Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Podbrezová - 30. března 2019   17:00

Senica
Taborda – Dubois, Dias (C), Da Graca, Krč – Petshi, El Moudane (86. Dangubič) – Tesija (81. Zezinho), Deretti (57. Azankpo), Castaňeda – Ramírez.
Vorel – Otrísal, Klapan, Zezinho, Dangubič, Azankpo, Asmah.
Podbrezová
Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Štefánik (31. Fadairo) – Leško, Špyrka, Hlohovský (86. Podstavek) – Olatunji (76. Więzik).
Ludha – Więzik, Pavúk, Pastorek, Bartoš, Podstavek, Fadairo.

Domácí Senica měla v prvním poločase jednoznačně více ze hry, ale defenziva Podbrezové podala heroický výkon a nedopustila ani nějaké větší šance, natož góly, takže na Záhorí se body dělí. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
90+3'
90+3'
Snaha Senice ještě pokračuje. Center zleva odvrátil Alexander Mojžíš, ten zprava, který prudce směřoval do pětky zas Matej Oravec.
90+2'
Podbrezová se snaží dohrát nastavený čas s míčem na kopačkách. Je vidět, že remíza hostům bude stačit.
90+1'
David Adeniyi Fadairo poslal centr zprava, dobře zasáhl kapitán Roberto Dias, čili Jakub Więzik nebyl schopen zakončovat.
90'
Nastavují se 2 minuty.
89'
Martin Vantruba zastavil centr z levé strany, rychlý výkop nepřinesl šanci. Jakub Więzik neměl šanci míč před Tabordem doběhnout.
88'
Centrovaný míč se nedostaly na hlavy nebo kopačky hráčů Podbrezové. Senica se ubránila jde rychle kupředu.
87'
Přímý kop pro Podbrezovou, získal ho útočník Jakub Więzik. Hosté mají čas nasbírat čas a možná i zahrozit.
86'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Sofian El Moudane, přichází Filip Dangubič.
Střídání v týmu FK Železiarne Podbrezová: ze hřiště odchází Filip Hlohovský, přichází Matej Podstavek.
85'
Pokud by to dnes skončilo bez branek, tak Podbrezová bude za bod velmi šťastná, zatímco domácí Senici by se vzhledem na průběh zápasu rozhodně nelíbil.
84'
Martin Vantruba se dostal k nepodařených centru za obranu Podbrezové. Míč chytil do rukavic a snaží se ještě nasbírat nějaké ty sekundy.
83'
Martin Vantruba se musel znovu činit, protože další rychlá akce Senice zase volala po velké šance. Mladý brankář míč zachytil včas.
82'
Po centru do šestnáctky Senice zakončoval Filip Hlohovský jen do středu brány. Domácí pak předvedli dva pěkné centry, na oba zareagoval Vantruba.
81'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Marko Tesija, přichází Zezinho.
81'
81'
David Leško se dostal mezi dva obránce soupeře, ve středu pole ho zastavil faul. Podbrezová rychle rozehrála.
80'
Matej Oravec fauluje na ose hřiště, Senica získala přímý kop. Center dostal do bezpečí útočník a navrátilec po zranění Jakub Więzik.
78'
Miroslav Viazanko fauloval na útočné polovině hřiště. Následně prošla Senice do protiútoku, který neměl pozitivní dopad na změnu výsledkové listiny. Rozehrávat může Martin Vantruba.
77'
Gabriel Dubois sice pěkně zabojoval a získal míč na křídle, okamžitě mu ho odkopl jeho protějšek Alexander Mojžíš.
76'
Střídání v týmu FK Železiarne Podbrezová: ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Jakub Więzik.
76'
Žlutou kartu dostává Sacha Petshi (FK Senica).
75'
Jdeme už do opravdového finále tohoto utkání, v němž má více ze hry Senica, jenže to zatím nevede ke gólu.
74'
Senica znova na míči, její kombinace na polovině Podbrezové nevede k ničemu zajímavému.
73'
Hosté to tentokrát zkusili zprava, nízký centr defenziva Senice odvrátila. Pokus o rychlou kontru ale také neznamená úspěch.
72'
Podbrezová se drží na míči, který si posouvá na útočné polovině. Do šestnáctky se však dostává velmi těžko.
71'
Podbrezová získala rohový kop. Po rozehrávce nakrátko přišel rychlý centr, se kterým si defenziva Senice poradila.
70'
Dvacet minut do konce řádné hrací doby. Dočkáme se v tomto utkání nějakého přesného zásahu?
69'
Filip Hlohovský zabojoval o dlouhou míč vedle šestnáctky a na chvíli ho dostal do své moci. Potom mu ho sebral Gabriel Dubois.
68'
Alexander Mojžíš se sice na křídle otočil kolem prvního soupeře, ten další už jeho přihrávku zastavil. Senický přechod po levé straně přinesl jen nepřesnost, kterou využil Martin Vantruba.
67'
Sacha Petshi a Gabriel Dubois si tentokrát nerozuměli, přihrávka na pravého obránce Senice šla mimo hřiště.
66'
Filip Hlohovský srazil centr zprava rukou, Senica proto získala přímý kop z místa vedle šestnáctky. Marko Tesija poslal míč na zadní tyč, kde ji jeden z domácích posunul pod sebe a Eric Ramírez střílel do středu brány.
65'
Nízký center Tesiji propadl před malé vápno. Kapitán Roberto Dias ale nezakončil, míč se od něj odrazil pryč. Vzápětí přišla krásná technická střela z rohu šestnáctky, skvěle zareagoval Martin Vantruba. Zakončoval Désiré Ségbé Azankpo.
64'
Miroslav Viazanko vymyslel docela zajímavou kolmici na levé křídlo, tu však zastavil Gabriel Dubois, který také prošel dopředu a získal rohový kop.
63'
Právě David Leško rozehrál rohový kop, nízký centr odkopl první obránce. Následně zakončil z dálky velmi nepřesně Jozef Špyrka.
62'
Filip Hlohovský posunul míč krásně k šestnáctce, kde ještě Alexander Mojžíš přihrál pod sebe a volný David Leško zakončil do hráče před sebou. Získal jen roh.
61'
Alexander Mojžíš se na křídle nenechal zamotat, i když to Frank Castaneda zkoušel zajímavě. Senici přibyla další čárka při rohových kopech. Roberto Dias z prostoru před malým vápnem zakončil za pomoci teči vedle, následný pas Tesiji už poslal do bezpečí Victor Olatunji, který zablokoval i následný pokus z dálky.
60'
Victor Olatunji odvrátil centr z rohového kopu, ten následný poslal do bezpečí Matej Oravec. Míč odkopl jen k hráčům Senice.
59'
Senica zvyšuje agresivitu. Jakub Piotr Kiwior nyní v poslední chvíli zasahoval proti centru před bránu, který poslal Gabriel Dubois.
58'
Nízký centr z rohového kopu netrefil na přední tyči ideální volný Sofian El Moudane, avšak Carlos Daniel Da Graca měl rázem obrovskou šanci na malém vápně. Míč se od něj jen odrazil vedle brány.
57'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Jean Deretti, přichází Désiré Ségbé Azankpo.
57'
Eric Ramírez doběhl míč na rohu šestnáctky, prošel kolem Kiwiora. Jeho centr do malého vápna srazil na roh Matej Oravec. Penalta za ruku to opět nebude, následuje roh.
57'
Jakub Krč byl na křídle při míči jako první, až potom ho poslal na zem Matej Oravec, čili další přímý kop pro Senicu. Domácí rychle rozehráli, zasáhl Martin Vantruba.
55'
Sacha Petshi faulován na vlastní polovině, snažil se mu míč sebrat David Leško, ale to se mu v rámci pravidel nepodařilo.
54'
Podbrezová se snaží dostat přes střed hřiště, kde je pořádně přehuštěný prostor, čili to jde nesmírně náročně.
53'
Gabriel Dubois se dostal na křídle přes prvního protihráče, Alexander Mojžíš ho už zastavil a dostal míč alespoň za postranní čáru.
52'
Michal Obročník centrem zprava spoluhráče nenašel, jeho pas odkopl za čáru Gabriel Dubois. Následný centr zleva šel těsně vedle brány Taborda.
51'
Seničané získali na křídle přímý kop, opět pozice na centr. Ten na pětce přes Oravce zakončil Carlos Daniel Da Graca, ale Martin Vantruba neměl se zákrokem větší problém.
50'
Filip Hlohovský se po levém křídle daleko nedostal. Dopředu prošla Senice a zdálo se, že Michal Obročník zahrál ve vlastní šestnáctce rukou. Penalta se nehvízdá, protože míč šel do končetiny od boku obránce Podbrezové.
49'
Žlutou kartu dostává Gabriel Dubois (FK Senica).
48'
Podbrezová chtěla přejít do rychlé kontry, ale Victor Olatunji se k míči nedostal. Zastavil ho krajní bek domácích Gabriel Dubois.
47'
Senica získala přímý kop, je to spíše takový zkrácený roh. Centroval znovu Marko Tesija, jeho centr odvrátil mladý obránce Matej Oravec.
46'
První poločas nepřinesl nějak krásný fotbal, spíše je to boj o každý míč, ve kterém má opticky navrch Senica. Na obou stranách jsme viděli po jedné větší šanci. Druhé dějství začne zhruba v 18:01.
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minutka.
45'
Michal Obročník fauluje na hranici šestnáctky soupeře, odražený míč tak na průnik do šance nemohl využít David Adeniyi Fadairo.
44'
Rohový kop se Senici nevydařil. Po rozehrávce nakrátko přišel dlouhý centr, který si našel na opačné straně šířky hřiště Jean Derettiho v ofsajdu.
43'
Podbrezová nedokázala míč odvrátit, proto zprava střílel Sacha Petshi a David Adeniyi Fadairo sráží tento pokus na rohový kop. Znovu bude v akci Marko Tesija.
42'
Další faul domácích a přímý kop pro Senicu z levého křídla. Centrovat bude znovu záložník Marko Tesija.
41'
Victor Olatunji zakončoval z pravé strany šestnáctky přes soupeře k vzdálenější tyči. Míč mu nesedl, a tak měl Federico Taborda velmi jednoduchou práci.
40'
David Leško nevybíravě fauloval ve středu hřiště, na zem poslal Erica Ramíreze. Senica tak znovu získala přímý kop. S centrem si sice defenziva Podbrezové poradila, ale následně přišlo zakončení z dálky těsně vedle brány.
39'
Carlos Daniel Da Graca dokázal hlavičkoval před malého vápno, mezi dvěma soupeři nasměroval míč přímo do místa, kde stál Martin Vantruba
38'
Jakub Piotr Kiwior zachytil přihrávku do šestnáctky Podbrezové, ale David Adeniyi Fadairo o míč ve snaze založit protiútok přišel. Senica bude rozehrávat přímý kop.
37'
Žlutou kartu dostává Carlos Daniel Da Graca (FK Senica).
37'
Žlutou kartu dostává Victor Olatunji (FK Železiarne Podbrezová).
36'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce obránce Roberto Dias, jeho pokus zpoza pětky letí nad prostor tří tyčí podbrezovské brány.
35'
Frank Castaneda dostal krásný pas po rychlém protiútoku. Mohl mít obrovskou šanci, protože byl sám v šestnáctce, jenže míč mu přeskočil nohu. Následně přihrál do druhé vlny, odkud nezakončil ani Jean Deretti, ale v konečném důsledku pálil přesně k tyči přece jen Frank Castaneda. Fantasticky zareagoval Martin Vantruba.
34'
Martin Vantruba výborně vystartoval proti centru z levé strany, k míči se proto nedostali Frank Castaneda a ani Eric Ramírez.
33'
Po pravé straně to Senici velmi nejde. Tentokrát tam přiletěl pas zprava, ale nenašel adresáta.
32'
Marko Tesija se přes osu hřiště k vápnu nedostal, a tak přihrál doprava, odkud se mu míč vrátil. Jeden z velkého počtu senických legionářů pak střílel z dálky vedle.
31'
Střídání v týmu FK Železiarne Podbrezová: ze hřiště odchází Samuel Štefánik, přichází David Adeniyi Fadairo.
30'
Podbrezová hraje stále o jednoho hráče méně, než Senica, protože zatím nebyl čas vystřídat. Na hřiště ale přijde David Adeniyi Fadairo.
29'
Samuel Štefánik znovu se zdravotními problémy a tentokrát to už podle všeho nedá, protože ho dva hráči musel zanést za čáru. Vypadá to na koleno.
28'
Samuel Štefánik rozehrál rohový kop centrem na hranici bílého bodu, kde byl pouze Sacha Petshi. Po jeho odvrácení přišla střela vysoko nad.
27'
Victor Olatunji dostal kolmici za obranu, před šestnáctkou střílel ve výborné pozici. Jeho pokus zablokoval Carlos Daniel Da Graca. Následně poslal prudký centr do brány David Leško, Federico Taborda zase zasáhl.
26'
Marko Tesija posunul na pravou stranu velkého vápna. Sofian El Moudane na zkušené z první, při bližší zaslání Martina Vantruby.
25'
Michal Obročník dostal na pravou stranu velmi nepřesnou přihrávku, o kterou se postaral Samuel Štefánik. Ten je tedy zpět na hřišti.
24'
David Leško poslal celkem zajímavou střelu přes zeď, která poměrně dlouho padala, a tak si Federico Taborda poradil.
23'
Teprve nyní šikovný tvůrce hry odchází sice sám, ale belhaje za čáru. Následuje přímý kop Podbrezové.
22'
Samuel Štefánik je už dost dlouho v péči lékařů Miroslava košíku a Pavla Purdeka. Vypadá to na vážnější zranění.
21'
Roberto Dias zablokoval střelu Štefánika těsně před vlastní šestnáctkou, hráče Podbrezové ale následně tvrdě fauloval další fotbalista Senice. Na hřišti jsou i lékaři.
20'
David Leško kopl nízký centr na první tyč, situaci tak zvládl útočník Eric Ramírez. Senica prošla dopředu, Sofian El Moudane ale nepředvedl dobré zpracování, což bylo klíčové.
19'
Akce Podbrezové po levé straně přinesla rohový kop, o který se sraženým centrem postaral Filip Hlohovský.
18'
Snadná práce pro brankáře Podbrezové. Martin Vantruba zachytil centr, který letěl do území nikoho v červených dresech. Po přechodu hostů dopředu se mává ofsajd Olatunjiho.
17'
Rychlá akce Senice opět nedopadla úspěchem. Sofian El Moudane chtěl poslat kolmici do šance, Miroslav Viazanko se vrátil a míč na Erica Ramíreze nepustil.
16'
Senica sice získala přímý kop, avšak centr do šestnáctky hosté okamžitě odvrátili pryč. Stejně dopadl i další pas zpátky.
15'
Žlutou kartu dostává Michal Obročník (FK Železiarne Podbrezová).
14'
Federico Taborda musel vyběhnout těsně vedle svého vápna, aby se Victor Olatunji nedostal do šance. To se argentinskému gólmanovi podařilo.
13'
Miroslav Viazanko zastavil odkop defenzívy Senice ve středu hřiště a okamžitě poslal centr do vápna, kde ve vzduchu nekraloval Victor Olatunji, ale Federico Taborda.
12'
Akce Senice po pravé straně nevyšla, navíc se pískal ofenzivní faul na Samuela Štefánika.
11'
Federico Taborda dlouhým výkopem téměř poslal spoluhráče do šance, po odskoku kulatého nesmyslu zareagoval Jakub Piotr Kiwior.
10'
Filip Hlohovský zakončil z mírného úhlu na levé straně šestnáctky. Carlos Daniel Da Graca míč odkopl na rohový kop, ještě předtím se ale pískal útočný faul.
9'
Eric Ramírez sice centr zprava hlavou nezakončil, míč se od obránců Podbrezové odráží alespoň na rohový kop. Hosté po něm přešli do rychlého protiútoku, ale Filip Hlohovský v šestnáctce míč nezakončil, skvěle odkopem zareagoval Jakub Krč.
8'
Jozef Špyrka zakončoval před velkým vápnem. Jeho neprudká střela těsně vedle skončila v rukou brankáře Taborda.
7'
David Leško centroval zprava pouze do Krče, následný pas, který poslal Jozef Špyrka odkopl na roh Sacha Petshi.
6'
David Leško se na křídle individuálně neprosadil, míč mu utekl za postranní čáru. Vhazovat bude Jakub Krč.
5'
Přihrávka do malého vápna Senice měla přinést první šanci, ale Victor Olatunji a ani Samuel Štefánik se nedostali k míči, který zachytil Federico Taborda.
4'
Frank Castaneda se nedostal k prudké přihrávce na křídlo, kde míč zkontroloval a nechal projít za brankovou čáru Michal Obročník.
3'
Alexander Mojžíš a Filip Hlohovský to znovu zkusili po levé straně, kde se nedostali k centru. Kontra Senice musel na hranici vlastního vápna skluzem vyřešit Martin Vantruba.
2'
Akce Podbrezové po levé straně nevedla k úspěšnému konci. Nepřesná přihrávka poslala míč za brankovou čáru, takže rozehrává Federico Taborda.
1'
Victor Olatunji obstaral rozehrávku zápasu. Podbrezová začíná kombinovat na vlastní polovině hřiště.
1'

FK Senica: Taborda – Dubois, Dias (C), Da Graca, Krč – Petshi, El Moudane – Tesija, Deretti, Castaňeda – Ramírez.
Náhradníci: Vorel – Otrísal, Klapan, Zezinho, Dangubič, Azankpo, Asmah.

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Štefánik – Leško, Špyrka, Hlohovský – Olatunji.
Náhradníci: Ludha – Więzik, Pavúk, Pastorek, Bartoš, Podstavek, Fadairo..
FK Železárny Podbrezová

Horehronský tým se napříč prohře proti MŠK Žilině a remíze s FC Nitra nachází v dobrém rozpoložení, protože na jaře třikrát bodoval, když porazil Nitru, remizoval s Trenčínem, a potom opět Nitře zmiňované sebral bod. Proti Ružomberku a Žilině doma prohrál, i když podal výborný výkon a měl více ze hry. Aktuálně je desátý se ziskem 22 bodů, devátý AS Trenčín má stejný počet bodů. Před repre pauzou s mužstvem trénoval Marek Hamšík, který se nacházel na Slovensku, neboť čínská Super liga měla přestávku, do týmu zase přibyl Filip Hlohovský. Ten si při debutu otevřel střelecký účet. Nejlepším střelcem je sedmi gólový David Leško.
FK Senica

Zálesáci prohráli všech pět zápasů jarní části, když postupně nestačili na Trenčín, Žilinu, Dunajskou Středu, Slovan a Zlaté Moravce. Základní část ukončili na jedenáctém místě s patnácti body. Po prvním kole nadstavby je však Senica už poslední, když prohrála proti Zlatých Moravcích. Senica vstřelila jen dvaadvacet branek a inkasovala až 46, přičemž vyhrála pouze slabé tři utkání a to je nejhorší bilance. Šestkrát remizovala a ve třinácti případech prohrála. Roberto Dias vstřelil v lize pět branek. Co se však nedaří ve Fortuna lize jde v Slovnaft Cupu, kde Senica naposledy postoupila výhrou 5:1 přes Nitru už do semifinále Čtyři góly a to už v prvním poločase, vstřelil Eric Ramírez. Za pět zápasů v poháru vstřelilo mužstvu až 28 gólů, inkasovali jen tři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.