Fortuna liga Slovensko - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pohronie : Senica - 11. července 2020   18:00

Pohronie
Pohronie
43' Abrahám
1:0
(1:0)
Senica
Senica
Pohronie
Jenčo – Hatok, Dzurík, Chríbik, Župa – Blahút (83. Pellegrini), Weir, Mazan, Badolo – Matić, Abrahám (C) (65. Mikuš).
Luksch – Meda, Pellegrini, Kasan, Mikuš, Obročník, Daniš.
Glova – Bednár, Jánošík
Žiar nad Hronom
Senica
Vorel – Addo, Didiba (C), Lukáčik – Buchel, Kučera, Totka, Yenne (87. Buchel) – Eneji – Akinyoola (66. Černák), Duda.
Chropovský – Horniak, Joseph, Černák, Buchel.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 1:1. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 13:25.
Pohronie se v konečné tabulce bodově dotáhlo na čtvrtou Senicu, jež v nadstavbě ani jednou nezvítězila. Se ztrátou jediného bodu končí poslední Nitra, kterou čeká baráž s vítězem druhé ligy.
Zároveň se závěrečným hvizdem rozhodčího Glovy započaly v Žiaru nad Hronom velké oslavy! Ligový nováček v posledním kole nadstavbové skupiny udolal Senicu 1:0 a definitivně si zajistil prvoligovou příslušnost i pro sezónu 2020/21. Fotbalově zajímavý byl hlavně první poločas, ve kterém Abrahám zaznamenal jediný gól celého zápasu. Po změně stran už to byla spíše válka, sudí nestíhali pískat fauly a v závěru museli řešit i několik potyček. Pohronie nutně potřebovalo zvítězit, svůj těsný náskok si ale zkušeně pohlídalo a nemuselo tak litovat jediné nevyužité šance druhé půle, kdy Dzuríka famózně vychytal Vojtěch Vorel.
90+2'
90+2'
Vypadá to, že je o všem podstatném rozhodnuto. Addo se vyfauloval na Mazanovi, takže hra zůstává na útočné polovině Pohronie!
90+1'
Glova uklidnil další spor žlutými kartami pro Kučeru s Vorlem. To už se nastavený čas překlopil do druhé poloviny.
90+1'
Pellegrini s Weirem znovu šetřili čas v rohu hřiště. Prvně jmenovaný byl navíc faulován Kučerou, který je s ostatními hráči Senice hodně frustrovaný.
90'
Cédric Badolo dostal dobrý míč do běhu. Poté dával míč pod sebe na Pellegriniho, jehož nadějný pokus byl sražen do zámezí.
89'
Peter Mazan a Eneji Moses inkasují žluté karty za vzájemnou rozmíšku. Následovat bude další rozehrávka Jamese Weira.
89'
Weir s Pellegrinim tahali čas u praporku. Mosesovi se pak zachtělo vyrazit do protiútoku, jenomže si pomohl drobným faulem.
89'
Místo Weira z levé strany centroval Matúš Mikuš. Trefil ale zeď, od které se balón odrazil pro změnu na rohový kop.
88'
Filip Buchel v křídelním prostoru nedovoleně zastavil Badolo. Pohronie díky standardní situaci zůstává nastěhováno poblíž Vorlovy brány.
87'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Tenton Yenne, přichází Jakub Buchel.
86'
Zranění pravé nohy na chvíli znemožnilo pohyb Yennemu, který za doprovodu dvou členů realizačního týmů odchází za pomezní čáru.
85'
Stále platí, že jediný gól Senice posílá Pohronie do baráže. O výhře Nitry už není pochyb, nad Trenčínem vede 3:0!
84'
Weir tentokrát centroval na přední tyč, kde bylo obránců Senice dostatek. Mírné uklidnění přichází v podobě vhazování Buchela.
84'
Pellegrini se ihned zapojil do útočné standardní situace, která se bude opakovat. I další roh si bere na starost James Weir.
83'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Patrik Blahút, přichází Lukáš Pellegrini.
83'
Píšťalka hlavního rozhodčího dostává v těchto chvílích pořádně zabrat. Znovu bylo pískáno kvůli faulu Dominika Dudy na půlící čáře.
82'
Po delší době se i hosté ukázali na útočné polovině. Opět to byl hlavně velký boj, z něhož vzešel faul a výkop Jenča.
81'
V souboji s Totkou přitvrdil i Weir, který přitom hraje se žlutou kartou. Vyloučení je to poslední, co teď Pohronie potřebuje.
80'
Ján Hatok se ohnal po Yennem, který jej na půlící čáře znovu fauloval. Krátce po rozehrávce se zase provinil Peter Mazan.
79'
Senica je v posledních minutách velmi nedisciplinovaná. Po faulu Adda následoval další centr Weira, jenž vyústil v nepřesnou hlavičku faulujícího Dzuríka.
78'
Patrik Blahút za žádnou cenu nechtěl pustit vpřed Mosese. Byl z toho taktický faul na půlce, o kterém nemůže být žádného sporu.
77'
Weirův centr letěl jen na Didibu, který měl dost prostoru na obrannou hlavičku. Náznak hrozícího brejku vyřešil Blahút přihrávkou na Jenča.
76'
Velká nervozita se přenesla z tribun i na trávník, kde Yenne tvrdě atakoval Hatoka. Znovu se to neobešlo bez žluté karty.
75'
Napadaný Vorel ztratil míč v nebezpečném prostoru. Didiba se kvůli tomu dostal do problémů u rohového praporku, kde nejprve simuloval a po odkopu do autu si dokonce vykoledoval žlutou kartu.
74'
Výpad Badola přinesl rohový kop i pro domácí fotbalisty. Weir skvěle odcentroval na nepokrytého Dzuríka, jehož hlavičku Vorel skvostně vyrazil z blízkosti pravé tyče.
73'
Potlesk na otevřené scéně pro domácího gólmana Jenča, v jehož náruči skončil centr od rohového praporku.
73'
Weir odhlavičkoval Yenneho centr na další roh. V přerušené hře si Župa něco vyříkával s Didibou
72'
Územní převaha Senice bude pokračovat standardní situací. Faulem na Yenneho ji zavinil obránce Richard Župa.
71'
Boj o záchranu se výrazně zamotává. Nitra se proti Trenčínu dostala do vedení, tudíž Pohronie potřebuje v tomto duelu získat všechny tři body, aby se vyhnulo baráži.
70'
Nakonec to byly rohy hned dva. Po tom druhém už si domácí fandové mohli oddechnout, neboť rozhodčí viděli nepovolenou hru rukou.
69'
Tenton Yenne neprocedil finální přihrávku na Černáka. Na malém vápně zaúřadoval Chríbik, jenž poslal míč na roh.
68'
Eneji Moses ještě prodloužil životnost hostujícího útoku. K vidění však je pouze řada nic neřešících přihrávek.
66'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Samson Akinyoola, přichází Filip Černák.
65'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Patrik Abrahám, přichází Matúš Mikuš.
65'
Ještě předtím se v boji o Jenčův výkop zranil Abrahám. Na trávník znovu přispěchali členové domácího realizačního týmu.
64'
A ještě jeden ofsajd, který se pro změnu započítá domácím. Matić posunul míč na Badola ve chvíli, kdy byl domácí hráč za posledním obráncem.
63'
Samson Akinyoola byl znovu přistižen v ofsajdu v momentě Didibova nákopu z hloubi pole.
62'
Tenton Yenne fauloval Badola, takže se míč rychle vrátil na domácí kopačky. Platilo to jen do nákopu, jenž Vorel doprovodil do autu.
61'
Addo u středového kruhu zastavil Abraháma, který v porovnání s prvním poločasem ze hry malinko vymizel.
60'
Samson Akinyoola vypustil souboj o nakopnutý míč, protože si byl vědom svého ofsajdu. Rozhodčí na to nebrali ohled a hru stejně přerušili.
59'
Nakonec to tak vážné nebude. Nosítka opouští hřiště bez Matiće, který ukazuje, že bude moci pokračovat.
58'
Kojo Matić zůstává na zádech. Na hřiště míří i nosítka, takže se zřejmě bude muset poprvé střídat.
57'
Didiba ve snaze o dlouhý pas sestřelil Matiće, kterému balón zřejmě vyrazil dech. Hra je pochopitelně přerušena.
55'
Domácí obránci si sami trochu zavařili po neškodném centru Yenneho. Ten později napřahoval ke střele, ale znovu trefil jen muže ve žlutém.
54'
Rozhodčí Glova dopískl nedovolený zákrok na Samsona Akinyoola. Jenčo a spol. se budou chystat na bránění standardní situace.
53'
Cédric Badolo si nenašel cestu k dlouhému centru z pravého křídla. Tím domácí akce skončila, míč je zpět u půlící čáry.
52'
Moses si až moc okatě připravoval střelu zpoza vápna. Jeden z domácích obránců ho stihl zablokovat hned v první fázi.
51'
Addo přenesl hru doleva na Mosese, který se uvolnil k přihrávce do vápna. Tam domácím ulevil až odkopávající Župa.
50'
Didiba poslal nákop až k Jenčovi. Po balónu se marně natahoval v první půli neviditelný Dominik Duda.
49'
Badolo přišlápl nohu Lukáčikovi, což nemohlo skončit jinak než odpískaným faulem.
48'
Hosty zastavil ofsajd v samotné přechodové fázi. O pár desítek vteřin zase přišla nepřesná přihrávka Edmunda Adda.
47'
Ani jeden z trenérů neprovedl během poločasové pauzy žádné střídání, takže na obou stranách pokračují původní základní sestavy.
46'
Pohronie je dobré cestě k záchraně v nejvyšší soutěži. V posledním utkání spodní nadstavbové skupiny vede nad Senicou 1:0 a to znamená, že se nemusí zaobírat současně hraným duelem Trenčína s poslední Nitrou. Rozdílový gól padl krátce před přestávkou, kdy domácí kopali řadu standardních situací a z jedné z jich se dokázal prosadit Patrik Abrahám. Senica měla jen jeden lepší úsek, aktivní byl zejména útočník Akinyoola, jenž ve své šanci těsně minul Jenčovu pravou tyč.
45+1'
45+1'
Netrvalo to dlouho a tým ze Žiaru nad Hronom kopal ještě jednu standardku. Weir našel volného Abraháma, jenž zleva sklepl míč na Hátoka. Ten jednoduše doklepl míč do sítě, jenže gól na 2:0 nebyl uznán pro ofsajd.
45'
Výrazně zkrácený roh rozehrál James Weir, nicméně hostující defenziva si v důrazných soubojích před Vorlem tentokrát poradila.
44'
Joss Didiba dost podcenil rychlostní souboj s Patrikem Blahútem, který vybojoval pro domácí fotbalisty další standardní situaci z kraje hřiště.
43'
Pohronie právě vstřelily branku!
Domácí se v závěru první půle dostávají do vedení! Stalo se tak po rohovém kopu, který resultoval ze ztráty Adda a následné zablokované střely. Na centr Mazana si naskočil PATRIK ABRAHÁM a přesnou hlavičkou pomohl Pohronie v boji o záchranu!
42'
Totka v prostoru mezi střídačkami dohrál Badola. Po hvizdu hlavního rozhodčího se Senica vzorně zatáhla do obrany.
41'
Sudí přerušil hru ve chvíli, kdy byl ve vzduchu centr Badola. Zřejmě šlo o odmávaný ofsajd.
40'
Domácí propadli ve středu hřiště. Addo ale přihrál směrem dozadu a Buchel nakonec nezkompletoval přihrávku na Marka Totku.
39'
Podobná situace i na opačném konci hřiště, kde po centru vznikl velký zmatek ve vápně. Aktivní v něm byl hlavně Akinyoola, jenž ale nedostal čas a prostor na střelu.
38'
Další výborný centr z pravé strany od Mazana, ze kterého tentokrát vzešlo zakončení Badola. Vorel hosty opět podržel, když se pohotově odrazil směrem k levé tyči.
37'
S bráněním standardní situace muži v červeném takové problémy neměli. V přechodové fázi však ztratili míč nezpracovaným nákopem na Akinyoolu.
36'
Velmi dobrá příležitost Pohronie! Badolo rozdal přihrávku do křídla, odkud od Hátoka dostal skvělý centr Abrahám. Ten hlavičkoval z malého vápna, ovšem Vorel senzačně vyrazil balon na roh.
35'
O centr Mazana se zkušeně postaral Filip Buchel.
34'
Joss Didiba dostal naloženo od Badola, jenže Senica ihned odevzdala míč nákopem na brankáře Jenča.
33'
Buchel měl co dělat, aby po narážečce Mosese udržel míč na hřišti. To se mu povedlo, nicméně ho nechal ležet pro některého z obránců.
32'
Sudí opět ukazuje žlutou kartu, kterou si tentokrát vysloužil Dominik Duda. Zřejmě to bylo za protesty proti odpískanému faulu na Abrahama.
31'
Senica se po horším vstupu do zápasu zhoršila. V posledních minutách se hraje výhradně na její útočné polovině, což se přítomným divákům přestává líbit.
30'
Samson Akinyoola se pustil to drzého průniku. Míč ale neudržel a jeden z obránců ho odrazil směrem k Jenčovi.
29'
Chyba hlavního rozhodčího, který udělil žlutou kartu Akinyoolovi. Nedovoleného zákroku se přitom dopustil poblíž operující Addo.
27'
Akinyoola pustil Addovu diagonální přihrávku na Yenneho. V první okamžik to vypadalo na slibný brejk, nicméně obrana Pohronie se stačila rychle vrátit.
26'
Akinyoola si na kraji vápna přehodil míč na levačku, kterou orazítkoval tělo předním stojícího Chríbika. Nakonec to byl právě hostující útočník, kterému byla odpískána hra rukou.
25'
Mosesův centr z rohového kopu vyústil v útočný faul, kterým se provinil Filip Buchel.
24'
Weir rozehrál na Mazana, jehož přihrávku na Blahúta hosté vystihli. Míč se záhy ocitl až na druhé straně u Tomáše Jenča.
23'
Župa se přímočaře posunul do vápna, kde nevystřelil přes Lukáčika. Toho pak aktivně napadal a přece jen získal rohový kop.
22'
Ve hře obou týmů je zatím nespočet zbytečných chyb a nepřesností. Tu poslední spáchal Badolo, který zkazil přihrávku k postranní čáře.
21'
Joss Didiba si tělem odmítl protihráče, na což Weir reagoval dost nevybíravým faulem za první žlutou kartu.
20'
Senica dvakrát za sebou ztratila míč na vlastní polovině. Ani v šestnáctce si nepočínala vůbec jistě a vysvobození přišlo až s hvizdem hlavního arbitra.
18'
Marko Totka napravil svou ztrátu v souboji s Matićem. Hned vzápětí se ale provinil Addo a hrát budou domácí.
17'
Tentokrát to byla rozehrávka na krátko. Yenne se vedle vápna ale neprosadil a Jenčo bude mít klid na odkop.
16'
Prudký centr z pravé strany se bude opakovat. U praporku zůstává Eneji Moses.
15'
Moses potáhl míč po levé straně. Další jeho kolegové si při přebírání míče ale překáželi a hosté musí vzít zavděk rohovým kopem.
14'
První šance Senice! Akinyoola se po autu protlačil přes Chríbika a dostal se až ke střele, která proletěla kousek vedle Jenčovy pravé tyče.
13'
Badola trochu zahnal Župu, jenž centroval ve chvíli, kdy byl míč na čáře. Nebezpečí se ale nekonalo, protože byl máván ofsajd.
12'
Mazan nesladil svou přihrávku s pohybem Blahúta. Balon vycestoval ze hřiště a vhazovat bude Lukáš Kučera.
11'
Během centru Abraháma byl míč viděn celým objemem za koncovou čarou, tudíž je nařízen odkop od branky Vojtěcha Vorla.
10'
Hodně nepřesný pas, který měl být původně určen pro Enejiho Mosese. Pokračuje se domácím autem z obranné poloviny.
9'
Cédric Badolo přidal ještě jeden centr z levé strany, nicméně míč se z pokutového území okamžitě vrátil.
8'
Vorel si rozmyslel výlet za centrem Abraháma. Blahůt na balón taktéž nedosáhl a premiérová střela na branku z toho nebyla.
7'
Joss Didiba inkasoval od Abraháma menší úder do tváře. Senica se pak zahuštěným středem ale neprokombinovala.
6'
Patrik Abrahám diagonálně přenesl hru doprava, kde Blahút v souboji s Kučerou nevybojoval ani autové vhazování.
5'
Anglický záložník James Weir kroutil míč před penaltovou značku, kde Abraham v těžké pozici hlavičkoval vysoko nad.
4'
Faulovaný Matić vytěžil pro Pohronie standardní situaci z levého křídla.
3'
Dominik Duda zakopl míč do autu, protože jeho spoluhráč Edmund Addo zůstal chvíli ležet na zádech. Weir pak sportovně nahrál Vorlovi.
2'
Úvodního výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v červených dresech.
1'

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Hatok, Dzurík, Chríbik, Župa – Blahút, Weir, Mazan, Badolo – Matić, Abrahám (C).
Náhradníci: Luksch – Meda, Pellegrini, Kasan, Mikuš, Obročník, Daniš.

FK Senica: Vorel – Addo, Didiba (C), Lukáčik – Buchel, Kučera, Totka, Yenne – Eneji – Akinyoola, Duda.
Náhradníci: Chropovský – Horniak, Joseph, Černák, Buchel.

Rozhodčí: Glova – Bednár, Jánošík.
Vzájemné zápasy

01.03.2020 Pohronie – Senica 0:0
28.09.2019 Senica – Pohronie 1:0.
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

Zatímco Senica dohrává stávající ročník už jenom z povinnosti, tak klubu z Pohronie jde stále o hodně. Domácí celek byl ještě před pár týdny na posledním místě tabulky, které znamená účast v baráži proti vítězi druhé nejvyšší soutěže. V předchozím kole však udělal obrovský krok směrem k záchraně, když po výhře 1:0 nad Zlatými Moravcemi porazil v přímém souboji dvou nejhorších mužstev aktuálně poslední Nitru. Na tu má Pohronie náskok jediného bodu a k tomu horší skóre, tudíž dnes musí zvítězit, aby se nemuselo starat o zápas Nitry s Trenčínem.
FK Senica

Hosté si v průběhu sezony vybudovali solidní náskok na chvost tabulky, a tak se po koronavirové přestávce vraceli na trávníky s relativním klidem. Ve spodní nadstavbové skupině Senica ještě nevyhrála. Jediné dva body uhrála za remízu se Seredí a Zlatými Moravcemi, zatímco proti Nitře a Trenčínu vůbec nebodovala. Do posledního zápasu sezony jdou svěřenci Patrika Durkáče ze čtvrtého místa v šestičlenné tabulce. Na poslední Nitru disponují náskokem čtyř bodů. Nejlepším střelcem je s osmi zásahy Kolumbijec Frank Castañeda.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola nadstavby slovenské Fortuna ligy. Od osmnácti hodin se v rámci skupiny o záchranu můžeme těšit na duel mezi FK Pohronie a Senicou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.