Fortuna liga Slovensko - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Žilina - 27. října 2019   18:00

Trnava
Trnava
0:1
(0:1)
Žilina
Žilina
44' Demiri
Trnava
Rusov – Turňa, Mesík (81. Jakúbek), Mitrea, Záhumenský (55. Grendel) – Diogo, Halilovič, Tesija, Dangubič (65. Ku. Yilmaz), Tavares – Sobczyk.
Bolek – Menich, Gamboš, Grendel, Jakúbek, Ku. Yilmaz, Oršula.
Ziemba P. (SVK)
Štadión Antona Malatinského, Trnava (SVK)
4471 diváků
Žilina
Holec – Tomič, Kaša, Králik, Demiri – Káčer, Pečovský, Paur (66. Kurminowski) – Ďuriš (70. Kiwior), Balaj (77. Bernát), Jánošík.
Volešák – Kiwior, Sluka, Vallo, Bernát, Bichakhchyan, Kurminowski.

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost, krásný zbytek večera.
V příštím kole pojede Spartak na hřiště trápící se Nitry. Druhé venkovní utkání v řadě čeká Žilinu, která hraje v Trenčíně.
Žilina zůstává po třináctém kole v tabulce na druhém místě o dva body za vedoucím Slovanem Bratislava. Trnava si o jednu pozici pohoršila a klesla na páté místo za Zlaté Moravce.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 15:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:18.
Třinácté kolo nejvyšší slovenské soutěže je minulostí. Uzavřel ho šlágr mezi Trnavou a Žilinou, který přilákal do hlediště na čtyři a půl tisíce diváků. Ti viděli na stadionu Antona Malatinského jedinou branku, kterou minutu před přestávkou obstaral fantastickou ranou levačkou obránce Demiri. Trnava svůj výkon po změně stran zlepšila a tlačila se dopředu, recept však na dobře chytajícího Holce v bráně hostů nenašla.
Krátce po konečném hvizdu ještě uviděl žlutou kartu Mitrea.
90+2'
90+2'
Z velké dálky ještě zkusil vystřelit Yilmaz, branku ale minul.
90+1'
Žilina se dostala do protiútoku, na jehož konci napálil Bernát Dioga, čímž vybojoval pro své barvy roh.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví duel o dvě minuty.
88'
Tomičův riskantní odkop přinesl Trnavě roh. Po něm se do míče opřel Mitrea a branku jen těsně minul!
87'
Grendelův roh našel hlavu Yilmaze, ten ale poslal balon mimo hostující bránu.
86'
Tlak domácích roste. Spartak bude zahrávat rohový kop.
85'
Žlutou kartu dostává Dawid Kurminowski (MŠK Žilina).
84'
Demiri trefil při odkopu Dioga, je z toho roh.
82'
Závěr zápasu se rychle blíží. Stále trvá jednobrankový náskok Žiliny.
81'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Ivan Mesík, přichází Matej Jakúbek.
78'
Spartak zahrával rohový kop, Holec ale balon vyboxoval do bezpečí.
77'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Ján Bernát.
76'
Dnešní utkání sleduje 4471 diváků.
75'
Rusov zmařil včasným vyběhnutím šanci Kurminowskému a založil rovnou akci, v níž šel Yilmaz sám na Holce. Pokus o obstřel mu ale nevyšel.
74'
Na Káčerův centr si naskakoval Kiwior, míč ale zamířil mimo.
73'
Teď se ale musí domácí bránit. Po Mesíkově faulu na Kurminowského rozehrává Žilina.
72'
Spartak je v posledních minutách lepším týmem, na což reagovala hostující střídačka posílením defenzívy.
70'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dávid Ďuriš, přichází Jakub Piotr Kiwior.
70'
Žlutou kartu dostává Emir Halilovič (FC Spartak Trnava).
69'
A ještě jednou Holec! Tentokrát zneškodnil výborným zákrokem dalekonosnou dělovku Haliloviče.
68'
Žilinu teď podržel dvěma skvělými zákroky Holec! Zejména dorážka volala po gólu.
67'
Spartak vybojoval rohový kop.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Dawid Kurminowski.
65'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Filip Dangubič, přichází Kubilay Yilmaz.
65'
Tentokrát se do míče zpoza šestnáctky opřel Tešija, balon ale zamířil nad břevno.
64'
Ke střele se odhodlal Sobczyk, Holec ale pokus mladého Rakušana kryje.
63'
Tavares si naběhl za obranu, kam dostal balon, více už ale s míčem nesvedl.
62'
Střídající Grendel hasil chybu v rozehrávce faulem, čímž si vykoledoval žlutou kartu.
61'
Je před námi závěrečná půlhodina hry. Žilina zatím kontroluje děj na hřišti a nepouští Spartak do téměř žádných šancí na vyrovnání.
59'
Nepřesnost Dangubiče připravila Trnavu o šanci pokračovat v útoku. Rozehrávat bude Holec.
58'
Spartak se usadil na polovině Žiliny a zdlouhavě kombinuje. K ohrožení Holecovy svatyně se domácí zatím nedostávají.
57'
Žlutou kartu dostává Jakub Paur (MŠK Žilina).
56'
Tavares obral o balon Káčera, ke střele se ale nedostal, křižoval jej jeden z obránců Žiliny.
55'
Menší vzrušení před domácí brankou po rohovém kopu Žiliny, gól z toho ale není.
55'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Timotej Záhumenský, přichází Erik Grendel.
54'
Jánošík odcentroval z levé strany na Ďuriše, jehož hlavičku likviduje skvělým zákrokem brankář Rusov!
53'
Duel nadále kouskují časté fauly. Tím posledním se provinil Mitrea.
51'
Hosté si dávají pozor na chyby. Vedení v utkání jim dává možnost hrát na brejky. Trnava je naopak směrem dopředu bezradná.
49'
Tentokrát fauloval na druhé straně Jánošík Dioga. Oba si ještě cosi vyříkávají.
48'
Sobczyk fauloval Demiriho a za svůj zákrok se sportovně omluvil. Hra pokračuje.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Šlágr 13. kola slovenské ligy mezi Trnavou a Žilinou zatím nabízí průměrnou fotbalovou podívanou. Blíže ke třem bodům mají každopádně hosté, kteří šli do vedení gólem "do šatny". Ten vsítil nádhernou střelou levačkou obránce Demiri.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí Ziemba nastaví úvodní dějství o jednu minutu.
44'
Žilina právě vstřelila branku!
Hosté jdou po krásné trefě do vedení. BESIR DEMIRI se z pozice levého obránce opřel levačkou do míče a krásnou ranou z dvaceti metrů poslal balon do vzdálenější šibenice. Rusov byl bez šance.
43'
Přímý kop Žiliny rozehrál Káčer. Hned dva hostující hráči se octli v ofsajdovém postavení, a tak neměla hlavička nad bránu žádný význam.
42'
Rozhodčí ústně domlouvá Tavaresovi, který nedovoleně atakoval Tomiče. V tomto případě se vše obejde bez karetního trestu.
41'
Trnava se ubránila několika odkopy balonu a může jít dopředu.
40'
Balaj odvrátil míč na další roh. Ten rozehrál Tešija, po jeho centru si ale Sobczyk vypomohl faulem.
39'
Spartak bude zahrávat rohový kop.
38'
Na žilinskou stranu míří v krátkém sledu druhé karetní napomenutí. Konkrétně jej vyfasoval Kaša, jenž fauloval Sobczyka.
36'
Ďuriš fauloval Mesíka a je z toho první žlutá karta tohoto střetnutí.
34'
Po sérii krátkých přihrávek zkusil střelu Káčer, Rusov byl ale na svém místě.
33'
Tentokrát faul na druhé straně, jeho adresátem byl Káčer. Přímý kop pro Žilinu.
32'
Paur atakoval nedovoleně Dangubiče. Balon pro Trnavu.
31'
Je za námi úvodní půlhodina střetnutí. Hra Trnavy se oproti začátku trochu zlepšila. Oba týmy si každopádně dávají velký pozor na chyby v obraně.
30'
Ke střele z hranice šestnáctky se odhodlal Káčer, jeho pokus byl ale zblokovaný.
29'
Po Tavaresově přihrávce centroval nepřesně Záhumenský, Holec si míč v pohodě stáhl do rukavic.
28'
Jánošík potáhl míč po levé straně. Po nepřesné střele má Spartak vhazování.
27'
Halilovič si vypomohl faulem, který pramenil ze špatné přihrávky Tavarese.
25'
Oba týmy trápí velké množství nepřesností. Diváci se v těchto chvílích fotbalem příliš nebaví.
23'
Po špatné rozehrávce hostujících stoperů mohl útočit Spartak, po Tešijově nákopu na Sobczyka si ale bere míč Holec.
22'
Pokračuje se ve hře. Po soubojích okolo středového kruhu má míč Žilina.
21'
Hra je na chvíli přerušena. Po předešlém střetu s Mesíkem je ošetřovaný Paur.
20'
Trnava nyní drží delší dobu míč na polovině soupeře. Po slabé střele Dangubiče přišel faul Mesíka, kterému domlouvá rozhodčí.
19'
Na konci akce se ke střele zpoza šestnáctky dostal Záhumenský, Holec ale jeho pokus v pohodě chytá.
18'
Po faulu na Dioga má Spartak k dispozici standardní situaci.
17'
Po Paurově přihrávce se ke střele dostal Jánošík. Ta byla hned dvakrát tečovaná, a tak měl Rusov s jejím zkrocením velké problémy.
16'
Menší tlak Spartaku končí signalizovaným ofsajdem. Žilina následně zkoušela nakopávaný míč za obranu, domácí defenzíva si s ním ale poradila.
15'
Po souboji s Ďurišem skončil na zemi Halilovič.
14'
Tentokrát už si Kaša v souboji s Tavaresem vypomohl faulem, dobře zformovaná obrana hostů ale rychle získala míč zpátky.
13'
Kaša důrazně odstavil od míče Tavarese a ihned rozehrál.
12'
Pečovský ztratil míč na středu hřiště a následně musel faulovat Dangubiče.
10'
Po deseti minutách můžeme konstatovat, že lepším týmem je zatím Žilina. Trnava má rozhodně co zlepšovat.
9'
Diogo uvedl do hry autové vhazování, Trnava se ale ze své poloviny nedostala. Aktuálně již hraje s míčem opět Žilina.
8'
Zpoza velkého vápna vystřelil Halilovič, míč končí u Holece.
7'
První velká možnost utkání! Ďuriš si udělal kličku a vypálil, Rusov míč vyrazil. K dorážce se v pádu dostal Balaj, mířil ale mimo bránu.
5'
Holec zahnal Tomiče nepřesnou přihrávkou až k autové čáře. Míč pro Spartak.
4'
Žilina je v úvodu aktivnějším týmem. Trnava, která dnes nastoupila v nových dresech, se musí bránit. Dobrým obranným zákrokem se nyní prezentoval Záhumenský.
3'
Trnava se ubránila a mohla vyrazit dopředu. Útok mohl do závěrečné fáze dotáhnout Tavares, míč ale přes Dangubiče za obranu nedostal.
2'
Halilovič poslal před vlastní šestnáctkou nedovoleně k zemi Jánošíka.
1'
První útok obstarala Žilina, Turňa ale odkopl míč do středu pole.
1'

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Mesík, Mitrea, Záhumenský – Diogo, Halilovič, Tesija, Dangubič, Tavares – Sobczyk.

MŠK Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Demiri – Káčer, Pečovský, Paur – Ďuriš, Balaj, Jánošík.

Rozhodčí: Ziemba P. (SVK).
Vzájemným zápasům dominuje Žilina, která s Trnavou naposledy prohrála 24. dubna 2016. Od té doby se v lize uskutečnilo dalších deset střetnutí, v nichž osmkrát zvítězila Žilina a dvakrát se body dělily.
Žilina nahání v tabulce vedoucí Slovan, před třináctým kolem na něj má ztrátu dvou bodů. Na zisku dosavadních 27 bodů se nejvíce podepsalo osm výher, k nimž přidali Žilinští ještě tři remízy. Přemožitele letos našli v jediném případě, a to v podobě Dunajské Stredy, kde před necelým měsícem padli 0:1. Naposledy Žilina ztratila na domácím hřišti, když jen remizovala 1:1 s Michalovcemi. Nejlepším střelcem týmu je teprve osmnáctiletý záložník Ján Bernát. I on se letos trefil už šestkrát a navíc zaznamenal i dvě gólové asistence.
Trnavě patří v tabulce po dvanácti odehraných utkáních čtvrtá pozice. Spartak letos získal stejný počet výher a porážek – pět. K tomu přidal i dvě remízy. V posledních kolech se Trnavě nedaří, když prohrála dvakrát za sebou, z toho pokaždé o jedinou branku. Naposledy se tak stalo na hřišti Seredi (1:2). Nejlepším střelcem Trnavy je rumunský bek Bogdan Mitrea, jenž se v aktuálním ligovém ročníku trefil již šestkrát.
Dobrý den. 13. kolo nejvyšší slovenské fotbalové soutěže uzavře šlágr mezi týmy FC Spartak Trnava a MŠK Žilina.