KOMPLETNÍ SESTŘIH: Brno-Příbram 1:0

No to bylo ale trápení! Brno mělo ve druhém poločase díky početní převaze jasně více ze hry, uklidňující druhou branku ale nevstřelili a tak jejich fanoušci v závěrečných minutách zestárli o deset let. Příbrami chyběl trochu větší klid v zakončení, Hladký během druhého dějství nic důležitého řešit nemusel a Brno se tak s rokem 2014 loučí vítězstvím a odpoutáním se ze sestupového pásma tabulky.
90+2
90+1
V době kdy čtvrtý sudí ukázal nastavované dvě minuty ještě jedna šance pro Příbram, které přihlížel i atakující hostující gólman.
90+1
Velké zmatky v pokutovém území domácích. Přímý kop odklízí brněnská obrana pouze na roh.
90
Závěrečné střídání tohoto duelu, Alois Hyčka přepouští svou pozici Janu Sedlákovi.
90
... který Hladkého neohrozí.
89
A následně zahrává další rohový kop.
89
Příbram střídá Jiřího Mareše za Tomáše Pilíka.
88
Brno zamyká Příbram v jejím pokutovém území a chce zápas definitivně rozhodnout, v útoku je to ale v poslední době tragédie a diváci na tribunách trnou.
87
Hyčka by dnes branku netrefil ani z metru brokovnicí.
86
Moukanza se zbavil Pilíka a nacentroval na Zavadila, jehož volej byl zblokovaný.
85
A vystřídat stihne i Příbram. Odstupuje Deli, hrát bude Martin Krameš.
84
Brno podruhé střídá, Vávra bude hrát na úkor Jana Sýkory.
83
... a pokus Hyčky zase na tribuně.
82
Nepovedená střela Zavadila končí v rukavících Boháče.
81
Rohový kop Příbrami i tentokrát Hladkého neohrozil.
80
Na hrací ploše chvíli polehával i Jugas, obejde se to bez ošetření.
79
Celá brněnská lavička nyní vyletěla jako čertík z krabičky, Sýkora totiž nepochopitelně neposlal Lutonského do samostatného úniku na brankáře.
78
Tak do třetice – rohový kop pro Příbram.
78
Ten si díky Schusterovi hosté ještě zopakují.
77
Její snaha resultuje v další rohový kop.
76
Příbram je v závěru i v deseti o poznání aktivnější než její sok, a hraje se výlučně na polovině Brna.
75
Střídá i Příbram, hrací plochu opustil Sus, zahraje si Tomáš Krbeček.
74
Další přerušení díky Petru Buchtovi, domácí hráč z nejasného důvodu leží na hrací ploše a nechává se ošetřit.
73
První střídání Zbrojovky, dohrál Malík, nastupuje Milan Lutonský.
72
Po střetu Suse s jedním z brněnských hráčů se hra musela přerušovat.
71
Jako by mé tvrzení chtěl vyvrátit Donneil Moukanza, to by ale po přihrávce Sýkory musel trefit bránu
70
Brno v útočném snažení trochu polevilo a mohlo by se stát, že se jim to v závěrečné dvacetiminutovce vymstí.
69
Moukanza teď pro změnu v ofsajdu.
68
Následně ještě hru přerušil, aby se útočník Brna mohl oklepat, a za pár vteřin budeme pokračovat.
67
Moukanza prohrál rychlostní souboj s Delim a ve vápně se ještě snažil nasimulovat faul, sudí Nenadál situaci vyhodnotil správně.
66
Až z poloviny přiletěla rozehrávka standartní situace do vápna Zbrojovky, nic zásadního ale Hladký řešit nemusel.
65
Naštěstí pro domácí si příbramský Deli nevšiml po pravé ruce mu nabíhajícího Pilíka a nadějný protiútok pokazil nepřesnou přihrávkou na Řezníčka.
64
Příbram rozehrává standartní situace opravdu prazvláštně, ke gólu jim to navíc zatím nepomohlo.
63
Aleš Schuster u praporku dovolil Fillovi "pouze" vybojovat právě rohový kop.
62
Po počínání Miroslava Keresteše se aut ocitl mimo hrací plochu, Brno bude vhazovat.
61
Kapitán Brna Zavadil svým typickým přerušovaným pohybem utancoval Řezníčka, rozvíjející se příležitost ale zastavuje nepovedenou rozehrávkou Hyčka.
60
Jugas si na malém vápně pomohl odvážnou obrannou hlavičkou do rukavic Hladkého, vše proběhlo z pohledu domácích v klidu.
59
Mířil tam ale pokus Moukanzy, bohužel pro domácí přímo do náruče Boháče.
58
Jugas svou dělovku ze střední vzdálenosti mezi tři tyče neposlal.
57
Divákům na Srbské slyšitelně zatrnulo, když se Hladký rozběhl pro dlouhý centr ven z malého vápna, nakonec mu ale zatleskali.
56
Košťál chytl dobrodružné choutky a stále častěji se vydává do útoku, teď díky jeho střele musel Boháč na zem, s pokusem si ale poradil.
55
A ten přišel z kopačky Sýkory, jenž z hranice pokutového území zamířil nad.
54
Brno sbírá míč na vlastní polovině a chystá se na další atak hostujícího vápna.
53
A i tato situace zaváněla gólem, těsně před Buchtou vlétl do souboje hostující gólman a změně stavu zabránil.
52
Krásný centr Pavla Zavadila odmáznul Neves na roh a brněnský kapitán si tak centr bude moci zopakovat.
51
Brno se teď vrhá do jednoho protiútoku za druhým, zatím jsou v jejich proměňování neúspěšní, nyní ho zkazil Keresteš.
50
Velká škoda pro Brno, že Sýkora nepustil centrovaný míč za sebe, za zády mu totiž stál úplně osamocený Pavel Zavadil, který by s příležitostí určitě naložil lépe.
49
Hosté se z absence Zápotočného doteď nevzpamatovali a mají problém udržet míč na kopačkách.
48
Košťál vyvezl míč až na hranici pokutového území, Sýkora ale z první poslal přihrávku na Moukanzu do ofsajdu.
47
Tomáš Pilík při atakování Petra Buchty fauloval, rozehrávat tak bude Brno.
46
Úvodní střela letí z kopačky Moukanzy, příliš daleko ale nedoletěla, zblokoval ji Hájovský.
46
Brno po prvním poločase míří díky premiérové brance Donneila Moukanzy za třemi body, Příbram ale rozhodně není horším celkem i když vyloženě stoprocentní příležitost měli hosté jen jednu, tu v druhé minutě spálil Tomáš Zápotočný. Své zaváhání korunoval na sklonku prvního poločasu zatáhnutím za záchrannou brzdu, a faul na Moukanzu viděl červenou kartu. Jak si v deseti Příbram na hřišti sestupem ohroženého Brna povede v druhém poločase, uvidíme přibližně za 11 minut.
45+1
45+1
Klidný zákrok si po střele Miroslava Keresteše připisuje hostující gólman.
45+1
Sudí Nenadál nastavuje nad rámec prvního dějství jednu minutu.
45
Příbram se ještě snaží do konce prvního poločasu něco s výsledkem udělat, k něčemu souvislejšímu se ale na polovině Brna ne a ne dostat.
44
Z něho resultoval odražený míč vstříc kopačky Aloise Hyčky, který i tentokrát míří nad.
43
Fernando Neves zahrál v blízkosti svého pokutového území rukou a Brno tak bude mít výhodu dalšího přímého volného kopu.
42
Brno kombinuje na své hrací polovině.
41
Volný kop rozehrávali i hosté, a dopadlo to podobně – Moukanza pouze zajistil, aby v klidu přešel brankovou čáru a následoval odkop.
40
Tato standartní situace ale vrásky na čele Boháčovi nenadělala.
39
Něco změnit se na tom snaží domácí Malík, jenž se prohnal kolem Martina Suse a byl faulován, zkrácený roh tak může zahrávat domácí kapitán Pavel Zavadil.
38
Hra se nyní odehrává hlavně ve středu hřiště.
37
Nyní se malý Hyčka dostal dokonce k hlavičce, podle očekávání ale hostujícího brankáře neohrozila.
36
Ke střele z větší vzdálenosti se na druhé straně odhodlal Hyčka, Boháče ale nevystrašil.
35
Následující dlouhý míč do vápna přeletěl i Hladkého bránu, který tak může komfortně rozehrát až do středu pole.
34
Pavel Zavadil bez zájmu hrát míč brnkl o nohy Martina Filla a může být hodně rád, že se to celé obejde bez karetního napomínání.
33
A střela to nebyla vůbec špatná, k cestě do branky jí scházel nějaký půl metr.
32
Svým typickým postojem se k míči staví Pavel Zavadil a pošle ho vstříc Boháčovi.
31
Hostující Tomáš Zápotočný nyní svému celku moc nepomohl, unikajícího Moukanzu totiž zezadu přistrčil a po právu vidí červenou kartu.
30
S ním si ale brněnská defenziva poradila.
29
Další rohový kop pro Příbram.
28
Jugas přerušil situaci na polovině hřiště a už se hnal do nadějného protiútoku, sudí Nenadál ale po chvíli váhání zadul do píšťalky a posoudil jeho jednání jako nedovolené.
27
Příbram ze své hrací poloviny rozjíždí další postupný útok.
26
Od rohového praporku přilétl centr na nohu dnes velmi aktivnímu Řezníčkovi, který placírkou zamířil nějaké dva metry mimo.
25
A dobře pro Příbram, ránu Martina Filla z ostrého úhlu vytlačil Hladký konečky prstů na roh.
24
Po faulu ve středu hřiště rozehráli hosté standartní situaci mimo místo přestupku a celá situace se tak bude muset opakovat.
23
Pravý bek hostí Martin Sus, jmenovec někdejšího defenzivního záložníka Zbrojovky, hledal některého ze svých spoluhráčů centrem do vápna – neúspěšně.
22
Jak vidno, Příbram dnes veškeré vhazování bude řešit dlouhým hodem do vápna.
21
Hodně málo teď chybělo, aby Moukanza posunul rozběhnutého Hyčku do souboje jeden na jednoho, za Tomášem Zápotočným se totiž nacházel už jen poslední hráč, Moukanza měl ale k přihrávce daleko.
20
Dlouhý aut Jakuba Řezníčka do pokutového území domácí s problémy řeší odkopem.
19
Pavel Zavadil svým spoluhráčům pěkně zavařil, když podklouzl při tvorbě rozehrávky, rychlý protiútok ale Martin Fillo namířil jen do hradby těl před ním a zblokovaná rána už pro Hladkého nebyla problémem.
18
Další centrovaný míč z levé strany se nepovedl Martinu Zemanovi – mířil totiž přímo do náruče domácího brankáře.
17
Brněnský Moukanza nyní v roli nahrávače, v nepřehledné situaci se k zakončení dostal Jugas, tečovaná rána avšak míří nad.
16
Dlouhý pas za obranu posouvá Schuster opět do rukavic brněnského gólmana.
15
I hosté se pokusili o postupnou kombinaci, jenže ta vzápětí končí v rukavicích Hladkého.
14
Nyní už je míč na polovině Příbrami.
13
Jakub Řezníček při svém útočném počínání zahrál nedovoleně – míč mají domácí.
12
Centr do pokutového území letěl přesně na hlavu Martina Filla, na poslední chvíli ho hlavou odpálil jeden z brněnských stoperů.
11
Autor branky Moukanza pelášil za dlouhým míčem směrem k rohovému praporku, na hrací ploše ho ale nestihl.
10
Zbrojovka nyní trpělivě kombinuje na své polovině a snaží se otevřít okénko v hostující obraně.
9
Centr Pavla Zavadila z pravé strany odklízí Fernando Neves.
8
Hostí je po obdržené brance najednou plné hřiště, defenziva Zbrojovky odolává.
7
Akrobatické zakončení Martina Filla si říkalo o nominaci do gólu kola, to by ale hráč Příbrami musel trefit branku.
5
To je tedy úvod jako hrom, Brno přitom naplnilo otravné "nedáš – dostaneš", Zápotočného šance byla totiž mnohem nadějnější než ta domácí.
4
Brno právě vstřelilo branku!
Brno z první šance ovšem dokázalo udeřit. Pavel Zavadil vysunul do dobré pozice DONNEILA MOUKANZU a ten vstřelil svůj první ligový gól. Asistence: Pavel Zavadil.
3
První vážnější šance a v ní hosté. Průnik po levé straně, centr a netradičně útočící stoper Zápotočný z dobré pozice přestřelil.
2
Hosté zahrozili po levé straně, míč po Zemanově centru odkopává Schuster do bezpečí.
1
Po Hyčkově centru na druhé straně musel odhlavičkovat míč Zápotočný.
1
První pokus o útok v podání Příbrami končí v zámezí, Hladký odkopává od branky.
1
Rozehry se ujali hosté.
1
Na stadion se snesl soumrak, utkání začne za pár minut. Věřme, že jeho průběh prokřehlé diváky rychle zahřeje.

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Schuster, Košťál, Jugas – Buchta, Zavadil (C), Malík, Keresteš – Hyčka, Moukanza, Sýkora.
Náhradníci: Doležal I. – Sedlák, Šumbera, Lutonský, Vávra, Slančík, Brigant.

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný (C), Neves – Pilík, Deli, Hnaníček, Fillo, Zeman – Řezníček.
Náhradníci: Krbeček – Matějů, Husár, Tregler, Mareš, Krameš, Krbeček.

Rozhodčí: Nenadál – Jiřík, Arnošt..
Zbrojovka nevyužije dlouhodobých absencí Mezlíka, Markoviče, Kaščáka a Fischera. Nejistý je start Lutonského, návrat do sestavy by měli zaznamenat Pašek s Brigantem.

Brňané můžou vzhlížet k bilanci posledních pěti vzájemných zápasů, pokaždé totiž zvítězil domácí celek.

Zápas odřídí trojlístek sudích Nenadál – Jiřík, Arnošt.
Poslední podzimní kolo nejvyšší soutěže nám mimo jiné předloží duel dvou celků ohrožených sestupem. Zbrojovka se po slušném vstupu do sezony propadla do hlubokého útlumu a na svého soupeře mžourá z patnácté pozice a tedy druhého sestupového místa Synot ligy. Flinta už neslavila vítězství šest zápasů v řadě, utnula alespoň sérii pěti porážek, když v minulém kole odvezla bodík z Bohemians, jestli ale nechtějí domácí hodnotit první půli ligy jako propadák, budou dnes muset bezpodmínečně vyhrát.

Ani hosté ale rozhodně nemají nahráno a v Brně určitě nenechají tři body zadarmo, i 1. FK Příbram totiž může po prohře padnout do červených čísel, od Zbrojovky ji totiž dělí pouhé tři body, i proto jí náleží dvanáctá příčka v tabulce. Hosté v posledních sedmi zápasech kapitulovali pouze jednou a i na Slavii byli blízko alespoň remíze 2:2, v 87. minutě je o ni ale připravil Bekim Balaj.
Hezké sobotní odpoledne u dnešního on-line přenosu. V rámci 15. kola Synot ligy přivítá Zbrojovka Brno 1. FK Příbram.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.