Fortuna liga Slovensko - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Žilina - 24. října 2020   17:00

Ružomberok
Ružomberok
82' Kochan  • 90+1' Regáli
2:1
(0:1)
Žilina
Žilina
20' Kurminowski
Ružomberok
Macík (C) – Čurma, Mrva, Mojžiš – Kmeť, Kostadinov, Kochan, Múdry (57. Ďungel), Madleňák (76. Takáč) – Almási (57. Regáli), Gerec.
Krajčirík – Takáč, Regáli, Filinský, Kojnok, Holub, Ďungel.
Glova – Bednár, Jekkel
Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok
Žilina
Petráš – Kopas, Minárik (C), Nemčík – Rusnák (85. Kaprálik), Gamboš, Gono, Sluka (86. Javorček) – Bernát (66. Myslovič), Kurminowski (85. Jibril), Bičachčjan (51. Ďuriš).
Teplan – Javorček, Kaprálik, Myslovič, Jibril, Goljan, Ďuriš.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 12:2. Rohy: 21:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:15.
Domácím se nakonec podařilo v tomto utkání zvítězit, i když ještě v 80. minutě prohrávali 1:0. Nakonec však hráči Ružomberoku v 82. minutě vyrovnali, a následně v nastaveném čase vstřelili rozhodující branku.
90+2'
90+1'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení a otáčí zápas! Autorem branky je MARTIN REGÁLI, který střelou trefuje odkrytou část hostující branky a posílá svůj tým poprvé v utkání do vedení!
90'
V druhém poločase nastavuje hlavní arbitr dvě minuty!
90'
Kmeť si nyní poradil se dvěma obránci a vystřelil zpoza šestnáctky těsně vedle brány.
89'
Kmeť dostal přihrávku do šestnáctky, odtud následně střílel velmi nepřesně.
89'
Domácí tlak pokračuje. Ďungelova střela byla zblokována.
88'
Po přímém kopu Gerec nezasáhl míč, do rukavic ho chytá Petráš.
86'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Branislav Sluka, přichází Dominik Javorček.
85'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dawid Kurminowski, přichází Taofiq Jibril.
85'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Matúš Rusnák, přichází Adrián Kaprálik.
82'
Je vyrovnáno! Po obrovském tlaku domácího týmu dostává míč do sítě Žiliny MATĚJ KOCHAN! Domácí tak v závěru utkání vyrovnávají na 1:1.
80'
Po rohovém kopu se hosté ubránili, domácí pokračují s míčem na kopačkách.
79'
Kostadinov se prodíral do šance, nakonec získal jen rohový kop pro své mužstvo.
78'
Kostadinov poslal míč Regálimu, ten ještě hledal Gerece, kterému se nakonec nepodařilo uspět před bránou hostů.
76'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Matej Madleňák, přichází Dalibor Takáč.
75'
Gerec v šanci tečuje míč těsně vedle.
74'
Do šance se dostával Gerec, ale před ním úspěšně zasáhl Petráš, který po chvíli zneškodnil Regáliho hlavičku.
72'
Regáli vystřelil z hranice velkého vápna nad břevno. Domácí hráči jsou stále aktivní, ale koncovka jim nevychází tak, jak by si představovali.
71'
Mrva poslal velmi dlouhý pas od své šestnáctky až po soupeřovu, tam se však míče zmocnil obránce.
70'
Ani tento rohový kop se nedaří domácím gólově zúročit. První centr hosté odvrátili, následně domácí poslali centr ke vzdálenější tyči, kde zpracování nevychází Regálimu podle jeho představ.
69'
Hlavička domácího hráče je zblokována, krátce na to získávají Liptáci sedmnáctý rohový kop v zápase.
69'
Ružomberok získává rohový kop.
68'
Regáliho střelu blokuje obránce, následně Dung z hranice velkého vápna vystřelil vysoko nad.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ján Bernát, přichází Patrik Myslovič.
65'
Gerec dostal výbornou přihrávku a šel na bránu. Střelecký úhel se mu snažil snížit vyběhnutý Petráš, útočník Ružomberoku branku přestřelil.
64'
Center Kostadinova hosté odvracejí daleko od své brány.
62'
Hra se otočí. Hosté si vepředu počínali nedovoleně a ztrácejí míč.
61'
Po faulu ve středu hrací plochy budou rozehrávat hosté.
59'
Kostadinov poslal centr přes celou pětku, ale žádný z fotbalistů v oranžovém dresu balón neuklidil do sítě.
59'
Po rohovém kopu přichází faul hostů, a tak následuje přímý kop Ružomberka.
58'
Po rohovém kopu domácí neohrozili bránu, krátce na to střílí Dung a jeho zakonečení vyráží Petráš na rohový kop.
57'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Martin Regáli.
57'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Timotej Múdry, přichází Peter Ďungel.
57'
Kmeť pronikl do šestnáctky a jeho přihrávku blokuje hráč hostí na rohový kop.
54'
Po sérii přihrávek domácích na útočné polovině přišla kolmice hledající Almásiho, ta však byla příliš rychlá.
53'
Madlenak odcentroval z levé strany, jeho míč odvracejí hosté pryč ze své šestnáctky.
51'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Vahan Bičachčjan, přichází Dávid Ďuriš.
51'
Hosté našli křížnou přihrávkou přes celou šestnáctku Rusnáka, ten však v pádu míjí bližší brankovou tyč.
49'
Rusnák se snažil něco vymyslet v domácím velkém vápně, tam ho však odzbrojil Mojžíš.
48'
Krátce na to posílá Kmeť z pravé strany střílený centr, který se otřel o břevno.
48'
Centr měl zřejmě směřovat na bližší tyč, ale hosté ho dobře přečetli a odvrátili míč.
47'
Kmeťův center hosté odvracejí na rohový kop.
46'
Bichakhchyan se snažil něco vymyslet před domácí šestnáctkou, ale přes obrovskou přesilu v oranžových dresech se mu nepodařilo projít.
46'
V prvním poločase měli sice více šancí domácí hráči, ale gól zatím vstřelili pouze hosté, když se v 20. minutě prosadil po rohovém kopu Dawid Kurminowski, a tak po úvodním dějství vyhrává Žilina v Ružomberku 1:0.
45'
45'
Po faulu na Gerece získává Ružomberok přímý kop z nebezpečné pozice.
45'
Na druhé straně se v podobné pozici ocitl Sluka.
43'
Kostadinov se nyní mohl dostat do šance, ale první dotek s míčem mu nevychází podle představ, a tak následuje Petrášův odkop.
42'
Gerec nakonec z těžké pozice dokázal vystřelit. Málo razantní zakončení k bližší tyči však nenadělalo Petrášovi problémy.
40'
Po rohovém kopu se hosté ubránili, neměli velké problémy.
39'
Gerecovu střelu vyráží Petráš a následně i Almásiho dorážku. Následnou Almásiho střelu blokuje obránce na rohový kop.
38'
Na opačné straně je Almásiho střela zblokována na rohový kop. Po dvou následných rohových kopech se však Liptákom nedaří ohrozit bránu.
37'
Sluka našel přihrávkou z levé strany Kurminowského, který v těžké pozici míjí bránu.
35'
Centr Kostadinova z rohového kopu nezachytil vyběhnutý Petráš, jenže Mrva usměrnil míč nohou těsně vedle brány.
35'
Gerec hledal centrem ve velkém vápně Almásiho, před ním odvrací míč obránce na rohový kop.
34'
Kostadinov vystřelil zpoza velkého vápna. Míří však mimo bránu.
33'
Gono táhl velmi nebezpečný útok hostů. V šestnáctce se mu ukazovali dva volní spoluhráči, ale finální přihrávku výborným zákrokem vyrazil Macík do bezpečí.
32'
Bichakhchyan předvedl dobrou práci, když dokázal udržet míč ve hře stísněnost na hraně hrací plochy a ještě i zpětně přihrál. Jeho spoluhráči krátce na to centrují před bránu, tam míč kryje Macík.
30'
Kostadinov našel centrem z přímého kopu výborně postaveného Gerce, jenže jeho hlavička těsně míjí vzdálenější tyč.
30'
Po faulu na pronikajícího Gerce získává Ružomberok přímý kop.
29'
Příliš dlouhou finální přihrávkou se nyní na opačné straně prezentují i ​​hosté a Macík bude odkopávát od brány.
27'
Kmeť přebral přihrávku na pravém křídle, následně přihrával na střed hřiště Kochanovi, který se snažil vysunout své spoluhráče, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá, a tak následuje Petrášův odkop.
25'
Po rohovém kopu se nakonec Liptáci dostávají k zakončení, které zblokoval Petráš. Krátce na to Almási vystřelil vysoko nad.
24'
Almási se snažil něco vymyslet na levé straně, jeho míč zblokoval Nemčík na rohový kop.
20'
Žilina právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu nejvýše vyskočil DAWID KURMINOWSKI, který hlavou zakončil do odkryté části domácí branky a Žilina tak vyhrává v Ružomberoku 1:0!
19'
Hráč hostů se nyní dostal do výborné šance, když už prošel i přes Macíka, ale následně ho odzbrojil Mrva a následuje tak rohový kop.
19'
Kostadinov nyní našel výborným centrem před bránou Almásiho, ten hlavou usměrnil míč těsně vedle brány.
17'
Centr Kostadinova nakonec končí u Mrvova, který dlouho váhal a hosté ho připravili o míč. Následně kope zpoza šestnáctky Kochan a jeho střela je zblokována na roh.
17'
Ružomberok získal po faulu přímý kop z nebezpečné pozice.
14'
Centr Kostadinova z rohového kopu hosté odvrátili, domácí opět vybojovali míč, a tak mohl Kostadinov opět centrovat z levé strany, jenže jeho centru chybí více přesnosti.
13'
Ružomberok získal po teči jednoho z hostujících obránců rohový kop.
13'
Centr z rohového kopu končí v Petrášově náruči.
12'
Gerec se řítil na bránu, jeho zakončení však zblokoval Petráš na roh.
11'
Nemčík se Slukem rozehráli rohový kop nakrátko, jejich záměr odcentrovat míč do šestnáctky jim však kazí domácí hráč, který přečetl jejich záměr.
11'
Kopas poslal míč z přímého kopu k bližší tyči, odkud ji fotbalisté Ružomberoka odvracejí na rohový kop.
10'
Žilina získává přímý kop.
9'
Madlenak poslal centr z levé strany do velkého vápna, odkud míč odvrací hráč hostů.
7'
Po rohovém kopu Liptáci neohrozili bránu, rozehra od rohového praporku nebyla vůbec nebezpečná.
6'
Center Kostadinova odvracejí hostující obránci na rohový kop.
4'
Ružomberok byl dosud převážně zatlačen na své polovině, nyní však vybojoval přímý kop.
2'
Hosté si od začátku vyměňují míč převážně na útočné polovině, před bránu je však domácí zatím nepouštějí.
1'

MFK Ružomberok: Macík (C) – Čurma, Mrva, Mojžiš – Kmeť, Kostadinov, Kochan, Múdry, Madleňák – Almási, Gerec.
Náhradníci: Krajčirík – Takáč, Regáli, Filinský, Kojnok, Holub, Ďungel.

MŠK Žilina: Petráš – Kopas, Minárik (C), Nemčík – Rusnák, Gamboš, Gono, Sluka – Bernát, Kurminowski, Bičachčjan.
Náhradníci: Teplan – Javorček, Kaprálik, Myslovič, Jibril, Goljan, Ďuriš.

Rozhodčí: Glova – Bednár, Jekkel.
V jedenáctém kole Fortuna ligy budeme sledovat krajské derby mezi Ružomberkem a Žilinou.

Hosté ze Žiliny přivítali minulý víkend na svém trávníku Trnavu. Už v 5. minutě je poslal do vedení Vahan Bichakhchyan. Pět minut po změně stran sice vyrovnal Martin Mikovič, ale poslední slovo měla Žilina, když v 71. minutě skóroval Martin Gamboš a rozhodl o vítězství Šošonů 2:1. Žilina dosud získala 16 bodů, má aktivní skóre 26:19 a v ligové tabulce jí patří třetí pozice. Na druhý Slovan Bratislava ztrácí devět bodů. Naopak, od čtvrté Nitry ji dělí jeden bod a od páté Trnavy, šestého Ružomberka i sedmé Seredě jediné vítězství.

Domácí Ružomberok se v uplynulém kole představil v Senici. První poločas sice přinesl několik šancí obou týmů, ale skóre se měnilo až po změně stran. V 54. minutě se po rohovém kopu nejlépe zorientoval před bránou Edmund Addo a naklonil misky vah na stranu Záhoráků. S blížícím se závěrem se už zdálo, že Liptáci odejdou ze Senice bodově naprázdno, jenže v samém závěru nejdříve vyrovnal Štefan Gerec. Následně si nebezpečný míč od Matouše Kmeta vrazil do vlastní brány Jose Carrillo a Růže po obratu skóre vyhrála 2:1. Ružomberok má na svém kontě 13 bodů, pasivní skóre 14:16 a nachází se na šestém místě. Stejný počet bodů získala i pátá Trnava a sedmá Sereď. O bod více má čtvrtá Nitra a o bod méně osmé Zlaté Moravce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.