Fortuna liga Slovensko - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Michalovce - 11. července 2020   18:00

Žilina
Žilina
12' Iľko  • 29' Paur  • 53' Sluka  • 64' Bernát  • 74' Ďuriš
5:0
(2:0)
Michalovce
Michalovce
Žilina
Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka – Bernát, Pečovský (C) (13. Gono), Myslovič – Ďuriš, Paur (55. Kurminowski), Iľko (68. Bichakhchyan).
Belko – Kopas, Gono, Bichakhchyan, Fazlagić, Kaprálik, Kurminowski.
Smolák – Benko, Žákech
Pod Dubňom, Žilina
1458 diváků
Michalovce
Dráb – Konstantinidis, Kolesár, Grič (C), Vojtko, Mendez – Kvocera (71. Pásztor), Neofytidis, Begala (76. Lukčo), Popovits – Hovhannisyan (61. Diarra).
Dehtiar – Sova, Lukčo, Diarra, Chovan, Pásztor.

MŠK Žilina i ve druhém poločasu systematicky navyšovala skóre, a po trefách Ilka, Paura, Sluky, Bernáta a Ďuřiše vítězí zaslouženě vysoko 5:0! Mějte hezký zbytek dne.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 12:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:8.
90+1'
90+1'
Kurminowski dostal pořádně naloženo a zůstává ležet na hrací ploše.
90+1'
Rohový kop se Žilině vůbec nepovedl a tak se tenisového kanára v podobě vítězství Žiliny 6:0 asi nedočkáme.
90'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
88'
Bernát nahradil Mysloviče při exekuci a brankář Michalovců Dráb nyní předvedl velmi nejistý zákrok.
87'
Ještě rohový kop pro Žilinu z levé strany hřiště.
85'
Konstantinidis odstupuje pro zranění, jelikož je na Slovensku povolené po dohodě klubů pouze trojí střídání, Michalovce dohrají zápas pouze o deseti.
84'
Technické střele Popovitse k levé tyči toho příliš nescházelo, aby to byla korigující branka.
83'
Vahan Bichakhchyan se pořádně opřel do míče, ale zařízení netrefil. Šlo o jubilejní dvacátý pokus Žiliny v tomto utkání.
82'
U postranní čáry si došel pro faul Kolesár.
81'
Vzápětí polský legionář nedokázal přidat šestý gól, když míč neumístil mezi tři tyče.
80'
Přímo před rozhodčím byl faulovaný Kurminowski.
78'
Hráči Žiliny již opravdu hrají exhibiční bago ve středu hřiště.
77'
Přímý kop pro domácí celek.
77'
Dnešní utkání sleduje 1458 diváků!
76'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Matúš Begala, přichází Lukáš Lukčo.
75'
Likvidace Michalovců stále strojově pokračuje. Nádherná rozlučka pro Pečovského.
74'
Žilina právě vstřelila branku!
Po dlouhém centru Valla se k přesně hlavičce dostal DÁVID ĎURIŠ a umisťuje míč přesně k tyči 5:0!
73'
Dávid Ďuřiš ve skluzu posílá balon pouze mimo pravou tyč brankáře Drába.
72'
Bernát jen velmi slabou hlavičkou nechal vyniknout hostujícího brankáře.
71'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Milan Kvocera, přichází Marián Pásztor.
70'
Ďuřišova technická střela končí pouze nad brankou Michalovců.
69'
Přízemní pas za obranu skončil pouze u brankáře Drába.
68'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Iľko, přichází Vahan Bichakhchyan.
66'
Ilko sice uvolnil Bernáta, ale pro pokutový kop si nedošel.
65'
Diarra se v pokutovém území dopustil v souboji útočného faulu.
64'
A další skvělá akce Žiliny! Vallo si povodil několik soupeřů předal balon na pravé křídlo odkud Ďuřiš přesně našel technicky zakončujícího vevnitř pokutového území JÁN BERNÁT – 4:0!
64'
Diarra se pěkně uvolnil předal včas do středu hřiště míč spoluhráči Popovitsovi, ten však při střele podklouzl a netrefil zákonitě branku Žiliny.
63'
Faulem si vypomohl velmi aktivní a nadějný hráč Žiliny Ján Bernát.
62'
Gonova rozehrávka skončila na pozorném středopolaři Bagalovi.
61'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Armen Hovhannisyan, přichází Cheick Alan Diarra.
60'
Zákrok Gona nebyl posouzen jako faul a z toho vytěžil přízemní, ale nepříliš důraznou střelu Myslovič.
59'
Již třetím kapitán Žiliny v tomto duelu se stal obránce Ján Minárik.
57'
Popovits velmi zlým pasem se snažil o uvolnění svých spoluhráčů.
56'
Centr Valla nebyl tentokráte zrovna ideální.
55'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Dawid Kurminowski.
53'
Ale Žilina si s tím poradila nejlépe jak mohla! Myslovič rozehrál míč diagonálně po zemi za pokutové území, Gono ho takticky přepustila ze sedmnácti metrů se nádhernou střelou k tyči prosazuje BRANISLAV SLUKA – 3:0!
53'
Sudí hází neskutečný kiks, když penaltový faul na Ilka vykazuje mimo pokutové území!
52'
Gono dostal při svém průniku výhodu od rozhodčího.
52'
Po centru Mendeze se snažil trefit míč hlavou Hovhannisyan, ale nakonec byl balon odehrán obranou na rohový kop pro Michalovce.
51'
Do první ofsajdové pasti v tomto utkáním se nechal chytit Ďuřiš.
50'
Ten Žilině již nevyšel dle ideálních představ.
49'
Z velké dálky to zkusil Miroslav Gono a brankář Dráb měl co dělat, aby míč vytlačil nad břevno – rohový kop!
47'
Konstantinidis dokázal zlikvidovat centr Sluky.
46'
Statistika:

Držení míče:
Střely na branku: 5:2
Střely mimo branku: 7:2
Rohové kopy: 3:1
Fauly: 6:6
První poločas byl jasně v tlaku Žiliny, hraničící až s exhibicí. Gólově se trefili, premiérově Patrik Ilko a po pěkné kombinaci měl snadnou úlohu Jakub Paur. Druhý poločas by měl začínat cca v 19:05 hodin.
45+1'
45'
45'
Centr Popovitse končí pouze u brankáře Samuela Petráše.
44'
Jakub Paur si v souboji s kapitánem hostí Jakubem Gríčem vedl nedovoleně.
43'
Přímý kop rozehraje Matús Vojtko.
41'
Kvocera se při individuálním kličkování se ocitl s mičudou za postranní čárou.
40'
Po zblokovaném centru končí míč pouze v rukavicích brankáře Drába.
39'
Popovits je možná jediným hráčem Michalovec, který dokáže dostat balon na soupeřovu polovinu.
38'
Na fauly je to čtyři ku:čtyřem, na útoky neskutečný nepoměr odpovídajícímu tlaku Žiliny 52:16.
37'
Příliš dlouho trvalo odhodlání žilinských zakončit a následně byla střela mimo pokutové území zablokována.
36'
Kvocerovu střelu musel vyrazit na rohový kop brankář Samuel Petráš!
34'
Žilina dnes zatím drtí svého soupeře jako vymačkaný citron.
33'
Ilko sice nepřekonal brankáře, odražený míč napálil těsně vzdálenější tyče Ján Bernát!
32'
První střelu na branku za hosty si připisuje hrotový hráč Armen Hovhannisyan.
31'
Jakub Paur se trefil poprvé v žilinském dresu po návratu z Trenčína. Paur je jinak samozřejmě žilinským odchovancem.
30'
Žlutou kartu dostává Georgios Neofytidis (MFK Zemplín Michalovce).
30'
Myslovič chuť na třetí gól rázně uťal brankář Dráb.
29'
Po skvělé práci Ján Bernát od koncové čáry skvěle našel přihrávkou před branku, kde měl snadnou úlohu JAKUB PAUR – 2:0!
27'
Další ostrý zákrok mimo fotbalová pravidla, Kvocera však dostává od sudího možnost výhody.
26'
Myslovič sice upadl po souboji s Gričem, ale hra i nadále plyne dál.
25'
Kolesár byl faulován Slukou, který sice uklouzl na mokrém terénu, ale sudí nezvolil trest v podobě žluté karty.
24'
Mendez sice nasadil Ďuřišovi potupné "jesličky", ale nakonec se vítězem se stal právě Ďuřiš.
23'
Jeden centr za druhým létá do pokutového území Michalovců a hostující hráči mohou být rádi, že je brankář Dráb drží nad vodou.
22'
Z rohového kopu Myslovič hledal Kiwiora, ale ten se neprosadil úspěšným způsobem.
22'
Hostující hráč se ocitl s míčem již mimo hrací plochu což neuniklo pozornému asistentu rozhodčího.
21'
Na druhé straně hřiště velmi nepřesnou střelou se prezentoval Milan Kvocera.
21'
Další centr letěl do pokutového území Michalovců.
20'
Střelu Mysloviče pokryl pozorný brankář Dráb.
19'
Ve velmi slušné šanci se objevil Hovhannisyan, ale balon pohladil pouze čelem a to ne velmi důrazným způsobem.
18'
Po rohovém kopu se ke koncovce dostal opět Paur, ale opět netrefil branku.
17'
Po centru Valla zprava byl nalezen přesně v pokutovém území Jakub Paur, kterého skvěle vychytal brankář Dráb – rohový kop!
15'
Žilina je nadále velmi aktivnější a lepším týmem.
13'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Viktor Pečovský, přichází Miroslav Gono.
13'
A ihned po dalším přerušení hry odevzdává kapitánskou pásku Viktor Pečovský spoluhráči Jakubovi Paurovi. A bude za potlesku tribun vystřídán.
12'
Bernát vystřelil ze střední vzdálenosti na mokrém povrchu umělé trávy, Dráb míč vyrazil pouze před sebe a snadnou úlohu měl dorážející PATRIK IĽKO – 1:0!
11'
Centr Mysloviče končí pouze za koncovou čárou.
11'
Vracející se Vallo musel hasit problém v obranné řady Žiliny.
10'
Centr Valla nadělal velké zmatky před brankou Drába, když se brankář nedohodl se svým obráncem kdo bude hrát míč jako první.
9'
Držení míče je jasný ve prospěch Žiliny 75%: Michalovce 25%.
8'
Centrovaný míč na bližší tyč končí střelou, ale opět mimo tři tyče.
7'
U levé postranní čáry si v souboji s Jakubem Paurem musel vypomoci faulem Martin Kolesár.
6'
Jan Bernát se pokoušel o střelu nůžkami, ale nebyl úspěšný dle svých představ.
5'
Centr zprava nedokázal Paur zpracovat míč hlavou v pokutovém území.
4'
Vzápětí se po rychlém brejku zleva dostal k míči oslavenec Viktor Pečovský a jeho projektil z poměrně velké vzdálenosti jen těsně minul břevno branky Drába!
4'
U nakopávaného míče byl jako první vyběhnuvší brankář Petráš.
3'
Kvocera navzdory početní přesile soupeře dokázal získat autové vhazování.
2'
Míč po centru z rohu našel sice Patrika Mysloviče, ten však levačkou přestřelil branku Michalovec vysoko nad.
1'
A po souboji u koncové čáry z toho bude rohový kop pro Žilinu z pravé strany hřiště.
1'
Zástupci klubu Karol Belaník a p. Antošík předávají Pečovskému dres Žiliny s číslem počtu startů tj. 422. A další upomínkové předměty přebírá i doprovázející rodina Pečovského. A to vše za doprovodu hudby Karla Duchoňa. Pečovský by i nadále měl působit v žilinském fotbale minimálně jako asistent trenéra u kategorie dorostu. Pečovský v Žilině hraje od roku 2009, předtím oblékal dres Bánské Bystrice. V dresu Slovenska se představil na ME ve Francii.
A ceremonie pokračují, jelikož kariéru dnes ukončují také asistenti rozhodčího, pánové Benko a Žákech.
Viktor Pečovský odehraje 422 start v nejvyšší slovenské soutěži a ukončí tímto utkáním svou bohatou profesionální kariéru!
Žilina bude hrát ve žlutozelené kombinaci, Michalovce nastoupí v bílých dresech.

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka – Bernát, Pečovský (C), Myslovič – Ďuriš, Paur, Iľko.
Náhradníci: Belko – Kopas, Gono, Bichakhchyan, Fazlagić, Kaprálik, Kurminowski.

MFK Zemplín Michalovce: Dráb – Konstantinidis, Kolesár, Grič (C), Vojtko, Mendez – Kvocera, Neofytidis, Begala, Popovits – Hovhannisyan.
Náhradníci: Dehtiar – Sova, Lukčo, Diarra, Chovan, Pásztor.

Dunajská Streda – Michalovce 5:0
V posledním kole nadstavby se rozloučí MŠK Žilina (2) na svém hřišti proti týmu MFK Zemplín Michalovce (6). Žilina má sice zajištěné evropské poháry, ale bude bojovat o udržení druhého místa před dotírající Dunajskou Stredou. Michalovce v případě výhry a souhře příznivých ostatních výsledků může poskočit až na čtvrté místo ligové tabulky.