Video se připravuje ...

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Teplice 6:0. Kanonáda nestačila, Sigma sestoupila

Přenos se aktualizuje automaticky

Z Olomouce je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Hráči Sigmy zůstávají na hřišti a společně s celým realizačním týmem odchází poděkovat fanouškům. Stadionem se nese potlesk a pokřik "Sigma".
Olomoučtí sice dnes svého soupeře doslova rozdrtili, jenže po výsledku z Jablonce je to jedno. Hanáci se loučí s první ligou vítězstvím 6:0 nad Teplicemi.
90
Konec zápasu.
90
Olomoucký kotel již zná výsledek, s podporou ale nekončí.
88
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak to je opravdu smutný okamžik! Ve chvíli, kdy AIDIN MAHMUTOVIĆ prostřelil gólmana Grigara pošesté, přichází výsledek z Jablonce. Hanáci i přes dnešní drtivé vítězství padají o soutěž níž.
87
Na trávníku není nic k vidění, ani jedno z mužstev se již nesnaží. Hanáci kombinují v obraně.
85
Ze hřiště odchází Ordoš, pro kterého je to dost možná poslední zápas za Sigmu. Nastupuje Houska.
83
Ordoš vyzkoušel pozornost Grigara z dálky, gólman Teplic byl připraven.
82
Olomoučtí fanoušci už ani nefandí. Ne že by se jim dnešní výkon Sigmy nelíbil, ale výsledek z Jablonce posílá Sigmu do druhé ligy. Zbývá pár minut.
81
Ordoš napřáhl z dvaceti metrů, do rány mu hokejovým způsobem lehl jeden z obránců soupeře.
80
Nivaldo se společně se svými spoluhráči dostal do střeleckých pozic, obrana Sigmy ale byla pevná a nedopustila žádný pokus k Buchtovi.
77
Hraje se na polovině hřiště, olomoučtí jsou aktivnější a snaží se směrem dopředu stále něco vymýšlet.
75
Mahmutović mohl po krátkém pobytu na hřišti rozvlnit síť za zády Grigara. Jeho přízemní pokus ke vzdálenější tyči ale gólman Teplic zneškodnil.
73
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Aidin Mahmutovič.
72
Hosté se na chvíli mrkli na polovinu soupeře, a dokonce vybojovali rohový kop. Po hlavičce jednoho z teplických hráčů uklidnil celou situaci Buchta.
71
Zraky místních fanoušků se pomalu ale jistě upínají do Jablonce, kde je stále nerozhodný stav. To není pro Sigmu dobré.
70
Hanáci jsou aktivní, hlavička Hály skončila vedle teplické branky.
69
Ordoš našel rozběhnutého Faltu, po mokrém trávníku ale míč sklouzl a domácí záložník jej již nedokázal dostihnout.
68
Olomoučtí se dožadují pokutového kopu. Ordoš se chystal k hlavičce, v tom do souboje přilétl Táborský a míč podle reakcí hráčů a fanoušků odehrál rukou pryč. Sudí ale dal jasný signál, že se pískat nebude.
67
Halá běžel sám proti Grigarovi, gólman Teplic ale pošesté neinkasuje. Šanci soupeře zneškodnil na roh.
65
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Štěpán Vachoušek, přichází Ivo Táborský.
64
Tepličtí operují na levé straně útočné poloviny. Sigma je zatím k šestnáctce nepouští a spíše svého soupeře vytlačuje dál od své branky.
63
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Vojtěch Štěpán.
62
Hanáci mohli přidat šestou branku. Ránu Ordoše z bezprostřední blízkosti schytal jeden z ležících obránců. Ani z dorážky se domácí neprosadili.
61
Hála v rychlostním souboji předčil Horu, kterého vytlačil ze hřiště až do reklamních panelů.
59
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomoučtí střílí pátou branku. Po nakrátko rozehrané standardce se k centru dostal Ševčík, který našel nikým nehlídaného JANA ŠTĚRBU. Grigar se marně natahoval.
58
Centr Nivalda padal na hranici malého vápna, kde byl olomoucký Buchta sám. V následné akci Sigmy byl nedovoleným způsobem zastaven Chorý.
57
Falta našel na zadní tyči hlavu Plška, který přestřelil. A i kdyby se domácí hráč trefil, stejně by branka neplatila. Sudí na lajně mával ofsajdové postavení.
56
Dvojice Hála s Navrátilem převádí parádičky, společně se Ševčíkem vybojovali přímý volný kop. Faulem se provinil Kodeš.
54
Domácí mířili do dalšího útoku, Ševčíka polovině hřiště stáhl Ciskaridze, který za svůj zákrok inkasuje žluté napomenutí.
52
Hanáci zamířili do rychlého protiútoku, ve kterém Navrátil předložil míč Ordošovi. Ten jej ale nezpracoval a Ciskardze jej odehrál do bezpečí. Při odkopu jej dojel Hála, který obdržel žlutou kartu.
51
Na domácích hráčích je vidět uspokojení z první půle, míč na kopačkách mají více hráči Teplic.
50
Hora centroval míč do prostoru před Buchtu, domácí gólman si celou situaci pohlídal a balon lapil do rukavic.
49
Nedovolený zákrok tentokrát v podání domácího hráče. Jmenovitě to byl Navrátil, který povalil Vachouška.
48
Nivaldo si v souboji s Chorým pomohl držením protihráče. Sudí přisoudil míč domácím fotbalistům.
47
Stejně jako první půli, tak i tu druhou začínají Tepličtí faulem. Olomoučtí tak mají možnost rozehrávat z poloviny hřiště.
46
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Michael Lüftner, přichází Zurab Ciskaridze.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Davor Kukec.
46
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Michael Lüftner, přichází Zurab Ciskaridze.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Davor Kukec.
46
Začal druhý poločas.
Hráči obou celků vybíhají na trávník. Hosté chystají dvě změny.
V Olomouci je po prvním poločase prakticky rozhodnuto. Domácí celek drtí svého soupeře a vedou už 4:0. Postupně se prosadili Štěrba, Chorý, Ordoš a Navrátil.
45
První poločas skončil.
45
Na polovině hřiště sestřelil Krob domácího Ševčíka. Hostující hráč může být za žluté napomenutí ještě rád.
43
Olomouc právě vstřelila branku!
Myslím, že v Olomouci je rozhodnuto, teď už jen záleží na výsledku z Jablonce. V šestnáctce Teplic nejprve pálil Petr, jehož ránu zblokovali obránci k JANU NAVRÁTILOVI. Ten už propálil vše, co mu stálo v cestě.
42
Hanáci v pohodě kombinují na vlastní polovině a vymýšlí další útočné akce. Na fotbalistech Teplic je vidět, že o nic nehrají.
41
Rozhodčí poprvé tasí kartu. Fillo zatáhl za ruční brzdu, na polovině hřiště stáhl k zemi rozběhnutého Navrátila.
39
Olomouc právě vstřelila branku!
Kdyby takhle hrála Sigma celou sezónu, nemusí se nyní starat o výsledek z Jablonce. Falta vybojoval míč na levé straně u postranní lajny a poslal jej na MICHALA ORDOŠE, který nechal projet obránce Teplic a tváří v tvář Grigarovi poslal míč ke vzdálenější tyči.
38
Hanáci centr teplického celku odvrátili a sami se pokusili založit útočnou akci.
37
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější a po zásluze vybojovali rohový kop.
35
Z třiceti metrů natáhl ke střele Vachoušek, branku domácích ale zcela minul.
33
Fillo chtěl poslat míč do šestnáctky soupeře, napálil ale jen hlavu Hály. Následně se už hostům podařilo míč dostat před Buchtu, nikdo ve žlutém tam ale nečekal.
33
Ordoš z nouze poslal míč do šestnáctky, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů v tu chvíli nebyl. Grigar tak může v klidu rozehrát.
31
Hosté předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci stál Hora. Záložník Teplic už si chystal míč na střelu, v tom jej ale zastavil hvizd sudího, který na pokyn svého asistenta přerušil hru kvůli ofsajdu.
30
Na druhé straně musel být na pozoru Grigar, který lapil přízemní střelecký pokus Navrátila.
29
V šestnáctce Sigmy se k hlavičce dostal Fillo, jehož pokus byl ale příliš slabý a navíc mířil přímo do náruče připraveného Buchty.
28
Ordoš viděl volný prostor, kde očekával seběhnutí Navrátila. Ten ale jeho úmysl neodhadl a míč tak skončil u teplických obránců.
27
Olomoučtí rozehrávali standardku poblíž rohového praporku, ohrozit Grigarovu branku ale trefit nedokázali.
25
Ordoš hledal na hranici šestnáctky Navrátila, který ale doplatil na svůj malý vzrůst a na míč nedosáhl.
24
Tepličtí se po delším časovém úseku podívali na polovinu modrých. Nivaldo s Vondráškem ale míč do šestnáctky neprocpali. Chvíli nato už se to sice Severočechům podařilo, faul na Radakoviće ale celou akci utnul.
23
Přestože ale olomoučtí vedou, stále jsou odkázaní na výsledek utkání v Jablonci. Tam se hraje stále bez branek, což posílá Sigmu do druhé ligy.
21
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci bojují a po jednadvaceti minutách vedou už o dvě branky. Radaković zavezl míč do šestnáctky z pravé strany. Grigar proti němu nejprve vyběhl, pak se ale začal stahovat. Radaković napálil míč do malého vápna, kde jej v leže doklepl za brankou čáru TOMÁŠ CHORÝ.
20
Navrátil sklepl na rozběhnutého Chorého, který si zpracoval míč a prověřil dovednosti teplického brankáře! Grigar musel míč vytahovat nad břevno.
19
Malá domů v podání Teplic nebyla zcela nejlepší a za míčem se hnal Chorý. Grigar nakonec byl u balonu jako první a odehrál jej daleko od své branky.
17
Olomouc právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš. Olomoučtí měli k dispozici přímý kop, který mířil na hranici malého vápna. Tam skákalo hned několik hráčů i s gólmanem, nejlépe si vedl JAN ŠTĚRBA, který hlavou umístil balon do sítě.
15
Olomoučtí už mohli prohrávat, zachránil je ale perfektní Buchta. Centr z levé strany trkl hlavou Fillo, proti kterému se musel vytáhnout gólman Sigmy.
15
Druhá standardka už tak úspěšná nebyla. Nízký míč skončil u prvního obránce soupeře. Přestože poté Ševčík parádně vybojoval míč, přetažený centr Ordoš zastavit nedokázal.
14
Centr hostující obrana odvrátila na chvíli do bezpečí. Hned vzápětí se ale domácí znovu přiřítili k šestnáctce Teplic a vybojovali další roh.
13
Chorý nyní alespoň částečně odčinil předešlou akci, pro Sigmu vybojoval roh.
12
Povedená akce domácích skončila u Chorého, který poblíž penaltového puntíku nedokázal vystřelit. Míč se mu zamotal pod nohama.
11
První střelecký pokus dnešního zápasu měl na svědomí Nivaldo, který zády k brance Sigmy vystřelil z voleje. Buchta musel sice zasahovat, o žádný složitý zákrok ale nešlo.
9
Petr poslal míč do šestnáctky, kde jej zpracoval Plšek pro Navrátila. Olomoucký záložník jej ale nedokázal včas zpracovat, obránci Teplic jej poté dokázali zneškodnit.
8
Ševčík si navedl míč na střelu z dvaceti metrů, ale ideálně netrefil. Grigar mohl zůstat v klidu.
7
Severočeši se poprvé dostali do šestnáctky soupeře, Vondrášek se chystal ke střele, ale po kontaktu s domácím hráčem upadl. Sudí rozpažil – pískat se nebude.
5
Hanáci svého soupeře nepouští k míči, od Buchty šel nyní dlouhý pas na Navrátila, který si ale pomohl nedovoleným zákrokem, a tak sudí na lajně signalizuje hlavnímu přerušení hry.
4
Faltův aut zpracoval Ordoš, který hlavou chtěl najít spoluhráče, ovšem míč namířil jen ke Grigarovi.
3
Olomoučtí fotbalisté se snaží hrát aktivně, co jiného jim taky zbývá. Prudký centr do šestnáctky mířil na zadní tyč, kam zabíhal Petr. Rychlý míč ale domácí záložník na hrací ploše nestihl.
1
Potočný se provinil šlapákem proti Plškovi, který se poté pokusil hned rozehrát na rozběhnutého Navrátila. Hlavní sudí ale akci Sigmy stopl, neboť míč nestál na místě.
1
Utkání právě začalo.
Trojice arbitrů přivádí na hřiště oba celky. Hanáci jako vždy na domácím trávníku oblékli modrou sadu dresů, hosté z Teplic budou hrát v tradiční žluté.
Úvodní sestavy:

SK Sigma Olomouc: M. Buchta (C) – Hála, Štěrba, Radaković, Falta – Navrátil, Ordoš, Plšek, Ševčík, Petr – Chorý.
Náhradníci: Reichl – Štěpán, Houska, Mahmutovič, Vepřek, Malec, Jemelka.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob – Hora, Fillo, Kodeš, Vachoušek (C), Nivaldo – Potočný.
Náhradníci: Chudý – Táborský, Chukwuma, Kukec, Gregáň, Vaněček, Tsiskaridze.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Hock.
První vzájemný zápas skončil remízou 2:2, přičemž ještě v 90. minutě Teplice vedly o dvě branky. Hanáci neuvěřitelným závěrem ale dokázali na severu Čech získat alespoň bod.
SK Sigma Olomouc

Naopak na Hané už tak klidní být nemohou. Před posledním kolem je Sigma na patnáctém místě, přičemž ztráta na příčku zaručující udržení činí dva body. Olomouci tak nezbývá nic jiného, než v domácím prostředí získat všechny tři body. Zároveň ale musí Sigma doufat v prohru Příbrami, která hraje v Jablonci.
FK Teplice

Severočeský celek čeká na tříbodové vítězství už téměř dva měsíce. Naposledy se Tepličtí radovali 19. března v Ostravě, kde zvítězili 2:1. Od té chvíle čtyřikrát remizovali a třikrát na svého soupeře vůbec nestačili. V tabulce nejvyšší soutěže jsou tak žluto-modří na dvanáctém místě, kromě posunu o jednu pozici vpřed, nebo vzad jim ale nic vážnějšího nehrozí.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 30. kola fotbalové Synot ligy mezi Olomoucí a Teplicemi. Utkání začíná v 15:30.


Články odjinud