La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Levante - 26. ledna 2019   13:00

Sevilla
49' Ben Yedder (Mesa) • 61' André Silva (Promes) • 72' F. Vázquez (Sarabia) • 80' Sarabia  • 90+1' Promes
5:0
(0:0)
Sevilla
Vaclík – Sergi Gómez (13. Mercado), Carriço (C), Wöber – Aleix Vidal (54. Sarabia), Mesa, Banega (75. Amadou), F. Vázquez, Promes – Ben Yedder, André Silva.
Soriano – Kjaer, Amadou, Sarabia, Arana, Mercado, Gil.
Alberola – Hernández, Cedrán
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Levante
Olazábal – Cabaco, Manzanara, Suárez Pier – Coke, Rochina (73. Jason), Campaña, E. Bardhi (77. Doukouré), Morales (C) – E. Boateng (78. Martí), B. Mayoral.
Aitor Fernández – Doukouré, Simon, Martí, Pedro López, Dwamena, Jason.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 11:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:13.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas jednadvacátého kola končí! Sevilla rozstřílela na domácím stadionu Levante 5:0!

Ani jeden z týmů se v úvodních minutách nemohl prosadit proti době postaveným obranám. Wissam Ben Yedder šel sice sám na Olazábala z úhlu, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Následně pálil v závěru poločasu Roque Mesa do tyče, ale balon opět v síti neskončil. Kaňkou na prvním poločase je zranění Sergiho Gómeze, který musel již v úvodních minutách přenechal své místo na trávníku Mercadovi.

Po změně stran se ale favorit zápasu rozjel. Ihned po příchodu na trávník se prosadil Wissam Ben Yedder, po hodině hry přidal druhý zásah dnešního utkání André Silva a zdálo se, že se zápas bude už jen dohrávat. Levante se ale pokusilo o zdramatizování duelu, ale bylo hned třikrát potrestáno za nedůslednou obranu. Franco Vázquez využil přihrávky před téměř prázdnou branku, následně proměnil pokutový kop střídající Pablo Sabaria. V závěru sice penaltu Quincy Promes neproměnil, ale o sekundu později dorazil vyražený míč od Olazábala do sítě a udal tak konečné skóre na 5:0.
90+2'
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tentokrát dostal prostor k rozehrání pokutového kopu QUINCY PROMES. Úvodní ránu na levou stranu ještě Olazábal vyrazil před sebe, ale jako první byl u balonu právě autor penalty a s klidem už dopravil balon do sítě. I nyní byl brankář Levante velmi blízko ke zlikvidování pokutového kopu.
90+1'
Quincy Promes (Sevilla FC) neproměňuje pokutový kop.
90'
Roque Mesa se hnal za pátou vstřelenou brankou, ale ještě před zakončením ho přistrčil Cabaco a Sevilla bude mít ještě jednu penaltu!
89'
Rozehrávka domácím příliš nevyšla, ale ani hosté se nemohli spolehnout na přesnost. Cokeho přihrávka na Mayorala nebyla z nejpřesnějších a u balonu jsou znovu domácí.
88'
Quincy Promes ještě rozběhl přihrávkou podél postranní lajny Ben Yeddera který byl zastaven jen za cenu žluté karty. První potrestaným hráčem Levante je Suárez.
87'
Ibrahim Amadou se také zapojil do kombinace domácího týmu. Před Mercada putoval balon na levou stranu, kde ale neměl prostor k centru Promes.
86'
Sevilla nebyla daleko od pátého zásahu. Po centru od rohového praporku hlavičkoval bez většího zájmu obránců André Silva. Míč ale orazítkoval jen břevno.
85'
Olazábal musel vytáhnout další povedený zákrok. Tentokrát skvěle vyběhl proti Vázquezovi, který pálil z úhlu k přední tyči. Sevilla pokračuje rohovým kop.
84'
Už jen méně než deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Coke centroval z volného přímého kopu do vápna, ale míč skončil jen vysoko nad brankou.
83'
Levante sice kontroluje balon, ale až k šestnáctce domácího celku se ne a ne dostat. Morales byl podražen na hranici vápna, ale hlavní rozhodčí tvrdý souboj pustil.
82'
K útoku se po dlouhé době dostává také Levante. Cabaco se vysunul k obrany až k blízkosti vápna Tomáše Vaclíka. Ještě přihrával na Martího, který ale nedokázal dokonale zpracovat.
80'
Míč si na značku pokutového kopu postavil PABLO SARABIA. Po rychlém rozběhu zamířil střídající záložník levačkou k tyči. Olazábal sice vystihl správnou stranu, sáhl si na balon, ale už ho nedokázal vyrazit mimo branku.
79'
Pokutový kop pro Sevillu! Promes se prohnal z pravé straně do vápna, kde ho srazil k zemi střídající Jason.
79'
Oier Olazábal si nyní zahrál na obránce. Proti Silvovi se vydal až k rohovému praporku. Nakonec odpravil míč za postranní lajnu a mohl se vrátit zpět mezi tři tyče.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Emmanuel Boateng, přichází Roger Martí.
77'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Cheick Doukouré.
76'
Sevilla se rozhodně nezatahuje při vedení 3:0 do obrany. Na útočnou polovinu mířil Promes, kterého ale obral o balon Cabaco. Domácí budou pokračovat vhazováním.
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Ibrahim Amadou.
74'
Velmi podobná situaci jako před krátkou chvílí. Po přihrávce na Sarabiu se hnal do útoku Ben Yedder, ale tentokrát je pískán ofsajd.
73'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Jason.
72'
O třech bodech z dnešního utkání je nejspíše rozhodnuto! Parádní přihrávku na zcela volného Sarabiu poslal Mesa, jakoby bez zájmu hostující obrany byl střídající záložník na levé straně pokutového území. Následně stačilo přihrát skvěle postavenému FRANCU VÁZQUEZOVI, který z blízkosti prostřelil Olazábala.
71'
Přes Promese putoval míč na útočnou polovinu domácího celku. Vázquez ale svým servisem napálil pouze Cabaca do obličeje a z akce Sevilly nic není.
70'
Levante se ale rozhodně nevzdává. Rochina pouštěl míč mezi nohama na Cokeho. Následně musel odpravit balon jen za postranní lajnu bránící Mercado.
69'
Levante otevírá obranu a to vyhovuje domácímu týmu. Mesa nyní přihrával křížem na Silvu, který byl ale až za bránícím Cabacem. Velké štěstí pro hostující obranu.
67'
Domácí tým pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Promes našel na hranici vápna Ben Yeddera, který ale zády k brance nemohl pálit a k přihrávce se již nedostal.
66'
Levante si vybojovalo rohový kop. Před Vaclíkem byla pořádná strkanice, ale jako první se vyšplhal k balonu Mesa. Sevilla upalovala hned v šesti hráčích do obrovské šance! Sarabia posouval balon do jasné šance, ale Banega už na balon nedosáhl dokonale.
65'
Sevilla po několika dlouhých minutách v útoku uklidňuje hru ve středu pole. Banega si několika vyměnil míč s Vázquezem, ale do útoku se nyní domácí nechystají.
64'
Velký zmatek v pokutovém území Levante. Banega dlouho držel balon u kopačky, prodíral se směrem k brance, ale přes zhuštěný prostor neměl šanci vystřelit.
63'
Sevilla je při chuti. Nyní byl Silva v roli nahrávače, ale Ben Yeddera v pokutovém území dostavil od balonu Manzanara. Levante se ale stále nemůže dostat z vlastní poloviny.
61'
Levante se nadechovalo k tlaku, ale udeřilo na druhé straně! Quincy Promes se dostal na pravé straně před svého strážce, následně si připravil míč k přesnému centru a milimetrovým pasem našel před poloodkrytou brankou ANDRÉHO SILVU, kterému už stačilo jen správně nastavit kopačku.
60'
Po hodině hry se znovu začíná nadechovat k náporu také hostující Levante. Před Moralesem se dostal k balonu Silva, který následně ještě vytloukl soupeře a domácí budou vhazovat.
59'
Vaclíka nyní zachránila tyč! Mercado neubránil Moralese, který se opřel do balonu a táhnou střelou trefil vzdálenější tyči. Tomáš Vaclík se po balonu jen ohlédl.
58'
Éver Banega přibrousil ve střední části trávníku Rochinu a je za to odměněn žlutou kartou. Teprve druhý trest v dnešním utkání.
58'
Střídající Pablo Sarabia posílal míč dloubáčkem do vápna, ale na přední tyči se Ben Yedder k druhému dnešnímu zásahu neprosadil.
57'
Domácí tým je po změně stran jasně aktivnější. Nyní musel zastavit Promese jen za cenu faulu Cabaco. Sevilla se tak přesunula znovu do blízkosti branky soupeře.
55'
Sevilla se nyní musela spolehnout na Vaclíka, který vybíhal proti Boatengovi až před pokutového území. Následně český reprezentant rozehrál útočnou akci domácího celku, ze které pálil pořádně nebezpečně Mesa.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Pablo Sarabia.
53'
Další komplikace pro Sevillu. Po Gómezovi bude muset nejspíše střídat i Aleix Vidal. Krajní záložník domácího týmu sedí bezmocně na trávníku.
52'
Domácí tým se dožadoval pokutového kopu. Wöber si naběhl podél skluzujícího soupeře do vápna, tam byl přidržen, ale ani pád na trávník rozhodčího nepřesvědčil.
51'
Levante se pokouší o vyrovnání. Coke si narazil na pravém kraji s Boatengem, ale akci hostujícího celku přerušil včasným vystoupením z obranné řady Mercado.
49'
Sevilla se záhy po startu druhého poločasu dostává do vedení! Vidal našel průnikovou přihrávkou Mesu, ten posunul míč na WISSAMA BEN YEDDERA, který pospíchal do volného prostoru na pravé straně vápna a střelou mezi nohama hostujícího brankáře poslal míč do sítě.
48'
Ani v úvodu druhé půle se tempo nezvyšuje. Vázquezova rána z velké dálky neměla šanci na úspěch, Olazábal bude rozehrávat z vlastního vápna.
47'
Po odvraceném rohovém kopu se domácí hnali do protiútoku. Silva ale neměl podporu spoluhráčů a proti velké přesile se nepodíval ani do pokutového území.
46'
Druhý poločas odstartovala rozehrávka hostujícího celku. Rochina následně našel na pravé straně Cokeho, který na nic nečekal a rychle se pokoušel centrovat. Před Wöbera ale míč neprošel.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:04.
Jedna nastavená minuta je minulostí a první poločas končí bez branek.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Tyč nyní zachránila Levante! Zničehonic vypálil zpoza vápna Mesa, balon prošel mezi obránci a skončil na tyči. Olazábal vůbec nereagoval, následně se už o odpravení balonu do bezpečí postaral Cabaco.
44'
Minutu před pauzou tak hosté rozehrávali rohový kop, ale český reprezentant opět zasahovat nemusel. O vše se postaral sevillská obrana v čele s kapitánem Carricem.
43'
Morales vyhrál souboj o balon u rohového praporku proti Vidalovi, následně se dral do pokutového území, ale přízemní přihrávku před Vaclíka zblokoval na rohový kop Carrico.
42'
A další faul Mercada. Tentokrát se to obejde bez žlutého trestu, ale Morales zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou. Hra musí být přerušena.
41'
Gabriel Mercado je prvním potrestaný hráčem zápasu. Skluzem totiž poslal k zemi Moralese, který by mohl pokračovat na útočnou polovinu.
41'
Ben Yedder byl v nebezpečném náběhu. O balon ale přišel a na druhou stranu mohl upalovat Emmanuele Boateng. Ghanský útočník ale v souboji přistrčil Mercada a k zakončení už nedošlo.
40'
Dvacetiletý Rakušan Maximilian Wöber zkoušel nečekaně vypálit křížem k zadní tyči. Balon jen těsně prosvištěl kolem Olazábala vedle branky.
39'
Ani s postupujícím časem se tempo zápasu příliš nezvyšuje. Sevilla se v posledních minutách snaží diktovat hru, ale Banega ani Mesa zatím nerozdělují míč, tak jak by si útočníci přáli.
38'
Franco Vázquez utekl na pravém kraji Suárezovi. Následně mohl centrovat do pokutového území, ale k hlavičce se dostal jen bránící Manzanara. Po rohovém kopu se musela Sevilla stáhnout mimo vápno.
37'
Ani jeden z týmů se nemůže udržet na delší dobu na útočné polovině. Coke posouval míč na Boatenga, který byl ale obklopen několika soupeři. Zázrakem ale vybojoval hostující útočník alespoň autové vhazování.
36'
Vázquezovi se podařilo rozběhnout prudkou přihrávkou Silvu. Ten byl v rychlosti směrem do vápna, ale míč mu utekl až za brankovou lajnu.
35'
Od Vidala putoval balon přes Banegu až na hrotového útočníka Wissama Ben Yeddera. Francouzský střelec byl ale zastaven faulem a hra je přerušena.
33'
Levante hraje se čtvrtým týme ligové tabulky zcela vyrovnanou partii. Morales tentokrát přenesl hru přes celou šířku na Cokeho, který bleskově posouval míč do vápna, kde se ale Boateng neprosadil.
32'
Ani více jak půlhodina hry branku nepřinesla. Vázquez dohrál rozehrávajícího Suáreze a je pískán další nedovolený zákrok. Z hranice vápna uvede míč do hry Oier Olazábal.
31'
Promes nyní musel skousnout tvrdý střet s Cokem. Domácí záložník skončil na trávníku, ale po odpískání faulu se okamžitě zvedá a může se pokračovat ve hře.
30'
Po půlhodině hry zaváhal v rozehrávce Suárez. Ben Yedder se najednou dostal k míči na hranici vápna Levante, ale nepřesnou přihrávkou na Silvu celou situaci zazdil.
29'
Morales posouval míč podél postranní lajny na Mayorala. Ten byl obklopen hned dvojicí soupeřů a hned byl o balon obrán. Následně při snaze získat hrací předmět zpět fauloval Banegu.
28'
Rochinova pobídka do pokutového území byla pořádně nebezpečná. Balon poskakoval v malém vápně, ale nakonec nekodázal akci zakončit Boateng ani Coke, který číhal na zadní tyči.
27'
Banegovi se nepodařil zákrok v blízkosti vlastního vápna, Morales se poroučel k zemi a hlavní rozhodčí píská faul. Tomáš Vaclík musí být v pohotovosti.
26'
Spolupráci domácího útočníků Ben Yeddera se Silvou překazil až Promes, který nedokázal dokonale zpracovat prudkou přihrávku těsně před vápnem Levante.
25'
Mayoral si posunul míč kolem Promese a ten ho fauloval. Levante se mohlo přesunout na útočnou polovinu. Od Moralese následně putoval míč k Boatengovi, ale ten zády k brance nemohl zakončovat.
24'
Coke zaváhal v obraně a Promes tak mohl pálit ze střední vzdálenosti. Tvrdá rána šla ale hodně mimo tři tyče, Oier Olazábal zasahovat nemusel.
23'
Ke slovu se dostali opět hosté. Mayoral si nabíhal na Rochinovu přihrávku mezi obránce, následně se ale k útočníkovi hostujícího celku stáhl s velkým předstihem Wöber.
21'
Sevilla se dožaduje pokutového kopu! Silvovi přistála u nohy v šestnáctce parádní přihrávka z levé strany, následně si útočník Sevilly obhodil Manzanaru, který ho poté lehce zatáhl. Na penaltu to ale podle rozhodčího nebylo.
20'
Dvaceti minut prvního poločasu branku nepřineslo. Wöber musel odklízet míč před nabíhajícím Cabacem jen za postranní lajnu, následně po vhozeném autu ale fauluje Coke.
19'
Roh se ale Levante nepodařilo zakončit a tak mohl jít do kontru André Silva. Ten si dělal prostor tělem v souboji s Bardhim a je mu pískán zbytečný faul.
18'
Souhra Cokeho s Rochinou dělá domácímu týmu velké potíže. Nyní vybojoval druhý jmenovaný rohový kop pro průniku do pokutového území.
17'
Sevilla se v posledních minutách musí bránit. Rochina si poradila s napadajícím Silvou, následně našel na levém kraji Moralese, který ale zase zvolnil tempo přihrávkou zpět.
16'
Také po následném rohového kopu byli domácí v problémech. Boatenga neuhlídala stoperská dvojice a hostující útočník hlavičkoval pořádně nebezpečně těsně nad břevno.
15'
Franco Vázquez neměl příliš času na přihrávku na Ben Yeddera a podle toho to také dopadlo. Do protiútoku se hnalo Levante. Mayoral hlavičkoval přes Vaclíka, který si nabíhal Boateng, ale u míče byl o něco dříve český brankář.
14'
Levante se pokoušelo překonat domácí obranu postupem po pravé postranní lajny. Coke si narazil s Rochinou, ale poté už o balon přišel.
13'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Gabriel Mercado.
12'
Sergi Gómez má zdravotní potíže a nejspíše bude muset přepustit své místo na trávníku náhradníkovi.
11'
Wissam Ben Yedder nyní zkoušel překvapit hostující obranu přihrávkou podél brankové lajny, ale Vidal jeho úmysl úplně nepochopil a tak se k balonu dostal jen Manzanara.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Sevilla sice drží delší čas míč pod kontrolou, ale až před Olazábala se dostává jen sporadicky.
9'
Před Vaclíkem bylo opět horko. Prudký pas od rohového praporku tečoval jen těsně vedle bližší tyče Carrico. Roh se tak musel opakovat, ale následná Boatengova hlavička zamířila pouze vysoko na tribunu.
8'
Také hosté se vydali do útoku. Rubén Rochina si posunul míč kolem Wöbera, který ho následně musel faulovat. Levante rozehrávalo volný přímý kop z nebezpečné pozice, ale Vaclík dokázal míč vyboxovat na rohový kop.
7'
Roque Mesa chtěl opět vysunout spoluhráče kolmou přihrávkou. Tentokrát ale André Silva míč nezachytil, naopak skvěle vyběhl Olazábal, který byl u balonu jako první.
6'
Před Boatengem se otevřel zajímavý prostor před vápnem, ale po přihrávce Cokeho se útočník Levante ocitl jen v ofsajdovém postavení. Tomáš Vaclík tak může zůstat v klidu.
5'
Po následném rohovém kopu se domácí už k zakončení nedostali. Po dlouhém odkopu ale mohou hráči Sevilly pokračovat v držení balonu.
4'
Ben Yedder v obrovské šance hned ve čtvrté minuty. Po přihrávce Mesy se hnal domácí útočník sám na Olazábala, ale střelou z úhlu ho nedokázal překonat.
3'
Aleix Vidal vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Sevilla se sice posunula do útoku jen o několik metrů, ale i další Vidalův hod byl pro hostující obranu nepříjemný.
2'
Po dlouhé nákopu hostujícího brankáře se dostal do souboje Emmanuele Boateng, který se nepříjemně střetl s Gómezem. Oba hráči zůstali na trávníku, ale píská se faul útočníka Levante.
1'
Fotbalisté domácí Sevilly rozehráli první poločas ze středového kruhu. Promes nikam nespěchal po levém kraji, jeho pomalá přihrávka směřovala na Silvu, ale balon nakonec skončil až u Olazábala.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy tak může za několik málo okamžiků začít.

Sevilla FC: Vaclík – Sergi Gómez, Carriço (C), Wöber – Aleix Vidal, Mesa, Banega, F. Vázquez, Promes – Ben Yedder, André Silva.
Náhradníci: Soriano – Kjaer, Amadou, Sarabia, Arana, Mercado, Gil.

Levante UD: Olazábal – Cabaco, Manzanara, Suárez Pier – Coke, Rochina, Campaña, E. Bardhi, Morales (C) – E. Boateng, B. Mayoral.
Náhradníci: Aitor Fernández – Doukouré, Simon, Martí, Pedro López, Dwamena, Jason.

Sevilla FC

Sevilla obhajuje z předešlého ročníku španělské soutěže sedmou pozici. Ještě bez Tomáše Vaclíka se vyhoupla Sevilla na poslední místo zaručující postup do evropských pohárů až v posledních kolech.

Český reprezentační brankář se ihned po svém příchodu zařadil mezi nejlepší gólmany celé ligy a i jeho zásluhou se Sevilla nachází na skvělé čtvrté pozici se ztrátou třinácti bodů na vedoucí Barcelonu. V poslední době mají hráči potíže s disciplínou, jen za listopad a prosinec viděli červenou kartu Gomez, Sarabia i Vazquez. Těsně před vánoční přestávkou si Sevilla odvezla z trávníku Leganés pouze bod za remízu 1:1, když vyrovnával až v nastaveném čase druhého poločasu Ben Yedder. Stejný výsledek vzešel i ze souboje s konkurentem v tabulce madridským Atléticem.

V roce 2019 má Sevilla za sebou již šest zápasů. V lize sice tým českého brankáře padl 0:2 s Bilbaem, ale stejného soupeře následně dokázal ve dvojutkání vyřadit ze španělského poháru. Ani souboj s Realem Seville nevyšel podle představ. V závěru inkasoval Tomáše Vaclík po střelách Casemira a Luky Modriće.
Levante UD

Levante mělo povedený závěr loňského ročníku nejvyšší španělské soutěže. Přesto obsadilo konečné patnácté místo. Letos se drží na podobných pozicích. Po devatenácti odehraných zápasech patří Levante dvanáctá příčka, ale jen s minimálním náskokem na sestupové pozice.

Levante se nachází až ve střední části tabulky především kvůli mizerné formě v období Vánoc. Od začátku listopadu až do současnosti zvítězili za tři body pouze dvakrát. Právě před týdnem si Levante poradilo před domácím publikem s Valladolidem, když si dva góly podělili Coke a Roger.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje jednadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sevilly, která před domácím publikem přivítá Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.