Fortuna liga Slovensko - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pohronie : Žilina - 22. srpna 2020   20:00

Pohronie
Pohronie
36' Bimenyimana  • 61' Fadera
2:1
(1:0)
Žilina
Žilina
53' Iľko
Pohronie
Jenčo – Badolo, Pavlík (C), Špiriak, Župa – Chríbik, Weir, Petrák (65. Matić) – Blahút, Bimenyimana (41. Abrahám), Fadera (84. Pellegrini).
Dovec – Jacko, Pellegrini, Vondryska, Matić, Abrahám, Lindsay.
Gemzický – Ferenc, Čajka
Žilina
Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Kiwior – Gono (67. Bičachčjan), Bernát, Myslovič – Iľko (67. Rusnák), Paur (C) (67. Kurminowski), Ďuriš (83. Kaprálik).
Belko – Javorček, Kaprálik, Bičachčjan, Kurminowski, Rusnák, Fazlagić.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u daších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 15:8.
Máme za sebou utkání čtvrtého kola slovenské Fortuna ligy, v němž Pohronie překvapivě, ale zaslouženě porazilo Žilinu 2:1.Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale Bernát trefil pouze tyč. Branková konstrukce posléze zvonila i na druhé straně, a to hned dvakrát, v obou případech po zakončení Bon-Filse Caleby Bimenyimany. Útočník z Burundi se dočkal až do třetice, když vystihl nákop Kopase a únik proměnil s velkým přehledem.

Žilina vyrovnala v úvodu druhé půle. Standardku v podobě rohového kopu přetavil v branku Patrik Iľko, jenž našel mezírku u bližší tyče. Ale nerozhodný stav nevydržel ani deset minut, vedení vrátil domácím po dobře provedeném lobu Alieu Fadera. V samotném závěru Šošoni sahali alespoň po bodu, ale proti Minárikovi předvedl parádní zákrok Jenčo.

Pohronie slaví první výhru v lize, která znamená posun na šesté místo. Žilina naopak podruhé v řadě padla, přesto zůstává na čtvrté pozici.
90+3'
90+2'
Tohle už pro Pohronie vypadá dobře. Kojo Matić udržel v blízkosti rohového praporku několik cenných vteřin. Sice nakonec způsobil faul, ale to ho už nejspíše mrzet nebude.
90+1'
Co chybělo! Dawid Kurminowski ukázal velký přehled, když nezazmatkoval, zvedl hlavu a přihrávkou uvolnil vysunutého stopera Jana Minárika, který v tutovce ztroskotal na vystrčené právé noze Jenča. Parádní zákrok!
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Kopas svým odkopem hledal Kaprálika. Mladík zpracoval míč až z druhého doteku. proti přesile chtěl nastřelit soka a vybojovat roh, avšak ze situace vytěžil pouze aut.
88'
Kristián Vallo skvěle přeskočil Badola, jenže pak mizerně rozehrál. Abrahám rychle vyslal Blahúta, ten byl chycen do ofsajdové pasti.
87'
Pohronie hraje přesně to, co potřebuje. Po chvilkové kombinace odcentroval zprava Cédric Badolo, adresát Kojo Matić míč těsně minul.
86'
Daleký Kaprálikův nákop za defenzivu neslavil úspěch. Vahan Bičachčjan totiž zabral příliš brzy, v době pasu se nacházel v postavení mimo hru.
85'
Výborně zabral Kojo Matić, který obral o kulatý nesmysl pasivně hrajícího Mysloviče. Před ním už stál jen jeden protihráč, přes něj ale útočník neprošel.
84'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Alieu Fadera, přichází Lukáš Pellegrini.
83'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dávid Ďuriš, přichází Adrián Kaprálik.
82'
Patrik Abrahám zleva utekl osobnímu strážci Kopasovi. Závěrečným dotekem však celou akci pokazil, míč následně zpracovával za postranní čárou.
81'
Dávid Ďuriš patří k těm nejaktivnějším hráčům na trávníku. Pas z pravé strany našel jeho hlavu, od ní balón skončil jen v zámezí.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Pohronie drží těsný jednobrankový náskok, Žilina ovšem přidala na obrátkách, nechce odjet s prázdnou.
79'
Staňova družina se po střetu Bičachčjana s Badolem dožadovala odpískání pokutového kopu. Píšťalka sudího pro tento okamžik zůstala němá.
78'
Takhle by to možná šlo. Od levé lajny centroval netradičně stoper Jakub Piotr Kiwior do míst, kam nabíhal Patrik Myslovič, jenž v těžké pozici minul balón.
77'
Hosté nadále zkoušejí trpělivou kombinaci, přestože je dnes k ničemu nedovedla. Průnikovou nahrávku středem Pavlík sebral do vlastní moci.
76'
Znovu v akci Ďuriš, tentokráte na útočné polovině. Po souboji s Župou upadl, domácí stoper si ale počínal v rámci pravidel.
75'
Defenzivu celku podpořil Dávid Ďuriš, ovšem nadělal více škody než užitku. Po jeho chybě Patrik Abrahám hledal Blahúta, úspěšným obranným zákrokem zamezil nebezpečí Kiwior.
74'
Za dlouhým nákopem Badola sprintoval Kojo Matić. Málem došlo k zakončení, kulatý nesmysl však nakonec sebral před útočníkem brankář.
73'
Z jedné standardky dnes Šošoni skórovali, teď ale neuspěli. Exekutor Adam Kopas překopl všechny hráče stojící v šestnáctce.
72'
Nově příchozí Matúš Rusnák ukázal rychlé nohy, když utekl Špiriakovi. Ten v nouzi soka podrazil. Žlutá karta je neoddiskutovatelná.
71'
Patrik Myslovič to myslel dobře, bohužel se setkal s nepochopením spoluhráčů. Ptro jemný lob za obranu si doběhl gólman.
70'
Nepřesnosti v hostující rozehrávce přetrvávají. Riskantní Kopasovu nahrávku středem hřiště skvěle přečetl Pavlík, jenž z druhého doteku přihrál brankáři.
69'
Trenér Staňo poslal do závěrečné dvacetiminutovky na trávník hned trojici čerstvých hráčů. Uvidíme, zda tyto změny povedou ke zlepšenému výkonu.
68'
Více volného prostoru využil na pravé straně James Weir. Z dvaceti metrů vystřelil přízemní střelu, Samuel Petráš šel k zemi včas.
67'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Dawid Kurminowski.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Iľko, přichází Matúš Rusnák.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Miroslav Gono, přichází Vahan Bičachčjan.
66'
Standardka domácích přišla vniveč. Po přetaženém centru se v pokutovém území hostů strhla velká bitva o balón, z níž vyšel vítězně Kristián Vallo.
65'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Bernard Petrák, přichází Kojo Matić.
64'
Arbitr Gemzický váhal, avšak po konzultaci s pomezním odpískal faul na hrdinu předchozích chvil Faderu. Hříšníkovi Kiwiorovi navíc udělil kartu žluté barvy.
63'
Žilina musí výrazně přidat, pokud chce z utkání získat alespoň jeden bod za remízu. V posledních minutách tahá za kratší konec provazu.
61'
Pohronie právě vstřelily branku!
Domácí jsou za výborný výkon po zásluze odměněni druhým gólem! Špiriak vyslal do šance ALIEUA FADERU. Gambijský křídelník zachoval chladnou hlavu, vyběhnuvšího gólmana přeloboval.
61'
Svěřence kouče Radványie zase dělil kousek od vedoucí branky. Bernard Petrák se vřítil do šestnáctky, udělal úspěšnou kličku gólmanovi, jenže potom zasáhl boční síť.
60'
Hodina z utkání uplynula, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Žilina dokázala srovnat stav zápasu, ale Pohronie zůstává o něco aktivnějším týmem.
59'
Zatímco hráč Žiliny okamžitě vstal, tak Cédric Badolo ještě dlouho ležel, a to i v době ošetření. Naštěstí to ale vypadá, že i on bude schopen pokračovat.
58'
Mimo záběr kamer došlo ke střetu hlavami mezi Badolem a Paurem. Oba fotbalisté zůstali ležet na zemi, přivoláváni jsou kluboví lékaři.
57'
Krásnou individuální akci se prezentoval Patrik Blahút. Záložník prokličkoval přes dva protihráče, posléze pálil jen do boční sítě.
56'
Nejprve při tvoření postupné kombinace chyboval Gono, následně i Minárik. Hráči ve žlutém založili rychlý brejk, ten skončil ofsajdem.
55'
Domácí chtěli okamžitě odpovědět. Vysoký centr z levé strany letěl na Abraháma, před nímž v poslední možnou chvíli hlavičkoval mimo nebezpečí Kopas.
53'
Žilina právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po rohovém kopu se prosazuje paradoxně jeden z nejmenších fotbalistů na hřišti. PATRIK ILKO si našel přetažený centr na zadní tyč, hlavičkou procpal míč do sítě.
53'
Vysunutý presink Pohronie dělá soupeři nemalé problémy. Jakub Piotr Kiwior musel zacouvat před Abrahámem, nakonec raději zahrál malou domů.
52'
Šošoni rozehráli standardku na krátko. Kulatý nesmysl došel až k Patriku Myslovičovi, jehož dalekonosný projektil minul cílové zařízení.
51'
Nejlepší střelec hostů v uplynulé sezóně Bernát vybojoval faul na svoji osobu. Prodíral se středem hřiště, když jej Župa atakoval skluzem.
50'
Po kterém utekla do rychlého brejku Žilina. Slibnou příležitost ovšem zhatil Ján Bernát, čitelný pas na Valla bez problémů zastavil Petr Pavlík.
49'
Skvěle si u rohového praporku počínal James Weir. Proti početní převaze nastřelil do levé nohy Mysloviče, následuje rohový kop.
48'
Pohronie usiluje o rychlou branku, která by ho výrazně posunula zisku tří bodů. Rána Badola z osmnácti metrů prosvištěla nad břevnem.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. To je možná poněkud překvapivé u Žiliny, která nehraje podle představ kouče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Pohronie a Žilinou, který se zatím překvapivě vyvíjí ve prospěch domácího mužstva. To mělo více ze hry, ale v úvodu mělo obrovskou střeleckou smůlu. Především pak Bon-Fils Caleb Bimenyimana, který dvakrát nastřelil břevno, ale do třetice už skóroval, nájezd proměnil střelou k pravé tyči. Útočník z Burundi ale krátce po gólu musel střídat, při střetu s brankářem Petrášem si totiž přivodil zranění. Trenér Staňo určitě není spokojený s výkonem svých svěřenců, bude zajímavé sledovat, jaký vliv bude mít poločasová přestávka na výkon obou mužstev.
45+3'
45+2'
Hosté zahrávali svůj první rohový kop v zápase. Domácí defenziva ovšem tuto standardku pohlídala bez problémů. Byl to Dominik Špiriak, kdo odkopl míč na útočnou polovinu.
45+1'
Šošoni útočili v nastaveném času na vyrovnání. Z levé strany vyslal přízemní centr Patrik Iľko, před Ďurišem na poslední chvíli skluzoval Chríbik.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Žilina v rozehrávce působí hodně nejistým dojmem. Adam Kopas měl dostatek času, přesto jen nastřelil Badola. Hrají domácí.
43'
Výborný postřeh pomezního rozhodčího, jenž odhalil těsný ofsajd po pravé lajně sprintujícího Mysloviče. Pas Gona přišel pozdě.
42'
Hlavní rozhodčí šel zklidnit horké hlavy v podobě Valla a Jenča. Oba kohouti se střeli, vše ale proběhlo vrámci pravidel. Pak k sobě prohodili několik ostřejších slov.
41'
Mezi Bon-Filsem Calebem Bimenyimanem a gólmanem zřejmě došlo k drobnému kontaktu, po němž dosud jediný střelec zůstal ležet na trávníku. Bohužel je zranění tak vážné, že útočníkovi z Burundi nedovoluje pokračovat dále ve hře. Do hry vstupuje Patrik Abrahám.
40'
Bon-Fils Caleb Bimenyimana je při chuti. Forward nabíhal za obranu na pas Badola. Vyběhnuvší Petráš balón minul, ale vzrušení bylo zbytečné, útočník stál v době pasu v ofsajdu.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Cédric Badolo vystihl rozehrávku Gona a zamířil směr brána. Hostující záložník ale soka dostihl, zatáhl ho za dres. Jasný faul.
36'
Domácí hráči prolomili střeleckou smůlu, jdou do vedení! Kopas jakožto poslední obránce nastřelil BON-FILSE CALEBA BIMENYIMANU, který samostatný únik proměnil přízemní střelou k pravé tyči.
35'
Žlutá karta i do domácích řad. James Weir zezadu zbytečně zajel do nic netušícího Paura. Hlavní rozhodčí neměl moc na výběr.
35'
Při Petrášovi teď stáli všichni svatí! Gólman Žiliny po centru z rohového kopu pouze sledoval, jak Bimenyimana dnes už podruhé zasáhl brankovou konstrukci.
34'
Žilina nikam nespěchá, vědoma si velkého množství času do konce nejen poločasu, ale celého zápasu. Opět sledujeme kombinaci na její vlastní polovině.
33'
Pěknou akci po levé straně ukázal přítomným divákům Patrik Iľko. Na šestnáctce posléze našel osamoceného Ďuriše, technická rána proletěla vysoko nad.
32'
Neskutečné, co teď domácí fotbalisté všechno spálili! Faderovu technickou střelu na zadní tyč Petráš fantasticky vyrazil, navíc lapil i dorážku z pravé strany. Míč se však znovu odrazil k domácímu borcovi, Bon-Fils Caleb Bimenyimana ve stoprocentní šanci napálil břevno!
31'
Obrovskou chybu v rozehrávce udělal Adam Kopas, který pouze trefil Weira do levé nohy. Měl velké štěstí, že soupeř špatně zpracoval míč a tím se dostal ze střelecké pozici.
30'
Půl hodina zápasu je pryč. Nadále platí bezbrankové skóre, avšak zápas už nabídl několik gólových příležitostí, diváci si na nudu stěžovat nemohou.
29'
Do kombinace fotbalisté ve světle zeleném zapojili rovněž brankáře Petráše. Ten musel spěchat, protože na něj dotíral Cédric Badolo. Balón raději odkopl mimo hřiště.
28'
Hosté kombinují kolem středového kruhu. Chtějí soupeře uspat a najít vrátka v jeho defenzivě, Pohronie však zatím brání dobře.
27'
Rohový kop domácích byl rozhodně nebezpečnější, než ten na opačné straně. Celou situaci zdárně vyřešil Samuel Petráš, který padl pod nohy Badolovi a balón mu sebral z pod kopaček.
26'
Náběh Patrika Blahúta po pravé lajně unikl pasivně stojícímu Kiwiorovi. Následoval střílený centr do šestnáctky, který před Bimenyimanem odklidil Kopas.
25'
Po dlouhém nákopu Jenča došlo k hlavičkovému souboji mezi Bernátem a Pavlíkem. Zvítězil domácí hráč, jenž vybojoval aut.
24'
Středopolař Paur ještě ve skluzu chtěl vybojovat roh, navzdory početní převaze. Míč trefil Župu, ale do zámezí se odrazil od nohy hostujícího hráče.
23'
Snaha o rychlý protiútok Pohronie přišla vniveč. Alieu Fadera sice nabral velkou rychlost po lajně, avšak Miroslav Gono se ho zachytil a čistě ho zbavil míče.
22'
Jakub Paur s Jánem Bernátem předvedli pohlednou narážečku středem hřiště. první jmenovaný dovedl míč až do vápna, odkud nastřelil jen blokujícího soupeře.
21'
Proti vysokému balónu vystartoval dopředu Jenčo. Gólman ale balón neudržel a následně měl velké štěstí, že se Ján Minárik nezorientoval dostatečně rychle.
20'
Uvidíme první zajímavou standardku. Adam Kopas podpořil ofenzivu a vybojoval faul na svou osobu, Župa ho viditelně podrazil.
19'
Můžeme konstatovat, že hra se oproti úvodu výrazně zklidnila. Oba celky si dávají větší pozor směrem do obrany, což samozřejmě má vliv na hru.
18'
Pod velkým tlakem a v obležení dvou protihráčů Bernard Petrák přihrával naslepo středem, kde očekával Bon-Filse Caleba Bimenyimanu, kterého výborně pokryl Gono.
17'
Těžko říct, zda Jakub Piotr Kiwior centroval nebo přihrával. Každopádně z toho bylo něco mezi, Tomáš Jenčo bude odkopávat od brány.
16'
Pravou stranou utekl až k rohovému praporku Patrik Myslovič. Ve finále své akce přihrávkou pod sebe hledal Bernáta, avšak u míče byl první brankář.
15'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Kristián Vallo. Na stopera dotíral opravdu velmi tvrdě, rozhodčí nakonec jeho počínání vyhodnotil jako nedovolené.
14'
První rohový kop ubránil favorit zápasu bez větších problémů. Blahútův centr do pokutového území odvrátil do bezpečí vysoko vyskočivší Adam Kopas.
13'
Hráči ve žlutém znovu způsobili ve vápně protivníka velké zmatky. Balón se po nepovedeném obranném zákroku odrazil k James Weirovi, jehož technický pokus na zadní tyč vytěsnil nad břevno Petráš.
12'
Postupná kombinace Pohronie vedla pouze ke ztrátě míče. Petr Pavlík dal přihrávce k pravé lajně přílišnou razanci, James Weir míč dostihl za postranní čárou.
11'
Více volného místa využil k centru z pravé strany Kristián Vallo. Na hranici penalty naskakoval Jakub Paur, na míč doskakoval marně.
10'
Svěřenci kouče Radványie chtějí uklidnit hru, hra ze strany na stranu jim viditelně neprospívá. V dalším průběhu střetnutí by to mohlo mít vliv především na fyzičku.
9'
Ve středu pole vyrobil obrovskou chybu Jakub Piotr Kiwior. Měl velké štěstí, že Cédric Badolo nedokázal dobře zpracovat míč, čímž zpomalil celý protiútok.
8'
Máme tu první žlutou. Jejím držitelem se stal Bernard Petrák, který na polovině hřiště úplně zbytečně zajel do Patrika Mysloviče, jenž už dávno nebyl v držení míče.
7'
Výbornou reakci ukázal Samuel Petráš. Hostující strážce svatyně vyběhl proti dlouhému nákopu za obranu a před útočníkem odkopl balón do bezpečí.
6'
Fotbalisté Pohornie okamžitě založili rychlý brejk na druhou stranu. Po zmatcích v pokutovém území Žiliny pálil James Weir o kousek vedle brány!
5'
Sledujeme fotbal nahoru dolů, takový fotbal se divákům musí líbit! Středem hřiště se do gólovky probojoval Patrik Iľko, ale skvělý zákrok předvedl včas vyběhnuvší Jenčo!
4'
Příležitost také na druhé straně. Po pravé lajně utekl osobnímu strážci Cédric Badolo, přízemní pas se však k Bimenyimanovi nedostal.
3'
Žilina byla kousek od vedoucího gólu! Po centru z levé strany se do balónu opřel nejlepší střelec týmu z loňské sezóny Ján Bernát, jenž orazítkoval levou tyč!
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Hostující Žilina pro dnešní střetnutí obklékli dresy barvy světle zelené.
1'

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Badolo, Pavlík (C), Špiriak, Župa – Chríbik, Weir, Petrák – Blahút, Bimenyimana, Fadera.
Náhradníci: Dovec – Jacko, Pellegrini, Vondryska, Matić, Abrahám, Lindsay.

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Kiwior – Gono, Bernát, Myslovič – Iľko, Paur (C), Ďuriš.
Náhradníci: Belko – Javorček, Kaprálik, Bičachčjan, Kurminowski, Rusnák, Fazlagić.

Rozhodčí: Gemzický – Ferenc, Čajka.
MŠK Žilina

Fanoušci Žiliny si mohou oddechnout. Poté, co vedení klub v průběhu pandemie koronaviru vyhlásilo likvidaci, je vše zase v pořádku. Z týmu sice odešli někteří hráči základní sestavy, nejdůležitější je ale fakt, že v Žilině zůstala první liga. A Staňova družina letos určitě neplánuje hrát druhé housle. V prvních třech kolech zvládli utkání proti Senici a Trenčínu, doma ovšem překvapivě prohráli s Nitrou.
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

Fotbalisté Pohronie měly v uplynulém ročníku obrovské štěstí, krůček chyběl k tomu, aby sehráli proti Dubnici baráž o udržení. Avšak tři vítězství v posledních třech kolech znamenali posun o jeden jediný bod před Nitru, jež nakonec baráž zvládla a ve Fortuna lize se udržela. Do nového ročníku vstoupili svěřenci kouče Radványie poměrně slušně, když uhráli remízu ve Zlatých Moravcích a Trnavě, doma pak podlehli 1:2 silné Dunajské Stredě.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 4. kola slovenské nejvyšší soutěže, u zápasu mezi Pohronie a Žilinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.