FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Jablonec - 24. května 2023   19:00

Ukončeno
Pardubice
8' Sychra (Pikul) • 26' Černý 
2:0
(2:0)

Sestavy
Nita (46. Markovič) – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Darmovzal – Sychra (74. Tischler), Janošek, Hlavatý (46. Vacek), Pikul (74. Helešic) – Černý (C) (82. Krobot).
Náhradníci
Šimek, Koukola, J. Jeřábek, Huf.
Rozhodčí
Berka – Vlček, Šimáček.
CFIG Arena, Pardubice
4 143 diváků
Sestavy
Hanuš – D. Štěpánek, Král, D. Souček – Polidar, Šulc, Hübschman (C) (46. Kratochvíl), Považanec, Černák (81. Patrák) – Sejk, Chramosta (46. Surzyn).
Náhradníci
Surovčík – Ikaunieks, Podzimek, Heidenreich, Nykrín, Akpudje.
9
Černý
gól střídání
10
Pikul
asistence střídání
19
Hlavatý
39
Janošek
27
Sychra
gól
15
Darmovzal
18
Chlumecký
5
Hranáč
34
Vlček
6
Icha
1
Niță
střídání
99
Sejk
19
Chramosta
střídání
21
Polidar
31
Šulc
3
Hübschman
7
Považanec
95
Černák
střídání
5
Štěpánek
žlutá karta
32
Král
14
Souček
1
Hanuš

Video se připravuje ...

FORTUNA: SESTŘIH: Pardubice - Jablonec 2:0. Zasloužené vítězství znamená účast v baráži

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 4 143 diváků.
Pardubice před dvojzápasem o záchranu čeká ještě nedělní výlet do Vítkovic, kde narazí na Baník. Jablonec ve stejný den sezónu uzavře doma proti Teplicím.
Pardubičtí utkání se Severočechy zvládli relativně hladce. V prvním poločase si díky kvalitnímu vstupu do utkání vypracovali dvougólový náskok po trefách Sychry a Černého, a po přestávce si vedení pohlídali až do závěrečného hvizdu. Jablonečtí se sice snažili s výsledkem aspoň trochu pohnout, většina jejich akcí ale nebyla pro domácí brankáře nijak nebezpečná.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:12. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:9.
Máme dohráno, o sestupujícím v příštím kole rozhodne přímý souboj Zbrojovka – Zlín na Srbské! Pardubice si díky tříbodové výhře nad Jabloncem zajistily účast v baráži, kde narazí na Karvinou, Vyškov, nebo Příbram!
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Surzyn ještě nasměroval míč na zadní tyč na Patráka, jehož akrobatické zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Více už toho v CFIG Areně nejspíš neuvidíme.
90+2'
Pardon, kop nakonec zahrál Helešic. Jeho projektil sice vypadal slibně, ale Hanuše neprověřil.
90+1'
David Štěpánek (JAB) se stává dnešním druhým příjemcem žluté karty, Pardubice mají šanci si své vítězství pojistit ze standardky. Té se ujme Janošek.
89'
Jablonecký brankář si znovu sáhl na míč. Utkání se chýlí ke konci, za chvíli se rozběhne nastavení.
88'
Helešicův pokus se nezařadil k těm nejpovedenějším. Kratičká nabídka od Janoška mu nesedla, Hanuš se zastavením kutálejícího se míče neměl problém.
87'
Domácí chvíli operovali v bezprostřední blízkosti Hanušova zařízení, k větší šanci se ale nedostali.
86'
No, tak po dnešku zřejmě nebude o sestupujícím rozhodnuto! Zlín právě odskočil do vedení 2:1 gólem Janetzkého, na poslední místo tedy putuje Brno!
85'
Souboj dvou sedmnáctek vyhrál Kratochvíl, který zastavil Krobota a vysunul míč za postranní čáru.
84'
Markovič teď měl štěstí! Polidar po přihrávce Patráka znovu zamířil k zadní tyči, ale jeho pokus znovu těsně minul konstrukci domácí brány!
83'
Krobot se takřka okamžitě po příchodu na trávník dostal do kvalitní šance, jeho prudké zakončení zpoza vápna ale zamířilo jen do středu svatyně.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ladislav Krobot.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Michal Černák, přichází Vojtěch Patrák.
80'
Připravuje se střídání na straně Jablonce, do hry podle všeho naskočí útočník Vojtěch Patrák.
79'
Domácí si pohlídali další hostující akci, která se rozvíjela na pravé straně hřiště. Vše zatím nasvědčuje tomu, že Pardubice si dnes zajistí baráž.
78'
Markovič se nyní jen ohlédl za zakončením Považance, které přeletělo horní tyč domácí brány.
77'
Surzynův centr zasáhl jen bránícího Chlumeckého, Jablonečtí si po delší době vyzkouší roh.
76'
Janošek vhazuje míč zpět do hry z pozice vedle hostujícího vápna. Pardubice drží hru daleko od své brány, Markovič je v posledních minutách bez práce.
75'
Kolize Helešice s Kratochvílem zřejmě na obou borcích zanechala následky. Rozhodčí na chvíli zastavuje hru, zdravotníci ale zřejmě nebudou třeba.
74'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Matěj Helešic,
ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Emil Tischler.
72'
Hra se po dlouhé přihrávce Chlumeckého po dlouhé době přesunula před Hanuše. Celou akci ukončilo zakončení Darmovzala, které gólman vyrazil.
71'
Polidar chtěl předat balón na volného spoluhráče na levé straně, jenže do přihrávky nedal dostatečný důraz a umožnil protihráči, aby balón zachytil.
70'
Pardubice dělí dvacet minut od jistoty baráže. Zlín proti Ostravě potřebuje vyhrát, jenže skóre se na Letné zastavilo na 1:1 a nikomu se nedaří plichtu prolomit.
69'
Markovič si v domácí bráně počíná zkušeně, nyní si vyskočil za letícím míčem po jabloneckém rohu a bez váhání jej vyboxoval mimo nebezpečí.
68'
Černákův centr našel jen bránícího protihráče. Jablonečtí se sice snaží si vypracovat nějakou šanci, zatím ale působí hodně bezzubým dojmem.
66'
Polidar na středu hřiště srazil Markovičův nákop mimo hrací pole, Pardubice budou vhazovat.
65'
Hosté zastavili pardubický výpad těsně za středovou čarou. Severočeši teď mají více ze hry, sráží je ale jejich vlastní nepřesnost v kombinacích.
63'
Markovič jako Nita! Tygřím skokem vytáhl střelu Polidara
63'
Jablonečtí mají míč ve své moci. Domácí je ale vytlačili na jejich polovinu, Markovič je tak bez práce.
62'
Fenomenální Markovič, tohle byl fantastický zákrok! Polidar z nařízeného kopu míč umístil krásně k tyči, ale pardubický náhradník ho tygřím skokem vyrazil mimo nebezpečí!
61'
Poprvé se žlutí, Kamil Vacek (PCE) vidí zaslouženou kartu za hodně nevybíravý skluz. Jablonec získává standardku z velmi slibné pozice.
61'
Vyrovnáno je krom Zlína také v Teplicích, Pardubice by se tedy za momentálního stavu posunuly na čtrnácté místo tabulky skupiny o udržení.
60'
Hlavní rozhodčí zastavil domácí výpad, Hlavatý si při zpracovávání balónu teď pomohl rukou.
58'
Darmovzal pálil mimo, o pár sekund později na druhé straně mířil těsně vedle také Polidar. Brankáři na obou koncích hřiště si jistě oddechli.
57'
Icha chtěl přihrávkou podél postranní čáry vysunout Sychru, kterého si ale pohlídal Kratochvíl. Balón skončil v zámezí, jablonecký zadák odvedl dobrou práci.
56'
Hraje se nahoru dolu. Markovič nyní odkopl balón až ke středové čáře, kde jej pak hlavičkoval Kratochvíl.
55'
Hanuš pro jistotu vyběhl na kraj vápna a míč, který se snažil doběhnout volný protihráč, zahrál za hranici bitevního pole. Zpět do hry ho tedy vrátí domácí.
53'
Šulc se Sejkem si nerozuměli na pravé straně hřiště, přihrávka na druhého jmenovaného končí v zámezí.
52'
Baník právě vyrovnal na půdě Zlína, který těsně po pauze poslal do vedení Fantiš. Rozdíl mezi Pardubicemi a týmem z Letné by tak stále činil tři body.
51'
Sychra vybojoval autové vhazování pro Pardubice ve velmi nadějné pozici. Na nedostatek akce si zatím ve druhé půli stěžovat nemůžeme.
50'
Markoviče nakonec na trávníku přivítal až Sejk, jehož hlavičku domácí gólman vyrazil mimo nebezpečí.
49'
Janoškova padající střela byla až moc vysoká, míč hostující svatyní přeletěl. Krom Markoviče tak na první zákrok ve druhé půli čeká také Hanuš.
48'
Surzynův útočný faul aspoň na moment ukončuje působení Jablonce před domácí svatyní, Pardubice dostávají šanci hru odsunout pryč od svého zařízení.
47'
První střela druhého poločasu přesná nebyla, Považanec míč nasměroval vedle bližší tyče. Střídající Markovič tak zatím nebyl nucen zasahovat.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Michal Surzyn,
ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Miloš Kratochvíl.
46'
Očekávané se stává realitou. Zdravotní komplikace nepustí ve druhém poločase do hry Florina Nitu, do jeho role se tak postaví Jakub Markovič. Kvůli zranění střídal také Michal Hlavatý, kterého nahradil Kamil Vacek.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas je za námi! Pardubice si nad Jabloncem drží dvougólový náskok, a s jejich nadějemi na odvrácení přímého sestupu to tedy vypadá velmi slibně. Celkem byl k vidění pěkný a poměrně vyrovnaný fotbal, přičemž na začátku zápasu měli více ze hry domácí a později se misky pomyslných vah překlopily na stranu hostů. Nita ale dosud všechny severočeské pokusy pochytal. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Pikul operoval s míčem na pravé straně a snažil se něco vymyslet, jablonečtí zadáci si ale polského hráče pohlídali a nepustili ho do šance.
45+2'
Jako blesk z čistého nebe se teď před Hanušem zjevil Sychra, hostující gólman se ale k volnému míči dostal o chlup dříve a zabránil potenciálně hodně jedovatému zakončení!
45'
Chramosta si byl vědom toho, že ho dobíhá Hranáč. Jablonecký kanonýr tak zkusil vypálit, ukvapené zakončení ale zaletělo vedle domácí brány.
44'
Poločas se dohrává v hodně klidném tempu. Pardubice mají míč pod kontrolou a drží se u středu hřiště.
43'
Icha z hodně těžkého úhlu míč nasměroval jen do středu svatyně, kde byl připravený hostující gólman.
42'
Domácí drží míč na soupeřově polovině, ale nedaří se jim ohrozit Hanušovu klec. Jablonečtí v závěru první části znatelně zpevnili svou defenzívu.
41'
Považanec dlouhou přihrávku protihráče skluzem vytěsnil do zámezí, Pardubice budou vhazovat.
40'
Náhradník Markovič už byl připraven naskočit do dění, ale Nita nakonec zřejmě vydrží mezi třemi tyčemi domácí brány minimálně do konce úvodního poločasu.
39'
No, tohle už nevypadá moc dobře... Nita je znovu neschopen pokračovat ve hře, tentokrát po zneškodnění Chramostova centru z levé strany.
38'
Rumunský gólman už se oklepal a za malou chvíli bude odkopávat od své brány. První půle se chýlí ke konci.
37'
Nita vyskočil za letícím míčem a zdá se, že neustál dopad zpět na zem. Ze střídačky vyráží zdravotníci.
35'
Pardubická obrana úplně zapomněla na Chramostu, jeho jedovaté zakončení z voleje ale Nita parádně vyrazil mimo nebezpečí! Vlček pak míč poslal za bránu, hosté tedy získávají roh.
34'
Jablonec nyní těžkopádně hledá nějakou skulinu v pardubickém rozestavení, která by mu umožnila zaútočit. Domácí tlačí a chtějí se dostat na balón.
33'
Štěpánkův nákop vystihla pardubická defenzíva, domácí se nyní snaží přejít do ofenzívy.
32'
Hodně dlouhý centr zleva končí v nastavených rukavicích pozorného Jana Hanuše, který si na nedostatek práce dnes rozhodně stěžovat nemůže.
30'
Pojďme se rychle podívat na zlínskou Letnou, kde zatím ještě gól nepadl. Pardubice by za této situace měly po dnešku 34 bodů, Zlínští 31.
29'
Domácí toho z následného rohového kopu moc nepředvedli, vzápětí ale získávají autové vhazování z pozice jen těsně vedle hostující šestnáctky.
28'
Darmovzal vyslal pěkný balón do běhu na Pikula, který vyrazil do slibně vyhlížejícího brejku. Situaci však nakonec včas vyřešil Štěpánek, který se Poláka nalepil a balón srazil za Hanušovu bránu.
26'
Břevno, břevno, gól! Černý poslal svůj tým do trháku
26'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí kráčí za záchranou a odskakují do dvoubrankového vedení! Zakončení jednoho z pardubických hráčů se od břevna odrazilo před pravou tyč, odkud PAVEL ČERNÝ hlavičkou neposedný balón uklidil do sítě! Štěpánek se dorážku snažil zblokovat marně – 2:0!
25'
Dalekonosná pumelice Martina Chlumeckého měla potenciál! Balón ale k nelibosti domácích fanoušků šel jen těsně vedle vzdálenější tyče!
23'
Pikul nyní ze zakončením hodně dlouho otálel. Když už se mu konečně podařilo se uvolnit na kraji vápna, vyslal míč skoro až nad střechu tribuny za bránou.
22'
Propagační projektil z dílny Považance si Nita pohlídal, na další zásah tak v CFIG Areně stále čekáme.
21'
Pikul zkusil štěstí z hodně velké vzdálenosti, Hanuš byl připraven a připisuje si další zákrok.
20'
Severočeši se po velmi ospalém vstupu do střetnutí vzpamatovali a už několik minut diktují tempo hry. Domácím se nedaří se na delší dobu dostat k míči.
18'
Šulc prostrčil míč do domácího vápna, kde se k němu následně dostal nedostatečně střežený Sejk. Jeho pokus ale šel výrazně mimo tři tyče.
17'
Vlček se ke skákajícímu míči dostal o chlup dříve než Chramosta a srazil ho na Nitu, Jablonci se ani teď nepodařilo zahrozit z útočného tažení.
16'
Na letící míč si před Nitou vyskočil Štěpánek, který ho ale hlavou nasměroval jen do náručí připraveného rumunského strážce domácí svatyně.
15'
Chramosta se pokusil prostrčit míč na vysunutého Sejka, ale jeho nabídku vystihl bránící Vlček a míč odrazil za Nitu. Hosté si znovu vyzkouší rohový kop.
13'
Hra se teď přesouvá z jednoho konce pažitu na druhý, Jablonečtí si vybojovali dnešní první roh.
12'
Na druhé straně hřiště nyní ve výrazně méně závažné šanci minul Janošek, Hanuš nemusel zasahovat.
11'
Černák měl na noze vyrovnání, bránu ale přestřelil
11'
Ale pozor, zničehonic mohlo být vyrovnáno! Polidar zachytil dlouhý nákop u domácího vápna a pozemním centrem připravil zakončení pro Černáka, který ale výrazně překopl zařízení!
10'
Severočeský protiútok střelu nepřinesl. Míč nyní chvíli držel Vlček, než ho poslal na pravou stranu.
8'
Domácí jdou zaslouženě do vedení, prosadil se Sychra
8'
Pardubice právě vstřelily branku!
Tak to byla krásná akce v podání domácích hráčů! Pikul se blýskl dlouhým centrem na zadní tyč, kde číhal nikým nehlídaný VOJTĚCH SYCHRA. Ten následně letící balón jen lehce tečoval, čímž ho nasměroval mimo dosah bezmocného strážce hostující svatyně – 1:0!
7'
Zadní řady Jablonce jsou pod velkým tlakem, vůbec se jim nedaří hru na delší dobu odsunout pryč od Hanuše. Nápor Pardubic nicméně zatím ovoce nenese.
6'
Hanuš míč rozehrál nakrátko. V CFIG Areně se stále hraje jen na jednu branku. Je vidět, že Východočeši to se záchranou v nejvyšší soutěži myslí vážně.
5'
Severočeši si koledují o gól! V jejich šestnáctce teď vznikla velmi chaotická situace, domácím se ovšem nepodařilo sérii dorážek přetavit v zásah! Většina z nich byla zblokována.
4'
Icha vhazuje míč zpět do hry z pozice na středu hřiště. Hosté se zatím jen brání, vepředu jsou neškodní.
3'
Kováčův tým začal velmi aktivně. Sychra se chtěl postarat o další ránu z bezprostřední blízkosti malého vápna, ale Král ho do zakončení nepustil.
2'
Pardubičtí zastavili Šulce na pravé straně už u středové čáry. Jablonecký výpad tak skončil velmi rychle, Hanuš bude muset znovu zpozornět.
1'
Domácí se hned v první minutě odhodlali ke střele. Icha se na moment zbavil bránícího Součka a z hranice vápna vypálil přesně na připraveného Hanuše.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní výkop obstarají Pardubice, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na hrací plochu, domácí v tradičních červených dresech a hosté v černé sadě.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer, start utkání se pomalu blíží. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.
Úvodní sestavy:

FK Pardubice: Nita – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Darmovzal – Sychra, Janošek, Hlavatý, Pikul – Černý (C).
Náhradníci: Markovič – Vacek, Šimek, Tischler, Koukola, J. Jeřábek, Krobot, Helešic, Huf.
Trenér: Radoslav Kováč.

FK Jablonec: Hanuš – D. Štěpánek, Král, D. Souček – Šulc, Hübschman (C), Považanec, Polidar, Černák – Chramosta, Sejk.
Náhradníci: Surovčík – Ikaunieks, Kratochvíl, Podzimek, Heidenreich, Surzyn, Nykrín, Patrák, Akpudje.
Trenér: David Horejš.

Rozhodčí: Berka – Vlček, Šimáček.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V ZÁKL. ČÁSTI

V zápasech dnešních soupeřů v základní části platilo pravidlo "můj dům – můj hrad". Pardubice, tehdy ještě v azylu ve vršovickém Ďolíčku, na začátku října vyhrály 1:0, přičemž Jablonec o půl roku později pro sebe urval odvetu naprosto identickým výsledkem.

8. 10. 2022: Pardubice – Jablonec 1:0 (0:0)
Branky: 71. Hlavatý (Kostka).

2. 4. 2023: Jablonec – Pardubice 1:0 (0:0)
Branky: 89. Chramosta (Jovović).
FK JABLONEC (12. / 2. místo)
33 Z, 10–10–13, 49:59 (-10), 40 bodů

Severočeši mají hotovo, ve Fortuna lize je jistojistě uvidíme i po letní pauze. Svěřenci trenéra Horejše o víkendu zdolali tápající Zbrojovku 1:0, čímž si před zraky půldruhého tisíce diváků zaručili prvoligový fotbal. Záchranu jim v 28. minutě vystřelil Jan Král, pro kterého to byla první přesná trefa v aktuálním ročníku.

Jabloneckým tak už půjde jen o to sezónu důstojně dokončit. V CFIG Areně nastoupí s čistými hlavami a navíc s kvalitní kulisou v zádech – přijedou je totiž podpořit hned tři autobusy plné fanoušků. Zkomplikují dnes hosté domácím závěr skupiny o udržení?

Výsledky Jablonce ve skupině
21. 5.: Jablonec – Zbrojovka 1:0
14. 5.: Jablonec – Baník Ostrava 1:1
6. 5.: Zlín – Jablonec 1:1

Nejlepší střelci Jablonce
Jan CHRAMOSTA – 32 Z, 15 branek
Matěj POLIDAR – 28 Z, 7 branek
Václav SEJK – 28 Z, 7 branek
FK PARDUBICE (15. / 5. místo)
33 Z, 9–4–20, 32:61 (-29), 31 bodů

Původně mohli už jen ladit formu na baráž a teoreticky i pomýšlet na přímou záchranu, místo toho ale stále bojují o přežití. Pardubičtí měli v sobotu unikátní šanci odsoudit Zlín do druhé ligy, když je hned zkraje zápasu poslal do vedení Pavel Černý, hosté ale pak otočili skóre a těsným výsledkem 2:1 se udrželi ve hře.

Aby se Východočeši definitivně zbavili hrozby posledního místa, musí zdolat Jablonec a doufat, že Moravané současně vyhoří proti Baníku. Tato kombinace by jim zároveň zajistila vstupenku do prolínacích zápasů, kde budou muset potvrdit svou prvoligovou příslušnost proti druhému, příp. třetímu celku F:NL.

Výsledky Pardubic ve skupině
21. 5.: Pardubice – Zlín 1:2
14. 5.: Zbrojovka – Pardubice 0:2
6. 5.: Teplice – Pardubice 1:0

Nejlepší střelci Pardubic
Dominik JANOŠEK – 32 Z, 8 branek
Pavel ČERNÝ – 32 Z, 5 branek
Michal HLAVATÝ – 31 Z, 5 branek
Příjemný večer u sledování bojů o záchranu! V CFIG Areně se bude hrát fotbal netradičně ve středu večer, Pardubice čeká důležitý souboj s Jabloncem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.


Články odjinud