Fortuna liga Slovensko - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Ružomberok - 28. listopadu 2021   17:00

Trnava
Trnava
0:3
(0:1)
Ružomberok
Ružomberok
31' Kochan   • 50' Regáli   • 52' Regáli
Trnava
Dominik Takáč – Čurma (58. Procházka), Škrtel, Tumma, Mikovič /C/ (90. Iván) – Savvidis – Jones, Bukata (82. Ramadán), Grič, Boateng – Ristovski.
Chudý, Kamenár – Boledovič, Jendrek, Trajkovski, Ujlaky.
Ziemba – Hancko, Bednár
Štadión Antona Malatinského
Ružomberok
Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák (66. Selecký) – Kochan /C/ (90. Múdry), Luterán – Šefčík (79. Tancík), Dalibor Takáč, Regáli (79. Ďungel) – Bobček (66. Boďa).
Frühwald – Dopater, Luka, Rakyta.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:11.
Fotbalisté Spartaku Trnava utrpěli nejtěžší porážku v sezóně, když na vlastním hřišti podlehli ve šlágru kola slovenské ligy Ružomberku 0:3. Vítězové se tak druhé Trnavě přiblížili na rozdíl tří bodů.
Do vedení se hosté dostali proměněnou penaltou Kochana v 19. minutě, krátce po změně stran se pak po hrubkách obrany „andělů“ dvakrát krásně trefil Regáli a od vyloučení domácího Jonese se zápas dohrával jen z povinnosti.
90+2'
90'
Zápas je nastaven o dvě minuty.
90'
Trnavského Martina Mikoviče střídá v témže čase Alex Iván.
90'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Matej Kochan, přichází Timotej Múdry.
87'
Trestný kop Ružomberku z levé strany mířil jen k prvnímu bránícímu hráči Trnavy, jímž byl Roman Procházka.
85'
Ramadán s Gričem se po zemi prokombinovali do dobré palebné pozice pro Ristovského, který zpoza šestnáctky o metr přestřeluje.
82'
Střídá Spartak Trnava: ze hřiště odchází exkarvinský Martin Bukata, do hry míří Ammár Ramadán.
80'
Krajčírika při rozehrávce obtěžoval Ristovski, nakonec se brankáři hostů podařilo ho riskantní kličkou odstavit.
79'
Martin Regáli se již hattricku nedočká, na hřiště místo něj přichází Peter Ďungel. Zároveň střídá Samuela Šefčíka letní posila z Nitry Jakub Tancík.
78'
Dominik Takáč zmenšil střelecký úhel a zblízka vychytal Regáliho, který si předtím parádně narazil s Boďou a vnikl do šestnáctky.
76'
Hosté se nikam příliš neženou a kombinují zvolna v okolí půlící čáry.
73'
Pro Tummu byl Gričův křížný centr příliš vysoký, za ním sbírá míč v pohodě ružomberský brankář.
71'
Zápas je rozhodnutý, pro Trnavu už jde jen o to, dohrát ho v oslabení se ctí a nedopustit debakl.
68'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Zyen Jones (Spartak Trnava). Afroameričan naskakoval na nakopnutý míč a došlápl na stehno hostujícího brankáře.
66'
Dvojnásobné střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odcházejí Matej Madleňák a Tomáš Bobček, které nahrazují Alexander Selecký a Martin Boďa.
65'
Od zdi se míč odráží na roh, který Spartak nevyužil, avšak zůstává na míči.
64'
Mojžiš hrábl po míči podle zvyku fotbalistů na zemi rukou, jenže rozhodčí jeho pád neposoudil jako faul a trestný kop rozehraje Trnava.
61'
Po rohovém kopu hosté odkopávají na soupeřovu polovinu. Domácí se pokusili založit další útok, jenže Boateng si zpracoval vysoký míč paží.
60'
Trnavský krátký roh byl rozehrán zajímavě od brány na Savvidise, který to trefil výborně a Krajčírik jednou rukou vyplácl míč přes břevno na roh.
59'
Žlutou kartu dostává Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok). Dva metry od hranice šestnáctky stáhl v pádu za dres Jonese.
58'
Se střídáními začíná Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matej Čurma, nastupuje explzeňský Roman Procházka.
57'
A byla z toho nakonec docela nebezpečná možnost, když si dlouhý nákop zpracoval Jakub Grič a vypálil těsně vedle vzdálenější tyče.
57'
Bobček se probíjel k míči přes Jonese nedovoleným způsobem. Spartak rozehrává z vlastní půlky hřiště.
54'
Trnavští inkasovali čtyři góly za čtrnáct kol, teď nejsou daleko od stejné nálože.
52'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Po neuvěřitelné minele zkušeného Škrtela přidává další zásah MARTIN REGÁLI. Bývalý obránce Liverpoolu ho vysunul do běhu dloubákem dozadu přes vlastní spoluhráče a Regáli zakončil nájezd bombou v plné rychlosti nad brankářovu ruku.
50'
Laciná ztráta trnavského kapitána Mikoviče vedla k protiútoku do rozhozené obrany. Ten zakončil po přihrávce Dalibora Takáče proti noze krásně placírkou k tyči MARTIN REGÁLI.
48'
Liptáci vybojovali po levém křídle rohový kop. Po centru Dalibora Takáče však Regáli neohrozil bránu dalšího Takáče na hřišti Dominika.
46'
Úvodní půle přinesla vypjatý boj, po jedné obrovské šanci na každé straně a jediný gól z pokutového kopu na straně Ružomberku. Proměnil ho Kochan po faulu na Madleňáka.

Statistické okénko
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 2:3, střely mimo 1:1, rohy 2:1, fauly 3:5, ofsajdy 1:1.
45+2'
45+2'
Bukatův centr z trestného kopu si Krajčírik bezpečně stahuje do náruče.
45'
Rozhodčí Ziemba nastaví 2 minuty.
44'
Žlutou kartu dostává Matej Kochan (MFK Ružomberok). Na hřišti vypukla hromadná potyčka, v závěru poločasu se bojuje na krev.
41'
Žlutou kartu dostává Martin Regáli (MFK Ružomberok).
41'
Žlutou kartu vidí za ošklivý skluz kolíky napřed Milan Ristovski (Spartak Trnava).
39'
Žlutou kartu dostává Tomáš Bobček (MFK Ružomberok).
36'
Kochanově ráně ze střední vzdálenosti scházela přesnost.
33'
Žlutou kartu dostává Matej Madleňák (MFK Ružomberok). Aktéři nedávné penaltové situace si prohodili úlohy.
31'
Z pokutového kopu otevírá skóre zápasu střelou po zemi k tyči MATEJ KOCHAN.
30'
Žlutou kartu dostává Zyen Jones (FC Spartak Trnava).
30'
Byla nařízena penalta pro hosty po zákroku Jonese, který v šestnáctce povalil Madleňáka.
27'
Obrovská dvojnásobná šance dosud marného Ružomberku! Nejdříve Takáč fantasticky rozštěpem vychytal Bobčekovu střelu zblízka, poté Regáli z dorážky přestřelil úplně prázdnou bránu.
26'
Šefčíkův centr odhlavičkoval Bukata na první rohový kop pro hosty.
23'
Jonesův průnik nedospěl k přesnému centru, míč mají fotbalisté Ružomberku.
21'
Nakopávaný míč směřuje ke Krajčírikovi, který má úplný klid na práci.
18'
Po rohovém kopu následuje už mnohem snazší zákrok ružomberského brankáře proti Tummově střele doprostřed brány.
17'
První šanci zápasu si připravil Zyen Jones. Z pravé strany šestnáctky zakončoval pod břevno, Ivan Krajčírik se však vyznamenal a vyškrábl ránu na roh.
15'
Zápasu zatím chybí kvalita. Domácí Bukata jen nakopává míč naslepo do zámezí.
11'
Jones zachytil nepřesnou rozehrávku ružomberského Madleňáka a v pokutovém území hledal Boatenga. Ten však nedokázal míč zpracovat.
9'
Po Mikovičově centru končí hlavička na břevně, vzrušení však bylo zbytečné, protože trnavský hráč si pomohl ve výskoku faulem.
8'
Na šanci zatím čekají diváci v Trnavě marně. Dočkají se po trestném kopu z levé strany z docela výhodné vzdálenosti?
4'
Po útočném faulu domácích v souboji o nakopávaný míč se kope jen od Krajčírikovy brány.
1'
Trnava hraje celá v bílém, hráči Ružomberku oblékli oranžové dresy a černé trenýrky.
1'

Spartak Trnava: Dominik Takáč – Čurma, Škrtel, Tumma, Mikovič (C) – Savvidis – Jones, Bukata, Grič, Boateng – Ristovski.
Náhradníci: Chudý, Kamenár – Boledovič, Iván, Jendrek, Procházka, Ramadan, Trajkovski, Ujlaky.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Kochan (C), Luterán – Šefčík, Dalibor Takáč, Regáli – Bobček.
Náhradníci: Frühwald – Boďa, Dopater, Ďungel, Luka, Múdry, Rakyta, Selecký, Tancík.

Rozhodčí: Ziemba – Hancko, Bednár.
Vzájemné zápasy
V srpnu se na Liptově hrálo bez branek, když domácí Ružomberok neproměnil penaltu. V loňské sezóně vyhrála oba zápasy Trnava, doma 3:1 a venku 1:0.
MFK Ružomberok
Fotbalisté z Liptova nebudou snadným oříškem, ze třetího místa o skóre před Dunajskou Stredou ztrácejí na druhou Trnavu šest bodů a dnes mohou manko o polovinu srazit.
V sezóně našla „Ruža“ přemožitele jen těsně o gól v mužstvech DAC a Slovanu, naposledy doma hladce přejela Trenčín 3:0.
Také teprve 37letý ružomberský trenér Peter Struhár působil na podzim 2009 krátce v české lize v dresu 1.FC Slovácko.

Střelci: 5 – Regáli, 4 – Maslo, Kochan, 3 – Brenkus.
Spartak Trnava
Svěřencům ani ne čtyřicetiletého kouče Michala Gašparíka, bývalého hráče Mostu (2005-07) a Teplic (2007-10), patří druhá příčka v tabulce slovenské ligy 5 bodů za bratislavským Slovanem. Minule remizovala Trnava ve Zlatých Moravcích 0:0 a s pouhými čtyřmi inkasovanými góly na hřišti (nepočítaje kontumační porážku 0:3 se Slovanem kvůli výtržnostem diváků) má jasně nejlepší obranu v lize.
Pětinásobný československý mistr prohrál naposledy ve 2. kole a nenašel přemožitele již ve 13 ligových zápasech, opět s výjimkou zmíněné kontumace.

Střelci: 7 – Ristovski, 5 – Cabral, Boateng, Twardzik.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.