La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Real Betis - 5. května 2018   16:15

Bilbao
76' Muniain (Lekue) • 90+2' Aduriz (I. Williams)
2:0
(0:0)
Bilbao
Arrizabalaga – Núñez, Yeray, I. Martínez, Saborit (73. I. Córdoba) – Etxebarria (62. Iturraspe), M. Rico – I. Williams, Muniain (C) (83. Susaeta), Lekue – Aduriz.
Herrerín – San José, Etxeita, Iturraspe, Susaeta, I. Córdoba, Merino.
J. Alberola – I. Hernández, M. Cerdán
San Mamés Barria (Bilbao).
34491 diváků
Real Betis
Pedro López – Tello, Amat, Bartra, Firpo (20. Camarasa), Durmisi – Ruiz, Javi García, Joaquín (C) (74. Boudebouz) – A. Sanabria (63. Rubén Castro), Morón.
Rebollo – Mandi, Camarasa, Boudebouz, León, J. Campbell, Rubén Castro.

SESTŘIH LA LIGY: Athletic Bilbao - Real Betis 2:0

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
Druhý poločas nabídl dva góly a radovat se mohla většina osazenstva, neboť to byl domácí tým, který se vždy radoval. Nutno říct, že mu v závěru přálo i velké štěstí, soupeři nebyla uznána branka na 1:1, poté jej zachránila od inkasování tyč, ale na druhou stranu to byl Athletic, který v první půli dvakrát trefil břevno.
90+4'
90+2'
Žlutou kartu dostává Javi García (Real Betis), jenž pronesl několik poznámek směrem k hlavnímu arbitrovi.
90+2'
Bilbao právě vstřelilo branku!
A staré známé nedáš – dostaneš je na světě. Domácí vyrazili do otevřené hostující obrany, Williams dostihl míč u postranní lajny, naběhl více k pokutovému území a přihrál na střed, kde byl připravený ARITZ ADURIZ, jenž poslal míč k bližší tyči do protipohybu gólmana.
90+1'
García tečoval letící míč hlavou pouze do vzdálenější tyče soupeřovy brány, znovu velká smůla na straně Betisu.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Domácí odvrátili přihrávku do zámezí a následuje roh hostujícího mužstva.
88'
Hostům se povedlo dostat míč do sítě, avšak rozhodčí píská faul na brankáře, takže srovnáno není.
88'
Amat pořádně protáhl domácího brankáře střelou ke vzdálenější tyči, ten dokázal balón opět vyrazit.
86'
Obrovské štěstí stálo při domácím celku, Ruiz si míč hezky zpracoval a poté tvrdě pálil z voleje, Arrizabalaga konečky prstů balón vytáhl na břevno, od kterého se míč odrazil do zámezí.
85'
Domácí se do útoku moc neženou, dlouho si přihrávají na své polovině a do hry zapojují i brankáře.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Markel Susaeta.
80'
Lekue to zkusil z hodně velké dálky a pokus to nebyl vůbec špatný, Pedro López měl práci, ale povedlo se mu míč zkrotit, poté rychle rozehrál.
76'
Střelecké trápení je prolomeno. IKER MUNIAIN si na levé straně naběhl na centrovaný balón a lehce jej hlavou poslal do odkryté části hostující svatyně. Obránci Betisu se musí hodně červenat, hned tři hráči stáli poblíž úspěšnému střelci, ale ani jeden jej nedokázal pohlídat.
74'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Ryad Boudebouz.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Enric Saborit, přichází Iñigo Córdoba.
70'
Aduriz se v souboji o míč před bránou Betisu provinil faulem a se spoluhráči se musí stáhnout.
68'
Domácí si hodně dlouho přihrávali mezi sebou, nakonec míč poslali k hostujícímu gólmanovi.
65'
Camarasa byl připraven ke střele z bezprostřední blízkosti, míč mu ale v poslední chvíli sebrali obránci Bilbaa.
64'
Pedro López se musel mít na pozoru, ránu protihráče z pravé strany však lapil do rukou bez velkých problémů.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Rubén Castro.
62'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Ander Iturraspe.
62'
Etxebarria to zkoušel z přímého kopu, mířil do vzdálenějšího horního rohu, ale ten minul.
60'
Williams si míč v pokutovém území zpracoval a rychle střílel, avšak pouze do bránícího protihráče.
58'
Loren naběhl k pokutovému území a zkusil střelu ze střední vzdálenosti, mířil však hodně mimo.
57'
Williams přes dvojici protihráčů do zakončení nedokázal projít.
54'
Nyní nepřesná souhra připravuje Betis o balón, domácí budou vhazovat.
53'
Hosté si dlouho mezi sebou přihrávali, ve finále centroval hodně nepřesně Bartra, míč končí za domácí bránou.
49'
Úvod druhé půle je znovu opatrný, hra se odbývá převážně u středové lajny.
46'
První půle branku nepřinesla, dlouho se hrál hodně opatrný fotbal, až po zhruba půl hodině se diváci dočkaly šancí, domácí dvakrát orazítkovali břevno a byli více aktivnější, ovšem zatím jim nepřeje štěstí. Budou se radovat ve druhém poločase?
45+3'
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Williams se dostal na pravé straně sám před brankáře, zkoušel jej prostřelit z ostrého úhlu, ale to se mu nepovedlo.
44'
Aduriz byl blízko prolomení střeleckého trápení, jeho hlavičkový pokus do protipohybu jen těsně minul levou tyč.
42'
Podruhé zachránila hosty branková konstrukce, M. Rico doběhl k odraženému míči a bez váhání jej poslal do horní části soupeřovy svatyně, avšak balón se opět odrazil od břevna.
40'
Jeden z hráčů Betisu chtěl odkopnout míč ven z pokutového území, avšak trefil před sebou stojícího Rica, od kterého se míč odrazil směrem na bránu, hosté ale měli štěstí, šel přímo do míst, kde stál připravený Pedro López, jenž stačil zasáhnout.
37'
Příliš prudkou přihrávku nemohl Lekue dostihnout, míč letí do zámezí.
35'
Krátce na to musel Pedro López zasahovat znovu, ale opět to nebylo nic těžkého.
35'
Nepřesná přihrávka z pravé strany doputovala přímo do náruče připraveného gólmana Athleticu.
32'
Brankář Betisu musel rychle z brankové lajny, aby míč pohotově ukryl do bezpečí své náruče.
31'
Domácí v další dobré šanci, tentokrát však Pedro Lópezovi pomohli obránci a míč poslali do bezpečí.
29'
Aduriz se po rozehrávce standardky dostal na levé straně k míči a prudkou ranou jej poslal do sítě, avšak z gólu se se spoluhráči radovat nemůže, ofsajd.
28'
Žlutou kartu dostává Marc Bartra (Real Betis).
26'
Dosud největší šance zápasu a hned velká tutovka, která zůstává nevyužita. Williams se pořádně opřel do míče a jeho bomba orazítkovala břevno hostující brány.
24'
Muniain se dostával do dobré šance, přihrávku z levé strany v pokutovém území zkoušel zpracovat, ale míč mu v rozhodujícím momentu utekl od kopačky a hráč se tak do zakončení nedostal.
22'
Pěkná akce na jeden dotek v podání Bilbaa, finální rána jednoho z hráčů však končí v zámezí.
20'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Júnior Firpo, přichází Víctor Camarasa. Firpo odstupuje kvůli blíže nespecifikovanému zranění.
19'
Ofsajd nyní zastavil také hostující celek.
18'
Hosté dostali protivníka pod tlak, vše nakonec končí jejich rohovým kopem.
16'
Hosté si teď špatně přihráli, míč končí u domácího brankáře, který rozehrává na krátko.
13'
Ruiz trochu krkolomně přihrál svému brankáři a mnoho nechybělo, aby byla k vidění situace podobná té z úterního semifinále Ligy mistrů mezi Realem a Bayernem, v tomto případě však Pedro López míč dokázal zpracovat.
10'
Saborit dobře odcentroval před bránu, kam naběhl Williams, jeho hlavičkový pokus byl zblokován do zámezí.
8'
Arrizabalaga pomohl svým spoluhráčům a po malé domů rychle odkopl míč do bezpečí.
6'
M. Rico zkusil střelu před hranicí pokutového území, ta ovšem byla hodně nepřesná a míč skončil asi dva metry vedle bližší tyče hostující svatyně.
4'
Hned dva domácí hráči se zapomněli za hostující obranou a následovat nemohlo nic jiného, než odpískání ofsajdu.
2'
Firpo v souboji o míč hodně tvrdě počastoval Adurize, žlutou kartu nevidí, jeho tým ale přichází o slibně vypadající akci.
1'

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Núñez, Yeray, I. Martínez, Saborit – Etxebarria, M. Rico – I. Williams, Muniain (C), Lekue – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – San José, Etxeita, Iturraspe, Susaeta, I. Córdoba, Merino.

Real Betis: Pedro López – Tello, Amat, Bartra, Firpo, Durmisi – Ruiz, Javi García, Joaquín (C) – A. Sanabria, Morón.
Náhradníci: Rebollo – Mandi, Camarasa, Boudebouz, León, J. Campbell, Rubén Castro.

Rozhodčí: J. Alberola – I. Hernández, M. Cerdán.

Betis

Hosté drží s devětapadesáti body páté místo zaručující postup do Evropské ligy. Mimo svůj stadion odehráli sedmnáct střetnutí, ze kterých si odnesli šestadvacet bodů za osm výher a dvě remízu, vstřelili třiadvacet gólů a pětadvacetkrát inkasovali. Poslední venkovní porážku utrpěli 4. března, kdy podlehli 0:2 Valencii, poté přišla série tří výher a naposledy bezbranková remíza s Atléticem Madrid. Španělský hráč Sergio Leon vede s jedenácti přesnými zásahy tabulku střelců svého mančaftu.
Athletic Bilbao

Domácím patří čtrnácté místo se čtyřiceti body a to pouze díky lepšímu skóre, stejný bodový zisk má i sedmnácté Levante. Na svém trávníku si ze sedmnácti utkání připsali třiadvacet bodů za pět výher a osm remíz, vstřelili sedmnáct gólů a o dva méně inkasovali. Na vítězství před svými fanoušky v tuto chvíli čekají už tři duely, naposledy prohráli 1:3 s Levante. Nejlepším střelcem je s deseti góly Španěl Raul Garcia.
Dobrý den, čtyři zápasy dnes nabídne svým příznivcům nejvyšší španělská fotbalová liga, jako druhý v pořadí přijde na řadu duel týmů ze spodní a vrchní části tabulky, Athleticu Bilbao a Betisu. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.