Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou.
Záchranářský duel končí bezbrankovou remízou. Nudný fotbal se však v Ďolíčku nehrál, oba týmy si dokázaly vypracovat dobré šance, ale v jejich proměňování to už bylo horší...
90+3
Konec zápasu.
90+2
Baník naposledy střídá, bod mu zřejmě stačí. Zawada nahrazuje Štěpána.
90+2
Štěpánův centr zblokoval Kalina do autu.
90+1
Nerad chtěl vybídnout Jeremenka, poslal mu ale nepřesnou přihrávku.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Po rohu se k hlavičce protlačil Škutka, z velkého úhlu ale nezamířil vůbec přesně.
90
Zblokovaný centr střídajícího Holzera nedokázal zastavit Berkovec na hřišti, bude to roh.
90
S Kukecovým centrem si ale brankář Berkovec poradil.
89
Hosté ještě před standardkou vystřídali, Holzer nahradil Foltýna.
89
Kalina nejprve čistě odzbrojil Štěpána, ale pak ho naprosto zbytečně zatáhnul za dres. Přímý kop pro Baník od autové čáry.
88
Pauschek se dobře zbavil soupeře, aby mohl odcentrovat, domácí se ale pak ke střele uvnitř pokutového území nedostali.
87
Frydrych si lehce přitáhl Lietavu, což Královec opět posoudil jako faul.
86
Přetažený centr Štěpána propadl do gólové pozice pro Škutku, tomu ale míč na malém vápně odskočil od kopačky. Kukec pak byl v ofsajdu.
85
Lietava se dostal ke střele zpoza pokutového území, ta ale letěla těsně vedle hostující svatyně.
84
Bohemians 1905 naposledy střídají: Jeremenko za Moravce.
83
Václav Svěrkoš jde do hry, místo mu uvolnil Krmenčík.
80
Krmenčík si lehce přistrčil Klavíka, což posoudil sudí Královec jako nedovolený zákrok. Krmenčík si jen v údivu skryl tvář do dlaní.
79
Lietava šel důrazně do těla hlavičkujícího Baránka, což byl jasný faul. Lietava už jednu žlutou kartu má a měl by být opatrnější.
78
Nerad rychle rozehrál autové vhazování na Lietavu, který se zbavil Frydrycha, pak ale vystřelil levačkou nepřesně a navíc bez důrazu.
76
Trenér Klusáček posiluje útok Klokanů, Klavík střídá Bartka.
74
Na opačné straně se po centru Krmenčíka k hlavičce dostal Škutka, ale také jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
73
Nerad se šikovně uvolnil k centru do druhé vlny, kam si v plné rychlosti naběhl Kalina. Jeho bomba zpoza pokutového území však těsně minula hostující bránu.
70
Tlak Baníku uťal sudí Královec, který si vybral drobný faul jednoho z Baníkovců v domácí šestnáctce.
69
První střídání zápasu znamená konec pro Jakuba Horu, na hřišti ho nahradí Petr Nerad.
67
Nakonec se exekuce přímého kopu chopil Kukec, Klokani ale jeho první centr odvrátili. Kukec se přesto ještě jednou dostal k centru, který před Berkovcem tečoval Baránek, domácí gólman se ale opět vyznamenal.
67
Baník zůstane v útoku, Štěpán už si chystá míč k přímému kopu.
66
Další gólovka pro Krmenčíka! Tentokrát na něj posunul míč Škutka a Krmenčík se pak na hranici šestnáctky elegantně obtočil kolem Brabce a prudce vystřelil. Balón však zamířil kousek vedle pravé Berkovcovy tyče.
62
Kukec napřáhl z třiceti metrů, jeho nepříliš důrazný pokus ale letěl vedle domácí svatyně.
61
Štěpán si na pravém křídle obhodil Krcha a pak vyslal přesný centr na hlavu Krmenčíka. Berkovec si však s jeho prudkou hlavičkou poradil a dokázal ji vyrazit.
60
Kalina chtěl ve vápně oslovit Horu, centr byl však pro adresáta hodně vysoký.
57
Utkání je rozdrobeno drobnými fauly, které maří snahu obou týmů o jakýkoliv tlak.
55
Balón po centru Jindřiška propadl až za velké vápno k Paushekovi, toho ale zablokoval pozorný Sukup. Na opačné straně pak vystřelil nepřesně Greguš.
55
Frydrych nepovedeným odkopem daroval Klokanům rohový kop.
54
Rada udělal zasekávačku Kukecovi, který si ho pak přidržel rukou.
53
Hora vypálil z třiceti metrů hodně vysoko nad.
53
Lietava se chtěl kličkami dostat na osu hřiště, podklouzl však.
51
Hru teď brzdí nepřesnosti na obou stranách, hraje se jen po obě šestnáctky.
48
Jindřišek se objevil u autové čáry, odkud pak povedeným centrem hledal rozběhnutého Horu. Pavlenka byl ale včas ze své brány a míč před domácím forvardem zastavil.
47
Brabec zůstal na zemi po souboji se Škutkou, faul se ale nepíská. Zkušený stoper pak sudímu Královcovi naznačoval, že ho slovenský útočník sestřelil loktem.
46
Začal druhý poločas.
Druhá pětačtyřicetiminutovka by měla začít ve 21:15.
Fotbalisté Ostravy vstoupili do duelu aktivněji a v úvodu měli výrazně navrch. Klokani ale postupem času zpevnili obranu a převzali iniciativu. V závěru poločasu ji pak mohli gólově vyčíslit, Lietava ale ve vyložené šanci selhal.
45
První poločas skončil.
45
Obrovská šance Lietavy! Erich Brabec se podíval a exkluzivní uličkou oslovil slovenského útočníka, který se vyhnul ofsajdové pasti a mířil sám na Pavlenku. Z hranice pokutového území pak Lietava vyslal ránu, která však těsně minula hostující bránu.
42
Moravec se chtěl po pravém křídle prosmýknout přes Sukupa, manévr ale nezvládl, podklouzl a spadl na ostravského obránce.
40
Bartek si těsně před Vengřinkrem posunul balón, hostující bek ho pak trochu nešikovně fauloval.
37
Zatímco na hřišti zůstal ležet domácí Kalina poté, co ho Štěpán sestřelil loktem, aniž by to rozhodčí zaregistrovali, pokračovali hosté v útoku. Sukup se pak dostal ke střele z rohu velkého vápna, ta však letěla vysoko nad.
35
Moravec si seběhl na levé křídlo, čímž zmátl obránce Baníku. Ve vápně pak oslovil Lietavu, který ale ještě musel balón zpracovávat, což dovolilo hostujícím bekům zastavit Lietavovu následnou střelu.
33
Dobrou šanci měli i na druhé straně Klokani. Moravcův centr z pravé strany byl sice pro Lietavu příliš vysoký, Frydrych ho pak ale nedokázal vyhlavičkovat do bezpečných míst. Přišel tedy ještě jeden centr, který hlavičkou prodloužil Hora jen těsně vedle hostující brány.
32
Štěpán výborným přízemním centrem do druhé vlny našel úplně volného Krmenčíka, ten ale na značce pokutového kopu balón trestuhodně promáchl a jeho následný druhý pokus už domácí zablokovali.
29
Jakub Rada se do přímého kopu opřel svou pravou nohou, jeho střela byla hodně prudká, ale nakonec letěla vedle levé tyče, což gólman Pavlenka celou dobu kontroloval.
29
Po faulu na Lietavu mají domácí výhodu standardky z dobrých třiceti metrů.
28
Kukec se dostal k odraženému míči za vytaženou zálohou Klokanů, místo snahy přejít v souboji jeden na jednoho přes Brabce se ale odhodlal k dalekonosné střele, která Berkovcovi nenadělala žádné potíže.
27
Štěpán vyvezl míč po pravé straně, pak ho však v obležení poslal naslepo do míst, kde očekával Škutku, s čímž slovenský útočník nepočítal.
24
Pavlenka vyboxoval vysoký centr jen kousek za šestnáctku, kde se do balónu opřel Bartek, jeho pokus však hned v zárodku zastavil obranný ostravský val.
23
Hra se postupem času vyrovnala. Po příležitostech Baníku se obrana Bohemians 1905 zpevnila a už nedovoluje hostům podnikat průniky až do pokutového území.
21
Lietava pak ostrým skluzem sestřelil Frydrycha a může být rád, že jeho faul je oceněn jen žlutou kartou.
20
Lietava vybojoval balón na polovině hřiště a všiml si, že Pavlenka je hodně daleko ze své brány, tak ho zkoušel přelobovat. Jeho pokus ale neměl potřebnou přesnost a Pavlenka ho bez větších potíží zastavil.
19
Bartek se uvolnil na střed hřiště, pak však vyslal zpoza vápna střelu, které scházela razance.
18
Hora centroval přímo na Pavlenku v naději, že balón lízne ještě Lietava, ale to se nestalo a Pavlenka míč zastavil v rukavicích.
18
Sukup si po faulu na Moravce otevřel ústa na asistenta rozhodčího, což mu následně ten hlavní spočítal a ukázal mu žlutou kartu.
16
Kukecův centr z přímého kopu byl hodně nebezpečný, neboť před Berkovcem skočil a brankář Klokanů měl co dělat, aby ho alespoň vyrazil před sebe. Tam už byl Lietava, jenž balón odpálil na polovinu hřiště.
16
Lietava naprosto zbytečně dohrál Kukece u autové čáry, což sudí Královec na radu svého asistenta odpískal.
15
Další útok po pravé straně tentokrát zastavil Kalina čistým způsobem, když odzbrojil Štěpána, terý ho poté ještě fauloval.
14
Po rohovém kopu Baníku se musel opět činit Berkovec, který balón vyboxoval do bezpečí.
13
Štěpán opět otevřel domácí obranu a připraven musel být zase Brabec, jenž přízemní centr odkopl do zámezí.
12
Střílený centr Kukece, který mířil na zadní tyč, musel Berkovec vyrazit. K doražce se pak na hranici pokutového území protlačil ještě Greguš, avšak jeho pokus zastavil Brabec.
12
Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější, ale obrana Klokanů je zatím pozorná.
9
Sám Štěpán pak rozehrál přímý kop od autové čáry, ale ten odvrátil Lietava. Přesto se pak ještě k nepříliš důrazné hlavičce dostal Krmenčík, ale Berkovec byl připraven.
9
Štěpán byl tentokrát zastaven nedovoleně v útoku, Krch ho nešetrně naremploval.
8
Kalina si sice na levé straně obhodil Štěpána a pelášil k pokutovému území, sudí Královec si ale dobře všiml Kalinova útočného faulu.
6
Moravcovo snažení na pravém křídle uťal čistým zákrokem Sukup.
4
Na balón z rohového kopu vyskočil nejvýše Frydrych, jeho hlavička ale zamířila nad.
3
Krmenčíkův centr zblokoval Pauschek na roh.
1
Kalina chtěl uličkou vysunout Bartka, přihrávku ale přečetl Frydrych, který ještě vybojoval aut.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Berkovec – Pauschek, Kalina, Krch, Brabec – Jindřišek (C), Bartek, Moravec, Hora, Rada – Lietava.
Náhradníci: J. Havránek – M. Šmíd, M. Cseh, D. Jeremenko, M. Kuklys, P. Nerad, A. Klavík.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Baránek, Sukup, Vengřinek, Frydrych (C) – Štěpán, Kukec, Greguš, Škutka, Krmenčík – Foltýn.
Náhradníci: V. Šrom – F. Kaša, J. Zawada, F. Narh, D. Holzer, V. Svěrkoš.

Rozhodčí: Královec – Wilczek, Jiřík.
Klokani však rozhodně nebudou snadnou kořistí. Po změně trenéra totiž ve dvou zápasech pod vedením Luďka Klusáčka vyválčili hned čtyři body, které budou chtít potvrdit i na domácí půdě. A pokud se má opět Ďolíček stát obávanou pevností, zisk bodů proti zachraňujícímu se Baníku by měl být pro zeleno-bílé povinností.
Ostravští podle dřívějších plánů chtěli v Ďolíčku od úvodní minuty nasadit uzdraveného kanonýra Václava Svěrkoše, povedené utkání se Spartou však může trenéra Komňackého přesvědčit, aby sestavu ponechal nezměněnou.
Fotbalisté Baníku povzbuzeni remízou z minulého kola proti vedoucí Spartě se v pátek utkají proti jinému pražskému týmu, který má zcela opačné starosti. Na Bohemians se tedy odehraje důležitý souboj o záchranu v lize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.


Články odjinud