La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Valencia - 12. července 2020   19:30

CD Leganés
17' R. Pérez
1:0
(1:0)
CD Leganés
Cuéllar – Rosales, Tarín, Awaziem, Siovas, J. Silva – Ruibal, Amadou, R. Pérez (C) (85. Recio), Kévin Rodrígues (23. Gil, 86. Aviles) – Guerrero (62. Mesa).
Melero – Torre, Martínez
Estadio Municipal de Butarque (Leganés)
Valencia
Doménech – Wass (64. Florenzi), Gabriel (74. Lee Kang-in), Diakhaby, J. Costa (64. Čeryšev) – Coquelin, Parejo (C), Kondogbia (46. F. Torres), Guedes – Gómez, Gameiro (87. Sobrino).

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehrálo bez diváků.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 7:9. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:9.
Je dobojováno. Hosté měli také ve druhém poločasu možnost pokutového kopu po zahrání rukou domácího hráče. Avšak Dani Parejo nechal vyniknout Ivána Cuéllara, který jeho penaltu zlikvidoval. Následně pak si připsal několik přesných zákroků a dotáhl svůj tým ke třem bodům. Naděje na záchranu nejvyšší španělské soutěže pro Leganés tak stále žije.
90+8'
90+8'
Cuéllar zlikvidoval centr a hosté ještě dostali výhodu dalšího rohového kopu. Avšak bylo to neúspěšné a to bude z tohoto zápasu už úplně vše.
90+7'
Aitor Ruibal zbytečně fauloval hostujícího hráče a Valencia zahraje volný kop.
90+6'
Ten zahrál Torres, avšak poté hráči Valencie nedokázali Ivána Cuéllara překonat. Následuje tak pouze odkop od jeho branky.
90+5'
Čeryševova střela byla zablokována obranou Leganés a hosté zahrají další rohový kop.
90+4'
Recio zbytečně přidržel soupeře a dostává žlutou kartu. A v utkání s Bilbaem tak bude chybět stejně jako Chidozie Awaziem.
90+4'
Leganés zahrál rohový kop nakrátko, poté se míč dostal k hostům a domácí ho raději zahráli na další autové vhazování.
90+2'
Awaziem dostal žlutou kartu za to, že před autovým vhazováním zbytečně zdržoval hru.
90+1'
Domácí zahrávali volný přímý kop, ovšem branku soupeře neohrozili. A hosté se hned na to vydávají do další útočné akce na polovinu Leganésu.
90'
Nastavovat se bude ještě sedm minut navíc.
89'
Iván Cuéllar odkopl balon znovu až na polovinu soupeře, ale jeho spoluhráči tam nevymysleli nic a záhy míč ztratili.
88'
Hosté zahrávali rohový kop, ale obrana domácích dostala ze vzduchu míč do bezpečí a ani z této možnosti hosté nesrovnávají stav zápasu.
87'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Rubén Sobrino.
86'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Javier Aviles.
85'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Rubén Pérez, přichází Recio.
84'
Dimitris Siovas je znovu na hrací ploše a zřejmě bude muset být ošetřován.
83'
Lee Kang-in se dostal ke střele z rohu velkého vápna, jeho pokus však zlikvidoval domácí brankář Iván Cuéllar, jenž tak znovu podržel svůj tým.
82'
Po jeho centru pak nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal dopravit míč za Cuéllarova záda a následuje tak jen odkop od jeho brány.
82'
Rohový kop pro hosty odehraje Lee Kang-in.
80'
Za podražení hostujícího hráče dostává Aitor Ruibal další žlutou kartu pro svůj tým.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, ještě se určitě nějaká ta minuta navíc bude nastavovat. Leganés drží hodně nadějný výsledek.
79'
Po náznaku šance domácích zahráli hosté míč za postranní čáru a Leganés tak má k dispozici další autové vhazování.
77'
Už se zase pokračuje, u míče jsou hosté a derou se na polovinu domácích. Stále ztrácejí jeden gól. Blízko k vyrovnání měli v šedesáté minutě, kdy Parejo neproměnil pokutový kop.
75'
Aitor Ruibal zahrál míč na spoluhráče, ale tuhle souhru dobře viděl Mouctar Diakhaby, který ji přerušil. A přerušena na chvíli bude i hra, protože následuje další pauza na občerstvení.
74'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Lee Kang-in.
72'
Bryan Gil dostal přihrávku do pokutového území a poté z otočky napálil míč vysoko nad branku soupeře. Nebyla to špatná akce domácího velmi mladého a nadějného hráče.
71'
Po něm míč směřoval k pravé tyči Ivána Cuéllara, ale brankář Leganésu vystihl směr a poté ho ukryl do rukavic. Opět tak pomohl svému celku.
70'
Roque Mesa zezadu podrazil hostujícího hráče a hlavní sudí tasí žlutou kartu. Následně pak hosté zahrají volný přímý kop.
69'
Iván Cuéllar se nadále snaží o to, aby nepovolil hostům srovnat. Před chvílí se opět dostal k míči, který sám hned poslal až na druhou stranu hřiště.
67'
Gil po levé straně táhl akci Leganésu, poté se mu samotnému povedlo zakončit, ale vše jistil Jaume Doménech, který vše viděl a včas zakročil.
66'
Hráči Leganésu se museli vracet zpět do obrany, na Cuéllara se totiž blížilo hned trio hostujících fotbalistů. Nakonec to pro brankáře domácích dopadlo dobře, míč dostal pod kontrolu.
65'
Denis Čeryšev se hned zapojil do hry, proskočil mezi dvěma obránci Leganésu, ale dále blíže brance soupeře se přeci jen vůbec nedostal.
64'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Denis Čeryšev.
64'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Alessandro Florenzi.
63'
Ferrán Torres si naskočil v pokutovém území na pěkný centr od spoluhráče, hlavou však balon umístil jen nad břevno Cuéllárovy branky.
62'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Roque Mesa.
61'
Domácí tak stále živí naděje na tříbodový zisk, který by, vzhledem k jejich záchranářským pracím, mohl znamenat mnoho.
60'
Dani Parejo se ujal exekuce pokutového kopu a mohl tak srovnat s domácími krok. Ovšem Iván Cuéllar jeho pokus chytá a skóre se tak nemění!
59'
Je jasno, Tarín opravdu zahrál rukou ve vápně a je nařízen pokutový kop pro Valencii!
58'
Hosté se domnívali, že domácí zahráli rukou v pokutovém území a dožadovali se penalty. Následuje VAR.
58'
Další standardní situace pro Valencii, tentokráte v podobě rohového kopu.
57'
Dani Parejo zahrál volný přímý kop, míč poslal do pokutového území, ale tam se odrazil od domácího hráče a skončil mimo ohrožení Cuellárovy branky.
55'
Hosté zvyšují tempo hry, pokoušejí se vyrovnat. Ale stále jim v tom brání domácí hráči. Dimitris Siovas nyní padl obětavě do střely Pareja a chvíli byl otřesen. Je ale v pořádku a pokračuje dále.
53'
Jonathan Silva přidržel soupeře za rameno a sudí mu ukazuje žlutou kartu. Pak ale ještě vyslechl domluvu ve sluchátkách a následuje nakonec okamžitě červená karta, neboť se domácí hráč ještě po tom hostujícím prošel. Silva tak končí a jeho tým dohrává o deseti hráčích.
52'
Jaume Costa zablokoval na druhé straně pokus Rubéna Péreze. Autor gólu z pokutového kopu se tak tentokráte nedokázal zapsat do listiny střelců.
51'
Mouctar Diakhaby poslal míč na pravou stranu pro Daniho Pareju, ten sice akci ještě vyšperkoval na Maxiho Góreze, ale toho o míč obral Aitor Ruibal.
50'
Vhazování na straně Valencie zahrál Kévin Gameiro, hosté tak mohou jít do další akce na polovinu Leganés.
49'
Na druhé straně se musel mít na pozoru také brankář hostů, Doménech zasahoval proti střele Miguela Ángela Guerrera. Poté odkopl balon daleko.
48'
Hosté se znovu natlačili na území domácích a tam operovali před Cuellárem, brankář Leganésu však nemusel zasahovat, neboť na něho nešla žádná střela.
47'
Ferrán Torres se hned po nástupu na hřiště dostal ke střele a zblízka překonal brankáře domácích. Ovšem sám věděl, že je v ofsajdu a gól tedy nemůže platit.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Ferrán Torres.
46'
Střely na branku: 1 – 1
První poločas utkání mezi Leganésem a Valencií je minulostí. V něm se v sedmnácté minutě ujali vedení domácí hráči. V pokutovém území zahrál rukou Geoffrey Kondogbia a sudí nařídil pokutový kop. Ten poté bezpečně proměnil kapitán Leganésu Rubén Pérez, když si počkal na pohyb Doménecha a balon poslal na opačnou stranu. Hosté se snažili vyrovnat, avšak bez úspěchu. Leganés tak drží nadějný výsledek. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně ve 20:34.
45+4'
45+3'
Daniel Was už se blížil znovu k Ivánu Cuéllarovi, byl mu však odmáván ofsajd. Brankář domácího týmu tak bude mít odkop a poté už asi hlavní sudí tuto část hry ukončí.
45+2'
Po zákroku na Guedese dostali hosté ponechanou výhodu a směřovali na soupeřovo území. Jenže obrana Leganésu byla pozorná a nepustila soupeře ke střele.
45+1'
Hosté zahrávali rohový kop, ale z této standardní situace nezapršelo. Iván Cuéllar tak bude mít k dispozici další odkop od své branky.
45'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
44'
Další kouskování hry v podobě autového vhazování. U míče jsou nyní hosté a ještě rychle procházejí před domácí branku. Zatím se jim stále nedaří vyrovnat.
43'
Následoval odkop od jeho branky a na půlce Valencie pak domácí zahrávali autové vhazování, ale po něm se do ohrožení Doménecha nedostali.
42'
Dani Parejo však poslal míč jen do brankáře Cuéllara, jenž ho poté ukryl do rukavic.
41'
Ibrahim Amadou si koleduje o žlutou kartu, další jeho faul a tentokráte už hosté v blízkosti domácí branky zahrají volný přímý kop.
40'
Beci domácího celku se postarali o další ztrátu míče soupeře a sami pak založili další přechod míče do teritoria Valencie.
39'
Ibrahim Amadou fauloval Diakhabyho na pravé straně u velkého vápna a domácí ztrácejí míč. U něj budou zase hosté, kteří už směřují na polovinu Leganésu.
38'
Tuto standardní situaci však domácí hráč zahrál špatně. Míč poslal mimo zeď a navíc i hodně vysoko. Ten tak skončil nad brankou Jaumeho Doménecha.
38'
Nyní to ale může změnit Roberto Rosales, jenž zahraje nebezpečný volný přímý kop.
37'
Gil přenechal míč Jonathanu Silvovi a ten zahrál autové vhazování. Balon poslal směrem k vápnu, ale nakonec se hráči Leganés do žádného nebezpečného zakončení nedostali.
35'
Kévin Gameiro dostával přihrávku od Pareja, ale nepřijal ji. Sám věděl, že je v ofsajdové pasti a akce by tak nemohla pokračovat.
34'
Nepřesná střela hostů a míč získali hráči Leganés. Ti se hned na to dostali na území Valencie, avšak Jaumeho Doménecha příliš neohrozili. Ten pak v klidu míč poslal daleko od své branky.
33'
Geoffrey Kondogbia na levé straně vyslal pokus na branku domácích, tam ale včas vyskočil Iván Cuéllar a míč ukryl do svých rukavic.
32'
Hra pokračuje dále, u míče jsou hosté a ze své poloviny zakládají svou další útočnou akci, rádi by srovnali ještě do konce první půle.
31'
Nyní následuje krátká pauza na občerstvení hráčů.
30'
Po třiceti minutách hry vedou domácí hráči stále o jednu branku a snaží se současný stav bránit. Tři body, které by mohli získat, by mohly znamenat další krok k záchraně LaLigy. Ještě je ale hodně času a vše může být i jinak.
28'
A hosté si tak dlouho s balonem hráli, až o něj definitivně přišli a do akce na druhé straně se hnali okamžitě domácí. Roberto Rosales však svou střelu poslal mimo.
27'
Několik přihrávek na straně Valencie, hosté se však stále nemohou dostat do blízkosti branky Ivána Cuéllara a ten je tak prozatím v klidu.
26'
Volný přímý kop zahráli hosté, míč se poté dostal před branku domácích, kde vznikla skrumáž, ale Mouctar Diakhaby ho nedokázal protlačit mezi tři tyče.
25'
V hledišti jsou virtuální diváci, ze zvukových mikrofónů jsou pouštěny chorály a fandění diváků. Skoro to vypadá, že hráči ani nehrají bez svých příznivců.
24'
Daniel Wass zahrál na vlastní polovině autové vhazování, k míči se pak dostali hráči Leganésu a pokusili se o střelu. Gil ale balon směřující k rohu malého vápna, minul.
23'
Je to tak, na hrací ploše už je mladičký Bryan Gil a Kévin Rodríguez už putuje do útrob domácího stadionu.
23'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kévin Rodrígues, přichází Bryan Gil.
22'
Kévin Rodrígues se ocitl na hrací ploše s velmi bolestivou grimasou a bude muset být ošetřen. Nevypadá to s ním vůbec dobře a do hry se už chystá náhradník. Pro Rodríguese tak utkání s největší pravděpodobností skončilo předčasně.
20'
Pérez vystřelil k bližší tyči, míč však skončil jen vedle ní. Následuje tak pouze odkop od branky Ivána Cuéllara.
19'
Domácí vybojovali rohový kop a mají tak šanci ohrozit branku Doménecha.
17'
Leganés právě vstřelilo branku!
Domácí penaltu proměňují a ujímají se v tomto duelu vedení. Na značku pokutového kopu si míč postavil RUBÉN PÉREZ, počkal si na pohyb hostujícího brankáře Doménecha a poté umístil míč do protipohybu brankáře Valencie – 1:0.
16'
Geoffrey Kondogbia zahrál v pokutovém území rukou a sudí nařizuje penaltu pro Leganés!
15'
Na levé straně si nabíhal Kévin Rodrígues, ten poté kousek od rohového praporku zpracoval míč, který ale hostující obránce poslal do zámezí. Autové vhazování pro Leganés.
14'
Roberto Rosales byl aktivní před brankou Valencie, ale jeho přízemní střelecký pokus dostala obrana hostů pod kontrolu.
13'
Kévin Gameiro byl dalším hráčem hostů, který vyslal nebezpečnou střelu směrem ke svatyni Leganésu, ale tam byl Iván Cuellár připraven s dalším zákrokem.
12'
Hráči Leganésu jsou stále na polovině soupeře, ale zatím ho nedokázali ohrozit. Po jedné ze střel skončil balon v zámezí a domácí zahráli autové vhazování. To ovšem bylo z tohoto útoku vše.
10'
Tuto standardní situaci odehrál Roberto Rosales, který přehodil zeď a balon pak skončil jen těsně nad břevnem hostující brány.
9'
Hostující Wass se tvrdě opřel do soupeře a poslal ho k zemi. Dostává tak žlutou kartu a Leganés zahrají volný přímý kop.
8'
Na druhé straně vyslal na Doménecha střelecký pokus Jonathan Silva, ale jeho střela skončila jen vedle jeho branky.
7'
Gonçalo Guedes se na konci sedmé minuty postaral o první velkou šanci zápasu. Jeho dalekonosná střela se stočila k břevnu domácí svatyně a míč ji poté orazítkoval!
6'
Zatím není k vidění nijak oslnivý fotbal, oba celky vyčkávají, co jim soupeř dovolí. Teď jsou u míče zase hosté, ale postupný útok byl opět nepovedený.
4'
Dlouhý balon letěl před velké vápno odvrátil hlavou do bezpečí Jonathan Silva a znovu tak domácí hráči nepustili Valencii do žádné velké šance před brankářem Ivánem Cuéllarem.
3'
Iván Cuéllar nemusel zasahovat, ač jeden z hostů střílel z hranice velkého vápna. Chidozie Awaziem však balon zachytil a celou akci Valencie tak vymazal.
2'
Nyní už se poprvé dopředu dostávají hosté z Valencie a od svého brankáře zakládají akci. Ohrozí soupeřovu bránu?
1'
Ovšem rozehrávku zabrzdil Francis Coquelin, jenž otravoval protihráče a nepustil ho za půlící čáru.
1'
O výkop se postarali domácí hráči a už se pokoušejí dostat se s míčem na polovinu Valencie.
1'

CD Leganés: Cuéllar – Rosales, Tarín, Awaziem, Siovas, J. Silva – Ruibal, Amadou, R. Pérez (C), Kévin Rodrígues – Guerrero.
Náhradníci: Lombo, Soriano – Manu, Assalé, Aviles, López Cristóbal, Eraso, Recio, Gil, Mesa, Navarro.

Valencia CF: Doménech – Wass, Gabriel, Diakhaby, J. Costa – Coquelin, Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Gómez, Gameiro.
Náhradníci: Cillessen – T. Correia, Florenzi, A. Guerrero, Guillamón, Čeryšev, Lee Kang-in, Mangala, Sobrino, Soler, F. Torres.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Vzájemná utkání

První vzájemný duel probíhající sezóny se odehrál v září loňského roku a oba celky se rozešly smírně po výsledku 2:2. Bude i dnes zápas vyrovnaný, nebo jeden z týmů, který bojuje o záchranu respektive o postup do pohárové Evropy, zvítězí? To se nechme překvapit.
Valencia CF

Hosté z Valencie jsou na tom úplně opačně. Domácí bojují o naději zachránit nejvyšší soutěž ve Španělsku, zatímco Valencia bojuje o pohárovou Evropu. Nachází se na osmém místě se ziskem padesáti bodů na sedmou pozici, jenž znamená postup do kvalifikace o Evropskou ligu, mají ztrátu pouhého bodů. Na šestý flek pak body tři a ten by rádi získali. Protože by si zajistili rovnou skupinovou fázi této prestižní s soutěže. Na Ligu mistrů to už nestačí, tam mají manko třinácti bodů, které už nelze dohnat. I tak ale je o co hrát a v Evropě Valencie nechce chybět. Naposledy se Valencii dařilo, když doma porazila Valladolid těsně 2:1.
CD Leganés

Fotbalisté dnes domácího týmu Leganés okupují sestupové místo, najdeme je na devatenácté pozici se ziskem devětadvaceti bodů. Tři kola před koncem sezóny tak ještě mají nějakou šanci se udržet, ale to by museli ještě pořádně zabrat. Hráči Leganés po prohře 0:3 se Sevillou poté plně bodovali, když si výsledkem 1:0 poradili s Espanyolem. V duelu s Eibarem chtěli získat tři body, avšak to se nepovedlo. V Eibaru se zrodila bezbranková remíza a hostům se tak stále vzdaluje možnost záchrany. Na sedmnácté místo, kde je Alavés, ztrácejí šest bodů a budou to mít se záchranou opravdu hodně těžké, naděje však stále ještě je.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu šestatřicáté kolo španělské LaLigy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy CD Leganés a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.