Video se připravuje ...

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 5:0. Lafata zazářil 5 góly

Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Sparta poráží Jihlavu 5:0, se z pražské Letné loučí Tomáš Kohlmann, děkuji za přízeň po celou sezónu a přeji všem příznivcům české kopané pěkné léto.
Hosté z Jihlavy sehráli v úvodu zajímavou otevřenou partii s favorizovanými sparťany, ovšem postupem času jim docházeli síly fyzické a především psychické a ve druhém poločasu už nedokázali ani vystřelit. Přesto mohou být spokojeni, neboť si v minulém kole zajistili prvoligovou příslušnost i pro nadcházející ročník a končí jedenáctí.
David Lafata dnešním střeleckým koncertem výrazně předstihl Michala Ďuriše a pěti brankami si zajistil svůj pátý titul krále ligových střelců v kariéře díky dvaceti nastříleným brankám tuto sezónu.
STATISTIKY

Střely celkem: 13 – 6
Střely na bránu: 10 – 4
Střely mimo: 3 – 2
Držení míče: 70% – 30%
Rohové kopy: 10 – 2
Žluté karty: 2 – 1
Fanoušci se se na trávníku seběhli pod hlavní tribunu, kde skandují "Rosický do Sparty!"
S Kováčem i dalšími sparťanskými fotbalisty se přibíhají loučit i sparťanští fanoušci, kteří zaplavili pažit letenské arény.
Radoslav Kováč dostává možnost individuální děkovačky se sparťanskými fanoušky, tedy téměř individuální, neboť jej doprovází jeho potomci.

Kromě sparťanských fanoušků třicetinásobnému českému reprezentantovi tleskají i všichni jeho spoluhráči.
Hlavní rozhodčí Ondřej Berka nepotřeboval žádné nastavení ani k druhému dějství a ukončil souboj Sparty s Jihlavou, v němž domácí díky pěti brankám Davida Lafaty vítězí 5:0.
90
Konec zápasu.
89
Sparťané dohrávají zápas s míčem na svých kopačkách, každý Kováčův dotyk doprovází aplaus z hlediště.
87
Fanoušci po celém stadiónu skandují jméno loučícího se Radoslava Kováče, blíží se poslední minuty jeho fotbalové kariéry.
85
Kováč u postranní čáry fauloval Voltra, hosté budou rozehrávat míč z místa na vlastní polovině.
83
Žlutou kartu vidí také Sáček, ten ve středu pole srazil rozběhnutého Hronka.
82
Aktivního Konatého nedovoleně atakoval Tomáš Marek a vidí v ruce arbitra Berky žlutou kartu.
81
Závěrečná změna v jihlavské sestavě, Pavla Dvořáka nahrazuje devatenáctiletý Jiří Klíma.
80
I Radoslav Kováč zatoužil po brance při své rozlučce a rozběhl se na útočný výlet! Lafata jej hledal na pravém křídle, blíže k míči měl Marek, ten však balón pouze zpracoval pro rozběhnutého Juliše, proti němuž ve stoprocentní šanci skvěle zasáhl brankář Rakovan!
77
Sparta právě vstřelila branku!
Na dlouhý nákop sparťanů na útočnou polovinu vyběhl brankář Rakovan daleko ze své branky, ovšem před Julišem hlavou odehrál míč pouze k Lafatovi, jenž si jej zpracoval a takřka z poloviny hřiště nasměroval do opuštěné branky!

Lafata dnes skóruje popáté a dohromady už podvacáté v tomto ligovém ročníku!
76
Juliš se prohnal s míčem po útočné polovině a hledal před brankou Lafatu, před ním stačil ve skluzu odehrát míč nad vlastní branku hostující kapitán Šourek.
75
Doposud naprosto nevýrazný Fatai se uvolnil na levém křídle a poté zakroutil technickou ránu jen těsně vedle vzdálenější branky Matěje Rakovana!
74
Po dlouhém nákopu Demetera zaujal obecenstvo i domácí brankář Bičík, ten vyběhl daleko z branky, před Dvořákem zasáhl míč hlavou a poté pokračoval v driblinku, když míč rovnou z voleje přihrál Zahustelovi.
73
Mladý sudí Berka poprvé tahá ze své kapsy kartu, tu žluté barvy vidí Mareček za zákrok na Bazala.
70
Fulnekův centr zpracoval hrudí Costa a společně s Krejčím poté dopravili míč do středu pole.
68
Mareček s Krejčím se pohlednou souhrou dokázali zbavit tří napadajících protihráčů u postranní čáry na vlastní polovině, čímž rozproudili spokojené domácí fanoušky.
67
Poslední mistrovské utkání Radoslava Kováče v jeho bohaté fotbalové kariéře sleduje 7 111 diváků.
66
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Vladimír Kukoľ, přichází Radek Voltr.
65
Sparta právě vstřelila branku!
Brankové hody DAVIDA LAFATY neberou konce! Nejlepší ligový kanonýr se tentokrát prosadil z přímého volného kopu střelou ke vzdálenější tyči a dnes skóruje počtvrté!
64
Juliš se protáhl k pokutovému území, kde si vybojoval Šourkův faul a Lafata už si staví míč ve velmi dobré pozici z nějakých osmnácti metrů.
63
Hosté poprvé mění svoji jedenáctku na hřišti, Petr Nerad přepouští své místo Augustu Batiojovi.
62
Sáček si před pokutovým územím vyměnil míč s Lafatou, následně nepropálil blokujícího Šourka.
60
Krejčího centr od rohového praporku hosté odrazili ke Konatému, jenž okamžitě vracel prudkou přihrávkou "do ohně", hosté ale okamžitě odehráli míč do středu pole.
59
Konaté na pravém křídle vybojoval další rohový kop ve prospěch Sparty.
58
Sparťané dnes naposledy střídají, potlesku tribun se dočkal Bořek Dočkal, jenž přepouští místo na hřišti Lukáši Julišovi.
56
Sparta právě vstřelila branku!
Tiémoko Konaté se prosadil povedenou individuální akcí po levém křídle, poté střílenou přihrávkou připravil hokejovou teč pro DAVIDA LAFATU, jenž umístil míč k bližší tyči za záda bezmocného brankáře Rakovana!
55
Zatímco v prvním poločase se na "kotel" sparťanských fanoušků pískalo za vytrvávající odpalování dělobuchů, tak ve druhém poločasu sparťanští fanoušci po celém stadiónu oceňují potleskem vytrvávající chorál domácích kotelníků.
54
Zatímco v první polovině jsme viděli svižný fotbal na obou stranách, tak po změně stran zatím zápasu veškeré tempo chybí.
53
Na opačné polovině byl neúspěšný Zahustel při samostatné akci kolem Marka, míč mu utekl za jihlavskou branku.
51
Hronek se pokusil o individuální průnik po křídle, ovšem proti početní převaze zakopl o míč a zklamaně se zvedá z pažitu v momentu, kdy už mají balón na kopačkách opět sparťané na soupeřově polovině.
50
Hronek s Dvořákem se vzájemnou souhrou nedokázali na pravém křídle probít přes bránícího Krejčího, ten se poté dočkal pochvaly od kapitána Kováče za svoji defenzivní činnost.
48
Sparťané po změnách v sestavě pokračují ve stejném rozestavení, Fatai působí na levém křídle místo Jiráčka a mladý Sáček ve středu pole.
47
Konaté se pokusil probít po pravém křídle do pokutového území, po odrazu míče za jihlavskou branku se marně dožadoval odpískání rohového kopu po údajné teči Marka.
46
Hosté po změně stran pokračují v zahajovací sestavě, trenér Hipp stále nechává celou řadu mladíků na lavičce.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Petr Jiráček, přichází Kehinde Fatai.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Michal Sáček.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Petr Jiráček, přichází Kehinde Fatai.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Michal Sáček.
46
Začal druhý poločas.
Pouze v šatně zůstali Jiráček s Matějovským a během několika okamžiků budeme moci v zápase pokračovat.
Sparťané budou do druhého poločasu střídat, v dresu už jsou připraveni Fatai se Sáčkem.
STATISTIKY

Střely celkem: 8 – 6
Střely na bránu: 7 – 4
Střely mimo: 1 – 2
Držení míče: 73% – 27%
Rohové kopy: 7 – 1
Teprve osmadvacetiletý arbitr Ondřej Berka s uplynutím pětačtyřicáté minuty ukončil první poločas, po němž fotbalisté Sparty díky dvěma trefám Davida Lafaty vedou nad Jihlavou 2:0.
45
První poločas skončil.
45
Dočkal se na levém křídle protáhl kolem Šourka, poté levačkou pálil nad jihlavskou branku.
42
Nerad na vlastní polovině fauloval Krejčího, následně Matějovský rychle rozehrál přímý volný kop, ovšem Lafatu našel v postavení mimo hru.
40
Od praporku poté centroval Dočkal, ovšem míč už během letu k hostující svatyni opustil hrací prostor, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího Dušana Pospíšila.
40
Dočkal v souboji s Bazalem na pravém křídle vybojoval rohový kop a hlavičkáři na obou stranách směřují k jihlavské brance.
38
Hosté výraznou měrou přispívají k vysoké úrovní tohoto zápasu! Kukoľ se uvolnil na pravém křídle, přesným centrem našel před brankou Hronka, jehož hlavičku zblízka kryje brankář Bičík!
37
Fulnek na pravém křídle vnikl do pokutového území s míčem na kopačce, poté ale přízemní ránou brankáře Bičíka nijak nezaskočil.
35
Fulnek na kraji sparťanského pokutového území dokázal elegantně umotat Krejčího, poté ale nasměroval před sparťanskou branku nepřesný centr, který doplachtil k osamocenému Zahustelovi.
35
Konaté hledal svým centrem do pokutového území Lafatu, ovšem před domácím forvardem stačil Kukoľ hlavou odehrát míč k brankáři Rakovanovi.
34
Následný rohový kop sparťané rozehráli po zemi, ovšem nikdo v rudém se do zakončení nedokázal probojovat a byť se v závěru akce ještě Mareček snažil na pravém křídle obhodit Marka, tak skákající míč už nedokázal zkrotit na hrací ploše.
33
Krejčího centr Kukoľ srazil za jihlavskou branku.
31
Hosté po zisku míče spěchali do rychlého brejku ve čtyřech proti dvěma posledním sparťanům, ovšem Nerad nepřesně hledal rozběhnutého Dvořáka a byť se míč ještě odrazil k Fulnekovi u postranní čáry, tak jeho kombinace s Neradem končí pouze odkopem od sparťanské branky.
30
Neradovi ale přízemní centr vůbec nevyšel a sparťané okamžitě odehráli míč k postranní čáře.
30
Mareček v hloubi vlastní poloviny nedovoleně atakoval Nerada, hosté budou zahrávat standardní situaci.
29
Po rohovém kopu Dočkala Lafata tentokrát hlavičkoval přímo do středu branky, kde míč snadno ukryl do své náruče Matěj Rakovan.
28
Dočkal si všiml v pokutovém území zcela volného Konatého, jehož střelu brankář Rakovan vyráží těsně vedle své branky!
26
Hosté se nadále snaží hrát se Spartou otevřenou partii, Marek se protáhl s míčem po útočné polovině až k pokutovému území, následně vyzval k zakončení Nerada, jeho rána z hranice "šestnáctky" těsně míjí sparťanskou branku.
25
Jiráček šikovnou lobovanou přihrávkou vysunul za záda jihlavských obránců Konatého, jenž přehodil brankáře Rakovana a míč dopadl na horní část břevna, navíc sudí Berka odpískal Konatému faul na jihlavského brankáře.
24
Sparťané v těchto fázích zápasu kontrolují hru s míčem na svých kopačkách.
22
Costa v tísni u postranní čáry přihrál míč brankáři Bičíkovi, jenž před dobíhajícím Hronkem odkopává až do zámezí.
20
Sparťanský střelec už se tak osamostatňuje na čele letošní tabulky střelců a předstihl i legendární kanonýry Nejedlého a Kollera.
19
Sparta právě vstřelila branku!
Radoslav Kováč potáhl míč středem pole, z dobrých třiceti metrů se nadechl k pumelici, kterou trefil hrudník DAVIDA LAFATY, od nějž se míč odrazil do protipohybu brankáře Rakovana!
17
Dočkalův centr brankář Rakovan konečky prstů prodloužil až k protějšímu rohovému praporku.
16
"Kotel" sparťanských fanoušků se dnes baví odpalováním dělobuchů, na což už fanoušci na protilehlé tribuně reagují pískotem.
15
Dvořák se pokusil probít po levém křídle, ovšem neuspěl v souboji s Kováčem a dnešní kapitán Sparty vybojoval i odkop od branky Davida Bičíka.
13
Lafata na čele tabulky střelců vyrovnal plzeňského kanonýra Ďuriše a zároveň zaznamenal svoji 180. ligovou branku v životě, čímž dorovnal Jana Kollera a Oldřicha Nejedlého na čtvrtém místě historických statistik Klubu ligových kanonýrů.
12
Sparta právě vstřelila branku!
Kukoľ zahrál rukou u vlastního rohového praporku, následně Krejčí posadil míč na hlavu DAVIDA LAFATY, jenž už ve dvanácté minutě zaútočil na svůj pátý titul krále ligových střelců!
10
Jako první v dnešním zápase dopravil míč do branky loučící se Kováč, ovšem ke zklamání sparťanských fanoušků byl odmáván a odpískán ofsajd přihrávajícího Jiráčka.
9
Sparťané získali standardní situaci z třiadvaceti metrů, Ladislav Krejčí však neprostřelil hostující zeď.
8
Z následné standardní situace od rohového praporku sparťané nijak neohrozili Rakovana, naopak po rychlém kontru se na hranici pokutového území uvolnil Dvořák, zcela osamocen však střílel pouze do připraveného brankáře Bičíka. To byla další dobrá šance pro hosty z Vysočiny.
7
Zahustel prudkou přihrávkou napříč pokutovým územím našel u vzdálenějšího rohu "šestnáctky" Krejčího, jeho střílenou přihrávkou před Lafatou stačil odkopnout na rohový kop Šourek.
5
Sparťané měli k dispozici první rohový kop, po Krejčího centru se domácí fanoušci dožadovali odpískání pokutového kopu po zákroku na Kováče, sudí Berka však nechal pokračovat ve hře.
4
A znovu hosté! Fulnek se probil s míčem od postranní čáry až do pokutového území, v zakončení ale tísněn Costou pouze posunul míč k brankáři Bičíkovi.
3
První výraznou šanci utkání měli hosté! Fulnek se protáhl po pravém křídle, přesným centrem vyzval k zakončení Dvořáka, ovšem jeho hlavičku z dobré pozice stačil jeden ze sparťanů nadrazit nad domácí branku.
1
Domácí Sparta hraje tradičně v rudých dresech a v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni, hosté nastoupili celí v modrém.
1
Utkání právě začalo.
Před zápasem ještě probíhá předání padesátitisícového finančního daru malé Aničce, které pomůže při rehabilitaci po náročné operaci. Výtěžek pochází z prodeje odznaků "Se Srňou v zádech" jako vzpomínka na v zimě tragicky zesnulého Pavla Srníčka.
Hlavní rozhodčí Ondřej Berka společně se svými asistenty Pospíšilem a Hájkem přivedl fotbalisty na pažit Generali Areny a během několika minut bude utkání zahájeno.
Na tréninkovém hřišti vedle letenské arény od dopoledních hodin probíhá dětský den a děti mají dnes vstup zdarma i na dnešní utkání. Domácí klub očekává na letošní derniéru návštěvu 8 až 10 tisíc fanoušků.
Při svém posledním zápase soutěžní kariéry dostane Radoslav Kováč dokonce na svoji paži kapitánskou pásku domácí Sparty a při zahajovacím nástupu tak přijde na hrací plochu v čele průvodu svých spoluhráčů.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Bičík – Zahustel, Kováč (C), Nhamoinesu, Krejčí – Konaté, Dočkal, Mareček, Matějovský, Jiráček – Lafata.
Náhradníci: Štěch – Juliš, Fatai, Sáček, Kadlec, Köstl.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Kukoľ, Šourek (C), Krejčí, T. Marek – Nerad, Demeter – Fulnek, Hronek, Bazal – Dvořák.
Náhradníci: Hanuš – Batioja, Voltr, Klíma, Vitásek, Šerý, F. Novotný.

Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Hájek.
Příjemné sobotní odpoledne z pražské Letné, kde se v rámci závěrečného třicátého kola utká pražská Sparta s Vysočinou Jihlava.

Domácí sparťané nevstupují do utkání v ideálním rozpoložení, když si ve středu sice zajistili druhé místo a účast v příštím ročníku kvalifikace o Ligu mistrů, ovšem prohra v Brně byla pro Letenské už šestou v sezóně.

Trenér Ščasný, který letos Spartu dovedl až do čtvrtfinále Evropské ligy, se dnes bude muset obejít bez Holka, Šurala či Frýdka, pro které už sezóna skončila ze zdravotních důvodů i bez distancovaného Brabce. Toho v Brně při své ligové premiéře nahradil mladík Piško, ovšem dá se čekat, že po bok Costy se dnes postaví veterán Kováč, pro nějž to bude poslední utkání bohaté kariéry.

Hosté z Vysočiny přijíždí na Letnou v dobré náladě, neboť středeční výhrou 3:0 nad Baníkem Ostrava splnili předsezónní cíl v podobě ligové záchrany a dnes budou bojovat o jedenáctou příčku. Na ni mají náskok jednoho bodu na Teplice a další bod ztrácí třináctý Zlín.

Jihlavě dnes budou chybět vykartovaní Urdinov s Kučerou a zranění Jungr, Štěpánek, Tlustý a Marcin. Asistent trenéra Roman Kučera už avizoval, že s hlavním koučem Michalem Hippem dnes dají příležitost i hráčům ze širšího kádru, kteří toho v sezóně za A-tým moc neodehráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.


Články odjinud