La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Barcelona - 1. března 2018   21:00

Las Palmas
49' Calleri
1:1
(0:1)
Barcelona
21' Messi
Las Palmas
Chichizola – Aguirregaray, Navarro, Gálvez, D. Castellano (75. Míchel) – Etebo, V. Gómez (C) (70. Aquilani) – Halilović, Tana, Jairo (86. David García) – Calleri.
Lizoain – Aquilani, J. Castellano, Expósito, David García, Míchel, Toledo.
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Umtiti, Vermaelen, Digne – Aleix Vidal (57. Coutinho), Busquets, Paulinho (63. Rakitić), Iniesta (C) (75. O. Dembèlé) – Messi, L. Suárez.
Cillessen – Coutinho, O. Dembèlé, Alcácer, A. Gomes, Piqué, Rakitić.

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - FC Barcelona 1:1. Messiho paráda i neviditelná penalta

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:13.
Konec! Barcelona nakonec neudržela hubené vedení 1-0, neboť hned v úvodu dokázali domácí udeřit z pokutového kopu. Postupem času začalo mít Las Palmas více ze hry, což překvapilo nejednoho diváka. Konec utkání ale pochopitelně patřil Barceloně, která ale povětšinu času narážela na pozornou obranu.
90+6'
90+6'
Dembélé dostal o něco více prostoru, avšak svojí ránu poslal pouze doprostřed. Domácí zřejmě ubojují kýženou remízu!
90+5'
Obrovský tlak Barcelony stále trvá...
90+4'
Žlutou kartu dostává Jonathan Calleri (UD Las Palmas).
90+4'
Dembélé se fantasticky uvolnil a poté vyslal přihrávku do běhu na Roberta. Z jeho kopačky pramenil další centr, avšak v šestnáctce nebyl žádný ze spoluhráčů.
90+3'
Messiho rohový kop směřoval na malé vápno, kde byl nejvýše ve vzduchu Etebo. Domácí středopolař následně pozdržel cenné vteřinky.
90+2'
Domácí vyrazili do ojedinělého kontru, který byl tažen po levém křídle. Aquilani se pokusil poslat do šestnáctky centr, ten byl ale odvrácen.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
86'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Jairo, přichází David García.
85'
To jsou věci. Na zeleném pažitu zůstala ležet hned dvojice domácích hráčů. Zároveň je za postranní čárou připraveno poslední střídání Las Palmas.
84'
To je ohromná škoda! Tana se totiž dostal do slibné pozice, odkud poslal příliš pomalou přihrávku na Calleriho. Ter Stegen nemusel zasahovat.
83'
Argentinský útočník je zpět na hřišti a může se tak pokračovat v rovnovážném počtu hráčů. Katalánci mají výraznou územní převahu.
82'
Domácí útočník Calleri odešel z osobního souboje s Vermaelenem s krvavým šrámem na obočí. Las Palmas bude hrát chvíli v početní nevýhodě.
81'
Zároveň nám do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Las Palmas je obrovsky blízko bodovému zisku, což se před zápasem moc nečekalo.
80'
Novic na hrací ploše Míchel si absolutně neporozuměl s Callerim, který se na poslední chvíli hnul opačným směrem. Hrát tak bude ter Stegen.
79'
Etebo tak dlouho okopával Busquetse, až rozhodčímu došla trpělivost a musel odpískat faul. Další standardní situace pro Barcelonu.
78'
Dembélé se při prvním kontaktu s míčem pokusil vyzrát na Aguirregaraye, který se ale nenechal snadno obalamutit. Celkem zbytečná ztráta míče.
77'
Vypadá to, že hosté konečně našli ten správný rytmus a v tuto chvíli kombinují kolem pokutového území Las Palmas.
76'
Naprosto katastrofální řešení v podání Digneho. Hostující bek měl hodně času a i prostoru na ideální centr, ten ale poslal daleko za branku.
75'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Dani Castellano, přichází Míchel.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Ousmane Dembèlé.
74'
Digne si nechtěl komplikovat život a raději počkal na odskok balónu. Katalánci mají k dispozici autové vhazování od levé autové čáry.
73'
Coutinho narazil na mohutný blok protihráčů a rozhodčí tak byl donucen odpískat. Na zeleném pažitu se povaluje i jeden z domácích hráčů.
72'
Jedno se ale musí Messimu nechat. Hostující forvard svojí aktivitou přinutil hlavního sudího tahat tuším, že čtyři žluté karty pro domácí hráče.
71'
Časomíra se nám dostala do závěrečné dvacetiminutovky. Barcelona dnes nehraje zrovna přesvědčivým způsobem, přičemž domácí vycítili šanci na bodový zisk.
70'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Vicente Gómez, přichází Alberto Aquilani.
70'
Netrvalo dlouho a Messi dostal další příležitost z přímého kopu. Tentokráte se jeho tvrdý pokusil zastavil na dobré postavené zdi.
69'
Rakitič sice uspěl v hlavičkovém souboji, avšak odražený míč sebrali domácí. Barcelonští se ještě dožadovali odpískání pokutového kopu.
68'
Žlutou kartu dostává Alejandro Gálvez (UD Las Palmas).
68'
Calleri se pokoušel prodrat se kolem brankové čáry, avšak jeho následný centr skončil v náruči ter Stegena. Barcelona je nyní hodně nepřesná.
67'
Žlutou kartu dostává Oghenekaro Etebo (UD Las Palmas).
66'
Gálvez se chopil rozehrávky volného kolega od levé autové čáry. Centrovaná nabídka ale mířila do míst, kde nebyl nikdo ve žlutém dresu.
65'
Coutinho parádní přihrávkou uvolnil Busquetse, který ještě na zadní tyči hledal Suáreze. Hostující forvard ani nadvakrát nepropálil Chichizolu.
64'
Coutinho se dokázal vyhnout prvnímu bránícímu hráči, následná spolupráce se Suárezem měla za výsledek zisk rohového kopu.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Ivan Rakitić.
62'
Maximálně důležitý zákrok Aguirregaraye. Domácí zadák musel zariskovat, což se mu dokonale vyplatilo. Fantastický skluz zamezil Messiho samostatný únik.
61'
Až nyní se talentovaný Argentinec pokoušel patičkou prostrčit balón na Iniestu, avšak s tímto úmyslem počítal také pozorný Gálvez.
60'
Ve druhém poločase jsou zatím jednoznačně aktivnější domácí. Barcelona se zatím vůbec nedostala ke střele a hodně neviditelný je také Messi.
59'
Barcelona si hodně zahrává. Další z řady nakopávaných míčů směřoval na Calleriho, jehož zpracování nebylo špatné, rázem se ale dostal až k ter Stegenovi.
58'
Ten sice nepřinesl nic nebezpečného, posléze to individuálním způsobem zkoušel Halilovič, který si naložil opravdu slušný krajíc chleba.
57'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Philippe Coutinho.
56'
Parádní kolmice směřovala na rychlonohého Vidala, který byl okamžitě vytlačen z dobré pozice. Na druhé straně si domácí vybojovali rohový kop.
55'
Ter Stegen poslal odkop od branky na hlavu Suáreze, jehož prodloužení míče směřovalo do ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Vidal.
54'
Ze vzdálenosti osmadvaceti metrů se ke střeleckému pokusu dostal Gálvez. Kop alá Cristiano Ronaldo vystoupal metr nad horní konstrukci.
53'
Iniesta se chtěl obtotič s kulatým nesmyslem, avšak zezadu doslova přilétl obránce Gálvez. Jednoznačný faul, hrát s míčem bude opět Barcelona.
52'
Žlutou kartu dostává Samuel Umtiti (FC Barcelona).
51'
Domácí hráči se nezatáhli do defenzívy, nýbrž usilují o druhou branku. Padající balón směřoval na Jaira, který si s ním nedokázal poradit.
50'
Hlavní slovo má ale rozhodčí, kterého je nutno respektovat. Barcelona se ale může cítit ukřivděna. V krátkém časovém sledu byla domácím odpuštěna červená karta, následně se kopala penalta po hodně pochybném zákroku.
49'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Domácí srovnávají krok! Odpovědnost na sebe vzal JONATHAN CALLERI, jehož rána skončila přesně pod břevnem. I tak hodně sporná penalta!
48'
Je tu pokutový kop pro Las Palmas!
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, jenž nám nabídlo hodně bojovnou podívanou. K vidění bylo hned pět žlutých karet a také jedna branka. Směrem dopředu totiž byla nebezpečnější Barcelona, jenž díky náramnému přímému kopu v podání Messiho je blíže ke třem bodům.
45'
42'
Iniesta měl před sebou hodně prostoru, avšak jeho zakončení z dobré pozice skončilo nad horní konstrukcí. Chichizola bude vykopávat.
41'
Žlutou kartu dostává Sergi Roberto (FC Barcelona).
40'
Tradiční spolupráce mezi Suárezem a Messim neskončila druhou brankou. První jmenovaný přichystal slušnou palebnou pozici pro Messiho, který trefil před sebou ležícího Navarra.
39'
Na bezúspěšné počínání se nevydržel díval Etebo, jenž udeřil z dobrých třiceti metrů. Prudká rána nakonec doskákala zhruba metr vedle branky.
38'
Chichizola se vydal daleko od své svatyně, kde musel vypomoct svým obranným spoluhráčům. Las Palmas je nyní výrazně aktivnější.
37'
Castellano sympaticky vyvezl míč dobrých třicet metrů, jenomže poté se jeho kolega Jairo neprobil přes dobře stojícího Roberta.
36'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes deset minut. Uvidíme, jestli se bude nastavovat.
34'
Hosté to nyní překombinovali. Digne si počkal na náběh Suáreze, který z jedničky přeposlal na Messiho. Ten pro změnu hledal Paulinho, který byl příliš zbrklý.
33'
Hodně důležitý zákrok vytasil Umtiti, jenž na poslední chvíli odvracel hrozící nebezpečí. Z následného rohového kopu pálil Etebo vysoko nad branku.
32'
Halilovič si přehodil míč na levou nohu a následně se pokoušel oslovit Calleriho. Argentinský forvard uspěl ve vzduchu, hlavička ale byla příliš vysoká.
31'
Máme za sebou hodinu hry, která ale zatím nabízí hodně vyrovnanou partii. Směrem dopředu je ale nebezpečnější Barcelona, jenž zatím je v těsném vedení.
30'
Paulinho sváděl osobní souboj u středového kruhu, kde si ale ve vzdušném prostoru pomáhal rukama. Las Palmas tak pokračuje v držení míče.
29'
Ani kombinace Barcelony není zatím bůhvíjak přesná. Tentokráte se Busquetsova přihrávka dostala pouze do míst, ve kterých se nachází Chichizola.
28'
Gálvezova hodně nedůsledná rozehrávka mohla mít fatální následky. Busquets se na hranici vápna pokoušel narazit Suárezovi, jemuž míč příliš odskočil od kopačky.
27'
Třetí rohový kop v podání Blaugranas plachtil na malé vápno. Tam se v hlavičkovém souboji prosadil Umtiti, avšak už předtím byl pískán útočný faul.
26'
Dnes to vypadá na den přímých kopů. Za domácí si míč postavil Halilovič, avšak i tento další obstřel nedopadl na místo určení.
25'
Na druhé straně sváděl rychlostní souboj Gálvez s Vidalem. Celou situaci ale vyřešil výběhem Chichizola, jenž odkopl míč do zámezí.
24'
Žlutou kartu dostává Lucas Digne (FC Barcelona).
23'
Tana se podíval vpřed a ihned poté se pokoušel vysunout Calleriho. Druhý jmenovaný ale nedokázal načasovat náběh a je mu pískán ofsajd.
22'
Rázem se domácí dostávají do hodně těžké pozice. V tuto chvíli totiž musí dotahovat jednobrankové manko, navíc hned tři obránci mají žlutou kartu.
21'
Barcelona právě vstřelila branku!
Fotbalová genialita v podání LIONELA MESSIHO! Argentinský kanonýr se i tentokráte postavil k rozehrávce přímého kopu, který nekompromisně poslal míč do vzdálenější šibenice.
21'
Barcelona konečně trochu uklidnila poněkud rozháraný úsek utkání a v tuto chvíli sledujeme poklidnou kombinaci kolem středového kruhu.
20'
Žlutou kartu dostává Ximo Navarro (UD Las Palmas).
19'
A ten nebyl vůbec špatný. Balón se kroutil směrem od branky, načež Gálvez prodloužil míč k zadní tyči, kde ale Aguirregaray v akrobatické pozici vůbec netrefil balón.
18'
Aguirregaray zaměstnal hned dva hráči soupeřova týmu, načež z kroku poslal centr pouze do zad Digneho. Další roh pro Las Palmas.
17'
Záložní řada Las Palmas musela zdvojit Messiho, který si přeci jenom došel pro faul. Barcelona bude rozehrávat z vlastní obranné poloviny.
16'
Doposud hodně nenápadný Calleri se pokoušel napadat Umtitiho, který to udělal zkušeně. Francouzský zadák se po jemném kontaktu skácel k zemi.
15'
Umtiti si počínal v hlavičkovém souboji nedovoleným způsobem. K rozehrávce volného kopu se postavil Halilovič, jehož rána skončila pouze na zdi.
14'
Také fotbalisté Las Palmas měli možnost udeřit z rohového kopu, Halilovičova střílená nabídka proletěla těsně vedle Gálveze.
13'
Po delší době se dostali k hracímu předmětu také hráči Las Palmas, jenž to zkoušeli po levém křídle. Halilovič trochu zbytečně zastavil nadějný brejk.
12'
Odpovědnost na sebe vzal Messi, jehož technický kop mířil ke vzdálenější tyči. Tam ale reflexivní zákrok vytasil Chichizola.
11'
Pro domácí se začíná zápas hodně komplikovat. Neuběhlo ještě ani deset minut a už dva obránci mají žlutou kartu, navíc má Barcelona k dispozici lukrativní přímý kop.
10'
Žlutou kartu dostává Dani Castellano (UD Las Palmas).
10'
Castellano si pořádně zavařil u rohového praporku, kde nakonec celou situaci řešil patičkou. Ta byla s trochou štěstí úspěšná a k míči se dostal Jairo.
9'
Obrovská šance Barcelony! Messi dokázal obrat o míč laxního Navarra a poté se řítil do přečíslení dvou na jednoho. Hostující forvard ještě vylepšil pozici pro Suáreze, který zakončil pouze do vyběhnuvšího Chichizoly.
8'
Messi sám rozjel útočnou akci, po které se dostal do zakončení. Vidalova nabídka byla příliš prudká a Argentinec nestačil kloudně zakončit.
7'
Celek z Kanárských ostrovů neuspěl přízemní kombinační hrou, načež se kulatý nesmysl poprvé dostal na kopačku brankáře ter Stegena.
6'
Dalekonosný nákop směřoval na pravého beka Aguirregaraye, který sice v souboji předskočil Vermaelena, následně si ale při zpracování pomohl rukou.
5'
Žlutou kartu dostává Matías Aguirregaray (UD Las Palmas).
4'
Barcelonští vzorně napadali rozehrávku, načež Iniesta vystihl průnikovou přihrávku. Míč se tak stočil ven z hrací plochy, domácí budou vhazovat.
3'
Poprvé se k míči dostali také domácí hráči, kteří dokonce zapojili do rozehrávky také brankáře Chichizolu. Ten následně roztáhl hru na levou stranu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

UD Las Palmas: Chichizola – Aguirregaray, Navarro, Gálvez, D. Castellano – Etebo, V. Gómez (C) – Halilović, Tana, Jairo – Calleri.
Náhradníci: Lizoain – Aquilani, J. Castellano, Expósito, David García, Míchel, Toledo.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Umtiti, Vermaelen, Digne – Aleix Vidal, Busquets, Paulinho, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Coutinho, O. Dembèlé, Alcácer, A. Gomes, Piqué, Rakitić..
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok sedmi bodů. Katalánci se konečně vymanili z dvouzápasové remízové šňůry a nyní mají za sebou dva zápasy bez ztráty bodů. Zároveň se Barcelona může pyšnit jedním hodně zajímavým faktem, neboť je doposud jediným celkem španělské nejvyšší soutěže, který ještě neucítil hořkost porážky. Hodně velkou zásluhu na tom má defenzivní vazba, jenž se pod taktovkou Ernesta Valverdeho výrazně zlepšila.
UD Las Palmas

Fotbalisté Las Palmas by na start letošního ročníku určitě rádi zapomněli. Celek z Kanárských ostrovů se v tuto chvíli nachází na osmnácté příčce, což značí sestupové pásmo. Situace byla kritická zejména v úvodu sezóny, nyní se Las Palmas konečně herně zvedlo a na kontě má pouze jednu porážku z posledních čtyř ligových zápasů. Ideální to ale není po ofenzivní stránce, kde se domácí celek dnešního utkání potýká s druhou nejhůře střílející útočnou vazbou celé soutěže. V zimní přestávce se lodivod tohoto mužstva rozhodl výrazně posílit, naopak tým opustil jeden z klíčových hráčů Jonathan Viera, jenž si to namířil do Číny.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi UD Las Palmas a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.