Fortuna liga Slovensko - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pohronie : Trnava - 11. srpna 2019   18:00

Pohronie
Pohronie
72' Pellegrini  • 90+2' Abrahám
2:2
(0:1)
Trnava
Trnava
43' Tavares   • 71' Oršula
Pohronie
Vantruba – Hatok (46. Zachara), Nosko, Bartoš, Tesák – Mazan (79. Župa), Sedláček, Pellegrini (C) – Hrnčár, Blahút (46. Klec), Abrahám.
Packo – Župa, Jacko, Klec, Zachara, Dzurík, Sojka.
Dohál – Vorel, Ádám
Mestský štadión, Žiar nad Hronom
Trnava
Rusov – Diogo, Mesík, Mitrea (C), Turňa – Dangubič (66. Oršula), Tesija, Halilovič, Lovat – Sobczyk (79. Kelemen), Tavares (90. van Kessel).
Bolek – Marinković, Gamboš, Oršula, Kelemen, Záhumenský, van Kessel.

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 2:7. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:19.
Po zcela jednoznačné první půli, jež nám přinesla zasloužený průběžný stav 1:0 pro Trnavu, se nám v druhém poločase urodil zcela nečekaný scénář. Poté, co Oršula přidal zdánlivě pojišťující branku hostí, se do té doby takřka nulové a navíc početně oslabené Pohronie vyhecovalo ke dvěma trefám, které znamenají dělbu bodů. Tu budou pochopitelně mnohem lépe vstřebávat dotahující domácí fotbalisté.
90+6'
90+6'
Po velmi nešetrném zákroku neunikl Lovat ani karetnímu trestu.
90+6'
Také Abrahámovo jméno se v sudího zápisničku ještě před závěrečným hvizdem zažlutí.
90+4'
Na trávníku to teď pořádně vře! Frustrovaný Lovat velmi ostře naběhl do gólmana Vantruba, kterému se okamžitě dočkalo obrany ze strany spoluhráčů!
90+2'
Pohronie právě vstřelily branku!

Domácí se dočkali pohádkového vyrovnání! Na rohový kop si naskočil PATRIK ABRAHÁM, který famózní hlavičkou značně přiblížil svůj tým vysněnému bodu! Autorem gólového centru byl David Hrnčár.
90+1'
Pohronie má k dispozici další standardní situaci. Pellegrini uvede balón do hry z blízkosti rohového praporku.
90'
Rozhodčí ještě přidá čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Rafael Tavares, přichází Gino van Kessel.
87'
Pellegrini se svou sebevědomou střelou zeď nepropálil.
86'
Spartak se teď ještě musí strachovat, po faulu na Pellegriniho budou domácí zahrávat přímý volný kop ze slušné pozice. Těžko říci, zda-li se exekutor rozhodne pro centr, či přímé ohrožení brány.
84'
Nepřehledná situace v před bránkářem Vantrubou končí rohovým kopem.
83'
Nový muž na hřišti, Kelemen, už pádil do rychlého protiútoku, když jej neobratným skluzem zastavil již jednou varovaný Nosko. Stoper domácích viděl po zbytečném zákroku od arbitra druhou žlutou kartu, která jej pochopitelně posílá do sprch se zhruba sedmiminutovým předstihem.
82'
Ke skórování měl po Lovatově centru o mnoho blíže kapitán Trnavy Mitrea, na jehož hlavičce si však smlsnul připravený gólman Vantruba.
81'
Obětí dalšího Tesákova přestupku proti pravidlům se stal Tavares, Spartak však přímý volný kop z obtížné pozice v nic kloudného nepřetavil.
80'
Daleký nákop za defenzivní linii Trnavy skončil v zámezí.
79'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Alex Sobczyk, přichází Marko Kelemen.
79'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Peter Mazan, přichází Richard Župa.
78'
Po vzájemné potyčce obdrželi žlutou kartu Tesák s Diogem.
77'
Pohronie, které se do této chvíle jen vzácně dostalo na dostřel Rusovovy brány, se pokusí svézt na vlně euforie, jež teď panuje na stadionu.
75'
První žlutou kartu Trnavy vyfasoval Marko Tesija.
72'

Hned vzapětí ale Pohronie koriguje skóre! Patrik Abráham zatáhl balón po levé straně, načež se technickou střelou ze vzdálenosti nějakých dvaceti metrů zaskvěl kapitán domácíh LUKÁŠ PELLEGRINI!
71'
Trnava právě vstřelila branku!

Tak nakonec přeci Spartak navyšuje své vedení! Gólová situace se zrodila po sraženém rohovém kopu, jenž si na hranici vápna Pohronie našel FILIPA ORŠULU, který brilantní dělovkou z voleje přidává druhou branku na konto Trnavy!
69'
Kombinační sekvenci Spartaku završil před chvílí střídající Oršula, který ránou na bližší tyč z pravé strany šestnáctky protáhl vyrážejícího Vantrubu!
69'
Trnavě se nyní nastěhovala na útočnou polovinu a tlačí na obranu Pohronie.
68'
Hrnčárův ztlumený centr odkopnut do bezpečí.
66'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Filip Dangubič, přichází Filip Oršula.
65'
Ani na druhý pokus ohrožení brány Pohronie nepřišlo.
65'
Vantruba balón vyboxoval jen k Tesijovi, po jehož tečované ráně si trnavští fotbalisté standardku budou moci zopakovat.
64'
Lovat si vezme na starost další roh svého celku.
63'
Zbylí aktéři utkání rovnou dostali prostor k rychlému občerstvení u laviček náhradníků.
62'
Hlavní rozhodčí raději přerušil hru po nebezpečném střetu Sedláčka se Sobczykem.
61'
Po dalekonosném přímáku jeden z domácích fotbalistů hlavou vracel balón do nebezpečného prostoru, kde však na balón číhali jen bránící.
60'
Kontr Pohronie pak byl na půlící čáře zastaven taktickým faulem.
59'
Dangubič nepřesnou přihrávkou zhatil akci vlastního celku.
58'
Vantruba opět v akci, tentokráte musel boxerským způsobem zneškodnit centr z pravé strany.
57'
Rukavice domácího gólmana se teď znovu setkaly s balónem, když se Spartak ubránil jen odkopem na soupeřovo území.
57'
Situace skončila s míčem ve Vantrubově náručí.
56'
Sudí Dohál ještě před rozehrávkou přímého volného kopu Spartaku musí klidnit vášně nabíhajících fotbalistů a jejich obránců.
55'
Na opačné straně předvedli domácí neúspěšný centr do šestnáctky Trnavy.
54'
Halilovič uspěchanou ránou vrásky na Vantrubově čele nepřidělal.
52'
Ani Hrnčár se svou obrannou hlavičkou nezaváhal.
51'
Abráham se pokoušel uvolnit na levém křídle, záměr mu však rázně zatrhl jeden z duchapřítomných obránců.
50'
Spartak už pomaličku navazuje na první poločas, kdy většinu času třímal balón u svých kopaček.
48'
Lovatův přímý volný kop brankář Vantruba trochu nešikovně vyrazil přímo před sebe a měl štěstí, že dorážející Mitrea byl v ofsajdu!
47'
Překvapivě však ze začátku větší útočnou aktivitu prokazují domácí, kteří se ještě jistě něco pokusí udělat s nepříznivým výsledkem.
46'
Hosté ze středového kruhu znovu rozjeli zápas čtvrtého kola slovenské Fortuna ligy.
46'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Patrik Blahút, přichází Michal Klec.
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Ján Hatok, přichází Mateusz Zachara.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Po naprostou většinu úvodní pětačtyřicetiminutovky střenutí Pohronie se Spartakem Trnava vládli hrací ploše hostující fotbalisté. Ti si také vypracovali řadu brankových příležitostí, z nichž však proměnil až tu ze čtyřicáté třetí minuty mladičký Brazilec Rafael Tavares.
45+1'
45+1'
Po nepovedeném rohu to vypadá, že hosté již dohrají poločas s míčem na vlastních kopačkách.
45'
Na závěr prvního dějství nastavili rozhodčí jednu minutku.
45'
Spartak dostane k dispozici rohový kop.
43'

Početný kotel hostujících fandů vypukl v gólovou radost! Po na pravní pohled nenápadné akci si našel osamocený míč na hranici vápna Brazilec RAFAEL TAVARES, jenž nekompromisní ránou přesně k tyči otevřel skóre zápasu! Asistenci zapíše Marko Tesija.
42'
Abrahám se na hranici malého vápna dokázal odpoutat od svých strážců k zakončení, po stříleném centru jednoho z kolegů ale nepochopitelně minul bránu!
41'
Načechraný balón z dalekého přímého volného kopu Pohronie mohl svými slibnými parametry oslovit jednoho z útočících hráčů, Rusov však nakonec měl s netčeným míčem jednoduchou práci.
40'
Tentokráte v ofsajdu nachytáni plajeři Spartaku.
39'
Sudí Mitreovi na teatrální pád v šestnáctce Pohronie neskočil.
38'
Lovat vybojoval pro svůj tým ve třicáté osmé minutě rohový kop.
37'
Ján Nosko viděl žlutou kartu za ostrý skluz u postranní čáry.
36'
Čím více se blížíme poločasovému hvizdu, tím jednostrannější herní projev na trávníku sledujeme. Trnava zatím utkání dominuje.
34'
Znovu se jednalo o Dioga, který se snažil posadit merunu na hlavu jednoho z útočníků, fanoušci na Mestském štadióně v Žiaru nad Hronom ale mohli zůstat klidní.
33'
Po slušně kopnutém přímáku se jeden z hostů prodral k hlavičkovému zakončení, o přesný pokus se však zdaleka nejednalo.
33'
Vyhecovaný Tesák si vyšlápl na Dioga a po nedovoleném zákroku v blízkosti půlící čáry může být rád, že se vyhnul karetnímu trestu.
32'
Další Tavaresův pas před domácí bránu odvrácen připravenou obrannou řadou.
30'
Povyk, jenž vzbudila přesná Tesijova přihrávka na zabíhajícího Dangubiče, přerušil zdvižený praporek pomezního, který zpozoroval ofsajd.
29'
Dangubič si navedl balón před pokutové území soupeře a nijak se neostýchal vyslat dělovou ránu na Vantrubu, který ovšem vyráží na rohový kop!
28'
Pohronie sice získalo míč, kontr však byl pohotově zastaven.
27'
Dobré napadání domácích fotbalistů teď nepouští kombinující Trnavu za půlící čáru.
25'
Obě jedenáctky si nyní mohou dopřát rychlou přestávku na osvěžení.
23'
Diogův přesný pas napříč šestnáctkou pro Sobczyka si rozhodně žádal lepší zakončení, než jaké předvedl rakouský fotbalista! Ten střelou mimo zavrhl jasnou gólovou příležitost!
22'
Ani následný roh nesnesl Pohronie ovoce.
21'
Hosté ustáli několik nepříjemných balónů do vlastní šestnáctky.
20'
Šikovný Lovat si háčkoval cestu z levé strany hřiště, dvojici obránců se však podařilo jeho snažení neutralizovat.
18'
Domácí se natlačili na útočnou polovinu, faul při důrazném represinku však celou akci přerušil.
17'
Po nacvičeném signálu v podání úřadujícího mistra slovenského poháru bude odkopávat Pohronie od vlastní brány.
16'
Na útočný výlet se teď vydal Portugalec Diogo a ostrým centrem málem nadělal protivníkům potíže, nakonec z toho však bude „pouze“ roh pro Trnavu.
15'
Lovat byl i s kopačákem vytlačen mimo vymezené území.
13'
Právě Tavares se teď sám otočil před pokutovým územím soupeře a pokusil se ohrozit Vantrubovu svatyni, Zakončení devatenáctiletého mladíka se však podařilo bekům Pohronie zblokovat.
12'
Dangubič si po kvalitní Tavaresově práci navedl balón na hranici šestnáctky, odkud ale vyslal nezdařenou střelu mimo oblast tří tyčí.
12'
Domácí se ocitli v postavení mimo hru.
11'
Trnava se evidentně dostává do provozní teploty a začíná zvyšovat svou ofenzivní aktivitu.
10'
Mazan s míčem u nohou příliš dlouhou otálel a na středu pole byl o hrací předmět čistě připraven.
9'
Nakonec byl roh přerušen hvizdem sudího, jeden z útočících fauloval.
8'
Pellegrini si vezme na starost rohový kop svého celku.
7'
Dangubič dobrou přihrávkou otevřel na levém křídle prostor pro spoluhráče Lovata, brazilská útočná hrozba však ze slibné pozice pálí mimo!
6'
Po prvních několika rozháraných minutkách se na míči usadili hostující hráči.
5'
Průnikový pas z Tesijovy kopačky se ukázal jako přetažený, když ho mohl pohodlně sesbírat brankář domácích.
4'
Mesík pohlídal daleký nákop Pohronie a nechal jej dojít až na odkop pro svého brankáře.
4'
Abrahám byl čistě připraven o míč, Spartak navíc bude po útočníkově teči sám vhazovat.
3'
Standardní situaci z blízkosti rohového praporku pro domácí mančaft skončila v Rusovových rukavicích.
2'
Mužstva se zatím oťukávají a neodvažují se k výraznějším útočným výpadům.
1'
Spartak dostal k dispozici přímý volný kop z blízkosti půlící čáry, nepovedený centr ovšem doplachtil až k brankáři Vantrubovi.
1'
Pohronie se také okamžitě vydalo do útoku, Trnavští však nepříliš nebezpečnou akci rychle zpacifikovali.
1'
Úvodní výkop provedli domácí fotbalisté.
1'
Obě jedenáctky už jsou nastoupeny na trávníku, boj zanedlouho vypukne.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Vantruba – Hatok, Nosko, Bartoš, Tesák – Mazan, Sedláček, Pellegrini (C) – Hrnčár, Blahút, Abrahám.
Náhradníci: Packo – Župa, Jacko, Klec, Zachara, Dzurík, Sojka.

FC Spartak Trnava: Rusov – Diogo, Mesík, Mitrea (C), Turňa – Dangubič, Tesija, Halilovič, Lovat – Sobczyk, Tavares.
Náhradníci: Bolek – Marinković, Gamboš, Oršula, Kelemen, Záhumenský, van Kessel.

Rozhodčí: Dohál – Vorel, Ádám.
Vzájemný zápas:

Poslední utkání dvou mužstev se datuje do ledna 2016, kdy v přátelském duelu slavil vítězství 4:0 Spartak Trnava
FC Spartak Trnava:

Spartak Trnava, jehož nejzářnějším momentem uplynulé sezóny byl triumf v domácím poháru, si oproti svému příštímu soupeři mohl zpestřit začátek ročníku hned několika zajímavými duely. Česko-slovenský superpohár sice Spartaku po prohře 0:3 s pražskou Slavií unikl, následně se však celku z Trnavy povedlo proniknout přes bosenský Radnik Bijeljina do druhého předkola Evropské ligy. Jeho tažení pak ukončil hned v dalším dvojzápase Plovdiv, který zatrhl trnavským fotbalistům atraktivní střet se Štrasburkem hrajícím Ligue 1 ve třetím předkole. I přestože museli bojovat na více frontách se jim na slovenské půdě podařilo získat alespoň šest bodů z prvních tří kol. Úvodnímu vítězství doma 2:0 na Sereďí následovala prohra 2:4 na Žilině. Naposledy Spartak doma udolal poměrem 2:0 Nitru.
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa:

S mistrem a zároveň jediným postupujícím z druhé ligy se los rozhodně nemazlil. Žiar nad Hronom musel hned v úvodních dvou ligových zápasech čelit dvěma nejkvalitnějším slovenským celkům, Slovanu Bratislava a Dunajské Stredě. Zatímco domácí mač s úřadujícím šampiónem Fortuna ligy ještě skončil slušným výsledkem 1:3 pro hosty, venkovní prohra 1:5 s druze jmenovaným týmem zní mnohem hůře. Naději na lepší zítřky dalo Pohronie slibné vítězství 1:0 na půdě Ružomberoku.
Hezký den všem fotbalovým příznivcům! Dnes se v rámci čtvrtého kola slovenské Fortuna ligy společně podíváme na střetnutí FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa a FC Spartaku Trnava.