La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Villarreal - 5. května 2019   16:15

Real
2' M. Díaz (B. Díaz) • 40' Vallejo (Marcelo) • 49' M. Díaz (Carvajal)
3:2
(2:1)
Villarreal
11' G. Moreno  (Cazorla) • 90+4' J. Costa  (G. Moreno)
Real
Courtois – Carvajal, Vallejo, Varane, Marcelo (C) – Kroos, Casemiro, Valverde (62. Isco) – L. Vázquez (62. Asensio), M. Díaz, B. Díaz (74. Vinícius Júnior).
Navas – Isco, Asensio, M. Llorente, Nacho Fernández, Reguilón, Vinícius Júnior.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio Santiago Bernabéu
46294 diváků
Villarreal
Andrés Fernández – M. Gaspar (C) (82. J. Costa), Álvaro González, Ra. Funes Mori, Quintilla – Iborra, Cazorla – Chukweze, Fornals (72. Bacca), Pedraza (56. Trigueros) – G. Moreno.
Asenjo – Bacca, Fuego, J. Costa, V. Ruiz, Morlanes, Trigueros.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 8:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Realu Madrid, kterému hodně pomohla branka z koncovky prvního poločasu. I úvodní minuty druhého dějství byly z pohledu domácích hodně aktivní, navíc se madridský celek dostal do dvoubrankového vedení. Postupem času jsme sledovali hodně zajímavou podívanou, oba celky si připsaly několik velice zajímavých šancí, avšak hosté se dostali pouze ke snížení. Real Madrid tak naplnil roli favorita, naopak Villarreal si záchranu v soutěži komplikuje.
90+4'
90+4'
Villarreal právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme ještě jednu branku! Moreno tak dlouho postupoval směrem k pokutovému území, až se mu podařilo najít zcela osamoceného JAUMEHO COSTU, jehož rána levou nohou směřovala mimo dosah Courtoise, který byl navíc zcela bez šance na reakci.
90+3'
Mariano dokázal na levém křídle najít Viníciuse, který se dostal až do pokutového území, kde jeho zpětnou přihrávku odvracel González.
90+2'
S míčem se pomazlil také brankář Courtois, který se rozhodl rozehrát do strany na Carvajala. Dnešní utkání se pomalu a jistě blíží do konce.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Vicente Iborra (Villarreal CF).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastavením.
88'
K rozehrávce od své branky se dostal brankář Fernández, který u postranní čáry zkoušel najít Costu, jenž ale hlavičkový souboj prohrál.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, Real Madrid stále vede o dvě branky. Dočkáme se ještě nějaké kontaktní branky?
84'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Villarreal CF).
84'
Vinícius se až nyní dostal k ráně pravou nohou, která směřovala pouze doprostřed branky. Brankář Fernández nakonec zasahoval nadvakrát.
83'
Mariano se dostával do zajímavé šance, avšak na poslední chvíli ho zradilo vedení míče. Fernández mu navíc zmenšil střelecký úhel, zasahovat však nemusel.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Mario Gaspar, přichází Jaume Costa.
82'
Vallejo to zkoušel celkem riskantní přihrávkou, kterou našel pouze kopačku Gonzáleze. Ten ihned hledal Morena, jehož ránu stačil Courtois zneškodnit.
81'
Na opačné straně se k centru dokázal prokličkovat Asensio, který ale našel pouze hlavu jednoho z protihráčů. Iborra odhlavičkoval balón do bezpečí.
80'
Krátce poté se do útočné snahy zapojil také obránce Gaspar, jehož hlavičkový pokus nakonec proletěl vedle branky. Courtois nemusel zasahovat.
79'
Villarreal je v posledních minutách výrazně aktivnějším celkem, nyní si navíc došel pro zisk rohového kopu. Ten od pravého praporku rozehraje Cazorla.
78'
Tohle už byla šance. Quintilla si na levém křídle seběhl na centr, který posílal přesně na osamoceného Chukwuezeho, jenž pálil kousek vedle branky.
77'
U postranní čáry operoval s míčem Cazorla, kterému se sice podařilo udržet balón na kopačce, avšak posléze o něj přišel jeden z jeho spoluhráčů.
76'
Poprvé se k míči dostal střídající Vinícius, který ještě celou akci vyšperkoval chytrou přihrávkou do tandemu na Kroose, jehož další nahrávku srazil soupeř.
75'
Fernández se před malým momentem celkem zapotil, nakonec ale nemusel zasahovat. Rána šajtlí nakonec směřovala vedle tyče, je tak po šanci domácích.
74'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Vinícius Júnior.
73'
Až nyní se domácí celek usadil s míčem u pokutového území soupeře, kde rozjíždí celkem dlouhou kombinaci, která zatím k ničemu nevede.
72'
Aby toho nebylo málo, tak do přehuštěného prostoru se pokoušel dostat hostující Moreno, kterému ale vůbec nevyšlo vedení hrací předmětu.
72'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Carlos Bacca.
71'
Moc nescházelo k tomu, aby se Chukwueze dokázal protáhnout až do pokutového území. Na poslední chvíli ho ale dokázal zastavit Vallejo.
66'
Brazilský obránce ještě zůstal po předchozí situaci ležet na zemi, na poslední chvíli si totiž málem přivodil zranění. Na nic vážného to nevypadá.
65'
Posléze se musel činit také brankář Fernández. Do rozhozené obrany totiž pádil Marcelo, který se nakonec uvolnil ke střele, kterou brankář pohlídal.
64'
Do tandemu si seběhl Quintilla, který se okamžitě po zisku míče pokoušel o centr, který ale přistál na noze Valleja. Posléze musel zasahovat Courtois.
63'
Nakonec to z velké vzdálenosti zkoušel nevýrazný Moreno, jehož střelecký pokus vystoupal hodně vysoko nad branku. Courtois nakonec nezasahoval.
62'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Marco Asensio.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Isco.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o dvě branky. Žlutá ponorka se stále pouze brání, což na výhru stačit nebude.
60'
Následně to po pravém křídle zkoušel Chukwueze, jenž narazil hned na prvního protihráče. Tím byl Marcelo, který zasáhl čistým způsobem.
59'
Real Madrid si vybojoval už šestý rohový kop, který se snášel k přední konstrukci. Tam se do hlavičky pokoušel natlačit Varane, jenž neuspěl.
58'
Následně se z levé strany ujal autového vhazování Quintilla, který si po delším váhání vybral kolegu Cazorlu, jenž před malým momentem pozdržel hru.
57'
Před malým momentem se do zakončení dostal do zakončení Brahim, jehož prudká rána pravou nohou nakonec směřovala do kopačky Fernándeze.
56'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Manu Trigueros.
55'
Vypadá to, že se bude poprvé v utkání střídat. Zřejmě to bude na hostující straně, páč se na za postranní čárou začal připravovat Trigueros.
54'
Posléze si pro míč seběhl obránce Mori, který poté ještě zapojil do kombinace Iborra, jenž celkem poklidným způsobem dokázal vyvézt míč.
53'
Chukwueze se dokázal prodrat až k technickému zakončení, které směřovalo kousek vedle branky. Courtois si na balón nakonec nedosáhl.
52'
Fernández si dával s odkopem od své branky celkem načas, nakonec zkoušel na pravém křídle najít Gaspara, který v souboji s Marcelem neuspěl.
51'
Pro přihrávku si před malým momentem seběhl Chukwueze, který posléze vyslal zpětnou nahrávku na Gonzáleze, jenž v tuto chvílí váhá s kombinací.
50'
V tuto chvíli to budou mít hostující hráči hodně složité, budou muset dotahovat dvoubrankové manko. Do konce zápasu zbývá ještě dost času.
49'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Parádní kolmice směřovala na pravou stranu, kde si za obranu sbíhal obránce Carvajal, jenž se dostal až do nebezpečného prostoru. Z této pozice ještě přihrával pod sebe na MARIANA DÍAZE, který už měl snadnou práci.
49'
Už se opět pokračuje ve hře, výkopu od své branky se ujal brankář Fernández, který na druhé straně hrací plochy dokázal najít Chukwuezeho.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si o lékařské ošetření řekl hostující González, který se zdá být v pořádku. Střídat by se tak zatím nemělo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl velice zajímavou podívanou. Hned v úvodních minutách se domácí celek dostal do vedení, načež měl i posléze více ze hry. To paradoxně ale přineslo vyrovnávací branku soupeře, o kterou se postaral forvard Moreno. Bílý balet rázem zapnul na vyšší výkonnostní stupeň, který mu zajistil další vyložené šance, načež se přeci jenom dostal zpět do vedení. Hosté budou muset zabrat, jejich výkon zatím není moc ideální.
45+2'
45+1'
Zanedlouho se dočkáme konce prvního poločasu. Ještě před malým momentem chtěl Moreno oslovit Fornalse, avšak jednalo se o jasný ofsajd.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Máme tady vůbec první žlutou kartu tohoto zápasu. Vyfasoval jí hostující obránce Mori, který po odehrání míče tvrdě zajel do Mariana.
42'
Mori se dalekonosným pasem pokoušel najít Pedrazu, což se sice podařilo, avšak následná přízemní nabídka našla pouze kopačku domácího Valleja.
40'
Domácí se dostávají zpět do vedení! Bílý balet rozehrával rohový kop z levé strany, který byl rozehrán cvičeným signálem. Za pokutovým územím číhal Marcelo, který se do míče opřel pravou nohou, jenomže jeho rána trefila blok protihráčů. To paradoxně domácím pomohlo, o dorážku se totiž postaral JESÚS VALLEJO.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Marcelo se na levém křídle dostal k centru, který doletěl pouze na hlavu Gonzáleze. Bílý balet zůstal u míče, se kterým kombinuje u středového kruhu.
38'
Brahim se drzým způsobem prohnal kolem dvojice protihráčů, načež ho druhý z hráčů fauloval. Hlavní sudí to uviděl, pochopitelně odpískal faul.
37'
Cazorla se dokázal zorientovat ve volném prostoru, načež zkoušel najít naběhnuvšího Chukwuezeho, u kterého byl s včasným zákrokem Vallejo.
36'
Marcelovi se špičkou kopačky podařilo zasáhnout čistým způsobem, k míči se následně dostal Fornals, který u postranní čáry neprošel kolem Valverde.
35'
Už se opět pokračuje ve hře, nakonec nebylo zapotřebí střídání. Fernández zkoušel na pravém křídle najít Iborru, jenž vyhrál v souboji o hrací předmět.
34'
Hra byla přerušena, neboť na zemi zůstal ležet hostující Gaspar. Na scénu přispěchal lékařský personál, který si vzal hostujícího hráče do péče.
33'
Do zajímavé pozice pro střelu se dostal hostující Chukwueze, jenž si natáhl míč na levou nohu, načež belgický brankář Courtois dokázal reflexivně zasáhnout.
32'
U hranice pokutového území pracoval s míčem Carvajal, který si počkal na náběh Brahima, jenž měl k balónu daleko. Fernández bude rozehrávat.
31'
Nyní sledujeme o něco klidnější pasáž tohoto utkání, domácí hráči se drží s balónem na vlastní polovině. Před malým momentem se k míči dostal Valverde.
30'
Courtois nemusel zasahovat, naopak rozehrával od své branky. Jeho rozehrávka našla na levém křídle volného Marcela, který začal kombinovat.
29'
O autové vhazování se postaral hostující zadák Gaspar, který posléze našel naprosto osamoceného Fornalse, jehož rána putovala vysoko nad.
24'
Nyní se do pokutového území dostal Lucas, který to zkoušel prudkou přihrávku do malého vápna. K odraženému míči se dostal Kroos, který trefil protihráče.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla hned dvě branky. O dost aktivnějším celkem jsou domácí, jenž neustále zaměstnávají soupeře.
22'
Po delší době se k míči dostal brankář Courtois, který vyhodil na zcela volného Casemira. Bílý balet se pohodlným způsobem dostal na druhou stranu.
21'
Hodně ostrým způsobem si pomohl jeden z domácích hráčů, který si řekl o žlutý kartónek. Nakonec se to obešlo bez karty, hlavní sudí udělil napomenutí.
20'
Aby toho nebylo málo, tak se do balónu opřel obránce Marcelo, který pořádně protáhl brankáře Fernándeze. Na řadu přijde rohový kop zprava.
19'
V pokutovém území se podařilo Valverdemu přenechat přihrávku Kroosovi, který se do míče opřel pravou nohou. Brankář Fernández dokázal zasáhnout.
18'
Na dlouhou dobu měl balón hostující Fornals, proti kterému včas dokázal vystoupit Casemiro. Bílý balet se následně usadil na útočné polovině.
17'
Krátce poté se do zakončení dokázal protáhnout Valverde, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho střelecký pokus si nakonec dokázal pohlídat brankář.
16'
Lucas přenechal rozehrávku volného kopu soupeři, konkrétněji se o to postaral obránce Quintilla. Jeho rozehrávka směřovala na kolegu Cazorlu.
15'
K velice pohotovému zakončení se dostal Carvajal, jehož rána nakonec orazítkovala pravou konstrukci. Fernández si na balón vůbec nesáhl.
14'
Hodně rychle musel jednat s míčem brankář Asenjo, který se pokoušel odkopnout na pravou stranu hrací plochy, kde v souboji zvítězil pozorný Marcelo.
13'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Fornals, což uviděl také hlavní rozhodčí. Real Madrid se rozhodl rozehrát přízemní přihrávkou do strany.
12'
Posléze se do kombinace zapojil také domácí brankář Courtois, který zvolil roztažení hry na pravou stranu, kde se hracího předmětu ujal Carvajal.
11'
Máme tady vyrovnávací branku! Tentokráte ve středu hrací plochy chyboval Casemiro, který se zbytečným způsobem nechal obrat o míč, což soupeř využil dokonalým způsobem. K technickému zakončení se totiž dostal GERARD MORENO, jehož rána směřovala mimo dosah brankáře Courtoise.
10'
K rozehrávce se postavil velezkušený Cazorla, který cvičeným signálem dokázal najít kolegu Morena, jehož střela z první směřovala vysoko nad branku.
9'
Obrannou povinnost si dokázal splnit Carvajal, který za sebe nepustil centrovanou nabídku protihráče. Na řadu přijde vůbec první rohový kop zápasu.
8'
Na jistotu se rozhodl zahrát obránce Varane, který odkopával míč ke středovému kruhu, kde ve vzdušném souboji dokázal uspět hostující Iborra.
7'
Posléze se k velice pohozovému pokusu dostal domácí Mariano, který si hodil hrací předmět na levou nohu, načež zamířil pouze doprostřed branky.
6'
Posléze ve středu hrací plochy dokázal zasáhnout Kroos, který zvolil zpětnou přihrávku na obránce Valleja, jenž pro změnu našel volného Lucase.
5'
Následně ve svém pokutovém území dokázal zasáhnout obránce González, který ale nezažehnal nebezpečí. Domácí totiž stále zůstávají u míče.
4'
U pravé postranní čáry operoval s míčem Carvajal, který si vybral vedle stojícího Valleja, jenž pro změnu úspěšně přenesl hru na volného Marcela.
3'
V tuto chvíli to bude mít Villarreal hodně složité, hned od úvodu utkání prohrává o jednu branku. Do konce zápasu zbývá ještě hodně času.
2'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Hrubice jednoho z hostujících hráčů měla fatální následky, následně se sám na branku hnal MARIANO DÍAZ, který pohodlným způsobem překonal brankáře Fernándeze, jenž byl v tomto případě zcela bez šance.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si na starost vzali hosté, jenž budou hrát zprava doleva.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Vallejo, Varane, Marcelo (C) – Kroos, Casemiro, Valverde – L. Vázquez, M. Díaz, B. Díaz.
Náhradníci: Navas – Isco, Asensio, M. Llorente, Nacho Fernández, Reguilón, Vinícius Júnior.

Villarreal CF: Andrés Fernández – M. Gaspar (C), Álvaro González, Ra. Funes Mori, Quintilla – Iborra, Cazorla – Chukweze, Fornals, Pedraza – G. Moreno.
Náhradníci: Asenjo – Bacca, Fuego, J. Costa, V. Ruiz, Morlanes, Trigueros.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Villarreal CF

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný Villarreal, který je zvyklý na postavení v horní polovině tabulky. Žluté ponorce letošní sezóna moc nevychází, dlouhou dobu se navíc nacházela v sestupovém pásmu. Villarreal se ale v posledních týdnech výsledkově našel, díky čemuž hned třikrát v řadě dokázal zvítězit. V minulém kole ale přišla celkem zbytečná remíza s poslední Huescou, které se podařilo vybojovat bod za nerozhodný výsledek 1:1. Villarreal je devátým nejlepším celkem na hřišti soupeřů, což není vůbec špatné. Žlutá ponorka odehrála sedmnáct zápas, ve kterých pětkrát zvítězil, navíc hned v pěti případech dovedla utkání do nerozhodného konce.
Real Madrid CF

Fotbalisté Realu Madrid letos prožívají hodně zvláštní sezónu. Bílý balet se v lize nachází až na třetí pozici, kde by zřejmě do konce ročníku měl zůstat. Madridský celek má v tuto chvíli na svém kontě pětašedesát bodů, manko na vedoucí Barcelonu je už osmnáctibodové. Real Madrid se v posledních zápasech nenachází v ideální formě, nejprve totiž remizoval se čtvrtým Getafe poměrem 0:0, následně pak nezvládl utkání s předposledním Vallecanem, které na vlastním stadionu slavilo vítězství poměrem 1:0. Bílý balet je zároveň třetím nejlepším celkem na domácí půdě, dohromady zde odehrál sedmnáct zápasů, ve kterých se ve dvanácti případech radoval z tříbodového vítězství.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Madrid CF a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.