La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Real - 12. května 2019   18:30

Real Sociedad
26' Merino (José) • 57' Zaldúa (Pardo) • 67' Barrenetxea Muguruza
3:1
(1:1)
Real
6' B. Díaz  (Benzema)
Rulli – Zaldúa (68. Januzaj), H. Moreno, D. Llorente, Muñoz – Pardo (77. Illarramendi), Zubeldia, Merino – Barrenetxea Muguruza (87. Juanmi), José, Oyarzabal.
Moyà – Navas, Juanmi, Januzaj, Illarramendi, Rodrigues, Bautista.
Juan Martínez – Diego Barbero, César Noval
Estadio Municipal de Anoeta, Donostia-San Sebastián
27 322 diváků
Real
Courtois – Carvajal, Vallejo, Nacho Fernández, Marcelo – Isco (56. Modrić), Casemiro, Kroos – Asensio (76. Vinícius Júnior), Benzema, B. Díaz (65. L. Vázquez).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký nedělní večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 27 322 diváků.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 12:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:16.
Utkání je u konce a domácí San Sebastian dokráčel k výhře 3:1. Dokonale tak využil přesilovku, kterou dostal po Vallejově vyloučení. Ve druhé půli se sice Realu Madrid nedala upřít snaha o vstřelení branky, obrana domácích však pracovala na výbornou a ofenzíva přidala dva góly. Nejprve se v 57. minutě trefil hlavou Joseba Zaldúa a o deset minut později se z dorážky prosadil Ander Barrenetxea Muguruza. Courtois mohl inkasovat i počtvrté, Januzaj však pěknou ranou trefil pouze jeho tyč. San Sebastian je po této povedené domácí rozlučce s ligovou sezónou na osmém místě s 50 body, Real Madrid je třetí s 68 body.
90+3'
90+2'
Domácí drží míč daleko od svého gólmana, tohle jim maximálně vyhovuje a stačí.
90+1'
Vinícius Júnior má opravdu rychlé nohy, teď přesprintoval Oyarzabala a povedlo se mu i odcentrovat. Tím však akce Realu Madrid skončila, v pokutovém území se nikdo na zakončení nenašel.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Carvajal se dopustil poměrně tvrdého zákroku, mohl si ale oddechnout, žlutou kartu, která by dnes byla už druhá, nedostal.
88'
Důkazem je i to, že Marcelovi teď od nohy odskočil pomalý míč a skončil mimo hrací plochu.
87'
Real Madrid se i nadále neúspěšně snaží o přechod do útoku, už je to ze strany hostů docela křeč.
87'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea Muguruza, přichází Juanmi.
85'
Akce pak pokračovala, Januzaj rychle vyskočil na nohy a dostal přihrávku, kterou přetavil ve střelu levou nohou. Courtoise překonal, trefil však jeho tyč!
85'
Domácí si žádali další penaltu, Januzajův pád však sudí jako penaltový neohodnotil.
85'
Blok za blokem zastavuje výpady hostujícího celku, San Sebastian dnes předvádí opravdu vynikající výkon.
84'
Vinícius Júnior předvedl rychlé nohy, několika kličkami se uvolnil do šestnáctky, střela z úhlu mu ale byla sražena na roh.
83'
Vásquezův pokus z hranice pokutového území byl sražen dobře postaveným obráncem, útok Realu Madrid je u konce.
82'
Zleva centroval Vinícius Júnior, jeho vysokou přihrávku si však brankář Rulli stáhl do rukavic.
81'
Už je na hrací ploše a se svými spoluhráči se zapojil do rychlého kontru, který však byl zablokován ještě před pokutovým územím.
80'
Oyarzabal je již na nohou a v doprovodu lékaře míří za brankovou čáru. Do hry se za pár okamžiků vrátí.
79'
Na druhé straně se odehrál střet mezi brankářem Courtoisem a dotírajícím Oyarzabalem. Ten zůstal ležet a nyní potřebuje ošetření. Zákrok jako penaltový posouzen nebyl.
78'
Marcelův centr prošel z levé strany k penaltovému puntíku, nenašel se ale nikdo, kdo by míč usměrnil na branku.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází Asier Illarramendi.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Vinícius Júnior.
75'
To přichází teď a je spojeno se žlutou kartou pro hostujícího Casemira za faul na Williana Josého.
74'
Na lavičce Realu Madrid se chystá závěrečné střídání, zatím se čeká na přerušení hry.
72'
Hosté se pro tuto chvíli ubránili, centr byl obranou bez větších potíží ubráněn.
71'
San Sebastian pokračuje v náporu, nyní je na řadě přímý kop. Ten rozehraje Rubén Pardo.
69'
Na stadionu panuje skvělá atmosféra, diváci hlasitě povzbuzují své oblíbence.
68'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Adnan Januzaj.
67'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tohle už z hosty vypadá nedobře. Muñoz našel centrem Oyarzabala, ten sice levačkou trefil pouze tyč, míč se ale odrazil zpět do hry a ANDER BARRENETXEA MUGURUZA předvedl úspěšnou dorážku. Courtois si sice na míč sáhl, vyrazit mimo svou branku jej ale nedokázal.
65'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Lucas Vázquez.
65'
Zprava centroval po zemi Asensio, Benzema však míč ve vápně nezasáhl podle představ a Marcelo byl na případnou dorážku moc daleko.
64'
San Sebastian si dal rohový kop, centr však skončil u hostů. Už to vypadalo, že Modrić vyveze míč ke středu, trochu si to ale zkomplikoval a hosté byli nakonec rádi, že Marcelo může vhazovat.
63'
Neprošel ani Asensio po pravém křídle, byl zastaven tvrdým, ale čistým způsobem.
62'
Snaha Realu Madrid o průnik k pokutovému území zatím končí na dobře pracující obraně, Rulli může být v klidu.
60'
Zaldúa předvedl skvělou práci i v obraně a zastavil rodící se akci hostujícího týmu.
59'
Žlutou kartu za faul dostal domácí Igor Zubeldia, je dnes prvním potrestaným hráčem San Sebastianu.
57'
Domácí jdou do vedení! Táhlý centr dolétl na pravou stranu, kde JOSEBA ZALDÚA přeskočil Marcela a svou hlavičku z poměrně velké vzdálenosti poslal přes Courtoise do sítě. San Sebastian využívá přesilovku a je to 2:1.
56'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Luka Modrić.
54'
Celou tuto pasáž ukončil Mikel Merino svou ranou levou nohou, mířil ovšem o poměrně velký kus vedle Courtoisovy branky.
53'
San Sebastian pokračuje v mírném náporu, hraje se teď u vápna Realu Madrid.
51'
Isco na druhé straně prostrkával na Asensia, dal mu však až příliš prudkou přihrávku a míč skončil u Rulliho.
51'
Rychlý brejk domácích byl pozastaven zaškobrtnutím Mikela Oyarzabala, přesto se mu povedlo přihrát. Pas však zastavil vracející se Carvajal.
49'
Ta přišla teď po centru z levého křídla. Na míč si naskočil domácí Willian José, zpackanou penaltu ale neodčinil. Slabou hlavičku bezpečně pokryl Thibaut Courtois.
48'
Úvod druhé půle se odehrává mezi šestnáctkami, čekáme na první alespoň trochu vážnější akci.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Máme za sebou první poločas, který přinesl opravdu dobrý fotbal. Oba celky se snažily o útok a brzy padl i úvodní gól. V šesté minutě se na levé straně uvolnil Brahim Díaz a jeslemi překonal domácího brankáře. Další šance už ale Real Madrid nevyužil a pustil do hry i San Sebastian. Ten nejprve několikrát vyzkoušel Courtoisovu pozornost, jeden gól mu nebyl navíc uznán, aby pak ve 26. minutě srovnal Mikelem Merinem po rychlé kombinaci do vápna. Domácí mohli jít do kabin i s vedením, jenže Willian José neproměnil penaltu za Vallejovu ruku a tak je současný stav 1:1. San Sebastian však bude celý druhý poločas hrát přesilovku, neboť Vallejo za svou ruku dostal rovnou červenou kartu.
45+3'
45+3'
Neuspěl ani Carvajal, jeho centr byl zablokován tak šikovně, že je z toho odkop od Rulliho branky.
45+2'
Real ještě v závěru snaží o případný útočný výpad do šestnáctky, před vápnem je ale zahuštěný prostor, který San Sebastian dobře brání.
45'
Budou se nastavovat tři minuty.
45'
Po dalším faulu poslal hostující Kroos centr do pokutového území, ten však hned odvrátil připravený Willian José.
44'
Závěr poločasu se nese v docela nervózním duchu, na trávníku přibývá ostřejších zákroků.
42'
Žlutou kartu dostal hostující Daniel Carvajal a to za řeči směrem k hlavnímu sudímu.
40'
Míč si na penaltový puntík postavil Willian José zvolil prudkou střelu, tu však neumístil zrovna dobře a umožnil Courtoisovi zákrok na brankové čáře!
39'
Jesús Vallejo za svou hru rukou dostal rovnou červenou kartu a Real tak bude hrát v desíti.
39'
Penalta pro domácí. San Sebastian předvedl další akci do šestnáctky, Courtois se nedostal k povedenému zákroku a tak vše hasil rukou před brankovou čárou Jesús Vallejo!
38'
A pokračoval zajímavě. po centru zprava hlavičkoval Aihen Muñoz a Carvajal musel u brankové čáry zastoupit gólmana.
38'
Marcelo zablokoval centr domácích z pravé strany, San Sebastian ale pokračuje v útočení.
37'
Sledujeme teď docela živý fotbal, a to z obou stran. San Sebastian se věhlasného soupeře vůbec nebojí a je mu více než vyrovnaným soupeřem.
35'
Realu nevyšel o chvíli později ani rohový kop po Iscově zakončení, které srazil pozorný Rulli. Hra se už tak zase otáčí opačným směrem.
34'
Kousek za šestnáctkou si míč na střelu našteloval Benzema, jeho pokus po zemi se ovšem na Rulliho branku nevměstnal.
32'
Domácí tým si dal rohový kop, centr byl ovšem celkem snadno odvrácen Benzemou.
31'
Ofsajd hostů, na pravé straně byl v nepovoleném postavení nachytán Isco. Ale bylo to opravdu těsné.
29'
Centr Casemira postrádal přesnost, tohle gólmana Rulliho vůbec neohrozilo.
28'
Už se zase hraje na opačné polovině, Real Madrid chce na vyrovnávací gól co nejrychleji odpovědět.
26'
Domácí tým to ale vůbec nesrazilo, po další akci už je totiž srovnáno a tento gól platí. Po kombinaci u vápna a rychlé narážečce dovnitř se k míči dostal MIKEL MERINO, zpracoval si a střelou podél Courtoise upravil na 1:1!
25'
A skutečně, gól neplatí, verdikt, vyřčený na hrací ploše tak zůstává v platnosti.
24'
Zatímco rozhodčí stále čeká, na hrací ploše se nám vytvořily diskutující dvojice, které možná rozebírají poslední situaci.
23'
Rozhodčí si ale celou akci nechává zkontrolovat systémem VAR a čekání na konečný verdikt se už docela natahuje.
21'
Chvíli se domácí tým radoval z vyrovnání, když využil zmatku před Courtoisem, jenže poté si všichni všimli, že už na počátku akce byl Oyarzabal v těsném ofsajdu.
20'
Trochu uklidnění na hrací ploše, domácí tým nyní kombinuje na vlastní polovině.
18'
Domácí rozehráli rohový kop z pravé strany, jenže prakticky po centru se pískal útočný faul.
17'
Domácí Oyarzabal se vydal dotírat na Courtoise a tomu určitě zamrazilo, když mu domácí hráč skočil do odkopu. Míč byl nakonec sražen mimo hrací plochu.
16'
Už se zase hrálo na druhé straně, na Rulliho se hnal Benzema, u míče však byl jako první právě brankář San Sebastianu.
15'
Nakonec to vše skončilo střelou ze střední vzdálenosti, Courtoise prověřil Oyarzabal.
14'
Zleva se k centru dostával Aihen Muñoz, celá akce však ze strany domácích postrádala trochu více překvapivého momentu.
12'
Benzema dle sudího na vlastní polovině nefauloval, pískalo se až za malou chvíli a to na opačné straně.
10'
Přetažený centr do pokutového území Realu Madrid si hosté pohlídali a celkem bez potíží vyvezli míč mimo šestnáctku.
9'
Faul na domácího Zaldúu, přistrčením u pomezní čáry se provinil Toni Kroos.
8'
Ten už pro belgického gólmana nebezpečný až tak moc nebyl, každopádně jdou hosté do protiútoku.
7'
Záhy mohla přijít blesková odpověď, neboť za obranu Realu se dostal Merino, střelu po zemi mu však Courtois vyrazil na roh.
6'
Real Madrid právě vstřelil branku!
No vida a hned je tu gól! Hostující BRAHIM DÍAZ si vybojoval míč, obešel dva protivníky, třetího se zbavil v pokutovém území efektní zasekávačkou a jeslemi překonal Rulliho – 0:1!
5'
Úvod utkání se hodně opatrný, nikdo se nikam nežene, Takže se hraje převážně ve středu hřiště.
4'
Kroos přihrál doprava na Carvajala, ten se ale k centru, který by ohrozil Rulliho nedostal.
3'
Vallejo kombinuje s Courtoisem, Real se zatím nikam nežene, trpělivě čeká na okénko v obraně.
2'
Stále se hraje na půlce domácího týmu, San Sebastian má problém se prokombinovat za středovou čáru.
1'
Zaldúa nezpracoval přihrávku, míč mu uskočil do zámezí a Real Madrid tak zdarma přišel k vhazování.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, H. Moreno, D. Llorente, Muñoz – Pardo, Zubeldia, Merino – Barrenetxea Muguruza, José, Oyarzabal.
Náhradníci: Moyà – Navas, Juanmi, Januzaj, Illarramendi, Rodrigues, Bautista.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Vallejo, Nacho Fernández, Marcelo – Isco, Casemiro, Kroos – Asensio, Benzema, B. Díaz.
Náhradníci: L. Zidane – M. Llorente, Modrić, Vinícius Júnior, Valverde, M. Díaz, L. Vázquez.

Rozhodčí: Juan Martínez – Diego Barbero, César Noval.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Municipal de Anoeta začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Juan Martínez, kterému budou na pomezí pomáhat Diego Barbero a César Noval.
Real Madrid CF

Hosté jsou s 68 body na třetím místě s šestibodovou ztrátou na městského rivala z Atlética. Co může Real alespoň trochu těšit, je to, že v minulém kole ukončil dvouzápasové čekání na výhru a doma udolal Villarreal 3:2, když se dvakrát gólově prosadil Mariano Díaz a jednou Jesús Vallejo. No a na tento výsledek se mužstvo dnes pokusí navázat a alespoň trochu potěšit fandy klubu.

Real Sociedad San Sebastian

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě se 47 body a ve vyrovnaném středu potřebuje každý bod, neboť i třináctý Real Betis má o pouze tři body méně. Forma je ale vrátila, klub vyhrál poslední dva duely. Minulé kolo si San Sebastian vyjel do Alavésu a po vlastním gólu Manu Garcíi si odvezl všechny body. Dnes ale na tým čeká rozhodně těžší úkol.

Real Sociedad – Eibar 1:1
Barcelona – Real Sociedad 2:1
Real Sociedad – Villarreal 0:1
Real Sociedad – Getafe 2:1
Alavés – Real Sociedad 0:1
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně budeme sledovat utkání 37. kola mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Real Madrid CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.