La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Mallorca - 21. února 2020   21:00

Real Betis
19' Canales  • 35' Fékir  • 48' Joaquín (Canales)
3:3
(2:2)
Mallorca
17' Hernández   • 27' Budimir  (Kubo) • 70' Kubo  (Budimir)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – Guardado (87. García), W. Carvalho (74. Aleñá) – Joaquín (C) (78. Tello), Canales, Fékir – Loren.
D. Martín – Barragán, González, Aleñá, García, Sidnei, Tello.
Gil – Nevado, De Francisco
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
47 231 diváků
Mallorca
Reina (C) – Pozo (82. Sedlar), Valjent, Raíllo, Koutris (31. Gámez) – Baba Mohammed (68. Lago Junior), Sevilla – Hernández, Kubo, Rodríguez – Budimir.
Fabri – Febas, Gámez, Chavarría, Lago Junior, Prats, Sedlar.

Máme za sebou bláznivou předehrávku 25. kola španělské La Ligy mezi Betisem a Mallorcou, která nám nabídla hned šest branek.

Do vedení se dostali hosté zásluhou povedené střely Juana Hernándeze, avšak o dvě minuty později vyrovnal z penalty Sergio Canales, jenž potrestal faul Koutrise. Podruhé se hosté dostali do vedení ve 27. minutě, to se prosadil Ante Budimir. I v tomto případě ovšem Betis odpověděl gólem z penalty. Nabil Fékir v šestnáctce nastřelil ruku soka a "desítku" sám s velkým štěstím proměnil.

Druhá půle byla na góly chudší. Svěřenci kouče Rubia ve 48. minutě dokonali obrat po výborné individuální akci kapitána Joaquína, avšak i Mallorca dokázala smazat ztrátu, konečnou podobu dal výsledku mladý japonský talent Takefusa Kubo. Betis navzdory remíze zůstává dvanáctý, Mallorca se minimálně do soboty vyhoupla ze sestupových vod před Celtu Vigo.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 11:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:12.
90+5'
90+4'
V závěrečných sekundách přichází ještě jedna žlutá karta. Pod vlivem velké frustrace Carles Aleñá sundal k zemi Budimira.
90+4'
Zápas s největší pravděpodobností skončí remízou. Cristian Tello se ještě snažil pohnout s ukazatelem skóre, avšak zpětný přízemní pas skvěle vystihl Aleksandar Sedlar.
90+3'
Velká smůla potkala Morena. Levý bek ještě stihl balón na hrací ploše, jenže při snaze změnit pohyb podklouzl a míč se pomalu dokutálel za postranní čáru.
90+2'
Domácí chtějí za každou cenu zvítězit, to je zřejmé. Dopředu se vydal i Marc Bartra a právě on zakončoval celou akci, rána z dvaceti metrů proletěla vysoko nad břevnem.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Kubo pod tlakem ještě dokázal přihrát na levou lajnu Gámezovi, jehož zajímavý centr nadělal problémy Roblesovi. Brankář ale nakonec dokázal míč ztlumit na prsou.
89'
Křídelník Fékir pouze bezmocně rozhodil rukama, nesouhlasí s výrokem rozhodčího, který odpískal nedovolený zákrok Francouze na Sevillu. Betis se pro změnu bude muset zase chvíli bránit.
88'
Těžko říct, zda Cristian Tello střílel nebo centroval. Každopádně z toho byla velmi nebezpečná situace, a kdyby se Emersonovi podařilo do míče vložit nohu, měl by Reina velké problémy.
87'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Raúl García.
86'
Domácí fotbalisté rozehrávali rohový kop. Nabil Fékir tentokráte centroval na přední tyč, kde nepustil míč dále za svá záda Aleksandar Sedlar.
85'
U pravé lajny si Takefusa Kubo nepřišel na Guardada. Mexičan rozjel rychlou akci na druhou stranu, jenže přihrávka na Canalese mu nevyšla.
84'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Nově příchozí Tello si naběhl na nahrávku Morena a do šestnáctky vyslal skvělý centr, na nějž Loren o malý kousek nedoskočil.
83'
Juan Hernández si několikrát vyměnil míč s Budimirem, domácí defenziva si s touto dvojicí nyní vůbec nevěděl rady. Prvně jmenovaného nakonec při pokusu o kličku zastavil Bartra.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Aleksandar Sedlar.
81'
Na trávník se posadil Alejandro Pozo, na vině jsou podle všeho křeče. Španělský pravý obránce s největší pravděpodobností bude muset střídat.
80'
Emerson nechtěl zůstat pozadu, i on se prezentoval pasem, samozřejmě ze své pravé strany. Ani on ovšem nesklidil úspěch, Canales na balón nedosáhl.
79'
Krajní beci domácího mužstva hýří aktivitou směrem do ofenzivy. Moreno se zbavil Kuba a centroval do vápna, před Lorenem uklidil kulatý nesmysl do bezpečí Valjent.
78'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Cristian Tello.
77'
Hráči v červeném rozehrávali rohový kop. Jeho exekuce se opět chopil Takefusa Kubo, Japonec poslal balón přímo do Roblesových rukavic.
76'
Vypadá to, že z bezprostředního šoku se Betis dostal. Zeleno-bílí se opět častěji drží na balónu, soupeř však presuje hodně vysoko.
75'
Joaquín mohl sttřílet, nesobecky ovšem ještě nahrál po pravé straně stojícímu Lorenovi. Útočník přízemním pasem našel v šestnáctce nabíhajícího Morena. Levý bek ve velké šanci zamířil nad.
74'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Carles Aleñá.
73'
Dani Rodríguez se dobře uvolnil kolem Carvalha a technickým projektilem pořádně protáhl Roblese! Gólman si se střelou poradil, k dorážce se jen těsně nedostal Hernández.
72'
Hosté jsou rázem jako polití živou vodou. S chutí hrající Kubo tentokráte centroval z levé strany na forvarda Budimira, který se nedokázal protlačit do zakončení přes Mandího.
70'
Mallorca právě vstřelila branku!
Mallorca bojuje a vyrovnává! TAKEFUSA KUBO si přešlapovačkou připravil balón na střelu, kterou z hranici šestnáctky namířil k levé tyči. Robles ránu ztlumil, v cestě do sítě jí ale zabránit nedokázal.
69'
Marc Bartra zastavil na polovině hřiště Budimira a od rozhodčího inkasoval žlutou kartu. Španěl obdržel pátou žlutou kartu v sezóně, a to znamená, že příští týden zápas ve Valencii vynechá.
68'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba Mohammed, přichází Lago Junior.
67'
Baba si ve středu hřiště neporadil se zpracováním, čehož Betis okamžitě využil. V situaci čtyři na tři Carvalho přihrál Fékirovi, jehož rána skončila v boční síti.
66'
Alex Moreno tentokráte plnil ofenzivní úkolu a i s těmi si poradil velmi obstojně. Centrem na zadní tyč našel Emersona. Brazislký bek vracel pod sebe na Carvalha, ale Portugalec v souboji nepřetlačil Sevillu.
65'
Domácí vsítili čtvrtou branku, jenže radost byla jen chvilková. Zakončující Loren se nacházel v metrovém ofsajdu, což pomezní rozhodčí dobře viděl.
64'
Levý obránce si následně pomohl malou domů Roblesovi, španělský gólman posléze dlouhým odkopem vrátil míč na polovinu Mallorcy.
63'
Alex Moreno ukázal, že rychlostně rozhodně nestrádá. Po pravé lajně se snažil dostihnout dlouhý nákop Kubo, se soupeřem ale v běžeckém souboji prohrál.
62'
Hodně volného prostoru dostal na pravé straně Nabil Fékir. Francouz odcentroval na Joaquína, který se ještě pokusil nahrát lépe postavenému Lorenovi, tento úmysl dobře přečetl Valjent.
61'
Domácí mohli udělat velký krok směrem ke třem bodům! Joaquín parádní přihrávkou uvolnil Canalese, který samostatný únik nedokázal využít, nártem trefil přímo prostor, v němž se pohyboval gólman.
60'
Hodina střetnutí je minulostí. Betis vede v bláznivém utkání o jedinou branku, ale jak už jsme se dnes několikrát mohli přesvědčit, stát se ještě může cokoli.
59'
Vysoký centr Canalese se stal lahůdkou pro Manola Reinu. Zkušený čtyřiatřicetiletý brankář si vyběhl, nenechal se rozhodit ani vyskakujícím Carvalhem.
58'
První žlutá karta je na světě. Jejím držitelem se stal Fran Gámez, který na polovině hřiště skluzem nebezpečně zajel do Fékira.
57'
Andrés Guardado to myslel dobře, jeho úmysl však žádný ze spoluhráčů nepochopil. Za obloučkem směřujícím za obranu se nikdo nerozběhl.
56'
Joaquin utekl Pozovi a přízemním pasem hledal Lorena, jenž promáchl. Na zadní tyči zavíral celou akci Emerson, jemuž ovšem zakončení vůbec nevyšlo.
55'
Zkrat španělského stopera nebyl po záslize potrestán. Takefusa Kubo sice poslal dlouhý balón do pokutového území, avšak nejvýše vyskočil Ajsa Mándí.
54'
Zbytečného zákroku se dopustil na vlastní polovině Marc Bartra. Zeleno-bílí hráli s balónem, když se stoper ohnal a trefil do břicha Rodrigueze.
53'
Na míči pokračuje Betis. Trenér Rubi si určitě oddechl, že jeho svěřenci nemuseli krátce po vedoucím gólu čelit pokutovému kopu.
52'
Skutečně je tomu tak, penalta se ruší! Středopolař Mallorcy opravdu simuloval a může být ještě rád, že ze situace vyšel bez žluté karty.
51'
Bude se stanovisko rozhodčího měnit? Podle některých záběrů to vypadá, že Baba simuloval, Manzano se ještě jde podívat sám na kostku.
50'
Dnešní zápas je plný zvratů! Iddrisu Baba Mohammed se probojoval do vápna soupeře, kde mu Emerson přišlápl levou nohu, hlavní rozhodčí píská penaltu i ve prospěch Mallorcy!
48'
Real Betis právě vstřelil branku!
Máme tu obrat ve skóre! Canales nákopem vyslal do útoku JOAQUÍNA. Kapitán Betisu si míč zpracoval, skvělou kličkou se uvolnil přes Poza a milimetrově přesnou střelou k pravé tyči nedal Reinovi šanci zasáhnout.
47'
Joaquín na sebe vzal příliš velké sousto. Sám se pustil do trojice protihráčů. Balón se nakonec snažil udržet i na zemi, právě v této pozici však fauloval Sevillu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Skončil první poločas utkání mezi Betisem a Mallorcou, který nám nabídl hned čtyři branky. Do vedení se dostali hosté, když se v šestnácté minutě parádně opřel z první do balónu Juan Hernández. Vedení Mallorce ale vydrželo pouhé dvě minuty, poté faul v pokutovém území potrestal proměněnou penaltou Sergio Canales.

Svěřenci kouče Morena si vedení vzali zpět ve 27. minutě, po přihrávce Kuba se Ante Budimir otočil s balónem a bezpečně zacílil k pravé tyči. Domácí ovšem zase vyrovnali díky penaltě. Nabil Fékir nastřelil ruku jednoho Gámeze a následnou "desítku" sám s velkým štěstím proměnil. Do druhého poločasu je všechno otevřené, zvítězit mohou oba celky.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec prvního poločasu jednu minutu. V tomto čase Loren centroval do pokutového území, nízký pas odvrátil do bezpečí Fran Gámez.
45'
Po levé lajně to vzal na sebe Alex Moreno. Hernándeze se dokázal zbavit, avšak dalšího v pořadí, Španěla Poza, už ne.
44'
Zeleno-bílí se nadále snaží kombinovat, tato varianta jim však doposud nadělala spíše více škody než užitku. Jak to dopadne teď?
43'
Křídelník Nabil Fékir si hodil míč po levé straně podél stopera Antonia Rialla, jenž jako by se se situací nedokázal smířit, Francouze nedovoleně poslal k zemi.
42'
Mallorca mohla opět vytěžit z minima maximum. Dani Rodríguez na sebe natáhl tři hráče a poté uvolnil Takefusu Kuba, křižnou střelu dokázal na poslední chvíli zbblokovat Marc Bartra.
41'
Alex Moreno vybojoval u rohového praporku standardku pro domácí. Ještě požadoval žlutou kartu pro faulujícího Poza, u rozhodčího ale nepochodil.
40'
Do konce prvního poločase zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za vyrovnaného stavu?
39'
Standardka hostům vůbec nevyšla, Betis rychle obrátil na druhou stranu. Byl to Fékir, kdo posílal centr za obranu, skluzující Loren balón těsně minul.
38'
Přichází chvilka oddechu. Na polovině hřiště se faulu dopustil Sergio Canales, Španěl příliš pozdě přiběhl do souboje s Rodriguezem.
37'
Manolo Reina drží vyrovnaný stav! Z levé strany se až do šestnáctky prodral Alex Moreno, proti jehož štiplavé dělovce na přední tyč vytáhl gólman na poslední chvíli svoji pravou ruku.
35'
NABIL FÉKIR si musel ohromně oddechnout. Reina totiž vystihl směr penalty, ale pod tělem gólmanovi balón smolně propadl do sítě!
34'
Betis bude zahrávat druhou penaltu! Zase ji vybojoval Nabil Fékir, francouzský křídelník tentokráte nastřelil ruku Gámeze. Ten se v utkání neuvedl v dobrém světle.
33'
Nešlo to kombinačně, a tak to William Carvalho zkusil z dálky. Rána to nebyla vůbec špatná, pravou tyčku minula zhruba o metr.
32'
Svěřenci kouče Rubiho se opět usídlili na polovině soupeře. Hráči v červeném brání v deseti lidech, pouze Ante Budimir je vytaženější.
31'
Stal se mu penaltový zákrok osudným? Leonardo Koutris nemůže dále pokračovat ve hře, přičemž nebyl k videní žádný ostrý zákrok na jeho osobu. Ke zranění tak zřejmě vážně došlo při zákroku na Fékira.
30'
Neméně aktivním hráčem je Emerson. Pravý bek brousí pravou lajnu sem a tam. Brazilec znovu odcentroval, hlavička Lorena proletěla těsně nad.
29'
Nejaktivnějším hráčem domácích je Sergio Canales. Ten se okamžitě po rozehrávce vydal dopředu s cílem opět rychle vyrovnat, jenže narazil na Valjenta, který soka za svá záda nepustil.
27'
Hosté dávají soupeři lekci z produktivity! Betis je zatím jasně lepší, přesto prohrává. Hernández patičkou uvolnil Kuba. Japonský mladík našel v pokutovém území ANTEHO BUDIMIRA, jenž se v klidu otočil s balónem a neomylně zavěsil k pravé tyči.
26'
Sergio Canales umí i do defenzivy. U vlastní šestnáctky čistým způsobem obral o kulatý nesmysl Sevillu a rychlým pasem rozjel brejk na druhou stranu. Na jeho konci byla rána Lorena, která skončila na pravé tyči Reinovy svatyně!
25'
Manolo Reina se rozhodně nenudí. Španělský gólman šel na zem po přízemní střele Williama Carvalha, jež proletěla jen pár čísel vedle jeho pravé tyče.
24'
Fékir měl na noze obrat. Po skvělé akci Canalese dostal nahrávku před prázdnou bránu, Francouz se však nedokázal dobře zorientovat, vůbec nevystřelil.
23'
Opět pravá strana. Nabil Fékir se proháčkoval přes dva soupeře a z těžké pozice se pokusil o technický obstřel, balón proletěl těsně nad břevnem.
22'
Zeleno-bílí i nadále ovládají hriště. Často hrají právě přes pravou stranu, kde se pohybuje již několikrát zmiňovaný Emerson. Přes Morena a Joaquína hra zatím moc nechodí.
21'
Ofenzivu Betisu zatím hodně podporuje i pravý obránce Emerson. Tentokráte Brazilec centroval prakticky už z lajny, nabíhajícího Lorena nenašel.
19'
Začínáme zase od nuly! SERGIO CANALES si do poslední chvíle počkal na pohyb gólmana, který šel na pravou stranu, španělský borec tedy poslal míč na stranu druhou. Je vyrovnáno!
18'
Přichází šance na rychlou odpověď! Nabil Fékir se probojoval do pokutového území, v němž jej posléze podrazil Leonardo Koutris. Jasná penalta!
17'
To je šok, Mallorca skóruje ze své první vážnější akce! Ránu Kuba zblokoval jeden z obránců přímo k nohám JUÁNA FERNÁNDEZE, jenž se z z voleje trefil parádně do pravého horního rohu!
16'
Betis je bezpochyby aktivnějším týmem. Zeleno-bílí trpělivě kombinují na polovině Mallorcy, čekají, až se otevřou vátka v její defenzivě.
15'
Nedovolený zákrok i na drihé straně. Do souboje s Kubem přiběhl příliš pozdě William Carvalho, Portugalec nepříjemně příšlápl soupeřovu pravou nohu.
14'
Varování dostal Slovák ve službách Mallorcy Michal Valjent. Ten úmyslně fauloval Canalese pronikajícího za obranu po levé lajně.
13'
Podle očekávání se pokračuje bez trestu, z opakovaných záběrů bylo dobře vidět, že pohyb levou rukou kolumbijského fotbalisty proti tváři stopera nebyl úmyslný.
12'
Hra je pozastavena, po facce od Cucha se totiž na zem skácel Ajsa Mándí. Hlavní rozhodčí ještě konzultuje s videem, zda není na místě červená karta, ta by ovšem byla hodně přísná.
11'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Tímto heslem se nyní řídil Sergio Canales. který z dvaceti metrů zamířil přímo do středu brány, Reina si připsal snadný zákrok.
10'
Iddrisu Baba Mohammed šikovně prodlužoval aut za sebe, jenže do míst, kde neměl žádného ze spoluhráčů. Ante Budimir se zapomněl v zadních řadách.
9'
Po sérii odrazů se k míči dostal uvnitř pokutového území Alex Moreno. Jako by se však zalekl obrovské šance, levačkou z bezprostřední blízkosti trestuhodně minul.
8'
Opět zafungovala kombinace mezi Guadradem a Emersonem. Centrovaný balón posléze mířil na Kuba, japonský fotbalista ovšem výškově zdaleka nestačil na Railla.
7'
Mallorca podnikla nebezpečný brejk na druhou stranu, na jehož konci stál kolumbijský křídelník Cucho. Technický pokus se minul účinkem, míč proletěl vysoko nad.
6'
Emerson si na pravé straně narazil s Guardadem a s míčem se probojoval více na střed. Vystřelit nedokázal, Michal Valjent mu to nedovolil.
5'
Exekuce premiérového rohového kopu se chopil Nabil Fékir. Francouz poslal balón nkam na úroveň penalty, kam si pro kulatý nesmysl vyběhl Manolo Reina.
4'
Tentokráte to byl Sergio Canales, jenž z levé strany posílal centr do pokutévého území. William Carvalho napálil Railla, od nějž se míč odrazil do zámezí.
3'
První útok patřil domácím. Po levé lajně se do šance prodíral Nabil Fékir, přes Poza se mu ovšem nepodařilo proniknout.
2'
Domácí do utkání nastoupili v klubových barvách, tedy zeleno-bílých dresech. Mallorca hraje v dresech červených.
1'

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – Guardado, W. Carvalho – Joaquín (C), Canales, Fékir – Loren.
Náhradníci: D. Martín – Barragán, González, Aleñá, García, Sidnei, Tello.

RCD Mallorca: Reina (C) – Pozo, Valjent, Raíllo, Koutris – Baba Mohammed, Sevilla – Hernández, Kubo, Rodríguez – Budimir.
Náhradníci: Fabri – Febas, Gámez, Chavarría, Lago Junior, Prats, Sedlar.

Rozhodčí: Gil – Nevado, De Francisco.
RCD Mallorca
Mallorca také nehraje nějak senzačně, ale zatím jakž takž zvládá plnit svůj úkol po postupu do LaLigy, čímž je udržení. Ostrované se sice drží na osmnáctém sestupovém místě, ale mají stejně bodů jako sedmnáctá Celta Vigo, takže ho rozhodně ještě nemají jistý. Mallorce se navíc v posledním duelu s Alavésem podařilo zlomit šňůru tří proher, v těchto zápase navíc nedokázala vstřelit branku, takže je těsné výhra 1:0 ještě cennější. Dnešní hosté tak budou chtít urvat další body, protože se za každou cenu chtějí udržet v nejvyšší soutěži.

Poslední tři utkání
Mallorca vs. Alavés – 1:0
Espanyol vs. Mallorca – 1:0
Mallorca vs. Valladolid – 0:1
Real Betis
Betis se poslední dobou hodně trápí, takže už je blíže pásmu sestupu než postupu do Evropy. Real se tak nachází ve středu tabulky, konkrétně na dvanáctém místě, které drží se ziskem devětadvaceti bodů a se skórem 32:37. Musím ale zmínit aktuální formu Betisu, protože ten poslední výhru slavil 19. ledna, a to když jednoznačně porazil Sociedad 3:0. Následovaly dvě porážky s Getafe a Barcelonou, a také dvě remízy s Eibarem a Leganésem. Betis už to tak bude chtít dnes zlomit, protože hraje proti téměř papírově nejslabšímu soupeři.

Leganés vs. Betis – 0:0
Betis vs. Barcelona – 2:3
Eibar vs. Betis – 1:1
Zdravím všechny fanoušky španělského fotbalu! Dnes začíná již 25. kola LaLigy, které odpálí svým soubojem Betis a Mallorca. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.