Fortuna liga Slovensko - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Trnava - 27. června 2020   18:00

Michalovce
Michalovce
51' Konstantinidis  • 53' Žofčák
2:2
(0:2)
Trnava
Trnava
22' Vukojević   • 45' Gamboš
Michalovce
Dehtiar – Kolesár, Grič (C), Vojtko – Konstantinidis, Mendez (46. Žofčák), Savvidis, Neofytidis – Kountouriotis (63. Kvocera), Sidibé, Diarra (46. Popovits).
Dráb – Žofčák, Popovits, Begala, Kvocera, Hovhannisyan, Pásztor.
Nemček – Hrčka, Jánošík
Mestský futbalový štadión Michalovce
298 diváků
Trnava
Rusov (C) (63. Takáč) – Turňa, Izuchukwu, Moenza – Saymon, Tesija, Gamboš (67. Bamidele Isa), Tzandaris, Yao – Sobczyk, Vukojević (79. Horvát).
Takáč – Horvát, Burian, Nsumoh, Sekera, Benovič, Bamidele Isa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:22.
Utkání dvou tabulkových sousedů končí remízou, se kterou asi nebude panovat spokojenost na žádné straně. U Spartaku je to dáno hlavně tím, že přišel o dvougólový náskok z prvního poločasu, kdy se ze dvou jediných šancí prosadili Vukojević a Gamboš. Zemplín po změně stran rychle vyrovnal, čemuž prospěl příchod Igora Žofčáka. Velezkušený fotbalista nejprve připravil gól Konstantinidisovi a o pár vteřin později potěšil oko fanouška krásně zahraným přímým kopem. Michalovce si poté vytvořily ještě několik šancí, u kterých většinou scházela potřebná přesnost v koncovce.
90+5'
90+5'
Asi poslední útok pro Spartak. Turňův nákop trochu nečekaně propadl k Isovi, který si při zpracování pomohl horní končetinou.
90+4'
Žofčák si rozehrávku z pravé strany mohl zopakovat. Prudkým centrem našel Savvidise, jehož hlavička letěla příliš vysoko.
90+3'
Dramatická koncovka pokračuje dalším rohovým kopem. Tentokrát ho mají k dispozici domácí Michalovce.
90+2'
Tzandarise Tešijův centr přeletěl. Kvocera si pak poradil na kraji hřiště a vyvezl míč do středu hřiště, kde zaúřadoval Turňa.
90+1'
Úplně volný Konstantinidis zbytečně odkopl centrovaný balón na rohový kop. U praporku už operuje dnes méně nápadný Tešija.
90'
Nad rámec druhého poločasu je přidáno dalších pět minut. Na vině je zejména ošetřování Rusova.
89'
Dehtiar vyběhl až k rohu pokutového území, kde ho Yao přehodil chytrým zakončením ze vzduchu. Gól z toho ale není, pomezní rozhodčí viděl ofsajd.
88'
Žofčák z jedničky přihrával Kvocerovi, u kterého byl okamžitě Turňa. Hostující obránce to u postranní čáry zvládl výborně, Zemplín nemůže ani vhazovat.
87'
Od konce utkání už nás moc času neděli. Zemplín je nadále aktivnější a dělá všechno pro to, aby dovršil velkolepý obrat z 0:2 na 3:2.
85'
Turňa sebral balón Sidibému. Hosté se pak daleko nedostali, protože Horvát pokazil nahrávku pro Cabrala Saymona.
84'
Kyriakos Savvidis se jednoduchým naznačením dostal přes Turňu, ovšem z rohu pokutového území nevtlačil svůj střelecký pokus pod horní tyč.
83'
Konstantinidis se stihl natlačit před Tzandarisem, který už nezastavil svůj pohyb, aby zabránil faulu za žlutou kartu.
82'
Dnešní utkání sleduje 298 diváků.
81'
Horvátův centr byl odvrácen do míst, odkud se míč vrátil zpět na Sobczykovi. Dehtiar mu dobře zmenšil palebný úhel a srazil střelecký pokus na roh.
80'
Kvůli dvěma důrazným soubojům v rozmezí jediné vteřiny na hřišti malinko vzplály emoce. Rozhodčí ukazuje, že se bude hrát proti brance Michalovců.
79'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Dijan Vukojević, přichází Alexander Horvát.
78'
Yann Yao a jeho nejlepší moment v dnešním utkání. Zleva výtečně našel Isu, který vystřelil bez přípravy nad bránu.
78'
Yusuf Bamidele Isa zbytečně vypálil z dálky do prvního obránce. Hosté museli rychle zapnout dozadu, aby eliminovali hrozbu protiútoku.
77'
Žofčák v obklíčení tří protihráčů neposunul míč na Sidibého. Do akce se dostal Takáč, od kterého začíná postupný útok Trnavy.
76'
Další podobná situace okořeněná přihrávkou z hloubi pole. Takáč to tentokrát zvládl a sebral balón před Sidibém.
75'
Milan Kvocera dostal vynikající pas za obranu. Takáč vyběhl do prázdna a měl velkou kliku, že oblouček domácího fotbalisty letěl mimo tři tyče.
74'
Isa dal míč doprava na Vukojeviće, jehož střela byla sražená. U Isy byl jeden z domácích, takže na dorážku dojít nemohlo.
73'
Se standardní situací už hostující obrana problémy neměla. Po odpískaném faulu jsou to Spartakovci, kteří mohou vyrazit vpřed.
72'
Žofčákův centr byl Konstantinidisem sklepnut na hranici vápna, odkud se do míče dobře opřel Kvocera a Takáč musel předvést solidní zákrok, aby vytěsnil balón na roh.
71'
Zranění Rusova Spartaku paradoxně pomohlo. Několikaminutové přerušení domácí tlak výrazně utlumil.
70'
Stadion v Michalovcích během zápasu už několikrát pokropil déšť. Teď naopak vykouklo slunce, které mohlo vidět nepřesnou dalekonosnou střelu Savvidise.
68'
Milan Kvocera fauloval ve vzdušném souboji. Michalovce pak nalezly na hostující rozehrávku a díky tomu dostaly možnost vhazovat.
67'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Martin Gamboš, přichází Yusuf Bamidele Isa.
66'
Yann Yao toho do této chvíle příliš nepředvedl. Teď byl na hranici velkého vápnu vcelku snadno zastaven Martinem Kolesárem.
65'
Sidibé aktivně napadal a nadělal trochu problémy Moenzovi, který byl donucen k malé domů na Takáče.
64'
Žofčák se snažil sladit přihrávku s náběhem Kvocery. Ten od něj balón dostal, ovšem pomezní sudí okamžitě mával ofsajd.
63'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Christos Kountouriotis, přichází Milan Kvocera.
63'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Dobrivoj Rusov, přichází Dominik Takáč.
62'
Rusov je odnášen na nosítkách. Z pusy mu teče hodně krve.
61'
Realizační tým Trnavy dal Rusova do stabilizované polohy. S velkou pravděpodobností se bude muset střídat.
60'
K brankáři Spartaku se ihned seběhlo několik hráčů a doktorů. Pravděpodobně se jednalo o kolizi kolena a brady Dobrivoje Rusova.
59'
Žofčák potáhl míč středem a přihrávkou mezi beky nastartoval Kountouriotise. Ten to měl k balónu daleko a za vcelku agresivní zajetí do Rusova vyfasoval žlutou kartu.
57'
Matúš Turňa byl první u přihrávky Popovitse. Domácí mohli vhazovat, ale Christos Kountouriotis balón neudržel.
56'
Turňa ztratil míč v nebezpečném prostoru. Sidibé se zadarmo dostal do šance, ale jeden ze zbývajících obránců jeho střelu zablokoval.
55'
Gamboš přetáhl nákop na Vukojeviće, který sice chytil míč uvnitř hřiště, ale poblíž praporku pak nedovoleně poslal k zemi Konstantinidise.
53'
Michalovce právě vstřelily branku!
No tak to byla nádhera! Zemplín se krátce po rozehrávce dostal k přímému kopu, ke kterému se postavil IGOR ŽOFČÁK. Zkušený záložník trefil z pětadvaceti metrů přesně pod břevno a pár minut po svém nástupu přidal k nedávné asistenci také krásný gól.
51'
V jednapadesáté minutě se domácí dostávají zpět do hry o body! Popovitsův přetažený centr chytal na druhé straně Žofčák, který střílenou přihrávku trefil nohu DIMITRISE KONSTANTIDISE. Ten pouze nastavil placírku a nedal Rusovovi šanci zasáhnout.
50'
Izuchukwu v dalším souboji se Sidibém. Stoper Trnavy obstál velmi dobře, přestože se pokračuje rohovým kopem.
49'
Největší možnost Michalovců! Z urputného souboje mezi Izuchukwuem a Sidibém šel míč k Žofčákovi, který z kroku těsně netrefil ze svého pohledu pravou tyč.
48'
Matúš Turňa se dostal do menšího křížku se Sidibém poté, co před těmito dvěma muži sebral balón Rusov. Situace se však uklidnila, aniž by se do toho zapojil hlavní rozhodčí.
47'
Vukojević dotáhl svou individuální akci až do střely zpoza vápna. Ta do branky sice letěla, ale Dehtiar ji s naprostou lehkostí zastavil.
46'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Cheick Alan Diarra, přichází Dimitrios Popovits.
46'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Alejandro Mendez, přichází Igor Žofčák.
46'
Přímý souboj o čtvrté místo je ve své polovině. Spartak toho v první půli moc nepředvedl, ale i tak si paradoxně vybudovali slibný dvougólový náskok. Po ospalejším úvodu otevřel skóre Vukojević. Michalovce pak převzaly taktovku, jenže po několikaminutovém náporu samy podruhé inkasovaly z dorážky Gamboše.
45+1'
45'
Trnava právě vstřelila branku!
Hosté podruhé kloudněji zaútočili a podruhé dostali míč za Dehtiarova záda! Vše začalo u Tešiji, který pěkně prošel po ose hřiště. Sobzcyk po jeho nabídce ještě neskóroval, ale na dalekonosnou dorážku MARTINA GAMBOŠE už byl ukrajinský gólman krátký.
43'
Dva ze čtyř Řeků v domácí základní sestavě se dobře uvolnili k centru z pravého křídla, který však letěl mimo dosah Diarry a spol.
42'
Trnava je v posledních minutách hodně nedisciplinovaná. Domácí mají hodně standardek, nicméně po té poslední byl pískán faul Griče na Rusova.
40'
Anthony Izuchukwu podrazil Kountouriotise. Ten rychle rozehrál na Kolesára, ale Konstantinidise pak byl rychle odzbrojil Yao.
39'
Napodruhé už to bylo o dost zajímavější. Savvidis si ve vápně udělal prostor a po centru Kountouriotise zakončil nad břevno Rusovovy brány.
38'
Domácí se dostali ke svému prvnímu rohovému kopu. Zleva se o něj postaral Kountouriotis. Míč letěl na zadní tyč, kde Moenza odehrál míč před Kolesárem zpět za koncovou čáru.
37'
Sám faulovaný Diarra zprava odcentroval, jenomže jeden z hostujících obránců letící balón s přehledem odhlavičkoval.
36'
Teď už se píská proti Rusovovi. Malkolm Moenza zahrál nedovoleně do těla Diarrovi, který od něj na pravé straně doslova odletěl.
35'
Cheick Alan Diarra postupoval po ose hřiště. Situaci jeden na jednoho proti Moenzovi neustál, avšak píšťalka rozhodčího zůstala němá.
34'
Yao po pěkné narážečce ještě jednou vracel míč na Tešiju, před kterým učebnicovým skluzem zasáhl Kyriakos Savvidis.
34'
Izuchukwu měl znovu problémy s rychlým Sidibém. V tomto případě ho zajistil gólman Rusov, který odkopl míč do bezpečí.
33'
První náznak domácí šance. Issa Modibo Sidibé se na pětníku otočil kolem Izuchukwua, ale pak to trochu znegoval snadno chytatelnou střelou doprostřed branky.
32'
Teď už se jednalo o centr a následnou hlavičku, která však proletěla vysoko nad břevnem domácí brány.
31'
Jakub Grič v obranné práci zasáhl balón rukou. Dehtiar si musí znovu zorganitovat spoluhráče při standardní situaci.
30'
Autor prvního gólu to zkusil z velké dálky přímo na branku, kterou neminul zas tak o velký kus. Míč orazítkoval boční síť z vnější strany.
29'
Už jedenáctý faul tohoto střetnutí. Vukojević se chystá k exekuci standardní situace.
28'
Cheick Alan Diarra šel ochotně k zemi po vstupu do hranici pokutového území. Penalta pro Michalovce se v žádném případě nepíská.
27'
Držení míče: 51 % – 49 %.
26'
Domácí se po faulu na Savvidise podívali k levé postranní čáře, odkud přiletěl jen velmi nekvalitní centr končící v zámezí.
24'
První gól může zápasu jenom pomoct. Doteď to byla hodně opatrná partie, které chyběl nějaký moment překvapení.
22'
Spartak se z první střely na branku ujímá vedení! Sobczyk se v důrazném souboji zbavil Griče. Zprava pak dal přihrávku pod sebe a nehlídaný DIJAN VUKOJEVIĆ z prvního doteku jednoduše zakončil.
21'
Dobrivoj Rusov dobře přečetl přihrávku za obranu a byl u míče před sprintujícím útočníkem Zemplínu.
20'
Na řecké fotbalisty dnes narazíte „na každém rohu“. Jen v domácí základní sestavě jsou čtyři. Popovits navíc čeká na lavičce a Tzandaris pro změnu bojuje v dresu Spartaku.
19'
Neofytidis odzbrojil Tzandarise a pak poslal vpřed Kountouriotise, kterého okamžitě zfauloval Matúš Turňa.
18'
Tzandaris ztratil míč nepřesnou přihrávkou na Tešiju. Nic moc to ve finále nezpůsobilo, protože Sidibé při útoku fauloval.
17'
Trnavě se nepovedlo přenést těžiště hry do křídelního prostoru. Yao byl bez šance chytit dlouhý pas na levou stranu.
16'
Christos Kountouriotis se přes volnější levou stranu posunul s míčem na noze až k rohu pokutového území, kde už se dostal do bezvýchodné situace.
15'
Konstantinidis se hezky prosmýkl mezi dvěma soupeři. Jedním z nich byl Yao, který mu balón zanedlouho ukradl.
14'
Trnava prakticky vůbec nenapadá a jen přihlíží velkému množství přihrávek mezi domácími obránci.
13'
Izuchukwu vytlačil Sidibého do křídelního prostoru, kde domácí snažení rychle skončilo. Poklidný úvod zápasu tak pokračuje.
11'
De Barros Cabral Saymon byl u domácí střídačky faulován. Provinil se muž se sedmičkou na zádech – Kountouriotis.
10'
Gambošův centr minul nabíhajícího hráče a skončil na noze Griče, který zvolil bezpečný odkop mimo velké vápno.
9'
Tzandaris vybojoval míč uprostřed hřiště a byl tak u zárodku akce, při které Vukojević uzmul pro Spartak rohový kop.
8'
Domácí kontrolují míč uprostřed hřiště a nepříliš úspěšně hledají nějakou mezírku ve zformované defenzivě Spartaku.
6'
Issa Modibo Sidibé dal míč pod sebe Kountouriotisovi, který ho pak vracel prvně jmenovanému do odmávaného ofsajdu.
5'
Yann Yao dával do vápna přihrávku z levé strany, jenomže našel pouze nohu domácího kapitána Jakuba Griče.
4'
Neofytidis šel u praporku hodně důrazně proti Tzandarisovi, kterému se nepovedlo získat roh ani aut.
3'
Začátek zápasu se nese v poklidném duchu. Nic moc na tom před zraky necelých tří stovek fanoušků nezměnil ani faul Kolesára.
2'
Jako první uvedli míč do pohybu domácí, kteří nastupují ve žlutomodrých, zatímco hosté v červenočerných dresech.
1'

MFK Zemplín Michalovce: Dehtiar – Kolesár, Grič (C), Vojtko – Konstantinidis, Mendez, Savvidis, Neofytidis – Kountouriotis, Sidibé, Diarra.
Náhradníci: Dráb – Žofčák, Popovits, Begala, Kvocera, Hovhannisyan, Pásztor.

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Turňa, Izuchukwu, Moenza – Saymon, Tesija, Gamboš, Tzandaris, Yao – Sobczyk, Vukojević.
Náhradníci: Takáč – Horvát, Burian, Nsumoh, Sekera, Benovič, Bamidele Isa.

MFK Zemplín Michalovce

Domácí mužstvo, stejně jako jeho dnešní soupeř, po koronavirové přestávce ještě nezvítězilo. Také Michalovce se v jednom případě postavily Dunajské Stredě a odvezly si nehezký výprask v podobě 0:5. Ve druhém kole nadstavby už Zemplín získal alespoň bod, když na svém stadionu remizoval 1:1 s Ružomberokem. Díky tomu si upevnil čtvrté místo, přestože má jen dvoubodový náskok na šestou příčku. Michalovce v ofenzivě spoléhají především na Modiba Sidibého, který má na kontě už osm gólových tref.
FC Spartak Trnava

Hostům návrat na ligová bojiště vůbec nevyšel. Trnava před dvěma týdny senzačně nestačila na mladičký tým Žiliny a o pár dní později nebodovala ani v domácím utkání s Dunajskou Stredu, na kterou nestačila v poměru 0:2. V horní nadstavbové skupině je Spartak pátý, nicméně ztrácí jenom bod na čtvrté Michalovce. Právě čtvrté místo bude stačit na účast v evropských pohárech. Nejlepším střelcem je se sedmi trefami rakouský útočník Alex Sobczyk.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu nadstavby slovenské Fortuna ligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi MFK Zemplín Michalovce a FC Spartak Trnava!