La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Barcelona - 10. prosince 2017   20:45

0:2
(0:0)
Barcelona
72' L. Suárez  (Alcácer) • 83' Messi  (Busquets)
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – R. Soriano (64. Antonio Rukavina), Hernández, Semedo (48. Castillejo), Trigueros – Raba, Bakambu.
Barbosa – Marín, Castillejo, Antonio Rukavina, Bonera, Guerra, Moya Martínez.
De Burgos – Núñez, De Francisco
El Madrigal (Villarreal)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets (86. A. Gomes), Paulinho (68. Aleix Vidal) – Messi (C), L. Suárez, Denis Suárez (58. Alcácer).
Cillessen – Costas, Semedo, Digne, Aleix Vidal, A. Gomes, Alcácer.

CELÝ SESTŘIH: Villarreal - Barcelona 0:2. Favorit se prosadil až po vyloučení

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 18:13.
Je tu konec! Šlágr tohoto kola španělské nejvyšší soutěže nakonec končí pohodlným vítězstvím Barcelony 2:0. Nutno dodat, že zásadní vliv nad tímto výsledkem mělo vyloučení domácího Raby, který po necelé hodině hry oslabil svůj celek. Od té doby Katalánci výrazně zmáčkli svého soupeře a výsledkem byly dvě přesné trefy.
90+3'
90+2'
Další velkou chybu udělal domácí brankář Asenjo, který svůj výkop poslal pouze k Messimu. Asenjo ale vše odčinil skvělým vyběhnutím proti Vidalovi.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Barcelonští si přichystali další slibný přímý kop, který si vzal na starost pro změnu Suárez. Prudká rána na brankářovu stranu nakonec zapadla Asenjovi do rukavic.
87'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Villarreal CF).
86'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází André Gomes.
85'
Trigueros dokázal přihrávkou oslovit Costu, jehož centr z brankové čáry skončil pouze na horní síti. Ter Stegen tak bude vykopávat.
84'
S ambicemi domácího celku to vypadá už hodně bledě. Nejen, že Villarreal prohrává o dvě branky, navíc do konce zápasu už nezbývá moc času.
83'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hotovo, tři body poputují do Katalánska! Ruiz udělal obrovskou minelu při rozehrávce, kterou poslal pouze k Busquetsovi. Ten na nic nečekal a okamžitě vysunul LIONELA MESSIHO. Argentinský ostrostřelec se prohnal kolem dvojice protihráčů a následně chladnokrevně zakončil.
83'
Opět pochybení pomezního rozhodčí. Ten totiž odmával Vidalův ofsajd, který dle opakovaného záběru vůbec nebyl.
83'
Po delší době se hrací předmět dostal také na kopačku ter Stegena, který místo výkop od branky zvolil přihrávku na levou stranu na Albu.
82'
Kdepak. Messi opět operoval na velmi nebezpečném prostoru, odkud vykouzlil náramný dloubáček na Suáreze. Ten se do míče opřel z první, balón mu ale sjel na vnější nárt a míč tak netrefil ideálně.
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky, stále platí, že hosté mají na kontě o jedinou branku více. Podaří se Villarrealu nakonec alespoň srovnat?
80'
S přibývajícím časem se Barcelona pochopitelně nebude nikam bezhlavě hnát a spíše bude spoléhat na dlouhé držení kulatého nesmyslu.
79'
Trigueros přenesl těžiště hry na levou stranu, kde byl ale jako první u míče Roberto. Dobíhající Costa se tak bude muset vrátit zpět, Katalánci totiž rozjíždí další útok.
78'
Messi dostal ve středu hrací plochy překvapivě spoustu prostoru, místo pokračování v driblinku ale zvolil pouze zpětnou přihrávku na Vidala.
77'
Netrvalo dlouho a německý brankář měl další práci. Pro změnu to zpoza pokutového území zkusil Hernandéz, i tentokráte byl ter Stegen ve střehu.
76'
Z hodně velké vzdálenosti to zkusil Trigueros a vůbec ne špatně. Jeho táhlá rána mířila přesně na ter Stegena, který jeho projektil vyrazil do strany.
75'
Velmi zkušeně to před malým momentem udělal Roberto, který si doslova řekl o faul. To mu dokonale zbaštil hlavní sudí, píská se ve prospěch Blaugranas.
74'
Messi chtěl po exekuci této standardní situace rozject rychlý protiútok, přihrávka na rychlonohého Vidala skončila až za postranní čárou.
73'
Villarreal se okamžitě pustil za vyrovnáním a ihned z toho byl zisk rohového kopu. Načechraný centr ale na přední tyči odhlavičkoval Busquets.
72'
Hosté se přeci jenom dostávají do vedení! Obrana Žluté ponorky si nyní nepočínala zrovna jistým dojmem, neboť LUIS SUÁREZ si narazil s Alcácerem, který mu vrátil míč. Uruguayský forvard obešel padajícího Asenja a posléze zakončil do odkryté části brány.
72'
A zase! Alba další přízemní nabídkou dokonale nalezl Messi, který tentokráte zakončil pouze do boční sítě. Villarreal si s těmito situacemi stále neví rady.
71'
Luis Suárez se nyní prezentoval až přílišnou agresivitou, což uviděl také hlavní sudí. Jasný faul, který přisuzuje standardní situaci pro domácí.
70'
Právě pravý bek Gaspar se z útočné poloviny vrátil na tu obrannou a ihned musel být v permanenci. Nakopávaný balón ale nepustil na číhajícího Albu.
69'
Žlutá ponorka nezanevřela na útočné manévry, neboť Rukavina se vydal k opačné šestnáctce. Tam ale včas zasáhl Vidal, jenž nepustil Gaspara k míči.
68'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Aleix Vidal.
67'
To je smůla! Klasický scénař, tentokráte Alba našel ve skluzu zakončujícího Suáreze, který pro změnu nastřelil vzdálenější tyč.
64'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Antonio Rukavina.
63'
Nyní se dá očekávat úporná defenzíva Villarrealu a s tím související nápor Barcelony. Do konce utkání stále zbývá spousta času.
62'
Kolem sudího se seskupila početná skupina domácích hráčů, kterým se tento verdikt pochopitelně nelíbí. Svojí zlobu dávají najevo také příznivci na El Madrigalu.
61'
Žlutou kartu dostává Cédric Bakambu (Villarreal CF).
60'
Tak pozor, máme tu pořádnou zápletku! Raba naprosto nepochopitelně sestřelil Busquetse a za svůj "kriminální" zákrok vidí červenou kartu.
60'
Messiho další gólovka! Velmi aktivní Alba skvěle načasoval přihrávku na Messiho, který z první jen o vlásek minul vzdálenější tyč.
60'
Alba měl zničehonic na levé straně spoustu času a i prostoru na centr, střílenou nabídku ale dokázal Asenjo vyrazit před sebe.
59'
První střídání Ernesta Valverdeho je zcela pochopitelně mířeno do ofenzívy. Ta si totiž s obranou soupeře stále neví rady, uvidíme, co do hry přinese střídající Alcácer.
58'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Paco Alcácer.
58'
Těžko říct, co Raba zamýšlel stříleným centrem. Ten se zprvu zdál jako nepochopitelný, míč ale k překvapení všech skončil až u ter Stegena.
57'
Hodně ledabylou rozehrávku předvedl Busquets, který svojí nabídku poslal mimo Rakitičův dosah. Žlutá ponorka ukořistila balón.
56'
Argentinský klenot opět hýřil aktivitou, velmi důležitý skluz ale předvedl Castillejo. V opačném případě se Denis Suárez mohl dostat do velké šance.
55'
Paulinho se přesunul na pravou stranu, kde kombinoval s Messim. Druhý jmenovaný si to namířil ke středu, následnou kolmici ale přečetl Ruiz.
54'
Tohle zavánělo žlutou kartou. Roberto totiž zcela jasně přesprintoval Costu, kterému nezbýválo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu.
53'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Trigueros vymyslel bochánek na Bakambua, jehož následně zpracování proběhlo z ofsajdového postavení.
52'
Trigueros dlouho váhal, co s míčem, nakonec pouze nahrál vedle stojícímu Hernándezovi, který ale přišel o balón. Následný kontr Katalánců zazdil svoji individuální činností Messi.
51'
Messi velmi dobře obešel střídajícího Castilleja a poté předal Albovi. Jeho kolega byl ihned obrán o míč, následně Roberto fauloval Costu.
50'
Klasický obrázek posledních zápasů. Luis Suárez si opět nabíhal na přihrávku z ofsajdového postavení, opakovaný záběr ale žádné postavení za obranou neodhalil.
49'
Domácí lodivod musel před několika okamžiky řešit první nemilou věc, portugalský středopolař Semedo si totiž přivodil zranění. Vážnost tohoto problému se dozvíme až po zápase.
48'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Rúben Semedo, přichází Samuel Castillejo.
48'
Hned v úvodu druhého dějstí se nám připomněl velmi aktivní Bakambu. Konžský forvard si narazil se Sorianem, posléze ale zakončil pouze do boční sítě.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který sice nabídl velice ofenzivní podívanou, stále jsme se ale branky nedočkali. Oba celky si dokázaly vytvořit několik velkých šancí, na straně Barcelony rozezvučel břevno Piqué, na opačné straně spálil velkou šanci Soriano. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
43'
Soriano potáhl balón k vápnu a poté nahrál vedle stojícímu Costovi. Levý bek cpal kulatý nesmysl na Bakambua, kterému chybělo jen pár čísel k zasažení míče.
42'
Žluté ponorce se nyní nedaří kombinovat, což pochopitelně hraje do karet soupeři. Ten výrazně zpřesnil svojí hru, stále se ale nemůže střelecky prosadit.
41'
Trigueros se vrátil pomoct svým obranným kolegům a ihned dokázal srazit centr. Další rohový kop Barcelony skončil jako všechny předchozí.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí bude také něco nastavovat.
39'
Ou, na stadionu se nyní dějou věci! Paulinhova snaha se prodat do šestnáctky nevyšla, sebraný míč ale sebral Messi, jehož klasická přízemní rána skončila pár centimetrů vedle.
38'
Nutno dodat, že sice Katalánci mají optickou územní převahu, nicméně nebezpečnější útoky mají na svědomí domácí. Ti už zahrozili snad čtyřikrát.
37'
Bakambuova přihrávka byla sražena přímo před Soriana, který na nic nečekal a okamžitě vypálil. Střela ale neměla potřebné parametry, ter Stegen nemusel vůbec zasahovat.
36'
Už několikátý nedovolený zákrok předvedl Busquets, jehož noha přišlápla nohu Soriana. Villarreal tak bude rozehrávat volný kop zhruba ze čtyřiceti metrů.
35'
Roberto zkoušel poslat balón za zmatenou obranu soupeře, před Luisem Suárezem ale na poslední chvíli zasáhl Semedo, který si vyslechl ovace ochozů.
34'
Momentálně se na hrací ploše neděje nic zajímavého, neboť hra upadla do nezáživné pasáže. Hostům se absolutně nedaří přechodová fáze.
29'
Raba využil své rychlosti a dokázal se dostat mimo Busquetsův dosah. Hostující středopolař poté vytasil skluz, který byl dle výroku sudího čistý.
28'
Domácí opět spustili pressing a Busquets tak měl velké problémy. Vše ale končí odpískaným faulem, Hernández to přehnal se svým důrazem.
27'
Villarreal vycítil šanci na rychlý kontr, po kterém se k zakončení dostal pravý bek Gaspar. Táhlá rána ale neprosvištěla kolem roje hráčů před ter Stegenem.
26'
Messi fantastické přenesení hry našlu nohu Alby, který z první sklepl na Denise Suáreze. Hostující středopolař ale ještě zkoušel kombinovat, což se stalo osudným.
25'
Denis Suárez obdržel přihrávku na hranici šestnáctky, tam ale nedokázal obejít Gaspara. Následovat tak bude odkop od domácí svatyně.
24'
Odpovědnost na sebe vzal Messi, který to dle předpokladů zkusil k bližší tyči. Tam byl včas Asenjo, jenž jeho technický projektil nadvakrát zkrotil.
23'
Co není, může být. Těsně před pokutovým územím si na zemi ustlal Messi a pro hosty se naskýtá velmi slušná pozice z přímého kopu.
22'
Blaugranas si stále nevědí rady s organizovanou obranou soupeře. Postupně to zkouší Busquets, Messi či Paulinho, stále se neděje nic zásadnějšího.
21'
Barcelonští přeci jenom vybojovali rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Balón se dostal k hranici šestnáctky, odkud Roberto opět centroval mimo dosah spoluhráčů.
20'
Messiho nabídka mířila ke vzdálenější tyči, kde se sice dostal k míči Luis Suárez. Jeho pozdější nabídka opět skončila na hlavě protihráče.
19'
Busquets přenesl těžiště hry na levou stranu na Albu, který se neodvážil k ničemu nebezpečnému a pouze přeposlal přihrávku na Vermaelena.
18'
Úvod utkání nabízí velice vyrovnanou podívanou, přičemž jsme byli svědky hned dvou velkých šancí. Ani jedna ale nebyla využita a stav je tak stále bezbrankový.
17'
Nedříve Bakambu dokázal skvěle "zalepit" těžkou přihrávku, posléze si na nadýchaný centr seběhl Soriano. Pohotovou ránu musel ter Stegen reflexivně vyrazit.
16'
Alba měl u levé postranní čáry překvapivě spoustu prostoru, načež se rozhodl vyslat kolmici na Luise Suáreze. Uruguayec v sestavě Barcelony se ale pohyboval v ofsajdu.
15'
Další ofenzivní manévr organizoval aktivní Messi, jenž se snažil vysunout Paulinha. Do dráhy letu míče ale strčil nohu pozorný Ruiz.
14'
Kulatý nesmysl je opět v moci Barcelony, která roztáčí kolotoč přihrávek kousek za polovinou hřiště. Žlutá ponorka se snaží zdvojovat či ztrojovat Messiho.
13'
Hosté okamžitě rozehráli nabízenou standardku, kterou táhl Paulinho. Brazilský středopolař přeposlal Messimu, který narazil na stojícího Gonzáleze.
12'
Už, už to vypadalo, že Soriano se bude říti sám na brankáře, jeho náběh ale zastavil praporek pomezního. Akce tak končí, hrát bude Barcelona.
11'
Kouskování hry pokračuje. Přílišnou agresivitou se prezentoval Paulinho, jenž lehce zaškobrtl o dolní končetinu Triguerose.
10'
Soriano bojoval proti přesile protihráčů, nakonec ale vybojoval autové vhazování. To mířilo na Semeda, jenž byl okamžitě zdvojen.
9'
Slušná akce domácích. Costa si to namířil po levém křídle a z velké dálky zkoušel najít naběhnuvšího Rabu. Domácí forvard hlavičkoval z první do rukavic ter Stegena.
8'
Tentýž hráč Villarrealu usiloval o hrací předmět uprostřed hrací plochy, skvělé krytí ale prokázal Busquets, který si dokonce vybojoval faul.
7'
Poprvé se také domácí fotbalisté podívali na útočnou polovinu, rozehrávku ale uspěchal Hernández, jenž svojí přihrávku poslal pouze na kopačku Vermaelena.
6'
A hned z toho byla obrovská šance! Messiho nabídka letěla na malé vápno, odkud Piqué prudkou hlavičkou rozezvučel brankovou konstrukci.
5'
Poprvé se výrazněji připomněl Messi, který se dostal k propadnuvšímu míči, obešel Gonzáleze, posléze ale trefil pouze nohu protihráče. Rohový kop pro Katalánce.
4'
Alba procedil balón na Denise Suáreze, který okamžitě vymýšlel kolmici na svého jmenovce. Tento záměr ale velmi dobře přečetl González.
3'
Hned v úvodu tohoto klání spáchali domácí hráči dva nedovolené zákroky. Po tom druhém se ocitl na zemi Denis Suárez, hosté tak pokračují v držení míče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – R. Soriano, Hernández, Semedo, Trigueros – Raba, Bakambu.
Náhradníci: Barbosa – Marín, Castillejo, Antonio Rukavina, Bonera, Guerra, Moya Martínez.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Paulinho – Messi (C), L. Suárez, Denis Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Costas, Semedo, Digne, Aleix Vidal, A. Gomes, Alcácer.

Rozhodčí: De Burgos – Núñez, De Francisco.
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, nicméně na druhou Valencii mají náskok pěti bodů. Hostující celek dnešního utkání je po prohře Netopýrů s minulého kola jediným týmem, který ještě neucítil hořkost porážky. Barcelona ale ztratila body ve třech zápasech, přičemž poslední dvě ztráty jsou ze dvou posledních utkání. Skupinová fáze Ligy mistrů byla z pohledu Barcelony velmi úspěšná, neboť Katalánci dle předpokladů vyhráli svojí skupinu. Pouze na druhém místě se umístil italský Juventus, jenž na Barcelonu nevyzrál ani v jednom vzájemném zápase.
Villarreal CF

Fotbalisté Villarrealu nepředvádějí v letošní sezóně zrovna přesvědčivé výkony, ty je zatím vynesly na dosavadní šestou příčku. Tato zpráva by nebyla ještě tak špatná, nicméně na vedoucí Barcelonu ztrácí už propastných sedmnáct bodů. Domácí celek dnešního utkání se nenachází v ideální formě, přičemž z posledních třech zápasů nevyhrál ani v jednom. Poslední výhra se tedy datuje do měsíce listopadu, kdy Žlutá ponorka zdolala velmi špatně hrající Málagu. Co se týče evropského putování, tam je to o poznání lepší. Villarreal dokázal zvítězit ve své skupině Evropské ligy a dle předpokladů se probojoval do vyřazovacích bojů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Villarreal CF a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.