FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Teplice - 1. května 2022   16:00

Zlín
3' Čanturišvili (Vraštil) • 7' Vukadinović (Janetzký) • 36' Shejbal(vl.)
3:0
(3:0)

Rakovan – Procházka (C), Simerský, Vraštil, Cedidla – Conde, R. Hrubý (60. Fantiš) – Janetzký (83. Hellebrand), Čanturišvili (83. Fillo), Y. Dramé (83. Jawo) – Vukadinović (65. Reiter).
Šiška – Kolář.
Szikszay – Váňa, Volf
Stadion Letná, Zlín
3021 diváků
Grigar (C) – Vondrášek, Chaloupek (34. Shejbal), Tijani – Boljevič (55. Prošek), Kodad, Ljevaković (46. Žitný), Hyčka – Vobecký (46. Nsunzu) – Žák (64. Ledecký), Sejk.

SESTŘIH: Zlín – Teplice 3:0. Rozhodnuto v poločase a neuznaný gól Cedidly

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího fotbalového utkání na shledanou.
Během druhého poločasu jsme viděli pouze jeden gól, a to do sítě Teplic, kdy se již podruhé prosadil Martin Cedidla. V tomto případě mu ale branka uznána nebyla, a to po přezkoumání videorozhodčím, podle kterého se nacházel jmenovaný hráč v ofsajdu. Ani to ale nerozhodilo domácí celek, který si tak připsal na své konto pohodlnou výhru a důležité tři body.
90+4'
90+2'
Tak přece jenom tady máme ještě útok Teplic. Po faulu jednoho z útočníku poslal centr do vápna Patrik Žitný. Tam ale našel pouze hlavičku jednoho z defenzivních hráčů soupeře, který okamžitě poslal míč za půlku hřiště.
89'
Do dalšího útoku se hnal Rudolf Reiter. Ten se ale v moment vyslání přihrávky na jeho kopačky nacházel v ofsajdu, za což se mu i následně Lamin Jawo omluvil.
87'
Po faulu Patrika Žitného se dostal k odkopu Cheick Oumar Conde. Jeho nepřesný centr ale skončil pouze na kopačce jednoho z obránců. Na druhé straně se díky tomu mohl dostat k zakončení Václav Sejk. Nakonec ale to měl blíže k míči Matej Rakovan.
85'
Tak toto byla další velká šance ševců. Po rohu Hellebranda se dostal k hlavičce Lamin Jawo. Jeho pokus byl ale tečovaný jedním z obránců a skončil tak mimo bránu. Druhý roh ale skončil už pouze odkopem z vápna.
84'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Jan Shejbal).
83'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín:
ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Martin Fillo.
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Jan Hellebrand.
ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lamin Jawo.
82'
Na druhé straně se k podobně nepovedenému centru dostal Cheick Oumar Conde, jehož pokus skončil pouze v rukavicích brankáře. Toto zaváhání ho ale nemusí příliš mrzet, jelikož se po odkopu od Grigara dostal k míči jeden z jeho spoluhráčů.
80'
K centru se nyní dostal Alois Hyčka. Jeho nabídka na jednoho z jeho spoluhráčů ale skončil pouze na hlavičce jednoho z pohotových obránců soupeře.
78'
A toto je velice nepříjemná situace pro jednoho z hráčů Teplic. Ten z momentálně neznámých důvodu zůstal ležet na zemi v bolestech, a to v prostoru těsně u střídaček. Je jim Václav Prošek, který je momentálně ošetřován za čárou.
76'
Tak toto byla velká akce Antonína Fantiše a Rudolfa Reitera. Právě první jmenovaný se nedovážil k zakončení z velkého úhlu, a tak poslal míč na svého spoluhráče. Ten ale přihrávku nečekal, a tak se ocitl pouze na kopačce jednoho z obránců.
75'
Po rohu, který zahrál Patrik Žitný, se dostal k míči pouze Matej Rakovan, který ho polapil do svých rukavic. Po jeho odkopu se hrne do rychlého protiútoku Antonín Fantiš.
73'
Po kontaktu s jedním ze soupeřů na hřišti pokulhává Martin Cedidla. Kvůli tomu se soupeř sportovně zbavuje míče ve prospěch ševců. Ani to ale nestačí domácímu celku na to, aby se dostal do útoku.
71'
Po faulu soupeře se k dlouhému odkopu dostal Dominik Simerský. Jeho nabídka ale skončila pouze na hlavičce jednoho z obránců soupeře. Díky tomu se míč dostává k útočníkům v bělomodrých dresech.
69'
Po opravdu nepříjemném dotírání ze strany dvou zlínských útočníků se dostal míč až k brankáři Teplic. Ten nakonec odkopává míč do středu hřiště. Tady se podařilo zpracovat míč Aloisovi Hyčkovi.
67'
K jedné z prvních vlastních akcí se dostal Antonín Fantiš. Ten si ale nevěřil na zakončení a tak ještě přihrál na jednoho ze svých spoluhráčů. Po jeho nabídce se ale dostal k míči soupeř.
65'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Rudolf Reiter.
64'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Filip Žák, přichází David Ledecký.
63'
Po centru Václava Proška od rohového praporku se dostal k míči soupeř. Ten ale po tlaku dotírajícího útočníka poslal míč raději za autovou čáru.
62'
Po kontaktu s jedním ze soupeřů zůstal ležet na zemi na okraji vápna Vukadin Vukadinović. Jeden z jeho spoluhráčů tak zahrává míč do autu, aby přerušil hru.
60'
ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Antonín Fantiš.
59'
Hlavička Žáka ani dorážka Sejka nebyly úspěšné
59'
Žlutá karta pro tým FC Fastav Zlín (Youba Dramé).
57'
Gól na 4:0 Martina Cedidly nakonec uznán nebyl
57'
Po odkopu od brankáře se rozhození ševci zatím nedostali k míči. Toho využívá soupeř, který si nekončící kombinací postupně získává čím dál tím více místa v útočné části hřiště.
55'
Tak přece jenom je gól ševců neuznaný! Po mnoha odrazech se sice dostal MARTIN CEDIDLA k dokopání míče za brankovou čáru. Po přezkoumání od videorozhodčího se ale zjistilo, že se jmenovaný hráč nacházel v ofsajdu.
55'
ze hřiště odchází Dejan Boljevič, přichází Václav Prošek.
54'
Ani jednomu z týmu se nyní nedaří udržet o míče, a tak se momentálně jedná spíš o takovou oťukávanou ve středu hrací plochy. Nakonec se ale po zatažení obrany Teplic dostal míč až ke kopačkám Tomáše Grigara.
52'
Na druhé straně ale došlo k obdobné situaci. Po kombinaci se dostal k zakončení z okraje vápna Youba Dramé. Jeho pokus ale skončil pouze v ještě mnohem bolestivějších místech jednoho z obránců.
50'
Na druhé straně se dostal ke střele Martin Fillo. Ani jeho pokus ale nebyl o nic lepší, jelikož trefil Lukáše Vraštila. Ten ale schytal jeho prudkou střelu přímo do hlavy a okamžitě se skácel k zemi.
48'
I začátek druhého poločasu patří jasně ševcům. Dokazuje to i poměrně brzký centr na Vachtanga Čanturišviliho. Jeho nabídka ale skončila pouze na hlavičce jednoho z obránců.
46'
ze hřiště odchází Marek Vobecký, přichází Ngosa Nsunzu.
ze hřiště odchází Admir Ljevaković, přichází Patrik Žitný.
46'
Během prvního poločasu jsme byli svědky rovnou tří branek, z čehož všechny tři padly do sítě Teplic. Mohla za to i hrozivá úvodní desetiminutovka, během které padly rovnou dva ze zmíněných gólů. Poté si už hru ševci zcela s přehledem kontrolovali, což dokazuje i poměr střel na bránu, na které vede domácí mančaft 5:1.
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
45+1'
44'
Po odkopnutí míče na tribunu jedním z obránců hostů se dostávají k autu ševci. Následná rozehrávka ale končí po pár vteřinách dalším vhazováním žlutomodrých.
42'
O přízemní centr se pokusil z ostrého úhlu Vachtang Čanturišvili. Jeho nabídka na Cheicka Oumara Condeho ale skončila pouze na kopačce jednoho z obránců.
40'
Ukázkovou kličku při rozehrávce ukázal Cheick Oumar Conde. Následně ale přišla hrozitánská chyba, díky které se dostal soupeř do přečíslení tři na dva. Nakonec ale tuto akci zlikvidoval odkopem míče Dominik Simerský.
38'
Po faulu Vachtanga Čanturišvile na okraji pokutového území se k odkopu odvážil Dejan Boljevič. Jeho centr do vápna ale skončil pouze na hlavičce jednoho z obránců.
36'
Martin Cedidla přehlavičkoval obránce, 3:0
36'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak toto je velká smůla, jak celé obrany, tak i brankáře. Po centru se k nenápadné hlavičce dostal Martin Cedidla. Už to vypadalo, že jeho pokus opět těsně mine pravou tyč, nakonec ho ale tečoval do prostoru mezi třemi tyčemi JAN SHEJBAL, který nevěří tomu, co se právě stalo.
35'
Tak tady měl Jakub Janetzký opravdu velkou smůlu. Ve velké šanci se ocitl, když se nacházel na levém okraji vápna. Jeho zakončení ale těsně minulo pravou tyč svatyně soupeře.
34'
ze hřiště odchází Štěpán Chaloupek, přichází Jan Shejbal.
33'
Grigar míč uchránil před dorážejícím Čanturišvilim
33'
Ani špatně zahraný aut domácí nemusí mrzet, jelikož jsou opět u míče. Nakonec ale o něj přišel na okraji vápna Robert Hrubý, a to kvůli obranému zákroku Štěpána Chaloupky
32'
Po faulu soupeře se jen obtížně zvedá z trávníku Vachtang Čanturišvili. Nakonec ale hra opět pokračuje díky čemuž se do útoku dostávají ševci.
30'
Ani Teplice ale nechtějí zůstat pozadu. Dokazuje to nyní svým pokusem Ladislav Kodad, který stál sám vstříc brankáři. Nepříjemně na něho ale dotíral jeden z obránců, díky čemuž se postaral o úspěšný zákrok jeden z obránců.
29'
Na druhé straně se dostal ke střele Jakub Janetzký. Jeho pokus ale zblokoval jeden z obránců, od kterého se odrazil míč přímo do náruče brankáře. O podobné zakončení se postaral i Cheick Oumar Conde. Jeho pokus ale skončil mimo prostor mezi třemi tyčemi.
28'
První šance Severočechů, Kodadův pokus vychytal Rakovan
28'
K centru se z okraje vápna dostal Ladislav Kodad. Jeho pokus o najití jednoho ze svých spoluhráčů byl natolik nepřesný, že skončil pouze za autovou čárou.
27'
Po odkopu Tomáše Grigara se i přes pár nepříjemností dostali k míči jeho spoluhráči. Nepřesná přihrávka z kopačky Matyáše Vachouška ale znamená, že se k autu dostali ševci.
25'
Na druhé straně se pokusil dostat k hlavičce Jakub Janetzký. Jeho pokus ale skončil pouze vedle levé tyče. Toto zaváhání ho ale vůbec nemusí mrzet, jelikož se nacházel v ofsajdu.
23'
Po zhruba dvaceti minutách hry se síly už krapet vyrovnaly. To dokazuje i první roh utkání, který zahrávají Teplice. Nákop Dejana Boljeviče ale zlikvidoval Cheick Oumar Conde svou hlavou, kterou poslal míč mimo vápno.
21'
Tak toto byl naprosto zmařený přímý kop v podání Youba Dramého. Ten se pokusil poslat míč napřímo do brány z místa zhruba deset metrů od pokutového území.
19'
O centr na penaltový puntík se postaral Vukadin Vukadinović. Jeho nadýchaný míč ale nakonec skončil v náruči brankáře, a to poté, co ho těsně minul jeden z útočníků svou hlavou.
17'
A máme tady první střelu i ze strany hostů. Dostal se k ní z okrajové čáry vápna Ladislav Kodad. K jeho smůle se ale míč nedostal ani k bráně, jelikož ho zblokoval Dominik Simerský.
15'
Blízko k zakončení měl nyní Jakub Janetzký. Po jednom z mnoha centru se mohl právě tento hráč dostat k zakončení z okraje šestnáctky. Nakonec ale byl k míči blíže Tomáš Grigar.
13'
Tak tady měli hráči Teplic velké štěstí! Po přihrávce od Roberta Hrubého to vypadalo, že se dostane do samostatného úniku Vukadin Vukadinović. Nakonec ale sudí přerušuje hru, protože se míč na chvilku ocitl za autovou čárou.
11'
A žene se nám tady další vlna hráčů ve žlutomodrých dresech z východu Moravy. Ta nakonec končí nepřesnou hlavičkou Vukadina Vukadinoviće po dalším centru, po kterém se snažil ještě najít jednoho ze svých spoluhráčů.
9'
Ani tentokrát nepůsobila obrana hostů nějak dvakrát sebejistě. Po špatném vzájemném pochopení se se téměř dostal k míči Vukadin Vukadinović. Nakonec to měl ale o pár metrů blíž k míči brankář.
7'
Povedený úvod žlutomodrých, ševci odskočili o dva góly, 2:0
7'
A máme tady další gól vážení! Po pouhých sedmi minutách hry posílá svůj celek do dvoubrankového vedení VUKADIN VUKADINOVIĆ. Ten po dalším nádherném centru dokázal svou zatočenou střelou překonat gólmana. Asistence: Jakub Janetzký.
5'
Tak toto mohl být už druhý gól do sítě Teplic! Po dalším centru se dostal k hlavičce Cheick Oumar Conde. Jeho pokus ale skončil jen těsně vedle pravé tyče.
3'
Chanturis Čanturišvili ve formě, domácí se rychle ujali vedení 1:0
3'
Tak toto je vstup do utkání jako hrom ze strany ševců! Po ukázkovém centru od jednoho z jeho spoluhráčů si dokázal VACHTANG ČANTURIŠVILI svou kvalitní zasekávačkou poradit s brankářem, díky čemuž poslal míč do zcela prázdné brány. Asistence: Lukáš Vraštil.
2'
Po úvodním rozehrání se v útoku udrželi ševci. Nakonec ale tady toto tažení končí po nepřesném centru od Jakuba Janeckého. Po odkopu brankáře soupeře jsou u míče ale opět domácí.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Procházka (C), Simerský, Vraštil, Cedidla – Conde, R. Hrubý – Janetzký, Čanturišvili, Y. Dramé – Vukadinović.
Náhradníci: Šiška – Fillo, Reiter, Jawo, Fantiš, Hellebrand, Kolář.
Trenér: Jan Jelínek

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Chaloupek, Tijani – Boljevič, Kodad, Ljevaković, Hyčka – Vobecký – Žák, Sejk.
Náhradníci: Mucha – Shejbal, Nsunzu, Žitný, Prošek, M. Vachoušek, Ledecký.
Trenér: Jiří Jarošík

Rozhodčí: Szikszay – Váňa, Volf.
FK Teplice

Oproti domácímu celku se hráčům ze severu Čech dařilo v posledních pěti utkáních krapet více. To dokazuje i počet posbíraných bodů, kterých získali rovnou sedm. Na rozdíl od ševců jsou ale Teplice pod mnohem větším tlakem, a to kvůli rovnou třem dotírajícím celkům. Pokud by se totiž tomuto mančaftu nepodařilo v dnešním utkání bodovat, mohlo by to pro něj znamenat, že by se propadl až na příčky, které posílají týmy do baráže. Moc situaci Teplic nenahrává ani to, že jsou pro dnešní utkání papírovým outsiderem.

Poslední tři utkání:
Teplice vs. Bohemians – 2:2
Teplice vs. České Budějovice – 2:1
Pardubice vs. Teplice – 2:0
FC Fastav Zlín

Zlínu se v posledních pěti utkáních příliš nedařilo, během nich se ševcům totiž podařilo posbírat pouze tři body za tři remízy. V tabulce se domácí celek sice nachází ve vedení Skupiny o udržení, právě druhé Teplice ale ztrácí pouhé tři body. Pokud by se navíc hráčům z východu Moravy nepodařilo v dnešním zápase bodovat, riskovali by, že by se na ztrátu jediného bodu přiblíží výherce klání pražských Bohemians proti Pardubicím.

Karviná vs. Zlín – 1:1
Slavia Praha vs. Zlín – 3:0
Zlín vs. Mladá Boleslav – 1:2
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! Vítám Vás při sledování FORTUNA:LIGY a její Skupiny o udržení, ve které se dnes odehraje utkání Zlína proti Teplicím, které, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.