La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Getafe - 12. května 2019   18:30

Barcelona
40' Arturo Vidal  • 90' Messi (Roberto)
2:0
(1:0)
Barcelona
Cillessen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Arturo Vidal, Busquets, Rakitić (62. Aleñá) – Malcom (78. N. Semedo), Messi, Coutinho (69. Ruiz).
ter Stegen – Ruiz, N. Semedo, Lenglet, Puig, Todibo, Aleñá.
José González – Rubén Becerril, Aitor Villate
Camp Nou (Barcelona)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Oliveira – Foulquier (75. Sáiz), Maksimović, Arambarri, Šibasaki (46. Portillo) – J. Molina, Ángel Rodríguez (86. Duro).
Chichizola – Flamini, Miquel, Duro, Cristóforo, Sáiz, Portillo.

Držení míče: 79 % : 21 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:13.
Barcelona v závěrečném domácím zápase sezóny poráží Getafe 2:0, když v závěru obou poločasů udeřili Arturo Vidal a Lionel Messi.

Barcelona už před zápasem měla jistotu mistrovského titulu, naopak pro Getafe se pomalu hroutí sen o Lize mistrů, neboť už nemá situaci ve svých rukou poté, co se dnes přihodilo hned několik špatných věcí pro tento malý klub z madridského předměstí.

Kromě prohry Getafe totiž Valencia porazila Alaves 3:1 a Sevilla po remíze 1:1 nedokázala vyhrát na Atléticu Madrid, navíc se zachránil Valladolid, který Valencii přivítá v posledním kole a pro úspěch Getafe ji bude muset obrat o nějaké body.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Djené Dakonam (Getafe CF).

Další špatná zpráva pro Getafe, Dakonam vynechá poslední kolo proti Villarrealu.
90+2'
Samuel Saíz potáhl míč po útočné polovině, pak ale místo přihrávky lépe postavenému Durovi volil přímou střelu a branku přestřelil tedy o pořádnou porci metrů.
90+1'
Rozhodčí José González k dnešním devadesáti přidává čtyři nastavené minuty.
90+1'
Messiho branku musel potvrdit videorozhodčí, už se ale může ve hře pokračovat.
90'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona přežila kritický moment vzápětí skóruje! LIONEL MESSI šťastně vnikl do pokutového území narážečkou se Sergi Robertem, kdy obě přihrávky byly tečovány hostujícími hráči a Messi pak jemným obloučkem pokořil Soriu!
88'
Tyč hostů! To mohl být šokující zvrat v boji o Ligu mistrů! Na přetažený centr Damiána Suáreze si naběhl Duro, ten vracel míč před branku a kapitán Jorge Molina zakončuje zblízka do tyče!
86'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Hugo Duro.
84'
V boji o Ligu mistrů nic nového, Valencie vede 3:1 nad Alavesem, Sevilla hraje 1:1 na Atléticu. Novým problémem pro Getafe by ale mohl být boj o záchranu, neboť Valladolid se ujal vedení na trávníku Raya Vallecano a v tuto chvíli je takřka zachráněn. Pro Getafe je to důležitý moment z toho pohledu, že právě ve Valladolidu končí ligu Valencie.
82'
Lionel Messi celkem snadno proběhl mezi pěti protihráči, ze střední vzdálenosti pak ale také mířil příliš vysoko.
81'
Carlos Aleňa napřáhl zpoza pokutového území, hostující branku ale přestřelil.
80'
Getafe po zisku míče u vlastního pokutového území rozjelo rychlý brejk, Molinu ještě přibrzdil Semedo, volného míče se u postranní čáry ujal Samuel Saíz a prokličkoval se do pokutového území, na následný centr ale Molina nedosáhl.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Malcom, přichází Nélson Semedo.
77'
Na Portillův centr si naskočil Ángel, tísněn Busquetsem ale hlavičkuje daleko vedle branky.
76'
Arturo Vidal ostrým skluzem sestřelil k zemi Cabreru a prohlíží si žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Samuel Sáiz.
75'
Lionel Messi se po skvělém obloučku Vidala prohnal pravou stranou pokutového území, z úhlu pak ale centroval jen do brankáře Sorii.
74'
Valencia proti Alavesu zvýšila už na 3:1, zlepšila se ale Sevilla, která na Atléticu vyrovnala na 1:1, stále je ale v průběžné tabulce na tom klíčovém čtvrtém místě Valencia.
72'
Ángel dostal pas za domácí defenzivu, blíže k míči ale měl Jasper Cillessen, hostující útočník navíc byl v těsném ofsajdu.
72'
Molinův centr se ale neujal, Barcelona se zatím brání ojedinělým standardním situacím velmi dobře.
71'
Ángelův střílený centr Umtiti srazil za barcelonskou branku, hosté budou zahrávat rohový kop.
69'
Barcelonské střídání, ze hry odkulhal zraněný Coutinho, nahradil jej Abel Ruiz.
67'
Po přestávce takřka výjimečný útočný výpad Getafe, Suárezův centr ale odvrátil Busquets.
65'
Po Coutinhově pasu Messi běžel zcela osamocen na brankáře Soriu, toho přehodil, dobíhající obránce ale z brankové čáry dokázal míč odkopnout! Vzrušení nakonec bylo zbytečné, neboť hvěznému útočníkovi byl odmáván těsný ofsajd.
64'
Getafe má po přestávce obrovské potíže se vůbec dostat k míči, Barcelona má zatím hru pod kontrolou.
62'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Carles Aleñá.
60'
Další nápor domácích, centr Sergiho Roberta ale nenašel nikoho v červeno-modrém.
58'
Barcelona zahodila takřka nezahoditelné! Coutinhův jemný nákop za hostující obranu na ofsajdové hraně převzal Sergi Roberto a přesnou přihrávkou posunul míč k Malcomovi, jehož zblízka dokázal vychytat Soria!
57'
Barcelona už je znovu rozestavena po útočné polovině a hledá cestu do hostující defenzivy.
55'
První velkou šanci druhého poločasu měl Messi, jenž se ocitl zcela osaomcen před Soriou, ten ale dokázal Messiho ránu zlikvidovat!
53'
Jordi Alba se prohnal po levé straně hřiště, následný centr ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
52'
Na Messiho centr ze standardní situace si naskočil Arturo Vidal, hlavou ale branku minul.
50'
Úvodní minuty se odehrávají takřka výhradně ve středu hřiště, zápasu v těchto chvílích chybí potřebné tempo.
48'
Messi se pokusil prokličkovat útočnou polovinou, hostům se jej ale podařilo před pokutovým územím zastavit.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Gaku Šibasaki, přichází Francisco Portillo.
46'
Čeká se na úvod druhého poločasu, jelikož druhé poločasy všech zápasů musejí začít ve zcela shodný čas.
Fotbalisté Getafe jsou po prvním poločase vzdáleni postupu do Ligy mistrů, neboť prohrávají v Barceloně brankou Artura Vidala 1:0.

V souběžně hraných zápasech Sevilla prohrává na Atléticu Madrid 0:1 a Valencia vede nad Alavesem 2:1. Getafe má horší vzájemné zápasy s Valencií a lepší se Sevillou, případně by bylo nejlepší v minitabulce s oběma soupeři najednou, nicméně za současné situace by čtvrtá byla Valencia a Getafe páté, ale je před námi ještě poločas dnes a celé kolo za týden.
45+1'
45+1'
Hlavní arbitr přidává k úvodním pětačtyřiceti jednu nastavenou minutu.
45'
Foulquier se prokličkoval k pokutovému území, na jehož hranici byl viditelně sražen Umtitim, k nevoli hostujícího fotbalisty ale píšťalka rozhodčího Gonzáleze zůstala němá.
43'
Další obrovská příležitost Barcelony! Malcom se šikovně uvolnil v pokutovém území, jeho ránu pak Soria výborně vyrazil, odražený míč si ale znovu našel Arturo Vidal a ten při dorážce trefil jen sedícího Malcoma!
41'
Útočný výpad hostů po levé straně zakončoval Ángel Rodríguez, jeho rána zleva ale mířila až za vzdálenější tyč.
40'
Barcelona se ujímá vedení! Messiho centr ze standardní situace Pique jemnou tečí prodloužil na branku, Soria míč vyrazil jen před sebe, kde se k dorážce prodral ARTURO VIDAL a doklepl míč do sítě!
37'
Coutinho krásně obešel svého obránce a řítil se vstříc Soriovi, za záchranou brzdu tak musel zatáhnout Foulquier, jenž si za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu.
37'
Malcom vracel skrz vápno balon na Rakitiče, kterému tentokrát rána sedla mnohem lépe. Soria musel na zem a připsal si důležitý zákrok.
36'
Až teď se Coutinho konečně dočkal potlesku z tribun. Stalo se tak poté, co si na středu hřiště rychlým driblinkem poradil se třemi protihráči a následně rozdal míč na Malcoma.
34'
Ke střele z nějakých 30 metrů se odhodlal Rakitič, mnoho potlesku za ní nicméně nesklidil. Soria v klidu sledoval, kterak balon proletěl daleko kolem jeho pravé tyče.
33'
Malcom v kooperaci s Robertem a Messim chtěl uniknout z pasti na pravé straně vápna. Málem se mu to i povedlo, nebýt dobrého zákroku Maksimoviče, jenž se nacpal před slavné číslo 10 a zablokoval jeho zpětnou nahrávku.
32'
Faulem na polovině hřiště se tentokrát provinil Alba. Getafe si může v klidu připravit další útok.
30'
Hodně laxně si počínal Busquets, jenž se u vlastního brána nechal obrat o balon a následně jen sledoval, jak Jorge Molina technickým obstřelem o půlmetr netrefuje vzdálenější šibenici! Domácí obrana evidentně není v pohodě a Getafe už toho málem několikrát využilo.
29'
A její další útok opět končí Coutinhovou ztrátou, když neudržel balon proti třem důrazným obráncům. Nepříjemné chvíle pro brazilského útočníka.
27'
Gól nakonec po konzultaci s videem nebyl uznán. Molina byl ve chvíli, kdy kousek za půlící čárou přijímal přihrávkou, v těsném ofsajdu. Barcelona tak bude rozehrávat od svojí brány.
26'
Další roh rozehrával Messi s Malcomem tentokrát nakrátko, po nepovedené Coutinhově nahrávce ale domácí obraně utekl Molina a v úniku prostřelil Cilessena! Rozhodčí ještě prověřují video, zda se náhodou nejednalo o ofsajd.
24'
Začínají se množit i nedovolené zákroky. Jedním takovým na Lionela Messiho se prezentoval Rodríguez, vyvázl ale zatím bez karty. Svůj podíl na tom měl i fakt, že se rozhodně nejednalo o žádnou stoprocentní šanci.
22'
Tribuny na Camp Nou jsou dnes poněkud prořídlejší než obvykle, i tak ale dávají nahlas svou nespokojenost s výkonem Philippa Coutinha. Ten se dnes zatím při každém dotyku s balonem setkává s pískotem.
21'
Tohle už bylo od Lionela Messiho zajímavější. Kolmým centrem vyslal za obranu Jordiho Albu, jenž se snažil přehlavičkovat Soriu, ten mu ale příležitost překazil dobrým výběhem.
19'
Nějakých deset metrů před pokutovým území získal balon Lionel Messi a snažil se vyslat vpřed jednoho ze svých spoluhráčů. Nahrávka to však byla poněkud nepřesná a brzy jí uzmuli hostující obránci.
18'
Z levé strany tentokrát přízemním pasem hledal Jordi Alba Vidala, před něhož se dokázal natlačit David Soria a schovat míč v rukavicích.
17'
Až teď mířil dlouhý centr na nabíhajícího Messiho, před nímž dokázali loptu uklidit na roh stopeři Getafe. Samotná standardní situace nevypadala pro domácí úplně špatně, tedy jen do doby, než míč odkopl do bezpečí Molina.
16'
Barcelona má sice balon, jakoby na ní však nechala úterní porážka na Anfieldu následky až do dneška – je to takové ospalé, až příliš často se objevují přihrávky zpět na obránce, i na Barcelonu už je to překombinované.
15'
Ti si s tím ale moc nepotykali a po nepovedené Busquetsově přihrávce mířili do otevřených vrat čtyři hráči Getafe. Střílel nakonec z hranice vápna Molina, mířil ale vysoko nad.
14'
A právě Rakitič teď na své půlce dokázal obrat o balon Molinu, o zbytek už se postaral Messi, jenž se dobře vrátil a předal míč stoperům.
13'
Míč putuje zejména po ose Rakitič-Busquets-Messi, celý trojúhelník se nicméně pohybuje pouze do deseti metrů za středovou linií, odkud branku soupeře ohrozí jen těžko.
12'
Barcelona to znovu zkouší od vlastní brány postupným tlakem, zatím bez úspěchu.
11'
Jorge Molina utekl Robertovi a mohl střílet z první, sám proti Cillessenovi však ve stoprocentní šanci neuspěl a přestřelil!
9'
Zatím z toho ale mnoho není, možný nastupující útok překazil nedovoleným zákrokem Coutinho.
5'
Katalánci už mají podle očekávání územní převahu, zatím ale kombinují ve středu hřiště.
3'
S první standardní situací soupeře si barcelonská defenziva poradila.
2'
Getafe začíná aktivně a hosté už ve druhé minutě vybojovali první rohový kop.
1'
Rozehráno! Úvodní výkop obstarali hosté z předměstí Madridu.
1'

FC Barcelona: Cillessen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Arturo Vidal, Busquets, Rakitić – Malcom, Messi, Coutinho.
Náhradníci: ter Stegen – Ruiz, N. Semedo, Lenglet, Puig, Todibo, Aleñá.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Oliveira – Foulquier, Maksimović, Arambarri, Šibasaki – J. Molina, Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Chichizola – Flamini, Miquel, Duro, Cristóforo, Sáiz, Portillo.

Rozhodčí: José González – Rubén Becerril, Aitor Villate.
Getafe CF

Getafe zažívá neuvěřitelnou sezónu, když i dvě kola před koncem letošního ročníku La Ligy stále drží čtvrtou pozici a je nesmírně blízko Lize mistrů.Tu si může zajistit už v dnešním programu soutěže, potřebuje k tomu uhrát alespoň stejně bodů jako Sevilla na Atleticu Madrid a minimálně o bod více než pátá Valencia s Deportivem Alaves.

Při bídné formě Valencie i Sevilly Getafe nemusely trápit nedávné neúpěchy, kdy například prohrálo v San Sebastianu 2:1.

Z trávníků soupeřů Getafe vozí obrovské množství remíz. Nerozhodný výsledek uhrála už jedenáctkrát z osmnácti příležitostí. Na druhou stranu vyjma Barcelony všechny ostatní týmy prohrály více venkovních zápasů než Getafe (3).

Getafe se letos spoléhá zejména na dva velmi zkušené útočníky, když po čtrnácti brankách shodně vstřelili letošní debutant ve španělském národním týmu Jaime Mata a zároven také sedmatřicetiletý Jorge Molina.
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony letos již stvrdili obhajobu mistrovského titulu a chystají se na druhou trofej, neboť 25. května se ve finále španělského poháru Copa del Rey střetnou na stadiónu Betisu Sevilla s Valencií.

V uplynulém týdnu ale Barcelonu postihla pohroma, když prohazardovala tříbrankový náskok z prvního utkání semifinále Ligy mistrů s Liverpoolem a po prohře 0:4 na trávníku soupeře zůstala finálová brána soutěže zavřena.

V La Lize Barcelona poslední dobou často šetří řadu svých opor, naposledy prohrála 0:2 na hřišti zachraňující se Celty Vigo, když trenér Valverde se obešel bez odpočívajících Alby, Messiho, Piqueho, Roberta, Suareze či ter Stegena a kvůli trestu za žluté karty chyběli i Rakitić s Busquetsem.
Hezký podvečer při sledování přenosu atraktivního souboje předposledního kola španělské La Ligy, již jistý šampión z Barcelony přivítá Getafe, které by se za určitých okolností mohlo dnes kvalifikovat do Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.