La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Bilbao - 24. dubna 2019   20:30

0:1
(0:1)
Bilbao
45' Nasjrí (vl.)
CD Leganés
Cuéllar – Tarín (78. El Zhar), Omeruo, Siovas (46. Bustinza) – Juanfran, Eraso, R. Pérez, Gumbau, V. Kravec (69. Braithwaite) – Carrillo, Nasjrí.
Lunin – El Zhar, Santos, Bustinza, Nyom, Óscar Rodríguez, Braithwaite.
Bilbao
Herrerín – Yeray (80. Balenziaga), Núñez, I. Martínez, Berchiche – San José, M. Rico – Lekue, I. Williams (89. de Marcos), I. Córdoba – Aduriz (83. Kodro).
Simón – Balenziaga, Unai López, Kodro, Susaeta, de Marcos, Muniain.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:14.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas čtyřiatřicátého kola končí. Bilbao si odváží ze stadionu Leganés vydřený tři body za vítězství 1:0.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Ani jeden z týmů se nemohl dostat do tlaku. První minuty sice patřily Bilbau, ale hosté Cuéllara ani jednou neohrozili. Následně přebralo iniciativu Leganés, které mělo několik povedených ran, ale v první půli si na Herrerína nepřišlo. Už to vypadalo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu, až si prudký pas od rohového praporku poslal do vlastní šibenice Júsuf Najsrí.

Po změně stran útočil převážně domácí tým. Ani posílení útoku o další útočníky nepomohlo, jedinou vážnější šanci ve druhém poločase měl hostující Iňigo Williams, kterého vychytal Iván Cuéllar.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu v samém závěru dostal za zdržování rozehrávky soupeře Iňigo Lekue.
90+3'
San José fauloval na pětadvaceti metrech od vlastní branky Péreze. K rozehrávce volného přímého kopu se postavil El Zhar, ale jeho pokus šel vysoko nad.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Leganés rozehrávalo rohový kop, po kterém se dožadovalo dokonce penalty. Sražená rána Carrilla ale hlavního rozhodčí příliš nerozhodila.
90'
El Zhar zpracoval míč na pravém kraji, poté obešel Berchicheho, ale na přesnou přihrávku do pokutového území už se nezmohl. Hosté se ale uchylují jen k dalekým odkopům.
89'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Óscar de Marcos.
88'
Iňigo Córdoba zůstal na trávníku po souboji s Gumauem. Útočník Bilbaa se následně snažil ušetřit nějakou tu sekundu, ale hlavní rozhodčí ho rychle zvedal na nohy.
87'
Už jen něco málo přes pět minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Leganés se zažíná nadechovat k závěrečnému tlaku, ale slabá hlavička Carrilla neměla šanci na úspěch.
85'
Zpoza pokutového území chtěl ohrozit hostující branku střídající Nabil El Zhar. Jeho pokus však prolétl nad břevnem a skončil na tribuně.
84'
Eraso zasekl míč na pětadvaceti metrech od branky Bilbaa, nacentroval do šestnáctky, ale v pokutovém území se vyšplhal nejvýše bránící Martínez.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Kenan Kodro.
82'
Na druhé straně mohl rozhodnout o dnešním vítězství Bilbaa Iňaki Williams. Po náběhu mezi obránce mohl dokonce pálit, ale Cuéllar skvěle vyběhl a pokus srazil.
81'
Leganés již příliš času na srovnání stavu nezbývá. Domácí se navíc nemohou dostat ani do tlaku, kterým by si připravili šance.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yeray, přichází Mikel Balenziaga.
79'
Yeray skvěle vystihl přihrávku Péreze, získal balon a dostal se do úniku. Ihned po ztrátě se však skácel k zemi a musí být ošetřován na hrací ploše.
78'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Rodrigo Tarín, přichází Nabil El Zhar.
77'
Domácí se dožadovali odpískání faulu na Gumbaua, který skončil na trávníku po souboji se San Josém. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat.
76'
Bustinzovi utekl balon od kopačky, ale Cuéllar byl připraven a ještě před Adurizem stačil míč sebral do náruče. Útočník Bilbaa nebyl daleko od šance.
75'
Najsrí ani následně Carrillo se příliš nepředvedli v zakončení. První jmenovaný pálil jen do protihráče přes sebou, Carrillo poté odpálil balon nad branku.
74'
Tempo zápasu se ani s přibývajícím časem nemění. Týmy si posouvají míč ze strany na stranu, ale k ohrožení branek nedochází. Leganés bude vhazovat z levé strany.
73'
Střídající Braitwaite dokázal zpracovat míč pro Najsrího, který na nic nečekal. Daleko zpoza vápna napálil balon, který však skončil vysoko nad brankou.
71'
Yuri Berchiche centroval do pokutového území, kde odhlavičkoval nebezpečí Omeruo. K balonu se ještě dostal Williams, ale to už byli domácí připraveni bránit.
70'
Williams spolupracoval na pravém kraji s Leukem, následně se ale zbavil balonu první jmenovaný a zachránil ho až odpískaný faul Péreze.
69'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Vasilij Kravec, přichází Martin Braithwaite.
68'
Po dlouhé době si sáhl na balon také Cuéllar. Córdobův centru z pravé strany si ale domácí brankář stáhl do náruče a ještě rychle rozehrával.
67'
Bilbao se připomnělo na trávníku. Lekue přihrával Adurizovi, který si pohrál s bránícím Tarínem a získal pro hostující celek alespoň autové vhazování.
65'
Souhra Juanfrana s Erasem nevyšla podle představ. Po dlouhém odkopu San Josého se ale domácí hráči vrátili k balonu ještě před půlící čárou.
64'
Zpoza postranní lajny vhazoval míč do hry Vasilij Kravec. Před vápnem podstoupil důležitý souboj Najsrí, ale proti Martínezovi neuspěl.
63'
Erasa zastavil jen zatažením za dres Williams. Domácí se mohli téměř zadarmo přesunout na útočnou polovinu, ale než rozehráli, tak už se obránci Bilbaa stačili zatáhnout.
62'
Yuri Berchiche musel odkopnout před nabíhajícím Juanfranem balon jen za postranní lajnu. Následně se ale faulem provinil také Javi Eraso a tak míč mají znovu hosté.
61'
Vasilij Kravec zboural v souboji Lekueho. Hosté mohli lehce podržet rozehrávku z blízkosti středového kruhu a uklidnit hru.
60'
I po hodině hry vede Bilbao na půdě Leganés o jednu branku. Ta padla těsně před koncem prvního poločasu, když si Najsrí srazil míč do vlastní sítě.
58'
Ke slovu se dostalo také Bilbao. Berchiche si rychlostně poradil s Kravecem, poté odcentroval do pokutového území, kde však nebyl jediný jeho spoluhráč.
57'
Lekue přihrával přes celou šířku trávníku na Córdobu, hosté se ale u míče příliš dlouho nezdrželi a opět se musí stahovat do vlastního vápna.
56'
Už už to vypadalo, že se Aritz Aduriz vymotá s balonem z obležení hned několika hráčů, ale nakonec nedokázal dále předat míč spoluhráčům na pravém kraji.
55'
Leganés pokračuje ve zvýšení aktivitě po změně stran. Prudký centr Tarína však pokutovým územím Bilbaa pouze prosvištěl bez doteku.
54'
Nebezpečný centr za obranu hostujícího celku vymyslel Rubén Pérez. V krkolomné pozici však nedokázal míč zpracovat ani vystřelit Najsrí.
53'
Iňigo Lekue vhazoval zpoza postranní lajny. Bilbao se poprvé ve druhém poločase dostalo na útočnou polovinu, ale pouze na několik málo okamžiků
52'
Kravecův centr z levé strany mířil na hranici pokutového území, kde ale prohrál klíčový souboj s Núňezem Guido Carrillo.
50'
Hostům se velmi rychle podařilo stabilizovat tempo druhého poločasu. Leganés je sice stále více u balonu, ale nedostává se do blízkosti vápna soupeře.
49'
Právě Javi Eraso centroval do pokutového území. Jako první nadzvedl balon za hostující celek Martínez. Kravec již na zadní tyči nemohl zakončovat.
48'
Leganés vstoupili do druhé půle s velkým nasazením a ihned si zajistilo volný přímý kop z pravé strany po faulu na Erasa.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Juanfran si ihned říkal o přihrávku na pravou stranu, ale byl předskočen Berchichem.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Dimitris Siovas, přichází Unai Bustinza.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.
45+1'
45+1'
Iňigo Córdoba fauloval za žlutou kartu. V nastaveném času budou rozehrávat domácí fotbalisté z vlastní poloviny.
45'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Bilbao se těsně před koncem první půle dostává do vedení! Hosté rozehrávali rohový kop po nepřesnosti Tarína. Prudký centr si srazil nešťastně do vlastní sítě JÚSUF NAJSRÍ. Domácí brankář byl zcela bez možnosti reagovat.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Eraso, který ještě hledal Carrilla, ale pouze do ofsajdu. Ani jeden z týmů se stále nemůže dostat k jedinému zakončení.
42'
Také Bilbao se před závěrem první půle dostalo na útočnou polovinu. Aritz Aduriz měl těžký úkol, proti velké přesile balon neudržel delší dobu.
41'
Juanfran si vytvořil po souhře s Erasem prostor na pravém kraji, poté odcentroval do vápna, kde ale čekal na balon pouze Martínez. Následně vyfasoval žlutou kartu Tarín.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Kravec se tlačil do pokutového území, ale přes Yeraye se nedostal s balonem až do střelecké pozice.
38'
Ani s blížícím se závěrem prvního poločasu se tempo zápasu nezvyšuje. Leganés trpělivě drží balon pod kontrolou, ale k ohrožení hostující branky se nedostává.
37'
Williams si chtěl před vápnem narazit s Córdobou. Přihrávku však stačil srazit mimo nebezpečný prostor Omeruo. Následný pokus Lekueho šel hodně mimo branku.
36'
Po centru Tarína hlavičkoval Najsrí. Balon byl ještě přizvednut Martínezem, ale lehký dotek hostujícího stopera hlavní rozhodčí neviděl a tak bude rozehrávat Herrerín.
35'
Yuri Berchiche neměl na levém kraji příliš prostoru pro průnik do vápna. Raději tak zvolil přihrávku zpět k vlastním stoperům do středu trávníku.
33'
Juanfran získal rohový kop pro Leganés. Odražený balon z vápna nasměroval na branku Vasilij Kravec, ale nedůraznou ránu si Iago Herrerín pohlídal.
32'
Po dlouhé době se píská faul. Aritz Aduriz byl až příliš agresivní při snaze získat balon pro svůj tým. Po sražení Péreze musí míč znovu odevzdat.
31'
Pro vysoký pas do oblasti penaltového bodu si došel Iván Cuéllar. Domácí brankář si alespoň lehce osahal balon v prvním poločase.
30'
Stav po půlhodině hry je stále bezbrankový. Mikel Rico přihrával na pravou stranu Berchichemu, který vyzkoušel pozornost domácí obrany, ale Aduriz byl znovu bez šance.
28'
Martínez byl při rozehrávce pod tlakem napadajícího Najsrího. Hosté ale přečkali první vlnu, následně přišel dlouhý pas přes čtyřicet metrů, který skončil u Cuéllara.
27'
Kravecův odkop skončil jen za postranní lajnou. Do útoku se tak mohli opět vrhnout hostující fotbalisté. Bilbao se ale drží pouze v kombinaci ve středu pole.
26'
O dlouhý aut až do vápna hostujícího celku se postaral Juanfran. V šestnáctce se pokoušel zpracovat Eraso, ale pomohl lehkým dotekem ruky.
25'
Yuri Berchiche hledal přihrávkou podél postranní lajny Córdobu, následně měl přijít centr do vápna, ale do pasu skončil po hlavě bránící Rodrigo Tarín.
23'
Iňigo Martínez hledal svého jmenovce Córdobu. Těsně před pokutovým územím Leganés zasáhl ve skluzu Tarín a získal čistě balon.
22'
Yeray se z pravé strany prokličkoval až do pokutového území. V něm byl už prostor pořádně zhuštěný a ke střele nedošlo. Bilbao se však velmi rychle vrátilo k balonu.
21'
Domácí zvádli hned dva souboje po sobě u středového kruhu. Eraso nacentroval do pokutového území, kde byl nehlídaný Carrillo, který ale pálil z druhého doteku mimo.
20'
Ani dvacet minut branku nepřineslo. Bilbau patřil úplný úvod zápasu, v posledních minutách se daří lépe kombinovat naopak domácímu výběru.
19'
Juanfrana zastavil na pravém kraji Berchiche. Obránce Bilbaa šel do souboje pořádně tvrdě, ale nakonec ještě otřel míč o Juanfrana a vhazovat budou hosté.
18'
Iván Cuéllar musel poprvé zasahovat. Po centru od rohového praporku hlavičkoval nebezpečně Williams, ale jen do prostoru, kde byl připraven domácí brankář.
17'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Ani jeden z týmů nechce v prvních minutách udělat fatální chybu. Juanfran získal pro hosty rohový kop.
16'
Yeray tentokrát už vyhrál hlavičkový souboj s Erasem, následně mohl rozpohybovat Lekuea, který však nečekal rychlou přihrávku směrem k brance soupeře.
15'
Další nepřesnost na kopačkách hostujících hráčů. Lekue neměl šanci dosáhnout na prudkou přihrávku Yeraye, rozehrávat budou domácí.
14'
Leganés ztratilo míč ve středu pole. Bilbao však zisku vůbec nevyužilo, do otevřené obrany mohl jít Aduriz, ale přihrávka od San Josého k němu nedoputovala.
13'
Tentokrát měl Kravec balon ve větším úhlu a tak přihrával pod sebe. Přízemní pas skončil pouze na chráničích Unaie Núňeze.
12'
Zničehonic se opřel do balonu domácí Vasilij Kravec. Ukrajinský záložník ale svým volejem poslal dělovku jen těsně nad břevno hostující branky.
11'
Iago Herrerín rozehrával od své branky. Po dlouhém nákopu ale neměl šanci míč udržet na hrací ploše Iňigo Córdoba.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Bilbao je sice více u balonu, ale ještě ani v jediném případě se nedostalo až do pokutového území před Cuéllara.
9'
U středového kruhu udržel míč pro domácí Eraso. Také Juanfran měl na pravé straně soustu místa k centru do šestnáctky, ale až příliš dlouho otálel.
8'
Mikel San José centroval do pokutového území, kde ale uspěl pouze Rodrigo Tarín. Následně ale domácí jen odkopli balon do zámezí.
7'
Bilbao nespěchá s kombinací. Hosté si posouvají míč ze strany na stranu a čekají na vhodný moment k útoku. Williams byl u postranní čáry faulován.
6'
Leganés je v úvodu zápasu pod tlakem. San José si opět vyměnil míč s Williamsem, následovala přihrávka směrem na Adurize, ale ten byl pokrytý Omeruem.
5'
Bilbao i nadále drží balon pod kontrolou. Před Rica se San Josém putoval balon na pravou stranu k Adurizovi. Hrotového útočníka hostů ale zradilo zpracování.
4'
Berchicheho zastavil na levé straně Juanfran. Hosté se ještě udrželi u balonu a mířili do útoku. Williams si ale v klíčovou chvíli nerozuměl s Lekuem.
3'
Leganés mohlo založit útočnou akci už od Cuéllara. Ve střední části trávníku však prohrál silový souboj s Williamsem Rubén Pérez.
2'
O úvodní rozehrávku se postarali ze středového kruhu hostující fotbalisté. V hustém dešti se Bilbao pokusilo o úvodní útok po levém kraji. Córdoba však v souboji s Tarínem neuspěl.
1'

CD Leganés: Cuéllar – Tarín, Omeruo, Siovas – Juanfran, Eraso, R. Pérez, Gumbau, V. Kravec – Carrillo, Nasjrí.
Náhradníci: Lunin – El Zhar, Santos, Bustinza, Nyom, Óscar Rodríguez, Braithwaite.

Athletic Bilbao: Herrerín – Yeray, Núñez, I. Martínez, Berchiche – San José, M. Rico – Lekue, I. Williams, I. Córdoba – Aduriz.
Náhradníci: Simón – Balenziaga, Unai López, Kodro, Susaeta, de Marcos, Muniain..
Poslední vzájemné zápasy

Bilbao – Leganes 2:1
Bilbao – Leganes 2:0
Leganes – Bilbao 1:0
Bilbao – Leganes 1:1
Leganes – Bilbao 0:0
ATHLETIC BILBAO je na tom ještě o něco lépe. Hostující celek zatím získal 46 bodů a nachází se na osmé pozici. Na pohárové příčky ztrácí pouze jeden bod, takže hosté mají také o motivaci postaráno a dnes hrají o velmi důležité body. Z posledních tří kol urvali hosté tři body, takže také nejsou v top formě.
CD LEGANES si zatím nevede vůbec špatně. Domácí celek zatím získal 41 bodů a nachází se na dvanácté pozici. Z posledních tří kol získali domácí pouze dva body, takže by dnes potřebovali zabrat a znovu získat plný počet bodů, což ovšem nebude vůbec lehké.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu vložené kolo a my budeme sledovat duel mezi Leganés a Bilbaem. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.