La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Celta Vigo - 27. ledna 2019   12:00

Valladolid
58' Plano (Antoñito) • 71' Keko (Plano)
2:1
(0:1)
Celta Vigo
18' Sisto  (Boufal)
Valladolid
Masip – Antoñito, Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Keko (85. B. Fernández), Míchel (90+1. Tuhami), Alcaraz, T. Villa (70. D. Verde) – Plano, Guardiola.
Y. Rodríguez – J. Moreno, B. Fernández, D. Verde, Moyano, Tuhami, Leo Suárez.
Sánchez – Cabaňero, Gallego
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Celta Vigo
Blanco – Mallo, N. Araujo, Hoedt, Juncà – Lobotka (77. Hjulsager), Jozabed (85. Apeh) – Méndez, Boufal, Sisto (60. Beltrán) – Gómez.
S. Álvarez – Beltrán, Hjulsager, M. Jensen, Roncaglia, K. Vázquez, Apeh.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:19.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas jednadvacátého kola končí. Valladolid dokázal na domácí půdě otočit zápas proti Celtě Vigo na konečných 2:1.

Valladolid sice v úvodu prvního poločasu držel více balon, ale do nadějnější příležitosti se ne a ne dostat. Nakonec se domácím stala osudnou konstruktivní rozehrávka ve vlastním pokutovém území. Olivasovi totiž uskočil balon přesně k nohám Boufala, který skvěle přiťukl Sistovi a ten se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil. Valladolid se postupem času více a více tlačil do zakončení, ale do poločasu se vyrovnání nedočkal.

Po změně stran se ale Valladolid nadechl k velkému náporu. Nejprve ještě Blanco zachránil Celtu od vyrovnání po střele Plana, ale na druhý pokus už to nevyšlo. Óscar Plano srovnal krok ještě před hodinou hry. Nápor domácího týmu pokračoval a zanedlouho se Valladolid radoval z druhého zásahu. Nyní se Plano vžil do role nahrávače, našel na pravé straně Keka, který křížnou ránou překonal Rubéna Blanca. V závěru už hostům docházela trpělivost. Wesley Hoedt při své premiéře v dresu Celty vyfasoval červenou kartu po dvou žlutých.
90+4'
90+4'
Taktickým faulem zastavil rodící se protiútok hostujícího celku Apeh. Celta Vigo se dlouhým nákopem přesunula na útočnou polovinu, ale až před Masipa se nedostala.
90+3'
Další pořádně nebezpečný zákrok předvedl Hugo Mallo. Guardiolo odlétl za postranní lajnu, ale tentokrát se žlutá karta neuděluje. Valladolid však zůstává u balonu daleko od vlastní branky.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Anuar Tuhami.
90'
Míchel těsně před odchodem z trávníku ještě vidí žlutou kartu za zdržování.
90'
Žlutou kartu vidí po zákroku u postranní lajny také Junca. Hosté závěr zápasu vůbec nezvládají.
89'
Celta se přece jen ještě nadechuje. Antoňito nebezpečně poslal k zemi Boufala, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Naopak ve středu pole se píská. Hoedt fauloval Méndese loktem a při své premiéře v dresu Celty je po druhé žluté kartě vyloučen.
88'
Hugo Mallo si pomohl přistrčením Martíneze a přichází tak o možnost projít do vápna. Vše se přesune opět na polovinu hostujícího celku po nákopu Masipa.
87'
Méndes si proti dvěma obráncům neporadil. Obrana Valladolidu funguje i v závěru druhého poločasu skvěle. Přetažený centr sebral do své moci Antoňito.
86'
Také Celta si zajistila rohový kop. Po vysokém centru si ale pro balon došel pouze domácí brankář Jordi Masip. Valladolid i nadále s klidem drží jednobrankové vedení.
85'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jozabed, přichází Emmanuel Apeh.
85'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Keko, přichází Borja Fernández.
84'
Před Beltrána se hostům dařilo přejít do útoku, ale právě souhra střídajících hráčů nevyšla podle představ. Hjulsager neočekával až tak prudkou přihrávku Beltrána.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Valladolid zatím kontroluje závěr zápasu na polovině soupeře. Plano dokonce získal pro domácí rohový kop.
81'
Boufal byl sice faulován, ale hlavní rozhodčí nechal ponechanou výhodu. Nakonec se sám Maročan odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ale míč mu nesedl na kopačku dokonale.
80'
Jozabed rozehrál opět na pravou stranu. Střídající Hjulsager si netroufl na Martíneze a tak raději centroval do vápna, kde byl ale jen obsazený Gómez.
79'
Valladolid myslí na pojišťovací zásah. Po rychlém obtočení okolo obránce střílel Plano, ale druhý tentokrát Blanco neohrozil. Míč se dokutálel mimo tři tyče.
78'
Hoedt chtěl rozběhnout dlouhou přihrávkou na pravou stranu Méndese. Méndes však nestačil vystartovat za balonem včas a ten mu utekl za koncovou lajnu.
77'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Andrew Hjulsager.
76'
Aktivita domácích hráčů nedává hostům žádný prostor na průnik do vápna. Boufal byl tentokrát faulován u středového kruhu a hosté budou moci pokračovat ve hře.
75'
Střídající Daniele Verde mířil za nakopnutým balonem, ale o metr si nepohlídal ofsajdové postavení. Hosté ale po rozehrávce dlouho u balonu nevydrželi.
74'
Celta se nemůže usadit na útočné polovině. Navíc nyní přiletěl další nebezpečný Antoňitův centr do pokutového území a Blanco měl co dělat, aby míč udržel v rukavicích.
73'
Tentokrát spěchají s rozehrávkou hosté. Po povedené kombinaci před vápnem Valladolidu pálil Méndes, ale jeho střela skončila pouze nad břevnem domácí branky.
71'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Valladolid otáčí stav zápasu! Plano posunul míč na pravou stranu, kde byl osamocený KEKO. Sedmadvacetiletý Španěl na nic nečekal a vystřelil ke vzdálenější tyči. Blanco sice reagoval brzy, ale balon už nedokázal vyrazit.
70'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Daniele Verde.
70'
Z hranice vápna vypálil také na druhé straně Alcaraz. Balon však zaplachtil před Blancem a skončil vedle levé tyče. Ani hostující brankář nemusel zasahovat.
69'
Sofiane Boufal to vzal na sebe. Marocký záložník nečekal na spoluhráče a rozhodl se vypálit z nepřipravené pozice. Balon ale skončil jen vysoko nad břevnem.
68'
David Junca si obhodil u středové čáry Villu, který ho následně zatáhl za dres. Hosté rozehráli mizerně a k balonu se bleskově dostává domácí brankář Jordi Masip.
67'
Po okamžitém přesunu z obrany do útoku mířil za nakopnutým balonem Gómez. Masip ale skvěle vyběhl proti útočníkovi soupeře a poslal míč do bezpečí.
66'
Antoňito dokázal potrápit u postranní lajny bránícího Juncu. Domácí vybojovali rohový kop, který však skončil po rychlé rozehrávce jen v moci obrany Celty Vigo.
65'
Tlak Valladolidu po vyrovnávací brance polevuje. Tentokrát skončil na trávníku Junca, který musel skousnout tvrdý zákrok od Martíneze.
64'
Hosté uklidňují hru ve středu pole zdlouhavou kombinací. Několikrát si vyměnil míč Jozabed s Loboutkou. Nakonec se pokusil zakončit Gómez, ale míč prosvištěl kolem levé tyče.
63'
Martínezův centr nebyl vůbec špatný. Rubén Blanco musel rychle z branky, ale nakonec se mu podařil míč sebrat ze vzduchu do rukavic ještě před Guardiolou.
62'
Toni Villa nedovoleně zastavil u postranní lajny Jozabeda a je potrestán žlutou kartou. První karta pro domácího hráče.
61'
Po více něž hodině hry je stav zápasu vyrovnaný. Ve druhém poločase jasně vládnou domácí, kteří dokázali vstřelit gól a nyní se snaží zvrátit stav na svou stranu.
60'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Fran Beltrán.
59'
Domácí jsou nyní ve všech soubojích o něco dříve. Po parádní přihrávce upaloval do útoku Guardiola, ale střelou ve skluzu netrefil míč mezi tři tyče.
58'
Valladolid opravdu ještě před hodinou hry srovnává krok! Antoňito poslal do vápna skákavý centr, který skončil až u ÓSCARA PLANA, ten se stačil ještě v šestnáctce otočit směrem k brance a poté s velkou dávnou štěstí prostřelil Blanca.
57'
Celta se u balonu příliš dlouho nezdržela. Domácí jsou daleko pohyblivější v posledních minutách a srovnání stavu visí ve vzduchu.
55'
Toni Villa si to chtěl namířil podél koncové lajny do vápna, ale do cesty se mu postavil Mallo. Domácí měli k dispozici ještě rohový kop, který končí další šancí. Koke však na zadní tyči nedokázal skluzem dopravit balon do sítě.
54'
Valladolid pokračuje v tlaku. V pokutovém území se sesunul k zemi Keko, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Na druhou stranu pádil Boufal, který šel po míči příliš agresivně a je potrestán žlutou kartou.
53'
Obrovská šance na srovnání stavu! Guardiolova rána byla zblokována přesně do kroku osamoceného Óscara Plana, který ale z blízkosti nedokázal Blanca prostřelit.
52'
Sisto našel volného Méndese, který na nic nečekal a ihned poslal míč směrem na domácí branku. Masip však dokázal snadno zasáhnout.
51'
Ani druhý poločas nezačíná v nejvyšším tempu. Hostům vyhovuje výsledek a tak se snaží co nejvíce držet balon od vlastní branky. Před Méndesem stačil hlavičkovat Olivas.
50'
Gómez si narazil s Méndesem. Následně měla přijít přihrávka na Sista, ale střelec zatím jediné branky lehce zaspal a míč skončil jen u domácího brankáře.
49'
Guardiola se až příliš agresivně dral po balonu a je pískán faul. Také hosté se poprvé dostávali a míčem na útočnou polovinu. Postupnou kombinací ale zůstávají daleko od domácí branky.
48'
Alcaraz bojoval o míč ve středu pole, proti Lobotkovi si ale pozici neuhlídal a domácí musí začít a rozehrávkou opět od obránců.
47'
Aktivněji do druhého poločasu vstoupili domácí. Antoňito zkoušel přenést hru přes celou šířku trávníku, ale dlouhý pas o něco přetáhl.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 13:02.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten hosté, kteří vedou na trávníku Valladolidu 1:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Celta mohla upalovat do rychlého kontru. Boufal hledal ve stejné spolupráci jako u prvního dnešního gólu Sista, ale přihrávku pokazil. Míč skončil jen u Masipa.
45'
Závěr prvního poločas patří jasně domácím. Keko si ale na pravé straně nepohlídal o metr ofsajdové postavení a musí míč odevzdat. Velká pomoc hostům, kteří se nemohli osvobodit.
44'
Roh už tak povedený z domácího pohledu nebyl. Keko posílal střílený centr k přední tyči, ale Junca se stačil vrátit a ještě míč odvrátil mimo branku.
43'
Domácí mohli po faulu Hoedta rozehrávat volný přímý kop. Míchel nebezpečně hlavičkoval z prostoru pokutového kopu, ale Blanco skvěle vytáhl míč nad břevno.
42'
Tentokrát už se ale žlutí. Wesley Hoedt dnes hraje vůbec první zápas v dresu Celty a hned se zapisuje do statistik žlutou kartou po faulu na Plana.
42'
Hugo Mallo podrazil ve středu pole Martíneze a dostává důrazné napomínání od hlavního rozhodčího. Příště to bude mít krajní obránce Celty za žlutou kartu.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Celta i nadále drží jednobrankové vedení, ale do šancí se už se přece jen dostává i domácí celek.
40'
Žlutou kartu dostává Hugo Mallo (Real Club Celta de Vigo).
40'
Valladolid se snaží ještě do poločasu srovnat stav. Antoňito vyzrál na pravé straně na Juncu, následně našel Keka, který ale netrefil volej ideálně a míč skončil vysoko na tribuně.
39'
Hugo Mallo si nepohlídal svůj postup a vycestoval s balonem až za postranní čáru. Následně nechtěl balon odevzdat k rozehrávce a byl postrčen Martínezem na trávník.
38'
Nadějný oblouček do pokutového území vymyslel Óscar Plano. Těsně před Guardiolou ale odhlavičkoval na rohový kop Araujo. Alcaraz následně měl prostor po rohovém kopu, ale míč nasměroval jen k Blancovi.
37'
Kekův centr byl sražen prvním obráncem jen k Blancovi. Hosté okamžitě rozehráli, ale o balon přišel už ve středu trávníku Sofiane Boufal.
36'
Lobotka vedl míč středem trávníku. Slovenský záložník následně přihrával na levou stranu, kde už čekal Pione Sisto. Střelec zatím jediného gólu už ale kombinaci další přihrávkou nepodpořil.
34'
Po faulu na Keka rozehrávali domácí z pravé strany. Villa ještě vracel míč do pokutového území, ale Óscar Plano byl potřeboval o několik centimetrů více, aby mohl dokonale zakončovat vysoký balon.
33'
Hosté se hnali do brejku hned ve třech hráčích. Gómez ale zbrzdil akci nepřesnou přihrávkou na Méndese a to už se domácí obrana stačila vrátit na své pozice.
32'
Sergi Guardiola nakonec nepotřeboval ani ošetření a může se pokračovat ve hře. Alcaraz dostal míč od rozhodčího a velmi sportovně ho odevzdal hostům.
31'
Celta pokračovala v mírném tlaku rozehrávkou rohového kopu. Guardiola dokázal prvotní centr odvrátit a následně byl faulován Gómezem.
30'
Po půlhodině hry vede hostující Celta Vigo na trávníku Valladolidu o jednu branku. O tu se postaral po velké chybě domácí obrany Pione Sisto.
29'
Méndes byl u balonu jako první a dobíhající Villa ho musel pouze faulovat. Celta tak mohla poslal míč do vápna z volného přímého kopu, ale tentokrát měl poslední slovo stoper Calero.
28'
Antoňito centroval do pokutového území, kde se míč několikrát nebezpečně odrazil, ale přes zcela volným Planem dokázal nekompromisně poslal míč mimo vápno Hoedt.
27'
Domácí brankář Jordi Masip musel být v pohotovosti. Z velké dálky totiž zkusil vypálit Méndes, ale trefil jen prostor, kde byl právě připravený Masip.
26'
Opět se za nakopnutým balonem hnal Gómez. Calero si dal na kontakt se soupeřem pozor, byl u míče o něco dříve a snadno ho odpravil do bezpečí.
25'
Maxi Gómez byl opět v pokutovém území na trávníku. Po parádním centru do vápna byl Gómez před obráncem, který se ho lehce dotkl, ale penalta z toho nebude ani tentokrát.
23'
Toni Villa byl nyní až příliš agresivní při snaze získat míč. Na Malla si povyskočil, ale je pískán faul. O rozehrávku z klidové pozice se může postarat Lobotka.
22'
Domácí myslí na srovnání stavu. Guardiola se nyní opřel do balonu na třiceti metrech a jen tak tak, že netrefil přesně k horní tyči Blancovy branky.
21'
Valladolid pokračuje ve zvýšené aktivitě směrem dopředu. Plano si narazil s Guardiolou, ale následně už se domácí neměli kam přesunout. Přes Arauja cestě nevedla.
20'
Velká zmatky také ve vápně hostujícího celku. Guardiola si říkal o odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí ani po kontrole u videa penaltu nepíská.
18'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba v rozehrávce a Celta Vigo jde do vedení! Domácí chtěli hrát za každou cenu konstruktivně i ve vlastním pokutovém území. Olivasovi ale utekl balon a toho využil Boufal, který vyzval ke střele PIONE SISTA a ten levačkou umístil míč přesně k pravé tyči.
18'
Mallo nyní nechal dojel pomalý míč až k Blancovi. Villa ale nebezpečně dotíral na hostujícího brankáře a Blanco měl nakonec co dělat, aby míč sebral ze země.
17'
Jozabedův oblouček do vápna měl najít Gómeze. Útočník Celty se krkolomně otáčel, navíc byl pod tlakem Olivase a k míči se nakonec nedostal.
16'
Po několika soubojích ve středu pole se míč odrazil ke Guardiolovi. Domácí ale nadějné akce nevyužili, v blízkosti vápna se totiž zmocnil balonu místo Plana Hoedt.
15'
Také Boufal si to namířil po levém kraji až téměř k hranici vápna. Mallo po Boufalově přihrávce centroval z prvního doteku, ale míč mu odletěl od kopačky jen za koncovou čáru.
14'
Keko měl na pravém kraji spoustu prostoru pro centr. Míč směřoval do šestnáctky, ale v ní se prosadil k hlavičce jen hostující obránce Néstor Araujo.
12'
K rozehrávce se postavil sám faulovaný Maxi Gómez. Dvaadvacetiletý Uruguayec dokázal skvěle přestřelit obrannou zeď, ale míč se na poslední chvíli stočil těsně vedle bližší tyče.
11'
Jozabed vyhrál hlavičkový souboj s Míchelem. Následně ale Sisto centroval jen do prvního bránícího hráče soupeře. Olivas však fauloval Gómeze a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ani jeden z týmů se nemůže prosadit v útoku. Guardiola přišel lacině o balon nepřesnosti v souboji s Lobotkou.
9'
Hugo Mallo zajel u postranní čáry do Villy. Hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a okamžitě píská faul. Valladolid však nerozehrál přesně a u balonu jsou znovu hosté.
8'
Jordi Masip vykopl od vlastní branky až na útočnou polovinu. Domácí se udrželi u balonu jen na malou chvíli. Míchel si nerozuměl v kombinaci s Kekem a míč končí za postranní čárou.
7'
Lobotka se ujal rozehrávky, na levém kraji už čekal na přihrávku Sisto. Dánský záložník si příliš dlouho rovnal míč na kopačku až se k němu stáhl Antoňito a o balon ho obral.
6'
Calero měl v obraně problémy s náběhem Gómeze. Útočník Celty upadl na trávník a ve vzduchu byla i penalta, ale pomezní rozhodčí měl zdvižený praporek a tak se píská ofsajd.
5'
Rubén Blanco musel zasahovat. Villův centr mířil do pokutového území na Plana, ale právě před útočníkem Valladolidu zasáhl Blanco.
4'
Lobotka ztratil míč u středového kruhu a do útoku se hnali domácí. Alcaraz hledal přihrávkou po trávníku Guardiolu, ale hostující obrana se stačila včas vrátit.
3'
Maxi Gómez zajel do Olivase u koncové lajny. Následně se domácí stoper opřel do soupeře a vše musel uklidňovat až hlavní rozhodčí. Tentokrát se vše obešlo bez žluté karty.
2'
Od Blanca putoval míč k levé postranní lajny, ale Méndes nedokázal dokonale zpracovat a k balonu se dostali opět domácí. Ani Plano ale nebyl nejpřesnější.
1'
Hostující fotbalisté rozehráli úvodní poločas ze středového kruhu. K balonu se ale okamžitě dostali domácí. Keko centroval do vápna, ale míč pouze proletěl šestnáctkou bez doteku hráčů.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas jednadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy tak může za několik málo okamžiků začít.

Real Valladolid: Masip – Antoñito, Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Keko, Míchel, Alcaraz, T. Villa – Plano, Guardiola.
Náhradníci: Y. Rodríguez – J. Moreno, B. Fernández, D. Verde, Moyano, Tuhami, Leo Suárez.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo, N. Araujo, Hoedt, Juncà – Lobotka, Jozabed – Méndez, Boufal, Sisto – Gómez.
Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Hjulsager, M. Jensen, Roncaglia, K. Vázquez, Apeh.

Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo působila v loňské sezoně v klidném středu tabulky. Tým z úplného západu Španělska se po nevydařeném závěru roku usadil na konečném třináctém místě s velkým odstupem od sestupových pozic.

Ani příprava na novou sezonu nejvyšší španělské soutěže se Vigu nevydařila. Z pěti odehraných zápasů se Celta neradovala z vítězství ani jednou. Cenné mohou být pro španělský celek nerozhodné výsledky proti silným zahraničním týmům v čele s portugalskou Bragou nebo anglickým Fulhamem. Generálka dopadla jen těsně pro Mohuč, která si ze Španělska odvezla vítězství nad Celtou 2:1.

Celta má po polovině sezoně velké potíže. Na osmnáctou, tedy sestupovou příčku má náskok pouze jediný bod. Poslední zápas s bodovým ziskem odehrála Celta Vigo již na začátku prosince, kdy remizovala s Leganés 0:0. Od té doby má sérii čtyř porážek v řadě, naposledy před týdnem padla 1:2 na domácí půdě s Valencií.
Real Valladolid

Valladolid bojoval v loňské sezoně ve druhé nejvyšší soutěži LaLize 2. Po dvaačtyřiceti odehraných zápasech skončilo v tabulce na konečné páté pozici, která zaručovala postupové playoff. Po vyřazení Gijonu i následném postupu přes Numancii se mohl Valladolid radovat z návratu mezi španělskou elitu.

O příslušnost v LaLize ale bude muset Valladolid bojovat ve druhé polovině sezony. Po dvaceti odehraných kolech totiž patří mezi nejhorší týmy! Pouze pět vítězných zápasů posunulo Valladalid na aktuální šestnáctou pozici jen o bod nad dnešní soupeře z Celty Vigo. V roce 2019 odehrál Valladolid tři ligové zápasy a z nich vytěžil pouhý bod, když remizoval 1:1 na trávníku Valencie. Před týdnem odjel z půdy průměrného Levante s porážkou 0:2.
Krásné nedělní poledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje jednadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Realu Valladolid, který před domácím publikem přivítá Celtu Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.