CELÝ SESTŘIH: Dukla Praha - Slovácko 0:1. Domácím nevyšla rozlučka s Kozlem

Poslední utkání této sezóny na Julisce nakonec přineslo jedinou branku. Vstřelil ji v 74. minutě Jaroslav Diviš, když poslal míč na vzdálenější tyč po předchozím zákroku Filipa Rady. Domácí se snažili odpovědět, tlak si vytvořili a přišly i šance, porážku však neodvrátil ani ve skvělé pozici Mareš, ani nikdo další v žluto-vínovém dresu.
90+2
90+2
Domácí v závěrečném tlaku kopali dva rohové kopy. Pomoci šel do pokutového území i Filip Rada, ale porážku už domácí neodvrátí.
90+2
Chvátal se po zaváhání domácí obrany dostal k nebezpečné střele zpoza hranice pokutového území, ale trefil pouze střed branky.
90+1
Předtím však uvidíme poslední střídání. Marka Havlíka nahradí Lukáš Sadílek.
90+1
Hosté budou po faulu Štětiny zahrávat ještě jednu standardní situaci.
90
Nad rámec hrací doby uvidíme dvě minuty.
89
Jedinou branku dnes vstřelil Jaroslav Diviš. Právě on odstupuje ze hry v devětaosmdesáté minutě. Do hry pouští Juraje Chvátala.
88
Bezdička při svém prvním kontaktu s balónem nepřihrál dobře. Protiútok hostí skončil jen těsně za polovinou hřiště.
88
Po delší době drží míč několik desítek vteřin v řadě Slovácko.
87
První utkání v nejvyšší české soutěži dnes okusí David Bezdička. Vystřídal Ondřeje Vrzala.
86
Preisler poslal míč daleko za všechny hráče čekající v pokutovém území na míč.
85
Domácí jsou hodně aktivní. Do šance se dral Vrzal, ale míč mu utekl za brankovou čáru.
84
Eldar Civič je dalším střídaným hráčem domácích. Nahradí ho na poslední minuty Jiří Valenta.
82
Obrovská šance domácích! Jakubu Marešovi přistál centr přesně na hlavě a někteří diváci už mysleli, že se Marešovi podařilo srovnat. Jeho hlavička ale letěla těsně vedle a trefila zadní tyč branky držící síť.
81
Stále sledujeme hru spíše ve středu hřiště. Domácí sice kombinují hezky a přesně, ale Daněk nemá žádné starosti.
79
Hráči Dukly nechtějí dnes prohrát. První branka zápasu je záminkou pro zvýšení jejich aktivity. Ta je zatím vyjádřená pouze zvýšeným držení míče.
78
Václav Vašíček nahradí na posledních třináct minut hry Daniela Tetoura.
77
Vrzal našel přesně Jakuba Mareše. Ten z voleje přestřelil hostující branku.
76
Domácí se snaží rychle odpovědět. V duchu dnešního klání se ale jejich snaha odehrává v nepříliš nebezpečné vzdálenosti pro branku Daňka.
74
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hosté jdou trochu nečekaně do vedení. Zpoza vápna nejprve vypálil Havlík, jehož střelu ještě Filip Rada kryl, k dorážce se ale dostal JAROSLAV DIVIŠ a poslal míč technickou střelou na vzdálenější tyč.
72
Na Julisce je oficiálně 831 diváků. To je velmi slabá návštěva.
72
Vrzal přiklepl Marku Hanouskovi. Ten svou střelou bránu neohrozil.
70
Velmi rychle si připsal žlutou kartu Dominik Preisler. Na hřišti byl přibližně tři minuty. Důvodem žluté karty byla závažnost faulu na Diviše.
69
Aldin Čajič už je zpět na trávníku.
68
Diviš to hodně přehnal s razancí u svého centru. Ten skončil až za autovou čarou. Doběhnout se ho snažil Aldin Čajič a při skoku přes reklamní bariéru se zranil. Uvidíme, zda bude pokračovat. Hra plyne dál, Čajič ošetřován za autovou čarou.
67
Po šestašedesáti odehraných minutách skončil Nestor Albiach. Na zbytek utkání ho nahradí Dominik Preisler.
66
Mareš poslal míč na Vrzala. Ten mířil nad břevno.
66
Berger poslal míč do pokutového území, kde se ke střele dostal Vrzal. Jeho střela byla zblokována na rohový kop.
64
Na trávníku zůstal ležet Diviš. Po chvilce se ale za asistence svých spoluhráčů z pažitu zdvihl a pokračuje ve hře.
63
Jakub Mareš faulovaný na středově čáře. Uvidíme postupný útok domácích.
61
Jakub Mareš zkoušel zakroutit míč na vzdálenější tyč z opěčné strany než předtím Berger. Zajímavé střele chyběl přibližně metr.
60
Berger opět namířil míč přímo na Daňka, který podobně jako před několika minutami vyboxoval míč před sebe, kde se nikdo z domácích hráčů nedostal k dorážce.
59
Stanislav Hofmann fauloval Jakuba Mareše a vidí jako druhý aktér dnešního klání žlutou kartu. Dukla zahraje zajímavou standardní situaci.
58
Daníček se dostal na středu hřiště po rychlé akci k míči a mezi obránci Dukly zakončil nad. Nechybělo příliš mnoho.
57
Hosté kontrolují míč na vlastní polovině.
56
Havlík se dostal ke střele z nějakých šestnácti metrů, ale branku Filipa Rady netrefil.
54
Berger si připravil míč na střelu v rohu pokutového území. Mířil na vzdálenější tyč. Nepřesně.
53
Civič poslal dobrý centr na Koného, který se do míče neopřel dostatečně. Kdyby trefil lépe, pravděpodobně bychom viděli první branku zápasu.
52
Vrzal zkusil štěstí. Mezi tři tyče by se jeho střela nevešla ani kdyby byla branka trojnásobná.
51
Čajič se zkoušel hodně naivně dostat před Civiče. Vše končí faulem domácích. Míč pošle do hry Daněk.
49
Diviš měl okolo sebe hodně prostoru, ale s přihrávkou váhal a výsledkem není ani rohový kop.
49
Kop od rohového praporku domácím nic nepřinesl. Naopak. Vpřed míří hosté.
48
Berger poslal balón přímo na Daňka, který míč vyboxoval. Následně Pražané vybojovali rohový kop.
47
Jen malý kousek od pokutového území byl faulován Čajič. Domácí zahrají standardní situaci podobnou rohovému kopu.
46
Civič ihned na začátku druhé půle chycen v ofsajdové pozici.
46
Oba celky pokračují ve stejných sestavách.
46
V prvním poločase jsme příliš fotbalové krásy neviděli. Na obou stranách jsme viděli po jedné zajímavé střele. Uvidíme v druhém poločase zajímavější kopanou a také nějakou branku?
45+1
45+1
Ale neohrozila. K balónu se nedostal Gorkšs.
45
Veliče Šumulikoski vidí po faulu na Považance žlutou kartu. Dukla ještě bude moci ohrozit branku Daňka.
45
Na druhé pro změnu také ofsajd a v něm Civič.
44
Rozehrávka hostí začíná u Hofmanna. A tam i skončila. O pár vteřin později v ofsajdové pozici identifikován Mareš.
43
Považanec vysloveně odevzdal balón Chýlovi místo průniku do dobré šance.
42
První branka stále ne a ne padnout. Pravděpodobnější nyní je, že si na ní počkáme až do druhých pětačtyřiceti minut.
41
Opět po levé straně to zkusili domácí. Drželi míč až do té doby než se Považanec rozhodl vybídnout stranu opačnou.
40
Vrzal poslal centr pouze do rukavic Daňka.
39
Mareš si pohrával s Čajičem a posléze s Radou. Šanci pro domácí tím ale nevypracoval.
37
Mareš přiťukl Hanouskovi, který poslal střelu z nějakých dvaceti metrů jen těsně vedle branky Daňka. Střela se kroutila ven z branky. Škoda pro domácí.
36
Mareš u rohového praporku na pravé straně hostující poloviny fauloval Tomáše Radu. Hosté s rozehrávkou nespěchají.
36
Tomáš Rada trefil z přímého kopu pouze dobře postavenou zeď.
34
Na zemi se po vzájemném souboji ocitli Gorkšs a Civič. Po ošetření obou hráčů bude ze zajímavé pozice rozehrávat standardní situaci Slovácko. Gorkšs si totiž na Civiče nedovoleně naskočil.
33
Od své branky nyní rozehrává Daněk. Dukla opět nic v útočné fázi nevymyslela.
32
Havlík poslal zajímavý projektil na Filipa Radu. Ten musel předvést první složitější zákrok. Ten byl efektivní i efektní.
31
Berger fauloval Chýlu, čímž se hosté dostali k míči. O chvíli později ale byli nachytáni v ofsajdu.
30
Civič opět dostal zajímavý míč do běhu, který ale opět skončil za autovou čarou. Dukla vhazuje.
29
Civič nestihl míč před autovou čarou. Zprvu to ovšem vypadalo, že se stihnutím míče nebude mít výraznější problémy.
28
Nyní se to povedlo, ale celá akce domácích skončila ofsajdem Aldina Čajiče.
27
Dukla se už několik desítek vteřin nedostala s míčem na soupeřovu polovinu.
25
Daníček zkoušel najít Diviše. Ten se k míči nedostal i kvůli spornému zákroku na jeho osobu. Hlavní sudí Machálek však nechal hru plynout.
24
Slovácko se trochu vzpamatovalo a začíná počítat nebezpečné situace. Reinberk teď nepropálil Gorkšse.
23
Tomáš Rada zkusil štěstí proti svému jmenovci v brance domácích. Střela byla zblokovaná a stále tak platí, že jsme neviděli střelu ani na jednu z branek.
23
Jakub Mareš odhlavičkoval centr pouze na rohový kop. Nebezpečí před brankou Rady zatím nepominulo.
22
Po ruce jednoho z domácích hráčů se rýsuje zajímavá standardní situace pro hosty.
21
Rada si teď dovolil velmi riskantní kličku. Manévr mu vyšel a pohroma domácím tak nehrozí.
20
Koné si pomohl nedovoleným způsobem proti Štětinovi.
19
Berger poslal dobrý centr na hranici malého vápna. Nikdo zajímavou nabídku nevyužil.
18
Nestor Albiach procedil míč ke kopačkám Mareše, který vybojoval "pouze" rohový kop.
18
Domácí vybojovali rohový kop. Zahraje ho Jakub Mareš.
17
A identická situace o minutu později. Opět Nestor Albiach našel centrem hlavu Hofmanna.
16
Nestor Albiach poslal nízký střílený centr přesně na hlavu hostujícího obránce.
15
Centr se snesl na hlavu Daníčka. Ten možná ještě hledal dalšího spoluhráče, ale našel jen kopačky jednoho z domácích obránců.
14
Civič dostal naloženo na vlastní polovině a u míče tak znovu hráči v bílém. O malou chvíli později vybojovali svůj premiérový rohový kop.
12
Většina útoků Dukly jde po levé straně přes Vrzala. Od něho se míč dostal k Bergerovi, který hledal Mareše na hranici malého vápna. Mareš se k míči sice probojoval, svou hlavičku ale poslal hodně mimo.
11
Civič chycen v ofsajdové pasti.
10
Berger si vyměnil míč s Nestorem, ale pouze se o kousek přiblížili hostující brance, která zůstala neohrožená.
9
Hanousek hledal Bergera, jeho přihrávku však vystihl Reinberk.
9
Nepřesná kombinace domácích u rohového praporku skončila balónem za autovou čarou. Vymyslí něco v postupném útoku hosté?
8
Útočný faul Tomáše Bergera dává možnost hostující obraně chvíli si vydechnout.
7
Hosté hrají zatím spíše bez balónu. Čekají, co vymyslí domácí hráči.
6
Dukla je aktivnější. Míč létá zatím okolo pokutového území.
5
Vrzal posílal centr na Nestora Albiacha, před ním však zasáhl jeden z obránců a uvidíme první rohový kop v podání domácích.
4
Pražané začínají od vlastního brankáře. Zatím jsme neviděli žádný pokus o přímočařejší akci.
3
Vrzal nacentroval někam do oblasti penaltového puntíku. Nikdo z jeho spoluhráčů se ale k míči neprodral.
3
Chýla posílal kolmici vpřed, ale Koné neměl šanci být u balónu dříve než Rada.
2
Ani první útočné snažení Vrzala s Bergrem nepřineslo žádné výraznější vzrušení.
1
První nákop hostí směrem vpřed končí v autu. U míče jsou domácí.
1
-1
Hráči z Julisky dnes budou hrát v tradičních žluto-vínových barvách, hosté se představí v bílé kombinaci.
-2
Aktéři dnešního klání se objevují na zeleném pažitu.

FK Dukla Praha: F. Rada – Čajić, Štetina, Gorkšs, Vrzal – Marek Hanousek (C), Považanec, Daniel Tetour – Berger, Mareš, Albiach.
Náhradníci: Hroššo – Bezpalec, Bezdička, Beauguel, Kovaľ, Vašíček, Preisler.

1.FC Slovácko: Daněk – Reinberk, T. Rada, Civič – Diviš, Chýla, Daníček, S. Hofmann – Šumulikoski (C), Havlík – Koné.
Náhradníci: Heča – Košút, Chvátal, Sadílek, Valenta, Kalouda.

Rozhodčí: Machálek – Ratajová, Kubr.
Dnešní utkání bude podle tiskové zprávy domácích posledním pro hlavního kouče Dukly Luboše Kozla. Ten končí po dlouhých šesti letech. Spolu s ním opustí Julisku i asistent Jan Suchopárek. Jeho další štací bude národní tým do 19 let.
Zakončí tuto sezónu oba celky podobnou gólovou přestřelkou jakou ji v prvním kole načaly? Odpověď zjistíme v sobotních odpoledních hodinách.
V předposledním ligovém kole tuto středu si vedlo lépe Slovácko. Hráčům z Moravy se podařilo zvítězit nad sestupem ohroženou Olomoucí 2:1. Pražané dlouho těsným rozdílem vedli Na Stínadlech nad Teplicemi 1:0 zásluhou Bergera, dělbu bodů ale zařídil deset minut před koncem Fillo.

02. 11. 2013 Slovácko – Dukla 0:1 (0:0)
První vzájemné utkání na Moravě přineslo gólovou přestřelku. Duklu sice poslal do vedení Berger, domácí však našli hned tři odpovědi. Ještě v první půli srovnal Havlík a po přestávce poslal domácí do vedení 3:1 dvěma brankami Došek. Šance na bodový zisk Dukly oživil kontaktním gólem Tetour, ale tři minuty před koncem završil hattrick Došek. Na třech bodech pro Slovácko už nic nezměnilo ani snížení Krmenčíka.

25. 7. 2015 – 1. kolo – Slovácko – Dukla Praha 4:3 (1:1)
Branky: 57., 73. a 87. Došek, 24. Havlík – 16. Berger, 75. Tetour, 89. Krmenčík
Ligový ročník 2015/2016 je téměř minulostí. Do jeho úplného konce chybí pouze osm souběžně hraných utkání. V jednom z nich se v Praze na Julisce představí jako soupeř domácí Dukly Slovácko.

Ani jeden ze soupeřů už nemá výraznějšího cíle. Netýkají se jich ani obavy o ligovou příslušnost, ani souboj o evropské poháry. Je jisté, že oba celky skončí nejlépe na osmém a nejhůře na desátém místě tabulky. O konečném umístění rozhodne vzájemný souboj i klání na hřišti Zlína, kde se představí zatím devátí Bohemians 1905.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.