Fortuna liga Slovensko - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Z. Moravce - Vráble - 16. února 2020   14:00

Žilina
Žilina
27' Jánošík  • 60' Jánošík  • 87' Kurminowski
3:0
(1:0)
Z. Moravce - Vráble
Žilina
Holec – Kaša, Králik, Kiwior – Anang, Káčer (C), Fazlagić, Paur (64. Bernát), Demiri – Balaj (70. Kurminowski), Jánošík (78. Ďuriš).
Volešák – Bernát, Kurminowski, Vallo, Ďuriš, Minárik, Sluka.
Smolák
Pod Dubňom, Žilina
2 155 diváků
Pindroch – Brašeň, Pintér, Asanović, Chren – Hrnčár (66. Švec), Tóth (46. Richtárech), Sloboda, Kovaľ – Ďubek (C) (78. Grozdanovski), Mészáros.
Chovan – Švec, Richtárech, Grozdanovski, Orávik, Haspra.

Žilinu čeká nyní za týden venku poslední Pohronie, Zlaté Moravce se představí doma a jejich soupeřem bude Sereď.

Díky za pozornost, hezký zbytek dne.
Rozhodčí potom neuznali branku střídajícího Poláka Kurminowskiho pro ofsajd. Nicméně polská akvizice se přece jen dočkala v závěru. Na konci ještě Filip Kaša vyfasoval sedmou žlutou kartu v sezoně a pokud dostane další žlutý trest, tak si pochopitelně dva zápasy nezahraje.
Na úvod jara potvrdila Žilina pozici favorita a porazila Zlaté Moravce poměrem 3:0. Přitom jsme sledovali vyrovnané střetnutí, jenže za hosty neproměnil své vyložené šance Meszáros. Domácím hráčům pomohla zejména výstavní trefa Jánošíka na 2:0, kdy zakončení směrem do vzdálenější šibenice se odrazilo od horní tyče do sítě. Tohle bude gól, který obletí (nejen) celé Slovensko.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:24.
90+2'
90+2'
Chrenův centr zleva poslali domácí z vápna.
90+1'
Zřejmě za zdržování hry dostal Kaša (Žilina) kartu.
90+1'
Sudí Smolák přidal minutu.
90'
Zápas už se jenom dohrává. Uvidíme, kolik nastaví hlavní rozhodčí.
89'
Chren z otočky v levé části vápna míjí bližší tyč a balón si tak vzal Holec.
89'
Pindroch musel hrát z jedničky před presujícím hráčem a Brašeň útočí pravou stranou.
88'
Richtárech podrazil protihráče z pravé strany a Žilina rozehrává na půli.
87'
Žilina právě vstřelila branku!
Káčer zaběhl na levou stranu za Brašeně a nahrál na hranu malého vápna DAVIDU KURMINOWSKIMU před prázdnou bránu.
86'
Zlaté Moravce se ubránily po rohu z levé strany a závaru před brankou.
85'
Pindrocha protáhla křižná střela Kaši z pravé strany, ale hostující brankář skokem uhájil svou bránu.
85'
Po souboji Ananga s Chrenem mají míč domácí fotbalisté u své šestnáctky.
84'
Série přihrávek hostů na polovině hřiště, ale domácí mužstvo se brání poměrně aktivně.
83'
Chrenův centr z levé strany chytil Holec lehce do rukavic.
83'
Žilina má průběh posledních minut pod kontrolou a měla by získat na své konto tři body.
82'
Demiri podnikl výpad po levé straně, přihrál na střed, následná souhra domácích hráčů skončila ztrátou Bernáta.
81'
Anang posunul míč Ďurišovi do vápna, ale tam byli úspěšnější bránící fotbalisté.
80'
Dnešní utkání sleduje 2 155 diváků.
78'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Tomáš Ďubek, přichází Tomče Grozdanovski.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Lukáš Jánošík, přichází Dávid Ďuriš.
78'
Kurminowski si seběhl na levou stranu po fatální chybě hostů v rozehrávce, ale zakončení na zadní tyč vyškrábl výborný Pindroch levou rukou na roh.
77'
Švec chtěl faul Demiriho na pravé straně, ale podle hlavního sudího byl hostující fotbalista zastavený čistě.
76'
Centr z levé strany přeletěl hlavu úplně volného Švece u vzdálenější tyčky.
75'
Po pasu pod sebe na Koval´a do levé poloviny šestnáctky zakončoval hostující záložník křížem nad branku soupeře.
75'
Domácí celek pouze odevzdal míč středem na kopačku brankáře Pindrocha.
74'
Žilina se už radovala potřetí, ale zbytečně! Bernát spolupracoval s Anangem na pravé straně a následný centr uklízel Kurminowski před zraky bránícího hráče do prázdné branky... Ovšem z ofsajdu...
73'
Brašeň zkazil nahrávku k pravé lajně na Švece a autové vhazování bude záležitostí pro domácího Demiriho.
73'
Zlaté Moravce měly výhodu, ale ta přinesla pouze nepřesný pas na pravou stranu, který kontroval Holec.
72'
Také pádu Koval´a na levé straně nepředcházel podle hlavního rozhodčího nedovolený zákrok a sudí ukazuje hostujícímu fotbalistovi, ať se zvedne z trávníku.
71'
Při rohu z levé strany si naběhl Pintér k přední tyči a střílel vedle branky, následně ještě chtěl totožnou standardní situaci pro hostující mužstvo.
70'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Dawid Kurminowski.
69'
Balaj odešel a Žilina za malý moment vystřídá, nyní pobíhá na hřišti deset domácích fotbalistů.
69'
Tak omluva – není to Fazlagić, ale Balaj a zdá se, že Žilina bude muset střídat. Balaj si sahá na levé koleno.
68'
Fazlagić je ošetřovaný. Tak uvidíme, jestli Žilina nebude donucena ke střídání.
67'
Demiri se rozeběhl na levé straně a nahrál pod sebe, následně Fazlagić z jedničky překopl hostující branku.
66'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Dávid Hrnčár, přichází Jakub Švec.
66'
Demiriho aut z levé strany zaváněl tím, že bude pískáno v neprospěch Žiliny.
65'
Pindroch poslal balón na levou stranu, ale po hlavičkovém souboji rozehrává domácí Kaša.
64'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Ján Bernát.
63'
Povedený centr Káčera, ale Králik umístil zakončení hlavou těsně vedle levé tyče. K ní skákal i brankář Pindroch, ale zasahovat nemusel.
63'
Káčer prošel na levé straně přes dva, nebo dokonce tři hráče a hezky to myslel přízemním pasem do velkého vápna na Balaje, který jej ovšem nepochopil.
62'
Káčer si pomohl z levé strany v rozporu s fotbalovými zákony a Brašeň se dotkl balónu rukou, nicméně v důsledku faulu domácího kapitána.
60'
Tak to byla nádhera! Klobouček! LUKÁŠ JÁNOŠÍK si navedl míč na levé straně na pravou nohu a vypálil směrem do vzdálenější šibenice, kdy se balón od horní tyče odrazil do brány.
60'
Brašeň centroval z pravé strany, ale balón zaplaval do rukavic Holce. Kolem domácího brankáře nebyl nikdo z hostujících fotbalistů.
59'
Richtárech nyní bránil Balaje na pravé straně na hranici pravidel.
58'
Ofsajd hostujícího týmu na levé straně.
58'
Ve druhé půli pokračují hosté ve velice dobrém výkonu a Žilina bude mít ještě, co dělat ,aby dnes splnila roli favorita.
57'
Žilina přenesla hru na levou stranu k Demirimu a ten dal balón Jánošíkovi, jenž prohrál jeden na jednoho před hostující šestnáctkou.
56'
Holcovi odskočil balón na středu od kopačky a úplně nechybělo, aby skončil na noze presujícího fotbalisty v černém.
55'
Koval´ utekl pravou stranu, byl faulovaný a poté získal faul na vlastní osobu i v ponechané výhodě. Vše se tentokráte obešlo bez žluté karty.
54'
Faul na Ananga na pravé straně v době, kdy přebíral balón od Balaje.
53'
Hrnčár (ZMO) poslal zprava na trávník Balaje a sudí vytáhl z kapsy žlutou kartu.
53'
Rozhodčí se dotkl balónu a ten je poté na kopačkách hráčů Žiliny v levé části hrací plochy.
52'
Odpískání držení na bránícího Kiwiora při centru zprava na kratší tyč, u míče tak stojí brankář Holec.
52'
Káčer vrátil míč křížem zleva do hostující šestnáctky, ale Zlaté Moravce se ubránily.
51'
Paur uháněl na branku po dlouhém pasu, ale Pintér mu ve skluzu vypíchl míč. Pokud by ho fauloval, tak by musel dostat přímou červenou kartu.
51'
Hrnčar se dotkl balónu z pravé strany a přerušil tak výhodu, kterou dostal protivník.
50'
Hrnčar se na pravé straně odpoutal od beka a mířil hlavou křížem na zadní tyč, kde skočil vynikající Holec!
50'
Po pádu Hrnčara u zadní tyče chtěli někteří hostující hráči pokutový kop, ale nedočkali se hvizdu hlavního rozhodčího.
49'
Koval´ byl podkopnutý na levé straně a hostující celek disponuje standardní situací.
48'
Meszáros se tlačil při centru Richtárecha z levé strany k přední tyči a postaral o rohový kop.
47'
Anang pokazil nahrávku z pravé strany z první, ale domácí jsou ještě nastěhovaní u hostujícího vápna.
46'
Koval´ se chopil balónu na ose hřiště, ale ze střední vzdálenosti minul pravou tyč.
46'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Tóth, přichází Dávid Richtárech.
46'
Do sedmadvacáté minuty jsme sledovali nudný fotbal. Jenže tou dobou skóroval Jánošík směrem do kratší šibenice, když si naběhl na nahrávku kapitána Káčera. Žilinští si poté vypracovali další vyložené šance, ale Balaj je neproměnil. Za hosty je největší hrozbou Meszáros. Ten měl loženku nejprve z otočky ve vápně a vzápětí z pravé strany šestnáctky, kdy těsně minul zadní tyč. Každopádně i tak působí Zlaté Moravce sympatickým dojmem a nehrají vůbec špatně na hřišti Žiliny. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+2'
45+2'
Jánošík narazil na pravé straně na Pintéra.
45+1'
Domácí nikam nespěchají před autovým vhazováním z levé strany.
45+1'
Nastavuje se minuta!
45'
Kaša vystoupil z pravé strany a zasáhl ve skluzu Koval´a u postranní čáry.
45'
Holec si dovolil kličku proti presujícímu hráči a následně zvolil pas na levou stranu, kde jeho spoluhráči neuspěli.
44'
Faul mimo hru na levé straně na Jánošíka překazil veškeré hostující plány na ohrožení domácí branky.
44'
Hosté postupují po pravé straně před domácí vápno.
43'
Anang centroval zprava na delší tyč, kde byl zase volný Balaj, ale hlavou netrefil balón ideálně a rozehrává tak Pindroch.
42'
Demiri a Balaj zaútočili po levé straně, Jánošík se odpoutal od bránícího Pintéra, ale ruce Pindrocha byly u balónu jako první ve velkém vápně.
41'
Jánošík poslal centr zprava na zadní tyč, kde Balaj rybičkou těsně nedosáhl na balón, jinak by Žilina zřejmě vedla 2:0.
41'
Domácí obrana zapojila do kombinace i Holce a ten rozehrál na pravou stranu, kde nakonec byl odpískaný faul hostů.
40'
Balajovi skočil pod nohy brankář, následně dorážel Jánošík z levé strany nad branku, kdy za Pindrocha byli připraveni zaskočit dva hostující fotbalisté.
39'
Tóthův (ZMO) skluz zleva proti Káčerovi trestá hlavní arbitr udělením žluté karty.
38'
Meszáros měl další velkou šanci. Kiwior si dával pozor, aby jej ve vápně zezadu nefauloval, hostující útočník potom mířil z pravé strany šestnáctky po zemi o fous vedle vzdálenější tyče.
37'
Demiri si naběhl na levou stranu do ofsajdu při pasu Paura a na míči jsou tak Zlaté Moravce.
36'
Koval´ se na levé straně pustil do dvou hráčů, upadl, ale podle mínění hlavního rozhodčího se jednalo o čistý zákrok.
35'
Hrnčar poslal centr z pravé strany na první tyč, kde domácí mužstvo nepustilo hosty k zakončení na Holce.
34'
Pintér dohrál zleva Paura u lajny a klidně mohl za tento zákrok vyfasovat žlutou kartu. Nestalo se.
33'
Káčer přihrál rychle zprava na střed, kde Balaje zradil první dotek s míčem, což byla voda na mlýn pro Asanoviće.
32'
Králik byl v pravé polovině vápna obsazený a hostující celek se tak ubránil bez pomoci gólmana Pindrocha.
31'
Domácí si situaci zkomplikovali u středového kruhu, ale následně byl k vidění nedovolený zákrok na Káčera na ose hřiště.
30'
Holec odkopl míč na pravou stranu, ale tam bylo hostující mužstvo lepší a může tak jít do protiútoku.
29'
Pintér kulhá za svou branku a jeho pokračování v tomto zápase je ohroženo. Zlaté Moravce budou hrát nyní chvíli o desíti.
28'
Pro hostující celek může být navíc ještě hůř, neboť jeden z hráčů v černém je nyní ošetřovaný ve svém vápně.
27'
Káčer poslal balón do pravé části šestnáctky, kde LUKÁŠ JÁNOŠÍK byl rychlejší než bránící Pintér a zakončil do kratší šibenice.
26'
Kaša měl proti sobě na pravém obránci Koval´a a český obránce si tak pomohl pasem pod sebe na Holce.
25'
Pintér vyhrál hlavu, posléze se neprosadili hosté po pravé straně, ale ještě vhazují zhruba z poloviny hrací plochy.
24'
Centr hostů z pravé strany nezpracoval Koval´ u delší tyče a balón je tak na kopačkách domácích fotbalistů.
23'
Tóth neprotestoval proti odpískání jeho faulu z levé strany na Paura a domácí celek tak má možnost útočit.
23'
Není to úplně strhující fotbal, sledujeme dost opatrné a vyrovnané střetnutí.
22'
Jánošík se rozeběhl na pravé straně proti otevřené obraně, ale jeden z bránících hráčů se nenechal nachytat při pokusu o jesle.
21'
Pindrochovu rozehrávku středem sklepli domácí obránci k Holcovi a na tahu je domácí mužstvo na levé straně.
20'
Na trávníku ležel Fazlagić, ale víceméně hned se zvedl a na rozdíl od brankáře Holce, tak nebylo zapotřebí ošetření.
19'
Zlaté Moravce působí zatím velmi sympaticky v rámci úvodního jarního kola a nehrají vůbec špatně.
18'
Jánošík nakopl míč křížem na levou stranu, ale tam byla tou dobou pouze dvojice Brašeň – Pindroch.
17'
Žilina se dožadovala penalty po zákroku Asanoviće na kapitána Káčera v pravé části šestnáctky. Sudí Smolák však Káčerovi domlouvá a odmítá odpískat pokutový kop.
16'
Koval´ si přehodil balón na pravou nohu a odcentroval zleva přes Ananga na přední tyč, kde souboj jeden na jednoho dopadl lépe pro domácí barvy.
15'
Sloboda přišel o balón na levé straně, ale Žilina měla pořádně problémy s rozehrávkou až Anang u lajny pomohl svým spoluhráčům.
14'
Žilina se zatím nedostala k ložence, Zlaté Moravce měly k dosažení úvodní branky zápasu blíž.
13'
Na druhé straně Žilina pokazila standardní situaci a Asanović pouze nechal dopadnout balón vedle bližší tyče, rozehraje Pindroch.
12'
Zajímavá šance, Meszáros se otočil na hranici malého vápna a pravé straně kolem beka a zakončil křížem, jenže Holec se položil na trávník a rukama zlikvidoval první vyloženou příležitost tohoto střetnutí!
11'
Tóth přetáhl centr z levé strany, ale Brašeň kombinuje ještě se spoluhráči na půli.
10'
Holec si nechal ošetřit prostor okolo pravého kotníku. Nyní už je na nohou a připravený pokračovat v utkání.
9'
Holec si pohlídal centr zleva na vzdálenější tyč, ale následně upadl na zem. Nebyl to úplně nejjednodušší centr pro domácího brankáře, protože měl situaci proti sluníčku.
8'
Domácí Anang ztratil balón na pravé straně a Chren má dost času na to, aby vyhodil míč zpět do hry.
7'
Brašeň šel na trávník po tvrdém skluzu na polovině hřiště, ale všechno se obešlo bez žluté karty.
6'
Paur si narazil u pravé lajny s Anangem, ale následně jim hosté vypíchli balón za cenu autového vhazování.
5'
Kaša zakončil zprava a střední vzdálenosti doprostřed branky, kde zasáhl brankář Pindroch rukama bez větších problémů.
4'
V ponechané výhodě putovala nepřesná nahrávka na levou stranu na kopačku Pindrocha a ten byl hned pod tlakem presujícího fotbalisty.
3'
Jánošík nabíhal na levou stranu a Pindroch běžel na hranici vápna. Veškeré vzrušení bylo však zbytečné, neboť také Jánošík byl v ofsajdu.
3'
ViOnu byl na pravé straně odmávaný ofsajd a MŠK rozehrálo nakrátko u středového kruhu.
2'
Do hostujícího vápna přiletěly v krátkém sledu dva centry, napodruhé by Paur u přední tyče zablokovaný.
1'
Domácí mužstvo nastoupilo ve svítivých dresech, hosté hrají kompletně v černém.
1'

MŠK Žilina: Holec – Kaša, Králik, Kiwior – Anang, Káčer (C), Fazlagić, Paur, Demiri – Balaj, Jánošík.
Náhradníci: Volešák – Bernát, Kurminowski, Vallo, Ďuriš, Minárik, Sluka.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Pindroch – Brašeň, Pintér, Asanović, Chren – Hrnčár, Tóth, Sloboda, Kovaľ – Ďubek (C), Mészáros.
Náhradníci: Chovan – Švec, Richtárech, Grozdanovski, Orávik, Haspra..
Zatímco na hostující soupisce bychom hledali českou stopu marně, tak v Žilině působí obránce Filip Kaša. Ten vyrůstal v barvách ostravského Baníku až po sezoně 2015/16 přestoupil do Žiliny. V letošní sezoně nastoupil do sedmnácti ligových zápasů a vynechal tím pádem jediný, když nemohl hrát kvůli trestu za žluté karty.
Hostující kádr zůstal během zimní přestávky pohromadě. To domácí přivedli Poláka Dawida Kurminovskiho, jenž přišel z Lechu Poznaň.
FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble je mužstvo, které se bude v jarní fázi letošní sezony prát o postup mezi šest nejlepších do skupiny o titul. Aktuálně jsou hostující fotbalisté na sedmé pozici, když ze svých osmnácti odehraných duelů vytěžili na své konto celkem třiadvacet bodů. Mají pasivní skóre. V závěru podzimu hned třikrát po sobě remizovali a společně se čtvrtým Ružomberokem nemá nikdo z účastníků nejvyšší slovenské fotbalové soutěže více remíz – tj. osm. Zlaté Moravce v posledních dvou podzimních zápasech nevstřelily branku, tak uvidíme, jestli se jim to dnes povede.
Sázkové kanceláře pasují fotbalisty Žiliny do pozice výrazných favoritů v rámci dnešního zápasu. Domácí mužstvo se v tabulce nejvyšší slovenské soutěže nachází na druhé pozici a lepší už je pouze o deset bodů bratislavský Slovan. Nejlepším střelcem domácího mužstva v podzimní části byl Slovák Jan Bernat, jenž se prosadil celkem v sedmi případech. Každopádně závěr podzimu nebyl z pohledu Žiliny úplně povedený. Z posledních pěti zápasů zapsali hráči Žiliny hned čtyři ztráty, přičemž dvakrát se urodila bezbranková remíza. Chuť si alespoň spravili výhrou 2:1, když jejich soupeřem byla Senica. Žilina tehdy musela tohle klání otáčet až Káčer vstřelil v 89. minutě vítěznou trefu.
Vzájemné zápasy
ZMO – ZIL 0:0
ZIL - ZMO 2:1
ZMO – ZIL 1:2
ZIL - ZMO 2:0
ZMO - ZIL 2:0
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu úvodního jarního kola Fortuna ligy, ve kterém se střetnou Žilina a Zlaté Moravce – Vráble. Začínáme ve 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.