.
Bohemce se na Zlín docela daří. V letošní sezóně vyhrála oba zápasy v základní části. Na podzim 3:1 na Letné, což je také dosud její jediná venkovní výhra, a v únoru pak 1:0 v Ďolíčku. Ševci naposledy klokany porazili v sezóně 2018/19, triumf 1:0 si přivezli z Prahy.
FC Fastav Zlín:
Zlínští se naopak nacházejí v čele tabulky skupiny o udržení. Na čtvrté Teplice mají šestibodový náskok a v případě vítězství by si už velmi pravděpodobně zajistili účast mezi elitou i pro další ročník. Ševci ukončili základní část dvěma porážkami. Nejprve doma podlehli 1:2 Mladé Boleslavi, poté si dojeli pro prohru 0:3 do pražského Edenu. Do Skupiny o udržení Zlín vstoupil remízou 1:1 v Karviné. Naposledy však doma přehrál 3:0 Teplice a to byl dost možná rozhodující krok k záchraně. V tomto utkání Zlínští vedli už v 7. minutě 2:0 a ještě do poločasu skóre duelu uzavřeli.

Bohemians Praha 1905:
Fotbalisté Bohemians se nacházejí v tabulce skupiny o udržení na předposledním pátém místě. Momentálně by tak mířili do baráže proti druhému celku z druhé nejvyšší soutěže. Na vině je především velice špatná jarní forma klokanů, kteří čekají na výhru už devět utkání. Naposledy získali tři body 12. února v Ďolíčku, kdy zdolali 1:0 právě Zlín. Situaci celku z Vršovic zatím nezlepšila ani změna na trenérském postu, kdy Luďka Klusáčka nahradil dosavadní asistent Jaroslav Veselý. Ten v pěti duelech dovedl Bohemku ke čtyřem remízám a dvěma porážkám. Naposledy zelenobílí podlehli v roli domácího týmu v Ďolíčku 0:1 Pardubicím, které jsou na stejném stadionu v azylu. Nutno dodat, že hráči Bohemians se ještě můžou z barážových vod dostat. Na potřebné třetí místo v tabulce skupiny, které drží Jablonec, ztrácejí pouze dva body.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Liberec 0:0
Č. Budějovice – Bohemians 2:1
Bohemians – Hradec 1:1
Teplice – Bohemians 2:2
Bohemians – Pardubice 0:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Finále FORTUNA:LIGY pokračuje v sobotu také 3. kolem nadstavbové Skupiny o udržení. Fotbalisté Zlína přivítají pražské Bohemians. Domácí ševci jsou v čele tabulky skupiny a v případě vítězství si už dokonce mohou zajistit definitivní jistotu záchrany. To Bohemka se kvůli dlouhému čekání na vítězství propadla až na předposlední místo a ve zbylých třech duelech bude mít co dělat, aby unikla z barážových pozic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.