La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Bilbao - 18. dubna 2018   21:30

Real
87' Ronaldo (Modrić)
1:1
(0:1)
Bilbao
14' I. Williams  (I. Córdoba)
Real
Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – L. Vázquez, Kroos, Modrić, Asensio (69. Isco) – Benzema (69. Bale), Ronaldo.
Casilla – Vallejo, Bale, Hernández, Casemiro, Isco, Kovačić.
Martínez – Barbero, Noval
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
59 193 diváků
Bilbao
Arrizabalaga – Lekue (79. Susaeta), Núñez, I. Martínez, Balenziaga – San José, Iturraspe (C) – de Marcos, Raúl García, I. Córdoba (70. Muniain) – I. Williams (85. Aduriz).
Herrerín – Yeray, Etxebarria, Muniain, Susaeta, M. Rico, Aduriz.

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Athletic Bilbao 1:1. Ronaldo zachránil bod až v závěru

Real byl hlavně v prvním poločase výrazně lepší, jenže do vedení šlo Bilbao, když lob z kopačky Wiliamse přepadl k zadní tyči za Navase. Domácí nevstoupili ideálně do druhého dějství, ale v závěru zatlačili svého soupeře a vybojovali zaslouženě bod, když Ronaldo nohou tečoval střelu Modriče. O ofsajd se rozhodně nejednalo, jak signalizovala hostující obrana. V 90. minutě chtěl portugalský fotbalista překonat dnes skvěle chytajícího Arrizabalagu nůžkami ve stylu souboje s Buffonem v Lize mistrů, ale tentokráte úspěšný nebyl.
90+4'
90+3'
Marcelova nahrávka křížem na pravou stranu, ale tam se hosté na hraně vápna ubránili.
90+2'
Carvajal zasáhl zprava nohou Muniaina a dostal žlutou kartu.
90+2'
Série odrazů na polovině hřiště až Marcelo poslal míč křížem na pravou stranu k Ronaldovi, který se nedostal k zakončení.
90+2'
Bale napálil balón při standardce zprava daleko nad horní tyč, navíc bez teče kohokoliv z hostů.
90+1'
Tři minuty nastavení pro Real!
90+1'
San José leží na trávníku, ze kterého se mu zvedat nechce. Přitom se bude kopat standardní situace proti hostům.
90'
Na středu vápna chtěl Ronaldo rozhodnout při nahrávce z pravé strany nůžkama jako proti Buffonovi, ale hostující obrana zatím tento scénář odmítla.
89'
Po přihrávce Isca byl na levé straně zablokovaný centr Marcela nohou bránícího fotbalisty.
89'
San José fauloval zezadu Modriče ve středovém kruhu na hostující polovině a byl potrestaný žlutou kartou.
87'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Po nahrávce pod sebe střílel Modrič zprava do delšího dolního rohu branky, načež míč tečovala noha CRISTIANA RONALDA na středu šestnáctky do sítě.
86'
Kroos přihrával dlouhým křížem na pravou stranu Carvajalovi. Následný centr do ohně byl odvrácen hlavou na roh z opačné strany.
86'
Varane vystoupil z obrany, ale na levé straně jeden z hostů zkrátka jen poslal míč do protihráče, aby mělo Bilbao aut.
85'
Muniain byl zprava ve velkém vápně proti tomu, aby byl Kroos nebezpečný pro hostující branku.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
84'
De Marcos z pravé části hrací plochy a vlastní poloviny poslal pravou nohou k zemi Marcela a rozhodčí tohle počínaní potrestal žlutou kartou.
84'
Po nahrávce Marcela centroval z levé části vápna Isco pouze na hlavu soupeře, ještě roh pro Real.
83'
Bilbao se zprava ubránilo a i s přispěním Martíneze a Williamse na pravé straně již nemá daleko ke třem bodům.
82'
Bale netrefil nohou zleva míč vůbec ideálně a na středu vápna zasáhl rukama zcela bez problémů Arrizabalaga.
81'
Marcelo s Balem spolupracovali na levé straně, ale fotbalista z Walesu nahrával až na polovinu hrací plochy pod tlakem protihráče.
80'
Vázquez nechtěl věřit, že si sklepl na pravé straně míč levou rukou, ale výrok rozhodčího již nezměnil.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Markel Susaeta.
78'
Marcelo kopal roh zleva levačkou, ale Iscův centr byl posléze sražený, vše bez zásahu Arrizabalagy.
77'
Ronaldův centr na zadní tyči nemohl kvůli Lekuemu zpracovat na druhé tyči Marcelo, ten však bude u hostujícího vápna vhazovat.
76'
Ramos, Isco, Marcelo chtěli vyrovnat na levé straně, Garcia vystoupil z obrany až centr Carvajala šel z pravé strany do nohy soupeře.
75'
Tři hráči hostů nechali do levé části vápna vniknout Marcela, následně z druhé poloviny šestnáctky přistálo zakončení Vázqueze v bližším dolním rohu branky, kam se stihl přesunout Arrizabalaga.
74'
Po výkopu Arrizbalagy chtěl velice viditelně Isco na polovině hřiště faul na vlastní osobu, ale hlavní rozhodčí nechal hru plynout.
73'
Situace dva na dva. Vázquez přihrával do pravé části vápna Ronaldovi, ale ten otřel míč o nohu padajícího Nuneze svojí křižnou střelou směrem k druhé tyči.
72'
San José hrál podle fotbalových pravidel proti Iscovi a hlavní rozhodčí tak neměl důvod odpískat hostům faul.
72'
Marcelo a Isco si vyměnili míč na levé straně a Brazilec poté centroval zhruba na střed vápna, jenže Bale zakončoval nohou vedle levého dolního rohu branky.
71'
Při nahrávce na pravou stranu na Williamse překazil hostům plány na ohrožení Navase Ramos.
71'
20:5 na střely pro Real, ale v té nejdůležitější statistice je na tom lépe Bilbao.
70'
Iscova levačka z osy hřiště nebyla vůbec špatná, ale míč letěl nad břevno po zakončení přes bránícího Nuneze.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Iker Muniain.
69'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Gareth Bale.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Isco.
68'
Střela Ronalda křížem zleva doprostřed branky, ale tam měl ruce Arrizbalaga a navíc nevyrazil míč před sebe.
67'
Arrizabalaga použil ruce na zadní tyči proti centru zprava.
67'
Carvajal, Modrič a Marcelo se dotkli balónu, ale Lekue vystoupil proti levému obránci a dostal jej do úzkých.
66'
Ronaldo přihrával zprava patou pod sebe na Vázqueze, který si sbíhal z druhé vlny, jenže padající hráč odeslal balón na roh.
65'
Po nahrávce Asensia zakončoval z pravé strany vápna Modrič pouze do hlavy hráče hostů.
64'
Lekue centroval zprava do levé části vápna, první střelu Córdoby schytal Carvajal, dorážku Garcii poté horní tyč!
63'
Balenziaga a Williams dostali míč na pravou stranu, kde Lekue vůbec nikam nepospíchal a nahrával pod sebe.
63'
Kroos si na levé straně navedl míč na střed a jeho zakončení pravačkou bylo zablokováno bránícím hráčem.
61'
Žlutou kartu dostává Ander Iturraspe (Athletic Bilbao).
61'
Ronaldo chtěl v levé části vápna penaltu a velice ochotně lehl na hrací plochu, pokutový kop se nepískal.
61'
Výkon Realu je ve druhém poločase horší než v úvodním dějství a prakticky sledujeme vyrovnanou druhou půli.
60'
Španělský obránce tak činí a opět hrajeme jedenáct na jedenáct.
59'
Ramos je otřesený, je již mimo hrací plochu, ale brzy by se měl vrátit do boje.
58'
Ramos leží na hrací ploše poté, co s domácím kapitánem svedl souboj Lekue. Tou dobou se na lavičce rozcvičuje Isco.
58'
Na domácí lavičce se již chystá vůbec první střídání v tomto střetnutí.
57'
Vázquez měl dobrou rychlost a z toho těžil v útočné fázi Kroos a Asensio na pravé straně. Až Modrič po náznaku střely střílel zprava celkem výrazně vedle zadní tyče.
56'
Williams se nebránil na pravé straně další změně skóre, ale Navas běžel mimo vápno a natažená noha mu umožnila odehrát balón alespoň do zámezí na autové vhazování pro hosty.
55'
Při centru zprava trefil na zadní tyči nečistě ve velkém vápně nohou balón Marcelo a hrací předmět poté dopadl vedle bližšího dolního rohu branky, Arrizbalaga mohl však být zcela v klidu.
55'
Marcelo a Lekue byli v souboji jeden na jednoho, ale brazilský bek se rozhodl zleva pro nahrávku pod sebe zhruba na polovinu hřiště.
53'
Roh Asensia, Ronaldo chtěl na přední tyči zakončovat z jedničky, ale tenhle úmysl přečetla velice dobře obrana soupeře.
53'
Centr Carvajala zprava byl sražen na roh po levé ruce Arrizabalagy.
52'
San José, Williams a Lekue si vybrali pro útok pravou stranu, ale vzápětí jím sebral míč zezadu Benzema.
52'
Iturraspe hledal pravačkou při rohu zleva na zadní tyči spoluhráče. Ale San José měl k balónu dál než ruce Navase ve velkém vápně.
51'
Hostující akce po levé straně skončila ve velkém vápně, ale Bilbao má díky ní roh, rozehrává Iturraspe.
51'
Dnešní utkání sleduje 59 193 diváků.
50'
Vázquezovi dělal potíže zleva napadající Córdoba. Až na polovině hřiště jsme viděli tvrdý skluz zezadu od Martíneze na Ronalda, který celkem překvapivě nebyl oceněn žlutou kartou.
49'
Marcelo, Asensio, Ronaldo a Kroos se setkali na levé straně. Až nahrávka na španělského hráče letěla za brankovou čáru, což také kontroloval Iturraspe.
48'
Benzema přišel o míč a San José již vymýšlel útok po pravé straně. V jehož závěru byl Lekue na pravé straně proti Marcelovi až balón do vápna skryl v náruči na zadní tyči Navas.
47'
Kroos měl proti sobě dva hráče na levé straně, i tak zrychlil hru na polovině hřiště Ronaldo, posléze po nahrávce Kroose centroval zprava Benzema do náruče Arrizabalagy.
46'
Nahrávka na pravou stranu na paty Garcii se odrazil k Marcelovi, který poté pokračoval nepřesnou nahrávkou na stranu levou k Asensiovi, který již byl na hostující polovině.
46'
Williams se jako první dotkl míče ve druhém poločase.
46'
Jednu jedinou větší příležitost měl hostující celek v prvním poločase. Přesto vede 1:0, když Williams byl sám před Navasem a dokázal jej přelobovat na zadní tyč. Jinak vyvinul Real na Bilbao velký tlak, ale zatím parádní výkon v podání Arrizbalagy se zasloužil o to, že Bílý balet branku nevstřelil. Za zmínku stojí třeba zakončení Asensia na druhou tyč v závěru poločasu.
45+3'
45+2'
Hosté zřejmě Martínezem uklidil balón až k Navasovi.
45+2'
Carvajal vhodil míč po pravé straně na Ronalda, ale k vidění byla poté ztráta Benzemy na středu, kterému bránící hráč vypíchl nohou balón.
45+1'
Vázquez podrazil zprava nataženou pravou nohou po levé straně unikajícího Córdobu na polovině hostů a sudí vytáhl žlutou kartu.
45+1'
Dvě minuty má Real, aby ještě dokázal srovnat stav zápasu v prvním poločase.
45'
Ramos napálil při rozehrávce z levé části vlastního vápna Garciu, ten byl přitom zády ke kapitánovi domácích. Celkem nesportovní počínaní španělského obránce.
44'
Carvajal na pravé straně odmítl Williamse a poslal míč na střed na nohu Navase, proti němuž napadali hostující fotbalisté.
44'
Roh zprava proti hostům a může za to i aktivita Modriče.
43'
Asensio se na pravé straně dostal k zakončení zprava do druhého dolního rohu branky, ale tam zase byla natažená ruka Arrizabalagy.
42'
Varane byl na středu vápna čistý, ale zároveň důrazný a odstavil o míče v souboji jeden na jednoho Williamse.
42'
Ramos zpracoval míč, který odehrál Arrizbalaga na polovinu soupeře, tam také presoval z osy hřiště Martínez.
40'
García si počínal zprava lépe než protihráč a navíc hlavní rozhodčí ukazuje, že hosté budou mít aut u vlastního vápna.
39'
Williams levou nohou podrazil Marcela, který hrál po levé straně. Střelec zatím jediné branky zápasu si prohlédl žlutou kartu.
39'
Roh Realu zleva byl rozehraný nakrátko, vzápětí pokračoval Asensio a Carvajalem až střela pravého beka domácích byla zablokovaná.
38'
Marcelo a Ramos se zasloužili o centr zleva na delší tyč, ale tam nastavil bránící hráč svojí hlavu.
37'
Vázquez se neukličkoval v pravé části vápna a připravil míč na krátkou tyč k Ronaldovi, ale ten byl zády k brance, v šestnáctce upadl, ale Arrizbalaga i tuhle situaci přestál bez inkasovaného gólu.
36'
Balenziaga nemohl zpracovat balón a Real se vydal za srovnáním Ronaldem po pravé straně, centr však posléze poslal bránící fotbalista hlavou pryč z vápna.
36'
Dva hostující hráč nepustili míč na levou stranu k nabíhajícímu Ronaldovi a kvůli tomu měl plné nohy práce z postu levého beka Marcelo.
35'
Vracející se Carvajal přečetl nahrávku z pohledu hry na levou stranu, i tak byl hostům odpískaný a odmávaný ofsajd.
34'
Po výkopu Arrizabalagy na pravou stranu se opět hraje.
33'
Carvajala obral o míč Córdoba, ale s domácím bekem to nevypadá zrovna dvakrát dobře a je ošetřován.
32'
Šest zákroků Arrizbalagy. Ten sedmý nepřišel po ztrátě Carvajala zprava na hraně vápna.
31'
Arrizbalaga připraven uprostřed své branky a zatím si na něm Real láme zuby.
31'
Nunez držel Asensia a uvidíme tak standardní situaci zleva pro Kroose, ve zdi mají hosté postavené jediného hráče.
30'
Těžiště hry bylo na pravé straně, kde se o zábavu staral Vázquez, ale vzápětí Benzema narval balón vedle delšího horního rohu branky.
29'
Aut Balenziagy proletěl po levé straně k bránícímu fotbalistovi, následně si ve vápně zahrál nohama Navas.
28'
Bilbao mělo prakticky jednu větší šanci, ale z ní udeřilo a od té doby je víceméně pod tlakem soupeře.
27'
Marcelo to měl těžké na levé straně proti Lekuemu, po centru do ohně nezasahoval Arrizabalaga.
26'
Vázquezův centr zprava na bližší tyč, kde špičkou kopačky zakončoval Benzema k brankové konstrukci po levé ruce Arrizabalagy.
25'
Kroos, Ramos, Ronaldo a Marcelo to zkoušeli po levé straně, ale hosté obklopili vlastní vápno a nepovolili nikomu zakončit.
24'
Marcelo, Varane, Carvajal a Vázquez vzali rozehrávku, ale obrana hostů byla agilní na polovině hrací plochy a domácí mužstvo to mělo složité.
23'
Nepřesný nákop Navase křížem na levou stranu a výhodu autu z vlastní poloviny má Bilbao.
22'
Carvajal se rozběhl a s přispěním Vázqueze přetáhl hru na levou stranu k Asensiovi, jenže ze všeho vyplynul přetažený centr na druhou tyč.
22'
Real je aktivnější a Arrizbalaga je hodně vytížený, jenže zatím předvádí parádní výkon.
20'
Garcia byl ošetřovaný a musí mimo hrací plochu, Arrizbalaga za pískotu domácích fanoušků s rozehrávkou z velkého vápna nespěchá.
19'
Asensiův roh zleva a míč se odrazil na levou stranu k Marcelovi, jehož zakončení do prvního dolního rohu branky schoval do své náruče zatím skvěle chytající Arrizabalaga!
18'
Asensio svedl v levé části vápna souboj jeden na jednoho, nařízen roh.
17'
Ani jeden z dvojice de Marcos – Lekue neodcentroval zprava a hosté vše vyřešili dlouhou nahrávkou pod sebe k noze Arrizbalagy na střed, ten stál mimo vlastní vápno.
17'
Balenziaga obešel na levé straně Modriče, ale po následné výměně míče se spoluhráčem na území soupeře se hra zpomalila.
16'
A další povedený zákrok rukama pro Arrizbalagu. Marcelo centroval zleva na zadní tyč, ale zakončení pod břevno v podání Ramose přečetl hostující gólman.
16'
Hostující útok skončil chybou Garcii ve středovém kruhu. Z kontru vypálil Ronaldo z levé části šestnáctky do kratšího dolního rohu branky, kde však byl Arrizabalaga.
14'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Celkem šok pro Real, který je zatím lepší. Dvě rychlé nahrávky do pravé části vápna, kde si Ramos nepohlídal INAKIHO WILLIAMSE a ten nohou snadno přeloboval Navase zakončením do vzdálenějšího dolního rohu branky. 0:1.
12'
Balenziaga vhazoval zleva, ale domácí snadno získali balón Vázquezem. V závěru rychlého kontru proletěla střela Ronalda z levé části vápna vedle vzdálenějšího dolního rohu branky.
11'
Carvajal s Vázquezem připravili pod sebe šanci proti zakončení Asensia zprava na dlouhou tyč, ale Arrizabalaga rukama podržel hostující celek.
11'
Carvajal posunul míč z poloviny hřiště po pravé straně na Vázqueze, kterého za cenu faulu zastavil zezadu Balenziaga.
10'
San José zapsal se spoluhráči na pravé straně špatnou rozehrávku a vhazují domácí.
9'
Při centru zprava zůstal Ronaldo volný na zadní tyči a při snaze o zakončení hlavou do bližšího horního rohu branky pomohla hostům horní tyč.
9'
Benzema spolupracoval s Vázquezem, proti nim stál Balenziaga. I tak nakonec odcentroval po nahrávce Ronalda Marcelo z levé strany.
8'
Iturraspe kopal roh zprava pravačkou, ale míč byl odvrácen hlavou na přední tyči mimo domácí vápno.
7'
Marcelo chyboval s Asensisem, ale tvrdou střelu z pravé části vápna vyrazil Navas na roh po své levé ruce.
6'
Marcelova nahrávka na levou stranu byla nepřesná a hosté ihned kontrovali, jenže došlo ke zpomalení hry na polovině hřiště.
4'
Real vedl akci po pravé straně s Carvajalem, proti němu vystoupil Córdoba, posléze byl agilní při presinku také de Marcos.
3'
Zatím bez střely na Navase či Arrizabalagu.
1'
Domácí celek bude dnes hrát v bílém a měl výhodu výkopu zápasu.
1'

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – L. Vázquez, Kroos, Modrić, Asensio – Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Vallejo, Bale, Manu Hernando, Casemiro, Isco, Kovačić.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Lekue, Núñez, I. Martínez, Balenziaga – San José, Iturraspe – de Marcos, Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Yeray, Etxebarria, Muniain, Susaeta, M. Rico, Aduriz.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval.
Athletic Bilbao naposledy doma podlehl La Coruně poměrem 2:3. Hosty, kteří bojují o ligovou záchranu nastartoval ke třem bodům Adrian dvěma góly v prvním poločase. Bilbao je aktuálně třinácté v Primera Divison, když nasbíralo ve dvaatřiceti odehraných duelech na své konto devětatřicet bodů. Jeho nejlepším střelcem je právě zmiňovaný Adrian, jenž se prosadil v devíti případech.

Pokud se zaměříme na utkání hostů s velkými týmy, tak například ve španělské lize proti Barceloně z toho byla 18. března prohra 0:2.
Real Madrid se soustředí již pouze na Ligu mistrů. Dnes jej však čeká domácí střetnutí s Bilbaem, ve kterém je podle sázkových kanceláří favoritem. Před týdnem postoupil Bílý balet do semifinále prvně zmiňované soutěže, když vyřadil ze hry Juventus Turín. Cristiano Ronaldo svojí proměněnou penaltou v nastavení zřejmě ukončil šance italského brankáře Buffona na sen o triumfu v Champions League.

Real nemá daleko od toho, aby potřetí v řadě triumfoval v Lize mistrů. V lize to však taková sláva není. Do konce zbývá šest kol a na vedoucí Barcelonu ztrácí fotbalisté z Madridu patnáct modů. Momentálně je najdeme v tabulce na třetí pozici se ziskem sedmašedesáti bodů a náskokem dvou bodů na čtvrtou Valencii.

Co se týče absencí, tak jediný, kdo by dnes neměl nastoupit je Španěl Nacho pro problémy s kotníkem.