Fortuna liga Slovensko - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Žilina - 28. června 2020   18:00

Ružomberok
Ružomberok
45' Gerec  • 64' Almási
2:1
(1:0)
Žilina
Žilina
72' Bichakhchyan
Ružomberok
Macík – Mrva, Maslo (C), Twardzik – Kojnok (57. Ďungel), Filinský, Brenkus (62. Takáč), Múdry, Madleňák – Almási, Gerec (78. Regáli).
Krajčirík – Mojžiš, Kmeť, Takáč, Regáli, Holub, Ďungel.
Žilina
Petráš – Minárik, Kopas (46. Ďuriš), Kiwior – Vallo, Gono, Myslovič (59. Iľko), Sluka – Bernát, Paur (C) (66. Kurminowski), Bichakhchyan.
Belko – Kaprálik, Iľko, Fazlagić, Ďuriš, Rusnák, Kurminowski.

Skončilo nám utkání třetího kola nadstavbové části Fortuna ligy mezi Ružomberokem a Žilinou. Tři body berou domácí, kteří Žilinu zdolali poměrem 2:1. Díky této výhře tak poskočili na čtvrté místo v ligové tabulce před Michalovce a Trnavu. Žilina zůstává druhá, ale v posledních dvou kolech bude mít co dělat, aby tuto pozici před Dunajskou Stredou udržela.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:17.
90+3'
90+3'
Filinský dokázal svou hlavou odvrátit nepříjemný centr, který opět mířil ze strany. Hostům už moc času nezbývá.
90+2'
Žilina měla k dispozici přímý kop, ovšem po jeho zahrání se k míči dostali domácí.
90+1'
V dnešním zápase se budou nastavovat 3 minuty.
90'
Po rohovém kopu, který hosté rozehráli na krátko, se k centru dostal Bichakhchyan. Žilinské křídlo ale naservírovalo míč přímo do náruče Macíka.
88'
Hosté se pokusili o zajímavé vysunutí za obranu. Také tentokrát ale fotbalisté v oranžových dresech zapracovali na jedničku.
87'
Závěrečný tlak hostů už je na světě. Žilina poslala do šestnáctky další zajímavý centr, ovšem obrana Ružomberoka si zatím počíná skvěle.
86'
Vallův nebezpečný centr mířil před bránu. K zakončení se ale nikdo nedostal, neboť hned dva hráči míč minuli.
84'
Ofenzivní snahu hostujícího celku zastavuje domácí kapitán Maslo.
83'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Zase to zkoušeli také hosté. Macík ale dalekonosný pokus kryl v rukavicích.
82'
Čerstvý Regáli se dostal k rychlému protiútoku. Jeho pokus ale fantastickým způsobem zlikvidoval žilinský brankář Petráš.
81'
Gonova pobídka směrem do pokutového území nebyla přesná. Pro míč si došel domácí brankář Macík.
80'
Na druhé straně to centrem zkoušeli také hosté. Balón, který mířil do vápna, odvrátil Twardzik.
79'
Takáč se snažil uvolnit ve vápně hostů, ovšem ti jej skvěle zastavili. Centr Ružomberoku ale rozhodně nebyl špatný.
78'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Štefan Gerec, přichází Martin Regáli.
76'
Ružomberoku se v tuto chvíli povedlo hru uklidnit. Domácí vybojovali faul u středového kruhu.
74'
Žlutou kartu dostává Vahan Bichakhchyan (MŠK Žilina).
72'
Žilina právě vstřelila branku!
Už je to opět jen o gól. Žilina získala míč na polovině hřiště a poté se po pravé straně hnala směrem dopředu. Po zablokovaném centru pálil z druhé vlny VAHAN BICHAKHCHYAN, kterému se sice první rána nepovedla, ale ta následující už zaplavala přesně k tyči. 2:1.
71'
Posléze se Žilina ujme rozehrávky rohového kopu.
70'
Hosté se dostali k míči a nyní pobývají okolo pokutového území domácích. Zatím ale příliš nebezpeční nejsou.
68'
Almási jen o pár kroků nedostihl přihrávku svého spoluhráče, jinak by se řítil do další zajímavé příležitosti.
68'
Žilina taktéž zamířila dopředu, ale střela ze strany přesná nebyla.
66'
V Ružomberoku mohlo být ještě veseleji. Twardzikova střela byla vykopnuta z brankové čáry do bezpečí.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Dawid Kurminowski.
65'
Žlutou kartu dostává Ladislav Almási (MFK Ružomberok).
64'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Ružomberok vede už o dva góly. Krásnou pobídku ke sprintu dostal LADISLAV ALMÁSI, který se najednou zjevil úplně sám před Petrášem. Chytrým lobem jej přehodil a zvýšil vedení svého celku. 2:0.
62'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Adam Brenkus, přichází Dalibor Takáč.
61'
Almási v šestnáctce hledal své spoluhráče, ale hosté si bez větších problémů poradili.
61'
Centr z nohy Bichakhchyana odvrátil Madleňák. Stejný hráč se dostal k míči také o pár chvil později, ale bránu domácího týmu minul.
59'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Myslovič, přichází Patrik Iľko.
58'
Gerec dostal povedenou kolmici přímo ke kopačce, ovšem skvělou defenzivní práci odvedli bránící hráči Žiliny, kteří střelce úvodního gólu k zakončení nepustili.
57'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Lukáš Kojnok, přichází Peter Ďungel.
56'
Ďuriš pokračoval ve své aktivitě. Tentokrát ale okolo bránících hráčů nepřešel.
55'
Ďuriš mohl domácí celek potrestat za předchozí nevyužité šance. Křížnou střelou ale těsně minul domácí svatyni, kterou stráží Macík.
54'
O chvíli později to z velké dálky zkusil i Múdry. Jeho střele ale chyběla razance i přesnost.
53'
Těsně před Almásim míč přizvednul jeden z hostujících hráčů. Celé situaci předcházel zajímavý centr ze strany.
51'
Ružomberok mohl zvýšit své jednogólové vedení! Gerec vybídl Madleňáka, jehož střelu zlikvidoval Petráš. Vzápětí se do šance dostal také Brenkus, ovšem jeho rána zamířila nad břevno.
50'
Twardzikova hlavička mířila nad břevno. Vykopávat bude Petráš.
50'
Domácí ale zůstávají aktivní. Tentokrát získali rohový kop.
48'
Brenkus centrem ze standardní situace hledal Madleňáka. Jednalo se však o velice důrazný centr.
48'
Za malý okamžik rozehraje Ružomberok přímý kop z poměrně značné vzdálenosti. Domácí se pokusí ohrozit Petrášovu svatyni.
46'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Adam Kopas, přichází Dávid Ďuriš.
46'
První poločas je u konce. Přestože Žilina v úvodní části měla hru pod kontrolou, tak na konci poločasu už úřadovali domácí. Vytvořili si několik zajímavých šancí a nakonec zaslouženě vsítili úvodní branku. Trefil se Štefan Gerec. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45+1'
Vzápětí se hosté snažili odpovědět, ovšem střela šla mimo.
45'
Těsně před poločasem jde Ružomberok do vedení po krásné akci ŠTEFANA GERECE. Útočník domácích si seběhl do vápna svého soupeře, rychlými manévry obelstil obránce a poté parádní střelou pod břevno poslal domácí do vedení. 1:0.
43'
Nepovedená střela domácích ze střední vzdálenosti skončila mimo. Petráš bude za okamžik vykopávat.
42'
Jakub Paur si o minutu později připsal další nedovolený zákrok. Útočník Žiliny si musí dávat pozor, aby se během chvíle nevykartoval.
41'
Žlutou kartu dostává Jakub Paur (MŠK Žilina).
39'
Samuel Petráš musel likvidovat dalekonosnou ránu Gerece. Pokus domácího hráče vyrazil před sebe. Dorážka nepřišla.
37'
Ružomberok je momentálně aktivnější. Sice obléhá pokutové území hostů, ovšem Petráš si zatím žádný vážnější zákrok připsat nemusel.
35'
Gerec se krásně zbavil obránce a následně vybídl Masla v gólové pozici. Žilinu zachránil Minárik, který v obrovské příležitosti střelu zablokoval.
34'
Na polovině hřiště došlo k faulu v podání Minárika. Ružomberok mezitím už rozehrál na krátko a nyní kombinuje po levé straně.
34'
Gonova střela z uctivé vzdálenosti zamířila do prvního bránícího hráče. Ani tentokrát nemusel Matúš Macík zasahovat.
33'
Za námi je třiatřicet minut a na první vážnější příležitost stále čekáme. Sledujeme zatím velice opatrný duel.
31'
Ružomberok zůstává před bránou soupeře. Nyní ale bude vhazovat aut.
31'
Madleňákův centr do malého vápna jemně tečoval Minárik. Stoper hostů měl štěstí, že si balón nesrazil do vlastní sítě.
30'
Mrva velmi dobře přečetl průnikovou přihrávku hostů, která mířila do strany.
29'
Z rohového kopu domácí nic kloudného nevymysleli. Míč skončil v rukavicích Petráše, který rychle rozehrál.
27'
Vallo musel odvracet velice nebezpečný centr domácích z pravé strany. Přihrávka proletěla malým vápnem bez úspěchu.
22'
Žilinská akce středem hřiště taktéž nebyla provedena úplně nejlépe. Bernátovi scházela lepší finální fáze při přihrávce do strany.
19'
Úvodních dvacet minut moc fotbalového vzruchu nenabídlo. Hosté jsou lepší a drží míč na svých kopačkách, ovšem obrana Ružomberoku dnes pracuje velice dobře.
16'
Akce hostů po pravé straně nebyla dotažena do úspěšného konce. Bernát hledal Paura, ale těsně před ním míč odvrátil Maslo.
13'
Hosté při rohu předvedli nacvičený signál. Následný přízemní centr ale odvrátil Kojnok.
12'
Žilinská aktivita po levé straně byla úspěšná. Vybojovala pro fotbalisty ve žlutých dresech první rohový kop zápasu.
10'
Gerec si zhruba na polovině hřiště vybojoval faul. Míč tak opět připadne k nohám domácích fotbalistů.
8'
Žilinský kapitán Paur se ocitl v ofsajdu. Vůbec poprvé v utkání je hra přerušena právě kvůli ofsajovému postavení.
7'
Následný útok Ružomberoku skončil útočným faulem. K míči se tak opět dostává Žilina. Úvodní minuty zatím nenabídly nikterak strhující tempo hry.
5'
Tvrdý zákrok na polovině hřiště nebyl potrestán. S balónem na noze tak postupuje vpřed Sluka.
3'
Hosté v úvodu střetnutí drží míč častěji na kopačkách. Domácí celek však Žilinu do žádné lepší pozice zatím nepustil.
1'
Žilina hned v úvodní minutě poslala do šestnáctky Ružomberoka nebezpečný centr. Domácí jej ale rychle odvrátili.
1'
Ještě před začátkem zápasu oba celky uctí minutou ticha památku Mariána Čišovského.

MFK Ružomberok: Macík – Mrva, Maslo (C), Twardzik – Kojnok, Filinský, Brenkus, Múdry, Madleňák – Almási, Gerec.
Náhradníci: Krajčirík – Mojžiš, Kmeť, Takáč, Regáli, Holub, Ďungel.

MŠK Žilina: Petráš – Minárik, Kopas, Kiwior – Vallo, Gono, Myslovič, Sluka – Bernát, Paur (C), Bichakhchyan.
Náhradníci: Belko – Kaprálik, Iľko, Fazlagić, Ďuriš, Rusnák, Kurminowski..
O titulu je od minulého víkendu jasno. Slovan Bratislava se dočkal svého šestadvacátého prvenství. V zápase 2. kola skupiny o titul totiž zvítězil na půdě Žiliny 3:2 a tři kola před koncem drží už nedostižný třináctibodový náskok.

Ružomberok postoupil do této skupiny ze šesté pozice. V dosavadních 24 duelech získal 29 bodů a teoreticky může skončit i na čtvrté příčce. O bod před Ružomberokem je totiž Trnava, před kterou taktéž o bod pobývají Michalovce. Ružomberok v úvodním kole skupiny o titul prohrál na hřišti Slovanu Bratislava brankou z úplného závěru střetnutí. V minulém kole remizoval se Zemplínem Michalovce 1:1. Nejlepším střelcem týmu je Filip Twardzik se šesti góly.

Žilina je druhá. Ve 24 zápasech získala 48 bodů a vicemistrovskou pozici drží o čtyři body před Dunajskou Stredou. Žlutozelení v úvodním kole nadstavbové části přehráli Trnavu poměrem 2:1. V minulém kole, v již zmiňovaném duelu, padli se Slovanem Bratislava 2:3, tedy s týmem, který už jistě skončí na první pozici. Nejlepším střelcem MŠK Žiliny je v tomto ročníku Ján Bernát, jenž nastřílel 8 branek. Žilina sezonu dohrává se značně omlazeným kádrem.
Přeji příjemný nedělní podvečer při sledování textového přenosu ze slovenské Fortuna ligy. V rámci 3. kola nadstavbové části o titul se fotbalistům MFK Ružomberok postaví do cesty MŠK Žilina. Začátek utkání je naplánován na 18:00. Příjemnou zábavu!