Fortuna liga Slovensko - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Dunajská Streda - 11. července 2020   18:00

Ružomberok
Ružomberok
0:1
(0:0)
Dunajská Streda
81' Ramírez
Ružomberok
Krajčirík – Mrva, Jonec, Holub – Ďungel, Mir. Almaský (63. Kochan), Zsigmund (74. Kmeť), Takáč (C), Madleňák – Kružliak, Regáli (58. Gerec).
Červeň – Mojžiš, Kmeť, Kochan, Gerec, Čurma, Dopater.
Jedlička – Schafer, Kružliak, Davis – A. Balić, Malý, Kalmár (C) (89. Šimčák), Njie, Fábry (74. Sharani) – Divković (46. Rodolfo), Ramírez.
Száraz – Šimčák, Sharani, Rodolfo.

I přestože utkání bylo na šance poměrně vyrovnané, Dunajská Streda si dokázala ke konci druhého poločasu vypracovat jednu šanci, ze které nakonec padl gól. Balić svou šanci proměnil a Dunajská Streda tak svého dnešního soupeře porazila nejtěsnějším možným výsledkem – 0:1. Vyhrála tak nad Ružomberokem poprvé v sezóně.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:4.
Střely mimo: 3:7.
Rohy: 5:6.
Ofsajdy: 2:3.
Fauly: 18:18.
90+3'
90+3'
Ružomberčané vybojovali míč a po následném faulu chtěli rychle rozehrát. Následně ale neuspěli a ztratili míč.
90+2'
Po faulu ve středu hřiště míč dostali hosté. Dunajská Streda poté získala rohový kop a je už hodně blízko výhře.
90+1'
Nastavují se ještě tři minutky nad rámec standardní hrací doby.
89'
Ďungel dostal velmi dobrou přihrávku před branku. Ve velké šanci ale přestřelil branku.
89'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází Milan Šimčák.
88'
Ďungel poslal centr na Gereca, který ale hlavičkuje mimo branku.
87'
Po faulu ve středu hřiště se míč dostává na kopačky Ružomberčanů.
86'
DAC se dostává do dalšího protiútoku, který o chvíli později zastavuje Jonec. Dunajská Streda bude kopat rohový kop.
85'
Z následného protiútoku střílí z hranice šestnáctky Sharani, Krajčírik chytá jeho zakončení.
84'
Liptáci obléhají velké vápnon svého soupeře, ale hosté se výborně brání.
81'
Dunajská Streda dala gól! Autorem branky je ERIC RAMÍREZ. Ten svým přesným zásahem devět minut před koncem nasměroval svů tým k prvnímu vítězství nad Ružomberokem v této sezóně.
80'
Sharani se dostal k zajímavé hlavičce, byl ale mimo hru.
79'
Ďungel potáhl útok po pravém křídle, následně centroval před branku. Tam míč těsně minul nabíhající Kmeť.
76'
Obrovská šance Ružomberka! Rastislav Kružliak dostal výbornou přihrávku před bránu, ale jeho první střelu vyrazil Jedlička, opět před něho. Brankář následně chytil i dorážku.
75'
Kalmár poslal nebezpečný míč před domácí bránu, který v poslední chvíli blokuje obránce.
75'
Ružomberčané se snažili pohotově vysonout Gereca, ten ale byl mimo hru.
74'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Andrej Fábry, přichází Zuberu Sharani.
74'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Marek Zsigmund, přichází Matúš Kmeť.
73'
Hosté se dostávají ke střele, která však směřuje mimo branku.
72'
Kalmár se dostával do domácí šestnáctky, tam mu však míč od nohy odkopl obránce.
71'
Liptáci se po rohovém kopu ubránili a vyvezli míč daleko od svého pokutového území.
68'
Mrva přihrál na hranici šestnáctky Ďungelovi, který vystřelil na bránu. Míč kryje Jedlička.
66'
Během druhého poločasu se v Ružomberku opět pořádně rozpršelo. Uvidíme, jak to ovlivní kvalitu hry ve zbývajících minutách.
64'
Další roh už nepřinesl ohrožení pro branku hostů. Následný dlouhý centr Liptáků z levé strany kryje Jedlička.
63'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Miroslav Almaský, přichází Matej Kochan.
63'
Ružomberok získal rohový kop. Po rohu přišla nebezpečná střela Mrvy a brankář vyrazil míč na další rohový kop.
Dnešní utkání sleduje 848 diváků.
61'
Ivan Krajčírik vyrazil Kalmárovu střelu směřující k tyčce!
60'
Žlutou kartu dostává Matej Madleňák (MFK Ružomberok).
59'
Dunajská Streda po úmorné snaze v útoku získala alespoň rohový kop. Po faulu ve vápně při rozehrávce se bude kopat penalta!
58'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Martin Regáli, přichází Štefan Gerec.
57'
Ramírez se dostával do šance, ale před brankou ho nakonec odzbrojil domácí hráč.
54'
Fábry se rozhodl pro přímou střelu, ta ale letí nad břevno.
53'
Centr hostů končí v Krajčírikově náručí. Dunajská Streda o chvíli později získává přímý kop.
50'
Balić pronikl po levé straně do velkého vápna, ale centr letí dost nad branku.
49'
Po Kalmárově faulu následoval přímý kop, ale Liptáci z něj neohrozili branku.
49'
Žlutou kartu dostává Zsolt Kalmár (FK DAC Dunajská Streda).
48'
Rohový kop zahráli hosté nakrátko na Davise, po jeho centru si hráči v žlutomodré kombinaci dresů počínají nedovoleně.
47'
Dunajská Streda dostala k dispozici rohový kop. Přiel centr, avšak domácí hráči ho odvrátili na další rohový kop.
46'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Cesar Rodolfo.
46'
V prvním poočase jsme viděli vícero šancí na obou dvou stranách. Ani jedna však neskončila gólem a tak je před druhým poločasem všechno otevřené.
45'
45'
Miroslav Almaský poslal zajímavý centr do šestnáctky, odkud pálil jeho spoluhráč, ale míč byl zblokován obráncem.
44'
Madleňák si naběhl na přihrávku a následně hledal nabíhajícího Regáliho, před ním ale odvrátil míč obránce. Ružomberok po chvíli získává rohový kop.
42'
Nyní si na středu hřiště nedovoleně počínali domácí hráči.
40'
Situace se po chvíli znovu opakuje. Fábry fauluje Takáče ve středu hřiště.
40'
Po faulu na středu hřiště mají míč na kopačkách domácí fotbalisté.
38'
Aktivní Divković to opět vyzkoušel, ale jeho točená střela zpoza šestnáctky zapadá vedle vzdálenějšího horního rohu.
36'
Schäfer nachází v domácí šestnáctce Ramireze, který si však v hlavičkovém souboji před bránou počínal nedovoleně.
33'
Madleňák si ve středu hřiště dovolil parádičku, kterou oklamal protihráče a od tribuny si vysloužil potlesk. Akce dále pokračovala, jenže defenzíva hostů si dala pozor na Rastislava Kružliaka.
32'
Ramírez střílí z hranice šestnáctky těsně vedle.
31'
Ďungel přenesl hru na levou stranu, odkud Madleňák přihrával před bránu, ale míč končí na hradbě těl v žluto-modrých dresech.
30'
Liptáci zrealizovali protiútok, jenže po nepřesné přihrávce následuje odkop brankáře hostů.
30'
Na opačné straně kryje Krajčírik Divkovićovu střelu.
29'
Rastislav Kružliak přebral přihrávku v šestnáctce, kde ještě chtěl dále přihrávat, ale přihrávka mu nevychází podle jeho představ.
27'
Takáčův centr od rohového praporku se snažil jeho spoluhráč hlavou prodloužit na vzdálenější tyč, ale míč nakonec končí mimo hru.
26'
Centr hostů končí v Krajčírikovém náručí. Následně Ružomberok získal rohový kop.
25'
Liptáci se dostávali po Ďungelově přihrávce před šestnáctku do zajímavé situace, jenže vpředu si počínali nedovoleně a ztrácejí míč.
24'
Žlutou kartu dostává Andrija Balić (FK DAC Dunajská Streda).
24'
Divković vystřelil z těžkého úhlu, jeho zakončení nohou vyráží Krajčirik.
23'
Takáč poslal centr na bližší tyčku, odkud ale míč pohotově odhlavičkoval hráč hostů.
22'
Regáli přebral přihrávku a prokličkoval se ke střele, kterou vyrazil Jedlička na rohový kop.
21'
Dunajská Streda se opět hnala do útoku, avšak tentokrát je zastavil verdikt rozhodčího – ofsajd.
19'
Maldeňák poslal pěkný centr z levé strany na hlavu Rastislava Kružliaka, který zblízka přehlavičkoval bránu.
17'
Po faulu v středě hřiště se míč stěhuje na kopačky hostů.
15'
Fábry poslal centr do domácího pokutového území, obránce soupeře však míč parádně odhlavičkoval.
13'
Kalmár poslal z pravé strany hezkou přihrávku na Fábryho, ten střílel zpoza velkého vápna nad branku.
12'
Po Takáčově rohovém kopu se Ružomberčanům nedaří ohrozit branku.
11'
Rastislav Kružliak vypálil z hranice velkého vápna, obránce ale pohotově jeho střelu odvrací na roh.
11'
Takáč se snažil po levém křídle rychlou, kolmou přihrávkou vysunout Madleňáka, ale míč byl pro něj příliš dlouhý.
10'
Na stadionu o sebe dávají dost vědět domácí fanoušci, ale také početná skupina hostů.
9'
Po Balićovém rohu se Liptáci bez problémů ubránili.
8'
Z protiútoku se do šance dostala Dunajská Streda, ale nakonec to skončilo jen rohovým kopem.
8'
Madleňák vysunul Regáliho, který před brankou padá po souboji a domácí se dožadují penalty. Hraje se ale dále.
7'
Ružomberčané zajímavě kombinovali na pravé straně. Všechno to skončilo přihrávkou Ďungela na Regáliho, který si naběhl na hranici velkého vápna, před ním ale výborně zareagoval obránce a připravil ho o rýsující se šanci.
6'
Hosté poslali další dlouhý pas na Divkoviće, ale před ním úspěšně vyběhl Krajčirík a mimo šestnáctku odhlavičkoval do bezpečí.
5'
Nyní z pravé strany odcentroval Takáč, Jedlička ale míč rychle skryl do náruče.
Ďungel táhl domácí útok po pravém křídle, následná přihrávka spoluhráči mu už nevyšla zcela podle jeho představ a následuje Jedličkův odkop.
Na druhé straně Takáč poslal přihrávku do šestnáctky nabíhajícímu Rostislavu Kružliakovi, ale k míči měl blíž Jedlička.
2'
Hosté našli na útočné polovině Divkoviće, toho však Liptáci odzbrojili.
1'
Jak můžeme vidět při pohledu na domácí sestavu, dnes budou mít možnost ukázat své kvality hráči, kteří nedostávali v áčku mnoho prostoru.

MFK Ružomberok: Krajčirík – Mrva, Jonec, Holub – Ďungel, Mir. Almaský, Zsigmund, Takáč (C), Madleňák – Kružliak, Regáli.
Náhradníci: Červeň – Mojžiš, Kmeť, Kochan, Gerec, Čurma.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Schafer, Kružliak, Davis – A. Balić, Malý, Kalmár (C), Njie, Fábry – Divković, Ramírez.
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Sharani, Rodolfo..
V centru dolního Liptova budeme sledovat duel posledního kola zkrácené nadstavbové části Fortuna ligy mezi Ružomberkem a Dunajskou Stredou.

Hosté z Dunajské Stredy v minulém kole na svém stadionu potěšili fanoušky vítězstvím nad Žilinou 2:0 . Mužstvo ze Žitného ostrova díky výhře navýšilo svůj bodový zisk na 47 bodů. Nadále se sice nachází na třetí pozici, ale na druhou Žilinu ztrácí před posledním kolem jediný bod. Nejpodstatnější pro Dunajskou Středu i Žilinu ale je, že s určitostí skončí v první trojce a mají jistou místenku v pohárové Evropě.

Naopak domácí Ružomberok bude muset o účast v Evropské lize ještě zabojovat v baráži. Během tohoto týdne odehráli Liptáci finále Slovnaft Cupu se Slovanem Bratislava, ve kterém kdyby uspěli, kromě zisku trofeje by se těšili z poslední místenky do pohárové Evropy, ale uttkání skončilo výhrou favorizovaného Slovanu 1:0 , o němž rozhodl na začátku druhého dějství z pokutového kopu Alen Ožbolt. Ruža ve Fortuna lize dosud získala 32 bodů a nachází se na páté pozici. Stejný počet bodů patří i šestým Michalovcím a o dva body více má pátý Spartak Trnava.

Momentálně už víme, že baráž o Evropskou ligu si zahrají Trnava, Ružomberok, Michalovce a Trenčín. Před posledním kolem nadstavby zůstávají otázkou už jen dvojice prvního ze dvou vyřazovacích kol a to, kdo bude mít výhodu domácího prostředí. Na úvod baráže čtvrtý tým Fortuna ligy doma přivítá Trenčín, nacházející se na sedmé pozici a páté mužstvo odehraje domácí zápas s klubem umístěným na šesté příčce.

Když se ještě jednou podíváme na Dunajskou Středu a Ružomberok, při pohledu na tabulku má jednoznačně navrch DAC, ale ve vzájemných duelech aktuální sezóny byli podstatně úspěšnější Liptáci, když svého soupeře v lize porazili na jeho půdě 1:0 , doma s ním remizovali 0:0 a v semifinále Slovnaft Cupu přes něj postoupili do finále po remíze 1:1 a výhře 3:0 .