FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Zlín - 28. května 2023   17:00

0:0
(0:0)

Berkovec – Hrabina, F. Souček (86. Divíšek), Endl, Hlavica (63. Nečas) – Hladík, Fousek (66. Ševčík), Texl, Falta – Alli – Řezníček (C).
V. Hrubý, Šiman – Mo. Tijani, Matejov, Granečný, Koželuh, Blecha.
Berka – Vlček, Váňa
ADAX INVEST Arena, Brno
7528 diváků
Dostál – Reiter (90. Bartošák), Didiba, Simerský (C), Kolář – R. Hrubý, Janetzký – Vukadinović (68. Čanturišvili), Slončík (68. Y. Dramé), Fantiš (77. Silný) – Balaj (90. Kovinić).
žlutá karta

SESTŘIH: Brno - Zlín 0:0. Zbrojovka sestupuje. Tlak na skvělého Dostála nestačil

Z naší strany je to již dnes vše. Ze smutně a naštvaně naladěného stadionu na Srbské ulici se s vámi loučíme. Přejeme vám příjemný zbytek víkendu, pohodové léto a v další sezoně se na vás budeme nejen z jihomoravské metropole těšit na počtenou!
Dnešní utkání sleduje 7528 diváků.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:8.
Situace se již pomalu uklidňuje a všechno směřuje k pozvolnému konci událostí na stadionu. Když tak přejdeme k hodnocení duelu, tak remíza 0:0 znamená jediné: Zbrojovka po roce v první lize padá znovu do té druhé. I přestože byla ve druhé půli aktivnější a více se tlačila do příležitostí, žádnou vyloženou si vypracovat nedokázala.

V brance Zlína byl velmi jistý Dostál, který se například blýskl i proti tvrdé střele Texla ze 76. minuty. Ševci neměli směrem dopředu prakticky nic, avšak remízu v závěru už udrželi a znamená to, že míří do baráže. Domácí naopak čeká minimálně jedna sezona o patro níže.
Když už se rozpustilo setkání před vchodem do útrob stadionu, tak alespoň vyběhli domácí fanoušci vstříc těm zlínským. Než ale k čemukoliv stihlo dojít, tak situaci vyřešili těžkooděnci.
Klid po definitivním stvrzení sestupu Brna o patro níže dlouho nevydržel. Fanoušci okamžitě přeskočili ploty a z kotle se vydávají do útrob stadionu na Srbské! Žádají si jediné: konec Václava Bartoňka jakožto majitele klubu.
90+5'
90+4'
Prudkou Hrabinovu hlavičku za sebe sebral Berkovec a urychleně rozehrál. Brno to už všechno hraje na jednu kartu.
90+4'
Zlín natahuje co nejvíc čas, brankář Dostál vyfasoval žluté napomenutí za zdržování hry.
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Stanislav Dostál).
90+3'
Řezníček si naskakoval na další dlouhý balon, ale byl v ofsajdové pozici. Zlín tak rozehrává a nijak nespěchá.
90+3'
Silný v souboji vybojoval vhazování u rohového praporku na útočné polovině Zlína. Ševci jsou velmi blízko účasti v baráži.
90+2'
Střílený centr z levé strany sice ještě tečoval jeden ze Zlínských, Dostál si ale i tak poradil.
90+2'
Divíšek napálil centr do prvního hráče před sebou, Brno má vhazování na útočné polovině. Ale čas už letí před očima.
90+1'
První pokus o nákop hosté odvrátili a zkoušeli brejk na Dramého, ten ale s míčem doputoval do ofsajdu.
90'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Lukáš Bartošák,
ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Nedeljko Kovinić.
89'
Hrubému se rýsoval potenciální brejk, míč ale proti Allimu ztratil. A tak jej alespoň na útočné polovině fauloval. Tohle začíná pro domácí vypadat špatně.
88'
Roh rozehrávali hosté nakrátko a moc toho nevymysleli, vybojovali si však další. Průtahy před rozehrávkou rozhodčí Berka ale tolerovat nechce a signalizuje, že to přidá k nastavenému času.
88'
Čas neúprosně běží, Zlín nikam nepospíchá, navíc Drame vybojoval rohový kop.
86'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Josef Divíšek.
86'
Falta opět vzal finální řešení přechodu do útoku na sebe a na zadní tyči hledal Řezníčka. Ten si sice naskočil nejvýše, míč ale poslal vedle tyče. Dostál tak bude odkopávat a Zlínu hraje zatím vše do karet.
85'
Mohlo být rozhodnuto. V běžeckék souboji uspěl zlínský fotbalista Drame, který ještě udělal kličku obránci a prověřil pozornost Berkovce, který konečky prstů vytáhl míč mimo bránu.
84'
Neskutečná minela Silného! Promáchl naprostou tutovku
84'
Silný mohl prakticky Zbrojovku potopit, což by bylo s jeho líšeňskou historií trochu symbolické. Dostal skvělý míč zprava od Čanturišviliho, ale v tutovce poslal míč úplně vedle. I kdyby to ale byla branka, skrze ofsajd by neplatila.
83'
Souček si naběhl do pole pro prudkou přihrávku z pravé strany. Následně téměř z první střílel, jenže tenhle pokus se mu nijak nepovedl. Dostála nijak neohrozil.
81'
Zbrojovka dokáže sem tam zahrozit, především po rozích. Nyní po centru Falty se dostal k hlavičce nejmenší hráč na place Alli. Jen to v hledišti zahučelo, míč však zamířil pouze do rukavic brankáře Dostála.
81'
Falta zleva poslal další ze série centrů do vápna. Adresátem byl znovu Řezníček, ten ale jenom proskočil do prázdna. Brno má nicméně k dispozici opět rohový kop.
80'
Zbrojovka má sice optickou převahu, ale většina její akcí končí zpětnou přihrávkou. Střílené centry do vápna zatím nepřichází.
78'
Janetzký vyhrál souboj na středu pole a prudkým nákopem dopředu vyzval Dramého, který hned přetahoval hru na druhou stranu. Ale hodně nepřesně, Silný navíc ještě fauloval.
77'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Jan Silný.
76'
Falta poslal do vápna výborný centr na zcela volného Texla, který se do toho opřel z voleje. Dostál musel reagovat a vytáhnout míč nad branku, tohle by skončilo pod břevnem!
75'
Další rohový kop domácích. Falta jenom trefil hráče před sebou, což pro tento moment stačilo.
75'
Po něm opět nic, obrana Zlína si centr do vápna pohlídala. Čas začíná domácím fotbalistům protékat mezi prsty.
74'
Další šance pro Zbrojovku, k dispozici má znovu rohový kop.
73'
Simerský byl jako poslední hráč a nákopem z nouze poslal míč dopředu. Jenže Endl hrubě zachyboval a nepřesnou přihrávkou dal tutovou šanci Balajovi, který byl sám před brankou. Zbrojovka teď může děkovat Berkovcovi, jenž situaci dobře přečetl a včasným vyběhnutím vše zachránil!
72'
Zlín se nedokáže dostat z náporu domácích. Ti mají další vhazování a tlačí, notnou část půle je to ale spíše platonické a bez většího efektu.
70'
Faltův roh šel do ohně, kde ale byli hráči ve žlutých dresech. Poté se osvobodili a píská se faul. Dostál tak znovu může trošku natáhnout čas.
70'
K exekuci standardní situace se postavil Souček, trefil však jenom zeď. Od ní se ale míč odrazil na rohový kop.
69'
Falta si to namířil přímo mezi dva zlínské hráče, kteří jej chytali zezadu. Povalili ho na zem a rozhodčí Berka píská přímý kop z velmi zajímavé pozice. Zhruba 25 metrů od branky.
69'
Domácí Brno má ještě něco přes dvacet minut, aby se dočkalo kýžené branky. Bude mít možnost teď po standardce.
68'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Vachtang Čanturišvili,
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Youba Dramé.
68'
Další zajímavá příležitost Flinty! Řezníček si naběhl na malé vápno a ve vzduchu byl na centru jako první. Hlavičkoval z velmi nadějné pozice a míč tlačil pod břevno, nakonec ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
67'
Z rohového kopu sice nic domácí nevytěžili, jejich tlak ale notně sílí. Obrana Zlína má velké problémy, zatím ale dokáže bezbrankový stav ustát.
66'
Jen to v hledišti zahučelo. Střílený centr propadl nejprve na Řezníčka, který promáchl, ovšem hra pokračovala a do slibné palebné pozice se dostal rázem Hladík. Jeho rána z druhé vlny trvala moc dlouho a hosté včas zareagovali vytlučenými bloky.
66'
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Michal Ševčík.
65'
Po nebezpečné akci Zlína přišel kontr Zbrojovky do otevřené obrany! Falta dostal míč na středu a rozhodl se hrát doprava mezi dva beky, kde byl volný Hladík. Ten si navedl míč do pozice, ze které zakončoval na bližší tyč, jeho pokus byl ale sražen na roh!
64'
Na hřiště se chystá i Michal Ševčík, z něj naopak půjde Adam Fousek.
63'
Alli podržel míč na hranici vápna a dával průnikovou přihrávku na pravou stranu. Ta ale byla příliš dlouhá a bez šance na to, aby mohl kdokoliv ze spoluhráčů pokračovat v útoku.
63'
ze hřiště odchází Jan Hlavica, přichází Jakub Nečas.
61'
Alli posunul nakrátko k Fouskovi, který byl v šestnáctce v pozici, ze které by šlo střílet. Místo toho ale přišla nahrávka křížem do prostoru, kde nebyl nikdo z domácích.
60'
Hosté po delší době na útočném výletě, před Fantišem ale dokázal včas zakročit Hrabina.
60'
Falta stáhl vysoký míč ze vzduchu a jal se s ním pokračovat. Jenže mu odskočil od kopačky za postranní čáru a hosté jsou na tahu.
59'
Brňané se chystají střídat. Zatím je však u míče Zlín, který rozhodně nikam nepospíchá.
57'
Alli byl zdvojen, čistým způsobem odpraven od míče a hosté hráli dopředu po pravé straně. Alli ale zůstal ležet a Vukadinović zakopl do zámezí. Ošetření šikovného podhrotového útočníka potřeba není a hraje se dále bez střídání.
56'
Laciná ztráta Zbrojovky ve středu pole a Zlín mohl jít do otevřené obrany. Zleva přišla nadějná nahrávka pro Vukadinoviće, který však situaci překombinoval a nedostal se ani do koncovky.
55'
Zbrojovka mohla jít do vedení. Před Dostálem bylo rušno, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Texl, jehož střela propadla přímo na hlavičku Řezníčka. Asi mu ale není souzeno, v tutové šanci ho vychytal zlínský brankář.
54'
Fantiš pozdě zachytil pohyb Součka, kterého na půlce stáhl k zemi. Brno tak může pokračovat v kombinaci a bude rozehrávat faul.
53'
Domácí opět kouzlí s míčem před pokutovým územím, přišel i centr na Hladíka, který ale nedokázal v tísni ideálně zpracovat míč a kope se tak znovu od brankáře Dostála.
52'
Vukadinović ještě udržel v pádu míč na hrací ploše, jenže jej dostal jen na brněnské kopačky. Domácím v kombinaci ale chyběla lepší přesnost.
51'
Zbrojovka se snaží na útočné polovině něco vymyslet, neustále centruje z jedné i druhé strany, ale tam nikdo. Všechno je to hodně nepřesné a Řezníček stále nemůže dostat ideální míč, který by potřeboval.
50'
Alli nebyl připraven na dlouhou přihrávku od Součka a startoval z tvrdých noh. Na míči tak byl jako druhý a Kolář posunul na svoje spoluhráče.
49'
Zbrojovka musí vyhrát a podřídila tomu strategii. Druhou půlku rozehrává se třemi obránci vzadu.
48'
Pyrovložka ze strany hostujících fanoušků proběhla hned na začátku poločasu. Po rozptýlení se dýmovnicového kouře mohou pozorovat snahu svých hráčů, kteří se ale nedostali do finální fáze.
48'
Z velké dálky se opřel do střely Jan Hlavica, vůbec mu to ale nesedlo a míč poslal do hlediště.
47'
Zlín rozjel rychlý brejk, který táhl po pravé straně Vukadinović. Přibrzdila ho však podmáčená plocha pod jedním ze zavlažovačů. Proto musel volit sehrávku na osu pro Hrubého, který z nadějné pozice trefil jenom bloky!
46'
Hrabina se chtěl uvolnit na pravé straně, ale jeho centr byl hodně nepřesný. Bude se rozehrávat od Dostálovy brány.
46'
Texl po sérii přihrávek zvolil poslání míče do vápna. Tam byl ale jako první Didiba, který v poklidu odvrátil alespoň na půlku.
46'
Hráči se pozvolna trousí zpátky na hřiště, zatím to nevypadá, že by oba trenéři pozměnili své zahajovací sestavy.
Ve velmi zajímavé partii nebyl vyloženě ani jeden tým lepším. Mírně navrch měla Zbrojovka, která měla ve finále asi i nejvážnější příležitost duelu. V 39. minutě napřáhl Hrabina a Dostál musel předvést velmi těžký zákrok, aby udržel remízový stav. Hosté byli nebezpeční především přes brejkové situace, ani jednu ale do tutové situace nedotáhli.

Zpět na sever Brna se vrátíme zhruba okolo 18. hodiny přesně!
45'
45'
Blíží se závěr prvního poločasu, ve kterém bylo mírně aktivnější Brno, ale i Zlín měl několik ošemetných situací. Gólu se však ani jeden nedočkal.
44'
Alli si agilně udělal místo na levé straně, další z řady centrů ale dovedl jenom na rohový kop.
44'
Brno se posléze dožadovalo penalty, kdy byl stažen k zemi Řezníček, ale nepíská se. Ba naopak, je z toho útočný faul brněnského snajpra.
43'
Texl skákal přes přízemní centr, který ale propadl jenom ke Slončíkovi. Ten ho dokázal odklidit jenom na Hladíka, jemuž se ale míč zamotal pod nohama.
43'
Další roh pro Zbrojovku, v závěru prvního poločasu se vše stěhuje před Dostála.
41'
Hrubý rychle vyměnil míč s Janetzkým, který se snadno dostal po pravé straně do vápna. Mohl už střílet, místo toho však zvolil přihrávku na Fantiše, který byl ale již přebraný a obsazený.
40'
Vukadinović v klasickém souboji jeden na jednoho uspěl částečně. Obránce sice nepřekonal, avšak vybojoval alespoň vhazování u rohového praporku.
39'
Možná největší šance zápasu a měla jí Zbrojovka. Po centru Fouska nejprve hosté odvrátili míč do bezpečí, ovšem z velké dálky napřáhl utaženou pumelici Matěj Hrabina a Stanislav Dostal musel reagovat. Těžký zákrok, ale dokázal svůj tým v závěru poločasu podržet.
38'
Hladík ustál souboj s Reiterem, Slončík nepřetlačil Hlavicu a Zbrojovka pokračovala v útoku. Hladík zprava dával do prostoru na Alliho, který vracel pod sebe na Faltu. Míč ale včas zahrál Hrubý skluzem.
37'
Z rohu však Zbrojovka nijak nezahrozila a hra se tak znovu stěhuje na útočnou polovinu celku z města obuvi.
36'
Brankář Dostál dostal malou domů a jeho odkop se vůbec nepodařil. Míč mu utekl za brankovou čáru a Zbrojovka má k dispozici další roh.
35'
Velké zmatky v obraně Brna a hosté klidně mohli vést! Fantiš se dostal v souboji za obránce, stejně tak jako míč. Posléze přenechal míč pro Janetzkého, který si potáhl na lepší střeleckou pozici, jenže zakončil jenom do bránícího beka, jenž kryl prostor za vyběhnuvším Berkovcem!
35'
Do šance se tlačila také Zbrojovka. Fouskův centr nebyl vůbec špatný, jenže Hladík z dobré pozice vysoko přestřelil.
34'
Alli se rázem objevil na opačné straně oproti předešlé akci a znovu od lajny tlačil balon na hranici vápna pro hráče z druhé vlny. Ale bezúspěšně, Fantiš byl na míči první.
33'
Velká šance hostů. Poprvé se mohl měnit skóre, ale proti byl výborný Martin Berkovec. Bývalý hráč Zbrojovky Rudolf Reiter centroval z levé strany, na vápně se k hlavičce dostal Fantiš, ale namířil přímo do rukavic brněnského gólmana.
32'
Alli ukázal, že si s míčem ve velké rychlosti rozumí. Jeho dobrých 30 metrů běhu zastavovali hned tři hráči Zlína, až to skončilo faulem přímo před domácí střídačkou.
30'
Hlavicův přetažený centr málem skončil u drobného rychlíka Alliho, ale Didiba si s ním dokázal poradit, byť mu nadělal docela starosti.
30'
Ševci poté spoléhali na brejkovou situaci a v první chvíli to pro Janetzkého vypadalo nadějně. Další pokračování akce ale skončilo signalizovaným ofsajdem.
29'
Dostálovi se výrazně nepovedla zdánlivě snadná rozehrávka a Řezníček rozehrával rychle vhazování dopředu na Hladíka. Ten v dalším souboji znovu upadl a domácí chtěli opět signalizaci faulu, rozhodčí Berka nechal jednoznačným gestem hru pokračovat.
28'
Zlínští jsou o něco aktivnější v posledních minutách. Znovu to byl zkušený Fantiš, který hledal někoho ze svých spoluhráčů. Před Balejem dokázal včas ukrýt míč do náruče brankář Berkovec.
28'
Souček rozehrával z vlastní poloviny, nepochopil se však se spoluhráčem a míč letěl přímo do zámezí. Šanci vypracovat si nebezpečnou příležitost vepředu tak mají Zlínští.
26'
Zlín rozehrál rohový kop nakrátko pro Hrubého, který jej okamžitě expedoval do vápna. Jenže ani jeden vyskakující hráč hostí neměl dobrý timing a Berkovec rozehraje.
26'
Zlín zahrával standardní situaci Didiba chytrým centrem hledal v pokutovém území Fantiše. Zlínský záložník měl až příliš prostoru ke střele a také ihned vypustil pumelici na Berkovce. Naštěstí pro Brno byla zblokovaná na roh.
25'
Tlak Zbrojovky tak pokračoval, centr na Řezníčka se ale vůbec nepovedl a na hřišti jej udržel jenom zákrok Dostála.
24'
Roh nepřinesl pro Zlín větší ohrožení. Bylo z toho několik zajímavých centrů, všechny situace ale hostující obrana uskákala a dostala míč alespoň na půlku.
23'
Každopádně míče se chopí Texl a bude rozehrávat.
23'
Kombinace Zbrojovky končí rohem. Alli se po levé straně uvolnil a chtěl odcentrovat, ale nedovolil mu to Simerský.
23'
Rychlá kombinace podél lajny vynesla Zbrojovce vhazování v zajímavé pozici od branky. Hladík rychle rozehrával přímo na Texla, který si zpracováním poslal míč mimo hřiště.
22'
Po vhazování se Balaj tlačil přes obránce a v jeho objetí upadl na trávník. Držení však bylo vzájemné z obou stran, proto platí odkop od branky Zbrojovky.
21'
Didibův centr měl oči. Od vlastního brankáře poslal do náběhu Vukadinoviče. Ten se sice ke střele nedostal, ale vybojoval další pokračování na útočné polovině Zlíně.
20'
Fousek se dostal s míčem za obránce díky své rychlosti a těsně předtím, než míč opustil hřiště, stihl po zemi poslat balon do malého vápna. Nikdo ale prostor nezavíral a Dostál sebral do rukavic.
19'
Pohledná kombinační akce v podání trojice domácích fotbalistů. Hlavica přiťukl míč z jedničky na Faltu, který hledal ve vápně Řezníčka. Brněnský kapitán se dostal ke střele z otočky, ale jeho rána šla hodně vedle.
17'
Žlutomodří opět řešili finální fázi hrou vzduchem a znovu letěl míč na Balaje jakožto hrotového útočníka. Jeho nepříliš razantní hlavičku ze záklonu sebral Berkovec do rukavic.
17'
Centr z pravé strany v podání Texla proletěl na hranici velkého vápna, kam se prodírali Hladík s Řezníčkem, ale ani jeden se do zakončení nedostal.
16'
Zlín se po rozehrávce faulu dostal dopředu a už to vypadalo na kombinaci směrem do vápna, nakonec ale hosté zvolili bezpečnější variantu směrem dozadu. Poté to zkoušeli přes Fantiše, ten už ale prudký pas na hřišti nezachránil.
15'
Na pokropeném trávníku, který ještě zcela neuschnul se prodíral středem hřiště Hladík a vypadalo to, že vybojuje faul. Nakonec rozhodčí dal pokyn, aby se pokračovalo. Chvíli poté navíc Hladík u lajny fauloval.
13'
Falta chtěl podržet balon u lajny, ale odskočil mu do zámezí. Zlín tak bude vhazovat a stadionem se již poněkolikáté ozývá pokřik „Bartoněk ven“.
12'
Stadion na Srbské se solidně zaplnil, hlavní tribuna i ta protější je nacpaná k prasknutí, stejně tak i sektor hostů. A nutno říct, že zatím oba tábory sledují poměrně zajímavý fotbal.
11'
Texl podržel hru na středu hřiště, načež si na levém křídle všiml sprintujícího Falty. Proto mu adresoval poměrně zajímavý nákop, který musel Dostál vyboxovat. Ale ve finále to nehrálo roli, Falta totiž startoval z ofsajdu.
10'
Po delší době jsou na své útočné polovině hosté, jenže jejich útočná aktivita rychle končí. Po dlouhém centru na Balaje se píská ofsajd.
9'
Fousek posunul na Faltu, který ale nic nevymýšlel, jenom posunul do volného prostoru. Druhý jmenovaný se poté chtěl uvolnit a naběhnout do vápna, dobře ale jeho pohyb navázal Simerský a Dostál v klidu sbíral.
9'
Souček dlouho váhal s rozehrávkou, nikdo mu nenabíhal a v podstatě jen odevzdal míč až k Dostálovi.
8'
Nejvěrnější masochisti! Choreo fans Zbrojovky vůči vedení
8'
Janetzký si počkal na středovém kruhu a v ideální moment posílal přihrávku doprava na Vukadinoviće. Tomu ale míč utekl až za lajnu, Berkovec bude odkopávat.
7'
Fantiš si udělal prostor na levé straně a přenášel hru napříč hřištěm. Situaci ale včas vyřešil Hlavica, který vystoupil proti míči a posunul jej alespoň na půlku.
7'
Od začátku sledujeme zajímavý fotbal, Zbrojovka už dvakrát poměrně slušně zahrozila. Především Faltův pokus volal po gólu, proti byl ovšem Dostál.
6'
Pokus Zbrojovky projít do útočné fáze přes levé křídlo nevyšel, přihrávku vzduchem zastavil Simerský a pomohl otočit hru. Teď jsou tak na tahu znovu domácí.
6'
Z následného rohu Fouska se k hlavičce dostal kanonýr Řezníček, ale minul levou tyč Dostálovy brány.
4'
Faltova tutovka! Alli naservíroval gólovu šanci, ale zasáhl skvělý Dostál
4'
Zbrojovka kontrovala tutovou příležitostí! Aktivní Alli na pravé straně po Řezníčkově sklepnutí utekl obránci a dával skvělý míč do kapsy na Faltu, který byl úplně sám před Dostálem. Dostál šel ale včas na zem a srazil na rohový kop!
4'
Vypadalo to, že se Brňané dočkají prvního rohu, neboť se za obranu hostů dostal Ali, jenže důležitá kličku mu nevyšla.
3'
Nebezpečná akce Zlína hned na úvod zápasu! Kolář provedl míč od středu na pravou stranu a centroval na zadní tyč, kde si nabíhal Balaj. Míč chtěl vzít na prostoru penalty ve skluzu, ale nakonec ani balon nezasáhl.
2'
U míče nyní Zbrojovka, po centru Hrabiny se k míči chtěl dostat Hladík, ale toho si zkušeně pohlídal Didiba.
1'
Duel o všechno začíná! Jako první mají výkop hosté, kteří hrají zprava doleva. Hned to zkoušeli směrem dopředu nákopem na Balaje, tomu ale dobře zavřel prostor Matěj Hrabina.
1'
Hráči nastupují na hrací plochu, kotel Zbrojovky zaplněn, velmi slušná návštěva přijela i z nedalekého Zlína.
I tentokrát vedení Zbrojovky uvolnilo do oběhu vstupenky za symbolických 10 Kč. Dá se prozatím odhadovat, že by kolem 5000 tisíc diváků mohlo na Srbskou zavítat.
Hlediště se za krásného počasí zaplňuje, hraje hymna Zbrojovky, za pár chvil začínáme.
-11'
Ještě jednou vám přejeme krásné nedělní odpoledne ze Srbské! Do začátku utkání zbývá zhruba deset minut, na trávníku se rozjelo zavlažování a pomalu se plní i tribuny. V prostoru domácího kotle se místo vlajek objevil transparent: „Nejvěrnější masochisti“.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, F. Souček, Endl, Hlavica – Hladík, Fousek, Texl, Falta – Alli – Řezníček (C).
Náhradníci: V. Hrubý, Šiman – Mo. Tijani, Matejov, Granečný, Divíšek, Koželuh, Blecha, Nečas, Ševčík.

FC Trinity Zlín: Dostál – Reiter, Didiba, Simerský (C), Kolář – R. Hrubý, Janetzký – Vukadinović, Slončík, Fantiš – Balaj.
Náhradníci: Rakovan – Bartošák, Y. Dramé, M. Jeřábek, Kovinić, Čanturišvili, Silný.

Rozhodčí: Berka – Vlček, Váňa.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY SEZONY 2022/23

Oba celky se letos utkaly logicky dvakrát v základní části. 10. září v osmém kole vyhrála Zbrojovka na hřišti Zlína 3:2, a to především díky dvěma gólům Jakuba Řezníčka. Po necelé hodině hry hosté vedli 3:0 a Trinity sice zdramatizovalo, na více než dva góly se ale nezmohlo a Brno bralo tři body.

Odveta už byla trochu jiná. Zbrojovka tehdy čerstvě vypadla z poháru, což nesli nelibě zejména fanoušci. A spokojeni nebyli ani na začátku duelu se Zlínem, neboť od deváté minuty už Brno prohrávalo. V 87. minutě srovnal ale Jakub Řezníček, čímž zařídil remízu 1:1. Teď se oba týmy utkávají znovu, ale v naprosto jiné situaci.
FC ZBROJOVKA BRNO
skupina o záchranu: 16. místo, 32 bodů, skóre 41:64, bilance 8-8-18

Asi málokdo by po podzimu řekl, že se bude Zbrojovka na konci ročníku bát o to, aby se vůbec udržela v první lize. Ale ve finále se to ukázalo jako pravdivé. Po povedeném podzimu se jihomoravský klub postupně propadal tabulkou, až to po Velikonocích stálo trenérské místo klubovou ikonu Richarda Dostálka.

Na jeho místo nastoupil Martin Hašek, ani jemu se ale nepovedlo udržet Zbrojovku mimo sestupovou skupinu a tradiční brněnský klub tak čekaly náročné boje, ze kterých má ale zatím jenom jeden bod. Během prvních třech zápasů dokonce nevstřelil ani branku a se skóre 0:7 jel do Teplic, kde sice šel do vedení, Daniel Fila v 58. minutě ale srovnal a výsledek zápasu poslal Zbrojovku do těžké situace. Proti Zlínu musí vyhrát, nechce-li přímo spadnout do druhé ligy.
FC TRINITY ZLÍN
skupina o záchranu: 15. místo, 33 bodů, skóre 43:60, bilance 7-12-15

Zatímco po základní části se Zlín krčil na posledním místě a na patnácté Pardubice ztrácel dva body, kolo před koncem je blíže vyhnutí se přímému sestupu. O příčku výše jej vystřelily poslední dva duely, nejprve slavili ševci v Pardubicích. Ke třem bodům a výhře 2:1 notně pomohl pardubický gólman Nita, který neodhadl dráhu centru a pouštěl jej za sebe, jenže za ním stál Antonín Fantiš, který v 86. minutě poslal Zlín do vedení.

Stejným výsledkem dopadla i domácí bitva s Baníkem. Všechny góly padly až ve druhém poločase, v tom prvním neproměnil po půlhodině hry ostravský Almási penaltu. A i tady se rozhodovalo až v samotném závěru. Jakub Janetzký v 87. minutě zajistil Zlínu výhru 2:1. Matematika je tak jasná, Zlínu stačí k možnosti zachránit prvoligovou příslušnost i remíza.
Krásné slunečné nedělní odpoledne z jihomoravské metropole! Zatímco o titulu je ve FORTUNA:LIZE již delší dobu rozhodnuto, o přímém sestupujícím ještě zdaleka ne. Právě v posledním kole skupiny o záchranu se rozehraje zápas naprosto o všechno.

A bude se odehrávat na stadionu brněnské Zbrojovky, která ve skupině za čtyři zápasy uhrála jenom jeden bod a postupně se propadla až na poslední místo, které znamená přímý pád do druhé ligy.

Situaci však Brno ještě může zachránit přes baráž. K tomu však musí bezpodmínečně vyhrát nad Zlínem, který je na 15. místě a drží vstupenku do barážového klání. K jistotě odehrání baráže stačí Zlínu jenom bod.

Duel o všechno začíná na Srbské v 17:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.