La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : CA Osasuna - 16. července 2020   21:00

Barcelona
62' Messi
1:2
(0:1)
CA Osasuna
15' Arnáiz  (Estupiñán) • 90+4' R. Torres  (Barja)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo (59. Arturo Vidal), Piqué, Lenglet, Firpo (78. Alba) – Puig (78. F. de Jong), Rakitić (67. Busquets), Roberto – Messi, Braithwaite (59. L. Suárez), Fati.
Neto, Tenas – Arturo Vidal, L. Suárez, R. Araújo, Alba, Arthur, Busquets, F. de Jong.
Sánchez – Gallego, Martínez
Camp Nou (Barcelona)
CA Osasuna
Herrera – Vidal, Aridane, Navas, D. García, Estupiñán (90+2. Lato) – Brašanac (46. Oier), Moncayola (85. R. Torres), I. Pérez – Arnáiz (71. Gallego), Adrián López (70. Barja).

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Je dobojováno. Barcelona dnes nic moc nepředvedla a Osasuna jí zaslouženě trestala. Největšími šancemi byly přímé kopy Lionela Messiho, který se jednou nakonec prosadil. V závěru utkání musel domácí celek za nerozhodného stavu otevřít hru a z toho rezultovala branka Roberta Torrese v nastavení. Mistrovský titul putuje po dvouleté pauze zpátky do Madridu.

Držení míče: 79 % : 21 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 12:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:14.
90+8'
90+7'
Messi to zkoušel rovnou na branku, ale tu se mu nepovedlo trefit. Sergio Herrera se postará nejspíše o poslední odkop od branky, Osasuna toto utkání zvládla naprosto na jedničku.
90+6'
Utkání se už jen dohrává a Lionel Messi má k dispozici standardní situaci z pravé strany. Moc minut se ale už hrát nebude a katalánský velkoklub nezvládne utkání na domácí půdě.
90+4'
Osasuna právě vstřelila branku!
Barcelona se už do obrany nevracela a Osasuna šla ve třech do útoku. ROBERTO TORRES si dobře počkal v přečíslení na centr, aby útočník Pamplony dobře zakončoval k pravé tyčce.
90+4'
Domácí to výrazně otevřeli a Lato mohl jít do otevřené obrany. Neměl ovšem moc rychlost a nakonec z levého úhlu zakončoval jen do boční sítě.
90+3'
Sudí nastavili nad rámec druhého poločasu i celého utkání dlouhých sedm minut, které se ovšem dali tak nějak očekávat. Barcelona kombinuje před vápnem, ale nebezpečná není.
90+2'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Lato.
90'
Jordi Alba přihrával před vápno, kde si míč přebral jeden ze spoluhráčů a šel do vápna. Čistým skluzem jej ovšem zastavil bránící hráč na hranici šestnáctky.
89'
Barca měla k dispozici rohový kop, který ale nebyl vůbec nebezpečný. Nakonec skončil po hlavičce z dálky míč v rukavicích připraveného brankáře.
88'
Domácí nadále útočí těsně před vápnem, ale přes obranný val se prostě nemohou prodrat. Nejspíše utkání skončí remízou, ale ještě můžeme očekávát celkem velké nastavení.
86'
Po delší době také útok Osasuny. Jeden z hráčů naběhl až do vápna a z brankové čáry centroval na penaltu, kde se ale nikomu z jeho spoluhráčů nepovedlo zakončit.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Roberto Torres.
84'
Domácí tým se opět dostal do útoku, ale ani nyní se nepovedlo zakončit. Míč letěl na zadní tyčku, ale je z toho opět a jen odkop od branky týmu z Pamplony.
82'
Menší závar před brankou Herrery byl vyřešen zákrokem hostující jedničky. Ten dnes podává velice kvalitní a konstatní výkon, za jedinou branku vlastně ani nemohl.
80'
Ve hře se každopádně konečně po dlouhých minutách pokračuje a domácí celek je aktivní na útočné polovině. Ze hry toho ale dnes mo nevymyslel.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Júnior Firpo, přichází Jordi Alba.
78'
V Barceloně se už moc ani nehraje. Stále je ošetřován jeden z hráčů, který dostal loktem. Vypadá to na Lengleta, navíc probíhá přestávka na občerstvení.
77'
Enric Gallego po dlouhých debatách vidí po svém zákroku nakonec červenou kartu. To na hřišti moc dlouho nepobyl, Blaugraunas mají k dispozici výhodu o jednoho muže.
77'
AKTUÁLNĚ: Real Madrid 2:0 Villarreal (Benzema)
75'
Žlutou kartu dostává Júnior Firpo (FC Barcelona).
75'
Enric Gallego byl nyní neskutečně tvrdý a ve vzdušném souboji před brankou Barcelony dal slušný loket, který by se neztratil ani v UFC. Po zásluze vidí žlutou kartu a bude se ošetřovat.
73'
Osasuna nyní aktivně napadala na útočné polovině a nakonec se píská útočný faul. Barcelona hned rozehrává a jde do útoku, čas se jí totiž každou chvilkou krátí.
72'
Barcelona se hnala po pravé straně do vápna, ale Messi byl v osfajdu, a tak se do hry nezapojil. Hostující obrana to nakonec zvládla a odehrála míč do autu.
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází José Arnáiz, přichází Enric Gallego.
70'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Kike Barja.
69'
Nyní se situace nelíbila zase domácímu hráči, něco směrem k sudí pronesl Gerard Piqué. A i on je potrestán žlutou kartou.
68'
Lionel Messi poslal za obranu nadýchaný míč a našel Suáreze. Ten si míč hrudí zpracoval a nůžkami jej se štěstím poslal do branky. Sudí ale pískají další ofsajd!
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Sergio Busquets.
66'
Domácí celek se pokouší nadále aktivně něco vymýšlet, ale na branku ze hry to zatím nevypadá. Do hry se ovšem chystá Sergio Busquets, dopomůže Blaugraunas?
64'
Ricard Puig nyní kličkoval před vápnem, ale jeho centrovaný míč nakonec nikoho na zadní tyčce nenašel. Pokračovat se tak bude odkopem od branky Osasuny.
63'
Žlutou kartu dostává Pervis Estupiñán (CA Osasuna). Rychlonohý křídelní obránce pronesl něco směrem k sudí, nejspíše se mu právem nelíbil odpískaný faul před brankou Messiho.
62'
Barcelona právě vstřelila branku!
Asi na šestý pokus to argentinské hvězdě vyšlo, ačkoliv to je bohužel po přihraném pádu spoluhráče. LIONEL MESSI krásně obstřelil zeď a míč zapadl do bližší šibenice.
61'
Barcelona si došla pro další standardní situaci. Luis Suárez dosti přihrál svůj pád před vápnem, ale sudí mu to uvěřili. U míče je Lionel Messi a právě Suárez. Dočkáme se vyrovnání?
59'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Arturo Vidal.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Luis Suárez.
58'
Hosté po dlouhé době vymysleli něco směrem na branku, ale nákop dopředu byl spíše takový propagační. Barcelona bude střídat a esa ze střídačky půjdou na plac.
57'
Domácímu celku začínají lehce praskat nervy. Ivan Rakitić v útočné akci nezachytil míč a naprosto zbytečně před vápnem fauloval. Vidí žlutou kartu a bude si muset dávat pozor.
54'
Žlutou kartu dostává Nélson Semedo (FC Barcelona), který v pokračující akci zbytečně fauloval v útoku a je prvním žlutě potrestaným hráčem v utkání.
54'
Konečně si Lionel Messi našel prostor a dostal se do gólové šance. Po pravé straně si naběhl do střelecké pozice, ale střílel jen do hrudi připraveného Herrery. Tyto situace umí řešit mnohem lépe...
52'
Barceloně nevyšla další kombinační hra, tentokráte u levé strany vápna. Navíc to vypadalo, že hosté půjdou do protiakce, ale nakonec se jim to nepovedlo.
51'
Ansu Fati se nyní prokličkoval do střelecké pozice s pomocí spoluhráčů. Zpoza vápna ale zakončoval jen nad branku a Herrera opět nemusel ani zasahovat.
50'
Lionel Messi kopal snad pátou standardní situaci v utkání, ale ani nyní nebyl úspěšný. Tento pokus byl zatím nejméně povedený, míč skončil vysoko nad břevnem.
49'
Ivan Rakitić si nyní dal nohu před bránícího hráče a spíše on byl tím, kdo fauloval. Sudí ale celou situaci otočili a domácí celek má k dispozici další parádní standardku.
48'
Mezitím se hosté dostali do útoku, kde svou akci střelecky zakončili. Míč ale skončil jen vedle branky a pokračovat se bude odkopem od ter Stegena.
47'
Lionel Messi dostal parádní dloubáček za obranu, aby připravil gól pro Braithwaita. Ten skóroval, ale sudí nakonec viděli velice těsný ofsajd domácího celku!
46'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Oier.
46'
Sedm minut nad rámec prvního poločasu je u konce a s ním také celá první polovina. Barcelona byla aktivnější na míči, ale v podstatě nic nevymyslela. Hosté zatím vedou o jednu branku, kterou vstřelil po parádním centru José Arnáiz. Na výsledku ale moc nyní nezáleží, protože Real Madrid vede a je aktuálně mistrem.
45+7'
45+6'
Pro Brašanaca přijel vozík s nosítky a hostující křídelník je odvážen z travnaté plochy Nou Campu. Herrera bude odkopávat od své branky a sudí nejspíše už ukončí poločas.
45+4'
Rozhodčí stále neukončil první poločas. Na hřišti leží po souboji s Messim Darko Brašanac, ale nešlo o nic hrozného. Srbský fotbalista se drží za rameno a sudí stále poločas neukončil...
45+3'
Lionel Messi dostal na levé straně vápna moc prostoru a centroval tak na zadní tyčku. Nikoho ale nenašel, argentinský fotbalista není v úplně nejlepší formě dnes.
45+1'
Martin Braithwaite se teď moc neukázal. Na pravé straně neobešel obránce, který zabránil rohovému kopu. Navíc pak sám dánský forvard fauloval a může být rád, že nemá kartu.
45'
Marc-André ter Stegen odkopává míč od své branky na konci poslední minuty základní hrací doby prvního poločasu. Sudí možná dosti zbytečně nastavují první polovinu o tři minuty.
44'
Po delší době se do útoku hnali hosté, respektive to zkoušel José Arnáiz. Toho ale na levém křídle rychle zastavil Piqué, čistým skluzem odehrál míč do autu.
43'
Zazážit se nyní pokoušel dánský útočník Martin Braithwaite, ale tomu střela před brankou vůbec nevyšla a míč skončil jen vedle. Opět se tak bude rozehrávat od branky Herrery.
42'
Barceloně se tak nedaří, až dali branku málem hosté sami. Pervis Estupiñán se pokoušel odehrát míč před Robertem, ale hlavičkoval na vlastní branku. Míč naštěstí pro něj šel vedle branky.
41'
Nélson Semedo poslal z pravé strany míč do vápna, kde ale nikoho nenašel. Pokračovat se bude hrou domácích, kteří stále nemohou najít recept na to, jak se dostat do zakončení.
40'
Lionel Messi přiběhl s míčem před vápno, ale místo střeleckých pokusů pokračovali domácí v ťukecu, který jim dnes moc nevychází. Obrana celku z Pamplony opět ustála a míč odehrála.
39'
Nadvakrát se nyní ke střeleckému pokusu prodral Lionel Messi, jehož rána zpoza vápna byla ještě tečována. Míč skončil těsně vedle pravé tyčky a uvidíme další roh v podání Barcy.
38'
Další centr směrem do vápna byl moc dlouhý a jako první u něj byl brankář Herrera, jenž dnes zatím odvádí naprosto stoprocentní výkon. Chybu neudělal, ale extra moc práce neměl.
37'
Po dalším rohu, který byl tentokráte z levé strany, se dostal balon do ohně, ale k ničemu nebezpečnému nedošlo. Messi pak ještě vracel míč zpoza vápna, ale ten už nikoho nenašel.
36'
Následoval rohový kop na první tyčku, kde ale stáli pouze hráči hostujícího celku. Míč byl odehrán do zámezí a Blaugraunas mají k dispozici další roh z pravé strany.
35'
Nélson Semedo nyní viděl volný prostor před sebou a poslal přihrávku do běhu na jednoho ze spoluhráčů. Ten byl ovšem hned dostoupen a míč mu byl odkopnut.
34'
Hráči mají přestávku za sebou a pokračuje se v utkání, které nám zatím nabízí celkem vyrovnanou bitvu. Barcelona je samozřejmě aktivnější, ale kromě břevna ze standardky neměla nic.
32'
Ani tentokráte nebyl ale domácí ofenzivní borec úspěšný. Branku přestřelil a po občerstvení se bude pokračovat odkopem od branky Herrery.
31'
Sudí píská další přímý kop pro domácí celek, ale bylo to opět dosti na hraně. Martin Braithwaite si před vápnem stáhl míč kličkou a byl poslán k zemi. Další velká příležitost pro Messiho.
29'
Jon Moncayola to nyní zkusil hodně odvážně a kdyby uspěl, tak bude hrdinou internetu. Na polovině hřiště si totiž obhodil bránící hráče a vyběhnutého ter Stegena se pokusil lobnout z více jak třiceti metrů. Německý brankář si to ovšem pohlídal.
28'
AKTUÁLNĚ: Real Madrid právě vstřelil branku a bez ohledu na výsledek v Barceloně je nyní španělským mistrem.
27'
Pervis Estupiñán je evidentně všude. Domácím nyní propadl míč až do šestnáctky, ale jako první u něj byl právě tento rychlonohý borec, který míč odkopl do autu.
26'
V další útočné akci byl Nélson Semedo, který na pravé straně vápna centroval do lepších pozic před branku. Balon ale do ohně neprocpal, po bloku uvidíme další roh.
25'
Roh nevyšel a hra se opět přesunula na obrannou polovinu domácího celku. Barça se nicméně vrátila zpátky do útoku a Júnior Firpo dostával příhrávkou na zadní tyčku. Na centr ale nakonec nedosáhl.
24'
Aktivně šel do zakončení opět Ansu Fati, který zakončoval na hranici velkého vápna. Levačkou mířil jen do bránících hráčů před sebou, bude z toho pouze rohový kop.
23'
Lionel Messi nakonec poslal na branku téměř dokonalý míč, ale ani to nestačilo. Barcelonská desítka svým pokusem orazítkovala břevno, míč následně skončil v autu!
22'
Těsně před vápnem hostí šel hodně ochotně k zemi Lionel Messi, který si tak došel pro další standardní situaci v podobě přímého kopu. Nyní je vzdálenost naprosto ideální.
21'
Po rohovém kopu se dostal na hranici šestnáctky k umístěné střele Jon Moncayola, který jen těsně minul prostor tří tyčí! Barcelona je pod tlakem a Osasuna je lepší.
20'
Pervis Estupiñán pěkně zlobí a domácí obraně dává pořádně na zadek. Rychlonohý křídelní obránce se dostal opět po levé straně do vápna, ale jeho přihrávka na penaltu nakonec hráči Barcelony zablokovali.
19'
Domácímu celku nezbyde nic jiného, než pokračovat v aktivní kombinaci na útočné polovině. Domácí hráči si přihrávají, ale moc myšlenek směrem dopředu nevidíme.
17'
Lavička Barcelony je zatím slušně opařená, protože ví, že tohle úplně dobré není. Aktuálně jde ligový titul do Madridu.
15'
Hostující celek nyní parádně utekl a jde do jednobrankového vedení! Vše začalo u Estupiñána, který se dostal po levém křídle do útoku a centrem našel na penaltě volného JOSÉHO ARNÁIZE. Ten si na balón počkal a nártem jej poslal na první tyčku. Asistence: Pervis Estupiñán.
14'
Útočná snaha Blaugranas je zatím velice marná, domácí se nemohou prodrat do nějakého kloudného zakončení. Osasuna se zatím brání velice dobře a nepouští tým Lionela Messiho do nebezpečných zakončení.
12'
Argentinská hrající legenda rozehrála nakrátko ve spoluhráči s Rakitićem nepřesně a Osasuna se hnala do protiakce. Nakonec vše ale vyřešili bránící hráči, kteří si pomohli přihrávkou na ter Stegena.
11'
Po faulu na mladičkého Fatiho bude Barca rozehrávat standardní situaci z levé strany. U míče je Lionel Messi, který bude nejspíše rozehrávat nakrátko.
10'
Domácí to zkoušeli před vápnem a do vápna šel přízemní míč, ale obrana Osasuny je zatím dosti pozorná a na tento míč si počkala. Katalánci budou pokračovat vhazováním na pravé straně.
8'
Pervis Estupiñán dostal na levém křídle moc prostoru a s míčem postupoval směrem dopředu. Nakonec poslal na začátek šestnáctky domácích rychlý centr, ale ten byl odvracen pozornými beky.
7'
Barcelona se pokoušela vracet úder přes obránce Clémenta Lengleta. Ten se opřel pár metrů před vápnem do míče a ten jen lehce minul pravý růžek hostující branky. To by byl zásah od bránícího hráče domácích.
6'
Kdo by to řekl, ale první střelecký pokus obstarali hosté a zasahovat musel Marc-André ter Stegen. Německý brankář si nakonec s dalekonosnou ránou pod břevno poradil a míč levačkou vyrazil. Úplně jednoduché to ale nebylo.
5'
S povinnými odstupy sleduje vývoj duelu také lavička Barcelony, která je pro dnešek naprosto neuvěřitelně nabitá. Vidíme tam Suaréze, De Jonga či Griezmanna.
4'
Argentinský fotbalista poslal balon za obranu, ale ten nešel moc vysoko a nikdo v kostičkovaném se nedostal do zakončení. Hra bude pokračovat odkopem od branky Herrery.
3'
Aktivita domácích byla teď ukončena faulem nějakých pětadvacet metrů od vápna, což značí jediné. U míče je Lionel Messi, který se pokusí zatočit míč do vápna a najít spoluhráče.
2'
Na levé straně vápna zakončoval aktivitu domácího celku talentovaný Ansu Fati, ale tomu přešlapovačky moc nevyšly. Katalánský celek ovšem pokračuje v aktivní kombinaci a je nastěhován před brankou.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté hostujícího celku, který se dnes oblékl do světlomodré kombinace s bílými kraťasy. Jejich první útok se dostal až k brance ter Stegena, ale ten rozehrává.
1'
Krásný večer všem fanouškům španělského fotbalu, kde se už dnes možná rozhodne o mistrovi! Přidá se Real Madrid k Bayernu, Liverpoolu či například pražské Slavii? Uvidíme brzy, nyní se soustřeďme na zápas Barcelony a Osasuny, které startuje!

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Firpo – Puig, Rakitić, Roberto – Messi, Braithwaite, Fati.
Náhradníci: Neto – Arturo Vidal, L. Suárez, R. Araújo, Alba, Arthur, Busquets, F. de Jong.

CA Osasuna: Herrera – Vidal, Aridane, Navas, D. García, Estupiñán – Brašanac, Moncayola, I. Pérez – Arnáiz, Adrián López.
Náhradníci: Pérez, R. Martínez – Oroz, J. Martínez, Lato, Barja, Oier, Hualde, R. Torres, Gallego, Roncaglia.

Rozhodčí: José Sánchez – José Gallego, Javier Martínez.
CA Osasuna

Osasuna si v této sezoně také nevede vůbec špatně, nicméně na rozdíl od svého dnešního vyzyvatele má naprosto jiné cíle. Ty však celkem v pohodě splnila a po šestatřiceti kolech jí náleží solidní jedenácté místo. Přestože po červnovém restartu nehrála Pamplona vůbec dobře a z prvních tří zápasů vytěžila jen jeden bod, tak poté se dostavilo výsledkové zlepšení, díky kterému se Los Rojillos udrželi ve středu tabulky. Ve druhé polovině sezony kouč Arrasate postrádá Ezequiela Ávilu, jenž je s devíti brankami stále nejlepším střelcem týmu. Argentinský útočník je mimo hru od ledna a je dost možné, že v dresu Osasuny už se nepředstaví, neboť jeho situaci podle zákulisních informací monitoruje Valencia. Minulé kolo sehrál tento celek proti Celtě Vigo a bylo z toho velké drama. To nakonec rozsekl až v devadesáté minutě střídající Arnáiz, jenž zařídil těsnou výhru 2:1.
FC Barcelona

Katalánský celek se od samého začátku pohyboval v těch nejvyšších patrech tabulky a dlouho také vévodil celé soutěži, nicméně po koronavirové přestávce třikrát ztratil body a pustil do čela tabulky Real Madrid. Ten má dvě kola před koncem čtyřbodový náskok, a pokud vyhraje alespoň jeden ze dvou závěrečných duelů, tak už ho o titul nic nepřipraví. Barcelona se navíc musí potýkat s klubovými problémy, jelikož podle různých spekulací si legendární Lionel Messi příliš nesedl s Antoinem Griezmannem, jenž do týmu přišel teprve na začátku tohoto ročníku. Fanoušci pak nejsou příliš spokojeni s přestupovou politikou, takže je zcela očividné, že španělský gigant nezažívá úplně ideální období. V minulém kole Barcelona zajížděla na půdu Valladolidu, který porazila 1:0 po gólu Artura Vidala. Chilský reprezentant tímto udržel svůj tým v boji o ligový primát, avšak Katalánci nyní musí spoléhat na zaváhání svého hlavního rivala.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Do konce španělské LaLigy už zbývají pouze dvě kola, takže začíná jít do tuhého. My se v rámci tohoto online přenosu podíváme na Camp Nou, kde Barcelona přivítá Osasunu. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.