La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Bilbao - 6. října 2019   14:00

Celta Vigo
74' Aspas (S. Mina)
1:0
(0:0)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Olaza – Rafinha (71. Méndez), Lobotka (82. Pape Diop), Yokuşlu, Denis Suárez (88. Beltrán) – Aspas, S. Mina.
S. Álvarez – Beltrán, Sáenz, G. Fernández, K. Vázquez, Méndez, Pape Diop.
Jiménez – Del Cerro Grande, Cantón
Abanca-Balaídos (Vigo)
19 690 diváků
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Dani García, Vesga (81. Larrazabal) – de Marcos (66. Sancet), Raúl García, Muniain (C) (81. Aduriz) – I. Williams.
Herrerín – Núñez, Unai López, Larrazabal, Lekue, Aduriz, Sancet.

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 2:2.
Střely mimo: 7:3.
Rohy: 6:4.
Ofsajdy: 0:0.
Fauly: 8:20.
Ze zápasu odcházejí ako vítězové hráči Celty Vigo, kromě zisku třech bodů se ale nemají vůbec čím chlubit. Fotbal měl až do vítězného gólu Aspase katastrofální úroveň a nenabídl divákům ani jeden zajímavý moment. Gól hře pomohl a především aktivnější Celtu výrazně povzbudil, další branku jsme už ale dnes neviděli. Hosté se v závěru ještě tlačili dopředu, domácí si ale výhru s klidem pohlídali a podruhé v sezoně vítězí. Na kontě mají devět bodů a posouvají se na průběžné 14. místo. Bilbao naopak podruhé v sezoně prohrálo a se ziskem 12 bodů je na sedmém místě.
90+4'
90+4'
Celta drží míč na polovině hostů a zdá se, že tady i zápas dohraje.
90+3'
Raúl García v souboji s Aspasem míč letící z rukou Vesgy nadzvedl, i tak ho ale snadno chytil brankář Blanco. Raúl García ještě zůstává ležet na trávníku, spíše ale jde jen o zoufalý pokus, jak zkusit získat penaltu.
90+2'
A Rubén Blanco úspěšně vyboxoval i centr z rohového kopu. Míč doskákal za autovou čáru, odkud ho bude vhazovat dlouhým autem do šestnáctky Celty Vesga.
90+1'
Centr Larrazabala téměř z brankové čáry tečoval Mallo tak, že se míč zakroutil směrem na branku Celty. Brankář Blanco byl připraven a míč vyrazil na roh.
90'
Bude se hrát ještě čtyři minuty.
90'
Mallo čistým skluzem vypíchl míč Williamsovi do autu. Domácí se zatáhli do obrany a míč mají pod svou kontrolou hosté.
89'
Trenérovi Bilbaa Gaizkovi Garitanovi se teď vůbec nelíbil verdikt po faulu Larrazabalu a dal svůj nesouhlas hlavnímu rozhodčímu až příliš najevo. Ten mu ukázal za toto představení žlutou kartu.
88'
Hostům už asi i docházejí síly, počet tvrdých zákroků a faulů v jejich podání se totiž rychle zvyšuje. Po faulu Larrazabala zůstal ležet na trávníku Olaza.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Fran Beltrán.
87'
I s Mallovým centrem si obrana Athleticu poradila. Míč se pak dostal na pravou stranu k Méndezovi, kterému při snaze o průnik do pokutového území odskočil za brankovou čáru.
86'
Centr letěl na zadní tyč na Méndeze, před kterým ho odhlavičkoval jeden z obránců Bilbaa. Následná střela Aidooho byla sražena na rohový kop.
85'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu Denise Suáreze dostává Ander Capa (Athletic Bilbao). Přímý kop Celty z levé strany.
84'
Navzdory vedení jsou domácí nadále aktivnější a stále drží míč na útočné polovině.
83'
Střídající Larrazabal hledal kolmou přihrávkou za obranu domácích na pravé straně Capu, ten už ale nedokázal tento prudký pas zpracovat.
82'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Pape Diop.
81'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Gaizka Larrazabal.
81'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Aritz Aduriz.
80'
Celta je po vstřelené brance jednoznačně lepším týmem. Nejdŕíve musel Martínez zblokovat střelu Lobotky a pak hosté zastavili individuální průnik Méndeze odkopem míče za brankovou čáru.
79'
Domácí tým se nepokusil o přímý centr, místo toho rozehráli po zemi na levou stranu. Minův centr zasáhl hlavou Aspas, míč ale poslal výrazně mimo a nakonec ho brankář Simón chytil.
78'
Žlutou kartu za zásah skluzem zezadu do kotníku Lobotky dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao). Přímý kop pro Celtu z pravé strany útočné poloviny.
77'
Žlutou kartu za podražení pronikajícího Méndeze dostává Yeray (Athletic Bilbao).
75'
Situaci ještě posuzoval VAR, hlavní rozhodčí totiž gól původně kvůli ofsajdu Aspase neuznal. VAR ale odhalil, že Aspas v postavení mimo hru nebyl a gól je regulérní.
74'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Tak konečně jsme se dočkali gólu a střílejí ho domácí! Mina zasáhl hlavou centr Denise Suáreze z rohového kopu. míč ale poslal výrazně mimo branky hostů. Na zadní tyči ale situaci uzavíral IAGO ASPAS, který osamocen bez problémů poslal hlavou míč do odkryté branky. Asistence: Santiago Mina.
72'
Domácí si udržují svou malou územní převahu a i teď drží míč na svých kopačkách na polovině domácích, ani tentokrát se jim ale nedaří dostat se do dobré střelecké pozice.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Brais Méndez.
69'
Muniain vystřelil po zemi ze střední vzdálenosti a trefil branku, brankář domácích Blanco ale dokázal jeho střelu k pravé tyči zastavit.
68'
Centr Denise Suáreze z přímého kopu hosté bez problémů vyřešili a domácí musí po jejich odkopu začínat znovu od vlastních obránců.
67'
Dani García podrazil na levém křídle pronikajícího Lobotku. Přímý kop pro Celtu Vigo.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ohian Sancet.
65'
Aspas nakonec získal míč před vlastní šestnáctkou a přihrávkou na pravou stranu hledal rozběhnutého Rafinhu. Před ním odkopl míč mimo hrací plochu Balenziaga a střela Aspase po autovém vhazování byla nepřesná.
64'
Hosté se usadili u šestnáctky domácích, ti ale bez velkých potíží dokázali odvrátit do bezpečí oba centry de Marcose.
63'
Zlepšení hry obou týmů nepřišlo zatím ani ve druhé půli. Ani v ní jsme totiž nevidéli žádný moment, který by stál v highlightech dnešního zápasu za zmínku.
61'
Balenziaga hledal nákopem z levé strany na zadní tyč Williamse, ten si ale míč předkopl přímo za brankovou čáru.
60'
Hra se v posledních minutách přitvrzuje. Santi Mina dalším faulem na polovině soupeře podrazil de Marcose.
59'
Yokuşlu podrazil na vlastní půli Muniaina, čímž dal hostům přímý kop. Ten rozehrál právě faulovaný Muniain centrem na pravou stranu šestnáctky, odkud prodlužoval míč Yeray. Brankář Blanco byl připraven a na dvakrát balon chytil.
58'
Domácí mají míč pod svou kontrolou, znovu se s ním ale nikam nedostali. Pokus o zrychlení hry nákopem na Minu byl nepřesný a Mina pak v souboji o balon podrazil už hrajícího Martíneze.
57'
Tak napokon to dopadlo docela dobře. Martínez je už na nohou a odchází za autovou čáru. Uvidíme, zda se ještě vrátí do utkání.
56'
Martínez stále zůstává ležet u pravé tyče branky Celty a zatím se nezvedá.
55'
Centr letěl na přední tyč, kde si naskakoval na vysoký nákop Martínez. Před ním míč vyboxoval Blanco, který ho ve výskoku trefil a Martínez při svém pádu navíc narazil do tyče domácí branky.
54'
Muniainův centr ze standardky vyboxoval Blanco před nabíhajícím Martínezem na rohový kop.
53'
I hosté měli rohový kop, který však nebezpečí pro branku Blanca nepřinesl. Po faulu Denise Suáreze na Muniaina už ale přiít může, hosté totiž budou míť přímý kop z pravé strany.
52'
Olazův centr z rohu poslal patičkou na branku hostů Yokuşlu, míč ale letěl přímo na brankáře Simóna, který si s ním snadno poradil.
51'
Celta pokračuje v akci. Denis Suárez se středem obrany hostů neprobil, míč ale připravil na střelu Aspasovi, jehož střelu zblokoval Yeray.
50'
Aspas míč naštěstí pro domácí rychle vybojoval zpět. Před šestnáctkou Bilbaa si ho narazil s Denisem Suárezem a pak donutil jednoho z obránců hostů střelu srazit do autu.
49'
Domácí tým má ale zjevně času dost, a tak míč posunul až ke svému brankáři Blancovi a ten ho nepřesným výkopem nikým neatakován poslal přímo do autu.
48'
Lobotka vystihol přihrávku hostů a pokusil se založit rychlý útok domácích, taktickým faulem ho ale zastavil Vesga. Domácí tak budou muset útočit do plných.
47'
Hned po jednom z prvních soubojů ve středu pole zůstal ležet na zemi Yokuşlu, který narazil do protihráče. Zdá se ale, že po krátkem ošetření bude v pořádku.
46'
Výkop druhého poločasu měli hosté. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'

Fauly: 2:10
Když se bude na konci sezony vybírat nejnudnější poločas této sezony LaLigy, tak mezi nominovanými bude určitě první poločas zápasu Celta Vigo – Athletic Bilbao. Za celé první dějství jsme totiž neviděli ani jednu pořádnou útočnou akci a i když domácí měli mírnou územní převahu, tak se taky do něčeho lepšího, jako tří „pološancí“ dostat nedokázali. Vývoj zápasu by tak zřejmě uspal každého, kdo má problémy se spánkem, a asi nikoho na stadionu tento zápas zjevně nebaví, protože navzdory zaužívaným zvyklostem je dnes na Abanca-Balaídos dnes doslova komorní atmosfera. Nezůstává nám tak věřit, že obě mužstva si hrůzu ve své hře vyčerpali v první půli na celou sezonu dopředu a že v té druhé uvidíme i fotbal.
45+1'
45+1'
Závěr prvního poločasu se odehrál na polovině domácích. Hosté se pokusili o poslední postupný útok, který zakončil nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti Muniain.
45'
Bude se hrát ještě jednu minutu.
44'
Denis Suárez a Rafinha si před šestnáctkou Bilbaa narazili míč a pak ho Suárez posunul Minovi, který střelou z první zakroutil balon těsně mimo levé tyči Simónovy branky.
43'
Nákop od rohového praporku vyřešila obrana hostů. Rychlý protiútok pak táhl po levé strane Muniain, který však míč poslal jen do rukavic brankáře Blanca.
42'
Na centr Denise Suáreze si dobře nabíhal Mina, chyběly mu však asi dva kroky na to, aby míč zasáhl. Ten napokon tečoval jeden z bránících hráčů Bilbaa na rohový kop.
41'
Capa srazil k zemi Rafinhu, který si ho obhodil. Přímý kop pro domácí z levé strany útočné poloviny.
40'
Žlutou kartu za podražení Malla ostrým skluzem dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
40'
Lobotkovi se pokus o individuální akci nepovedl a Capa míč rezolutně odkopl na polovinu domácích. Ti se neženou dopředu a míč si posouvají na vlastní půlce.
39'
Za téměř 40 minut jsme neviděli ještě ani jednu střelu na branku. O ní se teď snaží domácí, kteří si míč posouvají na polovině Athleticu Bilbao.
38'
Raúl García přihrávkou na hranici šestnáctky našel Williamse, který si míč sice zpracoval, zády k brance ho už ale nedokázal poslat na Blancovu branku. Posunul ho tak dozadu a hosté pokračují v kombinaci.
37'
Hosté se po dlouhé době usazují na polovině domácích a vytvářejí si asi poprvé v zápase větší tlak. I tak se ale ke střeleckému pokusu přes dobře organizovanou obranu Celty nedostali.
36'
Olaza odkopol pronikajícímu de Marcosovi míč do autu. Vesga ho pak znovu házel dlouhým vhazovaním do domácí šestnáctky, i tentokrát ho ale bez větších problémů domácí obrana odvrátila do bezpečí.
35'
Ta skončila po nepřesné přihrávce Lobotku na rozběhnutého Aspase. Nepřesností je ve hře obou týmů dnes více než dost a hru to dost sráží.
34'
Centr Denise Suáreze z přímého kopu z pravé strany hosté odkopli, domácí ale získali u míče a pokračují v útočné akci.
33'
Hra se zasekla ve středu hřiště, kde ani jeden z týmů není schopen získat převahu. Míč nakonec po faulu Yeraye na Santiho Minu získali domácí.
31'
Lobotka hledal přihrávkou na pravou stranu Rafinhu, kterého srazil k zemi Vesga. Rozhodčí nechal domácím výhodu, tu ale využít nedokázali.
30'
Na opačné straně se hezky uvolnil na levé straně Olaza, centr téměř od rohového praporku ale nebyl vůbec přesný a skončil za brankovou čárou.
29'
Muniainův centr odvrátila obrana domácích k Danimu Garcíovi, jehož střelu zablokoval Araujo. Míč se pak po několika odrazech v šestnáctce domácích dostal za brankovou čáru.
28'
Araujovu přihrávku na spoluhráče ale vystihl Williams, který míč udržel a pak ho posunul doprava na spoluhráče. Aspas pak na pravé straně srazil k zemi Yeraye, hosté tak budou mít přímý kop.
27'
Domácí vystihli rozehrávku obránců Bilbaa a sami od vlastní obrany zakládají další postupný útok.
27'
Držení míče: 54 % : 46 %
26'
Celta pomalu přebírá iniciativu a je častěji na polovině svého soupeře. Mallův centr z pravé strany se dostal až na zadní tyč k Minovi, který ho ale v pádu už jen usměrnil přímo do rukou brankáře Simóna.
25'
Olaza nacentroval z levé strany do pokutového území hostů, kde předskočil Mina obránce Yeraye. Jeho hlavička pak skončila mimo branku Bilbaa.
24'
Raúl García podrazil pronikajícího Rafinhu. Teď se to obešlo bez karty, rychlost domácího hráče ale dělá hostům zjevně velké problémy.
23'
Rafinha musel být také rychle ošetřen, i on ale pokračuje v zápase. Lobotka se sice dostal do obklíčení mezi trojicí hráčů Bilbaa, pak ale úspěšně založil útočnou akci domácích.
21'
První žlutou kartu zápasu dostává za podražení Rafinhy Mikel Balenziaga (Athletic Bilbao).
21'
Martínez už je na nohou a stojí za autovou čárou. Hra je mezitím znovu přerušena po faulu ve středu hřiště na Lobotku.
20'
Martínez se při skluzu proti střele Aspase asi lehce zranil. Zůstává totiž ležet ve vlastním pokutovém území a musí být ošetřen.
19'
Rafinha se průnikem po levé straně dostal až téměr k brankové čáře, odkud přihrál na os hřiště Aspasovi. Střelu útočníka Celty zblokoval skluzem Martínez a dobíhající Mina už nedokázal míč zpracovat.
17'
Až teď se hosté usadili k delší kombinaci na polovině domácích, po další nepřesné přihrávce na Williamse o míč přišli.
16'
Prvních 15 minut je za námi a zjednodušeně bylo se dalo říct, že byly nudné. Nic zajímavého jsme neviděli a ani jeden z týmů nedokáže dostat svého soupeře pod tlak.
15'
Vesga hodil dlouhým autem míč do pokutového území Celty, kde ho sice vybojovali jeho spoluhráči, pak mu ho ale nedokázali přesně vrátit.
14'
Ne však na dlouho. Denis Suárez se zmocnil míče na levé straně, potáhl ho k pokutovému území hostů a téměř z brankové čáry nacentroval. Gólman Simón byl připraven a míč chytil.
13'
Domácí se pak dostali na polovinu Bilbaa, Rafinha ale nedokázal přesně přihrát Denisovi Suárezovi a míč daroval hostům.
12'
A domácí obrana si následně poradila i s centrem Muniaina, tentokrát už z rohového kopu.
11'
Muniain si dobře naběhl na kolmou přihrákvu na levé křídlo a pak i nacentroval, Araujo ale dokázal míč před nabíhajícím Williamsem odkopnout na rohový kop.
10'
Muniain našel přihrávkou z pravé strany Williamse, jehož střelu zblokovala domácí obrana.
9'
Těm se ale rozehrávka také nepovedla a Mallo poslal míč při snaze přenést hru až do autu na opačné straně.
8'
De Marcos získal balon ve středu pole a pod tlakem napadajícich hráčů ho přihrál malou domů brankáři. Simón pak musel míč jen odkopnout na polovinu domácích.
7'
Domácí tak otočili hru a kombinují kolem pokutového území hostů. Kromě jednoho centru Denise Suáreza z levé strany ale nepřišlo z této akcie žádné nebezpečí pro branku hostů.
6'
Balenziaga se pokusil zaskočiť domácí obranu nákopem z vlastní poloviny na rozběhnutého Muniaina, tímto pasem ale zaskočil i svého kapitána. Ten nedokázal míč zpracovat na hrací ploše.
5'
Hosté zatím s rozehrávkou nikam nespěchají. Úvod utkání je hodně opatrný a ani jeden z týmů nechce především udělat chybu.
4'
Domácí se poprvé v utkání dostali na polovinu soupeře, kde rozvíjeli svůj postupný útok. Hosté je ale vytlačili na jejich polovinu a nakonec donutili Malla k nepřesnému nákopu do jejich šestnáctky.
3'
Odkop brankáře hostů letěl na Raúla Garcíu, kterého v hlavičkovém souboji trefil do hlavy Aidoo. Hlavnímu rozhodčímu tento zákrok unikl a hra tak pokračuje dále bez přerušení.
2'
Muniain potáhl míč mezi obránce Celty a chtěl ho ještě dostat doleva na rozběhnutého Williamse, dobře ale zareagoval obránce Mallo, který ho odkopl až k brankáři Bilbaaa Simónovi.
1'
První útok zápasu měli domácí, daleko se ale nedostali. Jejich snahu zastavili hosté už ve středu hřiště a nakonec je o míč i obrali.
1'
Domácí Celta bude hrát v tradičních belasých dresech, hosté v červenobílých.
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Olaza – Rafinha, Lobotka, Yokuşlu, Denis Suárez – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Sáenz, G. Fernández, K. Vázquez, Méndez, Pape Diop.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Dani García, Vesga – de Marcos, Raúl García, Muniain (C) – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Núñez, Unai López, Larrazabal, Lekue, Aduriz, Sancet.

Rozhodčí: Jiménez – Del Cerro Grande, Cantón.
Vzájemné zápasy

V tomto desetiletí se oba týmy utkaly v LaLize 14krát a bilance mluví jasně ve prospěch Bilbaa, které vyhrálo až devětkrát. Čtyři zápasy se skončily remízou a jen jeden za toto období vyhrála Celta. V minulém ročníku vyhrálo Bilbao oba zápasy – venku 2:1 a doma 3:1.

Athletic Bilbao

Hosté jsou po sedmi kolech na tom výrazně lépe. V tabulce jsou se ziskem 12 bodů na sedmém místě a ze sedmi zápasů prohráli jediný – zatím poslední doma s Valencii 0:1. Bilbao vstřelilo len sedm gólu, inkasovalo však jen tři, co je nejméně ze všech týmů v soutěži. Venku Bilbao doteď vždy remizovalo, tak uvidíme, zda se mu to povede i v dnešním zápase.

Posledních 5 ligových zápasů:
Athletic Bilbao – Real Sociedad 2:0
Mallorca – Athletic Bilbao 0:0
Athletic Bilbao – Alavés 2:0
Leganés – Athletic Bilbao 1:1
Athletic Bilbao – Valencia 0:1

Nebudou hrát: Yuri Berchiche (zranění ramena), Gorka Guruzeta (zranění kolena)
Real Club Celta de Vigo

Celtě se vstup do nového ročníku vůbec nepovedl a se šesti body je po sedmi kolech průběžne na 17., poslední nesestupové přícce. Domácí vyhráli zatím jediný zápas – doma proti Valencii ve druhém kole. Od té doby tahají sérii pěti zápasů bez výhry. Obrovským problémem Celty je slabá útočná produktivita. Za 7 zápasů vstřelili domácí jen 4 góly a méně jich má na kontě jen poslední Leganés. Celta uhrála 4 ze svých 6 bodů na vlastním stadionu, dnes ale domácí čeká soupeř, proti kterému se jim tradičně vůbec nedaří.

Sevilla – Celta Vigo 1:1
Celta Vigo – Granada 0:2
Atlético Madrid – Celta Vigo 0:0
Celta Vigo – Espanyol 1:1
Eibar – Celta Vigo 2:0
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu osmého kola španělské LaLigy mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Athletic Bilbao. Utkání začíná v 14:00.