Fortuna liga Slovensko - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Michalovce - 24. května 2019   19:00

Dunajská Streda
18' Koštrna  • 23' Koné  • 40' Abdulrahman  • 52' Abdulrahman  • 69' Koné
5:0
(3:0)
Michalovce
Michalovce
Jedlička – Vida (86. Šimčák), Koné, Šatka, Koštrna – Huk (C) – K. Vida, Kalmár (86. Nagy), Ronan, Čmelík – Abdulrahman.
Slančík – Šimčák, Baumgartner, Bilenkyi, Nagy, Bednár, Tretiakov.
Michalovce
Bieszczad – Kolesár (46. Trusa), Špiriak, Grič, Vojtko – Turik (C), Diarra, Casado, Kolesár, Kountouriotis (80. Mavretić) – Sulley (57. Hovhannisyan).
Dráb – Regáli, Trusa, Mitrano, Zacharkiv, Mavretić, Hovhannisjan.

90+1'
90+1'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Máté Vida, přichází Denis Baumgartner.
90'
Nad rámec rozhodnuté druhé půle je přidána jediná minutka.
89'
Znovu nechybělo moc, aby Jedlička přišel o čisté konto. Trusa podařeným centrem dostal do šance Hovhannisjana a ten trefil horní tyč!
86'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází Ladislav Nagy.
86'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Máté Vida, přichází Milan Šimčák.
85'
Ani pět minut před koncem se hostům nepodařilo snížit. Solidní možnost měl Diarra, který se uvolnil přes Mátého Vidu a vesměs vyřadil ze hry i Jedličku. Při zakončení však naprosto selhal.
80'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Christos Kountouriotis, přichází Til Mavretić.
79'
Žlutou kartu dostává Dominik Špiriak (MFK Zemplín Michalovce).
77'
Zsolt Kalmár byl ve vápně povalen dosti podezřelým zákrokem. Třetí domácí pentu ale vybojovat nedokázal.
76'
Matúš Vojtko podpořil hostující ofenzivu, nicméně se na levé straně neprosadil. Všechno skončilo hostujícím ofsajdem.
69'
Dunajská Streda dala gól!
Další domácí akce už končí gólem na 5:0! Stoper SOULEYMANE KONÉ se vydal na útočný výlet a doplnil rychlý protiútok, na jehož konci převzal přihrávku z levého křídla a jednoduše zvedl balón pod břevno.
68'
Jedlička centr z rohového kopu vyboxoval a pak sledoval své spoluhráče v úniku dvou na nikoho! Kristopher Vida však nechal vyniknout Bieszczada, který pak zlikvidoval i dorážku Čmelíka!
67'
Casadův tečovaný pokus zpoza šestnáctky proletěl těsně vedle Jedličkovy branky. Hosté budou pokračovat rohovým kopem.
66'
Na utkání si našlo cestu 10 294 diváků. Dunajská Streda tak stanovila svůj nový rekord v celkové návštěvě na sezónu.
65'
Hosté to trochu přehnali s počtem přihrávek u půlící čáry. Míč jim utekl do autu a hrát znovu budou slovenští vícemistři.
64'
Křižná střela Lukáše Čmelíka z rohu pokutového území proletěla těsně vedle levé tyče hostující branky. Trochu to vypadalo na teč gólmana, nicméně rozhodčí ji nepostřehli.
63'
Kalmár z ostrého úhlu nakopl míč rovnou mezi tyče. Bieszczad ho vyrazil před sebe, kde hráči Michalovců další zakončení nedovolili.
62'
Abdulrahman nepřesprintoval Špiriaka, nicméně ten ho nalevo od pokutového území fauloval. Domácí mohou přidat další zásah.
61'
Zsolt Kalmár měl moře prostoru na pravém kraji pokutového území, odkud přihrával pod sebe. Do onoho prostoru si seběhl Kristopher Vida, jenže z jedničky vysoko přestřelil.
60'
Zprava tentokrát poslal míč do hry Kalmár. Jeden z obránců centr nadzvedl, nicméně u zadní tyče nebyl nikdo, kdo by číhal na zakončení.
59'
Ronanův vysoký centr byl odvrácen před vápno, odkud z halfvoleje pálil Kristopher Vida a získal tím další standardku.
58'
Turik posílal střílený centr přímo na branku. Dobře postavený Jedlička se však nemusel při zákroku ani hnout a založil rychlý brejk, z něhož resultuje rohový kop.
57'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Sadam Sulley, přichází Armen Hovhannisjan.
56'
Vojtko byl na levém kraji hřiště sestřelen Koštrnou. Píská se faul a domácí hráč může být rád, že vyvázl bez karty.
54'
Sudí přešli zákrok na Kristophera Vidu. Diarra ale nikam nechvátal a hosté už musí útočit do zformované obrany.
53'
Gerard Bieszczad si v boji o post jedničky moc nepomáhá. Na jeho branku letěly čtyři míče a všechny skončily v síti. Nutno ale dodat, že mu spoluhráči rozhodně nepomáhají.
52'
Domácí navyšují už tak luxusní vedení! Kmenový hráč Dunajské Stredy Špiriak udělal obrovskou minelu v rozehrávce, když doslova daroval samostatný únik TAIWU ABDULRAHMANOVI. Ten zkušeně obešel brankáře soupeře a zakončil do odkryté sítě.
51'
Luáš Čmelík ustál souboj s Turikem a napřáhl ke střele z nějakých jednadvaceti metrů. Brankář Bieszczad však zasahovat nemusel.
50'
Zemplín by rád utkání zdramatizoval. Dobře rozvinutou akci však ukončil odvrácený centr z pravé strany od Martina Kolesára.
49'
Taiwo Abdulrahman přebral nahrávku od Čmelíka. Po krátké odmlce se ale ozval hvizd, který signalizoval jeho ofsajd.
48'
Z něj žádné ohrožení Jedličky nevzniklo, protože Diarrovi byl odpískán faul na Čmelíka. Balón pro DAC.
47'
Michalovce vstoupily do druhé půle aktivně. V tlaku v pokutovém území situaci ale překombinovaly a nakonec získaly jenom roh.
46'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Peter Kolesár, přichází Matej Trusa.
46'
Úvodní poločas přinesl naprosto jednoznačný průběh. Dunajská Streda od první minuty dominovala a bezbrannému soupeři nastřílela hned tři góly. Dva z nich padly z penalt, které bezpečně proměnili Koštrna a Abdulrahmman. Mezitím z rohu skóroval také Koné a domácí si tak mohou koncovku sezóny užít v naprostém klidu.
45'
45'
Domácí se už nikam neženou a poklidnou kombinací na vlastní půlce čekají na hvizd, který pošle oba týmy do kabin. Nastavovat se zřejmě nebude.
43'
Ronan zazdil rozehrávku rohového kopu. Sulley centr letící před šestnáctku vystihl a upaloval do brejku dvou na jendoho. Dobrou práci ale odvedl vracející se Máté Vida, který zachytil finální pas na Kountouriotise.
42'
Michalovce si svým slaboučkým výkonem koledují o pořádný výprask. Na Bieszczada se už řítí další modrožlutá vlna.
40'
Vypadá to na velmi pohodový závěr sezóny pro DAC! O exekuci pokutového kopu se postaral sám faulovaný TAIWO ABDULRAHMAN a nekompromisní střelou do horního rohu branky nedal Bieszczadovi žádnou šanci.
40'
Žlutou kartu dostává Gerard Bieszczad (MFK Zemplín Michalovce).
39'
Taiwo Abdulrahman se odpoutal přes Griče a řítil se sám na Bieszczada, který ho jasně faulal. Je z toho druhá penalta pro domácí celek!
38'
Dlouhý nákop na Abdulrahmana nevyšel podle představ. Míč doskákal až k šestadvacetiletému brankáři Michalovců.
37'
Kolesár vhazoval nedaleko od domácího vápna, kde zakombinoval s Diarrou, jenomže balón jim utekl za postranní čáru.
36'
Connor Ronan si všiml náběhu Koštrny, jenomže jeden z protihráčů očekávaný pas do pravého křídla pokazil.
35'
Abdulrahman nepochopil úmysl Kristophera Vidy a nechtěně vystavil stopku akci Dunajské Stredy. Domácím to však nemusí vůbec vadit.
34'
Souleymane Koné nepříjemně podklouzl v souboji se Sulleyem. Obě dolní končetiny ale vydržely a autor druhého gólu bude moci pokračovat.
33'
Taiwo Abdulrahman neměl šanci dosáhnout na Ronanův průnikový pas. Hosté si vzápětí nerozuměli a darovali aut Koštrnovi.
32'
Diarra trochu zaváhal na vlastní půlce, kde ho aktivně presoval Čmelík. Hostujícího hráče vysvobodilo až odpískání faulu.
31'
Ronan milimetrově přesným pasem oslovil na pravém kraji hřiště Koštrnu, který si v rychlosti narazil s Kristopherem Vidou, ovšem pak nevtěsnal svůj pokus mezi tři tyče.
30'
Držení míče: 62% – 38%.
28'
První střela v hostujícím podání. Jedlička zasahovat nemusel, neboť Kolesár z delší vzdálenosti minul jeho bránu.
27'
Maté Vida to hodně přehnal s razancí přihrávky na Lukáše Čmelíka. Hosté vhazovali, jenže balón rychle ztratili.
26'
Další kolize mezi Koštrnou a Kountouriotisem. Na hřišti zůstal ležet hráč Michalovců, nicméně rozhodčí přiřkl balón domácím.
25'
Abdulrahman roztáhl hru doprava na Koštrnu, který si chtěl dojít pro další penaltu, ovšem zákrok Kountouriotise nebyl posouzen jako nedovolený.
24'
Michalovce působí hodně bezradným dojmem. V držení míče se jim vůbec nedaří a naopak nechávají hodně pootevřená zadní vrátka.
23'
Domácí poměrně jednoduše unikají do dvougólového náskoku! Connor Ronan odcentroval z levé strany přesně na hlavu stopera SOULEYMANE KONÉHO, který přesměroval míč až k vzdálenější tyči.
22'
Zsolt Kalmár po nahrávce Čmelíka ještě hledal Abdulrahmana. Turik tento úmysl přečetl a odehrál míč na roh.
20'
Kolmice Casada nebyla přesná a balón propadl až k Jedličkovi, který se ve své brance zatím v klidu opaluje.
19'
Zemplín přišel o míč ihned po vlastní rozehrávce a záhy měl co dělat, aby zastavil domácí postup na hranici pokutového území.
18'
Domácí jdou v osmnácté minutě do zaslouženého vedení! Míč si na penaltový bod postavil a KRISTIÁN KOŠTRNA, jenž vystřelil ze svého pohledu do odkryté levé části branky a dal svůj první gól v sezóně.
17'
Znovu měl Čmelík spoustu prostoru na kraji hřiště. V pokutovém území si balón zasekl na levačku a Kolesár ho jednoznačně podrazil. Penalta pro DAC!
16'
Čmelík utekl na levé straně, jenže Taiwo Abdulrahman na jeho centr o krok nedosáhl. V opačném případě by nigerijský útočník pálil úplně sám.
15'
Koštrna pokazil přihrávku na Kristophera Vidu a školácky zastavil velký domácí tlak poblíž pokutového území.
14'
Kalmár nahrál do šestnáctky na Čmelíka, jenž dával balón pod sebe, jenže tam byl jen jeden z hostujících obránců.
13'
Domácí hráč s číslem devět jemně nakopával míč do chumlu těl, nicméně jeho kolegové se ve vzduchu vůbec neprosadili.
12'
Úvod zápasu se nese v poklidném duchu. Trochu to může změnit faul na Diarru, po kterém bude Kolesár zahrávat standardku.
11'
Kalmárův nákop z hloubi pole zmizel za koncovou čarou. Zpět do hry uvede balón polský gólman Gerard Bieszczad.
10'
Sereď v souběžně hraném duelu prohrává na hřišti bratislavského Slovanu. Michalovce se tak nemusí bát, že o své páté místo přijdou.
9'
Connor Ronan centroval před bližší tyč, kde si nabíhal Huk, nicméně střela z jedničky mu vůbec nesedla.
8'
Koné přenesl hru doprava, kde byl Koštrna. Po něm hrál Čmelík a získal pro Dunajskou Stredu první roh.
7'
Maté Vida zakřižoval Diarru a nepustil ho k dlouhému pasu od španělského středopolaře Casada.
6'
Bieszczadův nákop přeletěl vysunutého Sulleyho a propadl až k jeho brankářskému protějšku Jedličkovi.
5'
Kristopher Vida centroval doprostřed vápna, kde sice našel Čmelíka, ale jeho zakončení ze stoje k brance neprošlo.
4'
Kolesár tušil, že vybíhá z ofsajdu. Pomezní byl stejného názoru a hostující akci zastavil.
3'
Kristopher Vida si seběhl na osu hřiště, odkud se snažil uvolnit Čmelíka. Přihrávku ale nedal přesnou a Bieszczad bude vykopávat.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bíločerných, zatímco domácí v modrožlutých dresech.
1'
Ještě před začátkem zápasu probíhá slavnostní předávání stříbrných medailí pro všechny hráče i členy realizačního týmu Dunajské Stredy.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Vida, Koné, Šatka, Koštrna – Huk (C) – K. Vida, Kalmár, Ronan, Čmelík – Abdulrahman.
Náhradníci: Slančík – Šimčák, Baumgartner, Bilenkyi, Nagy, Bednár, Tretiakov.

MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Kolesár, Špiriak, Grič, Vojtko – Turik (C), Diarra, Casado, Kolesár, Kountouriotis – Sulley.
Náhradníci: Dráb – Regáli, Trusa, Mitrano, Zacharkiv, Mavretić, Hovhannisjan.
Vzájemné zápasy

20.04.2019 Michalovce – Dun. Streda 0:2
27.10.2018 Michalovce – Dun. Streda 2:1
29.07.2018 Dun. Streda – Michalovce 4:1
24.02.2018 Dun. Streda – Michalovce 2:0
24.09.2017 Michalovce – Dun. Streda 1:2.
MFK Zemplín Michalovce

Také hosté mají za sebou úspěšné měsíce, které mohou korunovat postupem do předkol Evropské ligy. Michalovce šly do nadstavby z pátého místa, které dnes budou obhajovat před blížící se Seredí. Z devíti zápasů skupiny o titul Zemplín vyhrál pouze dvakrát. Jednou právě proti Seredi a pak o měsíc později proti Žilině. Naposledy se Michalovce představily proti Slovanu, když ztratily vedení 2:0 a 3:1 a remizovaly 3:3.
FK DAC Dunajská Streda

Domácí tým naplnil předsezónní prognózy a stal se největším konkurentem Slovanu Bratislava v boji o titul. Přesto je Dunajská Streda od letošního suveréna hodně vzdálená, neboť z druhého místa skupiny o titul ztrácí na mistra propastných sedmnáct bodů. Na konečném druhém místu pro DAC nic nezměnily ani dvě těsné porážky ze dvou předchozích zápasů – 3:4 se Seredí a 0:1 s Rožumberokem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.