La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Granada - 10. července 2020   19:30

Real Sociedad
48' Merino  • 83' Oyarzabal (Djouahra)
2:3
(0:2)
Granada
21' Puertas  (D. Duarte) • 44' Soldado   • 88' D. Duarte  (Machís)
Moyà – A. Elustondo (70. Gorosabel), D. Llorente, Le Normand, Muñoz – Barrenetxea, Zubimendi, Merino, Oyarzabal (C) – Portugués (64. Djouahra), José (79. Roberto López).
J. Munuera – I. Villanueva, Á. Cabrera
Reale Arena (San Sebastián)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), J. Vallejo (68. Sánchez), D. Duarte, Neva – Foulquier, Eteki (63. Azeez), Y. Herrera (90+3. J. A. Martínez), Puertas (90+2. Bastiao Dias) – Soldado (63. Machís), C. Fernández.

Z tohoto zápasu už je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek pátečního večera. Na viděnou.
V příštím kole pojede Real Sociedad na hřiště pátého Villarrealu. Granada přivítá na svém stadionu lídra soutěže Real Madrid.
Tři střely na branku, tři góly. Granada se díky vítězství posunula v tabulce na devátou pozici, kde má na sedmý San Sebastian už jen jednobodovou ztrátu. Nováček soutěže je tedy ve hře o účast v evropských pohárech. Klobouk dolů.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:0. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:13.
Granada uštědřila San Sebastianu lekci z produktivity a odváží si domů tři body! Real Sociedad dokázal po změně stran vynulovat dvoubrankové manko a nadechoval se aktivní hrou k obratu, přesto odchází z duelu s prázdnou. Skóre zápasu otevřel po dvaceti minutách Puertas, jenž hlavičkoval po centru z levé strany přesně k tyči. Druhý zásah Granady přišel krátce před pauzou. Soldado stál v ofsajdu, jelikož ale přihrávku Herrery tečoval Llorente, následný gól platil. Domácí vstoupili do druhého dějství jako politi živou vodou. Už po dvou minutách pálil z otočky skrze hlouček protihráčů Merino. Sedm minut před koncem řádné hrací doby pak přetavil prudkou přízemní přihrávku v bombu pod břevno Oyarzabal a zdálo se, že Real je na koni. Granada ale o pět minut později udeřila ze své jediné vážnější šance, kterou ve druhé půli měla. Po centru z levé strany hlavičkoval u vzdálenější tyče zpět k té levé Duarte. Brankář Moya máchl rukou jen do prázdna.
90+9'
90+9'
Úspěchem neskončila ani další útočná akce San Sebastianu, a tak spoří Rui Silva před odkopem další cenné vteřinky.
90+8'
Nais Djouahra vymrštil svou nohu až příliš vysoko a zasáhl při pokusu o odebrání míče kopačkou Josého Antonia Martíneze. Je pískán faul, míč pro Granadu. To už pro hosty vypadá dobře.
90+8'
Jenže nákop z půlky hřiště byl nepřesný, a tak doskotačil jen do zámezí.
90+7'
Po faulu uvnitř středového kruhu bude moci Real Sociedad rozehrát dost možná poslední standardku.
90+7'
Šest původně avizovaných minut je minulostí. Rui Silva konečně odkopává merunu od své klece.
90+6'
Obránce Granady je již v péči zdravotníků. Je tak jisté, že rozhodčí nastaví ještě nějakou tu minutku navíc.
90+5'
Na hranici vlastní šestnáctky polehává Domingos Duarte. Těžko říci, zda-li jde o zdravotní problém, nebo chytře promyšlený taktický tah.
90+4'
Real Sociedad se snaží tlačit do zakončení, s blížícím se závěrem utkání je však patrná značná nervozita na kopačkách.
90+3'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází José Antonio Martínez.
90+2'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Gil Bastiao Dias.
90+2'
Momentálně se již nějakou dobu nehraje. V hostujícím pokutovém území dochází k ošetřování brankáře Ruie Silvy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut!
88'
Granada právě vstřelila branku!
Radost domácím nevydržela příliš dlouho, Granada si bleskově navrací vedení! Z vůbec první šance ve druhém poločase udeřil DOMINGOS DUARTE, který hlavičkoval po Machísově centru z levé strany u pravé tyče přesně k té vzdálenější, tedy do protipohybu brankáře Moyi.
88'
Žlutou kartu dostává Antonio Puertas (Granada CF).
86'
Třiadvacetiletý záložník je již za postranní čárou, a tak může hra pokračovat.
85'
Autor vyrovnávací trefy Mikel Oyarzabal inkasoval nezaviněný úder od Sáncheze a musí být ošetřen.
83'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Ne ale na dlouho! Hned z další akce totiž domácí srovnávají krok! Z pravé strany vyslal na střed vápna prudkou přízemní přihrávku Nais Djouahra, do které se špičkou kopačky opřel u penaltového puntíku MIKEL OYARZABAL a poslal míč nekompromisně pod břevno!
83'
Nižší centr Mikela Oyarzabala ale našel jen hlavu jednoho z fotbalistů v červeno-bílých dresech. Granada tak okamžitě dostala míč do bezpečnějších míst.
82'
San Sebastian má k dispozici přímý kop. Yangel Herrera povalil pronikajícího Aihena Muñoze a bude se muset se svými spoluhráči postavit do zdi.
80'
Momentálně se hraje poblíž středového kruhu. Realu se teď vůbec nedaří přechod do útoku.
79'
Hra pokračuje. Miguel Ángel Moyà posílá míč na vlastní obránce.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Roberto López.
77'
Také v tomto poločase dostanou obě jedenáctky prostor doplnit tekutiny. Očekávat se dají i další změny v sestavách.
76'
Po něm přišel lehce přetažený centr, který Granada dostala ven ze své šestnáctky. Nyní už ale opět útočí San Sebastian.
76'
Ander Barrenetxea míchal balon na hranici pokutového území a nakonec vystřelil. Jeho rána byla sražena na rohový kop.
74'
Akce domácího celku končí přetaženým pasem Mikela Oyarzabala. Záměr to byl dobrý, jen to provedení kapánek drhlo...
73'
Aktivita je v posledních minutách jednoznačně na straně Realu Sociedad, který dobývá pokutové území Granady. Nyní však musí začít z vlastní půlky.
71'
Ander Barrenetxea byl na levé straně hřiště při pokusu přihrávat do šestnáctky znovu zablokován Dimitrim Foulquierem. Hostující bek dnes hraje povedený zápas.
70'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Andoni Gorosabel.
69'
Střídající Nais Djouahra se na hranici vápna zbavil Carlose Nevy a vystřelil, hezká individuální akce ovšem gólem nekončí. Balon minul břevno.
68'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jesús Vallejo, přichází Sánchez.
67'
Aritz Elustondo podrazil ostrým skluzem Carlose Nevu a bude duel dohrávat se žlutou kartou.
65'
Willian José nepotvrdil vizitku týmového kanonýra a doslova odmítl vyrovnání! Po skvělé přihrávce z hloubi pole se brazilský útočník zjevil tváří v tvář před Ruiem Silvou, svou skákavou střelu ale nasměroval z ideální pozice kousíček vedle pravé tyče.
64'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Nais Djouahra.
63'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Ramon Azeez.
63'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Darwin Machís.
62'
Tentokrát Rui Silva likvidoval slaboučkou střelu Mikela Merina. Pohodový zákrok do statistik.
61'
Diego Llorente si všiml, že je Rui Silva trochu venku z branky, a tak napřáhl k překvapivému obloučku takřka z půlící čáry. Hostující brankář ale jeho záměr přečetl a nadvakrát odvážný pokus zkrotil v rukavicích.
60'
Granada rozehrávala standardku, rychle se ale musela vracet bránit. Do Silvova vápna přiletěly v krátkém sledu hned tři přihrávky, ať už po zemi či vzduchem, San Sebastian se ale do přímého ohrožení klece nedostal. A tak tahá po hodině hry nadále za kratší konec pomyslného lana.
58'
Nebezpečnou přihrávku adresoval na střed vápna z levé strany Ander Barrenetxea, Rui Silva ale zasahovat nemusel.
56'
Po něm už se Granada do zakončení nedostala, přesto nadále kombinuje poblíž domácí šestnáctky. Pro hosty jde jistě po krušných úvodních minutách druhé půle o vítanou změnu.
55'
Po něm pálil tvrdě z pravé strany šestnáctky Víctor Díaz, mířil ale jen do hloučku těl před malým vápnem. Následuje další roh.
54'
Roberto Soldado adresoval přihrávku do pokutového území, ta ale byla zblokována na roh.
53'
Willian José poslal nevybíravým skluzem k zemi Yana Etekiho. Vše se tentokrát obešlo bez žluté karty.
52'
San Sebastian už je znovu nastěhován na polovině Granady. Hosty ještě zřejmě čekají pořádně krušné chvíle.
50'
A další dobrá možnost Realu Sociedad, který je po přestávce jako politý živou vodou. Do zakončení sprintoval Cristian Portugués, nakonec ale zvolil zpětnou přihrávku na hranici šestnáctky, odkud Mikel Oyarzabal z výhodné pozice přestřelil.
48'
Domácí po svém celkově šestém rohu snižují! Centr z levé strany se od zad Carlose Nevy odrazil k MIKELU MERINOVI, jenž pálil z otočky skrze chumel protihráčů v červeném po zemi přesně ke vzdálenější tyči.
47'
Dobrým blokem se prezentoval Dimitri Foulquier, jenž odvrátil centr z levé strany na rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:35.
Granada nebyla v prvním poločase lepším týmem, San Sebastianu ovšem udělila lekci z produktivity, když oba její góly přišly jako blesky z čistého nebe. Skóre otevřel po dvaceti minutách Puertas, jenž přetavil v gólovou hlavičku pas Duarteho. Druhou trefu přidali hosté krátce před přestávkou a Soldado ke gólu přišel jako slepý k houslím. Po nahrávce Herrery sice stál v ofsajdu, balon ale nešťastně tečoval Llorente, a tak sudí i přes mohutné protesty Realu branku uznal.
45+4'
45+4'
Ander Barrenetxea si připravil balon na střelu a jeho přízemní dělovka lízla vnější část levé tyče!
45+3'
Odražený balon napálil z nějakých dvaceti metrů Martín Zubimendi, jeho přízemní bomba ale byla ve vápně zablokována.
45+2'
Po přízemní přihrávce z levé strany tečoval balon na bližší tyči Willian José, jeho zakončení ale bylo zblokováno.
45+1'
Vzdušný pas z levé strany si stáhl do rukavic Rui Silva. A ten se svou rozehrávkou nikterak spěchat nebude.
45+1'
Domácí se snaží o korekci výsledku. Centr z levé strany byl sražen na rohový kop.
45'
Úvodní dějství bude nastaveno o tři minuty.
44'
Branka, která vzbudila velké emoce. Nahrávku Yangela Herrery si zpracoval za domácí obranou ROBERTO SOLDADO, který si obešel brankáře a pohodlně zakončoval do prázdné klece. Real vehementně reklamoval ofsajd, přihrávku ale nešťastně tečoval Diego Llorente, a tak je gól uznán.
43'
Carlos Fernández přihrával nepříjemně před branku z levé strany! Naštěstí pro Real Sociedad nikdo míč před malým vápnem netečoval.
42'
Ander Barrenetxea si před hranicí šestnáctky obhodil protihráče a střílel, jeho pokus byl ale okamžitě zblokován.
40'
San Sebastian se, zdá se, z inkasované branky již oklepal a v posledních minutách je to on, kdo diktuje tempo hry.
39'
Roberto Soldado přidržel v souboji o míč za dres Mikela Merina a vykoledoval si žluté napomenutí.
38'
Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno! Z levé strany odcentroval Ander Barrenetxea a jeho pas se překvapivě stočil do pravé tyče! Rui Silva se po míči natahoval marně.
36'
Carlos Neva si hodil sprint po levé straně a zastihl ještě prudký balon na hrací ploše, následoval ale ne příliš povedený centr, který byl obranou San Sebastianu odvrácen.
35'
Cristian Portugués si na pravém křídle nepohlídal ofsajdové postavení, a tak po spoluhráčově přihrávce nemohl odcentrovat do vápna.
34'
Po zhruba minutě a půl zápas pokračuje. Balon uvede do hry odkopem od své branky Rui Silva.
32'
Rozhodčí umožňuje oběma jedenáctkám krátké osvěžení u střídaček. Momentálně se nehraje.
31'
Mikel Oyarzabal se na protějším konci hrací plochy vydal proti značné přesile. Nakonec se míč dostal k Mikelu Merinovi, který zkoušel odvážný pokus ze střední vzdálenosti. Míč ale zamířil vysoko nad branku.
31'
Granada rozehrála roh nakrátko a zprvu se zdálo, že to byla špatná volba. O chvíli později se ale míč vrátil na hostující kopačky a byl to Carlos Fernández, kdo z pravé strany velkého vápna nebezpečně přihrával před Moyovu svatyni. Dobře ale zasáhl jeden z obránců.
30'
Roberto Soldado vybojoval pro své barvy rohový kop. Miguel Ángel Moyà udílí pokyny spoluhráčům.
29'
Mikel Merino podkopl zezadu Yangela Herreru, což pozornosti rozhodčího Munuery neuniklo. Je pískán faul.
28'
Granadě se daří držet balon. Real napadá, jeho snaha ale nyní vychází naprázdno.
25'
Hra se po první brance trochu uklidnila. Domácí jsou jako opaření, jejich inkasování přeci jen přišlo jako blesk z čistého nebe.
23'
Real Sociedad bude muset být i nadále aktivní, a především efektivní. Poslední útočnou akci ovšem zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, jenž přistihl v ofsajdu Mikela Oyarzabala.
21'
Tak tohle je pro domácí hodně ledová sprcha, hosté jdou zničehonic do vedení! Z levé strany odcentroval před malé vápno Domingos Duarte a nejvíce důrazným hráčem byl ANTONIO PUERTAS, jenž hlavičkoval nechytatelně přesně do levé horní šibenice! Miguel Ángel Moyà se po jeho zakončení jen ohlédl.
20'
Z levé strany odcentroval na malé vápno Aihen Muñoz. Do balonu se chtěl skluzem položit Cristian Portugués, nezasáhl ho ale ideálně a zakončoval výrazně vedle pravé tyče. Domácí útočník přesto spoluhráči děkuje za nápaditý pas.
19'
Srážka dvou čtyřiadvacítek, tedy Robina Le Normanda s Carlosem Fernándezem, byla posouzena jako faul druhého jmenovaného, ačkoliv je to právě on, kdo ze souboje vyšel s více bolestivou grimasou.
18'
Carlos Fernández padl k zemi po souboji s protihráčem. Je pískáno, míč pro ligového nováčka.
17'
Další rychlá akce modro-bílých končí pouze autovým vhazováním. Obrana Granady se nicméně musí mít hodně na pozoru.
16'
Z rohového kopu Real Sociedad nezahrozil, domácí ale již opět hrají s balonem na kopačkách.
15'
Granada chybovala v rozehrávce, a tak podnikl San Sebastian rychlý protiútok. Ten zakončoval po dobré přihrávce do běhu Cristian Portugués, jenž z pravé strany velkého vápna pálil z úhlu k bližší tyči. Tamější prostor ale utěsnil Rui Silva, jenž jeho střelu vyrazil na rohový kop.
15'
Ten ale domácím vůbec nevyšel. Nepřesný pas skončil až u brankáře Ruie Silvy.
14'
Obránci Realu Sociedad kombinují na vlastní půlce hřiště a čekají na vhodný okamžik k přechodu do útoku.
12'
Hra se přesunula na protější konec hrací plochy, kde se Real Sociedad odhodlal hned k několika centrům napříč šestnáctkou. Do zakončení se ale domácí nedostali, dobře zasáhl v obraně zejména Dimitri Foulquier.
11'
Yangel Herrera si po centru z levé strany naskočil na záda Mikela Merina a hlavičkoval o zem do rukavic připraveného Miguela Ángela Moyi. Jeho případný zásah by neplatil, neboť byl pískán útočný faul.
10'
Tentokrát se nedovoleným zákrokem ve výskoku provinil Antonio Puertas. Míč pro Real Sociedad.
9'
Granada si může na chvíli odpočinout. Po zásahu Robina Le Normanda bude vhazovat kousek od půlící čáry.
8'
Z pravé strany směřoval do šestnáctky přízemní centr Cristian Portugués, žádného ze spoluhráčů ale nenašel.
7'
Na žlutá napomenutí máme velmi rychle srovnáno. S důrazem to přehnal Carlos Fernández, jenž si bude muset dávat na své zákroky větší pozor.
6'
Teď sice měli hosté k dispozici autové vhazování na polovině soupeře, po němž mohli zaútočit, Carlos Neva se ale provinil útočným faulem.
5'
Úvod střetnutí patří jednoznačně Realu Sociedad. Domácí favorit hraje neustále s míčem na kopačkách.
4'
Aihen Muñoz dohrál bez balonu Dimitriho Foulquiera a vyfasoval již ve čtvrté minutě žlutou kartu.
3'
S tím si obrana Granady poradila, žádné další vzrušení se nekoná.
3'
Cristian Portugués se vřítil z pravé strany do šestnáctky a chystal se adresovat balon na střed vápna. Vše končí rohovým kopem.
2'
Prudký centr z levé strany vyrazil Rui Silva. Za vápnem se pak do odraženého míče opřel Ander Barrenetxea, branku ale vysoko překopl.
1'
Po ostrém skluzu Yangela Herrery budou domácí zahrávat zkraje druhé minuty standardní situaci.
1'
Oba týmy nastoupily do zápasu v pruhovaných dresech. San Sebastian v modro-bílých, Granada v červeno-bílých.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – A. Elustondo, D. Llorente, Le Normand, Muñoz – Barrenetxea, Zubimendi, Merino, Oyarzabal (C) – Portugués, José.
Náhradníci: Remiro – Aranbarri, Djouahra, Gorosabel, Isak, Lobete, Roberto López, Monreal, Ödegaard, J. Pacheco, Zubeldia, Zurutuza.

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), J. Vallejo, D. Duarte, Neva – Foulquier, Eteki, Y. Herrera, Puertas – Soldado, C. Fernández.
Náhradníci: Andorinha, A. Escandell – Azeez, Bastiao Dias, Antoñín, Köybaşı, Machís, J. A. Martínez, Montoro, Rodríguez Ruiz, Sánchez, Vico.

Rozhodčí: J. Munuera – I. Villanueva, Á. Cabrera.
Real Sociedad to na Granadu umí, když vyhrál pět posledních zápasů. Hned ve čtyřech případech padly tři branky, jednou pak dvě. Statistika vzájemných zápasů tak slibuje zajímavý duel.
Granada uzavírá v tabulce La Ligy elitní desítku, což je na nováčka soutěže výborný počin. Stejně jako San Sebastian drží Granada momentálně minisérii dvou utkání bez porážky. Naposledy tým remizoval doma s Valencií 2:2, když bod zachraňoval až čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby. Rovněž marodka Granady čítá pět hráčů, jsou jimi Gonalons, Lozano, Martínez, Montoro a Quini. Nejlepším střelcem týmu je s osmi letošními zásahy čtyřiadvacetiletý španělský záložník Carlos Fernandez.
Sedmý Real Sociedad bojuje o účast v pohárové Evropě. San Sebastian se po vynucené koronavirové pauze dlouho hledal, když z úvodních pěti zápasů vytěžil pouhopouhý bod. Jeho forma už jde ale opět nahoru, když v posledních dvou kolech Real porazil 2:1 Espanyol a následně remizoval 1:1 s Levante. Problémem klubu je rozsáhlá marodka, na které je momentálně zapsáno hned pět jmen – Guevara, Januzaj, Sangalli, Zaldua a Illarramendi. K dispozici ovšem určitě bude Willian Jose Da Silva. Osmadvacetiletý brazilský útočník je s deseti góly nejlepším týmovým kanonýrem. Jen o jednu branku zpět se pak drží španělsko-švédské duo Oyarzabal – Isak.
Příjemný páteční podvečer. 35. kolo španělské La Ligy dnes bude zakončeno dvěma zápasy. V tom prvním spolu změří síly týmy Real Sociedad San Sebastian a Granada CF, tedy soupeři z první poloviny dvacetičlenné tabulky. A právě na tento zápas se podrobněji zaměříme v rámci této textové reportáže, k jejímuž sledování jste srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.