La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Atlético - 6. dubna 2019   20:45

Barcelona
85' L. Suárez (Alba) • 86' Messi
2:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Roberto (84. N. Semedo), Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur (63. Malcom) – Messi (C), L. Suárez, Coutinho (80. Aleñá).
Cillessen – N. Semedo, Malcom, Murillo, K-P. Boateng, Aleñá, Umtiti.
Gil Manzano
Camp Nou (Barcelona)
92 453 diváků
Atlético
Oblak – Arias (35. Á. Correa), J. Giménez, Godín (C), Luís (58. Morata) – Saúl Ñíguez, Rodri (88. Juanfran), Partey, Koke – Griezmann, D. Costa.
Adán – N. Kalinić, Á. Correa, Savić, Juanfran, Morata, Vitolo.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:12.
Barcelona se nakonec prosadila a to rovnou dvakrát a naprosto po zásluze bere tři body. Barcelona totiž byla jasně lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy se konečně prosadí, protože měla nezpočet šancí. Po červené kartě hrálo Atlético na remízu. Tato taktika dlouho vycházela, ale domácí nakonec našli cestu do hostující branky a ani skvělý Oblak nemohl zabránit dvoubrankové porážce.
90+3'
90+3'
Také naposledy si zaútočí Atlético. To však branku neohrozí kvůli nepřesné kombinaci.
90+2'
Domácí ještě drží míč u hostující šestnáctky, ale do šance už se moc netlačí.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Zápas už se nyní dohrává, Atlético už totiž rozhodně nestihne vstřelit dvě branky.
88'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodri, přichází Juanfran.
86'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona udeřuje podruhé a Atlético je na dně! LIONEL MESSI se díky fantastické přihrávce dostal do úniku. Následně si položil Giméneze a Oblak překonal střelou k bližší tyči.
86'
Žlutou kartu dostává Luis Suárez (FC Barcelona).
85'
Domácí se nakonec zaslouženě dostávají do vedení a dost pravděpodobně si zajišťují tři body! LUIS SUÁREZ to zkusil z dálky. Rána mu tentokrát sedla, protože se míč odrazil od pravé tyčky do hostující sítě. Asistence: Jordi Alba.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Nélson Semedo.
84'
Rána Lionela Messiho byla opět zpomalena obranou Atlética, takže si Oblak připsal další lehký zákrok.
83'
Domácí sice hru přesunuli na útočnou polovinu, ale tam faulovali a o možnost útoku se tak rychle připravili.
82'
Hosté se stále drží na útočné polovině, nyní budou vhazovat na pravé straně hrací plochy.
81'
Atlético se vydává do útoku získávat nějaký čas, mezitím do konce zápasů zbývá už jen necelých deset minut.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Carles Aleñá.
80'
Centr sice celé hostující vápnu přeletěl, ale domácí stále drží míč a hledají cestu do branky.
79'
Po faulu Lengleta získáli přímý kop i hosté. Ti se následně dostali k hlavičce, ale míč opět končí jen mimo domácí branku.
78'
Žlutou kartu dostává Clément Lenglet (FC Barcelona).
77'
Barcelona v útoku začíná být celkem zoufalá. Nyní však získává šanci na skórování, bude rozehrávat přímý kop.
76'
Domácí se sice dostali do vápna, ale tam v klidu zasáhl Oblak, který poté posílá míč co nejdál od jeho branky.
75'
Po faulu domácího stopera bude následovat další přímý kop, který opět rozehraje Griezmann. Ten sice našel Giménez, ale ten svou hlavičkou branku minul.
74'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
Dnešní utkání sleduje 92 453 diváků.
72'
Barcelona už zase kombinuje u hostující šestnáctky, ale stále se nemůže prosadit. Nyní se ani nemůže dostat ke střele.
71'
Žlutou kartu dostává Saúl Ñíguez (Atlético Madrid).
70'
Brankář Atlética opět zasahuje a s rozehrou si samozřejmě dává na čas.
68'
Domácí se poté přesouvají do útoku, kde už začínají spěchat, protože chtějí využít přesilovky.
67'
Piqué si při obraně pomohl nedovoleně a Atlético tak získává výhodu přímého kopu. Standartka však zůstává nevyužita, protože Griezmann míří jen do náruče ter Stegena.
65'
Atlético si chce oddechnout od obrany, takže se vydává do útoku, kde chce získat co nejvíce času.
64'
A další velká šance Messiho, kterou opět zlikvidoval Oblak. Ten pokryl střelu, která mířila do pravé šibenice.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Malcom.
62'
Po úspěšné obraně se Barcelona dostala do přečíslení dva na jednoho, které také zůstalo nevyužita. Oblak si připisuje další skvělý zákrok, tentokrát vychytal Suáreze.
61'
Messi se sám dostal do zakončení, ale jeho rána byla zpomalena obranou Atlética, takže to pro Oblaka byl snadný zákrok.
60'
Hosté nakonec vymysleli pouze nepřesný centr, který končí na domácích kopačkách. Barcelona se naopak do útoku moc nežene a chvíli kombinuje na své polovině.
59'
Atlético na nic nečeká a po zisku míče se okamžitě vrhá do útoku. Tam zatím získává autové vhazování.
58'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Filipe Luís, přichází Álvaro Morata.
57'
Coutinho se individuálně dostal až k hranici vápna, ale pod tlakem vymyslel nepřesnou přihrávku, která končí jen u hostujících obránců.
56'
Madrid se usazuje na útočné polovině. Na gól už ale asi moc nemyslí, spíše chce získat co nejvíce času.
55'
Atlético se dokonce dostává do protútoku. Obrana domácího týmu ale také dobře funguje a nedovolila zakončení.
54'
Barcelona se sice do útoku rychle vrátila, ale tam opět nic nemůže vymyslet.
53'
Hosté pokračují ve výborné defenzivě a už asi hrají na remízu. Atlético totiž mohlo jít dopředu, ale místo toho míč raději odkoplo co nejdál od své branky.
52'
Busquets zkusil štěstí z dálky, ale střela mu vůbec nesedla, protože skončila vysoko nad brankou Atlética.
51'
Saúl nedoběhl nákop a tak Barcelona v klidu rozehrává. Rozehra je velmi efektivní, protože domácí už kombinují u soupeřícího vápna.
50'
Hosté obranu bez potíží zvládli a také se pokouší o skórování. Míč však ztrácí hned na polovině hřiště.
49'
Domácí se postupně prokombinovali na útočnou polovinu, kde se opět snaží něco vymyslet přes pravou stranu.
48'
Barcelona následně uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině, zatím nemá kam spěchat.
47'
Atlético získává po přímém kopu roh, který rozehrává Griezmann. Tomu se centr moc nepovedlo, protože ho domácí bez problémů pokryli.
46'
První poločas byl velmi vyrovnaný i přesto, že Atlético hrálo posledních patnáct minut v deseti. Costa si totiž nechal udělit úplně zbytečnou červenou kartu. Ve druhém poločase tak bude mít dost značnou výhodu Barcelona, kterou se určitě pokusí využít.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+4'
45+3'
Rychlý protiútok domácích zakončoval hlavou Coutinho, ale Oblaka nedokázal překonat a tak se do šaten bude odcházet za bezbrankového stavu.
45+3'
Hosté ještě získávají přímý kop na středu hřiště a poločas se tedy asi dohraje na polovině Barcelony.
45+2'
Barcelona to opět zkoušela přes pravou stranu hřiště, ale Suárez nedokázal obejít Luíse.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Atlético se po delší době osvobodilo a následně získává nějaký čas napadáním. Domácí tak musí být při rozehře hodně opatrní.
44'
První poločas už se spíše dohrává. Barcelona se sice snaží o skórování, ale v útoku je hodně opatrná, protože nechce riskovat žádný nebezpečný protiútok.
43'
Coutinho nedoběl přihrávku od Suáreze a míč tak opět získává gólman Atlética.
42'
Barcelona poté klidně kombinuje na útočné polovině a do zakončení se moc nehrne. Spíše vyčkává na chybu soupeře.
41'
Coutinhovi se sice nepovedl klička, ale dopadlo to pro něj ještě dobře, protože alespoň vybojoval autové vhazování.
40'
Barcelona ještě vybojovalo roh, ale ten zůstává nevyužit a od své branky tak bude odkopávat Oblak.
39'
Obrovská chyba hostů, která není využita. Po nepřesné přihrávce byl sám před branku Suárez. Ten se místo zakončení rozhodl k přihrávce, kterou už Atlético dokázalo pokrýt.
37'
Domácí se zkouší dostat do šance přes pravou stranu hřiště. Tam nakonec vymysleli přihrávku, ale ta končí jen na boční síti branky Atlética.
36'
Barcelona chce co nejrychleji využít své výhodu. Zatím se však nemůže udržet ani na útočné polovině.
35'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Santiago Arias, přichází Ángel Correa.
34'
Arias si vyžádal ošetření a asi to vypadá na první vynucené střídání.
33'
Barcelona si při obraně pomáhá faulem a hosté tak rozehrávají přímý kop. Centr domácí obrana bez problémů pokryla, ale míč stále nezískala.
29'
Žlutou kartu dostává Diego Godín (Atlético Madrid).
28'
Pozor, Atlético bude dohrávat jednašedesát minut zápasu v deseti! Diego Costa nebyl spokojený s tím, že Giménez dostal žlutou kartu. Rozhodčímu asi sprostě vynadal, což se Manzanovi vůbec nelíbilo a hostujícímu útočníkovi uděluje červenou kartu!
28'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).
28'
Coutinho mohl se dostal do vápna, kde zachytil přesnou přihrávku. Střelou k levé tyči však Oblaka nedokázal překonat.
27'
Žlutou kartu dostává Thomas Partey (Atlético Madrid).
26'
Po delší době jde do útoku opět Atlético. To se chtělo prosadit pomocí centru, ale Piqué hlavičku na svou bránu nedovolil.
25'
Roberto nestihl doběhnout přihrávku Messiho. Hosté tak získávají míč a okamžitě se osvobozují nákopem.
24'
Po pěkné kombinaci chtěl zase střílet Alba, ale obrana hostů opět dobře zafungovala střelu nepustila k Oblakovi.
23'
Přímý kop nemohl rozehrát nikdo jiný než Lionel Messi. Ten se opět zkoušel rovnou prosadit, ale branku Atlética tentokrát přestřelil.
22'
Domácí se nakonec dostali k vápnu, kde byl dvakrát poslán k zemi Lionel Messi. Až na podruhé Manzano píská a Barcelona tak získává dobrou standartku.
21'
Barcelona hledá cestu k soupeřícímu vápnu, ale přes napadající protihráče se stále nemůže dostat.
20'
Griezmann se dostal do úniku díky přesné přihrávce Kokeho, ale francouzský forvard poslal míč jen do náruče ter Stegena.
19'
Atlético úplně zbytečně ztrácí míč na polovině hřiště. Barcelona však také nepřesně kombinuje a soupeři ho vcelku rychle vrací.
18'
Partey se v dobré pozici raději rozhodl k přihrávce, což se moc nevyplatilo, protože ji zblokovala domácí defenziva.
16'
Hosté se po dlouhé době dostali do útoku a rovnou si vytvořili dobrou střeleckou pozici. Arias však trefil jen domácího obránce.
15'
Barcelona pokračuje v útočné aktivitě. Domácí se tentokrát chtěli prosadit pomocí centru, ale Roberto se k němu přes obranu Atlética nedostal.
14'
Jordiho Albu skvěle uvolnil Messi, ale barcelónský obránce se trefil pouze do levé tyčky!
13'
Coutinho sice našel nabíhajícího Suáreze, ale ten míč nedokázal zpracovat a pouze ho srazil do zámezí.
12'
Coutinho rozehrál roh nakrátko, což se moc nevyplatilo, protože vzápětí přišlo jen nepřesné zakončení nad hostující branku.
11'
Coutinho to zkusil z dálky, ale trefil je připraveného obránce Madridu, který míč srazil na rohový kop.
10'
Luís sice pěkně našel hlavu Costy, ale ten dokázal v těžké pozici hlavičkovat míč jen nad branku.
9'
Domácí rozehrávají celkem nepřesně a v útočné aktivitě tak může pokračovat Atlético. To se snaží dostat ke střele pomocí přesné přízemní kombinace.
8'
Costa dost tvrdě napadl Lengleta. Domácí stoper se ihned svalil k zemi, ale asi to nebude nic vážného.
7'
Hosté se trochu se štěstím prokombinovali přes střelu hřiště. Vzápětí přichází nákop, který je hodně nepřesný a končí jen v autu.
6'
Atlético se s míčem dostalo jen na polovinu hřiště, kde ho okamžitě ztratila. Postup dopředu se však nyní nepovedl ani Barceloně, která tak soupeři míč rychle vrátila.
5'
Suárez byl poslán k zemi, ale hlavní sudí zůstává klidný a ve hře se tak pokračuje.
4'
Barcelona se chtělo dostat do zakončení pomocí nákopu, ale Roberto si míč nedokázal ideálně zpracovat. Místo ztráty balónu alespoň vybojoval autové vhazování.
3'
Nyní už se Madrid k domácímu pokutovému území dostal. Tam vystřelil z velké dálky Giménez, ale jeho rána neměla šanci na úspěch.
2'
Hosté se úspěšně ubránili a také jdou poprvé dopředu. Jsou však velmi rychle zastaveni, s míčem se nedostali ani k vápnu.
1'
Barcelona provedla úvodní výkop zápasu. Následoval rychlý útok, který poprvé prověřil obranu Atlética.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi (C), L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Cillessen – N. Semedo, Malcom, Murillo, K-P. Boateng, Aleñá, Umtiti.

Atlético Madrid: Oblak – Arias, J. Giménez, Godín (C), Luís – Saúl Ñíguez, Rodri, Partey, Koke – Griezmann, D. Costa.
Náhradníci: Adán – N. Kalinić, Á. Correa, Savić, Juanfran, Morata, Vitolo.

FC Barcelona
Barcelona je suverénně na prvním místě LaLigy a titul by si už rozhodně neměla nechat ujít. Dnešním domácím ale v úterý skončila série tři výher v řadě a to když s Villarrealem zachraňovali remízu v nastaveném čase. Jinak je na tom Barcelona nejlépe jak může být. Na druhé Atlético má komfortní náskok osmi bodů, v Lize mistrů je ve čtvrtfinále po vysoké osmifinálové výhře nad Lyonem. Barcelona se tak určitě pokusí vyhrát i dnes, ale Messi a spol. to budou mít složité, protože hrají proti nejlépe bránícímu týmu LaLigy.

Poslední tři utkání
Villarreal vs. Barcelona – 4:4
Barcelona vs. Espanyol – 2:0
Betis vs. Barcelona – 1:4
Atlético Madrid
Atlético je na tom o dost hůře než suverenní Barcelona. V LaLize se sice nachází na druhém místě a příští rok se tak dost pravděpodobně opět zúčastní Ligy mistrů. Může ho však mrzet osmifinálové vyřazení s Juventusem. Dnešní hosté totiž po prvním zápase vedli 2:0, ale v druhém utkání předvedl italský tým skvělý obrat, který nemohl řídit nikdo jiný než Ronaldo. Atléticu se i po této porážce celkem daří. Hned v prvním zápase po vyřazení sice podlehlo Bilbau, ale poté už všechny zápasy bez problémů zvládlo. Alavés rozdrtilo 4:0 a bez problémů porazilo také Gironu. Dnešní hosté jsou navíc nejlépe bránícím týmem španělské ligy a tak jsou pro Barcelonu více než úctyhodným soupeřem. Čeká nás tedy velmi zajímavé utkání.

Atlético vs. Girona – 2:0
Alavés vcs. Atlético – 0:4
Bilbao vs. Atlético – 2:0
Zdravím všechny fanoušky španělského fotbalu. Tento večer nás čeká nejzajímavější zápas 31. kola LaLigy, na sebe totiž narazí Barcelona a Atlético Madrid. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.