La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Celta Vigo - 11. července 2020   17:00

CA Osasuna
23' Gallego (Estupiñán) • 90+1' Arnáiz (Oier)
2:1
(1:1)
Celta Vigo
12' S. Mina  (Aspas)
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia (67. Vidal), Aridane, D. García, Estupiñán – R. Torres (84. Barja), Oier, Brašanac (84. Moncayola), I. Pérez – Gallego, Adrián López (67. Arnáiz).
Pizarro – García, Garrido
Estadio El Sadar (Pamplona)
Celta Vigo
Villar – Mallo, Aidoo, N. Araujo, Sáenz (46. Nolito), Olaza (85. Méndez) – Beltrán (66. Bradarić), Rafinha (66. K. Vázquez), Yokuşlu – Aspas, S. Mina (72. Hernandez García).
Rosić – Smolov, Hernandez García, Pape Diop, G. Fernández, Fontán, Jacobo González, Bradarić, Méndez, Bermejo, Nolito, K. Vázquez, Sisto.

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Je dobojováno. Celta de Vigo nakonec neudržela hubené vedení z dvanácté minuty a brankou v první minutě nastavení nezískává ani bod. Boj o udržení pokračuje, ještě to bude velice zajímavé. Žolíkem se stal José Arnáiz, který přišel na hřiště po hodině hry a rozhodl v první minutě nastavení přesnou hlavičkou.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
90+5'
90+4'
Poslední šance na drama? Celta měla k dispozici rohový kop v poslední nastavené minutě, ale hlavička na první tyčce se nepovedla a Osasuna bere tři body.
90+3'
Pro hostující mužstvo je to asi dosti frustrující, protože také mohli vstřelit vedoucí branku. Ale takový už fotbal je, rozhodují góly a těch dali dnes domácí více.
90+1'
Osasuna právě vstřelila branku!
Celkem nenápadná akce, která končí dost možná vítěznou brankou duelu! JOSÉ ARNÁIZ se projevil jako výborný žolík. Útočník Osasuny si naskočil na centrovaný balon z levé strany a hlavou jej usměrnil ke vzdálenější tyčce!
90'
Začala poslední minuta základní hrací doby a tempo hry pomalu a jistě upadá. Nejspíše se už ničeho velkého nedočkáme a utkání skončí smírně.
88'
Hráči Osasuny to zkouší opatrně a kombinují až s obranou. Uvidíme, zda se jednomu z celků povede vymyslet nějakou akci, která by jim zajistila vítězství.
87'
Hrají se poslední minutky utkání a stále jsme se nedočkali vítězné branky, která dost možná ani nepřijde. Celta sice rozehrávala standardní situaci, ale ta nebezpečí nepřinesla.
85'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Lucas Olaza, přichází Brais Méndez.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Jon Moncayola.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Kike Barja.
83'
Osasuna opět přebírá otěže utkání a je v druhé polovině poločasu aktivnějším týmem. Podobně jako v prvním poločase. Ale utkání bude nejspíše ta remíza celkem slušet.
81'
Oier si naběhl na zadní tyčku, kam na něj letěl míč. Domácí obránce ale už nejspíše čekal, že míč odvrátí bránící hráč, a tak se ke střele nedostal. Míč kolem něj jen proletěl.
80'
Začíná to vypadat zajímavě ze strany domácích. José Arnáiz se dostal k míči před malým vápnem, odkud zakončoval z voleje. Obětavý bránící hráč ale tělem jeho ránu zablokoval.
78'
Pokračuje se ve hře a domácí přišli s dalším pokusem, ale ten byl nyní dosti marný. Zkoušel to jeden z hráčů ve středu hřiště, ale jeho šajtle levačkou byla hodně špatná.
77'
Hra bude pokračovat po další menší pauzičce, poté nás bude čekat nějakých cca patnáct minut. Povede se ještě nějakému celku skórovat?
76'
Villar v dalším velice dobrém zákroku, nyní jeho pozornost pokoušeli domácí z dost velké dálky. Hostující jednička ale střelecký pokus do středu branky vyrazila, zkoušel to Iñigo Pérez.
74'
Na opačné straně se ve vápně dostal volný míč k Torresovi, jenž ze vzduchu zakončoval do středu branky. Iván Villar ale předvedl naprosto skvělý zákrok a Celtu teď podržel!
73'
Okay Yokuşlu to teď zkusil střelecky z hodně velké dálky, ale jeho střele chybělo naprosto všechno kromě razance. Balon skončil vysoko nad brankou Herrery, jenž bude rozehrávat.
72'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Juan Hernandez García.
72'
K odraženému míči se před vápnem dostal střídající José Arnáiz. Jeho rána k levé tyčce ale přesná nebyla a míč skončil jen vedle branky. Od ní se bude teď odkopávat.
71'
Sudí Pizarro teď dosti pouští souboje na obou stranách a některé jsou opravdu na hraně odpískání. Sudí ale nepochybuje o svých rozhodnutích a hájí si je.
70'
Posledních dvacet minut základní hrací doby odstartuje autové vhazování hostujícího celku na levé straně. Dočkáme se ještě branky?
69'
Osasuna je nyní aktivní a pokouší se překlopit váhy utkání na svou stranu. Více jak dvacet minut před koncem duelu máme ovšem nadále vyrovnaný stav.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Nacho Vidal.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází José Arnáiz.
66'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Kevin Vázquez.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Filip Bradarić.
66'
Dobrý míč za obranu a obrovský prostor před sebou měli nyní hráči Celty. Nahrávka ale šla jen do ofsajdu, pokračovat se bude po střídání.
65'
Celta de Vigo naprosto dominuje ve druhém poločase, alespoň co se aktivity v útoku týče. Mina šel po levé straně do vápna, ale přihrávka na penaltu neprošla. Hosté ale pokračují ve hře.
64'
A další míč do vápna z levé strany, ale ani tentokráte nedošlo k zakončení. Jeden z obránců Osasuny kulatý hrací nástroj odkopl bezpečně daleko.
63'
Nolito se na levé straně dostal k míči a pokoušel se jej dostat do šestnáctky. Jeho spíše přízemní centr se ovšem neujal a balon byl odvrácen bránícími hráči.
62'
Roberto Torres dostal přihrávku na hranici vápna, ale na míč nedosáhl ideálně a zakončoval tak ve skluzu. Balon nezasáhl ovšem ideálně a ten skončil hodně mimo branku.
60'
Iago Aspas je nadále aktivní a domácí obrana má plné ruce i nohy práce zastavit jej. Španělský střelec šel do vápna po levé straně, ale nakonec se mu přes bránícího Aridaneho zakončit nepovedlo.
59'
Ve středovém kruhu nyní zahrál skluzem brazillský fotbalista Rafinha, který je dalším hráčem, který si z utkání odnese minimálně žlutou kartu.
58'
Tutovka i na straně druhé! Domácí Osasuna šla do útoku a po centru z levé strany se na zadní tyčce dostal v těžké pozici ke střele Adrián López. Villar ale jeho ránu ke vzdálenější tyčce zachytil!
57'
Hráči hostujícího mužstva šli do další akce, ale centr na levé straně byl zablokován a míč skončil v autu. Hra pokračuje vhazováním blízko branky Osasuny.
56'
Hosté jsou nadále nebezpeční. Po chybě v domácí obraně se u pravé tyčky dostal ke střele Aspas, který dělovkou po zemi střílel jen do nohou připraveného Herrery.
55'
Nolito se na polovině hřiště dobře uvolnil a po zemi poslal skvělou přihrávku do běhu. Iago Aspas se ale v silovém souboji nakonec k míči nedostal.
53'
Osasuna je na startu poločasu opět méně aktivnějším celkem na hřišti. Nyní šla do zakončení po levé straně a vybojovala rohový kop. Uvidíme, zda se jí povede převrátit skóre na svou stranu.
52'
Iago Aspas se teď prokličkoval od pravé strany až do zakončení. Střílel již ve vápně, ale střela placírkou k levé tyčce se neujala. Pokračuje se odkopem od branky.
51'
Hostující celek pokračuje v aktivní hře na útočné polovině. Santiago Mina zakličkoval na levé straně vápna a posílal míč do ohně. Ten byl ale zblokován a uvidíme rohový kop.
49'
Okay Yokuşlu se dostal za obranu po prodlouženém míči do zakončení, ale zakončoval trochu jako hráč házenkářského týmu. Sudí a brankář domácího celku to viděli a bude z toho odkop od branky.
48'
David García byl ve vzduchu moc tvrdý a loktem zasáhl do obličeje jednoho z hostujících hráčů. Inkasuje žlutou kartu a Vigo má před sebou standardní situaci z pravé strany.
46'
Rozehrán byl druhý poločas a domácí celek se hned hnal do útoku, kde se mu ale nepovedlo delší dobu udržet míč. Po ofsajdu se bude odkopávat od branky Villara.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jorge Sáenz, přichází Nolito.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl po jedné brance na každé straně. Aktivněji začali hosté, jenž se celkem rychle dostali do vedení. Prosadil se Santiago Mina. Domácí ale dokázali odpovědět hlavou Enrica Gallega. Poté byli domácí mnohem aktivnější, ale druhý zářez dosud nepřidali.

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
45+4'
45+2'
U vápna se dostal odražený míč na nohu domácího hráče, který nártem pokoušel poslat do branky klasického šatňáka. Míč se ale do branky nakonec nedostal a bude se odkopávat.
45+1'
Dvojitý faul, ale píská se jen ten hostujícího mužstva. V první nastavené minutě z celkových tří se tak bude kopat na branku Celty de Vigo.
44'
Iago Aspas se na levé straně pokoušel dostat k míči, ale nestíhal a pomohl si takovým menším popostrčením. V největším sprintu to jde ovšem poznat a píská se jasný faul.
43'
Po hrozně moc dlouhé době se na útočnou polovinu dostali také hosté. Svou akci ale celkem zazdili. Centrovaný míč z velké dálky nikoho nenašel a Herrera měl snadnou práci.
41'
Další slušná akce domácích. Po pravém křídle unikl Adrián López, jenž dával míč do běhu na malé vápno. Tísněný ofenzivní hráč šel do skluzu, ale míč se mu nepovedlo o milimetry zasáhnout.
40'
Pokračuje se ve velké aktivitě domácích, kteří jsou teď výraznějším týmem. Villar v brance ale moc práce nemá a nemusí zasahovat.
39'
Domácí měli k dispozici rohový kop, který byl zakončen celkem solidní hlavičkou. David García se prodral k hlavičce, která ale skončila těsně vedle branky.
37'
Tempo hry lehce upadlo a hraje se spíše ve středu hřiště, ani jeden celek nechce chybovat. Také se zvyšují osobní souboje a přibývají fauly na obou stranách.
35'
Rafinha obdržel dobrou přihrávku do běhu na levé straně pokutového území. Brazilský fotbalista následně centroval u levé tyčky do lepších pozic, ale Mina na jeho nabídku nedosáhl.
34'
Roberto Torres se teď uvolnil u pravé strany pokutového území a svým centrem hledal vysoké spoluhráče ve vápně. Našel ale jen bránící borce v dresech hostujícího mužstva.
33'
Již se hraje a u míče je hostující celek, který se snaží rozjet nějakou solidní akci směrem dopředu. Zatím ale vidíme kombinaci na vlastní polovině, Osasuna vysoce napadá.
31'
Po půlhodině přichází klasická krátká přestávka na občerstvení, neboť ve Španělsku panuje veliké vedro. Pokračovat se bude přibližně po jedné minutě.
30'
Všechno je jinak. Santiago Mina je zpátky na hřišti a hned ve velké šanci. Španělský útočník se dostal na hranici šestnáctky ke střeleckému pokusu, který skončil jen těsně vedle pravé tyčky. To byla dobrá šance!
29'
Adrián, který stál na útočné polovině, hledal padáčkem za obranu číhajícího Gallega. Tomu se ovšem nepovedlo dostat k míči, zakročil před ním bránící hráč.
28'
Celta se zdá lehce otřesená brankou i odstupem Miny směrem do kabin. Již se rozcvičuje útočník Nolito, který nejspíše přijde během pár chvílek na zelený pažit.
26'
Poté přišel útočný faul a u míče je domácí celek, který by mohl být nyní lehce nabuzen vyrovnávací brankou. Do útoku jde ovšem opatrně a nikam se extra nežene.
25'
Rychle to ale ovšem mohlo být jinak! Rafinha se před vápnem dostal ke střeleckému pokusu, který musel Sergio Herrera vyrážet mimo tři tyče své branky.
23'
Po naprosto parádní akci máme srovnáno a začínáme od nuly! Pervis Estupiñán unikl po levé straně a levačkou poslal míč na malé vápno, kde se důraznou hlavičkou nezmýlil ENRIC GALLEGO!
23'
Střelec zatím jediné branky, Španěl Santiago Mina opustil hrací plochu a lehce pokulhává. Uvidíme, zda se do duelu vrátí. Určitě by to byla velká ztráta.
22'
Aktivní snažení na útočné polovině zakončoval Facundo Roncaglia, který centroval na začátek vápna Celty, ale míč byl odvrácen. Snažení sice pokračovalo, ale bylo ukončeno útočným faulem.
20'
Výkop brankáře Villara zachytili domácí hráči, ale těm se nepovedlo ideálně rozehrát. Míč skončil v zámezí a pokračovat se bude opět hrou Celty de Vigo.
19'
Na žluté karty máme vyrovnáno. Sudí Pizarro ukázal první výrazné napomenutí také Sáenzovi, který si počínal nedovoleně na vlastní polovině.
18'
Domácí celek z Pamplony se snaží na útočné polovině kombinovat, ale jeho hra je zatím dosti špatná. Přihrávky moc přesné nejsou a chybí nějaký moment překvapení či kreativita.
16'
Hugo Mallo nyní vystoupil až skoro na polovinu hřiště, kde si počkal na hráče a nedovoleně jej poslal k zemi. Domácí celek bude rozehrávat autové vhazování.
15'
Iago Aspas dobře bojoval u pravé lajny o míč a nakonec vybojoval autové vhazování pro svůj celek. Celtě se zatím velice daří, zato Osasuna vypadá lehce opařeně.
14'
Do vápna Celty šel nyní míč z levé strany, ale na penaltě si jej nedokázal ideálně zpracovat Enric Gallego. Navíc byl v ofsajdu, a tak se pokračuje od branky Villara.
13'
Po menší pauzičce se tedy pokračuje v utkání, do kterého mnohem lépe vstoupil hostující celek. Tomu se letos nedaří a bude chtít napravit dojem.
12'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
A krásně jsem to přivolal! SANTIAGO MINA dostal luxusní přihrávku na začátek vápna a se štěstím prostřelil domácího brankáře. Celou branku musel ještě potvrdit VAR, ale branka platí.
10'
Na tempo prvních minut si ale úplně stěžovat nemůžeme. Oba celky to zkouší dosti aktivně směrem dopředu a nevidíme žádné zdržování či nafilmované pády. Snad se brzy dočkáme i branky.
8'
Poprvé v utkání přišel míč do rukavic jednoho z brankářů. Osasuna zahrozila po levé straně, ale centrovaný míč z levé strany byl hodně slabý a sotva se došoural do rukavic brankáře Villara.
7'
Hugo Mallo zrovna dostával přihrávku na pravou stranu, ale přes bránícího hráče se již nedostal. Ten mu totiž nastavil tělo a španělský křídelní bek dostal slušného hokejového stroma.
6'
Úžasná průniková přihrávka za obranu pro Minu. Španělský ofenzivní hráč šel do zakončení, ale hodně rychle se vrátil například Aridane, kterému se povedlo zakročit na poslední chvilku. Bude z toho roh pro hosty.
5'
Nyní se hosté pokoušeli rozjet akci podél pravé lajny, ale centrovaný míč dopředu byl dosti nepřesný a skončil v autu. Pokračovat se tak bude vhazováním domácího celku, který letos slaví stoleté výročí.
3'
Hodně rychlá žlutá karta pro bránícího hráče domácího celku, kterým je Aridane. Ten na vlastní polovině zastavil průnik útočníka Aspase, který bude dosti nebezpečný.
2'
Favorizovaná Osasuna je hodně aktivní na útočné polovině a rozjela celkem rychlý kombinační fotbal. Celta se zatím brání, na své akce si nejspíše ještě počká.
1'
Duel odstartoval rozehrávkou domácího celku, který dnes nastupuje v bílé kombinaci. Hosté na sebe navlékli vínově červené dresy a jako první se ženou do útočné fáze.
1'
Krásné sobotní odpoledně všem fanouškům španělského fotbalu, který po koronavirové krizi nezastavuje ve svém programu. Dnes nás čeká utkání mezi Osasunou a Celtou de Vigo. Fotbalisté obou celků jsou na hřišti a začátku utkání už nic nebrání.

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, Aridane, D. García, Estupiñán – R. Torres, Oier, Brašanac, I. Pérez – Gallego, Adrián López.
Náhradníci: R. Martínez, Pérez – Oroz, Vidal, Arnáiz, Barja, Hualde, Lato, Moncayola, J. Martínez, Mérida, Navas.

Real Club Celta de Vigo: Villar – Mallo, Aidoo, N. Araujo, Sáenz, Olaza – Beltrán, Rafinha, Yokuşlu – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: Rosić – Smolov, Hernandez García, Pape Diop, G. Fernández, Fontán, Jacobo González, Bradarić, Méndez, Bermejo, Nolito, K. Vázquez.

Rozhodčí: Pizarro – García, Garrido.
Real Club Celta de Vigo
To Celta Vigo se bude mít se záchranou ještě mnohem složitější. V poslední době sice sbírá body docela pravidelně, ale z poslední výhry se radovalo naposledy v polovině června, kdy těsně zdolalo Real Sociedad. Od té doby dnešní hosté zapsali tři remízy a jednu porážku, což jim zatím stačí na šestnácté místo, které tedy neznamená sestup. Od sestupové pásma však Celta Vigo není zas tak daleko, dělí jí od ní čtyři body, které osmnáctá Mallorca klidně může získat. Real Club však dnes bude chtít vyhrát za každou cenu, aby se o udržení nemusel stachovat.

Poslední tři utkání
Celta Vigo vs. Atlético – 1:1
Celta Vigo vs. Betis – 1:1
Mallorca vs. Celta Vigo – 5:1
CA Osasuna
Osasuna jistě smiřuje za úspěšným ročníkem, protože se po postupu mezi elitu chtěla jednoznačně jenom udržet, což se jí daří na výbornou. Domácí fotbalisté jsou totiž skoro v polovině tabulky, konkrétně se nachází na jedenácté pozici, přičemž na sestupové pásmo mají třináctibodový náskok, který už je vlastně nedostižný, protože do konce soutěže zbývají tři zápasy. Osasuna si jistotu záchrany zajistila nedávnou šňůrou třech výher v řadě, kdy porazila Alavés, Leganés a Eibar. Pak sice remizovala s Getafe s jasně padla s Betisem, ale to jí asi moc mrzet nemusí, protože už v LaLize setrvá i do příští sezony.

Betis vs. Osasuna – 3:0
Osasuna vs. Getafe – 0:0
Eibar vs. Osasuna – 0:2
Zdravím všechny fandy španělské kopané! LaLigy velmi rychle směřuje do finiše, přičemž k odehraní zbývají už jenom tři kola. To začnou důležitým soubojem o záchranu Osasuna a Celta Vigo. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.