La Liga -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : CA Osasuna - 14. června 2020   22:00

Real Sociedad
61' Oyarzabal (José)
1:1
(0:1)
CA Osasuna
29' Adrián López
Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Monreal (82. Muñoz) – Oyarzabal (C), Zubeldia, Merino (83. D. Llorente), Ödegaard – Portugués (73. Januzaj), José (62. Isak).
Vega – Melo, Parfenof
Reale Arena, San Sebastián
CA Osasuna
R. Martínez – Vidal, U. García, Navas, D. García, Estupiñán – Brašanac, Oier (C) (69. Moncayola), I. Pérez – Adrián López (64. Arnáiz), Cardona (64. Gallego).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Baskové nevyužili zaváhání svých pronásledovatelů a nevybudovali si na čtvrtém místě prakticky žádný náskok. Ligový nováček z Osasuny pro změnu zůstal v klidném středu tabulky s dostatečným náskokem deseti bodů na sestupové pásmo.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 5:12.
Dlouhou dobu očekávané osmadvacáté kolo LaLigy končí. Jako poslední si ti mezi sebou rozdaly týmy Realu Sociedad a Osasuny, které si shodně připíší do tabulky jeden bod. Domácí měli většinu zápasu hru pod kontrolou. Kvůli ruce Le Normanda a proměněné penaltě Adriána Lópeze přesto prohrávali a vše doháněl až po změně stran. Právě nástup do druhé půle Osasuně příliš nevyšel. Do té doby fungující obrana začala mít obrovské problémy, které vyvrcholily přečíslením korunovaným gólem Oyarzabala. Pak už se začalo hromadně střídat, což převahu San Sebastianu otupilo. V samotném závěru dokonce mohl hostům vrátit vedení Brašanac, jehož zajímavému pokusu scházely jen centimetry.
90+5'
90+5'
Z velkého boje u postranní čáry resultuje aut pro Estupiñána. Ten s rozehrávkou rozhodně nespěchá, Osasuna může být se získaným bodem spokojena.
90+3'
Po přetaženém centru Estupiñána se míč rychle vrátil před branku, kde se hostům málem povedlo rozhodnout! Brašanacovo chytré zakončení patou proletělo pár centimetrů kolem Remirovy pravé tyče.
90+2'
To už nějakou dobu běží nastavený čas. Čtvrtý rozhodčí ukázal, že se bude hrát pět minut nad rámec základního času.
90+1'
Álex Remiro pořádně zabrnkal na nervy domácích trenérů. Po malé domů si nějakou dobu ponechal míč na noze a při výkopu pak trefil Arnáize. Nechybělo moc, aby se od něj odrazil balón mezi tyče.
90'
Několikaměsíční pauza se teď asi projevila na těle Unaie Garcíi, kterého potrápily křeče. O dlouhou prodlevu se každopádně nejednalo.
89'
Z nabídnuté standardky Osasuna nezahrozila. Vše začíná napovídat tomu, že si z liduprázdného stadionu v San Sebastiánu odveze alespoň bod.
88'
Dost možná nejtěžší práce pro Remira, kterého při bránění Brašanace ohrozil vlastní spoluhráč Aihen Muñoz. Balón se nebezpečně snášel pod břevno, a tak ho domácí gólman vyškrábl na roh.
87'
Iñigo Pérez viditelně zatáhl za trenýrky Oyarzabala a nemohl se vůbec divit, že mu za to rozhodčí Vega ukázal žlutou kartu.
87'
Míč do ohně čepoval také Nacho Vidal, jenže Gallego se ani v tomto případě neprosadil přes důrazného Robina Le Normanda.
86'
Gallego byl obsazen ve snaze získat centr z pravého křídla. Balón ještě dostihl Brašanac, ale Muñoz ho na kraji hřiště zastavil.
85'
Alexander Isak nevyužil výškové převahy v souboji o nákop Zaldúy. Obrana Osasuny se po nejistém vstupu do druhé půle zase zpevnila.
84'
Martin Ödegaard rozhodně nepatří mezi nejviditelnější hráče na trávníku. Teď zrealizoval standardní situaci, kterou mu ale pokazil zákrok Gallega.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Diego Llorente.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Nacho Monreal, přichází Aihen Muñoz.
81'
Januzaj získal míč po vhazování Pervise Estupiñána a okamžitě vyslal vpřed Isaka. Protiútok se ani v tomto případě nevydařil, je z toho další aut pro hosty.
80'
Adnan Januzaj se neúspěšně snažil projít po postranní čáře. Míč mu utekl do autu, což se dalo říci i o následné přihrávce Nacha Montreala.
79'
Iñigo Pérez si při rozehrávce pomohl s Estupiñánem, jehož střílený centr neprošel přes nohu švédského legionáře Alexandera Isaka.
78'
Elustondo zakřižoval Arnáze a nepustil na branku jeho střelu z levé strany. Osasuna bude zahrávat pátý rohový kop.
76'
I ve druhé půli se mohou hráči po třiceti minutách boje občerstvit.
75'
Unai García si výrazně pomohl rukou v souboji s Oyarzabalem, který zrovna běžel pro přihrávku za obranu. Domácí hráč skončil na zemi, nicméně podle sudích se o faul nejednalo.
74'
Oba týmy mají na hřišti naprosto čerstvé útočné dvojice. Jedna z nich se nyní vzájemně nenašla, Isak neměl nárok na Januzajův centr.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
72'
Žlutou kartu dostává Enric Gallego (CA Osasuna).
71'
José Arnáiz se prosadil na levém křídle. Žádnou šanci Osasuny ale nevytvořil, centrovaný balón se stal snadnou kořistí pro bránící fotbalisty.
70'
Po vyrovnávajícím gólu se situace zase trochu uklidnila. Řada změn v sestavách výrazně otupila domácí tlak. I přesto má Real ještě dostatek času na rozhodnutí.
69'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Jon Moncayola.
67'
Mikel Merino se nechal jednoduše obehrát Pérezem. Vzniklý problém vyřešil zatažením za rameno, které bylo oceněno žlutou kartou.
66'
Oyarzabal přihrával do strany na Zaldúu, jehož centr neměl vůbec špatné parametry, ale přesto u něj byl jako první stoper Unal García.
65'
Portugués zkoušel dát finální přihrávku z pravého okraje pokutového území. K ničemu to ale nebylo, dobrou práci v defenzivě odvedl Oier.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází José Arnáiz.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Enric Gallego.
63'
Hosté mohli na inkasovaný gól velmi rychle zareagovat. To by se však Estupiñánovi musela lépe povést střela bez přípravy, jež letěla o několik metrů mimo.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
61'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Po hodině hry je zaslouženě vyrovnáno na 1:1! Willian José využil vyhraného souboje u půlící čáry k přečíslení dvou na jednoho. Ve správný moment přenechal balónu MIKELU OYARZABALOVI a ten už si sám před gólmanem poradil. Martínezovi proletěl míč kolem pravé ruky.
59'
Estupiñán není tolik ve hře, jako tomu bylo v první půli. Nyní se společně s Adriánem Lópezem ocitl u postranní čáry v neřešitelném obklíčení.
58'
Zahraje si taky Remiro, který chytil hodně přetažený nákop a pak přenechal založení útoku na zataženém Zubeldiovi.
57'
Rychlá kombinace na několika málo metrech domácím příliš nevyšla. Jedna z přihrávek utekla do autu a rozehrávat tak bude Rubén Martínez.
56'
Domácí v zadních řadách obstáli. Poté se hodně ukvapili s rozehrávkou, nicméně Portugués se zase postaral o rychlý zisk balónu.
55'
Rohový kop pro Osasunu.
53'
Oyarzabal založil další slibnou akci, na jejímž konci byl dokonce on sám. Střela z otočky se zastavila až o ruku hostujícího gólmana.
52'
Brašanac skvěle prodloužil Martínezův výkop na Cardonu, který rovněž upaloval téměř sám na branku a zleva jen těsně minul vzdálenější tyč!
51'
Hostující defenziva vypadá mnohem prostupnější. Real Sociedad může poměrně často podnikat přímočaré útoky do rozhozené obrany.
50'
Ödegaardova kolmice nepřekonala okraj pokutového území. I tak se dá mluvit o tom, že start druhé půle nabízí mnohem atraktivnější fotbal.
49'
Aritz Elustondo na několik desítek metrů vysunul do úniku Oyarzabala. Domácí kapitán ale neměl přesnou mušku a ještě předtím vybíhal z ofsajdu.
48'
Velmi podobné situace na obou stranách. Adrián López svůj rychlý brejk kompletně zastavil. Portugués si po vynikajícím pasu Oyarzabala počínal lépe, nicméně Martínez křižnou střelu snadno zastavil.
47'
Estupiñánovi se nelíbil průnik Zaldúy. Poblíž středového kruhu jej zastavil faulem, načež Elustondo odevzdal míč mizerným nákopem.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl pro žádné z pěti dostupných střídání. Především na straně San Sebastianu se ale dají čekat změny v dohledné době.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
První poločas zápasu mezi Realem Sociead a Osasunou nabídl dosti ospalou podívanou. Domácí neefektivně drželi míč v klidném středu hřiště, přes dobře fungující defenzivu se pořádně nedostali a v devětadvacáté minutě naopak doplatili na Le Normandovu ruku v pokutovou území. Adrián López nařízenou penaltou nepohrdl a zajistil Osasuně těsný náskok 1:0.
45+2'
45+2'
Adrián López přenechal balón Iñigu Pérezovi, jehož tečovaná střela z hranice velkého vápna zajistila hostujícímu družstvu ještě jeden nezužitkovaný rohový kop.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Brašanac neúspěšně otáčel hru na Estupiñána. Rozhodčí se však vrátil k jednomu z předchozích soubojů a vrátil míč do hostujícího držení.
45'
Dobrá reakce Álexe Remira na dlouhý nákop za obranu. Domácí gólman byl u balónu dříve než sprintující Adrián López.
44'
Osamocený Cardona musel dlouho čekat na podporu od spoluhráčů. Na pravé straně mu pomohl Zaldúa, který se rozhodl pro návrat k půlící čáře.
43'
Adrián López vrátil míč před pokutové území, kde Brašanace potrápilo zpracování, a tak očekávanou střelu stihl zablokovat Merino.
42'
Většina hostujících útoků jde právě přes Ekvádorce Estupiñána, o jehož centr na hrot útoku se v tomto případě postaral Nacho Montreal.
41'
Marc Cardona dělal co mohl, ale po Estupiñánově přihrávce se proti přesile v pokutovém území neprosadil. Následuje odkop od branky Álexe Remira.
40'
Mikel Oyarzabal dostal naloženo těsně před pokutovým územím. Hvizd označující faul se ale neozval a balón skončil u nohy Pervise Estupiñána.
39'
Nacho Monreal se nepochopil se spoluhráči a poslal dlouhý pas do míst, kde se v daný okamžik nacházel jen Martínez. Domácím se v ofenzivě zatím vůbec nedaří.
38'
Cardona přenesl hru doprava na Vidala, který zvolil přihrávku za sebe na Oiera. Ten už nakopával do ohně, jenže na překvapení domácí obrany to nestačilo.
36'
Právě Robin Le Normand si trochu zahrával s ohněm, když se zbavoval balónu v těsné blízkosti napadajícího Cardony.
35'
Raúl Navas přerušil kombinaci na malém prostoru vysvobozujícím odkopem. To znamená další zakládání útoku od Le Normanda a spol.
34'
Nakonec z toho byl dobrý centr z pravého křídla. Martínez zůstal bez práce, neboť na něj o kousek nedosáhl Mikel Merino ani Willian José.
33'
Obraz hry se příliš nemění. Real Sociedad dlouze kombinuje na vlastní polovině a marně hledá cestičky před Martínezovu bránu.
32'
Domácí kouč využil přestávky k udělení nejednoho taktického pokynu. Pokračovat se bude autovým vhazováním v podání Zaldúy.
30'
Po půlhodině hry přichází krátká pauza na doplnění sil.
29'
Osasuna právě vstřelila branku!
Hosté se prakticky z ničeho dostávají do vedení! Míč si na penaltový bod postavil ADRIAN LÓPEZ a dostatečně razantní střelou překonal Remira, kterému nebylo nic platné, že skákal na správnou stranu.
28'
Penalta pro Osasunu! Po centru z levé strany se bránící Robin Le Normand dotkl míče rukou.
27'
Před Rubénem Martínezem vznikly poměrně velké zmatky. Domácí překonali ofsajdovou past, nicméně jeden z nich zmíněného gólmana z bezprostřední blízkosti neobstřelil.
26'
Další faul přidal David García. Norský šikula Ödegaard si pečlivě chystá balón k rozehrávce standardní situace.
25'
Na opačné straně z levé strany centroval Estupiñán. Cardona se v šestnáctce rovněž neprosadil a vzápětí sledoval souboj mezi Oierem a Oyarzabalem, jenž byl odměněn žlutou kartou pro hostujícího záložníka.
24'
Robin Le Normand posílal dlouhý pas ze středového kruhu, jenže Cristian Portugués byl hostující obranou znovu perfektně ustrážen.
23'
Baskové marně hledají cestu skrz pětičlennou obrannou linii. Nyní se ji snaží trochu vylákat přihrávkou k Remirovi.
22'
Držení míče: 69 % – 31 %.
21'
Cristian Portugués pálil z nitra pokutového území bezprostředně po převzetí přihrávky. Balón ale poslal nad břevno a navíc byl znovu máván ofsajd.
20'
Teď už byla přechodová fáze Realu v naprostém pořádku. Ödegaard však byl na rohu vápna zdvojený a celá akce byla výrazně zbrzděna.
19'
Willian José nabíral rychlost zbytečně. Po nákopu do běhu z nohy Montreala bylo správně odhaleno jeho postavení mimo hru.
18'
Osasuna reagovala na ospalou rozehrávku vysunutím obranné linie. V zahuštěném prostoru je k vidění další várka osobních soubojů.
17'
Zápasu zatím chybí tempo a nějaký větší náboj. Doufejme, že se to co nejrychleji změní.
16'
S bráněním rohového kopu si domácí s přehledem poradili. Portugués však nedokázal vyvézt míč byl o něj připraven ještě před půlící čarou.
15'
Robin Le Normand na malém vápně zachraňoval situaci po zkaženém přenesení hry. Přihrávku od Adriána Lópeze zneškodnil odkopem na rohový kop.
14'
Pervis Estupiñán už byl s míčem za postranní čarou. O malý moment dříve mu ho na rohu šestnáctky uzmul Álex Remiro.
13'
Joseba Zaldúa převzal míč od Ödegaarda, ovšem finální přihrávkou pod sebe nenašel nikoho dalšího ve světlém dresu Realu Sociedad.
12'
Další nepřesný nákop, tentokráte v podání Osasuny, jež odevzdala míč brankáři Remirovi.
11'
Cristian Portugués byl adresátem dlouhého nákopu Montreala. Ve vzdušném souboji ale neuspěl a hra se vrací do středu pole.
10'
Willian José se zadarmo dostal k míči poté, co hosté udělali velkou minelu v rozehrávce. Částečně ji však napravili, když střelu domácího útočníka zablokovali.
9'
Znovu v akci Álex Remiro, který dostával velice pomalou malou domů, a tak se musel rychlými kroky posunout až na samotnou hranici velkého vápna.
7'
Míč se dokonce vrátil až k Remirovi, na kterého běželo hned několik mužů v červenomodrém. Žádná fatální chyba se přesto nekonala.
6'
Hostům se nepovedla rozehrávka pod tlakem napadajících soupeřů, nicméně Real Sociedad se po získaném autu opět vrátil na vlastní polovinu.
5'
Pervis Estupiñán měl nalevo hodně prostoru k odcentrování, jenže žádný z jeho spoluhráčů ve vápně na prudký balón nedosáhl.
4'
Během autového vhazování se Osasuna zformovala do pevného bloku, který domácí nyní obehrávají od půlící čáry.
3'
Další aktivita Cardony vedla k rohovému kopu. Centr letící na přední tyč se ale neujal a hosté se museli rychle vracet, aby odvrátili hrozbu rychlého protiútoku.
2'
Cardona se v protiútoku zahnal na pravý kraj hřiště, odkud centroval Vidal, ale přitom hledal v ofsajdu stojícího Adriána Lópeze.
1'
Jako první uvedli míč do pohybu hosté, kteří nastupují v červenomodrých, zatímco domácí v modrobílých dresech.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Od začátku zápasu nás dělí už jenom minuta ticha.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Oyarzabal (C), Zubeldia, Merino, Ödegaard – Portugués, José.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, Gorosabel, Illarramendi, Isak, Januzaj, D. Llorente, Roberto López, Muñoz, Zubimendi, Zurutuza, J. Pacheco.

CA Osasuna: R. Martínez – Vidal, U. García, Navas, D. García, Estupiñán – Brašanac, Oier (C), I. Pérez – Adrián López, Cardona.
Náhradníci: Herrera, Pérez – Gallego, Aridane, Arnáiz, Latorre, J. Martínez, Mérida, Moncayola, Roncaglia, R. Torres, Oroz.

Rozhodčí: Vega – Melo, Parfenof.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v probíhající sezóně potkaly už dvakrát. V obou případech to byla pro diváky velmi zajímavá podívaná, neboť v těchto duelech padlo dohromady jedenáct branek. V obou případech se z vítězství radoval Real Sociedad, jenž nejprve vyhrál ligové utkání 4:3 a na konci ledna triumfoval výsledkem 3:1 také v osmifinále Copa del Rey.
CA Osasuna

Loňský mistr druhé nejvyšší soutěže se jedenáct kol před koncem nemusí příliš zaobírat záchranářskými starostmi. S bilancí osmi výher, deseti remíz a devíti porážek se totiž nachází na jedenáctém místě, kde má devítibodový náskok na sestupové pásmo a navíc dnešní utkání k dobru. Před vypuknutím pandemie si ligový nováček zlepšil náladu výhrou 1:0 nad posledním Espanyolem, kterým alespoň částečně zapomenul na krutou porážku 2:3 ze hřiště třetí Sevilly. Kouč Jagoba Arrasate měl poměrně značné problémy s tvorbou sestavy. Kromě vykartovaného Rubéna Garcíii řešilo hned pět dalších mužů různorodé zdravotní trable. Mimo hru je například Argentinec Ezequiel Ávila, jenž s devíti góly vede týmovou tabulku střelců.
Real Sociedad San Sebastian

Baskové bezesporu patří mezi ty, kterým neplánovaná tříměsíční přestávka může jenom uškodit. Real Sociedad vyhrál hned deset z předchozích dvanácti soutěžních zápasů, v nichž si mimo jiné zajistil cenný postup do finále národního poháru. V lize se svěřenci Imanola Alguacila posunuli před Getafe na skvělé čtvrté místo, což by bylo jejich nejvyšší umístění od podobně vydařené sezóny 2012/13. Poslední duel San Sebastian odehrál desátého března na půdě Eibaru, odkud si přivezl tři body za vítězství 2:1. O přesné zásahy se tehdy postarali Willian José a Mikel Oyarzabal, kteří patří mezi dva nejlepší týmové střelce.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmadvacátého kola španělské LaLigy. Od dvaadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Realem Sociedad a Osasunou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.